Kachovka – priehrada plná dezinformácií

Prezidentka Čaptová má pravdu. Sme obeťami lavíny dezinformácií – tých protiruských. Ona sama v tých dezinformáciách už svoje predviedla pri nedávnej demonštračnej vojnovej turistike s NATO-rozviedčíkom Pavlom. Zelenský nevyhnutne smeruje k rovnakému osudu ako gruzínsky Saakašvili (dnes vlastnými Gruzíncami odsúdený a sediaci za mrežami) a arménsky Pašinjan (s rovnakou gruzínskou vyhliadkou). Všetci traja sa nechali zneužiť na americkú dlhodobú konfrontáciu s Ruskom cez takéto lokálne figúrky. So Zelenským je to horšie o to že dávkovo závislí ľudia sa nekontrolujú a majú euforické stavy, kedy sú schopní priviesť svoje okolie a aj celý svet na pokraj katastrofy. Príkladom je najnovší útok na priehradu Kachovka.

Skúsme na to, čo sa stalo, ísť tzv. sedliackym rozumom (lebo ten nás naozaj nezradí) a hľadajme odpoveď len z otvorených zdrojov a informácií, ktoré ani čaputovská propaganda nezatajuje.

 

Základné súradnice katastrofy

   Čo o Kachovke hovoria samotní hlavní sponzori tejto vojny z Washingtonu? „USA pozorne sledujú situáciu okolo vodnej elektrárne Kachovka, ale nemôžu potvrdiť účasť Ruska na incidente.“ Toto vyhlásenie odznelo na brífingu koordinátora pre strategickú komunikáciu v Rade pre národnú bezpečnosť Bieleho domu, Johna Kirbyho. Je v rozpore so Zelenského hysterickými výkrikmi, ktoré automaticky preberajú všetky americké gubernie v Európe. Čím to je? Veď samotní americkí vojnoví štváči spochybňujú  svojho favorita! Niet sa čo čudovať, majú s ním zlé skúsenosti. Preto ho (ako je obecne známe) odpočúvajú a tak aj prezradili cez svoje hlásne trúby New York TimesWashington Post, že si už v minulosti asi šňupol priveľa a plánoval vyhodiť do vzduchu ropovod Družba. A keď je tento komik v „rauši“, tak mu na nejakých ukrajinských občanoch zjavne nezáleží. Hlavne, že sa o Ukrajine zase hovorí vo všetkých svetových médiách a môže Rusom nasadzovať psi hlavu. Cieľ je jasný, žiadna slávna protiofenzíva sa nekoná, tak táto katastrofa ten neúspech prekoná.

Kyjevský režim útočil na vodnú elektráreň Kachovka celé mesiace. Došlo k niekoľkým diverzným výsadkom, ktoré mali za úlohu priehradu zničiť. Rovnaké to bolo s ich útokmi na Záporožskú jadrovú elektráreň, kde sa Zelenský pokúsil o jadrovú katastrofu, aby mohol tvrdiť že Rusi ohrozujú celý svet a preto má celý svet pomôcť Zelenskému zničiť Rusko. To malo prinútiť NATO zasiahnuť. No a na to sú už pripravení ochotní lokálni mopslíci, ako NATO-rozviedčík Pavel, ktorý už dopredu iniciatívne navrhol účasť vojsk NATO, ktorí vraj budú „chrániť humanitárne koridory“.

Keď sme pri tých „koridoroch“ od čias obliehania Mariupoľa je známe, že neo-nacistickí ukrajinskí militanti bránili obyvateľom opustiť miesta bojov, lebo to považovali za „zbabelosť“ a „zradu“. A naopak, keď sami potrebovali ujsť, tak (podľa správ na internete, ktorý ostáva vlastne jediným nezávislým zdrojom informácií, preto sa ho Globalizačná klika tak bojí) došlo údajne aj k takým extrémom, že v unikajúcich autách zastrelili „hrdinovia z Azova“ rodičov, aby sa mohli zaštítiť ich deťmi a uniknúť tak pred spravodlivým trestom za zverstvá, ktoré v Mariupoli napáchali (tam sa po prvýkrát objavili mŕtvoly civilistov ležiacich napohľad nelogicky na uliciach – to boli práve tí, čo sa pokúšali evakuovať, ale neo-nacistom z Azova sa to nepáčilo).

Takže sme už zažili absurditu v tvrdení, že v jadrovej elektrárni Rusi ostreľujú z diaľky sami seba! A čo tvrdil spočiatku o Kachovke Zelenský? No, že Rusi „z diaľky“ odpálili priehradu, ktorú mali obsadenú?! Opäť, sami seba ostreľovali???

