Predčasné voľby: bude ako nebolo?

Výber z rozhovoru pre Parlamentní listy na otázky pána Jiřího Hroníka, ako námet na odhady, ako to dopadne. Možno sa mýlim, možno to niekto odhadne lepšie:

 

1)      V českých mainstreamových médiích si lze přečíst, že se Slováci bojí výsledků voleb. Provází předvolební atmosféru strach? Jak ji vnímáte Vy, jaké nálady jsou ve společnosti pozorovatelné?

   Základná „frontová línia“ sa vedie medzi ultra-extrémistami z Progresívneho Slovenska na čele so Šimečkom najml., ktorý patrí do Šimečkovského politického klanu, ktorý už cez tri generácie vyznáva len jednu pravdu a popiera tak slobodu názoru. Paradoxne tzv. zjednotené národné sily, ktoré by mali byť v tejto prvej línii, sú zúfalo roztrieštené a teda bez volebného „výtlaku“. Šimečkovcom teda oponuje hlavne Smer, ale pridávajú sa aj Hlas, či Sme rodina v obave, že títo bruselskí komsomolci poprú demokratické princípy štátu. Veď už dnes je vidieť evidentné manipulovanie s predvolebnými preferenciami, ktoré ich tlačia dokonca na čelo volebného úspechu, ale ich prezentácie po mestách majú nulovú účasť. Niečo tu smrdí…

   A nezabúdajme, že tu na Slovensku v roku 2018 prebehol puč proti úspešnej vláde Roberta Fica, na ktorú Deep State agenti obetovali mladého novinára a jeho snúbenicu. Zopakovali to pred najnovšími komunálnymi voľbami, keď zo zrejme homosexuálom zneužitý tichý študent objavil promiskuitu svojej „lásky“ a tak ho zo žiarlivosti zastrelil aj s jeho novým milencom. Na to ale záhadne skončil aj ten študent údajnou samovraždou zastrelením, čo vylučuje poloha jeho tela, kedy mal ruku so zbraňou zaľahnutú pod sebou! Otca, ktorý sa proti celej afére ohradil, umlčali. A tak ako za prvej dvojnásobnej vraždy nastúpil podľa scenára Kiska, tentoraz to bola bábika Čaputová, čo ronila slzy a ďalší manipulátor práva Lipšic, skrachovanou koalíciou dosadený za špeciálneho prokurátora, z toho urobil „terorizmus“??? A krátko na to „progresívci“ ovládli primátorský úrad v hlavnom meste! Tieto ľudské obete pred plánovaným prevratom sú „firemnou značkou“ CIA a na nej závislých západných tajných služieb. Až sa čudujem, že s tým ešte nevyrukovali do tretice. Ale ešte je do volieb pár dní…

 

3) Na prvních třech místech se v průzkumech dlouhodobě objevují stejné strany, a to Smer-SD bývalého premiéra Roberta Fica, Progresivne Slovensko Michala Šimečky a Hlas-SD Petera Pellegriniho. Na dalších příčkách se Republika, OLaNO, SaS, SNS i KDH pohybují mezi pěti a osmi procenty. Jaké koalice přicházejí po volbách v úvahu?

   Pseudo-stranička Progresívne Slovensko (ktorá nemá členskú základňu, ani klasické stranícke štruktúry, je to len hŕstka aktivistov z povolania) je „prubířským kamenem“ demokracie na Slovensku. Zneužíva podporu „progresívnej“ prezidentky a jej poskoka v úlohe úradníckeho premiéra. Oni vedia, že voľby vyhrá Smer, ale urobia všetko preto, aby nemohol zložiť vládu. Paralelne s tým už niekoľko mesiacov verejne naznačuje Pellegrini z Hlas-u, že by mu Bidenova úderka mohla „dovoliť“ byť premiérom. Takže o tohto princa sa budú súbežne uchádzať dve nevesty – Fico a Šimečka. Fico už aj verejne požiadal Pellegriniho „o ruku“, teda ponúkol mu aj napriek prípadnému víťazstvu Smer-u post premiéra, čím chcel Robert Fico zároveň „upokojiť“ amerických inštruktorov, že mu môžu „dovoliť“ formovať vládu. Lenže s americkými neo-liberálmi v kombinácii s americkými neo-konmi je to ako so starými boľševikmi – budú sa tváriť prívetivo a zároveň brúsiť nože na útok od chrbta. Čiže, ten zázrak sa nestane, aby sa víťazná strana Smer dostala vôbec len do vlády, aj za cenu akýchkoľvek ústupkov. Takže môj tip je – Pellegrini bude zostavovať vládu za Hlas spolu s Progresívnym Slovenskom a SAS. A keďže Šimečka len mlží, že má odborníkov, s pomocou „progresívnej“ prezidentky si zoberú zopár ministrov aj zo súčasnej úradníckej vlády…

