Bomba. Unikli informácie z utajeného komuniké zo samitu vo Vilniuse

Oficiálne komuniké zo samitu vo Vilniuse malo za úlohu odviesť pozornosť od utajeného komuniké…Povedzme si najprv niečo o ňom. Už dávno som nečítal taký rozsiahly 90 bodový materiál blábolov, lží a výplodov chorých mozgov ako je „Komuniké zo samitu vo Vilniuse“ viď tu:

https://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_217320.htm

Tento ideologický materiál slúži v podstate na udržanie poslušnosti členských krajín NATO, pretože viaceré štáty už vyjadrujú pochybnosť o udržateľnosti NATO na svetovej scéne. Zatiaľ čo niektoré (Švédsko, Fínsko) boli do NATO vmanipulované s prísľubom delenia koristi v prípade rozkladu Ruska a jeho zničenia, ďalšie strácajú vieru v opodstatnenosť existencie NATO. (Rumunsko, Bulharsko, Turecko). Zaujímavé stanovisko zaujalo Nemecko. Opatrne sa stavia proti členstvu Ukrajiny v NATO. Je to preto, lebo Nemecko nepotrebuje byť členom NATO a je možné, že bude nakoniec hrobárom NATO. Nemecko tiež nepotrebuje, aby mu USA diktovali čo má robiť v oblasti obrany, (USA Nemecko riadia už od konca 2.sv. vojny) ale potrebuje sa stať v Európe lídrom s dobrými hospodárskymi vzťahmi na Rusko. USA o tom vedia, a preto sa všemožne snažia rozbiť vzájomné vzťahy Nemecka a Ruska.

V bábkových štátoch podobných Slovensku, kde sú pronatovsky zamerané a iba omylom zvolené zapredanecké vlády bez podpory obyvateľstva, vzniká potreba tieto zapredanecké vlády udržať pri moci. Uskutočňuje sa tu boj o zachovanie si americkej nadvlády nad týmito bábkovými štátmi s vlasteneckými silami, ktoré odmietajú vojnu, zločineckú alianciu NATO, chcú mier a vzájomne výhodnú mierovú spoluprácu bez zneužívania slabších štátov silnejšími.

Nie je možné komentovať v stručnosti 90 bodov nezmyslov a lží, preto okomentujem len tie, ktoré pokladám za dôležité. Pre správne čítanie je uverejnené tvrdenie NATO a kurzívou moje stanovisko.

1. NATO je obranná aliancia.

Lož. NATO je pozostatok studenej vojny, ktorý slúži na globalizačné ciele USA a odôvodnenie nalievania obrovských finančných čiastok do zbrojárskych firiem. Vražedný tovar zbrojárskych firiem sa na nátlak USA predáva do celého sveta podriadeným, ale i iným štátom. Vojna na Ukrajine bola Američanmi vyprovokovaná aj preto, aby USA zvýšili svoje biliónové odbyty zbraní a munície a zabezpečili si ďalšiu výrobu.

Dodržiavame medzinárodné právo a ciele a princípy Charty Organizácie Spojených národov a zaväzujeme sa presadzovať medzinárodný poriadok založený na pravidlách.

Lož. USA a NATO bežne porušujú medzinárodné právo vrátane Charty OSN. Druhá časť vety je ťažko zavádzajúca lebo malo znieť takto: …zaväzujeme sa presadzovať medzinárodný poriadok založený na dodržiavaní medzinárodných zákonov. Američania sa tomu vyhli lebo chcú, aby podriadené štáty NATO rešpektovali americké pravidlá. Je veľký rozdiel v tom, či rešpektujete medzinárodné zákony alebo americké pravidlá vymyslené v Pentagone.

5. Tento bod je obvinením Ruska napísaný klonom Goebbelsa. Nahraďte v texte slová „Ruská federácia“ slovom USA a získate pravdivé konštatovanie.

7. Celý bod je lož. Existuje už celý rad dôkazov, že vojnu na Ukrajine vyprovokovali USA, ktoré na príprave vojny proti Rusku na ukrajinskom území pracujú už najmenej 15 rokov. USA sú kriminálny štát, ktorý od konca 2. sv. vojny vyvolal alebo viedol vojny vo viac ako 37 krajinách s viac ako 20 miliónmi obetí. Sú to USA a NATO, ktoré vedú na území Ukrajiny útočnú zástupnú vojnu proti Rusku.

