Slovensko – raj kajúcnikov

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených ich šéfom Kundrákom, riaditeľa vojenskej nemocnice Lengvarského a to všetko politicky kryté členmi šialencovej vlády – Kolíkovou, Naďom, Mikulcom, Budajom – a ďalšími, ktorých spoluúčasť raz vyjde najavo. O nových otáznikoch a dôkazoch ako a prečo skončil predčasne život skutočného bojovníka proti mafii v ich rukách hovorí II. rozšírené a aktualizované vydanie mojej knihy „Smrť generála Lučanského“.

Smrť generála Lučanského II., obálka

Apači z NAKA

   Matovičov režim má spočiatku ešte stále výhradnú podporu žltej tlače. Chýbajú len vykonávatelia bez zábran a etických, či profesijných hraníc. Áno, sú to povestní Apači! Tak sa sami nazvali ako symbol toho, čo všetko si môžu dovoliť, lebo si asi myslia, že sú na Divokom Západe.

O ich praktikách prvý prehovoril Ján Kaľavský, bývalý šéf operatívcov v NAKA, a teda pôvodne jeden z nich, ktorý sa v dobe toto rozhovoru pre prezradenie ich praktík schováva v zahraničí a bojí sa o svoj život (Plus 7 dní): „Začalo sa to pri takáčovcoch. Takáčovci sú mafiáni, treba všetkých zavrieť. Vyrábali sme vymyslené úradné záznamy. Že niekto má zbrane, že sa vyhráža susedovi, že je nebezpečný. V skutočnosti to bola hlúposť, ale papier veľa znesie. Úradný záznam vložil vyšetrovateľ do spisu a na jeho základe požiadal o nasadenie Lynx Commanda. Ráno o piatej sme vďaka tomu s veľkým krikom vtrhli k niekomu do domu, nad strechou hučal vrtuľník, len aby človek bol od začiatku zlomený. Aby sme ho váľali po zemi, aby bol na neho nátlak. Aby to mal od začiatku ťažké. Získali sme jedného svedka, ten je nalomený, tak mu nasľubujeme aj to, čo nesplníme. Ten nám povie, čo chceme. Postaráme sa, aby to potvrdili ďalší dvaja, a tak máme troch svedkov. To nikto neprebije. Viete, koľko bol zavretý advokát takáčovcov Ribár a ako sme mu robili zle? Vymyslené úradné záznamy, len nech je čo najdlhšie vo väzbe. To je modus operandi. Len aby sedel…“

A na to, aby niekto takto „sedel“ čo najdlhšie dokážu na Najvyššom súde nájsť aj takéto zdôvodnenie v kauze obvineného Arpáša (Plus 7 dní): „… väzobným stíhaním došlo k značnému poklesu jeho životného štandardu a táto skutočnosť ho môže motivovať v pokračovaní trestnej činnosti na protiprávne získavanie finančných prostriedkov vyššej hodnoty pre jeho ďalšie živobytie.“ Zbohom zdravý rozum!

Na zozname spoluvinníkov terajších nových politických procesov, vyvolaných šialencom Matovičom, sa tak možno raz ocitnú aj ďalší pomocníci brutálneho zla – sudcovia Hrubala, Kliment a Mazák, policajný prezident Hamran, celá banda NAKA-Apačov, špeciálny prokurátor Lipšic a jeho prokurátori Repa a Šúrek a Kysel, ako aj novinári, čo ich porušovanie zákonov verejne velebili a celý zástup falošných kajúcnikov za nezákonnú odmenu. Moja najnovšia kniha „Slovensko – raj kajúcnikov“ je o tom, kto všetko zištne a bezcharakterne šialencovi pomáhal napĺňať jeho šialený plán. A kto sú obete tejto šialenej doby…