 

4) Mohlo by se stát, že by ve vládě byla jen jedna strana z té silné trojky? A pokud ne, má větší šanci Smer-SD, nebo Progresívne Slovensko, že na svou stranu získá Hlas-SD Petera Pellegriniho? Je reálné, že by jedna část sociální demokracie byla ve vládě a druhá v opozici? V jakých hlavních názorech se HLAS s těmi stranami shoduje a v jakých liší?

   Základnou črtou Hlas-u a Pellegriniho je, že nemá žiadne vyhranené kontúry. Na billboardoch Pellegrini obhajuje „silný štát“, ale to je vágna floskula. Žiadna zo strán, ktoré sa dostanú do parlamentu sama nezloží vládu. A práve preto je Pellegrini nečitateľný, aby sa mohol pridať k tomu, kto ponúkne viac. Môj odhad, ako to dopadne, je v predošlej odpovedi.

 

5) Jaká jsou pro Slováky klíčová témata voleb a který z lídrů tří nejsilnějších stran přináší vahou své osobnosti, ať už to bereme z jakékoli stránky, své straně body navíc?

   Slovákov najviac trápi zdražovanie, aj energetická kríza, do ktorej patria „progresívne“ experimenty s likvidáciou bežných foriem tvorby tepla a elektriny. Najcharizmatickejší je Robert Fico, ktorý pomenúva problémy vecne a presne, čím sa približuje k Orbánovi. Šimečka je komsomolec s bruselským slovníkom, ktorý v snahe poškodiť Smer preberá slovník Matoviča, ktorý je už aj verejne označovaný za psychopata. Pellegrini „nahlas mlčí“ a usmieva sa, čaká na ponuku.

 

6) Jaký význam pro výsledky voleb lze přisoudit prezidentce Zuzaně Čaputové? Může ještě nějak oslabit pozici Roberta Fica? A není i její chybou, že to mezi politiky tak vře, zatímco od jejího působení se čekalo, že bude spíše jakousi sjednotitelkou či zklidňujícím prvkem?

    Nímand nemôže zjednocovať a Čaputová je politická nula. Ona funguje na diaľkové ovládanie z americkej ambasády a tam nie je záujem o akomkoľvek zjednotení Slovákov a Sloveniek. Kto raz videl Washington vie, že hlavné vládne budovy sú tam stavané v rímskom štýle. A staroveký Rím predsa prišiel s taktikou „rozdeľuj a panuj“.

   Čaputová bude pretláčať Šimečku až do krajnosti. A nebude si všímať napríklad pozoruhodný paradox, že ten si vybral za „bezpečnostného experta“ istého Spišiaka, ktorý už bol v minulosti viceprezidentom, aj prezidentom Policajného zboru a poradcom minulého ministra vnútra, s ktorým doviedli zneužitie policajného zboru až na samú hranicu likvidácie právneho štátu. Napísal som o tom celú knihu s názvom „Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča“. A v encyklopédii „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“ sa o Spišiakovi píše: „Po zmene vlády odišiel z polície a zamestnal ho majiteľ Slovnaftu, Oskar Világi, čo sa mohlo považovať aj za službičku lokálpatriotizmu, lebo obaja pochádzali z juhu Slovenska, premorenom mafiánskymi skupinami. Po nástupe vlády Ivety Radičovej sa stal policajným prezidentom a s pomocou ministra Lipšica doslova vyštval z polície elitných vyšetrovateľov – Lučanského, Ševčíka a ďalších do 60 vyšetrovateľov, čo ochromilo boj proti organizovanému zločinu, pretože s nimi odišli aj kontakty na informátorov a vitálne znalosti. Navyše sa Spišiak musel Lučanskému so Ševčíkom pred súdom ospravedlniť za výroky, ktorými ich vyštvanie z PZ SR zdôvodňoval. Za krátku dobu fungovania Radičovej vlády sa Spišiak opäť zviditeľnil zaumnými výrokmi a veľmi podozrivým nezáujmom o vyšetrenie bašovania mafiánov na jeho pôvodnom pôsobisku na juhu Slovenska. Verejne tým dával signály, že ho nezaujímajú tamojšie masové mafiánske hroby, na ktoré vtedy upozorňovali médiá. Po páde Radičovej vlády opäť odišiel z najvyššieho policajného postu do civilu. Do tretice sa o osem rokov vrátil po nástupe bizarnej selfie-vlády plagiátorov Igora Matoviča, ako poradca ministra vnútra Mikulca. Vehementne sa pustil do prípravy policajnej reformy, v ktorej už raz, pred rokmi, zlyhal. Generál Lučanský varoval pred politizáciou polície, na ktorú vzápätí doplatil nielen dobrovoľným odchodom z polície, ale aj absurdným obvinením a uvrhnutím do zámerne krutej väzby, kde po dvoch týždňoch za nevyjasnených okolností zahynul.“