Rovnako Zelenský tvrdil, že si Rusi sami vyhodili do vzduchu plynovod NordStream, čo sa opäť americkí vojnoví štváči ani len nepokúsili ďalej ako fámu živiť a vedeli prečo.

Údaje z francúzskeho monitorovacieho portálu Theia-land prezradili, že krátko pred ukrajinskou sabotážou na priehrade, Zelenského režim zámerne priviedol hladinu vody v nádrži Kachovka na kritickú úroveň otvorením stavidiel Dnepropetrovskej vodnej elektrárne. Hladina vody v nádrži Kachovka tak bola krátko pred výbuchom a záplavou umelo zvýšená zo 14 na 17,5 metra. Takže katastrofa bola zo Zelenského paláca už plánovaná ako najhoršia možná?!

Taliansky vojenský expert Thomas Teyner v komentári pre denník Bild odhalil, že Ukrajina pripravovala „operáciu s účasťou špeciálnych jednotiek, výsadkárov, námornej pechoty, člnov a vrtuľníkov s cieľom zmocniť sa priehrady”. “Ale ruská armáda sa teraz tiež borí s problémami: jej dlhodobo udržiavané pozície na ľavom brehu rieky už nie sú použiteľné. Tamojšie zákopy sú od rána zaplavené, čo zničilo mesiace tvrdej práce ruských vojakov“.

Dokonca ani nášmu politickému generálovi Mackovi v rozhovore pre Slovenský rozhlas nešlo do hlavy, prečo by takéto niečo Rusi urobili teraz, keď by mohli počkať až sa v záplavovom území zjaví koncentrácia ukrajinských síl pre protiútok. A túto zjavnú dilemu vyriešil ako vzorný Macko – vraj Rusi „sú už takí“???

Tomu pánovi, čo zneužíva generálsku hodnosť, aby sa dostal do politiky (Pavel jeho vzor?) ani na um nedošla otázka –  načo by Rusi ničili elektráreň, ktorú mali a majú v rukách, keď by ju stačilo vypustiť?!

Vie sa, že Kachovka je kriticky dôležitá pre zásobovanie Krymu pitnou vodou. A priehradu obsadili Rusi práve preto, aby sa Zelenský nepokúsil aj takto pomstiť obyvateľom Krymu, že s úľavou hlasovali za znovupripojenie k Rusku (Krym predsa patril pod Ukrajinu len niekoľko desaťročí a to z vôle komunistického diktátora Chruščova, ktorý dlhé roky pôsobil na Ukrajine). Má to logiku, veď tam žijú v drvivej väčšine len Rusi a menšina krymských Tatárov. A aj tí Tatári sa majú teraz lepšie, lebo im ruská správa logicky umožnila oficiálne používanie vlastného jazyka, čo ukrajinský majdanský parlament zakázal všetkým menšinám ako prvé (preto potestovali aj Maďari!). Tak prečo by sa sami Rusi pripravovali o takýto životodarný zdroj vody, keď na to nebol a nie je žiadny logický dôvod?

Je obecne známe, že na ľavom (ruskom) brehu sú následky vážnejšie, pretože je nižšie ako pravý breh. Zničením priehrady je teda zaplavené územie hlavne na ruskej strane (až 70% ?!) už aj s obeťami na životoch. Tu aj Macko-logika nedáva žiadny zmysel. Opäť sa tento politruk nahlas nezamyslel nad faktom, že je takto zničená nielen ruská dlhodobo budovaná obrana, ale zaliate sú aj mínové polia, takže až voda opadne, ľahšie sa bude ukrajinským vojskám útočiť.

Mimochodom, útoky na priehrady sú britský vynález z II. svetovej vojny. Kvôli ničeniu nemeckých priehrad  vymysleli aj špeciálne „skákajúce“ bomby. Rovnako koncentračné tábory vymysleli Angličania, keď brutálne potlačili snahu  Búrov v Južnej Afrike o nezávislosť. Žiadne zverstvo sa im neštítilo, keď chceli presadiť svoje imperiálne záujmy. No a dnes radia Zelenskému!

No a ďalším príkladom z histórie je predsa iracký diktátor Saddám Husajn, ktorý keď sa po okupácii Kuvajtu ocitol v úzkych, nechal zapáliť takmer 600 kuvajtských naftových vrtov a do Perzského zálivu vypustiť pol milióna ton nafty z kuvajtského terminálu. A nikto snáď nepochybuje, že s požehnaním Washingtonu a jeho západných poskokov je Zelenský vojnový diktátor, ktorý sa s toľko sľubovanou protiofenzívou dostal do úzkych.

