Čaputová, muž či žena s maternicou?

Neuhádnete. Ako lekár mám medzery v sexuálnom vzdelaní. Dozvedel som sa to z leporela. A moji rodičia v temnom komunizme to mali s prístupom k sexuálnemu vzdelávaniu ešte oveľa ťažšie. Či som nebol ukrátený? Mohol ma predsa porodiť otec!
Našťastie, dnes už naše deti vyrastajú v demokracii a nesmú byť o nič pripravené.
V kníhkupectve už pre trojročné deti dostanete leporelo “Odkiaľ sa berú bábätká”.
Autorky: Marta Maruszczak, Monika Filipina. ISBN: 978-80-551-7868-4. ISBN/EAN: 9788055178684. Jazyk: slovenský. Počet strán: 40. Rok Vydania: 2021.

O autorkách:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marta_Maruszczak
https://pl.linkedin.com/in/monika-filipina-b504bb50/pl

Obsah v skratke
Pútavým spôsobom sa v leporele vysvetľuje, že bábätká sa rodia osobe s maternicou, teda ženám a mužom. Je to vlastne indokrinovanie detí fantazmagóriou a nejeden chlapec po prečítaní tohto leporela začne citlivo vnímať, ako v jeho maternici vzniká bábätko.

Hlavné leporelové ciele
Už maličké deti sú takto pútavou formou vedené k objavovaniu svojich pohlavných orgánov a ich uspokojujúcich a rozmnožovacích funkcií. Odhaľovaním tohto tajomstva sa odstraňuje zbytočný strach a v deťoch sa vyvolávajú asociácie, že rovnako dievčatá aj chlapci môžu porodiť bábätko a tiež sa im otvárajú dvere k poznaniu, že manipuláciou s pohlavnými orgánmi je spojené dosiahnutie pocitu blaha. Tento zmätočný zážitok môže viesť k vzniku ťažkej duševnej choroby, k tzv. transsexualizmu, pričom vzniká kruté utrpenie, ktoré postihnutých nemilosrdne trápi po celý život. Preto je dôležité, aby s leporelom umne pracovali v škôlkach vyškolení ujovia alebo tety, aby  vašim deťom hovorili aj pomocou tohto leporela o najintímnejších veciach, o pohlavných orgánoch a o rozmnožovaní. No tie rozhovory milých ujov a tiet, to nie je o sexuálnej výchove vašich detí, nie sú to nijaké perly ducha rozvíjajúce schopnosti vášho dieťaťa. Zneužívajú ich úprimnosť a dôverčivosť, manipulujú ich do pasce, sexuálne ich scitlivujú a dráždia. Odporný trik. V skutočnosti ich odmeňujú „najlacnejším syrom“, celkom ako to funguje pri pasci na myši. A čo bude ďalej?  V USA sú už tak ďaleko, že malé deti títo MVO aktivisti školia, aby nekričali a neplakali, keď ich osloví neznáma osoba a manipuluje s ich pohlavnými orgánmi, lebo by to mohlo zraniť city tej dobrosrdečnej osoby. Takíto nadšenci a aktivisti z MVO si zaslúžia dôveru rodičov, pretože presne ako tá úžasná didaktická pomôcka vo forme leporela, hovoria iba pravdu pravdúcu! Avšak aký zmysel má sexuálna výchova od troch rokov, teda  asi 10 rokov pred nástupom puberty? Podľa môjho názoru ide len o prípravu vašich detí na ich sexuálne zneužívanie pedofilmi. Aby obchytkávanie a sexuálne reči dospelých osôb deti nevnímali ako zneužívanie, ale ako niečo normálne, pozitívne v zmysle napĺňania ich detských túžob a životných potrieb. Veď jesť treba každý deň a títo pracovníci z MVO, si potrebujú maličké deti užiť každý deň. No mne tieto praktiky z USA pripomínajú sexuálne otroctvo detí. Ako sa tí pedofili poctivo narobia, keď pracujú s leporelom s deťmi, to vidíme na tejto fotografii z jedného predškolského zariadenia v Spojených štátoch:

Reakcie slovenských recenzentov leporela, až na jednu výnimku, svedčia o nevzdelanosti a o nezrelosti slovenských rodičov akceptovať moderné trendy výchovy detí v demokratickej spoločnosti. Niektoré tu uvediem:
 
