Nočná mora: Gates i britský premiér majú zainvestované do digitálneho ID

Gatesova nadácia v septembri oznámila, že venuje 200 miliónov do projektov digitálneho ID zo sľúbených 1,27mld do globálnych zdravotných a rozvojových projektov, ktoré majú podľa nadácie zahŕňať digitálnu verejnú infraštruktúru, „vrátane databázy občianskych registrov, prepojenia platobných systémov, digitálneho ID a systémov na zdieľanie dát“ s cieľom dosiahnuť 2030 udržateľné ciele OSN, jedným z nich je aj tzv. Imunizačná agenda: Nikto nesmie byť vynechaný.

es-digital-ID-630x328.jpg" alt="" width="630" height="328" />

Gates investoval do digitálnych ID iniciatív nielen cez svoju nadáciu, ale aj osobne a prostredníctvom Microsoftu. 10 mld USD v roku 2010 prisľúbil na podporu desaťročia vakcín, ktoré vyvrcholilo kampaňou na experimentálne genetické vakcíny, ktoré boli natláčané populácii ako podmienka pre prístup k základným ľudským právam. GAVI – Aliancia výrobcov vakcín, ktorú založil a ktorá je jedným z najväčších donorov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), v roku 2018 prišla s iniciatívou digitálneho ID pre deti – INFUSE, ktorá takto definovala svoju víziu:

Predstavte si budúcnosť, v ktorej všetky deti dostanú prístup k život zachráňujúcim vakcínam bez ohľadu na to, kde žijú – budúcnosť, v ktorej rodičia a zdravotníci zaistia časovo primeranú vakcináciu, budúcnosť, v ktorej majú svoje vlastné digitálne uložené zdravotné záznamy, ktoré nemôžu byť stratené alebo ukradnuté, budúcnosť, v ktorej bez ohľadu na gender, ekonomické alebo spoločenské postavenie tento záznam umožní každému dieťaťu (a jeho rodičom) mať prístup k bankovému účtu, nastúpiť do školy, mať prístup k službám a vlastne tak viesť prosperujúci život.

Toto má byť dosiahnuté „prostredníctvom inovácií do nových technológií, ktoré modernizujú proces identifikácie a registrácie detí, ktoré najviac potrebujú život zachraňujúce vakcíny.“ Ako deti rastú, „digitálne záznamy uľahčia lepšie sledovať vakcináciu detí a možno ich použiť na prístup k sekundárnym službám ako je základné vzdelanie alebo pre uľahčenie procesu získania ďalších diplomov“. GAVI spolu s Microsoftom, Accenture a Rockefellerovou nadáciou ohlásili v roku 2016 alianciu ID2020 na zavedenie tzv. digitálneho pasu dobrého zdravia (good health pass).

V Indii Gates financoval rôzne schémy digitálneho ID, napr. v Indii založenú platformu MOSIP. Vo svojom osobnom blogu verejne chválil indický systém národnej digitálnej identifikácie Aadhaar, najväčší systém biometrickej identifikácie na svete s viac ako miliardou užívateľov. Aadhaar 12-miestné identifikačné číslo je podmienkou pre množstvo verejných i súkromných služieb, vrátane otvorenia bankových účtov, overenia voličskej identity, predloženia daňového podania, uskutočnenia digitálnych platieb, získania vládneho dôchodku, podpory a dotácií od štátu ako aj registrácie SIM karty do mobilu.

Finančne Gates podporil komplementárny systém k Aadhaar, ktorý poskytne jedinečné digitálne zdravotné ID všetkým občanom – tzv. Ayushman Bharat digitálna misia ohlásená v roku 2021. Susedný Pakistan už implementoval minulé leto podmienku (okrem ďalších obmedzení vstupu ako u nás), že nezaočkovanínemali prístup k službám mobilných operátorov. Podľa Gatesa digitálne ID nepredstavuje žiadnu hrozbu pre súkromné údaje a dodáva: „Veď sme zafinancovali Svetovú banku, aby prístup Aadhaar bol aplikovaný v ďalších krajinách“. Nandan Nilekani, ktorý vyvinul tento systému a je zakladateľom firmy Infosys, naozaj už pracuje pre World Bank Group na podobnom projekte.