8. Vyzývame všetky krajiny, aby neposkytovali žiadnu pomoc ruskej agresii, a odsudzujeme všetkých, ktorí aktívne napomáhajú ruskej vojne.

Rusko roky upozorňovalo na svoje červené čiary a vystríhali USA zo zavlečenia Ukrajiny do NATO. Agresívna politika USA to nerešpektovala. Preto sme dnes svedkami boja na Ukrajine o nové usporiadanie sveta. To USA nechcú priznať – áno ide o vytvorenie nového svetového poriadku. Prehrou USA na Ukrajine by USA definitívne stratili pozíciu hegemóna sveta. Preto USA nebudú mať zábrany vytvoriť podmienky pre regionálnu jadrovú vojnu Európy s Ruskom. Ich choré myslenie uvažuje o porážke Ruska a zničení Európy. USA sa potrebujú dostať k ruskému nerastnému bohatstvu a z Európy urobiť svojho vazala. Treba odsúdiť USA za jeho zločiny od konca druhej svetovej vojny. Svet sa musí vzoprieť agresii USA.

23. – 25.Tieto body sú venované Číne. USA vedú voči Číne konfrontačnú mediálnu vojnu s cieľom vytvorenia zlého obrazu o Číne vo svete a v konečnom dôsledku o jej podriadenie.

27. – 28. ide o manipuláciu a nátlak USA na štáty NATO ako aj iné štáty sveta, aby nakupovali zbrane od USA.

34. V tomto bode i o plánovanú okupáciu východných štátov NATO, tzv. B9 alebo nárazníkové štáty, ktoré majú byť v Američanmi naplánovanom konflikte s Ruskom obetované. Vrátane Slovenska.

43. Cieľom NATO je bezpečnejší svet pre všetkých. Snažíme sa vytvoriť bezpečnostné prostredie pre svet bez jadrových zbraní. Okolnosti, za ktorých by NATO mohlo použiť jadrové zbrane, sú extrémne vzdialené. Akékoľvek použitie jadrových zbraní proti NATO by zásadne zmenilo povahu konfliktu.

Toto je totálna lož USA, ktoré momentálne provokujú iné štáty sveta k použitiu jadrových zbraní proti Rusku.

75. Západný Balkán je regiónom strategického významu pre NATO, čo dokazuje naša dlhá história spolupráce a operácií. Naďalej sme pevne odhodlaní presadzovať bezpečnosť a stabilitu západného Balkánu podporou reforiem, ktoré posúvajú príslušné ašpirácie krajín v regióne do NATO a EÚ.

Áno Západný Balkán je strategicky významný pre NATO. Preto Američania od začiatku 90-tych rokov 20. stor. vyvíjali aktivity na jeho rozklad s cieľom jeho ovládnutia. Neštítili sa porušiť všetky medzinárodné dohody, Chartu OSN a vojensky zaútočili na Juhosláviu v r. 1999. Jasný ďalší dôkaz o zločinoch páchaných USA a NATO.

Ďalšie body hovoria o angažovanosti a plánoch USA v iných častiach sveta. Vo všetkých krajinách, v ktorých USA a NATO zasiahli je tieň smrti a vojny. Preto je čas, aby sa medzinárodné spoločenstvo dohodlo na rozpustení agresívnej, zločineckej aliancie NATO, riadenej z USA s jediným cieľom ovládnutia sveta.

Utajené komuniké:

Kľúčová otázka pred samitom znela, či sa otvoria Ukrajine dvere k členstvu v NATO alebo nie? Odpoveď je nie. USA a NATO nepotrebuje Ukrajinu v NATO ak sa im prostredníctvom predlžovania vojny podarí rozložiť Rusko. Slovanské obete americkí náckovia nazývajú Collateral Damages – vedľajšie škody.

Litovské národné centrum krízového manažmentu (NCMC) zaznamenalo cca pred dvoma dňami kybernetický útok zameraný na dianie vo Vilniuse. Jeho výsledkom bol masívny únik informácií o utajených záveroch samitu. Vláda Litvy si urobila medzinárodnú hanbu so svojim hračkárskym systémom ochrany údajov pred únikom.

