Súčet zvrhlostí Matovičovho komanda

Vo svojej najnovšej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko z rámca právneho štátu. Začali politické procesy pripomínajúce tie z 50. rokov totalitnej komunistickej vlády. Táto kniha je o vinníkoch a ich obetiach…

   Nekalé praktiky čurillovcov a prokurátorov okolo Kysela spočiatku za potlesku žltej tlače ohromovali verejnosť. Ale justičný systém odolával a Matovičov režim vyvolal cez arogantné spôsoby ministerky Kolíkovej odpor v celom sudcovskom stave (pravda, až na výnimky s takýmto režimom kolaborujúcich sudcov). A tak sa už bez fanfár dozvedáme o nezákonnosti praktík Matovičovho komanda „instantnej spravodlivosti“, že:

– V prípade advokáta Ribára konštatoval Ústavný súd až v troch nálezoch nezákonnosť jeho 565 dní trvajúcej väzby.

– Ospravedlnenie za väzbu i falošné obvinenie chce aj Jaroslav Haščák. Ak ho nedosiahne, bude sa súdiť o desiatky miliónov eur. O jeho kolúznej väzbe rozhodla na želanie Matovičovho komanda sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská. Ministerstvo spravodlivosti SR konštatovalo, že ona, prokurátor Repa a vyšetrovateľka NAKA Martina Babacsová konali nezákonne. Haščákovi sa ministerstvo ospravedlnilo, len pani Kolíkovej by sa asi zauzlili vnútornosti, keby to mala podpísať, tak to podpísal štátny tajomník.

– Aj bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bol vo väzbe nezákonne a bude žiadať odškodnenie. Navyše sa vyšetrovatelia NAKA dopustili doslova zvrhlej svojvoľnosti pri prehliadke kancelárie jeho advokátov v Bratislave. Ako médiám povedal predseda SAK Viliam Karas (TASR/sk): „Vyšetrovatelia podľa našich informácií odoberali techniku s dátami klientov, ktorí navyše nemali nič spoločné s trestným konaním, pre ktoré prehliadka bola povolená… V tomto prípade… môže mať nezákonný postup vplyv na mnohých klientov, ktorí verili, že súčasťou práva na obhajobu je aj ochrana komunikácie medzi advokátom a klientom.

– V prípade advokáta Tibora Timára generálny prokurátor jednoznačne z viacerých hmotnoprávnych a procesných dôvodov konštatoval, že k vzneseniu obvinenia voči nemu vôbec nemalo dôjsť, resp. malo byť obvinenie v rámci prokurátorského dozoru zrušené. Neskôr celé stíhanie aj zastavili. Nechvalne známy prokurátor Michal Šúrek, ktorý v tom čase pôsobil na Krajskej prokuratúre v Bratislave a dnes je už na Úrade špeciálnej prokuratúry, vtedy podal návrh na väzbu. Sudca Zdenko Čaniga z Okresného súdu Bratislava III. advokáta aj vzal do kolúznej väzby. Timár však podal sťažnosť a senát Krajského súdu Bratislava v zložení z predsedu Jaroslava Mikuša a členiek senátu Marcely Kosovej a Ľudmily Králikovej ho po dvoch týždňoch prepustil na slobodu. Následne v októbri 2014 na základe § 363 generálny prokurátor zrušil uznesenie vyšetrovateľa NAKA Čurillu i uznesenie prokurátora Šúreka o zamietnutí sťažnosti. Advokát Timár žiadal ospravedlnenie a odškodnenie. Napokon v marci 2020 Generálna prokuratúra súhlasila s vybavením veci formou zmieru tým, že zabezpečila zverejnenie jej ospravedlnenia v Bulletine advokácie.

– Ústavný súd SR rozhodol, že aj v prípade sudcu Richarda Molnára (zadržaného počas akcie Búrka) došlo k porušeniu jeho základného práva na osobnú slobodu v súvislosti s právom na zákonného sudcu a právom na urýchlené rozhodnutie o trvaní väzby. Molnárovi priznal finančné zadosťučinenie v sume 3 000 eur a náhradu trov konania v sume 675 eur, ktoré je povinný zaplatiť Najvyšší súd za ich sudcu Klimenta.