  Tak takýchto „odborníkov“ ponúka Šimečka ako „budúcnosť Slovenska“…

 

7) Co Slováky tolik rozděluje, že je předvolební atmosféra tak vyhrocená, že dochází k fyzickým potyčkám mezi politiky? Nebo tečou nervy jenom kandidátům, zatímco voliči to berou přece jen více s nadhledem?

   Už klasik povedal, že história sa opakuje – najskôr je to tragédia a potom fraška. O tú frašku sa teraz stará psychopat Matovič a jeho poskokovia, ako bývalý komik Pročko. Tušia totiž, že sa normálne do parlamentu nedostanú, tak to skúšajú fyzickými útokmi na vybraných konkurentov. Ale Matovič dostal „po hube“ a Pročko vajcom do hlavy, dokonalá fraška. Voliči sa zabávajú…

 

8) Jakou roli sehrávají v předvolební atmosféře média a nabádají přímo, či nepřímo k volbě některého ze subjektů?

   Žltá tlač (teda SME, denník N, týždeň aktuality.sk) robí svoju obvyklú špinavú prácu. Ale nebuďme provinční. Keby ste zažili predvolebnú kampaň na lokálnej úrovni v USA, tak by ste videli bizarnejšie scény. Napríklad keď jeden kandidát v lokálnom rádiu vyhlási prémiu tomu, kto napíše výstižnejšie zvieracie meno na jeho protikandidáta, aj so zdôvodnením. Napríklad, že prečo je ten jeho inak úctyhodný oponent „prasa“, či „opica“. Takže sa už doťahujeme na americkú „úroveň“ J

 

9) O čem volby na Slovensku ve skutečnosti budou? O životní úrovni jejích obyvatel? O dodávkách zbraní na Ukrajinu? O tom, aby tam nevládla mafie, jak varuje expremiér Igor Matovič? O něčem jiném?

   Matovič zvaný Psychopatovič sa bez dostatočnej zásoby liekov na hlavu zasekol v slogane o „mafii“ a pritom ignoruje fakt, že všetky veľké mafiánske skupiny dostali pred súdy a za mreže vlády Roberta Fica. Takže tento slogan už netiahne. O Ukrajine sa fakticky nehovorí vôbec. Základnou témou je obava o životnú úroveň, keď práve Matovičove vládnutie zadlžilo Slovensko skutočne dramaticky. A rozdeľovníkom je potom „progresívna“ agenda so 72 pohlaviami a ďalšími neo-liberálnymi bludmi proti agende rozumu a racionálneho myslenia, čo neodporuje základným zákonom Prírody a spoločnosti. Problematická je stádovitosť novej generácie prvovoličov, ktorá prešla za posledné roky masívnym výplachom mozgov a to už aj na úrovni školstva. Súčasný úradnícky minister školstva Bútora a zároveň syn slniečkárskeho poradcu Kisku už stihol za pár týždňov zaviesť „Nový etický kódex pedagóga“, ktorý nariaďuje sledovať pedagógov aj MIMO školy, citujem:

   „Cieľom novelizácie je zabezpečiť, aby učiteľ nezneužíval svoje postavenie na indoktrináciu žiakov a nepodsúval žiakom neoverené informácie, prípadne nespochybňoval výsledky vedeckého bádania. Zámerom je taktiež zabezpečenie, aby pedagogickí a odborní zamestnanci dodržiavali zásady etického správania aj MIMO školy, a to na miestach, kde môžu prísť do kontaktu so svojimi žiakmi, vrátane sociálnych sietí.“    A tento „progresívny“ minister v mene „demokracie“ chystá aj likvidáciu akademických slobôd, aby už ani vedci nesmeli ani len zapochybovať, že naozaj máme 72 pohlaví a iné absurdity. Aj podľa rakúskeho analytika je „progresívny volebný program“ najextrémnejší v celej západnej Európe. Toto je nová totalita. Cez Šimečku najml. Si Brusel overuje ako ďaleko môže ich extrémna agenda zájsť. A voľby ukážu, či sa naplní české řčení „a bude hůř“…