Litovská verejnoprávna televízia a rozhlas (LRT) zverejnila, že hackeri získali prístup k tajným údajom organizátorov summitu NATO o zabezpečení samitu, dozvedeli sa trasy delegácií, použité bezpečnostné systémy, hotely, v ktorých boli hlavy štátov a delegácie ubytovaní, čas príletu na letiská, mená a priezviská ochranky, typy ich zbraní, používané typy ich komunikačných prostriedkov.

Myslieť si, že zostava „pomazaných hláv“ sa vo Vilniuse stretla len na káve a aby sa potľapkali po pleci je naivný omyl pre verejnosť. Oficiálne komuniké má za úlohu odviesť pozornosť od utajeného materiálu, ktorý na samite prijali militaristi a vojnoví štváči zúčastnených krajín. V utajenom dokumente sa rozoberá útok NATO na Rusko a úlohy jednotlivých štátov v pripravovanom konflikte. Predlžovanie vojny medzi Ukrajinou a USA a NATO v zástupnom teritóriu Ukrajiny sa stalo teraz cieľom západnej stratégie. Na samite vo Vilniuse sa hovorilo aj o obetovaní štátov B9, ktoré majú byť zapojené do vojny proti Rusko. USA a NATO už presúva do východného krídla NATO obrovský počet vojenskej techniky a približne 300 000 vojakov.

V nasledujúcich mesiacoch sa dá očakávať nárast okupačných vojsk NATO na Slovensku bez súhlasu vlády SR. Z právneho hľadiska zúčastnení predstavitelia NATO kuli vo Vilniuse pikle bez mandátu svojich vlád. Je čas vzoprieť sa tomuto bezprecedentnému násiliu v zmysle článku 32 Ústavy SR a postaviť sa na odpor.

Viac na:

https://www.lrt.lt/ru/novosti/17/2039764/veroiatnaia-utechka-dannykh-sammita-nato-sviazana-so-vzlomom-v-litve

https://vz.ru/news/2023/7/20/1222064.html

https://blog.hlavnespravy.sk/32330/pentagon-a-nato-planuju-rozsirenie-vojny-do-europy-a-obetovat-staty-b9/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 318

Celkové hodnotenie: 23.86

Priemerná čítanosť: 2376

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Podľa agentúry Ipsos by voľby vyhral Smer pred PS a Hlasom

  0icon

  Voľby do Národnej rady SR by v septembri vyhral Smer-SD so ziskom 20,6 percenta hlasov pred Progresívnym Slovenskom a Hlasom. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos.

  Predpoveď počasia na stredu — pozor na hmly

  0icon

  Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Opäť nás čaká slnečná obloha, miestami sa však môžu vyskytnúť hmly. Teploty sa budú pohybovať na úrovni 22 až…

  Pellegrini: Vládu, aká tu bola tri roky, si druhýkrát dovoliť nemôžeme

  0icon

  Vládnutie s ktorým bolo Slovensko konfrontované posledné tri roky, si už po nadchádzajúcich parlamentných voľbách po druhýkrát dovoliť nemôže. V TASR TV to povedal predseda…

  Sobotné parlamentné voľby budú deviate od vzniku SR a štvrté predčasné

  0icon

  V sobotu 30. septembra sa od 07.00 h do 22.00 h. uskutočnia v poradí štvrté predčasné a celkovo deviate parlamentné voľby od vzniku samostatnej SR.…

  Adam Lučanský pre HS: Všetci už čakajú, keď bude po voľbách. Mnohé veci potom vyjdú najavo

  0icon

  Bratislava 27. septembra 2023 (HSP/Foto:screenshot)   Jednou zo zaujímavých osobností, ktoré pred týmito voľbami obohatili kandidátku SNS, je Adam Lučanský, syn generála Milana Lučanského. Odpovedal…

  Generálna prokurátora by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

  0icon

  Generálna prokuratúra by mala prejsť pod správu Ministerstva spravodlivosti SR. V predvolebnej diskusnej relácii RTVS sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav…

  Gašpar: Tieto vallovoloviny majú len znechutiť vodičov a dostať ich do MHD. Alebo zviditeľniť Valla

  0icon

  Bratislava 27. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   "Asi budeme mať na Slovensku iné typy bicyklov," komentuje Vallove dopravné riešenie na Vajanského nábreží v Bratislave bývalý…

  Hraničné kontroly považujú lídri strán za reálny scenár

  0icon

  Opatrenia proti nelegálnej migrácii, schopnosť riadiť krajinu i konsolidácia verejných financií boli témami v poslednej predvolebnej debate televízie TA3 pred sobotňajšími (30. 9.) parlamentnými voľbami.

