Nemecký nacizmus nezanikol. Len sa pretransformoval do amerického neonacizmu.

Urobme si stručnú exkurziu do histórie. Harry Truman, senátor z roku 1940 v reakcii na operáciu Barbarossa povedal:

Ak vidíme, že Nemecko vyhráva, mali by sme pomôcť Rusku, a ak bude vyhrávať Rusko, mali by sme pomôcť Nemecku a nechať zabiť čo najviac ľudí.“

V tejto jedinej Trumanovej vete sa odráža podstata americkej politiky až dodnes.

Z mainstreamových médií vznikli korporátne médiá, ktoré sú poplatné vláde, manipulujú s občanmi, aby sa nedozvedeli pravdu, na pokyn vlády ich držia na uzde poslušnosti, nepodávajú informácie v súlade so cťou novinára, informácie podávajú jednostranne v prospech svojich pánov, ktorí ich na mediálnom trhu platia za klamstvá. Všetky ostatné názory sú považované za dezinformácie a sú korporátnymi médiami znevažované. V období revízie fašizmu sú korporátne médiá obzvlášť nebezpečným nástrojom ak sa dajú zneužiť na tieto ciele.

Aj Ukrajina je toho príkladom. Korporátne médiá (ďalej KM) vytvorili jednotný príbeh o nepriateľovi sveta, ktorým je vraj Rusko a Putinova agresia. Nové udalosti vždy vznikajú ako následok nejakej inej príčinnej súvislosti alebo súboru iných predchádzajúcich udalostí. Tieto udalosti si KM nevšímajú. Jednoducho nie sú vhodné pre vládu. Vytvoril by sa totiž úplne iný obraz o svetovom dianí. KM tak vytvorili príbeh o „Putinovej vojne“, ktorý maskuje americkú imperialistickú expanziu do východnej Európy a globalistické ciele USA.

Po druhej svetovej vojne USA pod vedením Trumana začali politiku premeny nepriateľov (Nemecko, Japonsko) na priateľov a priateľov (dôležité vojnové spojenectvo so ZSSR) na nepriateľov. Hlavným utajovaným nástrojom tejto politiky bola CIA, založená v roku 1947, ktorá úzko spolupracovala s neonacistickou Organizáciou ukrajinských nacionalistov (OUN) pri vykonávaní činov s cieľom sabotovať, rozdeliť a destabilizovať sovietsky štát. CIA pomáhala vytvoriť z bývalých fašistov, ktorí ušli do USA nemeckú tajnú službu BND. USA tak riadili politické dianie v Nemecku hneď po vojne dosadenými bábkami.

OUN, najmä frakcia vedená nemeckým spojencom Stepanom Banderom a jeho druhým veliteľom Yaroslavom Stetskom, bola antisemitská, antikomunistická a protiruská organizácia, ktorá kolaborovala s nacistami a aktívne sa podieľala na vyvražďovaní Poliakov, ukrajinských Židov a etnických Rusov a Ukrajincov. The Washington Post velebí ešte v roku 1981 ukrajinského nacistu Stetska ako národného hrdinu. (viď odkaz). V roku 1983 bol Stetsko prijatý v Bielom dome prezidentom Reaganom a viceprezidentom G. W. Bushom, ktorí ho prijali ako „posledného premiéra slobodného ukrajinského štátu“. Inak Prescott Bush, otec G. Busha st. kolaboroval otvorene s fašistami počas 2. sv. vojny.

Opäť dôkaz, že USA sú schopní vo svoj prospech na ceste k svetovému diktátorovi sa spojiť aj s vrahmi, fašistami alebo ich následníkmi. Ukrajinskí predstavitelia dnes vraha Stetska predstavujú ako vlastenca. Stetsko má záznam aj v CIA (viď odkaz), ktorý dosvedčuje jeho využitie pre CIA.

