Homo homini lupus alebo na vine je ten, kto sa nechal oklamať ?

Blog bývalej poslankyne národnej rady za stranu SaS  zo dňa 9.9.2016 s názvom Rekviem pre znásilnené dievčatá, publikovaný v Denníku N, bol podľa slov jeho autorky napísaný na základe reálneho príbehu.

Mojím cieľom nie je „oživovať“  staré hriechy.

Chcem otvoriť úvahy o tom, akým spôsobom niektorí manipulujú verejnou mienkou, roznecujú emócie na senzačných témach, aby dosiahli politický úspech a prevahu nad súperom za výdatnej spolupráce médií.

Aby donútili voliča voliť proti niekomu. Proti niekomu, kto je nekonečne zlý a skazený. Aby volili kohokoľvek, aj toho, kto na to nemá schopnosti, morálny kredit a teda ani právo, zastávať zodpovednú funkciu  a riadiť štát. Volič zaslepený emóciami potom volí proti niečomu, a nie podľa toho, aký program, aké vedomosti, aké zázemie, aké výsledky mu tí, ktorí sa o jeho hlas uchádzajú, vedia preukázať. Vedením hodnotovo lacných  kampaní, v ktorých ponúkajú namiesto plnej hlavy odbornosti a nápadov, ako efektívnejšie riadiť štát, plné kýble  špiny, ktoré vylievajú na svojich oponentov a na kohokoľvek, kto im pomôže dosiahnuť ich cieľ. Diskreditáciu protivníka.

Ak sa im na namiešanie toxického koktejlu, ktorý hodia za krk súperovi, hodíte práve vy, nebudú váhať vás zneužiť, a keď všetko prehrmí, vy ostanete po uši v bahne, a oni sa za vami, ako použitým a odhodeným a už nepotrebným nástrojom, ani neobzrú. Ak následne dokážete, že vás zneužili, účelovo pošpinili, ohovorili vo verejnom priestore a šírili otvorené klamstvá, máte len minimálnu možnosť nápravy.

Spomeňte si, čo znamenalo zásadný obrat vo voľbách 2020 v prospech strany OĽANO. Podľa viacerých analytikov to bolo expresívne a dramatické (divadlo) video „ o Počiatkovej vile vo Francúzsku. Hoci následne presiakli na verejnosť informácie, že veci v ňom uvedené neboli celkom tak, ako sa to prezentovalo, pravdu dodnes nepoznáme. A získané víťazstvo vo voľbách dodnes  nikto nespochybnil.

z Tlačovej besedy SAS zo dňa 10.9.2016 „Pre podozrenia zo zneužívania maloletých dievčat zasiahol prezident Kiska“ z úst tam prítomnej poslankyne občania počuli šokujúce správy:

https://www.sas.sk/detail/496/pre-podozrenia-zo-zneuzivania-maloletych-dievcat-zasiahol-prezident-kiska/obsah

   „V prvom rade by som chcela poďakovať nášmu pánovi prezidentovi Kiskovi, ktorý sa mi pred pár chvíľami ozval a povedal, že kontaktoval prezidenta policajného zboru, ktorý okamžite začal v tejto veci konať. Veľmi milé bolo vyjadrenie pána prezidenta, že práve pre toto sa stal prezidentom, preto by som mu z tohto miesta chcela v prvom rade poďakovať. Včera som na blogu denníka N publikovala článok, ktorý vznikol na základe listinných dôkazov a rozhovorov s matkou poškodeného dieťaťa stručne zhrnuté podľa jej výpovede a svedectiev iných osôb bolo reedukačnom zariadení  zneužitých niekoľko dievčat, medzi nimi aj maloletá dcéra pani Drahomíry a to zamestnancami zariadenia.“

Bola som niekoľkokrát dotazovaná na konkrétne mená a údaje dotknutých, odmietam ich  zverejniť z dôvodu jednak chránenia identity obete a v druhom rade nechcem byť strojcom verejného lynču namiereného proti týmto ľuďom či už obetiam, alebo podozrivým. Som za precízne a zákonné vyšetrenie.“ ( Natália Blahová, poslankyňa NRSR za SAS)

Pani poslankyňa sa veľmi usilovala o to, aby identitu reedukačného zariadenia a identitu zneužitých detí v blogu publikovanom v piatok, 9.9.2016, neodkryla.  Napriek tomu, prezident republiky do pár hodín toto zariadenie identifikoval a okamžite kontaktoval prezidenta policajného zboru, aby konal a okamžite bola o tom zvolaná tlačová beseda. Na Slovensku sú stovky prípadov rôznych tragédií, už aj desiatky, ak nie stovky blogerov, ktorí opisujú rôzne príbehy. Nestalo sa pravidlom, aby prezident, na ich základe prezváňal policajného prezidenta.