 

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 188

Celkové hodnotenie: 23.25

Priemerná čítanosť: 2684

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Vyčistite svoje parapety žiarivo. Obľúbený nápoj vašich detí, stačí zmiešať so sódou

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Raz za čas sa pri dôkladnom upratovaní oplatí spomenúť aj čistenie parapetov. Zvnútra aj zvonka. Ak sa však chcete rýchlo a jednoducho zbaviť všetkých škvŕn a nečistôt, použite šikovné domáce prostriedky. Vďaka nim budú vaše parapety žiariť skutočnou čistotou.

  Najlepší očný krém za pár eur. Rýchlo odstraňuje tmavé kruhy a vrásky

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pri starostlivosti o pokožku sa oplatí používať všetky dostupné nástroje. To platí nielen pre dobre známu kozmetiku z drogérie, ale aj pre menej samozrejmé riešenia. Medzi ne patria napríklad položky obsahujúce kofeín.

  Cyklámen chradne a stráca listy? Skontrolujte, či nerobíte túto chybu

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Cyklámeny môžu v decembri bohato kvitnúť. Napriek tomu, že väčšina rastlín v tomto období prechádza do zimného spánku, stále vyzerá naozaj fenomenálne. Aby sa však stal krásnou ozdobou vášho domova počas Vianoc, musíte mu najprv zabezpečiť správne podmienky. Ak váš cyklámen chradne a stráca…

  Na sviatky si chcel kúpiť dokonalý vianočný stromček. Jeho rodina ho varovala. "Určite v ňom žije nejaké zviera."

  0 icon

  03.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Niektorí volia umelé stromčeky, iní zase čerstvé, ktoré ozdobia obľúbenými ozdobami. Tento rok však jedna rodina zašla o krok ďalej. Keď v obývačke rozbaľovali vianočný stromček, zostali v šoku.

  Šťavnatá pečená hus s chrumkavou kôrkou na Vianoce. Čo môžete urobiť, aby nebola suchá a tvrdá?

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pečená hus na Vianoce je šťavnatá možnosť slávnostnej večere. Môže sa pripraviť vcelku alebo len vybraný kus. Ktoré ovocie sa hodí k hydine? Pozrite si recepty na pečenú hus v troch aromatických úpravách. Ktorú verziu si pripravíte počas týchto Vianoc?

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  Prekvapenia, ktoré našli stavební inšpektori vás dostanú

  0 icon

  Inšpektori občas nájdu poriadne prekvapenia, ktoré ukazujú, ako by to nemalo vyzerať. Boli časy, keď si každý človek so svojím snom a kladivom mohol svoj domov upraviť podľa svojich predstáv. Nanešťastie, priemerný človek má len malé alebo žiadne znalosti o veciach, ako je štrukturálna integrita a základná údržba, takže v modernom…

  Prečo je pre mužov ťažké počúvať ženy?

  0 icon

  Či už je to priateľ, brat alebo kamarát - všetci poznáme chlapa, ktorý je zlým poslucháčom a často jednoducho nepočúva ženy. A nie, nie je to preto, že by sa nudil alebo bol arogantný. Existujú skutočne štúdie, ktoré ukazujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo v tejto oblasti muži tápajú. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho…

  18 príkladov, ktoré dokazujú, že čas je nemilosrdný

  0 icon

  Charles Chaplin povedal, že "čas je najlepší autor". Každá sekunda zanecháva nezmazateľné stopy na každom z nás a na veciach okolo nás. Tento neúnavný remeselník nás formuje, keď zbierame skúsenosti a životné múdrosti. Niekedy si to voľným okom nevšimneme. Zbadáme to až keď sa obzrieme späť a začneme vnímať, ako…

  Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?

  0 icon

  Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech! 1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

  Tieto deti ťa rozosmejú tým, že sú sami sebou

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme zopár vtipných situácií, ktoré majú na svedomí deti. Zmysel pre humor sa stáva tak trocha vlastnosťou, ktorú sa mnohí dospelí snažia naučiť. Pre deti však nie je potrebné vynakladať ďalšie úsilie na vytvorenie niečoho zábavného. Rozosmievajú nás len tým, že robia každodenné veci a hovoria,…

  FOTO DŇA