V roku 1941 Stetsko vyhlásil, že náš otec Bandera a matka Hitler a nacistická Ukrajina budú pokračovať v ničení Židov nemeckými metódami. Počas invázie nacistického Nemecka do Sovietskeho zväzu v roku 1941 bol Stetsko dočasne vyhlásený za vodcu „nezávislej“ ukrajinskej vlády Stepana Banderu. V tom čase Stetsko vyhlásil, že jeho vláda bude úzko spolupracovať s Veľkým nacionálnym socialistickým Nemeckom pod vedením Adolfa Hitlera, čo podľa neho vytvára “nový poriadok v Európe a vo svete”. Oficiálna pronacistická línia súčasného politického vedenia Ukrajiny je zdokumentovaná priamo tajnou službou Ukrajiny, ktorá velebí bývalých nacistických vodcov vrátane Banderu ako vodcov ukrajinského národnooslobodzovacieho hnutia. (viď odkaz). Banderovci do roku 1947 vraždili a lúpili aj na východnom Slovensku. Je preto smutné ak dnes vrcholoví politici obhajujú ukrajinský neonacizmus svojou mlčanlivosťou resp. vyjadreniami, že neexistuje, že ide o dezinformácie a pod. Popieranie výčinov banderovcov na Slovensku by malo byť trestným činom. Stačí keď si pozriete článok E. Chmelára tu:

https://www.slovenskaiskra.sk/eduard-chmelar-sposob-akym-diskutujeme-o-vlastnych-dejinach-je-chory/

Harry Truman bol hlavný architekt studenej vojny. Eskaloval vojenský rozpočet USA a NATO, použil atómové zbrane na civilné obyvateľstvo v Hirošime a Nagasaki, stál za vytvorením monštra CIA, o ktorom neskôr tvrdil, že sa mu vymklo spod kontroly.

Plán CIA na Ukrajine bol od začiatku 50-tych rokov vražedný podobne ako v Československu. (viď operácia Splinter Factor).

Odtajnená tajná história CIA ukazuje, že agentúra odmietla vydať vojnového zločinca OUN Banderu Sovietom, aby zachovala podzemné hnutie a snahy o destabilizáciu Ruska prostredníctvom Ukrajiny nedotknuté.

Dve pobočky CIA, Office of Policy Coordination (OPC) pre tajné operácie a Office of Special Operations (OSO) pre tajné projekty, ktorým americká vláda poskytovala krytie, obe chránili OUN a úzko spolupracovali s anti-Sovietskou ukrajinskou povstaleckou armádou (UPA).

Operácia CIA dostala kódové označenie PBCRUET-AERODYNAMIC na základe prísne tajného dokumentu zo 17. júna 1950. Svedectvo k záškodníckej činnosti CIA podáva samotná Ukrajina na: https://www.kyivpost.com/post/10990

OPC a OSO sa inak podieľali na množstve podvratných akcií vrátane vrážd a iných nelegálnych činností proti socialistickým štátom, ale aj iným štátom, do ktorých bolo treba nasadiť bábkové vlády USA. Táto špinavá „politika“ USA je uplatňovaná i dnes.

Zjazd strany OUN v auguste 1939 vyzval na „etnicky jednotný“ štát, koncept, ktorý po roku 1941 eskaloval so záväzkom k „očistnej operácii proti všetkým nepriateľom rasy“. Ukrajinských Židov v počte asi 1,5 milióna Nemci prakticky vyhladili za pomoci Ukrajinskej povstaleckej armády a ukrajinskej polície. OUN pozostávala z radu ukrajinských fašistov, nacistov a iných extrémnych elementov.

Masové vyvražďovanie Poliakov (odhadom 100 000 až 200 000) eskalovalo v roku 1943, opäť sa aktívne pripojila UPA. OUN-UPA tiež spolupracovala s Nemcami pri vyhladení tisícov ukrajinských Rusov.

Po 2. sv. vojne sa začala „tichá“ vojna USA so sovietskym socializmom. USA začiatkom 50 – tych rokov organizovali na Ukrajine sabotáže napr. parašutistickým vysadením okolo stovky naverbovaných špiónov. Experiment skončil krachom. Väčšina špiónov bola veľmi rýchlo zajatá.