Druhý spoluzakladateľ Infosys a multibilionár Narayana Murthy je svokrom nového britského premiéra Rishi Sunaka. A hoci o bohatstve dedičky tohto multimiliardára sú plné britské média, akosi sa nedočítate, ak nedogooglujete, o produkte tejto firmy Aadhaar. Nečudo, že Rishi Sunak už minulý rok navrhol prechod na novú centralizovanú digitálnu menu CDBC, vďaka ktorej štát môže priamo zdaňovať bankové účty, stále vytvárať negatívny úrok a tak manipulovať menu ako aj sledovať všetky finančné platby občanov a kontrolovať ich prístup do platobného systému. Infosys je partner Svetového ekonomického fóra a Sunak má tam len svoju webstránku, čo nemá každý premiér v EÚ.


Britský premiér Rishi Sunak s manželkou Akshatou Murthy a kráľom Charlesom

New Yorkská univerzita v júli tohto roku zverejnila správu svojho Centra pre ľudské práva a globálnu spravodlivosť s názvom: „Dláždenie cesty do pekla? Úvod k úlohe Svetovej banky a globálnych sieti v propagovaní digitálneho ID“. V správe digitálne ID programy ako Aadhaar označuje ako „vážne a masové porušovania ľudských práv“, ktoré fakticky môžu zhoršiť už predtým existujúce formy vylúčenia a diskriminácie vo verejných a súkromných službách a viesť k ďalším novým formám poškodenia vrátane biometrického vylúčenia, diskriminácie atď. V ďalšej správe Centra k systému Aadhaar, bývalý konzultant Svetovej banky hovorí o prelude Aakhaaru – ilúzii inklúzie, presnosti a univerzálnej identity.

Michael Rectenwald, autor knihy Google Archipelago: Digitálny gulag a simulácia slobody” pre portál Defender uviedol:

Zo všetkých prostriedkov pre identifikáciu a sledovanie ľudí, digitálna identita predstavuje azda najvážnejšiu technologickú hrozbu pre individuálne slobody, akú si možno dnes predstaviť. Má potenciál zaznamenávať, sledovať a dohľadávať osoby, zhromaždiť kompletné záznamy všetkých aktivít od kolísky až po hrob. Bude slúžiť ako prostriedok donucovania a vymáhania poslušnosti s nehoráznymi požiadavkami vakcinačného režimu, ktoré nebudú mať konca. Nečudo, že Gatesova nadácia financuje túto invazívnu, práva potláčajúcu technológiu vzhľadom na jeho investície, tak finančné ako aj ideologické, do nátlakových neo-maltuziánskych a eugenických metód.“

Pre ozrejmenie maltuziánstvo strašilo tým, že produkcia potravín rastie len lineárne, kým populácia rastie exponenciálne. Toto bolo však vyvrátené a neo prístup je dnešné strašenie tým, že planéta neunesie vyšší počet obyvateľstva a teda jeho rast treba zvrátiť, podľa Gatesa na nulu a podľa ďalších ideológov OSN tak na 4 mld, príp. i 1 mld ľudí na Zemi. Eugenika zas môže byť rasová, zdravotná a sociálna a jej cieľom je eliminácia, t.j. zbavenie sa nechcených ľudí alebo zabránenie ich narodeniu – napr. postihnutých, či geneticky nechcených ale aj chudobných.


Svetové ekonomické fórum ma takúto víziu digitálnej identity.

Svetové ekonomické fórum sa dožaduje biometrických technológií údajne pre „rovnomerné rozdelenie bohatstva a zdrojov“. Aj Gatesova nadácia svoju investíciu zdôvodňuje ako pomoc pre rozvoj infraštruktúry, ktorú nízko a stredne príjmové krajiny môžu využiť, aby boli odolnejšie voči krízam, hrozbám pre verejné zdravie, klimatickým zmenám ako aj ako pomoc pre pandemickú a ekonomickú obnovu.“ Odolnejšie budú, keď svojich občanov donútia k poslušnosti aj proti vlastnému dobru, to určite. Každá kríza je príležitosťou pre týchto populačných kontrolórov.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 11.38

Priemerná čítanosť: 9675

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Spor medzi kyjevským primátorom a Zelenským posúva Ukrajincov do temnoty

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (HSP/Tfiglobalnews/Foto:Twitter)   Nedávne údery na energetickú infraštruktúru Ukrajiny úplne ochromili sektor elektrickej energie na Ukrajine a uvrhli jej veľké mestá do…

  Kauza Gorila: v médiách sa podáva tak skreslene, že je to úplne fascinujúce

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   A naozaj to dobre vypovedá o mediálno-politických hrách v našej krajine, tvrdí exminister a politický komentátor Juraj Draxler…

