Poznáme prvé ľudské obete transgenderových fantazmagórií

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta…

Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či komunisti s „rajom na zemi“, tragické následky sa prejavili až o roky. Je preto vzácne, keď sa podarí na konkrétnom príklade dokázať, ako sú takéto zdanlivo vzletné, až ohurujúce slogany ľudskému životu nebezpečné. V prípade feministického sloganu o tom, že žena je vlastne samorodná záležitosť (lebo stačí len chcieť a už je ženou), máme žiaľ už jednu zadokumentovanú obeť. Volal sa Bruce Reimer.

 

Žena ako „nápad“

   Na začiatku to vyzeralo na rodinné šťastie. Manželom Reimerovým sa narodili zdraví chlapci, dvojičky. Až po ôsmich mesiacoch si ich matka všimla, že majú problémy s močením. Lekári sa domnievali, že obriezka by mohla pomôcť. Bol to prvý z celej série osudných experimentov. Namiesto obvyklého a bezproblémového skalpelu, totiž použili elektrický prístroj. A to tak nešťastne, že malý Bruce prišiel o penis, ktorý tento prístroj doslova odpálil. Odškodné vo výške 64 000 dolárov rodičia chceli pochopiteľne využiť na uzdravenie chlapca. A tu sa zjavil spasiteľ v podobe psychológa renomovanej Johns Hopkins University v americkom Baltimore. Ten psychológ sa volal príznačne, Dr. Money, teda – Doktor Peniaze. Jeho základnou tézou bolo tvrdenie: „Pohlavná orientácia sa nezakladá narodením. Je určovaná kultúrnymi aj prírodnými faktormi.“ On, po vzore boľševických ignorantov vzdelania opätovne poprel „zhubný mendelizmus-morganizmus“ autorov prevratných vedeckých objavov (jeden o dedičnosti všetkých našich vlastností, druhý o ich prenose chromozómami). Púhym intelektuálnym konštruktom tento šialenec s doktorským titulom poprel základy existencie ľudských pohlaví definovaných chromozómovými sadami XX (pre ženy) a XY (pre mužov). Rovnako sa správali najskôr feministické diletantky a dnes LGBTI aktivisti – po vzore boľševikov popierajú vedu v prospech ich zvrátenej ideológie o „rodiacich mužoch“ a iné bludy.

Žiaľ, dr. John Money bol považovaný za uznávanú vedeckú autoritu v oblasti pohlavnej identity detí s nejasne vyvinutými genitáliami. Manželia Reimeroví sa o ňom dozvedeli po prvý krát z televízneho interview, v ktorom ponúkal zdanlivo jednoduché riešenie. Ak budú nešťastní rodičia vychovávať svojho chlapca ako dievča, vyrastie z neho žena. Kastrácia, umelá vagína a hormóny vykonajú zvyšok.

 

Dieťa na experiment

Môžeme sa čudovať, že na takéto niečo pristúpili? Môžeme. Ale celkom určite sa nemáme prečo čudovať Dr. Moneyovi, že tak naliehal. Naskytol sa mu totiž priam čítankový pokus. Veľmi dobre poznal dlhoročné štúdie na dvojičkách a vedel, že je to vo vede uznávaný objekt výskumu. A tu mal odrazu jedinečnú šancu dokázať na chlapčenských dvojičkách, že jeho zvrátená teória funguje a jedno z nich sa stane dievčaťom. Reimerovci súhlasili a Dr. Money svoj experiment už nechcel pustiť z rúk. Reimerovci teda začali vychovávať Brucea ako dievča menom Brenda, a dlhých dvanásť rokov chodili ukazovať renomovanému psychológovi, ako sa ním naordinovaná premena darí. Dr. Money si pritom neveľmi všímal upozornenia najmä matky, že sa skôr nedarí. Omnoho viac ho zaujímali fotografie nahých dvojičiek a intímne otázky, ktoré im dával v súkromí svojej pracovne. Neskôr na to spomínali ako na ponižujúcu skúsenosť veľmi blízku sexuálnemu zneužívaniu. Za ten čas Dr. Money publikoval celý rad článkov, kde opisoval ako sa Bruce/Brenda „správa normálne ako malé dievča a zjavne odlišne od chlapčenských prejavov jej brata-dvojčaťa“. Napísal dokonca zásadnú vedeckú štúdiu „Muž a žena, chlapec a dievča“, kde opisoval ako sa pani Reimerová teší so záľuby svojej novej dcérky v dievčenských domácich prácach. Napísal aj ďalšie knihy a svoj celoživotný experiment popularizoval dokonca aj v mienkotvorných časopisoch ako Time. Nič z toho však nebola pravda. Bruce/Brenda sa správal po celý čas chlapčensky. Kríza vyvrcholila v štrnástich rokoch, kedy sa matka rozhodla poslať Brendu do zvláštnej dievčenskej školy s nádejou na eliminovanie jej chalanských manierov. Dopadlo to katastrofálne – Brendu/Brucea prichytila jedna zo spolužiačok ako močí na školských záchodoch po stojačky. Aby sa vyhol ďalšiemu ponižovaniu od spolužiačok, musel si potom chodiť uľavovať do kríkov.