Svedectvo Jána Kaľavského

   Redaktorke Ľudmile Lackovej takto ďalej vysvetľuje nezákonné praktiky skupiny Apači (Plus 7 dní): „Fungovalo to u takáčovcov a funguje to aj ďalej. Gašpar, Hraško, Vorobjov. Bože, Vorobjov. Po šiestich mesiacoch púšťali Vorobjova z väzby a v ten istý deň sme ho boli zase zadržať. On bol živý príklad, ako sa robí nátlak. Ten by mohol rozprávať! Ale asi sa bojí. Na neho hulákali tri hodiny – toho nám daj, toho nám daj – konkrétne mená. Vorobjov sa triasol. Zlomili ho… Gašpar na tlačovkách hovorí pravdu. Účelovo sme mu zamieňali listy. Kolega Dunčko povedal – ko.otovi vymeníme list. Nejaký neprajník mu písal, vulgárne nadávky tam boli, že skape v tej base. Neposlali sme mu listy od rodiny, od ženy. Načo? Však nech si ešte mesiac, dva počká. Ale tieto vulgárne sme mu posielali….

… v akých podmienkach sa priznali? Ak na nich hulákali, že im zoberú majetok, ženu im zavrú, lebo ona s nimi určite spolupracovala? Čo im ostávalo? Pristali. Potom za nimi chodili kolegovia, dávali im čítať pasáže z výsluchov, ktoré mali potvrdiť. Nikto z operatívcov tvrdenia neoveroval, nepreveroval. Ja som len čumel, čo sa tu deje. Skúšali sme najprv s mafiánmi – nevieš nám povedať niečo zaujímavé? To ťa spasí. Ale takého Beďa Slobodníka (bývalý funkcionár NAKA) čo mohlo spasiť? Jedine Smer. Už po voľbách Čurilla hovoril, že urobíme zločineckú skupinu. Z Fica, Gašpara, Bödöra a nakoniec urobíme celý Smer. Slobodník nám veľmi chcel dať nejakú bombastickú informáciu, ale policajtov sa musel vypytovať, čo by to tak mohlo byť. Museli ho nasmerovať…

Zlom, prečo som začal vypovedať, nastal raz večer. Volal som Čurillovi v súvislosti s neskôr obvineným kolegom Kučerkom a Čurilla mi povedal – neboj sa, čoskoro budeš mať možnosť ísť k nim domov a môžeš mu zastreliť deti. To bol prvý zlom. O strieľaní detí sa ani nežartuje. Druhý zlom prišiel, keď zomrel generál Lučanský a kolegovia sa tešili. To som si povedal, že sú zvieratá.“

O nadpráci kajúcnika Slobodníka v rukách čurillovcov sme sa dozvedeli v týchto dňoch, keď sa potrebovali pomstiť bývalému kolegovi Kučerkovi zato, že tak ako Kaľavský, aj on odhalil ich špinavé protizákonné praktiky, ktorým plnili a plnia Matovičove zvrátené túžby. Nazbieralo sa ich už dosť na celú novú knihu:

Pokus o nápravu

   Vďaka týmto svedectvám a získaným podporným dôkazom Čurilla a celá banda „Apačov“ z NAKA na krátky čas skončili v putách a aj vo väzbe – okrem Jána Čurillu, aj Pavol Ďurka, Milan Sabota a Štefan Mašin. Dôvodom bolo, že vyšetrovanie policajnej inšpekcie poukázalo na ich ovplyvňovanie svedkov a manipuláciu s  výpoveďami univerzálnych kajúcnikov. Medzičasom unikli ich vulgárne výroky, poukazujúce na totálnu absenciu úcty k zákonom a právam často aj krivo obvinených. Vládni politici (čo tak veľmi bojovali proti politickým zásahom do vyšetrovania) zasiahli a Čurilla a spol. boli už zakrátko na slobode a prisahali pomstu vedúcej vyšetrovateľke inšpekčného tímu, ktorý ich usvedčoval, ako aj sudcovi, ktorý súhlasil s ich väzbou. Naopak, svedok ich zneužívania právomoci verejného činiteľa, Kaľavský, je na úteku a len v Európe už známa nedôveryhodnosť ich praktík ho chráni pred vydaním a ich pomstou. Čurilla samotný, napriek tomu, že je stále voči nemu vedené trestné stíhanie, povýšil a stal sa za odmenu posluhovania aktuálnemu režimu zástupcom riaditeľa odboru NAKA-Bratislava. O to sa postaral policajný riaditeľ Hamran, ktorý Čurillu a ďalších Apačov nazval „naši chlapci“. Absurdita Matovičovho režimu došla tak ďaleko, že hoci sú Hamranovi „chlapci“ naďalej vyšetrovaní za zneužívanie svojich právomocí, naďalej pracujú pod kuratelou Mikulca v NAKA a veselo si to tak môžu prípadne zopakovať!

