Nešťastníčka Čaputová …

Keďže už odzneli počiatočné emócie z prejavu Správy o stave republiky (ďalej Správa) pozriem sa na jej prejav z pohľadu tvorby i obsahu materiálu. Nešťastníčka Čaputová sa nikdy nenaučí písať svoje prejavy, ani pozliepať do prejavov kompiláty. Po rôznych kritikách Čaputovej infaltilného prejavu chcem poukázať na to, čo ešte neodznelo.


Zuzana Čaputová uviedla v úvode, že Správu písala sama. Dovolím si o tom pochybovať. Správa nemá plynulú obsahovú nadväznosť, nezaoberá sa vitálnymi problémami krajiny, nepomenúva objektívne príčiny súčasného stavu republiky, nenavrhuje žiadne riešenia, iba popisuje udalosti, o ktorých všetci vieme. Vyzerá to tak, že Čaputová z predložených návrhov svojich poradcov urobila kompiláciu materiálu. Obsah Správy svedčí o chudobe ducha tých, čo ju písali i chudobe ducha občianky Čaputovej.

 

V časti o životnej úrovni nepomenúva príčiny ekonomickej devastácie obyvateľstva a prepad ich životnej úrovne. Táto časť je konštatačná bez návrhu na opatrenia ako sa z tohto marazmu dostať. Neobsahuje žiadne nové informácie. Čaputová uviedla dva príklady chudobných ľudí na Slovensku. Zrejme v dobrej snahe poukázať na konkrétnych chudobných trpiacich spoluobčanov. Chcem jej pripomenúť, že podobne postihnutých ľudí na Slovensku je cca jedna pätina!!! Uvedomuje si to pani prezidentka? Jej hraný súcit s dvomi ľuďmi, keď je podobne ohrozených viac ako milión ľudí je falošný. Hovorí o nejakej pomoci vlády, čo je obyčajná nepravdivá fikcia. Čo sa týka postavenia žien platí takisto, že ide o popis stavu, o ktorom každý vie. Opäť chýbajú východiská. Táto časť je napísaná na úrovni žiaka základnej školy.

 

Časť o vláde E. Hegera je čisto schizofrenická. Čaputová ju chváli za vypracovanie reforiem, čo je síce pekné, ale v tomto štáte každá vláda od svojho vzniku vypracovala nejaké reformy. Mnoho z nich sa v praxi neuplatnilo preto, lebo neboli v súlade s požiadavkami praxe. Úspech reforiem nezávisí od ich písomnej formy, ale od zmysluplného systémového obsahu vedúceho k rozvoju spoločnosti. Okrem toho množstvo reforiem vyvoláva v spoločnosti len chaos. Nie sme v stave spracovať jednu reformu, v danej oblasti, ktorá bude na takej odbornej úrovni, že ostane v platnosti aspoň desať rokov? Všetky ňou spomenuté reformy nie sú zárukou úspešného uplatnenia sa v praxi a prínosu pre spoločnosť. Napríklad rezort školstva nemá ani len spracované úlohy z programového vyhlásenia vlády!!! Funguje na základe pokusu a omylu podobne ako celá vláda zástupného premiéra Hegera.

 

Schizofrénia obsahu Správy Čaputovej spočíva v informáciách o stave financií a upozorneniach Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ). Zo stránky RRZ Čaputová vykompilovala niektoré informácie menej bolestné pre vládu, ale aj tie stačili, aby popreli údajné úspechy tejto vlády. Úspechy tejto vlády jednoducho neexistujú. Čaputová si všimla obrovské riziká udržateľnosti verejných financií. RRZ zaradila tento ukazovateľ do pásma vysokého rizika. Pritom podľa RRZ bol štátny rozpočet zostavený realisticky len pre najbližší rok a konsolidačná stratégia chýba už tretí rok za sebou. Konštatovanie a bodka. A čo ďalej pani prezidentka? Veď RRZ nepriamo signalizovala chaos vo verejných financiách.

 

V časti o energiách Čaputová uviedla: „Slovensko veľmi úspešne diverzifikovalo dodávky energií a bezprostredný nedostatok nám počas nadchádzajúcej vykurovacej sezóny nehrozí. Dochádza k výrazným úsporám energií“.

 

Diverzifikácia dodávok energií je jedna vec a ohrozenie výroby a rozklad firiem z dôvodu nedostatku a obrovského zdražovania je druhá vec. Slovensko predáva lacnú energiu a na základe pokynov totalitárnej EÚ nakupuje mnohonásobne predraženú energiu z búrz. Čaputová tieto skutočnosti cudne obišla. Nehovoriac o tom, že mnohé domácnosti budú v zime kvôli likvidačným cenám vypínať v zime kúrenie. Oblasť školstva a zdravotníctva je s nulovou výpovednou hodnotou. Žiaľ.

 

Čaputová v Správe uviedla: „Na susednej Ukrajine rozpútal ruský režim vojnu,
spochybnil všetky princípy európskej bezpečnosti a stal sa najväčšou
hrozbou mieru v Európe“.