Zničením Kachovky a následnou katastrofou Rusko len stratilo a Zelenský dúfa, ako hazardný hráč, čo vsadil na vabank, že všetko získa…

 

Zlodej kričí…

   To porekadlo pozná každý z nás. A Zelenský kričí denne. Veď sa dostal do závozu tým, ako uveril americkému huckaniu (tak ako Saakašvili s Pašinjanom), keď ešte dva týždne pred začiatkom vojny v Paríži svätosväte pred Macronom sľuboval, že konečne začne dodržiavať Minské  dohody. Lenže len čo prišiel domov, už to na „radu“ svojich amerických tútorov poprel. A Rusom došla trpezlivosť.

Veď Zelenský vo svojej prezidentskej kampani sľuboval, že zabezpečí mier a nabádal, aby skončilo terorizovanie obyvateľov Luhanska a Donecka každodenným ostreľovaním civilných objektov ukrajinskými neo-nacistami, ako samozvaného predvoja ukrajinskej armády. Poprel v praxi to, prečo ho Ukrajinci za prezidenta zvolili!

Zelenský sa pokúsil nahovoriť svetu, že Rusku ide o „genocídu“, ale to až potom, čo Rusko obvinilo jeho z „genocídy“ rusky hovoriacich občanov Ukrajiny (a tých zaživa upálených v Odese Zelenský ťažko poprie – svet o tom vie vďaka francúzskemu televíznemu dokumentu).

Rovnako je to s „únosmi detí“, keď Zelenský inicioval už prijaté nariadenie, že môžu byť odoberané deti rodičom bez ich súhlasu, ak si ukrajinské úrady zmyslia, že ich z bojovej zóny násilne evakuujú. Z akéhosi dôvodu im totiž to násilie na dospelých nejde (viacerí zjavne uprednostňujú ruskú správu pred ukrajinským dlhoročným potláčaním ľudských a menšinových práv, ako aj neo-nacistickým terorom), ale deti kradnúť rodičom, na to si trúfajú. TU je o tom viac.

Zelenský potrebuje neustále udržiavať pozornosť sveta, napríklad aj teroristickými útokmi údajných „partizánov“, aby prekryl fakt, že ofenzíva sa nedarí a vzhľadom k únave Spojencov, ktorí už vyprázdnili svoje zbrojné sklady, ani nemá veľkú perspektívu. Nevyšlo to pri Záporožskej jadrovej elektrárni, nevyšlo to ani pri tej Černobyľskej, tak to skúsil s Kachovkou. A uspel tým, že celý svet obleteli zábery jeho vlastných občanov, ktorí tou záplavou trpia – to je naozaj „efektné“. Aj naši mediálni kolaboranti prikladajú svoje polienko do tejto tristnej Zelenského hry s vlastnými občanmi. Veď všetky ruské televízne kanály práve preto už dopredu zablokovali. A nikomu z celej tej západnej propagandistickej mašinérie nenapadne, aby sa šiel pozrieť na utrpenie rusky hovoriacich pôvodne občanov Ukrajiny na ľavom brehu rozvodnenej rieky.

Takže naozaj je v tomto krvavom konflikte vďaka jednostrannej vojnovej propagande čierne biele a biele fialové? Ako sa v tom má vyznať prostý občan, ktorý nemá a ani nechce mať iné než naše oficiálne zdroje informácií? Čo s tou záplavou dezinformácií, na ktoré by tak radi mali monopol v našej žltej tlači (SME-čka, Denník N-ádor, týždeň-konšpirácií a aktuality-hoaxov.sk)?

Riešenie je prosté, priatelia. Zakaždým, keď nám naservíruje jednostranná vojnová propaganda nejakú takúto ohromujúcu novotu, priraďte k tomu opačné znamienko a budete najbližšie k pravde. Veď treba verne počúvať našu Barbinu z paláca a dôsledne bojovať proti dezinformáciám…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 177

Celkové hodnotenie: 23.38

Priemerná čítanosť: 2594

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Mainstreamové médiá vyprodukovali PS snehovú guľu. My máme už iba jednu možnosť

  0icon

  Bratislava 27. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Progresívne Slovensko neustále rastie. V niektorých posledných prieskumoch dokonca už predbieha Smer, ktorý bol doteraz suverénne…

  Rusi môžu opäť hrať zápasy v kategórii do 17 rokov

  0icon

  Nyon 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Juilliart)   Ruská futbalová reprezentácia hráčov do 17 rokov môže opäť hrávať stretnutia v Európe. V utorok o tom rozhodla…