11.9.2016 sa konala ďalšia tlačová beseda strany SAS tentoraz s témou „ Vyzývame ministra Richtera, aby dal do pohybu aparát a chránil deti.“ https://www.sas.sk/detail/495/vyzyvame-ministra-richtera-aby-dal-do-pohybu-aparat-a-chranil-deti/obsah

Potom, ako 10.9. 2016 pani korektná ( dnes už bývalá) poslankyňa prezradila krstné meno matky, 11.9. 2016 už prezrádza aj krstné meno maloletej, ktorú sa rozhodla chrániť. Poslanec a politik, Daniel Lipšic nás informuje, že „ včera pán prezident požiadal policajný zbor o zásah v Galante. Videli sme, ako ten zásah prebiehal. Dvaja bezradní policajti z kriminálky klopali na dvere. A teraz to porovnajte so zásahmi kománd NAKY v kauze Matovič, v kauze Rybanič, alebo v kauze prokurátora Špirka. Vtedy nebol problém, aby NAKA vtrhla, robila invazívne úkony, zabezpečovala prehliadky zo dňa na deň, teraz v princípe kriminálka nekoná vôbec.“

Politik Ľubomír  Galko https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/392581-vyzradzal-galko-v-centrale-sas-utajovane-skutocnosti/

 „ My dostávame obrovské množstvo podnetov, doslova apelov, dokonca Slováci zo zahraničia nám píšu, aby sme niečo robili a ako je to možné, že sa nič nedeje. Ja toto pokladám za obrovský megaškandál, to že polícia konala takým spôsobom, ak je pravda to, čo sme včera v tej Markíze videli. Ak toto bol ten zásah polície, tak je to obrovský megaškandál.“

12.9.2016 začala polícia na základe trestných oznámení D.H. a M.H. matiek dievčat umiestnených v resocializačnom stredisku, trestné stíhanie vo veci zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby podľa § 208 odsek 1a, odsek 3d) Trestného zákona. V rovnaký deň vypočul vyšetrovateľ oznamovateľku pani Drahomíru, ale  aj jej dcéru, N.K., ktorej výpoveď zo dňa 12.9.2016 na polícii, je takto zhrnutá v uznesení KRPZ TT o zastavení trestného stíhania zo dňa 14.12.2018 :

 

Napriek tomu, že hlavná obeť, ešte v deň začatia trestného stíhania uviedla, čo môžete čítať vyššie, teda poprela, že by bola obeťou zlého zaobchádzania a násilia, politička, ktorá mimochodom vôbec nepovažovala za potrebné overiť si priamo u dievčaťa, o ktorom písala srdcervúci blog s názvom Rekviem pre znásilnené dievčatá, či to, o čom píše, a na čom si buduje svoju politickú existenciu, je pravda.

Politička v čase, keď už bolo vypočutých viac ako 50 osôb (pričom len 5 z nich hovorilo o údajne zlom zaobchádzaní, ani zďaleka však  nie  o tom, čo rozširovala politička verejne na tlačových besedách), pokračovala v honobení politického kapitálu :

„ani po mnohých výpovediach bývalých klientov a bývalých zamestnancov o sexuálnom zneužívaní, bitkách a ponižujúcom zaobchádzaní s deťmi minister nemá dostatok argumentov na to, aby zariadeniu odňal akreditáciu, ktorú mu v mene štátu sám udelil. Namiesto toho, aby chránil deti, hodlá alibisticky čakať na výsledky vyšetrovania, ktoré môžu trvať celé roky.“ Uvádza rozhorčená poslankyňa na tlačovej besede strany SAS dňa 22.12.2016. https://www.sas.sk/detail/540/dvojaky-meter-ministra-richtera/obsah

K téme údajného zneužívania detí v resocializačnom zariadení na základe informácií, ktorých pravdivosť nepovažovala za potrebné preverovať, sa v rôznych mediálnych výstupoch venovala pozornosť od septembra 2016 do septembra 2019 viac ako 1290 krát.