 

Je to výrok hodný americkej guvernérky štátu Slovensko, ale nehodný prezidentky SR. Objektívne a správne má text znieť: V susednej Ukrajine sa odohráva vojenský konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou v Američanmi vyprovokovanej vojne. USA a NATO tento konflikt medzi Slovanmi vyprovokovali s cieľom zničenia Ruska, ovládnutia jeho nerastného bohatstva a jeho kolonizácie v zmysle globálneho diktátu USA. USA sú najväčšou globálnou hrozbou mieru na svete.

 

 

V ďalšej časti hovorí Čaputová o mieri a jedným dychom podporuje zločineckú alianciu NATO a militaristické vedenie rezortu obrany. Neschopnosť Mikulca pri zabezpečení hraníc SR proti migrantom opäť úmyselne prehliadla.

 

V časti o tzv. hybridnej vojne uviedla: „Cieľom tejto hybridnej vojny je oslabiť naše inštitúcie, podkopať dôveru v demokraciu, vytrhnúť Slovensko z politického Západu a získať ho znovu pod ruskú sféru vplyvu“. Tento výrok je obyčajný hoax. Americká guvernérka však ním potvrdila fakt, že v skutočnosti Slovensko ovláda politický Západ.

 

Signifikantné je aj to, že Čaputová považuje iný názor ako provládny alebo kritický za dezinformačný alebo nenávistný. Je to taktika obrany vlastnej neschopnosti riešiť vitálne záujmy Slovenska. V časti o sudcoch zabudla uviesť prípady šikany verejnosti a politikov. Je mnoho príkladov falošných obvinení alebo dokonca dočasného obmedzenia slobody na politickú objednávku. Čaputová zabudla na dodnes objektívne nevyšetrenú vraždu Milana Lučanského. Všimla si vraždu dvoch LGBTI nešťastníkov, ale nevšimla si ostatné nevyšetrené vraždy politických prominentov. Hovorí o nenávisti, ale neprizná si, že nespokojnosť a aj násilie ľudu mnohokrát záleží od politiky vlády. A táto vláda k tomu prispela vrchovatou mierou. Vrátane prezidentky.


Tŕňom v oku vlády i Čaputovej je paragraf 363 Trestného poriadku. Likvidáciou tohto paragrafu by sa mohli zatvárať ľudia na základe politicky vymyslených káuz alebo aj bežní ľudia, ktorí sa znepáčia tomuto protislovenskému režimu.

Paragraf 363 je dobrý nástroj na zastavenie teroru vlády proti občanom.

 

Ostatná bižutéria Správy nestojí za pozornosť. Ide o vyplakávanie nad rozliatym mliekom.

 

Viac na:

https://www.prezident.sk/upload-files/23904.pdf

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 249

Celkové hodnotenie: 24.72

Priemerná čítanosť: 2279

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Nórsko zaznamenalo trojnásobný nárast príjmov z daní z ropy a plynu a dosiahlo nový rekord

  0icon

  Oslo 27. januára 2023 (HSP/oilprice/Foto:Pixabay)   Nórsko očakáva, že v roku 2022 získa rekordných 89,5 miliardy USD (884 miliárd nórskych korún) z daní z ropy…

  Dokáže SNS zamiešať volebné karty a dostať sa do parlamentu?

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Ak by sa SNS nakoniec predsa len podarilo preliezť do parlamentu, urobilo by to mnohým už teraz tvoriacim…

  Vlhová skončila v slalome štvrtá, 85. triumf Shiffrinovej

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitnej pätnástky 1. kola sobotného slalomu Svetového pohára na 3. mieste.

  Najprv delostrelectvo, potom tanky, potom vojenské lietadlá a potom čo?

  0icon

  Washington 28. januára 2023 (HSP/responsiblestatecraft/Foto:TASR/AP-Peter Steffen)   Zdá sa, že pomalé stúpanie USA po rebríčku eskalácie na Ukrajine sa o niečo zrýchlilo - bez veľkých…

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa

  0icon

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa.

  Irán schválil členstvo v Šanghajskej organizácie pre spoluprácu

  0icon

  Teherán 28. januára 2023 (HSP/moderndiplomacy/Foto:TASR/AP-Vahid Salemi)   Poslanci Madžlisu (parlamentu) schválili mimoriadny plán záväzkov Iránu na dosiahnutie pozície členského štátu Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (ŠOS),…

  Rozdelenie bohatstva v Indii je ohromujúce

  0icon

  Nai Dilli 28. januára 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Najbohatšie percento Indov vlastní štyridsať percent národného bohatstva krajiny, zatiaľ čo najchudobnejších päťdesiat percent vlastní tri percentá. Taký…

  Meloniová ukazuje svoju "ruskú lásku" prostredníctvom Líbye

  0icon

  Rím 28. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Líbyjská kríza sa zďaleka neskončila. Kríza v Líbyi, ktorá sa začala v dôsledku povstania podporovaného NATO, ktoré zvrhlo…

  Koleduje si Izrael o úder bumerangu?