Z mnohých banderovcov vrátane Mykolu Lebedu, jedného zo zakladateľov OUN sa stali emigranti. Lebeda emigroval do Mníchova, kde zohral dôležitú úlohu v novovytvorenom a CIA riadenom Rádiu Slobodná Európa, propagandistickom orgáne financovanom USA, ktorý vysielal do východnej Európy. K RFE sa pripojili Rádio Liberty (tiež prevádzkované CIA a nasmerované do Sovietskeho zväzu) a Hlas Ameriky nielen vo vysielaní propagandy, ale aj pri prenose jednosmerných kódovaných správ sabotérom a špiónom, ktorých USA do prostredia ZSSR nasadili stovky.

Nacista Gehlen, ktorého sa po vojne ujali USA sa neskôr stal šéfom západonemeckej rozviedky, pričom zamestnával nacistov, s ktorými pracoval počas vojny, a pomáhal CIA zasielať informácie o štátoch východnej Európy.

O otvorenej politike podpory neonacizmu svedčí i návrh rezolúcie Valného zhromaždenia OSN zo dňa 16. decembra 2021:

Boj proti glorifikácii nacizmu, neonacizmu a iných praktík, ktoré prispievajú k podnecovaniu súčasných foriem rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie a súvisiacej intolerancie“.

Návrh bol schválený počtom hlasov 130 za (najmä z krajín tretieho sveta, ktoré tvoria veľkú väčšinu svetovej populácie), 51 sa zdržalo hlasovania (hlavne EÚ, Austrália, Nový Zéland a Kanada) a dvaja boli proti – Ukrajina a Spojené štáty. Západoeurópske krajiny, ktoré Hitler dobyl a obsadil, by neodsúdili súčasné prejavy nacizmu a fašizmu. Výsledky hlasovania sú svetovou hanbou hlavne pre USA, Ukrajinu, EÚ a ich satelitov – vrátane Slovenska, ktoré podporuje americký neonacizmus.

Viac na:

https://www.washingtonpost.com/archive/lifestyle/1981/07/21/yaroslav-stetsko-the-lonely-patriot/5f432413-8437-4b17-8326-35a2253a66cc/

https://www.cia.gov/readingroom/docs/STETSKO%2C%20YAROSLAV_0044.pdf

https://mronline.org/2022/09/14/ukraine/

https://www.globalresearch.ca/ukraine-cia-75-year-old-proxy/5793286

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 317

Celkové hodnotenie: 23.93

Priemerná čítanosť: 2383

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Mainstreamové médiá vyprodukovali PS snehovú guľu. My máme už iba jednu možnosť

  0icon

  Bratislava 27. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Progresívne Slovensko neustále rastie. V niektorých posledných prieskumoch dokonca už predbieha Smer, ktorý bol doteraz suverénne…

  Rusi môžu opäť hrať zápasy v kategórii do 17 rokov

  0icon

  Nyon 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Juilliart)   Ruská futbalová reprezentácia hráčov do 17 rokov môže opäť hrávať stretnutia v Európe. V utorok o tom rozhodla…

  Začínam sa obávať, či niektoré sily nepripravujú pôdu pre slovenský Majdan, píše politológ

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Facebook/Foto:Facebook)   Eduard Chmelár varuje vo svojom najnovšom príspevku pred prípadným slovenským Majdanom. Zároveň upozorňuje na agresívne zásahy do predvolebnej kampane…

  Snaží sa získať si na poslednú chvíľu voličov? Matovič podal trestné oznámenie

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:Facebook)   Hnutie OĽANO podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra…

  Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Strana Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy v slovenskej demokratickej spoločnosti. Zároveň oceňuje…

  Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave

  0icon

  Lausanne 26. septembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Futbalový Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave. Duel medzi víťazom Ligy majstrov a šampiónom Európskej ligy…

  Predvolebná diskusia rádia Expres a Sme neprekvapila. V hlavnej úlohe aktivistickí moderátori

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Pod záštitou Rádia Expres a denníka Sme práve prebieha finálna predvolebná diskusia lídrov politických strán. Robert Fico a…

