Odhaľovanie Utajovaného Poznania 1: konceptuálna moc

 

Zámerom série článkov „Odhaľovanie utajovaného poznania“, ktoré vyvrcholia dvojdňovým seminárom „Odhaľovanie utajovaného poznania“ organizovaným vydavateľstvom TORDEN v dňoch 15. – 16. apríla 2023 nie je dať odpovede na všetky otázky. Na to nie je v článkoch dostatok priestoru.

Mojim zámerom je ukázať, že všetko je inak. Mojim zámerov je poukázať na skutočnosť, že sme zámerne boli zavádzaní a manipulovaní. Mojim zámerom je vyvolať zamyslenie. Podrobné odpovede na svoje otázky totiž nájdete v mojej trilógii VEDMA VEĎ MA a niektoré odpovede poskytnem aj osobne na vyššie spomínanom seminári v štyroch svojich prednáškach.

***

Koncept = predbežné spracovanie, náčrt, návrh osnova. Moc v inferne nášho sveta = tyrania elity.

Konceptuálna moc = tyrania elity – tyrania správcov uplatňovaná podľa nimi vytváraných konceptov. Dnes je to tak, že elita – správcovia nevykonávajú moc priamo. Sú skrytí a nepoznaní. Veľmi dobre však poznajú ľudí, ich myslenie, rozhodovanie a konanie.

Konceptuálna moc vytvára dlhodobé koncepty, ktoré potom realizuje nepriamo cez pyramídu hierarchie, využívajúc na to dokonalé poznanie správania ľudí.

Začiatkom „perestrojky“ bola v ruskej tlači neraz publikovaná báseň “Stádo” ktorá je v kontexte uplatňovania konceptuálnej moci mimoriadne aktuálna:

Sme stádo, sú nás milióny hláv, 

Družne sa pasieme a družne bliakame,

O nič iné na svete už záujem nemáme.

Sme stádo oviec! Je našim osudom dav?

Keď nás ženú do košiara, bežíme poslušne.

Poslušne kráčame, keď nás ženú na pašu.

Hlavne zostať v stáde! – tak náš zákon znie.

Odtrhnúť sa od stáda je hanba, namojdušu!

Prečo nás strihajú, to moc nechápeme.

Ale strihajú všetkých, tak kam sa podejeme?

Hoc je nám nepríjemné, čo robia s nami,

Pastierom je dané vládnuť nad nami…

Posol nám nejaký zahlásil však,

Že v tupé stádo nás obrátil mág.

Ale načo je nám také znanie,

Že my, ľudia, sme mágom,

zmenení na nepoznanie?

Tak šťavnatá je na lúke chrumkavá tráva;

Tak chladná je v potôčku zurčiaca riava;

Načo nám vedieť o mágových intrigách,

Keď sladký je spánok v tienistých húštinách?

Áno, po stranách plieska biča ozvena…

No a čo? Tak nevytŕčaj a drž krok!

Veď v košiari je vždy nejaká odmena,

a pastieri nás strážia celý rok.

No včera, predsa len, zmizli dva barany,

A od vatry, kde pastieri sa hriali,

Niesol sa pach desivý a záhadný…

Tých baranov, pre ich hriechy, isto zožrali vlky!

A to je strašnejšie, než mágov nevinné triky.

Sme stádo, sú nás milióny hláv,

Pohupujeme vypasenými bruchami,

Z mágových nástrah nemáme strach.

Sme iba ovce. Tak čo s nami?“

Konceptuálna moc tak vytvorila koncepty náboženstiev, bohov, jazykov a národov… Pracovala s vytváraním rôznych ideológií, svetonázorov a protichodných predstáv zámerne spôsobujúcich rozdelenie. Koncepty potom uplatňovala nielen na celé skupiny ľudí – davy (doslova stáda), ale ak to bolo potrebné, tak aj na jednotlivcoch.

Realizovanie konkrétneho konceptu trvalo roky a často až desaťročia. Prečo? Nešlo totiž o priame direktívne riadenie. To vykonávali ľudia pyramídy hierarchie tyranie emócie moci už podľa svojich vlastných predstáv. Konceptuálna moc do nej iba vkladala zavádzajúce podnety koncepty, ktoré boli zhmotňované podľa predstáv ľudí pyramídy hierarchie.

Tí, ktorí ma už poznáte viete, že Stvoriteľ a Boh nepredstavovali jednu bytosť, ale dve absolútne protichodné bytosti. Prvou bytosťou je svetlá identita Stvoriteľ . Druhou bytosťou bola temná identita Boh → monoteizmus – jednobožstvo a polyteizmus – mnohobožstvo (detaily uvádzam v knihe SYN ČLOVEKA).