  Ukrajinské ozbrojené sily presúvajú delostrelectvo zo Záporožia do blízkosti Kremennej: čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 1. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Taktické skupiny ukrajinských ozbrojených síl sa 29. novembra pokúsili preskúmať obranu ruských ozbrojených síl pri Kremennej. Jednotky 17. tankovej,…

  Chceli prekryť zlyhania niečím veľkým alebo je to odkaz? Politici komentujú obvinenie Haščáka

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák/Facebook/Trend)   Netrvalo dlho a k obvineniu jedného z partnerov finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka má čo povedať čoraz…

  ŠÚKL eviduje tisíce hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín. Vonku sú najnovšie čísla

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nahlásili k strede (30. 11.) v súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu…

  Káčer: Európa čelí najvážnejšej výzve pre svoju bezpečnostnú architektúru

  0icon

  Bratislava/Lodž 1. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Európa čelí najvážnejšej výzve pre svoju bezpečnostnú architektúru, pričom ideály povojnového usporiadania sveta sa otriasajú v základoch. Vo…

  Maroko zdolalo Kanadu 2:1 a po 36 rokoch si zahrá v osemfinále

  0icon

  Dauha 1. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)   Marocká futbalová reprezentácia sa druhýkrát v histórii prebojovala do osemfinále MS. Postup do vyraďovacej fázy šampionátu v…

  Sivkov: Rusko potrebuje urobiť tri kroky, aby bola s NATO na východe rozumná reč

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (HSP/Politexpert/Foto:Twitter)   Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken na stretnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Rumunsku uviedol, že Severoatlantická aliancia posilní…

  To najdôležitejšie z Ukrajiny- Biden vyhlásil, že je pripravený rokovať s Putinom o ukončení vojny na Ukrajine

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Twitter,Screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej…

  ŠTS odmietol obžalobu podanú na advokáta Mareka Paru pre závažné procesné chyby

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Samosudca banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odmietol obžalobu podanú prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na advokáta Mareka…

  Vášeň v Tebe

  Ako sa dostať do formy pred zimným lyžovaním?

  0 icon

  Ak si chcete užiť v zime lyžovanie s radosťou, mali by ste začať s kondičnou prípravou už v jeseni. Zhodli sa na tom viacerí skúsení profesionáli. Určite si chcete užiť lyžovanie aj vo vyššej rýchlosti. Preto by ste sa pri zlepšovaní kondície mali zamerať na posilnenie chrbtového a brušného svalstva. Silné by mali byť aj…

  Len 9-ročná Róza je už 4-násobnou darkyňou vlasou. Pomáha onkologickým pacientom

  0 icon

  Tomu sa hovorí vášeň zameraná správnym smerom. Len 9-ročná Róza Kloknerová z Jilhavy už 4-krát venovala svoje vlasy na dobročinné účely. Rózinka ich prvýkrát darovala vo svojich štyroch rokoch 14. júna 2017. Potom znova 3. apríla 2019 a následne 29. júla 2020, informuje portál DobrýDen.

  30 rokov od Sám doma 2: Herec lupiča Harryho priznal, že pri natáčaní utrpel vážne popáleniny

  0 icon

  Už je to 30 rokov, kedy si diváci mohli v kinách pozrieť film Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Dnes už 79-ročný herec Joe Pesci, ktorý hral banditu Harryho, pre portál People prezradil, čo sa mu počas natáčania skutočne stalo. Ak ste film videli niekoľkokrát, určite vám v pamäti utkvela scéna, ked

  Nechcete ráno používať škrabku na zamrznuté okná? Vyskúšajte jednoduchý trik

  0 icon

  Zamrznuté okná zvnútra aj zvonku patria počas zimy medzi nočnú moru každého vodiča. Ako zabrániť, aby ste ráno pred odchodom do práce nemuseli čistiť okno auta? Mráz a sneh spôsobujú, že cesty sú šmykľavé, čo sťažuje jazdu. A ak vaše auto nestálo v garáži, v chladných dňoch máte o starosť viac,…

  Chuck Norris rád vtipkoval: “Keď krájam cibuľu, tak cibuľa plače.“ Tentokrát plače on, prišiel o priateľa

  0 icon

  Herci prišli o ďalšieho kolegu. Vo veku 66 rokov zomrel Clarence Gilyard Jr. Môžete ho poznať najmä z filmov Top Gun, Smrtonosná pasca či seriálov Walker, Texas Ranger alebo Matlock. Za svojím kolegom smúti aj 82-ročný Chuck Norris, ktorý mu napísal dojemné slová.