  Zomrel David McCallum, známy ako "Ducky" zo seriálu NCIS

  0icon

  New York 26. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Vo veku 90 rokov zomrel v pondelok herec David McCallum, známy z televíznych seriálov The Man From…

  Zoroslav Kollár prijal výzvu Borisa Kollára a tiahne do "boja": Teraz budem hovoriť

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Boris Kollár dostal vo videu pozdrav od svojho menovca Zoroslava. Potešený však asi nebude. Zoroslav Kollár zdvihol hodenú…

  Prituhuje: Prvý prieskum posúva PS do vedenia, rastie aj OĽaNO. Druhý ukazuje rozdielne percentá

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:HSP) Aktualizované 26. septembra 2023 19:30 Voľby do Národnej rady (NR) SR by v septembri vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom…

  Vášeň v Tebe

  Vyťahujete špinavý riad z umývačky? Problém môže byť v doske na krájanie. Ako to napravíte?

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo robiť, ak sa vám z umývačky riadu stále vyťahuje neumytý riad? Ukázalo sa, že vinníkom nie je vždy špinavý spotrebič alebo zvyšky jedla. Čomu ďalšiemu by ste mali venovať pozornosť, aby sa problém neopakoval?

  Kopal v záhrade a narazil na niečo tvrdé. Keď balík zdvihol a skontroloval obsah, zažil šok

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Rebecca Lynne Echolsová z Tennessee sa na TikToku podelila o desivý príbeh. Jej manžel kopal na dvore jamu, pretože chcel zasadiť strom. V jednom momente narazil na prekážku. Najprv si myslel, že je to koreň, ale čoskoro sa ukázalo, že sú to kosti.

  Ako sa staráte o svoje tuje pred zimou? Musíte ich poriadne zalievať. Záhradníci odporúčajú, kedy to urobiť

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Stromy tuje sa často pestujú ako živé ploty. Tvoria krásny okrasný prvok v záhrade, ale môže sa stať, že začnú vädnúť alebo chradnúť. Môže to byť spôsobené nedostatočnou zálievkou.

  Zbavte sa buriny v dlažbe lacno a účinne. Stačí pridať tieto orechy do kvapaliny

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čistá dlažba bez buriny je jedným z reprezentatívnych prvkov každého domu. Niektorí ľudia sa v snahe zbaviť sa buriny chytajú rôznych, niekedy až zvláštnych nápadov. Nebuďte takí! Pozrite sa, čo pridať do tekutiny na dlažbu, aby ste sa buriny zbavili raz a navždy.

  Hoďte ich do bubna a vankúše budú po vypraní mäkké a nadýchané ako obláčik!

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Vankúše z peria sú pohodlné a vydržia vám dlhé roky. Sú pohodlné na spanie, ale po vypraní v práčke sa často zničia. Ste povinní ich prať ručne zo strachu, aby ste ich nepoškodili. Našťastie už nemusíte prinášať takéto obete, pretože existuje jednoduchý spôsob, ako…

  Armádny Magazín

  Henry Kissinger sa stal lobistom Ukrajiny v NATO

  0 icon

  Ukrajina, 26. september 2023 - Prečo vlastne Zelenskyj vycestoval do USA? Hlava kyjevského režimu sa na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku sťažovala a opäť prosila. Stretol sa s Bidenom a americkou politickou elitou. A doko

  Sýria - Turecko: anexia na pochode, "model Aleppo" a dialóg hluchých

  0 icon

  Sýria, 26.september 2023 - Ak-Sarajskí stratégovia sa snažia dať ruskú vojenskú prítomnosť v Sýrii do služieb svojich dlhodobých cieľov a aktuálnych zámerov.   Turecko sa pripravuje na spustenie komplexného plánu repatriácie sýrskych utečencov do vlasti a návratu nelegálnych migrantov, ktorý nazvalo "model Aleppo", informoval 14. augusta provládny denník Sabah. Podľa

  Tri typy ruských zbraní, ktoré zohrali rozhodujúcu úlohu pri odrazení protiofenzívy

  0 icon

  Rusko, 26. september 2023 -Dnes v noci bezpilotné lietadlá ozbrojených síl Ruskej federácie zaútočili na niekoľko zariadení prístavnej infraštruktúry v meste Izmail v Odeskej oblasti. Informovali o tom ukrajinské médiá. Sklady a asi 30 nákladných áut, ktoré sa používajú na prepravu paliva, vrátane ukrajins

  Poľsko-ukrajinské vzťahy: čo sa pokazilo?

