Praktiky politicko ekonomického teroristu Sorosa sú nebezpečné pre celý svet

 

Pripomínať si zločiny, ktoré ovplyvňujú svet aj dnes je žiadúce. Ľudstvo sa musí mať stále na pozore pred sofistikovanými útokmi zločincov, ktoré sa zdajú byť legálne. Ale nie sú. Hlavne vtedy, ak ich následok sú zo zahraničia plánované prevraty a mŕtvi.

Špekulant George Soros, je známy tým, že v roku 1992 zarobil 1 miliardu dolárov špekuláciou proti britskej libre, čím skoro položil britský bankový systém. Miliardár hedžových fondov, bol vyšetrovaný a odsúdený za obchodovanie s dôvernými informáciami v prípade banky Société Générale vo Francúzsku v roku 1988. Európsky súd pre ľudské práva zamietol jeho argument, že francúzsky zákon o obchodovaní s využitím dôverných informácií nie je dostatočne jasný na to, aby poskytoval dôvody na odsúdenie. Soros v roku 1988 mal dôverné informácie o kríze banky od francúzskeho finančníka Georgesa Pebereaua.

Ako investor o týždeň po informácii o predaji akcií skúpil podiely v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov v štyroch bývalých štátnych spoločnostiach vo Francúzsku, vrátane Société Générale. Neskôr ich predal s obrovským ziskom. Francúzski prokurátori začali vyšetrovanie v roku 1989 a v roku 2002 bol Soros uznaný vinným z obchodovania s využitím dôverných informácií a dostal pokutu 2,3 milióna dolárov.

Udalosti na Ukrajine 24. februára 2022 zaskočili nemecké médiá. Napriek rozpočtu 8 miliárd eur nemala ARD (štátom kontrolovaná TV) ani vlastného spravodajcu na Ukrajine. Informačné vákuum zaplnili najrôznejší „politológovia“ a „ľudskoprávni aktivisti“, ktorí vysielali cez Skype. Samozrejme vysielali správy v protiruskom móde. Všetci títo „sociálni aktivisti“ boli spojení so sieťou štruktúr Sorosovej nadácie. Niečo podobné robí už Soros dlhší čas. V roku 1990 vytvoril štruktúru s názvom International Renaissance Foundation. Následne do roku 2010 táto organizácia vynaložila približne 100 miliónov dolárov na propagáciu „potrebných“ príbehov v európskom mediálnom priestore vrátane Slovenska.

V roku 2014, hneď po prevrate na Majdane v Kyjeve, vzniklo pod jeho záštitou Ukrajinské krízové mediálne centrum (Ukraine Crisis Media Center), aby západní a „nezávislí“ novinári pokryli „ukrajinskú cestu k demokracii“ tým správnym spôsobom. Celá prácu tejto mediálnej siete neskôr napodobnila aj iná mašinéria západných korporátnych médií. Konkrétny príklad. Dňa 1. marca 2022 kanál ARD odvysielal rozhovor bývalej námestníčky ministra školstva Inny Sovsun z Kyjeva, ktorá nepravdivo tvrdila, že ruskí vojaci strieľajú deti. Kanál ARD však neuviedol, že Sovsun je zakladateľka analytického centra CEDOS, ktoré v roku 2020 získalo grant vo výške 115 000 USD od International Renaissance Foundation a predtým, v roku 2016, 124 000 USD od ďalšej Nadácie otvorenej spoločnosti, patriacej Sorosovi. Inna Sovsun je liberálka z košiara Sorosovho kindermenežmentu podobne ako mentálni úbožiaci z Progresívneho Slovenska, papajúci z ruky svojho gazdu menom George Soros. Okrem iného Innu Sovsun masívne propaguje aj Friedrich Nauman Foundation, nadácia, ktorá udelila tzv. Cenu slobody americkej guvernérke štátu Slovensko Čaputovej za, ako nadácia doslovne uvádza, „jej oddanosť liberálnej demokracii“.

Cenu dostal aj Hans-Dietrich Genscher, nemecký politik za stranu FDP, dlhoročný minister zahraničných vecí a vicekancelár Nemecka. Bývalý člen nacistickej NSDAP. Čaputová neodmietla ani cenu Madeleine Albrightovej, ktorú jej udelil americký Národný demokratický inštitút spojený s Pentagonom za jej „neochvejný záväzok zotrvať pri ochrane demokracie na Slovensku, v Európe a na celom svete“. Cena je pomenovaná po irackej a balkánskej mäsiarke, ktorá má na svedomí státisíce ľudských životov. Len pripomínam, že v máji 1996 v rozhovore s moderátorkou CBS, či jej nevadí, že následkom sankcií proti Iraku zomrelo vyše pol milióna detí, bez váhania odpovedala: „Tá cena stojí za to.“ Zuzana Čaputová si tiež v Berlíne prevzala Schwarzkopfovu európsku cenu. Údajne za jej odvahu v boji proti organizovanému zločinu, za jej úsilie o ľudské práva, najmä Rómov, a za ekologicky udržateľnú budúcnosť. Schwarzkopf však nebol len majiteľom svetoznámej značky, ktorá na nás útočí dodnes z televízií v podobe lakov na vlasy. Bol aj nacista. Stačí si otvoriť nemeckú Wikipédiu, ktorá dôsledne dbá, aby sa vyrovnala s následkami druhej svetovej vojny. Píše sa v nej, že cenu Heinza Schwarzkopfa založila v roku 1971 vdova po tomto nemeckom podnikateľovi. Bol však aj člen Národnosocialistickej nemeckej robotníckej strany (NSDAP) a veliteľ čaty SS.