  0icon

  Jeruzalem 28. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Maya Alleruzzo)   Zákulisná podpora Izraela Ukrajine vo vojne proti Rusku je oveľa rozsiahlejšia, než sa otvorene uvádza. V rozhovore pre…

  To myslí vážne? Matovič predpovedá ako dopadnú septembrové voľby

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Je zrejmé, že predčasné voľby budú. Politici sa síce nezhodnú na mesiaci, ale OĽaNO stanovilo termín…

  Vášeň v Tebe

  Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

  0 icon

  Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

  TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

  0 icon

  Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

  Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

  0 icon

  Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

  Čo vidíte ako prvé? Kráča mačka hore alebo dole schodmi?

  0 icon

  Optická ilúzia, ktorá zobrazuje mačku na schodoch, môže odhaliť vašu skutočnú osobnosť. Snímka v odtieňoch sivej farby zobrazuje mačku na schodoch. Kráča mačka smerom hore alebo ide dole po schodoch? Bez ohľadu na to, ktorým smerom vidíte mačku kráčať, odhalí to váš prístup k životu, informuje

  Prečo nestačí umyť ovocie a zeleninu čistou vodou? Ako ich zbaviť chémie?

  0 icon

  Ako sa správne umýva ovocie a zelenina? V mnohých prípadoch nestačí tečúca voda. Portál LoveNatura uvádza, že väčšina používaných pesticídov má olejovitú štruktúru. Konzistencia oleja je nevyhnutná na to, aby sa prípravok nezmýval na poli počas nepriaznivého počasia.

  Armádny Magazín

  Sestra vodcu KĽDR: "Severná Kórea bude v jednom zákope s armádou a ľudom Ruska"

  0 icon

  Severná Kórea, 28. januára 2023 (AM) – Sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una Kim Yo-jong vyjadrila svoj názor na ozbrojený konflikt na Ukrajine a geopolitickú konfrontáciu medzi Ruskom a kolektívnym Západom. Sestra Kim Čong-una, ktorá zastáva post zástupcu vedúceho oddelenia Ústredného výboru Robotníckej strany KĽDR, uviedla, že Spojené štáty pumpujú

  Západ je nespokojný s Abramovičom. Jeho úloha ako sprostredkovateľa pri rokovaniach s Kyjevom sa oslabila

  0 icon

  USA, 28. januára 2023 (AM) – Takmer pred rokom sa ruský miliardár Roman Abramovič pokúsil pomôcť zastaviť vojnu na Ukrajine, zachrániť si reputáciu na Západe a majetok vo výške 15 miliárd dolárov. Jeho pokusy však neboli úspešné a teraz sa jeho úloha obmedzuje na vyjednávanie výmeny väzňov alebo „dohody o obilí“.…

  Ukrajina bude pre stíhačky F-16 potrebovať žoldnierov a čas

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Na Západe sa začalo rozprávať o presune stíhačiek F-15 a F-16 na Ukrajinu a konkrétne dohody sú možné v priebehu niekoľkých týždňov. Na efektívne využitie týchto strojov sú ale potrební piloti, ktorí s nimi vedia lietať. A nie sú na Ukrajine. Je len jedna možnosť…

  Modernizovaný Kalašnikov AK-12 nabral skúsenosti z bojov na Ukrajine

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Útočná puška AK-12 Kalašnikov bola modernizovaná s prihliadnutím na skúsenosti s jej používaním v bojových operáciách v zóne špeciálnej operácie, sériové dodávky aktualizovaných zbraní sa začnú tento rok. Oznámil to šéf Rostec Sergej Chemezov. Útočná puška AK-12, prijatá ruskou armádou v roku 2018, bola výrazn

  Rusko nemôžeme ignorovať. O "Bismarckovom dialógu"

  0 icon

  Nemecko, 28. januára 2023 (AM) – Prečo sa súkromná osoba s pruskými koreňmi a zvučným menom usiluje o dialóg s ruskými partnermi počas vojny a čo sa môže moderná nemecká politika naučiť od kancelára Otta von Bismarcka. Od

  TopDesať

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

  0 icon

  Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

  Sny, ktoré sa snívali určite už aj tebe. Aký je ich význam?

  0 icon

  Ľudstvo sa pokúša objasniť tajomstvo snov už od nepamäti. Mnoho ľudí verí, že sny sa dajú interpretovať a dokážu predpovedať budúcnosť. Psychológovia zase veria, že sny nám ukazujú náš aktuálny stav a snažia sa nám niečo naznačiť. Existujú však sny, ktoré sa vo väčšom či menšom množstve vyskytujú takmer u…

  TOP10: Najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane sveta

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane na svete, ktoré boli kedy vyrobené. Vývoj zbraní, ktoré spôsobujú hromadné ničenie, sa začal až v minulom storočí. Vojna bola vždy tak trocha významnou hnacou silou technologického pokroku. Vojna by nemala byť nikdy v žiadnom prípade podporovaná ani ospravedlňovaná, no tieto…

  Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

  0 icon

  Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne…

  FOTO DŇA