Títo Hamranovi „chlapci“ nahradili elitu vyšetrovateľov, ktorých vyhnalo v roku 2010 duo Lipšic-Spišiak z Policajného zboru. Namiesto profesionálov naverbovali z ulice tak divotvorné tvory, že nimi vznesené obvinenia nemajú žiadny zmysel. Ústavný súd opakovane potvrdil, že navrhované sadzby trestov sú absurdne a neprípustne nadhodnotené. Generálna prokuratúra práve pre ten amaterizmus opakovane rušila a ruší nezmyselné obvinenia a advokáti sa dodnes sťažujú, že nevedia, pred čím majú obhajovať obvinených, pretože obvinenia im nedávajú žiadny zmysel. No a potom takéto obvinenie dostane do rúk absolventka Strednej priemyselnej školy potravinárskej, Záleská…

Podrobnosti o pokuse zopár statočných zastaviť zločinné spolčenie tejto bandy uprostred Orgánov činných v trestnom konaní sa dozviete v knihe „Byť kajúcnikom sa oplatí“ (Ľudovít Števko, R Free Press, 2022).

Záhada „rozviazaných rúk“

   Tvrdí sa, že šéfka fakticky neexistujúcej strany Za ľudí, ale napriek tomu nahlas sa vyjadrujúca ministerka post-koaličnej vlády, má len rebríčkovú nervovú sústavu ako dážďovka. Ale keby vedela dážďovka rozprávať a bola platená ako Remišová, asi by tiež dokola omieľala frázu o tom, ako práve táto selfie-vláda plagiátorov „rozviazala ruky polícii“. No tak sa na to pozrime bližšie. Napríklad falošne obvinený bývalý šéf NAKA, Zurian, pre Plus 7 dní povedal:

„V marci či apríli chcel odo mňa prokurátor Repa, aby som zriadil ešte jednu pracovnú skupinu na odbore Východ. Repa si vybral vyšetrovateľov a ja som tam určil ako kontrolný orgán dvoch najkvalitnejších a najskúsenejších funkcionárov. Repa súhlasil. Po dvoch dňoch si ma zavolal policajný prezident, čo to má znamenať, načo tam je kontrolný orgán, že funkcionári budú vynášať informácie. Títo funkcionári sa potom nahlásili k prezidentovi, lebo sa ich jeho vyjadrenia dotkli. On im tvrdil, že takto to chce prokurátor Kysel. Lebo Kysel nikomu nedôveruje.

Prečo?

Ani mne nešlo do hlavy, prečo Kysel nechce kontrolu. Potom som sa dozvedel o osemmesačnej nečinnosti v trestnej veci, ktorá sa týka podozrenia z daňových trestných činov súčasných vládnych politikov.

Naznačujete, že podozrenia voči súčasnej vláde sa vyšetrujú inak?

Áno. Akosi ticho je aj v ďalšej veci. Dano Čech (bývalý generálny riaditeľ sekcie daní na Finančnej správe, dnes kajúcnik – pozn. red.) mi hovoril, že Mikulec vraj zobral niekoľko tisíc eur za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Čechovi to vraj povedal Imrecze.

Vyšetruje niekto prípad súčasného ministra vnútra Romana Mikulca?