  Armádny Magazín

  Ursula von der Leyen narátala už 100-tisíc mŕtvych ukrajinských vojakov. Prehľad bojov na Ukrajine

  0 icon

  Rusko, 1.december 2022 (AM) – Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v dnešnom prejave povedala, že od februára stratili ozbrojené sily Ukrajiny nenávratne 100 000 ľudí. Počas bojov podľa nej zahynulo aj 20-tisíc civilistov. Vyjadrenia európskeho politika vyvolali búrku diskusií v ukrajinskom a západnom segmente. Došlo to dokonca až k…

  "Ak sa zrúti Rusko, pod troskami bude aj Vaše miesto" - Lukašenko varuje Arménsko, Kazachstan, Kirgizsko a Tadžikistan

  0 icon

  Kazachstan, 1.december 2022 (AM) – Posledný summit ODKB, ktorý sa konal v Jerevane, bol poznačený nielen demaršom Nikola Pašinjana. Oveľa menšiu pozornosť médiá venovali dôležitému a priamemu prejavu Alexandra Lukašenka, ktorý vyzval lídrov Arménska, Kazachstanu, Kirgizska a Tadžikistanu, aby prestali hrať multivektorovú politiku, už len z pocitu se

  Streľba z pištole s tlmičom

  0 icon

  Slovensko, 1.december 2022 (AM) – Po poslednej zmene zákona o strelných zbraniach a strelive je od 15.10.2022 možné na športové a poľovné účely používať tlmič hluku výstrelu. Trh reagoval na túto možnosť širokou ponukou tlmičov rôznych výrobcov. Tu je ale malý háčik, tlmiče, ktoré neboli vyrobené na Slovensku musia mať overovac

  Ruské strategické raketové nosiče uskutočnili prvé pristátie na čínskom vojenskom letisku

  0 icon

  Rusko, 1.december 2022 (AM) – Ruské vzdušné sily a letectvo Čínskej ľudovej armády vykonali ďalšiu spoločnú hliadku v ázijsko-pacifickej oblasti, ktorá prechádzala po trase ponad Japonsko a Východočínske more. Informoval o tom tlačový odbor ministerstva obrany. Spoločná letecká skupina zahŕňala ruské nosiče strategických rakiet Tu-95MS a čínsk

  Andrej Fursov: Projekt globálnej reštrukturalizácie. Svet je na ceste k zombie a Planéte opíc

  0 icon

  Rusko, 30.november 2022 (AM) – Boj o svetovú hegemóniu vždy predpokladal a zahŕňal boj za to, čo Antonio Gramsci nazýval „kultúrnou hegemóniou“. Už Mikuláš I. si veľmi dobre uvedomoval potrebu boja v oblasti kultúry. Bol to on, kto nariadil vytvorenie ruskej ideológie - „Pravoslávie. Autokracia. Národnosť“. Ale nič z toho nebolo…

  TopDesať

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  Máš zlý deň? Títo ľudia ti dokážu, že to nie je až také zlé

  0 icon

  Máš zlý deň? Alebo máš problém sa s takýmito dňami vyrovnať? Nezúfaj, nie si jediný ani posledný. Ľudia sa podeli o svoje nešťastie na internete týmito vtipnými fotografiami. Existujú 2 spôsoby, ako sa môžeme postaviť k našej smole. Môžem sa ňou nechať vytočiť a hnevať sa, alebo ju môžeme prijať…

  18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

  0 icon

  Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako vytvorené na počítači alebo natočené v Hollywoode. Dubaj je naozaj krásnym ale zvláštnym miestom. Dnes ti teda prinášame 18 zaujímavostí, ktoré sa v Dubaji stali realitou. Uži si tieto nasledujúce…

  Títo ľudia vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu

  0 icon

  V každom z nás sa ukrýva trocha kreativity. Záleží len od nás, či ju dokážeme naplno ukázať svetu. Títo ľudia sa rozhodli, že vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu. Nečakané výzvy dokážu rýchlo pokaziť náladu, pretože nie každý má rád prekvapenia, kvôli ktorým musí opustiť svoju komfortnú zónu. To…

  FOTO DŇA