Ako to moderátorka a Nvotová v TV JOJ s Ďuricom dávali na Vasilice Mremúdrelé, ale vyšli z toho ako hlúpe „Dory“

Mnohé predvolebné debaty kandidujúcich strán a ich zástupcov pripomínajú politické poľovačky na pronárodných a proslovenských politikov. V tomto štýle sa mala zjavne niesť aj debata televízie JOJ k programom ku kultúre médiám s Dorotou Nvotovou (Demokrati) a Ondrejom Ďuricom (Republika), ktorú moderovala Lenka Ježová.

 

Podľa kladenia otázok sa debata alebo lynč odvíjali prevažne len od programu Republiky.  Do hľadáčika di Ježová zobrala najmä  absolútnu slobodu slova, podporu alternatívnych médií a ochranu štátneho jazyka.

K ochrane spisovného a štátneho jazyka

Moderátorka, aj Nvotová neboli ani konzistentné v postojoch, hoci „demokratka“ sa o tom dušovala, pretože hádzali veľké oči na možné postihovanie porušení spisovného štátneho jazyka úradmi a úradníkmi verejnej a štátnej správy. Oni nevedia nič o nesení zodpovednosti úradníkov pri výkone verejnej funkcie v iných oblastiach?

To, že Ježová, ani svetobežník Nvotová nepoznajú francúzsky jazykový (Toubonov) zákon, ktorý dokonca trestnoprávne postihuje používanie iných ako francúzskych slov im ešte môžeme gentlemansky odpustiť, hoci by pri tomto argumente asi odpadli.  Ale že dámičky nepoznajú fakt, že

rezortu kultúry, do ktorého kompetencie spadá aj pôsobnosť štátneho jazyka a zo zákona má uloženú povinnosť predkladať na rokovanie vlády Správy o stave a používaní štátneho jazyka v praxi

je už na hodenie uteráka v diskusnom štúdiu.

Liberálky zrejme nemali ani tušenie, že na ministerstve kultúry pôsobí aj „Ústredná jazyková rada“, či „Terminologická komisia“.

Okrem toho už existujú Zásady vlády k zákonu o štátnom jazyku, tiež Koncepcia starostlivosti o štátny jazyk či dokonca Metodické usmernenie na dodržiavanie zákona o štátnom jazyku v oblasti reklamy, kde je teda najviac uvoľnená fantázia jej tvorcov.

Žasnem nad ich nevedomosťou a nepripravenosťou, hoci sa štylizovali do role mentorov a snažili sa lynčovať predstaviteľa Republiky O.Ďuricu.

Možno by si mohli prečítať nielen dvojročné Správy o stave používania štátneho jazyka v praxi, ale aj konkrétne uznesenia vlády s uloženými odporúčaniami na nápravu neblahého stavu, aby pochopili, že nič nad rámec zákona Republika nezavádza, len jeho striktné dodržiavanie. Áno, aj na oblasť médií a všeobecne kultúry platí, že chceme a vieme urobiť poriadok, aby veci zákonne a efektívne fungovali.

Napríklad v 5.správe z roku 2020 sa v bode B.3. v uznesení ukladá ministerke kultúry v spolupráci s Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra SAV

vypracovať metodický materiál pre zamestnancov štátnej správy zameraný na správne používanie slovenského spisovného jazyka v praxi!

Aj Nvotová sa expertne poriadne zhodila, keď to marketingovo dávala na hlúpu Doru (inšpirované rozprávkou a piesňou pre deti), krútiac hlavou, že či tu bude niekto naháňať a trestať úradníkov za nespisovné bohemizmy v oficiálnej komunikácii.

Asi ani netuší, že ministerstvo kultúry vykonáva dohľad nad dodržiavaním zákona NR SR č. 270/1995 Z. z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky, a to vrátane prvostupňového rozhodovania v správnom konaní za porušenie ustanovení, takže opäť nič nové Republika nevymyslela, len chce dotiahnuť veci do efektívnych náprav v dikcii súčasnej platnej legislatívy.

Ako sa mohlo stať, že moderátorka, ktorá sa tvári, že si do bodky naštudovala program Republiky pre kultúru a médiá a naťahuje sa s Ondrejom Ďuricom za slovíčka, nevie, že rezort kultúry monitoruje už teraz v súlade so svojimi hlavnými úlohami aj úroveň používania štátneho jazyka vo verejnom styku, a to nielen v štátnej správe, ale dokonca aj v základnom, strednom a vysokom školstve, ba aj tom národnostnom či aj v mediálnej sfére?! Opäť, republika len programovo a principiálne doťahuje zákonné skrutky tak, aby sa porušenie pravidiel efektívne odstraňovalo a neostalo to len na formalistickej úrovni. Čo je zlé na uvádzaní zákonov do praxe, čo majú v sľube a medzi povinnosťami poslanci NR SR?!