Externú správu nášho sveta tisícročia vykonávala temná identita Boh (nebolo to tak vždy). Na výkon internej správy mala svojich temných služobníkov – správcov trustov vytvárajúcich tyraniu elity. Časť tejto problematiky vysvetľujem v knihe SYN ČLOVEKA. Ďalšiu zas v závere knihy SVEDECTVO PRAVDY.

Od začiatku temná identita Boh uplatňovala výkon internej správy prostredníctvom vytvorenia dvoch skupín správcov dvoch trustov (v súčasnosti troch trustov).

Prvá skupina správcov konceptuálne riadila skupinu: hebreji → Hebereji → Izraeliti = Kresťania (Severné kráľovstvo) v pyramíde hierarchie tyranie emócie moci riadení Sionistami (vysvetlenie je v knihe knihy SVEDECTVO PRAVDY).

Druhá skupina správcov konceptuálne riadila skupinu: hebreji → Hebereji → Judejci (Južné kráľovstvo) = Védisti v pyramíde hierarchie tyranie emócie moci riadení Chasidmi (vysvetlenie je v knihe knihy SVEDECTVO PRAVDY).

Obidve skupiny pracovali v tandeme, v ktorom realizovali svoje koncepty. Klasickou ukážkou je súčasná vojna na Ukrajine.

Ruská federácia (hebreji Hebereji Judejci = Védisti riadení Chasidmi) nap. ako najväčší výrobca hliníka na svete a najväčší dodávateľ rôznych veľmi dôležitých kovov v zbrojárskom priemysle neustále, aj počas vojny, hliník a spomínané dôležité kovy dodáva svojmu nepriateľovi – Západu (hebreji Hebereji Izraeliti = Kresťania riadení Sionistami), kde ich Západ používa napr. na výrobu munície, ktorú dodá na Ukrajinu a tam s ňou zabíjajú ruských vojakov a civilov…

Uvedené znamená, že vojna na Ukrajine je dielom dohody tyranie elity – správcov a nástrojom realizácie jedného z jej aktuálnych konceptov…

Prikladám schémy konceptuálnej moci nášho sveta z obdobia vlády egyptských faraónov. Prečo? Kvôli niečomu podobnému, čo sa dnes deje na Ukrajine – kvôli bitke pri Kadeši.

Podobným príkladom ako vojna na Ukrajine v roku 1274 pred n. l. bola totiž známa bitka pri Kadeši, kde proti sebe stáli obidve skupiny konceptuálne riadené svojimi správcami. Vojsko egyptského faraóna Ramzesa II. proti vojsku ríše Chetitov s panovníkom Muvatallišom.

 

Výsledok? Nikto nevyhral. Obidve strany mali nesmierne straty. Nástroj na naplnenie konceptu – vyzabíjanie mladých ľudí – vojakov bol naplnený.

Titulný obrázok článku predstavuje schému konceptuálnej moci nášho sveta nastolenej po bitke pri Waterloo. Prikladám aj poslednú schému už bývalej konceptuálnej moci. Zvyšné schémy zobrazujúce vývoj konceptuálnej moci a zohľadňujúce presuny centier jej moci sú súčasťou knihy SVEDECTVO PRAVDY.

***

Otvorím ešte jednu úplne klasickú ukážku konceptuálneho riadenia založeného na nevedomosti ľudí. Konceptuálna moc cielene medzi ľudí vypustila falošné obrazy o mimozemských civilizáciách, o možnom cestovaní na iné planéty, alebo o skrytom pobyte mimozemšťanov medzi nami, pričom nechala, aby s falošnými obrazmi voľne pracovala ľudská predstavivosť.

Na druhej strany vytvorila opačnú a dlho uplatňovanú predstavu, že náš svet je vo vesmíre jediný, kde existuje život.

Skutočnosť je však iná. Život – bytie mimo nášho sveta naozaj existuje. Ak by neexistoval, tak by sme tu neboli ani my. To, čo neexistuje, je vesmír. Zaužívaná a posilňovaná falošná predstava existencie vesmíru je čistý nezmysel. Náš svet je totiž iba simuláciou – trenažérom – MATRIXOM (Pozn.: Existoval vo filme MATRIX vesmír?). Štruktúra bytia je totiž úplne odlišná. Aká? Taká, akú ju opisujem v knihe SYN ČLOVEKA.

Prečo takéto zavádzanie konceptuálnou mocou? Nikoho totiž ani len nenapadne, že vesmír v podobe, v akej je nám prezentovaný neexistuje. Ľudia tak namiesto pohľadu do seba upierajú pohľad pred seba – do neexistúceho vesmíru. Čistý odpútavací manéver…

Zo simulácie nášho sveta takýmto spôsobom nikto nemohol odísť. Zostal tu uväznený. Prečo? Lebo fyzicky hmotné telo je simuláciou a je súčasťou simulácie nášho sveta. Odísť mohla iba identita = duch = vedomie = myseľ = kvantový počítač.