1. Natália Balážová
Osoby s maternicou môžu byť jedine ženy. Otehotnieť môžu aj nedospelé osoby. Zavádzajúca informácia nevhodná pre deti.
2. Lenka
Predvolebná kampaň politickej strany Sme rodina
Všetky komentáre pridané po príspevku BK na Facebooku … NIKTO o tejto knihe ani nechyroval, kým zvrátený BK ju nepoužil na svoju predvolebnú propagandu. Úbohé, bez ohľadu na to, čo je v nej uvedené. Knižka vyšla už dávnejšie, ale BK si ju všimol až niekoľko dni pred voľbami. Navážate sa tu do LGTBI komunity, ale zvrátený a nechutný životný štýl BK vám neprekáža, farizeji mizerní!!! Všetci, čo sem vypisujete svoje hodnotenia!!!
3. Jana
Pani alebo slečna, ja som svoj príspevok pridala, až keď niekto zverejnil túto knihu na sociálnych sieťach, no nebol to BK, lenže som veľmi rada, že ju zverejnili, aspoň vieme, kde tieto chápadlá zasahujú a môžeme aspoň takto vypichnúť túto zvrátenosť pre tých, ktorí majú na takúto formu pretláčania tejto ideológie rovnaký názor ako ja a ušetriť im čas a peniaze… veď keď máte deti a ste pri zmysloch, potom takýto “odborný” výklad nebudete podporovať. A akože … “tento orgán majú väčšinou ženy”, no nie, majú ho LEN ženy. A kniha môže byť krásne ilustrovaná, o tom niet pochýb, veď tie najhoršie veci sa skrývajú práve pod rúškom pekného a lákavého, čo je podstatou toho, o čom ja hovorím. Deti sú stelesnením čistoty duše a je odporné im takýmto spôsobom túto ich dušičku poškvrniť.
4. Miro
Hnus
Tehotní muži??? to vážne????? tento hnus podsúvate malým deťom!
odporúčanie je len jediné – NEKUPOVAŤ!!!

5. Adam
Nemyslím si, že to je vhodné
Aj napriek negatívnym komentárom, ktoré tu sú, nesúhlasím so spôsobom vyjadrovania sa ostatných recenzentov. Kniha je spracovaná pekne, avšak téma, ktorá tu najviac rozbúrala konverzáciu, je ťažká aj pre dospelého človeka a nemyslím si, že je najvhodnejšie sa o tom baviť práve s deťmi. Sú témy, ktoré s nami rodičia preberali v neskoršom veku, alebo jednoducho sme dostali odpoveď, vysvetlím ti to, keď budeš starší. Preto by som bol rád, keby sa spoločnosť naučila vyjadrovať slušne, a aby si druhá strana uvedomila, aké naozaj dôležité veci to sú.
6. Bubo
Cela kniha je totálny liberálny odpad. Kto nás v škôlkach obťažoval informáciami o materniciach? Mali sme spoznávať svet okolo nás, prírodu, základné fyzikálne zákony, lásku a byť v bezpečí.
7. Zuzana
Nechutná LGBT propaganda
To nemyslite vážne, muž s maternicou a tehotný?! Nechutná LGBT propaganda!!! Nevhodná pre akúkoľvek vekovú skupinu. Meno autora prečo nie je uvedené?
8. Dada
Odkiaľ sa berú bábätká
Dúfam, že táto kniha sa nikdy nedostane do rúk mojich detí, čistá zvrátenosť pre detskú myseľ. Nerozumiem, prečo to robia takým krehkým bytostiam…
9. Silvia
Psycho
Reálne len imbecil kúpi svojmu dieťaťu knihu, ktorá tvrdí, že rodiť môžu aj muži. Mám toho dosť. Neviem, kto to napísal, ale mal by sa dať liečiť, minimálne vyšetriť. Choré.
10. Jana
Úplný nonsens
Akože autor knihy si hádam nemyslí, že nejaký normálny rodič toto kúpi deťom. Pretláčajte si vašu hlúpu ideológiu LGBT niekde inde, a nie v knihách pre deti. Fuj, je mi z toho zle. Absolútne neodporúčam knihu vôbec kupovať. Veď sa už spamätajte!!! Vraj rodiť môžu aj muži??? Zákony prírody vám nič nehovoria???
11. Mary
Manipulatívny obsah
Rodičia, listujte kým sa vaše dieťa k tejto knihe dostane! Je viac ako isté, že s obsahom nebudete stotožnení.
12. Jozef
Odpad
ODPAD, zdrap papiera, dúfam, že autorov zavreli do liečebne. Hnus, čo dokážu pomätenci vypustiť z gebule v ideologickej kazajke. A ten, kto toto dokáže predávať, by sa mal dať vyšetriť, či náhodou neprišiel na svet ako pes.
13. Bom bom
 ????????
Super kniha pre deti, ktoré sa chcú naučiť niečo o ľudskej biológii a to jednoducho a zábavne so sympatickými ilustráciami. Nepochopím ľudí, ktorí sa takto opúšťajú a snažia zatvoriť si oči pred vedecky dlhodobo známou skutočnosťou, že nie iba ženy disponujú schopnosťou otehotnieť, sú tu transmuži a niektoré nebinárne, či intersex osoby, ktoré sú tohto zázraku prírody tiež schopné. PS: ak nejaký z pojmov nie je jasný, všetky sú jednoducho dohľadateľné.
14. Jozef
Biológiu by si sa mal naučiť práve ty Bom bom. Alebo vyhľadať pomoc lekára. Maternicu majú IBA ženy. Hotovo, bodka.
15. Regina
Hanba, že Martinus predáva túto knihu. Ako môže niekto napísať a vydať takúto knižku pre deti? Nahovárať malým deťom, že maternicu môžu mať aj muži, i keď ju majú iba ženy? Sám autor tejto publikácie, či ako to mám nazvať, nevie čím je.