 

Šok a rozhorčenie

Zlom nastal, keď s nástupom puberty Dr. Money naordinoval estrogénovú kúru, aby Brende začali rásť prsia a naliehal na operáciu, ktorou by bola vytvorená umelá vagína. Bruce/Brenda však pohrozil samovraždou, ak bude aj naďalej obeťou takéhoto drastického pokusu. Tu trpezlivosť rodičov skončila. O rok neskôr sa matka rozhodla pre zásadný krok. V najhoršom, pubertálnom, období dieťaťa sa podujala vysvetliť svojmu nešťastnému synovi, že nikdy nebol a už ani nebude dievčaťom. Čakala búrlivú reakciu: „Myslela som si, že si zaslúžime ako rodičia smrť. Po tom všetkom, čo sme vykonali na našom synovi by bola smrť vykúpením“. Bruce však reagoval s úľavou. Nie je to však koniec príbehu. U jeho brata, keď zistil šokujúce novinku o tom, že jeho sestra je vlastne brat, sa postupne vyvinula schizofrénia a ako 36-ročný podľahol kombinácii antidepresív a alkoholu.
Bruceho cesta od chlapca prerobeného na dievča späť bola tortúrou. Začala rekonštrukciou penisu v šestnástich rokoch. Nebola však úspešná a tak nasledovala séria ďalších operácií a najmä hormonálna liečba. Bolo to bolestivé a zdĺhavé. Za tie roky sa Bruce niekoľkokrát pokúsil o samovraždu. Nakoniec odišiel od rodiny a zmenil si meno na David. Po celý ten čas prebiehala na rôznych vedeckých fórach diskusia o úspešnosti pokusu Dr. Moneya. Jeho oponenti však mohli len teoretizovať, pretože Dr. Money identitu „pokusných“ dvojčiat úspešne tajil ako „prípad John/Joan“. Neutajil sa však pred Davidom, ktorý raz nečakane vstúpil do jeho pracovne s úmyslom zabiť pôvodcu svojej tragédie. Neodhodlal sa však k tomu. Dr. Money spoznal Davida okamžite a v jeho očiach bolo vidieť nielen priznanie, ale i strach z pomsty. Ale keď sa celý prípad prevalil, začal konštruovať vysvetlenia neúspešného pokusu. Obhajoval sa napríklad tvrdením, že premena Brucea na Brendu v 21-om mesiaci života začala prineskoro a stála prítomnosť brata-dvojičky bránila Brucemu prijať ženskú úlohu. Nikdy sa za to, že svojim pomýleným teóriám obetoval ľudskú bytosť (a vlastne celú rodinu Reimerovcov), neospravedlnil ani vo vedeckej komunite, nieto ešte verejne, či aspoň postihnutým. Ďalej pôsobil ako vážený vedec Johns Hopkins University, dokonca už aj na dôchodku. Tak ako sa stal Marx teoretikom brutálnych sociálnych exeperimentov komunistami, Rosenberg zpresadzoval rasovo zdôvodnené vyvražďovanie nacistami, tak Money sa stal propagátorom odporných genderových pokusov na mladých ľuďoch, ktorých sme svedkami dnes. Všetci traja prekrúcali realitu podľa ich umelých a vo svojich dôsledkoch zvrátených intelektuálnych konštrukcií…

 