Žasnem, že tímlíderka pre kultúru a médiá u „demokratov“ D. Nvotová – ktorá zjavne žila viac v zahraničí ako na Slovensku – sa tvári, že spadla z Mont Everestu, keď nič nevedela o štátnej jazykovej politike v zmysle platného zákona a zákonné povinnosti podsúvala tendenčne ako strašiaka o akomsi zavádzaní „jazykovej polície“.

Milá Dorota, mala by si vedieť, že zákon o štátnom jazyku stanovuje postavenie a rozsah používania štátneho jazyka v konkrétnych oblastiach verejného styku: v úradnom styku v štátnych a verejných inštitúciách, ako aj v orgánoch územnej samosprávy, v školstve, na kultúrnych podujatiach a verejných zhromaždeniach, v mediálnej sfére, v súdnom a správnom konaní, v ozbrojených silách, požiarnych zboroch, v službách, zdravotníctve atď. A gúľať nechápavo veľkými očami by mala na literu zákona, ktorý zároveň garantuje aj ochranu a starostlivosť o štátny jazyk.

K absolútnej slobode slova

Ani postoj Republiky k absolútnej slobode slova obe dámy v televíznom štúdiu nepochopili a nechápali. Premúdrelo sa tváriaca moderátorka JOJky, skôr ako položí otázku, by sa mohla doučiť o postoji Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) k ochrane bezpodmienečnej slobody slova a prejavu. Hnutie Republika sa totiž v mediálnej a informačnej politike, najmä vo vzťahu k slobode prejavu opiera o výklad článku 10 Európskeho dohovoru európskym súdom tak, že táto

ochrana prejavu každého sa vzťahuje nielen na informácie a myšlienky, ktoré sú vnímané priaznivo, sú považované za neofenzívne alebo k nim má verejnosť ľahostajný postoj, ale aj na tie, ktoré „urážajú, šokujú alebo znepokojujú značnú časť verejnosti“…

…pretože podľa verdiktu súdu práve toto „sú nároky pluralizmu, tolerancie a znášanlivosti, bez ktorých by existencia demokratickej spoločnosti nebola možná“. (Viď rozsudok ESĽP zo 7. 12. 1976 vo veci Handyside v. Spojené kráľovstvo, bod 49).

Ani politikovi, novinárovi neprospieva, keď rýchlejšie rozpráva ako rozmýšľa.

Túto časť plurality názorov dnešný (vraj – sic!) liberálny, čiže viac totalitársky mainstream nálepkuje ako „hoaxy“, či „dezinformácie“, ktoré chce neliberálne vytesniť z verejnej diskusie a dokonca trestať.

Absolútna sloboda slova? – Normálka!

Liberálno-progresívne zhrozenie prejavili dámy aj pri nechápavosti „absolútnej slobody slova“. Zvláštne, že práve liberáli majú problém so slobodou slova a prejavu a že tieto základné hodnoty musia obhajovať tí, ktorých liberáli častujú difamačnými nálepkami, vrátane tzv. fašistov…

Daniela Lipšica politicky nemusím, ale hodnotovo a právne by si z neho mohli kritici absolútnej slobody slova zobrať príklad. Podľa Lipšica „stíhať a trestať ľudí za nepravdivé názory by bol koniec slobody prejavu“. A to bol prosím pekne názor Lipšica ako špeciálneho prokurátora v reakcii na návrh zavedenia nového trestného činu „šírenia nepravdivej informácie“ z dielne rezortu spravodlivosti v rámci novely Trestného zákona.

„Nemyslím si, že by mal mať štát kompetenciu v Trestnom zákone rozhodnúť, ktoré názory sú pravdivé, ktoré sú nepravdivé a ktoré z tých nepravdivých bude trestne stíhať. To je koniec slobody prejavu,“ vyhlásil s tým, že trestné právo by nemalo slúžiť na to, aby štát autoritatívne vyhlasoval, kde sa nachádza pravda.

Tak čo, panie Ježová a Nvotová, padá vám sánka a trhá sa vám na tvári nielen kozmetický makeup?

Zástancovia absolútnej slobody prejavy tlieskali už v roku 2016, keď sa Lipšic pustil do ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej a povedal že jej protiextrémistické zákony sú katastrofa.

Aby sme pojmom dali aj správny význam uvádzam, že absolútna znamená neobmedzovaná najmä štátnou reguláciou, lebo na slobode slova je postavená demokracia.

Aj podľa ústavného právnika Jána Drgonca, stíhať niekoho len pre verbálne prejavy, ktoré urážajú inú rasu či etnickú skupinu, by „bolo neuveriteľne kruté a hlúpe“.

A čo tak na záver odporučiť strane „Demokratov“ aj voľnomyšlienkársky sa tváriacej Dorote Nvotovej ten najdemokratickejší argument z najdemokratickejšej krajiny sveta?

Prvý dodatok Ústavy USA totiž hovorí o.i. aj to, že  „Kongres neschváli žiadny zákon obmedzujúci slobodu slova alebo tlače“. Žiadny, tzn. len to, že Spojené štáty americké sú (žiaľ) v 21. storočí jedinou krajinou na svete, ktorá takto explicitne garantuje svojim občanom úplnú, čiže absolútnu slobodu slova.