– Matovičovo komando neustále predlžovanou kolúznou väzbou doslova mučilo bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu, Moniku Jankovskú, až to viedlo k jej pokusu o samovraždu. Pritom už sudca Špecializovaného trestného súdu, Pulman, konštatoval úmyselné zdržiavanie v prípade obvinenej Jankovskej zo strany polície a prokuratúry. Sudca okrem toho pripomenul, že to nebolo prvýkrát, čo Orgány činné v trestnom konaní na takýto stav upozorňoval. Pritom už raz Okresný súd v Trenčíne súhlasil s jej prepustením na kauciu 100 000 eur. A len čo tie peniaze jej manžel zložil, Matovičovo komando vytiahlo ďalšie obvinenie, takže nielen Jankovská za mrežami ostala, ale za mrežami ostalo aj tých 100 000 eur. Tie ten istý sudca Pulman odmietol vrátiť! Súd nakoniec po takmer roku Jankovskú prepustil na slobodu. A koncom roku 2021 Ústavný súd rozhodol, že Krajský súd v Trnave, ktorý tú stotisícovú kauciu pomohol zmariť, porušil jej základné právo na osobnú slobodu. Dôvody na jej kolúznu väzbu boli „čisto všeobecné a neakceptovateľné Ústavou“.

– Aj u bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika konštatoval Ústavný súd porušenie práva na zákonného sudcu. Porušovateľom bol – nehádajte, je v tomto smere recidivista – sudca Juraj Kliment!

– V prípade Jozefa Brhela zasa Ústavný súd namietal neexistenciu dôvodov útekovej väzby. Najvyšší súd ju schválil vraj len na základe hypotéz a domnienok takých abstraktných, že by ňou bolo možné (Plus 7 dní): „… odôvodňovať útekovú väzbu kohokoľvek, komu sa vo výkone väzby zhoršil zdravotný stav“.

– U Norbeta Bödöra Najvyšší súd „narušil aj prezumpciu neviny“. NAKA-Apači skúsili starý trik, keď po mesiacoch väzby súd podnikateľa Bödöra prepustil, vzápätí ho zatkli pre iné obvinenie a prokurátor navrhol novú väzbu. Ale tentoraz narazili, pretože Najvyšší súd konštatoval, že aj v tejto veci mohli robiť vyšetrovacie úkony počas prvej väzby, ale nepohli ani malíčkom. A tak starý trik tyranizovania vybranej obete nevyšiel.

– Ústavný súd konštatoval, že nezmyselne brutálny policajný zásah u Zuriana, keď mu zbytočne vyrazili dvere na byte, porušil jeho základné ľudské práva – na nedotknuteľnosť obydlia, na rešpektovanie súkromného a rodinného života. Povolenie na prehliadku vydal Okresný súd Bratislava I (prehliadku v Poprade???) a ten musí Zurianovi vyplatiť 2 tisíc eur a zaplatiť aj trovy konania. Novinár z časopisu e-Report si k tomu dovolili otázku: „Kto sa teraz postaví pred kameru a ospravedlní sa za tento spackaný policajný zásah? Mikulec alebo Hamran?“. Myslím, že odpoveď je jasná – ani jeden a to ani omylom.

 

Okrem toho Ústavný súd konštatoval, že Najvyšší súd, cez so súčasnou koalíciou zloby kolaburujúcich sudcov, nezákonne rozhodoval aj o väzbách:

 • exvyšetrovateľa Mariána Kučerku
 • exštátneho tajomníka Radka Kuruca
 • exfunkcionára PPA Ľubomíra Partiku
 • ako aj podnikateľa Mariána Gogu z kauzy K. Kičuru.

Kučerka našiel azyl v cudzine, keď sa oprávnene bojí zverstiev čurillovcov, veď Kaľavský dosvedčil: „Volal som Čurillovi v súvislosti s Kučerkom. Povedal mi: Môžeš mu zastreliť deti…“?!! A tí istí „Hamranovi chlapci“ na čele s Čurillom s pomocou „univerzálneho kajúcnika“ Slobodníka na Kučerku podľa ich zvyku „rozviazaných rúk“ vyfabrikovali absurdné obvinenie, hneď aj s medzinárodným zatykačom a návrhom na väzbu a keby existoval trest smrti, tak aj ten by navrhli, lebo ich praktiky odhalil a zverejnil. Túto ďalšiu čurillovskú frašku 21. 3. 2023 zrušil námestník generálnej prokuratúry Jozef Kandera, keďže údajní čurillovskí svedkovia si odporujú a chýbajú ďalšie dôkazy.

A to spomíname len tie najznámejšie a najokatejšie prípady. Vychádzaním v ústrety Matovičovmu komandu pomsty sa Najvyšší súd a najmä im najľahšie dostupné okresné súdy v Bratislave dokonalo zdiskreditovali. Ale nepodceňujme sociopatov. O Matovičovi jeho bývalý politický súputník, Hlina, vyhlásil, že je extrémne pomstivý a nezabúda. A tak dokonca ešte aj v januári 2023, kedy parlament rokoval o termíne predčasných volieb, Matovič tam verejne vyhlásil, že chcú mať voľby až v septembri, aby zločiny predstaviteľov opozície boli vyšetrené OČTK a očakáva, že niektorí budú sedieť v Ilave alebo v Leopoldove a nebudú už v parlamentných laviciach. A toto vykrikuje vodca koalície zla, kde sa hodí udanie, ževraj vyšetrovateľ Kučerka zobral smiešnych 2 500 eur fiktívneho úplatku od Bernarda Slobodníka, ale kde sa mlčí o tom, že podľa svedkov na súde vodcovej manželke pomáhal preprať 11,3 milióna eur ten istý super-kajúcnik Slobodník v rukách poskokov jej muža?!!