Krutý koniec neľudského experimentu

Bruce alias Brenda alias David sa pokúsil začať nový život. Živil sa ako robotník, ale stratil prácu. Finančne mu malo preto pomôcť to, že vyšiel z anonymity a vyrozprával svoj príbeh najskôr spisovateľovi Johnovi Calopintovi a neskôr prehovoril aj v samostatnom dokumente televíznej stanice NBC. V ňom povedal, že nemôže zabudnúť na tortúru, ktorou prešiel, ale život už prijal s jeho výškami i pádmi. Odborne to zhrnul najvytrvalejší kritik Dr. Money-a, Dr. Milton Diamond: „Bol to normálny chlapec, ktorý prišiel o penis. Chlapcom však ostal aj bez neho…“ David sa oženil a stal sa nevlastným otcom troch detí svojej ženy. Ale traumatický zážitok z detstva ho aj naďalej prenasledoval. Nenašiel si cestu späť k rodičom, stratil brata a keď jeho žena požiadala o rozvod, stratil už nádej na normálny život. V máji 2004 ako 38-ročný spáchal samovraždu.

 

Kšefty s pohlavím

  Rôzni súčasní trans-rodoví guruovia sa tvária, akoby práve padli z nebies. Lenže feminizmus ako pokračovanie marxizmu-leninizmu (aj s rovnakým militantným slovníkom a závermi o nutnosti rozbitia klasickej rodiny) sa už v minulosti uchýlil k experimentom na ľuďoch. Na to tragicky doplatil nielen Bruce Reimer (viď iný prípad).

Feministická ideológia sa pokúša bez verejnej diskusie votrieť do legislatívy mnohých štátov aj trójskymi koňmi v podobe napríklad Istanbulského dohovoru (ktorý naopak obhajuje kamoška kanadských prostitútok Nicholsonová). V ňom sa tvrdí, že biologické pohlavie a „rod“ nemusia súvisieť. Táto intelektuálna konštrukcia bez znalosti elementárnych faktov z biológie (veď diletantom sa ľahko spriadajú najneuveriteľnejšie „revolučné idey“) však, ako už vieme, vedie až k osobným tragédiám.

Pritom feministky (na čele s nenávistným radikálnymi lesbami) a LGBTI aktivisti nie takí hlúpi, aby nevedeli aké zvrhlé teórie presadzujú do praxe. Dobre vedia, o čo išlo. Veď prípad Bruce/Brenda/David Reimer je dnes už verejne dostupný najmä v Spojených štátoch. Ibaže dnes sa z toho stal už biznis. Ako o prípade z Veľkej Británie uviedli aj našej médiá: „Charity Commission, (ako) orgán, ktorý dohliada na organizácie čerpajúce verejné financie, začal vyšetrovanie po sérii investigatívnych článkov v Telegraphe, ktoré odhalili, že organizácia sa zameriavala na 13-ročné dievčatá bez vedomosti rodičov, a aplikovala na nich postupy, aby podporili ich ʺtransgender konverziuʺ… Homosexuálna organizácia Morské panny (Mermaids) v Británii bola podporovaná médiami a dotovaná štátom… boli niekoľkokrát prijatí vládou a parlamentom Spojeného kráľovstva, získali si chválu a podporu od hercov ako Emma Watsonová, ako aj finančné prostriedky od Národnej lotérie a hlavných sponzorov spoločností… Členovia kráľovskej rodiny si organizáciu taktiež pochvaľovali… čo mimovládnej organizácii umožnilo zázračne naplniť jej rozpočet v krátkom čase zo 127 000 libier v roku 2017 na neuveriteľných 1,85 milióna libier v roku 2021.“ Tým škandály tejto zlatej trans-bane na premenu zdravých dievčat na experimentálne myši nekončí (viac TU).

Absurdné a nehumánne teórie v úvode spomínaných totalitných ideológií usvedčovali tragédie, ktoré spôsobovali. Pred takýmito umelými intelektuálnymi konštrukciami mnohí včas varovali. Vtedajší „inžinieri ľudských duší“ to však, za cenu masových ľudských obetí, ignorovali. A história sa opakuje. Dnešné feministické ideologičky, niektorí LGBTI aktivisti a zvlášť aktívni trans-rodoví kšeftári idú opäť cez mŕtvoly…

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 112

Celkové hodnotenie: 28.22

Priemerná čítanosť: 3009

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslancom v parlamente pre vysoké ceny energií vypli saunu. „Dobre urobili,“ myslí si Tabák