  0 icon

  Poľsko, 26.september 2023 - Ešte nedávno by bolo ťažké predstaviť si, že by sa poľský prezident Duda ocitol na ukrajinskej webovej stránke " Mierotvorca", na ktorej sú zverejňovaní nepriatelia Ukrajiny. Alebo že by Poľsko prestalo dodávať zbrane ukrajinským ozbrojeným silám. Áno, pre Rusko a väčšinu sveta, ktorý nie je nepriateľsky…

  Veľkorysá pomoc od USAID: Uzbekistanu ponúkajú vrecko otrávených "sušienok"

  0 icon

  USA, 26. september 2023 - V podmienkach formovania nového systému svetového poriadku sa rozvojové ekonomiky prikláňajú k politike viacerých sektorov, čo znamená využívanie ambícií a nezhôd svetových lídrov v prospech vlastných hospodárskych a politických záujmov. Líder Uzbekistanu nie je v tejto veci výnimkou. Zatiaľ čo sa snaží udržiavať úzke vzťahy…

  TopDesať

  Ako ohrozuje špáranie v nose tvoje zdravie?

  0 icon

  Špárame sa v nose, pretože sa nudíme, sme nervózni, alebo máme alergie, alebo to pre niektorých býva zlozvykom. Či už si to chceš pripustiť alebo nie, väčšina z nás si aspoň raz špárala prstom v nose. Väčšina z nás, našťastie, vie, že tento zvyk je na verejnosti neprípustný, takže sa nemusíme pozerať…

  Tieto geniálne dizajnové nápady premenili na realitu!

  0 icon

  Dnes vám s neskrývaným nadšením predstavíme niektoré dizajnové nápady, ktoré nám tentoraz skrížili cestu. Možno vás napadne, aké návrhy máme na mysli... ale dobre, kde je zábava, keď všetko hneď pokazíme, čo? Napriek tomu by sme vám však možno mohli trochu priblížiť, čo vás čaká, keď budete rolovať dole. Keď…

  Fotografie dokazujúce, že deti vždy vedia, ako vás rozosmiať!

  0 icon

  Deti vždy vyvádzajú rôzne neplechy alebo robia veci, ktoré vás rozosmejú. Málokedy sa aspoň na sekundu zamyslia nad dôsledkami toho, čo robia, alebo si uvedomia, ako smiešne vyzerajú. Niekedy neviete, či sa máte smiať alebo plakať. Ich nevinná spontaneita nás však často prinúti pousmiať sa a pripomenúť si, že život…

  Ženy sú pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami

  0 icon

  Psychologička Linda Nielsen vysvetľuje, prečo sú ženy pri vyberaní partnera ovplyvňované ich otcami. Vzťah medzi každým otcom a dcérou je jedinečný. Dobré alebo zlé, odkaz tam bude vždy. To, čo upútava pozornosť psychológov, je to, ako všetci otcovia, prítomní aj neprítomní, majú vplyv na výchovu svojich dcér. Rodičovstvo zahŕňa správanie, mechanizmy…

  Toto je dôvod, prečo má vaše vajíčko natvrdo zelený žĺtok

  0 icon

  Ak sa čudujete, prečo má vaše vajíčko natvrdo niekedy zelený žĺtok, tu je návod, ako ho vyšperkovať. Či už pripravujete diabolské vajíčka na letný piknik alebo šľaháte vaječný šalát na sendviče, je mimoriadne znepokojujúce, keď rozkrojíte prvé vajce a objavíte obávaný zelený vaječný žĺtok uvarený natvrdo. Čo sa deje? Mnohí z…

  FOTO DŇA