  Začínam sa obávať, či niektoré sily nepripravujú pôdu pre slovenský Majdan, píše politológ

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Facebook/Foto:Facebook)   Eduard Chmelár varuje vo svojom najnovšom príspevku pred prípadným slovenským Majdanom. Zároveň upozorňuje na agresívne zásahy do predvolebnej kampane…

  Snaží sa získať si na poslednú chvíľu voličov? Matovič podal trestné oznámenie

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:Facebook)   Hnutie OĽANO podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra…

  Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Strana Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy v slovenskej demokratickej spoločnosti. Zároveň oceňuje…

  Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave

  0icon

  Lausanne 26. septembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Futbalový Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave. Duel medzi víťazom Ligy majstrov a šampiónom Európskej ligy…

  Predvolebná diskusia rádia Expres a Sme neprekvapila. V hlavnej úlohe aktivistickí moderátori

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Pod záštitou Rádia Expres a denníka Sme práve prebieha finálna predvolebná diskusia lídrov politických strán. Robert Fico a…

  Zomrel David McCallum, známy ako "Ducky" zo seriálu NCIS

  0icon

  New York 26. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Vo veku 90 rokov zomrel v pondelok herec David McCallum, známy z televíznych seriálov The Man From…

  Zoroslav Kollár prijal výzvu Borisa Kollára a tiahne do "boja": Teraz budem hovoriť

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Boris Kollár dostal vo videu pozdrav od svojho menovca Zoroslava. Potešený však asi nebude. Zoroslav Kollár zdvihol hodenú…

  Prituhuje: Prvý prieskum posúva PS do vedenia, rastie aj OĽaNO. Druhý ukazuje rozdielne percentá

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:HSP) Aktualizované 26. septembra 2023 19:30 Voľby do Národnej rady (NR) SR by v septembri vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom…

  Vášeň v Tebe

  Stará mama ho dáva do smaženej cibule. Chutí to skvele

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Smažená cibuľa okolo seba šíri výraznú arómu a je chutným doplnkom napríklad do pirohov, knedlí alebo slaných koláčov. Možno ju pridať aj k mäsu, rybám alebo zemiakom, aby sa zvýraznila ich chuť a pokrm bol ešte chutnejší. Aby však cibuľa pekne zosklovatenela a neprihorela,…

  Bez hesla alebo zrkadla vie, čo si jej priateľ prezerá na svojom telefóne. Jej spôsob prekvapí

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tiktokerka ukázala nezvyčajný trik, ako získať náhľad na to, čo robí iná osoba na svojom telefóne. A to bez hesla, akýchkoľvek ďalších predmetov alebo nahliadania cez rameno. Jej nápad, hoci nezvyčajný, sa ukázal ako celkom účinný a vyvolal aj lavínu komentárov. O čom to…

  Vyťahujete špinavý riad z umývačky? Problém môže byť v doske na krájanie. Ako to napravíte?

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo robiť, ak sa vám z umývačky riadu stále vyťahuje neumytý riad? Ukázalo sa, že vinníkom nie je vždy špinavý spotrebič alebo zvyšky jedla. Čomu ďalšiemu by ste mali venovať pozornosť, aby sa problém neopakoval?

  Kopal v záhrade a narazil na niečo tvrdé. Keď balík zdvihol a skontroloval obsah, zažil šok

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Rebecca Lynne Echolsová z Tennessee sa na TikToku podelila o desivý príbeh. Jej manžel kopal na dvore jamu, pretože chcel zasadiť strom. V jednom momente narazil na prekážku. Najprv si myslel, že je to koreň, ale čoskoro sa ukázalo, že sú to kosti.

  Ako sa staráte o svoje tuje pred zimou? Musíte ich poriadne zalievať. Záhradníci odporúčajú, kedy to urobiť

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Stromy tuje sa často pestujú ako živé ploty. Tvoria krásny okrasný prvok v záhrade, ale môže sa stať, že začnú vädnúť alebo chradnúť. Môže to byť spôsobené nedostatočnou zálievkou.