Vymyslený príbeh slúžil ako materiál, kvalitné mäso, pre scenár filmu „Sviňa“, o ktorom jeho autor prehlasuje, že sa jedná o fikciu, čo však usilovným novinárom z určitých médií nebránilo v tom, aby publikovali „vysvetlivky“, alebo návod na pochopenie tejto „fikcie“ pre slaboduchejších divákov, tým, že stotožňovali konkrétnu fiktívnu postavu s jej reálnym náprotivkom, ktorú má zobrazovať.

Hystéria verejnosti z hrôz, ktoré sa údajne páchali na závislých mladistvých v jednom zariadení, bola hmatateľná. Nečudo, že mnohí čestní ľudia zahoreli spravodlivým hnevom a volali po náprave a potrestaní páchateľov.

Aj ja, ako občan, ktorý z každej strany počúval obrovsky ozvučený politický koncert vtedajšej poslankyne SaS, som uverila.

Keď som mala tú možnosť podrobne sa oboznámiť s dôkazmi o prešetrení tohto prípadu, zostala som šokovaná nad obludnosťou politickej manipulátorskej mašinérie, ktorá zneužíva naše pocity, morálku a slušnosť a vysmievajúc sa našej naivite, dosahuje čisto sebecké ciele.

Keď vynechám Šalamúnove „ človek panuje nad človekom na jeho škodu“, teda, že ani človek s najlepším úmyslom nebol stvorený na to, aby mohol vládnuť nad iným, a teda to nedokáže bez toho, aby inému neškodil, dovolím si oponovať široko rozšírenému názoru, že na vine sú voliči, ktorí volia zlých politikov.

Tvrdo pracujúci a čestný človek nie je na vine tomu, že štát, ktorý má udržiavať panstvo práva a morálku, ponecháva bez akéhokoľvek následku, bez sankcie, bez trestu, tých, ktorí sa opovážia postaviť pred verejnosť a niekoľko mesiacov šíriť klamstvá a lži, vydávajúc ich za pravdu, a podvodnými kampaňami a falošnými sľubmi vyhrať voľby. Ako je možné, že sú výsledky získané podvodom platné ?

Naozaj sú na vine „hlúpi“ voliči len preto, že uverili a dali hlas niekomu, ktorý ich bez hanby klamal ? Nebude chyba niekde inde ? Tam kde panuje právo a spravodlivosť sú trestaní klamári a podvodníci a nie tí, ktorí sa stali ich obeťou.

V spoločnosti, v ktorej žijeme teraz je to naopak. Podľa príslovia homo homini lupus.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Viktória Hellenbart

O AUTOROVI

"Kde niet hanby, ani ohľadu na právo, ani na statočnosť a dôveru, vláda je tam vratká" Seneca

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 2

Celkové hodnotenie: 17.53

Priemerná čítanosť: 1313

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Chmelár: Čaputová to urobila obzvlášť nechutným spôsobom

  0icon

  Bratislava 6. júna 2023 (HSP/Foto: Facebook ECh)   Nadácia otvorenej spoločnosti je zapojená v konzorciu šiestich nezávislých nadácií, ktorý realizuje Národný projekt "Pomoc osobám z…

  Ukrajina podľahla medzinárodnému tlaku a spustila neúspešnú ofenzívu

  0icon

  Kyjev 7. júna 2023 (HSP/sonar21/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press)   Po mesiacoch sľubovania úderu, ktorý má údajne zatlačiť Rusko späť k jeho pôvodným hraniciam, je Ukrajina…

  NATO, načo ten cirkus? Odkedy NATO rieši parlamentné voľby na Slovensku?

  0icon

  Bratislava 6. júna 2023 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák)   "Tlaky na Smer sa budú stupňovať. Posledné udalosti mi, žiaľ, dávajú čoraz viac za pravdu," napísal včera…

  Vaculíkovi opäť priala Praha, dlhodobý cieľ je titul majstra sveta

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Plochá dráha Žarnovica)   Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík víťazstvom v tretích pretekoch seriálu MS potvrdil, že sa mu v Prahe darí.…

  Päť dôvodov, prečo ukrajinské ozbrojené sily zničili vodnú elektráreň Kachovka

  0icon

  Kyjev 7. júna 2023 (HSP/vz.ru/Foto:TASR/AP-Ukraine's Presidential Office)   Kyjev spôsobil ekologickú katastrofu na rieke Dneper kvôli ofenzíve AFU, tvrdia Rusi. Prinášame Vám preklad jedného z…

  Predpoveď počasia na dnes

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Jaroslav Novák) Aktualizované 7. júna 8:51 Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje plytká tlaková níž. Dnes nás čaká prevažne zamračená…