Nuž ak úvod diskusie na TV JOJ k volebným programom ku kultúre a médiám smeroval k politickej kultúre, tak od politikov by verejnosť a voliči na prvom mieste mali okrem vlastenectva vyžadovať nadštandardnú úroveň znalostí, odborných kompetencií, zručností a namiesto štylizovaných emočných manipulácií výbavu ich IQ, aby sme tu nemali ďalších vantajm-nextajmov.

Rafael Rafaj

 

O autorovi: Rafael Rafaj (Mgr.) je novinár, vyštudoval Katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Autor, publicista, šéfredaktor, analytik, mediálny a komunikačný poradca, lektor. Ako poslanec pôsobil šesť rokov vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá. Angažoval sa najmä v mediálnej oblasti a politike štátneho jazyka. Vyhodnotili ho ako najaktívnejšieho poslanca vládnej koalície (2006-10). expertne sa zaoberá sa mediálnou a komunikačnou politikou a slobodou slova a prejavu. Autor knihy Za národ (2005) a knihy na vydanie Tajný kód starých Slovenov. č 23 na kandidátke hnutia REPUBLIKA, garant jej programu pre kultúru a médiá, predseda Odborného tímu pre kultúru a médiá, člen Programovej rady

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Rafael Rafaj

O AUTOROVI

Publicista a bývalý politik, ktorému nedá nesledovať vývoj nielen na Slovensku, ale aj vo svete z pohľadu spravodlivosti, pravdy a alternatívy voči systému, ktorý je čoraz viac chorý, infikuje čoraz viac ľudí a deformuje čoraz viac politikov aj celý spoločnosť. Autor je aktuálne predsedom Inštitútu národnej politiky.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 37

Celkové hodnotenie: 21.09

Priemerná čítanosť: 2480

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Nestrácam celú sobotu žehlením záclon, len ich položím na dosku. Po jednom ťahu sú hladké

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pred Vianocami dôkladne vyčistíme celý dom. Vyčistíme okná, vyperieme záclony a potom ich čisté a vyžehlené zavesíme na záclony. Žehlenie toľkých látok však nie je najpríjemnejšia úloha. Ako si ju môžete uľahčiť?

  Vmasírujem si ho do brucha a stehien a potom ho zabalím do potravinovej fólie. Po 20 minútach mám efekt ako v salóne

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo je to zábal tela? Ošetrenie má mnoho priaznivých účinkov, ktoré vás možno prekvapia. Zatiaľ čo návšteva kozmetičky môže stáť celý majetok, body wrapping sa oplatí robiť doma. Na to, aby ste sa postarali o svoju pokožku, nepotrebujete veľa.

  Stará mama dala na vysávač ponožku. Keď som prišla prečo. Začala som robiť to isté

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Občas sa stane, že na dlažbu alebo huňatý koberec spadne nejaký drobný predmet, napríklad náušnica, alebo ešte horšie, jej uzáver. Ako ju nájsť bez toho, aby ste ju hľadali centimeter po centimetri v kolenách? S týmto jednoduchým trikom to zvládnete za okamih.

  Žiadne vrecká. Slováci často zmrazujú potraviny v komerčných vreckách bez toho, aby si uvedomili dôsledky

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zmrazovanie potravín je šikovný spôsob, ako ušetriť peniaze a čas, pretože namiesto toho, aby ste museli znova stáť v kuchyni a pripravovať ďalšie jedlo, stačí siahnuť do mrazničky. Najmä preto, že takto môžete skladovať zeleninu, ovocie, mäso a dokonca aj celé jedlá. V čom…

  "Škaredý svetrík" sa vrátil do módy. Kedysi to bola módna nočná mora, teraz je to vrchol vkusu

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Móda sa rada vracia v rôznych vydaniach. Donedávna sa tento kus odevu považoval za druh gýča. Teraz je však obľúbený u štýlových žien všetkých vekových kategórií. Navyše dokáže dodať každému outfitu úplne iný, elegantnejší dojem.

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  TOP 10 najkrajších zámkov a hradov na svete

  0 icon

  Minimálne každé jedno dievča snívalo, že bude bývať na zámku alebo hrade. Zámky a hrady sú tajomné a zároveň tak krásne, tým nám pripomínajú históriu v mnohých rôznych érach. Nie je prekvapením, že zámky otvorené pre verejnosť sú populárnymi turistickými atrakciami. Tieto miesta sa hodne využívajú vo filmovom priemysle. Avšak, nie každý ma…

  Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

  0 icon

  Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma. North Sentinel, India Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov.…

  TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

  0 icon

  Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie,…

  20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

  0 icon

  Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie

  0 icon

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie: Existuje v podstate neobmedzená ponuka výrobkov, nástrojov a predmetov, ktoré nám môžu uľahčiť život alebo pomôcť splniť úlohy v oveľa kratšom čase. Niekedy však majú tieto predmety skryté účely alebo funkcie, ktoré si neuvedomujeme, prípadne ani nevieme, na čo sa používajú. Tieto podivné predmety…

  FOTO DŇA