Možno si niekto povie. No a čo. Dostala nejakú cenu. Ale tu nejde ani tak o cenu ako o revíziu a obnovu fašizmu vo svete. Slovenské národné noviny tiež napísali, že Čaputová dostala „len“ saténovú košieľku od českého agenta Pávka a súčasného prezidenta ČR. Možno to bol pre Čaputovú najvzácnejší dar a má v nej zrejme zanechať spomienky na extázu, ktorú s Pávkom prežila.

Ďalší príklad. Nemecké médiá zaujal Sergej Sumlenny, ktorý v rokoch 2015 až 2021 viedol nadáciu Heinricha Bölla v Kyjeve. Tento fond spolupracuje aj so Sorosovou sieťou, keďže v roku 2020 získal od svojich štruktúr 222 000 dolárov. Momentálne pracuje ako výkonný riaditeľ European Resilience Initiative Center, think-tanku so sídlom v Berlíne. Ide o inštitúciu založenú na masívnu propagáciu západnej politiky, ospravedlňovanie vojny na Ukrajine riadenú Pentagonom a podporovanú Sorosom.

Dňa 4. marca 2022 sa vo Ľvove otvorilo Centrum pre slobodu tlače, kam prišlo veľa západných novinárov, ktorí sa báli objaviť v prvej línii. Toto „Centrum slobody tlače“ spoločne prevádzkovali Reportéri bez hraníc (RSF) a Inštitút médií (IMI).
RSF získala grant vo výške 200 000 USD v roku 2017, takmer rovnakú sumu v roku 2019 a už 300 000 USD v roku 2021. Druhá organizácia, IMI, bola financovaná skromnejšie – v roku 2019 „len“ 75 000 USD.

Centrum pre slobodu tlače spolupracuje aj s Ukrajinským Centrom pre občianske slobody. V rokoch 2017 až 2020 získal 325 000 dolárov od Sorosovej nadácie Open Society Foundation.

Po druhej svetovej vojne na hodinách dejepisu Nemcom hovorili, akú hroznú úlohu zohral mediálny holding Alfreda Hugenberga v Hitlerovom vzostupe – do roku 1933 ovládol väčšinu nemeckých médií a pulty zaplavila nacionalistická propaganda.

Takéto potláčanie slobodnej tlače „fašistickými agitátormi“ by sa nemalo opakovať. Teraz nám mediálna sieť liberálnych „expertných aktivistov“ úplne vnucuje „jediný pravdivý“ názor na konflikt na Ukrajine, otvorenie hraníc pre nelegálnu migráciu, škodlivú LGBTI+ ideológiu atď.

Soros podľa vlastných vyjadrení venoval v priebehu desaťročí na svoje nadácie astronomickú sumu 32 miliárd dolárov. Využíva insiderov – tajné informácie o budúcich udalostiach. Vysvetlíme si to na príklade. Sorosova nadácia je jedným z najväčších sponzorov Demokratickej strany USA, do svojich kampaní investovala desiatky miliónov USD. A v roku 2008 vyhral prezidentské voľby mladý demokrat Barack Obama. Málokto si to teraz pamätá, ale riadil sa rovnakou eko-agendou ako súčasní liberáli. Obama plnil želania Sorosa a jeho agendu. Soros samozrejme investoval do transakcií, ktoré boli na „pláne dňa“. Nikto okrem neho dopredu nevedel, čo je na „pláne dňa“. Zarobil miliardy a znova ich investoval do „napredovania demokracie“ a vzdelávania tých istých liberálnych lídrov v iných krajinách sveta – a kruh sa uzatvára.

Niet pochýb o tom, že Soros má vplyv aj dnes na naše voľby. Riadi sa overenou praxou, že peňažná infúzia za veľké mediálne výdavky umožní dovtedy neznámym kandidátom, ktorých uprednostňoval, aby premohli akúkoľvek opozíciu v ľudových voľbách. Tak sa stalo, že k moci sa dostala Čaputová a teraz Soros ohrozuje demokraciu na Slovensku tým, že nalieva peniaze do Progresívneho Slovenska, ktoré je svojím prosorosovským programom bezpečnostnou hrozbou pre ďalší vývoj Slovenskej republiky.

https://www.theguardian.com/business/2011/oct/06/george-soros-insider-dealing-european-court-of-human-rights