  Orbán: Lampedusa ukazuje, že Európa má do činenia so "skutočnou inváznou armádou”

  0icon

  Štrasburg 27. septembra 2023 (HSP/REMIX News/Foto:Twitter)   V čase, keď imigračná kríza v Európe dosahuje nové rozmery, Viktor Orbán vystúpil v parlamente s ostrým prejavom,…

  "Vitajte v Európe" - mimovládne organizácie pripravili príručku pre žiadateľov o azyl

  0icon

  Brusel 27. septembra 2023 (HSP/europeanconservative/Foto:TASR/AP-Cecilia Fabiano/LaPresse)   Príručka "Vitajte v Európe" nepriamo naznačuje, že migranti by mali zatajiť svoj vek a skutočné miesto pôvodu, píše…

  Vášeň v Tebe

  Môže vynechávanie raňajok spôsobiť rakovinu? Odborníci na nepriaznivé účinky nekonzumovania ranného jedla

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Dlhodobé neraňajkovanie môže viesť k mnohým zdravotným komplikáciám od zníženej hladiny glukózy až po niektoré druhy rakoviny.

  Nevyhadzujte ich, len z nich pripravte nápoj. Odstráni toxíny, hydratuje vaše telo a skrotí vašu chuť do jedla

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Melónové semienka sú tou časťou plodu, ktorú zvyčajne vyhadzujeme. Vychutnávame si šťavnatú dužinu, ktorá má mnoho zdraviu prospešných vlastností. Tie objavili už starí ľudia. Semená tohto ovocia sú však tiež pokladnicou prospešných látok. Navrhujeme, ako ich využiť prípravou melónového mlieka zo semienok.

  V socialistickom Československu ho mal takmer každý. Dajte si ho do spálne a nebudete ľutovať. Zvlhčuje a čistí vzduch

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Myrta obyčajná je nádherný ker pozoruhodnej krásy. Na Slovensku sa pestuje najmä v kvetináčoch. Všetko kvôli nízkej odolnosti kríka voči mrazu. Kedysi zdobila mnohé okenné parapety, ale v súčasnosti je opäť v obľube. Ako sa o ňu starať?

  Ak sa nelieči, vedie k vredom a rakovine žalúdka. Helikobaktera môžete odhaliť bez návštevy lekára

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Helicobacter pyroli je baktéria, ktorá vedie k vzniku zápalu žalúdočnej sliznice, žalúdočných a dvanástnikových vredov a dokonca rakoviny žalúdka. Odhaduje sa, že jej nositeľom je približne 70 % obyvateľov našej krajiny. Infekcia však často prebieha bez príznakov. Z tohto dôvodu k odhaleniu lézií spôsobených…

  Stará mama ho dáva do smaženej cibule. Chutí to skvele

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Smažená cibuľa okolo seba šíri výraznú arómu a je chutným doplnkom napríklad do pirohov, knedlí alebo slaných koláčov. Možno ju pridať aj k mäsu, rybám alebo zemiakom, aby sa zvýraznila ich chuť a pokrm bol ešte chutnejší. Aby však cibuľa pekne zosklovatenela a neprihorela,…

  Armádny Magazín

  Koľko ukrajinských vojakov od leta už využilo otvorenú ruskú frekvenciu a vzdalo sa

  0 icon

  Ukrajina, 27. september 2023 - Počet vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí sa dobrovoľne vzdali, neustále rastie, čo sa stalo obzvlášť viditeľným po spustení otvorenej frekvencie 149, 200 \"Volga\". Okrem toho mnohí Ukrajinci, ktorí sa chystajú vzdať, si so sebou berú zbrane a strelivo. Naposledy v smere Svatove-Kreminna skupina bojovníkov Ozbrojených…

  Poľsko - 1981: skúška odolnosti socialistického tábora

  0 icon

  Rusko, 27.september 2023 - Pred niečo vyše 41 rokmi, v decembri 1981, na pozadí hospodárskych otrasov a ideologickej expanzie zo strany Západu a Vatikánu viedla akútna vnútropolitická kríza v Poľskej ľudovej republike k zavedeniu stanného práva v tejto krajine. V historickej literatúre je rozšírený názor, že rozhodujúci krok predsedu vl