https://www.martinus.sk/?uItem=1929139
(recenzie rodičov admin kníhkupectva Martinus priebežne vymazáva)

Môj dôvetok
Buď sú autorky knihy zrelé na psychiatriu, alebo som na psychiatriu zrelý ja sám.

Čaputová, muž s maternicou?
Pochybnosti u mňa vyvolalo, že dôkazom existencie muža s maternicou môže byť prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá má dve deti, čo je dôkazom iba skutočnosti, že je osobou s maternicou. Či je ženou alebo mužom som nikde nezistil, a neviem, ako to zistiť, keď ona sama s tým robí tajnosti a k svojmu pohlaviu a rodovej identite sa doteraz verejne neprihlásila.
Jej život na kôpke s rôznymi osobami v tomto zmysle o ničom nevypovedá, keďže nevieme, akého sú rodu. Ženského (ona), mužského (on) alebo nebinárneho (ono). Zvažovať možnosť či prezidentka Zuzana Čaputová nie je muž s maternicou k tomu ma núti aj fakt, že za prezidentku kandidovala z miesta podpredsedníčky Progresívneho Slovenska, ktoré je v našej spoločnosti zhromaždiskom mužov s maternicou a žien s penisom. Vieme, hádam, akého rodu je Plaváková, Jaurová, či Biháriová? Šimečka, Štefunko, či Truban? Nepochybujem, že ich dlhoročný sponzor Soroš si svojich ľudí starostlivo vyberá. Spravidla podporuje najštedrejšie práve mužov s maternicou a ženy s penisom, čo je základom ním riadenej subverzie ľudskej spoločnosti. Títo progresívni tajnostkári sa k pravde sami nepriznajú, ale ľudí, pochopiteľne z obavy o svoje deti, zaujíma či to nie sú zvrhlíci.

Pochybnosti vzbudzuje aj bronzové súsošie „muža“ s maternicou bez penisu a „muža“ s penisom, kde akoby majstrovi sochárovi stála modelom prezidentka Zuzana Čaputová. Toto expresívne súsošie, zobrazujúce tieto bludy,  vyvoláva u detí veľkú pozornosť a zasieva čistý zmätok do ich duše. Obrazne povedané, vkladá do ich softvéru transsexuálny kód. Tento informačný vírus im môže veľmi ublížiť. Nepravdivé informácie akoby džina z flaše, vypustilo zlo do sveta. Nedá sa im vyhnúť. No nie je to nič nové. Písal o tom aj Ján Ámos Komenský vo svojom diele „Labyrint světa a ráj srdce“.  Je treba deťom od malička tieto bludy primerane vysvetľovať a nedovoliť im skĺznuť na túto beznádejnú  psychiatrickú cestu.

Záver:
Ukázali sme si, ako jedno leporelo, ktoré si Vaše dieťa prečíta v 3 rokoch, môže spôsobiť ťažkú duševnú chorobu známu ako transexualizmus (F 64,0). Kto je Zuzana Čaputová, ktorá je v našej spoločnosti symbolom výchovy slovenských detí smerom k sexuálnym duševným chorobám?
Psycho? Hlupák? Pokorená a potupená pôvodne hrdá bytosť? Sama nevie, čím je. Možno to o nej spieva Marika Gombitová: „Pomätená“.
Je na každom rodičovi, ako bude v záujme svojich detí s týmito informáciami pracovať.

Marika Gombitová: „Pomätená“.

https://youtu.be/MEbVNg-MAVc

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Lipták

O AUTOROVI

Som lekár s 36-ročnou praxou v prvom kontakte s pacientmi - obyčajný pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 136

Celkové hodnotenie: 25

Priemerná čítanosť: 4893

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Máte medzi zubami "čierne trojuholníky"? Zubný lekár vysvetľuje, čo to znamená

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo sú to "čierne trojuholníky" na zuboch? Ich výskyt si všíma čoraz viac ľudí. Ukazuje sa, že tomuto problému môžete ľahko predísť. O svoje rady na túto tému sa s vami podelí zubná lekárka Anna Petersonová.