To by som aj ja chcel vedieť. Ja som tú informáciu oznámil vyšetrovateľovi. Treba pripomenúť, že Dano Čech je kajúcnik a kajúcnici musia hovoriť o každej im známej trestnej činnosti.“

Pripomeňme si pôvodne utajovanú správu SIS, ktorá NAKA-Apačov charakterizuje takto (Fakty a Dôkazy): „Spravodajsko-operatívnou činnosťou boli získané poznatky k spôsobu fungovania členov pracovnej skupiny, ktorá rieši mediálne známe kauzy najmä pod názvami BOŽIE MLYNY, OČISTEC, JUDÁŠ a MÝTNIK. Pre ich konanie je charakteristické, že vyhľadávajú spolupracujúce osoby, tzv. „kajúcnikov“ v prebiehajúcich trestných konaniach za účelom ich oslovovania na ďalšiu spoluprácu. Táto spolupráca spočíva v podávaní účelových, tzv. univerzálnych výpovedí, proti vopred vytypovaným osobám, v úmysle privodiť ich trestné stíhanie.“

To sú tie „rozviazané“ ruky polície pod kuratelou takých „osobností“, ako je vyučená bábkoherečka Remišová, ktorá si zjavne nevšimla, že už je v celej Matovičovej klike len bezduchou bábkou…

P.S. Celá táto politická zberba počíta s tým, že sa na ich zločinné zneužitie moci zabudne. Obe moje najnovšie knihy sú tu preto, aby sa tak nestalo…

 

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 156

Celkové hodnotenie: 24.29

Priemerná čítanosť: 2595

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Platíme za milióny vakcín, o ktoré nie je záujem. Minister vysvetľuje

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Nákup vakcín proti ochoreniu COVID-19 je záväzkom krajín Európskej únie, nejde o vyhodené peniaze. Po rokovaní…

  Americké nutkanie zasahovať je nedotknuté a pripravené na ďalšie

  0icon

  Washington 7. júna 2023 (HSP/Tomdispatch/Foto:TASR/AP-Alex Babenko)   Dovoľte mi, aby som sa priznal: mám obavy vždy, keď sa Max Boot nadšene vyjadruje o budúcej vojenskej…

  Toto rozhodnutie môže mať veľký vplyv na priebeh, scenáre a vývoj vojny

  0icon

  Kyjev 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Ukrajina sa snaží získať od NATO jasné prísľuby o prijatí do Aliancie v záverečnom vyhlásení zo…

  SaS vyzýva Roberta Fica na "súboj"

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Strana SaS vyzýva opozičný Smer-SD na tzv. súboj volebných programov. Žiada šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby…

  Menový gambit BRICS je včasným varovaním pre dolár

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Nardus Engelbrecht, Eraldo Peres)   Nedávno skončené stretnutie BRICS v Kapskom Meste sa môže zapísať do histórie ako moment, keď sa…

  Kapitalisti sa búria proti Číne

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP, TASR/AP-Christophe Petit Tesson, Pool via AP, TASR/AP-Markus Schreiber)   Západní jastrabi čelia nepravdepodobnému odporu, píše Thomas Fazi pre UnHerd Po…

  Nová uniknutá správa vrhá veľmi zlé svetlo na USA a Ukrajinu

  0icon

  Washington 7. júna 2023 (HSP/washingtonpost/Foto:Facebook)   Nepotvrdený tip od európskeho spojenca bol podľa denníka Washington Post uvedený v uniknutom dokumente amerických tajných služieb Podľa denníka…

  Pápeža prijali do nemocnice

  0icon

  Vatikán 7. júna 2023  (HSP/TERAZ/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Pápež František absolvuje črevnú operáciu, ktorá si vyžiada niekoľkodňovú hospitalizáciu. Informoval o tom Vatikán, podľa ktorého už pápeža…

  Eva Kailiová je späť s novým príbehom: Je tu sprisahanie

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Podozrivá z Qatargate sa snaží svoj prípad preformulovať ako morálny príbeh proti špionáži, čo vyvoláva nedôveru, píše POLITICO Eva…