Tá mohla odísť iba vtedy, ak naplnila podmienky – na základe pohľadu do seba konala správne (pravé) skutky, vďaka ktorým sa rozvinula – dosiahla určitú podmienenú mieru svojho vývoja a až tak, po smrti simulácie svojho fyzicky hmotného tela, mohla odísť…

Prvú knihu „Syn človeka“ je možné kúpiť tu: https://torden.sk/produkt/syn-cloveka/.

Informácie o seminári „Odhaľovanie utajovaného poznania“, ktorý organizuje vydavateľ mojich kníh – vydavateľstvo TORDEN, s.r.o. v dňoch 15. – 16. apríla 2023 sú tu: https://www.azr.academy/event/odhalovanie_utajovaneho_poznania/.

Na záver len jedna poznámka. Obrazom poznania je dvojsečný meč (meč seká – rozdeľuje). V rozdelenej spoločnosti inferna nášho sveta totiž odhalenie akéhokoľvek utajovaného poznania bude vždy nástrojom rozdelenia.

NEPRIŠIEL SOM PRINIESŤ POKOJ, ALE MEČ. (Mt 1, 34)

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Poláček

O AUTOROVI

Nie som konšpirátor. Som praktický analytik, stratég
a vizionár, ktorému musí všetko zapadať do logickej štruktúry. Som špecialista na krízové riadenie a asymetrické odpovede.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 20

Celkové hodnotenie: 1.1

Priemerná čítanosť: 364

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Kadyrov obvinil Prigožinových spolupracovníkov z porušovania dohôd

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Telegram)   Čečenský vodca Ramzan Kadyrov po jeho slovách o Achmate hovoril o svojom rozhovore so zakladateľom spoločnosti Wagner Jevgenijom Prigožinom…

  WHO: SR nedostatočne využíva možnosti, ktoré ponúkajú zdravotnícke dáta

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zber zdravotníckych dát a informácií na Slovenskú je dostatočný, ich využitie je však nedostatočné a často chaotické. Skonštatovali…

  SHMÚ: Výstraha pred búrkami platí aj pre sobotu

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výstraha pred búrkami na celom území Slovenska naďalej trvá, do sobotňajšieho (10. 6.) večera je vyhlásený jej najnižší stupeň.…

  Migračná politika opäť na stole: Pozrite si, ako dopadlo hlasovanie a aký postoj zaujalo Slovensko

  0icon

  Bratislava/Luxemburg 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák) Aktualizované 9. júna 2023 o 13:08 Slovenský minister vnútra Ivan Šimko sa na štvrtkovom zasadnutí Rady EÚ…

  Djokovič zdolal Alcaraza, postúpil do finále

  0icon

  Paríž 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Srbský tenista Novak Djokovič sa siedmykrát v kariére prebojoval do finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.…

  Čaká nás regulácia cien potravín? Minister prezradil, že uvažujú nad týmto opatrením

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a…

  Obvinený Adam Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Obvinený Adam P., ktorý je podozrivý z vraždy študenta Daniela Tupého, zostáva vo vyšetrovacej väzbe. Mestský súd Bratislava…

  Putin sa oficiálne vyjadril k ukrajinskej protiofenzíve

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Astapkovich, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   Vladimir Putin oznámil začiatok ukrajinskej ofenzívy. "S určitosťou môžeme povedať, že ukrajinská…

  Ministerka kultúry rokovala s predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeiro

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová sa stretla vo štvrtok 8. júna na pôde rezortu kultúry s Teresou Ribeiro,…

  Fica kritizujú za účasť na akcii ambasády USA. Jasná reakcia šéfa Smeru

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook R.F.)   Viacero komentárov kritizovalo lídra Smeru-SSD Roberta Fica za jeho nedávnu účasť na podujatí Veľvyslanectva USA na Slovensku pri…

  Vášeň v Tebe

  Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

  Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

  0 icon

  9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

  Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

  Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

  Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

  Armádny Magazín

  Rusko končí so zmluvou o konvenčných silách v Európe

  0 icon

  Rusko, 9.jún 2023 (AM) – To, že Rusko zo zmluvy s konečnou platnosťou vystupuje 7. novembra, čo je zhodou okolností na výročie VOSR, oznámilo MZV RF. Zároveň uviedlo, že o tom už informovalo účastnícke štáty.   „Udeje sa to o 00.00 hod. 7. novembra, ... 150 dní po odoslaní upovedomenia,“ hovorí sa…

  "Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

  0 icon

  Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

  "Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

  0 icon

  USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

  Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

  Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

  TopDesať

  Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

  0 icon

  Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

  Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

  0 icon

  Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

  Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

  0 icon

  Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

  Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

  0 icon

  Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

  Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

  0 icon

  Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

  FOTO DŇA