  Nestrácam celú sobotu žehlením záclon, len ich položím na dosku. Po jednom ťahu sú hladké

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pred Vianocami dôkladne vyčistíme celý dom. Vyčistíme okná, vyperieme záclony a potom ich čisté a vyžehlené zavesíme na záclony. Žehlenie toľkých látok však nie je najpríjemnejšia úloha. Ako si ju môžete uľahčiť?

  Vmasírujem si ho do brucha a stehien a potom ho zabalím do potravinovej fólie. Po 20 minútach mám efekt ako v salóne

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo je to zábal tela? Ošetrenie má mnoho priaznivých účinkov, ktoré vás možno prekvapia. Zatiaľ čo návšteva kozmetičky môže stáť celý majetok, body wrapping sa oplatí robiť doma. Na to, aby ste sa postarali o svoju pokožku, nepotrebujete veľa.

  Stará mama dala na vysávač ponožku. Keď som prišla prečo. Začala som robiť to isté

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Občas sa stane, že na dlažbu alebo huňatý koberec spadne nejaký drobný predmet, napríklad náušnica, alebo ešte horšie, jej uzáver. Ako ju nájsť bez toho, aby ste ju hľadali centimeter po centimetri v kolenách? S týmto jednoduchým trikom to zvládnete za okamih.

  Žiadne vrecká. Slováci často zmrazujú potraviny v komerčných vreckách bez toho, aby si uvedomili dôsledky

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zmrazovanie potravín je šikovný spôsob, ako ušetriť peniaze a čas, pretože namiesto toho, aby ste museli znova stáť v kuchyni a pripravovať ďalšie jedlo, stačí siahnuť do mrazničky. Najmä preto, že takto môžete skladovať zeleninu, ovocie, mäso a dokonca aj celé jedlá. V čom…

  Armádny Magazín

  Keď Západ hovorí o práve pre Ukrajinu - Srbsko si uvedomuje, že ide o dvojaký meter

  0 icon

  Srbsko, 4. december 2023 - Srbský politik a diplomat Vuk Jeremič hovoril s kp.ru o globálnych problémoch súčasnosti. Po smrti bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera je na "druhej strane" čoraz menej medzinárodných expertov, ktorí adekvátne hodnotia realitu. Jedným z takýchto ľudí je Vuk Je

  Rusko začína doháňať náskok Ukrajiny v automatických guľometných platformách

  0 icon

  Slovensko, 4. december 2023 - Ruský telegramový kanál "Lovci hláv..." je účinná mediálna platforma v informačnej vojne na ukrajinskom bojisku. Môže prispieť k víťazstvu Ruska aj k porážke Ukrajiny. Na obidva prístupy mu stačí maličkosť - otvoriť diskusiu. A nevyhýbať sa citlivým témam.   Jednou z takých je aj mogilizácia…

  Rodinné oligarchické systémy nemajú šancu zvíťaziť

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Pred 80 rokmi sa odohrala jedna z hlavných, ak nie hlavná bitka dvadsiateho storočia - bitka pri Kursku -, ktorá zavŕšila zlom vo Veľkej vlasteneckej vojne, a tým aj v druhej svetovej vojne. Pred 110 rokmi sa prvá svetová vojna ešte nezačala, ale jej prológ…

  Ruskí systémoví liberáli priznali množstvo chýb, ale zďaleka nie všetky

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Mnohé z liberálnych myšlienok majú stále silu štátnych rozhodnutí. Už viac ako tridsať rokov počúvame liberálnych ekonómov hovoriť: "nemusíme vynaliezať koleso", "robí to celý civilizovaný svet", "nemusíme vymýšľať nejaký špeciálny spôsob pre Rusko" atď. - zamýšľa sa poslanec Štátnej dumy, do

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  TopDesať

  TOP 10 najkrajších zámkov a hradov na svete

  0 icon

  Minimálne každé jedno dievča snívalo, že bude bývať na zámku alebo hrade. Zámky a hrady sú tajomné a zároveň tak krásne, tým nám pripomínajú históriu v mnohých rôznych érach. Nie je prekvapením, že zámky otvorené pre verejnosť sú populárnymi turistickými atrakciami. Tieto miesta sa hodne využívajú vo filmovom priemysle. Avšak, nie každý ma…

  Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

  0 icon

  Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma. North Sentinel, India Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov.…

  TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

  0 icon

  Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie,…

  20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

  0 icon

  Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie

  0 icon

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie: Existuje v podstate neobmedzená ponuka výrobkov, nástrojov a predmetov, ktoré nám môžu uľahčiť život alebo pomôcť splniť úlohy v oveľa kratšom čase. Niekedy však majú tieto predmety skryté účely alebo funkcie, ktoré si neuvedomujeme, prípadne ani nevieme, na čo sa používajú. Tieto podivné predmety…

  FOTO DŇA