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Tak o tomto tušil len málokto. Poslanci majú v parlamente fitko aj saunu, tú im však…

  Pokrytectvo amerických elít: útok na americký Kapitol vidia ako vzbúrenecké sprisahanie a podobnú situáciu v Hongkongu hodnotia ako demokratický prejav a ochranu slobody prejavu

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Globaltimes/Foto:TASR/AP)   Niektoré americké elity majú dvojaký meter, keď sa zaoberajú silami ohrozujúcimi národnú bezpečnosť. Odsudzujú a dokonca odsudzujú na dlhé…

  Rozsudok Súdneho dvora EÚ by nemal mať vplyv na fungovanie RPVS

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák)   Nedávny rozsudok Súdneho dvora EÚ by nemal mať vplyv na fungovanie Registra partnerov verejného sektora (RPVS). Pre…

  Poistenci VšZP si môžu v decembri nechať odmerať cukor v krvi bez čakania

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: Pixabay)   Poistenci štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) si môžu počas decembra nechať bezplatne a bez čakania odmerať hladinu cukru…

  Erik Kaliňák pre HS o tom, v čom je Progresívne Slovensko pre našu krajinu nebezpečné

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Erik Kaliňák, podpredseda strany Smer –sociálna demokracia v rozhovore pre Hlavné správy aj o tom, že: “Progresívne Slovensko je…

  Anexia alebo protektorát: ruská rozviedka už pozná plány Varšavy voči Ukrajine

  0icon

  Kyjev  2. decembra 2022 ( TASR/HSP/Foto: Facebook)   Môže Poľsko anektovať západnú Ukrajinu podľa krymského scenára? Odpovede hľadajú v svojom článku ruské noviny Svobodnaja Pressa…

  Remišová: S kým že to chcete odvolať protikorupčnú vládu?!

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto: Facebook)   Známe Remišovej pexeso navlhlo, pokrútilo sa a namiesto tváre spravodlivosti ukazuje jej karikatúru. Čoraz zreteľnejšie vidno, že motívom…

  Stamkosov 1000. bod, MacKinnon s dvoma gólmi a tromi asistenciami

  0icon

  New York 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Graham Hughes)   Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na piatok v NHL gólom k triumfu Montrealu na…

  Referendum môže byť napriek bojkotu koalície a masmédií úspešné, hovorí prieskum

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Podľa novembrového prieskumu agentúry AKO by na blížiace sa januárové referendum o predčasných voľbách prišlo asi 54,2 percenta…

  To najdôležitejšie z Ukrajiny - Budú Wagnerovci považovaní za teroristickú organizáciu?

  0icon

  Kyjev 2. decembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos, Twitter/NEXTA)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu…

  Vášeň v Tebe

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Ako sa dostať do formy pred zimným lyžovaním?

  0 icon

  Ak si chcete užiť v zime lyžovanie s radosťou, mali by ste začať s kondičnou prípravou už v jeseni. Zhodli sa na tom viacerí skúsení profesionáli. Určite si chcete užiť lyžovanie aj vo vyššej rýchlosti. Preto by ste sa pri zlepšovaní kondície mali zamerať na posilnenie chrbtového a brušného svalstva. Silné by mali byť aj…

  Len 9-ročná Róza je už 4-násobnou darkyňou vlasou. Pomáha onkologickým pacientom

  0 icon

  Tomu sa hovorí vášeň zameraná správnym smerom. Len 9-ročná Róza Kloknerová z Jilhavy už 4-krát venovala svoje vlasy na dobročinné účely. Rózinka ich prvýkrát darovala vo svojich štyroch rokoch 14. júna 2017. Potom znova 3. apríla 2019 a následne 29. júla 2020, informuje portál DobrýDen.