  Armádny Magazín

  Poľsko - 1981: skúška odolnosti socialistického tábora

  0 icon

  Rusko, 27.september 2023 - Pred niečo vyše 41 rokmi, v decembri 1981, na pozadí hospodárskych otrasov a ideologickej expanzie zo strany Západu a Vatikánu viedla akútna vnútropolitická kríza v Poľskej ľudovej republike k zavedeniu stanného práva v tejto krajine. V historickej literatúre je rozšírený názor, že rozhodujúci krok predsedu vl

  Najpravdepodobnejšia verzia budúcnosti. Čo predstavuje Koščejova ihla organizátorov svetovej hry

  0 icon

  Rusko, 27.september 2023 - Možno sa globálna finančná oligarchia, ktorá si narobila vo svetovej kríze poriadnu šarapatu, pokúsi z nej dostať nastolením akéhosi globálneho fašizmu. S mocou najvyššej kasty vyvolených, so sofistikovanými prostriedkami kontroly a potláčania, systematického ničenia \"nadbytočného obyvateľstva\". Pre mňa ako historika je fašizmus veľmi špecifický jav sp

  Pasca pre Západ. Môže sa konflikt na Ukrajine skončiť rozpadom EÚ a NATO?

  0 icon

  USA, 27.september 2023 - Ukrajinská armáda robí pokroky v protiofenzíve, zdôraznil koordinátor strategickej komunikácie Bieleho domu Kirby počas nedávneho brífingu pre médiá. Klame , o takýchto vyhláseniach sme sa už dávno dozvedeli. Jednému aj druhému Kirby určite dobre vie, aký je skutočný stav vecí na ukrajinskom fronte NATO - Rusko,…

  Pogrom pri Ottawe: prečo Kanada kryje starých nacistov

  0 icon

  Kanada, 27. september 2023 - A boli časy, keď celý západný demokratický a antifašistický svet poľoval na Ukrajinca Ivana Demjanjuka. Ešte známy ako John, Američan. Slúžil vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Sobiboru, - nuž, to sa nikomu nestane, doba bola taká, ľudia sa zariadili, ako sa dalo. Nuž, spoluvinník na…

  Henry Kissinger sa stal lobistom Ukrajiny v NATO

  0 icon

  Ukrajina, 26. september 2023 - Prečo vlastne Zelenskyj vycestoval do USA? Hlava kyjevského režimu sa na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku sťažovala a opäť prosila. Stretol sa s Bidenom a americkou politickou elitou. A doko

  TopDesať

  Ako ohrozuje špáranie v nose tvoje zdravie?

  0 icon

  Špárame sa v nose, pretože sa nudíme, sme nervózni, alebo máme alergie, alebo to pre niektorých býva zlozvykom. Či už si to chceš pripustiť alebo nie, väčšina z nás si aspoň raz špárala prstom v nose. Väčšina z nás, našťastie, vie, že tento zvyk je na verejnosti neprípustný, takže sa nemusíme pozerať…

  Tieto geniálne dizajnové nápady premenili na realitu!

  0 icon

  Dnes vám s neskrývaným nadšením predstavíme niektoré dizajnové nápady, ktoré nám tentoraz skrížili cestu. Možno vás napadne, aké návrhy máme na mysli... ale dobre, kde je zábava, keď všetko hneď pokazíme, čo? Napriek tomu by sme vám však možno mohli trochu priblížiť, čo vás čaká, keď budete rolovať dole. Keď…

  Fotografie dokazujúce, že deti vždy vedia, ako vás rozosmiať!

  0 icon

  Deti vždy vyvádzajú rôzne neplechy alebo robia veci, ktoré vás rozosmejú. Málokedy sa aspoň na sekundu zamyslia nad dôsledkami toho, čo robia, alebo si uvedomia, ako smiešne vyzerajú. Niekedy neviete, či sa máte smiať alebo plakať. Ich nevinná spontaneita nás však často prinúti pousmiať sa a pripomenúť si, že život…

  Ženy sú pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami

  0 icon

  Psychologička Linda Nielsen vysvetľuje, prečo sú ženy pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami. Vzťah medzi každým otcom a dcérou je jedinečný. Dobré alebo zlé, odkaz tam bude vždy. To, čo upútava pozornosť psychológov, je to, ako všetci otcovia, prítomní aj neprítomní, majú vplyv na výchovu svojich dcér. Rodičovstvo zahŕňa správanie, mechanizmy…

  Toto je dôvod, prečo má vaše vajíčko natvrdo zelený žĺtok

  0 icon

  Ak sa čudujete, prečo má vaše vajíčko natvrdo niekedy zelený žĺtok, tu je návod, ako ho vyšperkovať. Či už pripravujete diabolské vajíčka na letný piknik alebo šľaháte vaječný šalát na sendviče, je mimoriadne znepokojujúce, keď rozkrojíte prvé vajce a objavíte obávaný zelený vaječný žĺtok uvarený natvrdo. Čo sa deje? Mnohí z…

  FOTO DŇA