  Nová posila Demokratov - Dorota Nvotová

  0icon

  Bratislava 7. júna 2023 (TASR/HSP/Foto: Screenshot)   Do mimoparlamentnej strany Demokrati vstupuje pred predčasnými septembrovými parlamentnými voľbami hudobníčka a občianska aktivistka Dorota Nvotová. Na dnešnej…

  Vášeň v Tebe

  Lesník ukázal geniálny trik, ako sa zbaviť kliešťov

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/Catkin). Kliešte, ktoré sú ľuďmi asi najnenávidenejšie tvory, už niekoľko týždňov útočia na ľudí a zvieratá. A hoci na internete nechýbajú rady, ako sa pred týmito parazitmi chrániť, najnovší trik jedného z lesníkov sa stal skutočným hitom.

  Ako strihať paradajky? Radšej buďte opatrní. Jedna chyba zničí celý krík

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/2 Minute Garden Tips). Ak chcete, aby vaše sadenice túto sezónu priniesli veľa ovocia, robte pravidelne jednu vec. Ako orezať paradajky, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky? Urobte to správnym spôsobom a kríky prinesú veľa paradajok. Aby ste mohli zbierať bohatú úrodu, musíte sa…

  Princ Harry vypovedal na súde. Hovoril o svojich depresiách a paranoji

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/royal_family_history). V utorok 6. júna sa princ Harry objavil na Najvyššom súde v Londýne, kde svedčil v procese proti Mirror Group Newspapers, známemu bulvárnemu vydavateľovi vo Veľkej Británii. Počas pojednávania z jeho úst zazneli silné slová.

  Takto sa vyrába zlaté hnojivo. Patent záhradníkov a vlastníkov pozemkov na bohatú úrodu

  0 icon

  7.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/Vidlák). Oplatí sa obohatiť kompost dážďovkami? Odborníci tvrdia, že dážďovky dokážu urobiť veľa dobrého a že hnojivo, ktoré produkujú, má cenu zlata. Ako teda prilákať dážďovky do kompostu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

  Lekár podával pacientke kávu s jeho semenom. Na súde tvrdil, že si neumyl ruky

  0 icon

  7.6.2023. Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/DarkoStojanovic). Začína sa proces proti britskému lekárovi Dr. Nicholasovi Johnovi Chapmanovi. Je obvinený zo sexuálneho napadnutia svojich obetí pridávaním semena do ich kávy. V Spojenom kráľovstve sa začne prestížny súdny proces proti všeobecnému lekárovi Dr. Nicholasovi Johnovi Chapmanovi. Podľa

  Armádny Magazín

  Najväčšie západné energetické korporácie si veľmi dobre ohrievajú ruky na sankčnej vojne proti Rusku

  0 icon

  USA, 7.jún 2023 (AM) – Už dávno je jasné, že protiruské sankcie majú bumerangový efekt na ekonomiky západných krajín. Prejavil sa prudkým nárastom inflácie, poklesom už aj tak nízkych mier hospodárskeho rozvoja a poklesom reálnych príjmov občanov. Podľa OECD do konca roka 2022 klesli príjmy v 38 členských krajinách OECD ako…

  Húfnice CAESAR sa Ukrajine nehodia!

  0 icon

  Francúzsko, 7.jún 2023 (AM) – Vraj je to pre ich zraniteľnosť, teda pre ich rýchle opotrebúvanie a nemožnosť opráv, tvrdí francúzsky aktivista Xavier Moreau. Donedávna sa však na Ukrajine hovorilo o samohybných húfniciach CAESAR trochu inak, pyšnejšie. Napr. ukrajinský minister obrany Aleksej Reznikov vyhlasoval, že vďaka dodávkam z Francúzska a Dánska má Ukrajina druhý najväčší park