  30 rokov od Sám doma 2: Herec lupiča Harryho priznal, že pri natáčaní utrpel vážne popáleniny

  0 icon

  Už je to 30 rokov, kedy si diváci mohli v kinách pozrieť film Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Dnes už 79-ročný herec Joe Pesci, ktorý hral banditu Harryho, pre portál People prezradil, čo sa mu počas natáčania skutočne stalo. Ak ste film videli niekoľkokrát, určite vám v pamäti utkvela scéna, ked

  Nechcete ráno používať škrabku na zamrznuté okná? Vyskúšajte jednoduchý trik

  0 icon

  Zamrznuté okná zvnútra aj zvonku patria počas zimy medzi nočnú moru každého vodiča. Ako zabrániť, aby ste ráno pred odchodom do práce nemuseli čistiť okno auta? Mráz a sneh spôsobujú, že cesty sú šmykľavé, čo sťažuje jazdu. A ak vaše auto nestálo v garáži, v chladných dňoch máte o starosť viac,…

  Armádny Magazín

  Bitka o Arťomovsk môže byť najbrutálnejším bojom v prebiehajúcej vojne medzi Ukrajinou a Ruskom

  0 icon

  Ukrajina, 2.december 2022 (AM) – Veľké problémy majú Ozbrojené sily Ukrajiny pri Arťomovsku (DĽR), kde ich dennodenne ostreľujú spojenecké sily. Ruskí vojaci teraz urobili významný pokrok a systematicky ničia pozície ukrajinských ozbrojených síl v tomto smere. Bitka o mesto môže byť najbrutálnejším bojom v prebiehajúcej vojne medzi Ukrajinou a Ruskom. A

  Ukrajinských vojenských pilotov pripravujú na stretnutie s neznámymi lietadlami

  0 icon

  Rusko, 2. december 2022 (AM) –NATO sa vrátilo k dodávkam stíhačiek MiG-29 a F-16 do Kyjeva, ktoré sú v prevádzke v krajinách východnej Európy. Stalo sa tak po tom, čo aliancia uznala „kolosálny účinok“ ruských raketových útokov na ukrajinský energetický sektor. Pomôžu tieto lietadlá Kyjevu chrániť oblohu krajiny

  Japonský expert hovorí, že konflikt na Ukrajine vypukol 16. februára a začal ho Kyjev

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Iwa Osaki, v autoritatívnej japonskej publikácii JB Press, napísal dlhý článok, naplnený túžbou ukázať Japoncom, že nie je správne reprezentovať Rusko a V. Putina ako „krvilačných agresorov“, ktorí snívajú o „obnovení Sovietskeho zväzu“ vojnou na úkor území bývalých republík. Totiž takto americké médiá poslušné Američanom reprezentuj

  Bojová skupina Wagner ukázala, ako trénuje bojovníkov pre ukrajinskú operáciu. Video

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Novinárom televízie Russia Today sa podarilo navštíviť základňu Wagner PMC, kde sa školia regrúti spoločnosti na účasť v operácii Na Ukrajine. Videoklip z cvičiska sa teraz aktívne replikuje na telegramových kanáloch.   &nbs

  Rusko by malo ísť iránskou cestou modernizácie leteckých zbraní

  0 icon

  Irán, 2.december 2022 (AM) – Konflikt na Ukrajine odhalil problémy v ruskom systéme budovania ozbrojených síl, keď sa potrebné vzorky niekedy nakupovali v kusových množstvách a míňali sa na zbytočné projekty. Modernizačné programy pre staršie produkty často buď zlyhali, alebo neviedli k zlepšeniu výkonu. Na tomto pozadí kontrastuje Irán, ktorého vojensko-priemyse

  TopDesať

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  Máš zlý deň? Títo ľudia ti dokážu, že to nie je až také zlé

  0 icon

  Máš zlý deň? Alebo máš problém sa s takýmito dňami vyrovnať? Nezúfaj, nie si jediný ani posledný. Ľudia sa podeli o svoje nešťastie na internete týmito vtipnými fotografiami. Existujú 2 spôsoby, ako sa môžeme postaviť k našej smole. Môžem sa ňou nechať vytočiť a hnevať sa, alebo ju môžeme prijať…

  18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

  0 icon

  Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako vytvorené na počítači alebo natočené v Hollywoode. Dubaj je naozaj krásnym ale zvláštnym miestom. Dnes ti teda prinášame 18 zaujímavostí, ktoré sa v Dubaji stali realitou. Uži si tieto nasledujúce…

  Títo ľudia vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu

  0 icon

  V každom z nás sa ukrýva trocha kreativity. Záleží len od nás, či ju dokážeme naplno ukázať svetu. Títo ľudia sa rozhodli, že vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu. Nečakané výzvy dokážu rýchlo pokaziť náladu, pretože nie každý má rád prekvapenia, kvôli ktorým musí opustiť svoju komfortnú zónu. To…

  FOTO DŇA