  Ukrajina vymiera alebo Zelenského najhroznejšie tajomstvo

  0icon

  Kyjev 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)   Skutočné nenávratné straty Ukrajiny v počte zabitých sú 360 - 370 tisíc ľudí, a to nepočítame zranených, invalidov…

  Sebadeštrukčná zahraničná politika Washingtonu

  0icon

  Washington 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon, Twitter, TASR/AP-Maya Alleruzzo))   Boj na viacerých frontoch sa ukazuje ako zložitý, keďže USA, ktoré sa sústredia na Ukrajinu,…

  Na Slovensku sa testuje nový systém v záchrannej zdravotnej službe

  0icon

  Bratislava/Komárno 7. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Alena Krčová)   V Komárne od začiatku júna testujú nový systém v záchrannej zdravotnej službe, tzv. rendez-vous (RV). Posádku RV tvorí…

  Srbský Slovák Michal Belanji pre HS aj o situácii v Kosove

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (HSP/Foto:Archív)   Prinášame vám rozhovor so srbským Slovákom Michalom Belanjim aj o situácii v Kosove HS: Ste slovenskej národnosti, ale žijete…

  Vášeň v Tebe

  Takto sa vyrába zlaté hnojivo. Patent záhradníkov a vlastníkov pozemkov na bohatú úrodu

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/Vidlák). Oplatí sa obohatiť kompost dážďovkami? Odborníci tvrdia, že dážďovky dokážu urobiť veľa dobrého a že hnojivo, ktoré produkujú, má cenu zlata. Ako teda prilákať dážďovky do kompostu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

  Lekár podával pacientke kávu s jeho semenom. Na súde tvrdil, že si neumyl ruky

  0 icon

  7.6.2023. Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/DarkoStojanovic). Začína sa proces proti britskému lekárovi Dr. Nicholasovi Johnovi Chapmanovi. Je obvinený zo sexuálneho napadnutia svojich obetí pridávaním semena do ich kávy. V Spojenom kráľovstve sa začne prestížny súdny proces proti všeobecnému lekárovi Dr. Nicholasovi Johnovi Chapmanovi. Podľa

  Jednoduchý recept na drobenkový koláč. Tento dezert s ovocím chutí ako od babičky

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/Crouton Crackerjacks). Drobenkový koláč je chutný a napriek zdaniu ľahko pripraviteľný dezert pre celú rodinu. Môžete ho podávať so slivkami, rebarborou a jahodami - v skutočnosti chutí skvele s akýmkoľvek ovocím. Interia prináša jednoduchý recept na koláč, ktorý si zamilujete!

  Trháte ich z jahôd a vyhodíte do koša? To je chyba. Sú plné cenných zložiek

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/Tescoma). Jahody sú jedným z najobľúbenejších plodov, ktorých chuť a vôňa sa nepochybne spájajú s letom. Nečudo, že keď sa v máji začne sezóna, kraľujú našim stolom v mnohých podobách. Zdravé je nielen samotné ovocie, ale aj stopky.

  Do kávy si dajte dva produkty. Premeňte ju na nápoj na chudnutie

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/caffelazur). Káva je nápoj, ktorý mnohí milujú. Niektorí pijú len čiernu silnú kávu a cukor a mlieko považujú za profanáciu. Iní si ho naopak osladia a vybielia, aby sa zbavili horkej chuti a nevzdali sa stimulácie organizmu. Milovníci kávy, ktorí chcú nájsť domáce spôsoby, ako schudnúť, by…

  Armádny Magazín

  Húfnice CAESAR sa Ukrajine nehodia!

  0 icon

  Francúzsko, 7.jún 2023 (AM) – Vraj je to pre ich zraniteľnosť, teda pre ich rýchle opotrebúvanie a nemožnosť opráv, tvrdí francúzsky aktivista Xavier Moreau. Donedávna sa však na Ukrajine hovorilo o samohybných húfniciach CAESAR trochu inak, pyšnejšie. Napr. ukrajinský minister obrany Aleksej Reznikov vyhlasoval, že vďaka dodávkam z Francúzska a Dánska má Ukrajina druhý najväčší park