  Najpravdepodobnejšia verzia budúcnosti. Čo predstavuje Koščejova ihla organizátorov svetovej hry

  0 icon

  Rusko, 27.september 2023 - Možno sa globálna finančná oligarchia, ktorá si narobila vo svetovej kríze poriadnu šarapatu, pokúsi z nej dostať nastolením akéhosi globálneho fašizmu. S mocou najvyššej kasty vyvolených, so sofistikovanými prostriedkami kontroly a potláčania, systematického ničenia "nadbytočného obyvateľstva". Pre mňa ako historika je fašizmus veľmi špecifický jav sp

  Pasca pre Západ. Môže sa konflikt na Ukrajine skončiť rozpadom EÚ a NATO?

  0 icon

  USA, 27.september 2023 - Ukrajinská armáda robí pokroky v protiofenzíve, zdôraznil koordinátor strategickej komunikácie Bieleho domu Kirby počas nedávneho brífingu pre médiá. Klame , o takýchto vyhláseniach sme sa už dávno dozvedeli. Jednému aj druhému Kirby určite dobre vie, aký je skutočný stav vecí na ukrajinskom fronte NATO - Rusko,…

  Pogrom pri Ottawe: prečo Kanada kryje starých nacistov

  0 icon

  Kanada, 27. september 2023 - A boli časy, keď celý západný demokratický a antifašistický svet poľoval na Ukrajinca Ivana Demjanjuka. Ešte známy ako John, Američan. Slúžil vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Sobiboru, - nuž, to sa nikomu nestane, doba bola taká, ľudia sa zariadili, ako sa dalo. Nuž, spoluvinník na…

  TopDesať

  Ako ohrozuje špáranie v nose tvoje zdravie?

  0 icon

  Špárame sa v nose, pretože sa nudíme, sme nervózni, alebo máme alergie, alebo to pre niektorých býva zlozvykom. Či už si to chceš pripustiť alebo nie, väčšina z nás si aspoň raz špárala prstom v nose. Väčšina z nás, našťastie, vie, že tento zvyk je na verejnosti neprípustný, takže sa nemusíme pozerať…

  Tieto geniálne dizajnové nápady premenili na realitu!

  0 icon

  Dnes vám s neskrývaným nadšením predstavíme niektoré dizajnové nápady, ktoré nám tentoraz skrížili cestu. Možno vás napadne, aké návrhy máme na mysli... ale dobre, kde je zábava, keď všetko hneď pokazíme, čo? Napriek tomu by sme vám však možno mohli trochu priblížiť, čo vás čaká, keď budete rolovať dole. Keď…

  Fotografie dokazujúce, že deti vždy vedia, ako vás rozosmiať!

  0 icon

  Deti vždy vyvádzajú rôzne neplechy alebo robia veci, ktoré vás rozosmejú. Málokedy sa aspoň na sekundu zamyslia nad dôsledkami toho, čo robia, alebo si uvedomia, ako smiešne vyzerajú. Niekedy neviete, či sa máte smiať alebo plakať. Ich nevinná spontaneita nás však často prinúti pousmiať sa a pripomenúť si, že život…

  Ženy sú pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami

  0 icon

  Psychologička Linda Nielsen vysvetľuje, prečo sú ženy pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami. Vzťah medzi každým otcom a dcérou je jedinečný. Dobré alebo zlé, odkaz tam bude vždy. To, čo upútava pozornosť psychológov, je to, ako všetci otcovia, prítomní aj neprítomní, majú vplyv na výchovu svojich dcér. Rodičovstvo zahŕňa správanie, mechanizmy…

  Toto je dôvod, prečo má vaše vajíčko natvrdo zelený žĺtok

  0 icon

  Ak sa čudujete, prečo má vaše vajíčko natvrdo niekedy zelený žĺtok, tu je návod, ako ho vyšperkovať. Či už pripravujete diabolské vajíčka na letný piknik alebo šľaháte vaječný šalát na sendviče, je mimoriadne znepokojujúce, keď rozkrojíte prvé vajce a objavíte obávaný zelený vaječný žĺtok uvarený natvrdo. Čo sa deje? Mnohí z…

  FOTO DŇA