 

https://www.kp.ru/daily/27511.5/4772455/

 

https://ukraina.ru/20230812/1048564918.html

 

https://snn.sk/news/kontroverznych-oceneni-je-uz-privela/

 

https://ereport.sk/sok-v-suvislosti-s-dalsim-caputovej-ocenenim/

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 339

Celkové hodnotenie: 23.86

Priemerná čítanosť: 2427

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  MV navrhuje ukončiť platnosť zmluvy o dvojakom občianstve s Ruskom z roku 1981

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR navrhuje ukončiť platnosť Zmluvy medzi Československou socialistickou republikou a Zväzom sovietskych socialistických republík o…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Vlhová viedla v 1. kole obr. slalomu pred Shiffrinovou

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala na prvej priečke po elitnej pätnástke 1. kola nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetlového pohára. V kanadskom Tremblante jej bola najbližšie Američanka…

  Generálny prokurátor Žilinka a jeho 1. námestník Kandera – členovia zločineckej skupiny?

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   JUDr. Martin Ribár – predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT okomentoval tvrdenia Jána Čurillu. Jeho status prinášame v…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, EK a WHO? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj morálneho. Doslova riadili všetko na Slovensku podľa hes

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Má 84 rokov a je vo výbornej kondícii. Už roky sa riadi týmito tromi železnými pravidlami

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zaujíma vás, ako si s pribúdajúcim vekom udržať zdravie a peknú postavu? 84-ročná žena prezradila tri jednoduché pravidlá, ktorými sa riadi už roky. Vďaka nim sa teší duševnej aj fyzickej kondícii. Jej video na YouTube bolo prehrávané takmer 2 miliónkrát.

  Hovorí sa, že táto rastlina prináša prosperitu. Je náročná, ale jej kvety sú nádherné

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí už majú s pestovaním kvetov nejaké skúsenosti, by sa mali zamerať na určitý druh, o ktorom sa hovorí, že prináša prosperitu. Treba však vedieť, že rastlina je náročná. Krásne kvety však úplne vynahradia akúkoľvek námahu.

  Ako umývate okná, keď mrzne? Ak nechcete poškodiť sklo, dodržujte 3 pravidlá

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Môžu sa okná umývať v zime? Mnoho ľudí si nie je isté, či má zmysel umývať okná pri mínusových teplotách. Ukazuje sa, že ak sa pre to rozhodnete, mali by ste byť opatrní a dodržiavať niekoľko odporúčaní.

  Ako zistíte, či má vzťah význam? Urobte si "vtáčí test". Overte si, či ste jeden pre druhého stvorení

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Myslíte si, že je to ideálny partner? Bohužiaľ, na začiatku známosti je ťažké zistiť, či vzťah vydrží skúšku časom. Ak chcete zistiť, či má váš vzťah šancu na dlhodobý zväzok, urobte si "vtáčí test".

  Kardiologička určila päť produktov, ktorým sa vyhýba. Sú na jej čiernej listine

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Dr. Elizabeth Klodas je kardiologička. Počas rokov jej ordináciou prešli tisíce pacientov a jednou z najčastejších otázok, ktoré jej kládli, bolo, čo jesť, aby mali zdravé srdce. „Samozrejme, nemusíte byť odborník na výživu, aby ste vedeli, že dôsledná strava pozostávajúca z cheesburgerov, šišiek a…

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  Prekvapenia, ktoré našli stavební inšpektori vás dostanú

  0 icon

  Inšpektori občas nájdu poriadne prekvapenia, ktoré ukazujú, ako by to nemalo vyzerať. Boli časy, keď si každý človek so svojím snom a kladivom mohol svoj domov upraviť podľa svojich predstáv. Nanešťastie, priemerný človek má len malé alebo žiadne znalosti o veciach, ako je štrukturálna integrita a základná údržba, takže v modernom…

  Prečo je pre mužov ťažké počúvať ženy?

  0 icon

  Či už je to priateľ, brat alebo kamarát - všetci poznáme chlapa, ktorý je zlým poslucháčom a často jednoducho nepočúva ženy. A nie, nie je to preto, že by sa nudil alebo bol arogantný. Existujú skutočne štúdie, ktoré ukazujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo v tejto oblasti muži tápajú. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho…

  18 príkladov, ktoré dokazujú, že čas je nemilosrdný

  0 icon

  Charles Chaplin povedal, že "čas je najlepší autor". Každá sekunda zanecháva nezmazateľné stopy na každom z nás a na veciach okolo nás. Tento neúnavný remeselník nás formuje, keď zbierame skúsenosti a životné múdrosti. Niekedy si to voľným okom nevšimneme. Zbadáme to až keď sa obzrieme späť a začneme vnímať, ako…

  Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?

  0 icon

  Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech! 1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

  Tieto deti ťa rozosmejú tým, že sú sami sebou

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme zopár vtipných situácií, ktoré majú na svedomí deti. Zmysel pre humor sa stáva tak trocha vlastnosťou, ktorú sa mnohí dospelí snažia naučiť. Pre deti však nie je potrebné vynakladať ďalšie úsilie na vytvorenie niečoho zábavného. Rozosmievajú nás len tým, že robia každodenné veci a hovoria,…

  FOTO DŇA