  CIA vás špehuje prostredníctvom vášho smartfónu

  0 icon

  Nemecko, 7.jún 2023 (AM) – Federálna bezpečnostná služba spoločne s ruskou FSO odhalila spravodajskú operáciu amerických tajných služieb, ktoré využívali mobilné zariadenia Apple (USA). "Bezpečnosť ruskej telekomunikačnej infraštruktúry odhalila anomálie špecifické len pre používateľov mobilných telefónov Apple a spôsobené pôsobením doteraz neznámeho škodlivého softvéru (VPO) využívajúceh

  Západ testuje na Ukrajine tie typy zbraní, ktoré potom použije v priamej vojne s Ruskom

  0 icon

  Rusko, 7.jún 2023 (AM) – Ako informovalo ruské ministerstvo obrany deň predtým, ruská armáda pri odrazení ofenzívy ukrajinskej armády na južnom Donecku zničila 28 tankov Ozbrojených síl Ukrajiny vrátane ôsmich nemeckých Leopardov. Podľa vojenského analytika Jurija Kotenoka budú západné krajiny naďalej zásobovať Kyjev

  Rusku hrozí čierna známka FATF. Pridá sa ku Kimovi?

  0 icon

  USA, 7.jún 2023 (AM) – Nepriatelia Ruska sa domnievajú, že sankčná vojna proti krajine by sa nemala obmedzovať na trestné opatrenia jednotlivých štátov, ale je potrebné medzinárodné úsilie. Samozrejme, ideálne by bolo, keby sa rozhodnutie o sankciách voči Rusku prijalo na úrovni Bezpečnostnej rady OSN, ale to sa nedeje a pravdepodobne ani…

  Čo sa stalo s Nemcami?

  0 icon

  Nemecko, 6.jún 2023 (AM) – Vzťahy Ruska s Nemeckom sa dlhodobo zhoršujú a v súčasnosti sú najhoršie v povojnovom období. Prešlo obdobie, keď Nemecko bolo v mnohých ohľadoch vlajkovou loďou Európy, keď k nemu vzhliadali mnohé iné krajiny nášho kontinentu. Dnes je to inak. Nemecké hospodárstvo pomaly degraduje, ako je to…

  TopDesať

  Raritné fotografie známych osobností, ktoré ste nikdy nevideli

  0 icon

  V dnešnom digitálnom veku, kde každý má vreckový fotoaparát vo svojom smartfóne a fotografie sú všadeprítomné, je ťažké si predstaviť, že existujú snímky známych osobností, ktoré zostali skryté pred našimi očami. No práve tieto zriedkavé a raritné fotografie nám poskytujú jedinečný pohľad do minulosti, odhaľujúc celebrity v úplne novom svetle.…

  Kvíz: Dokážete spoznať európsku krajinu na základe jej tvaru?

  0 icon

  Vitajte, milí čitatelia, v našom novom článku plnom geografického dobrodružstva! Dnes vás pozývame na vzrušujúcu výzvu, ktorá vás zavedie do srdca Európy a vyzve vás, aby ste preukázali svoje znalosti o európskych krajinách. Dokážete spoznať európsku krajinu len na základe jej tvaru? Európa je kontinent bohatý na rozmanitosť a históriu. Každá…

  Tieto celebrity svoje outfity využili aj po rokoch

  0 icon

  Vitajte v fascinujúcom svete módy a celebrít! V tomto článku sa pohrávame s myšlienkou, že ani tie najznámejšie celebrity sa neboja využiť svoje outfity opakovane, a to s tým istým štýlom a eleganciou. Odkazujú na pravdu, že dobrý štýl je nadčasový a že oblečenie môže slúžiť viac než len pri…

  Tieto fotografie dajú poriadne zabrať tvojmu zraku a mozgu

  0 icon

  V tomto článku si ukážeme fotografie, ktoré nenechajú váš zrak a mozog na pokoji. Pri niektorých fotografiách sa budete musieť skutočne zamyslieť, či vidíte skutočnosť alebo iba optický trik. Tieto fotografie majú schopnosť vyvolávať záhadné dojmy a vášne vo vašom vnútri. Za ich zdanlivo jednoduchými a bežnými kompozíciami sa však…

  Extrémne drahé chyby zachytené na fotografiách

  0 icon

  Hovorí sa, že za chyby sa platí. Bohužiaľ, tieto fotografie majú hodnotu tisícky eur - tisícky eur na opravy poškodených vecí. Pozrite sa na zbierku nešťastia v podaní extrémne drahých chýb. Reddit je na vrchole v poskytovaní fotografií ľudí, ktorí majú naozaj ťažký deň. Prispievatelia na r/ThatLookedExpensive sa delia o…

  FOTO DŇA