  CIA vás špehuje prostredníctvom vášho smartfónu

  0 icon

  Nemecko, 7.jún 2023 (AM) – Federálna bezpečnostná služba spoločne s ruskou FSO odhalila spravodajskú operáciu amerických tajných služieb, ktoré využívali mobilné zariadenia Apple (USA). "Bezpečnosť ruskej telekomunikačnej infraštruktúry odhalila anomálie špecifické len pre používateľov mobilných telefónov Apple a spôsobené pôsobením doteraz neznámeho škodlivého softvéru (VPO) využívajúceh

  Západ testuje na Ukrajine tie typy zbraní, ktoré potom použije v priamej vojne s Ruskom

  0 icon

  Rusko, 7.jún 2023 (AM) – Ako informovalo ruské ministerstvo obrany deň predtým, ruská armáda pri odrazení ofenzívy ukrajinskej armády na južnom Donecku zničila 28 tankov Ozbrojených síl Ukrajiny vrátane ôsmich nemeckých Leopardov. Podľa vojenského analytika Jurija Kotenoka budú západné krajiny naďalej zásobovať Kyjev

  Rusku hrozí čierna známka FATF. Pridá sa ku Kimovi?

  0 icon

  USA, 7.jún 2023 (AM) – Nepriatelia Ruska sa domnievajú, že sankčná vojna proti krajine by sa nemala obmedzovať na trestné opatrenia jednotlivých štátov, ale je potrebné medzinárodné úsilie. Samozrejme, ideálne by bolo, keby sa rozhodnutie o sankciách voči Rusku prijalo na úrovni Bezpečnostnej rady OSN, ale to sa nedeje a pravdepodobne ani…

  TopDesať

  Raritné fotografie známych osobností, ktoré ste nikdy nevideli

  0 icon

  V dnešnom digitálnom veku, kde každý má vreckový fotoaparát vo svojom smartfóne a fotografie sú všadeprítomné, je ťažké si predstaviť, že existujú snímky známych osobností, ktoré zostali skryté pred našimi očami. No práve tieto zriedkavé a raritné fotografie nám poskytujú jedinečný pohľad do minulosti, odhaľujúc celebrity v úplne novom svetle.…

  Kvíz: Dokážete spoznať európsku krajinu na základe jej tvaru?

  0 icon

  Vitajte, milí čitatelia, v našom novom článku plnom geografického dobrodružstva! Dnes vás pozývame na vzrušujúcu výzvu, ktorá vás zavedie do srdca Európy a vyzve vás, aby ste preukázali svoje znalosti o európskych krajinách. Dokážete spoznať európsku krajinu len na základe jej tvaru? Európa je kontinent bohatý na rozmanitosť a históriu. Každá…

  Tieto celebrity svoje outfity využili aj po rokoch

  0 icon

  Vitajte v fascinujúcom svete módy a celebrít! V tomto článku sa pohrávame s myšlienkou, že ani tie najznámejšie celebrity sa neboja využiť svoje outfity opakovane, a to s tým istým štýlom a eleganciou. Odkazujú na pravdu, že dobrý štýl je nadčasový a že oblečenie môže slúžiť viac než len pri…

  Tieto fotografie dajú poriadne zabrať tvojmu zraku a mozgu

  0 icon

  V tomto článku si ukážeme fotografie, ktoré nenechajú váš zrak a mozog na pokoji. Pri niektorých fotografiách sa budete musieť skutočne zamyslieť, či vidíte skutočnosť alebo iba optický trik. Tieto fotografie majú schopnosť vyvolávať záhadné dojmy a vášne vo vašom vnútri. Za ich zdanlivo jednoduchými a bežnými kompozíciami sa však…

  Extrémne drahé chyby zachytené na fotografiách

  0 icon

  Hovorí sa, že za chyby sa platí. Bohužiaľ, tieto fotografie majú hodnotu tisícky eur - tisícky eur na opravy poškodených vecí. Pozrite sa na zbierku nešťastia v podaní extrémne drahých chýb. Reddit je na vrchole v poskytovaní fotografií ľudí, ktorí majú naozaj ťažký deň. Prispievatelia na r/ThatLookedExpensive sa delia o…

  FOTO DŇA