 

Že by náhoda?

   Na základe nálezov Ústavného súdu, ako aj iných súdov, môžeme konštatovať vážne pochybenia už od spôsobu zatknutia, vymyslených obvinení smerujúcich k nezákonným väzbám, po miestami až k sadistické zneužívanie kolúznej väzby. To všetko je nasmerované k pochybným rozsudkom s politickým pozadím. A pri tom všetkom sa pričasto opakujú mená:

 • ôsmich vyšetrovateľov a dvoch vyšetrovateliek
 • štyroch policajných funkcionárov
 • štyroch veľmi špeciálne konajúcich prokurátorov
 • troch sudcov a jednej sudkyne

To všetko kryli šiesti politici a dve političky.

No a takýmto nekalým praktikám spočiatku nielen freneticky tlieskali, ale manipuláciou s nezákonne zneužitými vyšetrovacími spismi aj napomohli traja najsnaživejší novinári, dve novinárky, ale aj ďalší.

Mená všetkých zástupcov profesií, v ktorých v mene Matovičoej „instantnej spravodlivosti“ pomohli likvidovať právny štát na Slovensku, sa veľmi často opakujú v mojej najnovšej knihe: „Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča“.

 

Ponaučenie na záver

   Usvedčení vinníci za to raz budú musieť vziať plnú zodpovednosť. Viacerým z týchto obetí už stíhaním ich katanov nevrátime zdravie, či dokonca život, ale môžeme im vrátiť česť a vieru v dobro, ktoré vždy musí zvíťaziť nad zlom.

Nezabúdajme!

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 218

Celkové hodnotenie: 23.75

Priemerná čítanosť: 2821

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  "Denník N potvrdil, že proti nám vedie totálnu vojnu: Už stačilo!" Odkazuje Blaha

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/ Facebook/ Foto: TASR-Jaroslav Novák)   Určite ste počuli, čo spáchal Denník N – v novom podcaste sa politický marketér Adam…

  Deň otvorených dverí priblížil život na mliečnej farme

  0icon

  Oponice 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Priblížiť deťom a rodinám život na mliečnej farme, priviesť najmenších k záujmu o živočíšnu výrobu a zvýšiť spotrebu mlieka…

  Predpoveď počasia na pondelok

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR – Jana Vodnáková)   Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Bude slnečno. Teploty vystúpia na 23 až 28…

  O drsných hračkách

  0icon

  Praha 17. júna 2024 (HSP/petrhampl/Foto:Pixabay)   Preferují ženy mužné muže? Jak kdy. Dva skotští psychologové provedli studii, kdy vybrali několik set uživatelek internetu z různých zemí,…

  Denník N sa svojsky "ospravedlnil"

  0icon

  Bratislava 17. júla 2024 (HSP/Foto:Screenshot)   Denník N opäť prekročil všetky čiary. V jednom zo svojich podcastov moderátori dourážali predstaviteľov Smeru len preto, že sa…

  O konferenci poražených mocností

  0icon

  Praha 17. júna 2024 (HSP/petrhampl/Foto:TASR/AP-Laurent Cipriani)   V rozhovoru pro neČT24 jsem se vyjádřil taky o nadcházejícím mírovém jednání ve Švýcarsku „On to totiž není žádný…

  Angličania mali úspešný vstup do turnaja, rozhodol Bellingham

  0icon

  Futbalisti Anglicka zvládli svoj úvodný zápas na ME v Nemecku. Jeden z topfavoritov šampionátu vyhral v nedeľnom dueli C-skupiny v Gelsenkirchene nad Srbskom 1:0. Triumf…

  Idioti, idioti a úplní debili

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   (Prepáčte mi ten nevkusný nadpis – pri čítaní sa vám odhalí, prečo som zvolil práve túto cestu...) Rešpektovať…

  Rekviem za Čaputovú a čo možno očakávať od nového prezidenta Pellegriniho?

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/Foto:TASR - Pavol Zachar)   Mandát prezidentky Čaputovej je naplnený a môžeme ho teda hodnotiť. Jej mandát bol poznačený váhavosťou, neschopnosťou…

  Slovinsko - Dánsko 1:1 v C-skupine, remízu zariadil Janža

  0icon

  O prvú remízu na futbalových ME v Nemecku sa v nedeľu postarali tímy Slovinska a Dánska. Ich vzájomný súboj C-skupiny v Stuttgarte sa skončil nerozhodne…

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA