Slovensko – raj kajúcnikov

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených ich šéfom Kundrákom, riaditeľa vojenskej nemocnice Lengvarského a to všetko politicky kryté členmi šialencovej vlády – Kolíkovou, Naďom, Mikulcom, Budajom – a ďalšími, ktorých spoluúčasť raz vyjde najavo. O nových otáznikoch a dôkazoch ako a prečo skončil predčasne život skutočného bojovníka proti mafii v ich rukách hovorí II. rozšírené a aktualizované vydanie mojej knihy „Smrť generála Lučanského“.

Smrť generála Lučanského II., obálka

Apači z NAKA

   Matovičov režim má spočiatku ešte stále výhradnú podporu žltej tlače. Chýbajú len vykonávatelia bez zábran a etických, či profesijných hraníc. Áno, sú to povestní Apači! Tak sa sami nazvali ako symbol toho, čo všetko si môžu dovoliť, lebo si asi myslia, že sú na Divokom Západe.

O ich praktikách prvý prehovoril Ján Kaľavský, bývalý šéf operatívcov v NAKA, a teda pôvodne jeden z nich, ktorý sa v dobe toto rozhovoru pre prezradenie ich praktík schováva v zahraničí a bojí sa o svoj život (Plus 7 dní): „Začalo sa to pri takáčovcoch. Takáčovci sú mafiáni, treba všetkých zavrieť. Vyrábali sme vymyslené úradné záznamy. Že niekto má zbrane, že sa vyhráža susedovi, že je nebezpečný. V skutočnosti to bola hlúposť, ale papier veľa znesie. Úradný záznam vložil vyšetrovateľ do spisu a na jeho základe požiadal o nasadenie Lynx Commanda. Ráno o piatej sme vďaka tomu s veľkým krikom vtrhli k niekomu do domu, nad strechou hučal vrtuľník, len aby človek bol od začiatku zlomený. Aby sme ho váľali po zemi, aby bol na neho nátlak. Aby to mal od začiatku ťažké. Získali sme jedného svedka, ten je nalomený, tak mu nasľubujeme aj to, čo nesplníme. Ten nám povie, čo chceme. Postaráme sa, aby to potvrdili ďalší dvaja, a tak máme troch svedkov. To nikto neprebije. Viete, koľko bol zavretý advokát takáčovcov Ribár a ako sme mu robili zle? Vymyslené úradné záznamy, len nech je čo najdlhšie vo väzbe. To je modus operandi. Len aby sedel…“

A na to, aby niekto takto „sedel“ čo najdlhšie dokážu na Najvyššom súde nájsť aj takéto zdôvodnenie v kauze obvineného Arpáša (Plus 7 dní): „… väzobným stíhaním došlo k značnému poklesu jeho životného štandardu a táto skutočnosť ho môže motivovať v pokračovaní trestnej činnosti na protiprávne získavanie finančných prostriedkov vyššej hodnoty pre jeho ďalšie živobytie.“ Zbohom zdravý rozum!

Na zozname spoluvinníkov terajších nových politických procesov, vyvolaných šialencom Matovičom, sa tak možno raz ocitnú aj ďalší pomocníci brutálneho zla – sudcovia Hrubala, Kliment a Mazák, policajný prezident Hamran, celá banda NAKA-Apačov, špeciálny prokurátor Lipšic a jeho prokurátori Repa a Šúrek a Kysel, ako aj novinári, čo ich porušovanie zákonov verejne velebili a celý zástup falošných kajúcnikov za nezákonnú odmenu. Moja najnovšia kniha „Slovensko – raj kajúcnikov“ je o tom, kto všetko zištne a bezcharakterne šialencovi pomáhal napĺňať jeho šialený plán. A kto sú obete tejto šialenej doby…

Svedectvo Jána Kaľavského

   Redaktorke Ľudmile Lackovej takto ďalej vysvetľuje nezákonné praktiky skupiny Apači (Plus 7 dní): „Fungovalo to u takáčovcov a funguje to aj ďalej. Gašpar, Hraško, Vorobjov. Bože, Vorobjov. Po šiestich mesiacoch púšťali Vorobjova z väzby a v ten istý deň sme ho boli zase zadržať. On bol živý príklad, ako sa robí nátlak. Ten by mohol rozprávať! Ale asi sa bojí. Na neho hulákali tri hodiny – toho nám daj, toho nám daj – konkrétne mená. Vorobjov sa triasol. Zlomili ho… Gašpar na tlačovkách hovorí pravdu. Účelovo sme mu zamieňali listy. Kolega Dunčko povedal – ko.otovi vymeníme list. Nejaký neprajník mu písal, vulgárne nadávky tam boli, že skape v tej base. Neposlali sme mu listy od rodiny, od ženy. Načo? Však nech si ešte mesiac, dva počká. Ale tieto vulgárne sme mu posielali….

… v akých podmienkach sa priznali? Ak na nich hulákali, že im zoberú majetok, ženu im zavrú, lebo ona s nimi určite spolupracovala? Čo im ostávalo? Pristali. Potom za nimi chodili kolegovia, dávali im čítať pasáže z výsluchov, ktoré mali potvrdiť. Nikto z operatívcov tvrdenia neoveroval, nepreveroval. Ja som len čumel, čo sa tu deje. Skúšali sme najprv s mafiánmi – nevieš nám povedať niečo zaujímavé? To ťa spasí. Ale takého Beďa Slobodníka (bývalý funkcionár NAKA) čo mohlo spasiť? Jedine Smer. Už po voľbách Čurilla hovoril, že urobíme zločineckú skupinu. Z Fica, Gašpara, Bödöra a nakoniec urobíme celý Smer. Slobodník nám veľmi chcel dať nejakú bombastickú informáciu, ale policajtov sa musel vypytovať, čo by to tak mohlo byť. Museli ho nasmerovať…

Zlom, prečo som začal vypovedať, nastal raz večer. Volal som Čurillovi v súvislosti s neskôr obvineným kolegom Kučerkom a Čurilla mi povedal – neboj sa, čoskoro budeš mať možnosť ísť k nim domov a môžeš mu zastreliť deti. To bol prvý zlom. O strieľaní detí sa ani nežartuje. Druhý zlom prišiel, keď zomrel generál Lučanský a kolegovia sa tešili. To som si povedal, že sú zvieratá.“

O nadpráci kajúcnika Slobodníka v rukách čurillovcov sme sa dozvedeli v týchto dňoch, keď sa potrebovali pomstiť bývalému kolegovi Kučerkovi zato, že tak ako Kaľavský, aj on odhalil ich špinavé protizákonné praktiky, ktorým plnili a plnia Matovičove zvrátené túžby. Nazbieralo sa ich už dosť na celú novú knihu:

Pokus o nápravu

   Vďaka týmto svedectvám a získaným podporným dôkazom Čurilla a celá banda „Apačov“ z NAKA na krátky čas skončili v putách a aj vo väzbe – okrem Jána Čurillu, aj Pavol Ďurka, Milan Sabota a Štefan Mašin. Dôvodom bolo, že vyšetrovanie policajnej inšpekcie poukázalo na ich ovplyvňovanie svedkov a manipuláciu s  výpoveďami univerzálnych kajúcnikov. Medzičasom unikli ich vulgárne výroky, poukazujúce na totálnu absenciu úcty k zákonom a právam často aj krivo obvinených. Vládni politici (čo tak veľmi bojovali proti politickým zásahom do vyšetrovania) zasiahli a Čurilla a spol. boli už zakrátko na slobode a prisahali pomstu vedúcej vyšetrovateľke inšpekčného tímu, ktorý ich usvedčoval, ako aj sudcovi, ktorý súhlasil s ich väzbou. Naopak, svedok ich zneužívania právomoci verejného činiteľa, Kaľavský, je na úteku a len v Európe už známa nedôveryhodnosť ich praktík ho chráni pred vydaním a ich pomstou. Čurilla samotný, napriek tomu, že je stále voči nemu vedené trestné stíhanie, povýšil a stal sa za odmenu posluhovania aktuálnemu režimu zástupcom riaditeľa odboru NAKA-Bratislava. O to sa postaral policajný riaditeľ Hamran, ktorý Čurillu a ďalších Apačov nazval „naši chlapci“. Absurdita Matovičovho režimu došla tak ďaleko, že hoci sú Hamranovi „chlapci“ naďalej vyšetrovaní za zneužívanie svojich právomocí, naďalej pracujú pod kuratelou Mikulca v NAKA a veselo si to tak môžu prípadne zopakovať!

Títo Hamranovi „chlapci“ nahradili elitu vyšetrovateľov, ktorých vyhnalo v roku 2010 duo Lipšic-Spišiak z Policajného zboru. Namiesto profesionálov naverbovali z ulice tak divotvorné tvory, že nimi vznesené obvinenia nemajú žiadny zmysel. Ústavný súd opakovane potvrdil, že navrhované sadzby trestov sú absurdne a neprípustne nadhodnotené. Generálna prokuratúra práve pre ten amaterizmus opakovane rušila a ruší nezmyselné obvinenia a advokáti sa dodnes sťažujú, že nevedia, pred čím majú obhajovať obvinených, pretože obvinenia im nedávajú žiadny zmysel. No a potom takéto obvinenie dostane do rúk absolventka Strednej priemyselnej školy potravinárskej, Záleská…

Podrobnosti o pokuse zopár statočných zastaviť zločinné spolčenie tejto bandy uprostred Orgánov činných v trestnom konaní sa dozviete v knihe „Byť kajúcnikom sa oplatí“ (Ľudovít Števko, R Free Press, 2022).

Záhada „rozviazaných rúk“

   Tvrdí sa, že šéfka fakticky neexistujúcej strany Za ľudí, ale napriek tomu nahlas sa vyjadrujúca ministerka post-koaličnej vlády, má len rebríčkovú nervovú sústavu ako dážďovka. Ale keby vedela dážďovka rozprávať a bola platená ako Remišová, asi by tiež dokola omieľala frázu o tom, ako práve táto selfie-vláda plagiátorov „rozviazala ruky polícii“. No tak sa na to pozrime bližšie. Napríklad falošne obvinený bývalý šéf NAKA, Zurian, pre Plus 7 dní povedal:

„V marci či apríli chcel odo mňa prokurátor Repa, aby som zriadil ešte jednu pracovnú skupinu na odbore Východ. Repa si vybral vyšetrovateľov a ja som tam určil ako kontrolný orgán dvoch najkvalitnejších a najskúsenejších funkcionárov. Repa súhlasil. Po dvoch dňoch si ma zavolal policajný prezident, čo to má znamenať, načo tam je kontrolný orgán, že funkcionári budú vynášať informácie. Títo funkcionári sa potom nahlásili k prezidentovi, lebo sa ich jeho vyjadrenia dotkli. On im tvrdil, že takto to chce prokurátor Kysel. Lebo Kysel nikomu nedôveruje.

Prečo?

Ani mne nešlo do hlavy, prečo Kysel nechce kontrolu. Potom som sa dozvedel o osemmesačnej nečinnosti v trestnej veci, ktorá sa týka podozrenia z daňových trestných činov súčasných vládnych politikov.

Naznačujete, že podozrenia voči súčasnej vláde sa vyšetrujú inak?

Áno. Akosi ticho je aj v ďalšej veci. Dano Čech (bývalý generálny riaditeľ sekcie daní na Finančnej správe, dnes kajúcnik – pozn. red.) mi hovoril, že Mikulec vraj zobral niekoľko tisíc eur za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Čechovi to vraj povedal Imrecze.

Vyšetruje niekto prípad súčasného ministra vnútra Romana Mikulca?

To by som aj ja chcel vedieť. Ja som tú informáciu oznámil vyšetrovateľovi. Treba pripomenúť, že Dano Čech je kajúcnik a kajúcnici musia hovoriť o každej im známej trestnej činnosti.“

Pripomeňme si pôvodne utajovanú správu SIS, ktorá NAKA-Apačov charakterizuje takto (Fakty a Dôkazy): „Spravodajsko-operatívnou činnosťou boli získané poznatky k spôsobu fungovania členov pracovnej skupiny, ktorá rieši mediálne známe kauzy najmä pod názvami BOŽIE MLYNY, OČISTEC, JUDÁŠ a MÝTNIK. Pre ich konanie je charakteristické, že vyhľadávajú spolupracujúce osoby, tzv. „kajúcnikov“ v prebiehajúcich trestných konaniach za účelom ich oslovovania na ďalšiu spoluprácu. Táto spolupráca spočíva v podávaní účelových, tzv. univerzálnych výpovedí, proti vopred vytypovaným osobám, v úmysle privodiť ich trestné stíhanie.“

To sú tie „rozviazané“ ruky polície pod kuratelou takých „osobností“, ako je vyučená bábkoherečka Remišová, ktorá si zjavne nevšimla, že už je v celej Matovičovej klike len bezduchou bábkou…

P.S. Celá táto politická zberba počíta s tým, že sa na ich zločinné zneužitie moci zabudne. Obe moje najnovšie knihy sú tu preto, aby sa tak nestalo…

 

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 218

Celkové hodnotenie: 23.75

Priemerná čítanosť: 2821

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavol Ďurčo)   Športovo-zábavné podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti. Je spojené s verejnou zbierkou Dýchať nie…

  Ani po roku nie je rozhodnuté, či bude hotel Kyjev vyhlásený za NKP

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Ministerstvo kultúry (MK) SR ani po roku nerozhodlo, či bude hotel Kyjev spolu s obchodným domom Prior v…

  Pri odvykaní od fajčenia sa treba načas vyhýbať stretnutiam s fajčiarmi

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V boji proti závislosti od fajčenia pomáha viacero činností. Pri odvykaní je vhodné plánovať si aktivity a nedať priestor…

  Vysporiadať sa nie je správne

  0icon

  Bratislava 17. júna (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slovesá vysporiadať sa a vyporiadať sa sú nespisovné Namiesto nich je správne použiť slovesá ako: vyrovnať sa, poradiť sa, zvládnuť,…

  Ferratu Kyseľ opäť otvorili, v Prielome Hornádu uzavreli dva mostíky

  0icon

  Spišská Nová Ves 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Daniel Stehlík)   Počas uplynulého víkendu opätovne otvorili Ferratu Horskej záchrannej služby Kyseľ v Slovenskom raji. Správa Národného parku…

  Ďalšie známe meno medzi prezidentovými poradcami

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/TV Markíza/ Foto: Facebook Jozef Banáš)   Nový prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini v rozhovore pre TV Markíza prezradil, že na…

  Denník N sa svojsky "ospravedlnil"

  0icon

  Bratislava 17. júla 2024 (HSP/Foto:Screenshot)   Denník N opäť prekročil všetky čiary. V jednom zo svojich podcastov moderátori dourážali predstaviteľov Smeru len preto, že sa…

  Deň otvorených dverí priblížil život na mliečnej farme

  0icon

  Oponice 17. júna 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Priblížiť deťom a rodinám život na mliečnej farme, priviesť najmenších k záujmu o živočíšnu výrobu a zvýšiť spotrebu mlieka…

  Rekviem za Čaputovú a čo možno očakávať od nového prezidenta Pellegriniho?

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Mandát prezidentky Čaputovej je naplnený a môžeme ho teda hodnotiť. Jej mandát bol poznačený váhavosťou, neschopnosťou prijať dôležité,…

  "Denník N potvrdil, že proti nám vedie totálnu vojnu: Už stačilo!" Odkazuje Blaha

  0icon

  Bratislava 17. júna 2024 (HSP/Facebook/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Určite ste počuli, čo spáchal Denník N – v novom podcaste sa politický marketér Adam Znášik aj so…

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA