Dystópia: Odpáli Zelenský atómovú bombu?

Už niekoľko týždňov hlásne trúby washingtonskej svetovládnej kliky „varujú“ Rusov pred použitím taktických jadrových zbraní. Tie „varovania“ sa stupňujú, čo je neklamné znamenie, že Globalizačná klika z Washingtonu chystá nejakú špinavosť. Tak si zadajme aktuálne súradnice a vyjde nám kde a kedy:

Najväčším paradoxom je, že Zelenský bol zvolený ako nádej občanov Ukrajiny na zmierenie s odštiepeneckými republikami, Doneckej a Luhanskej, ktoré vtedy spojenie s Ruskom vylučovali. Chceli len limitovanú autonómiu, aby zabezpečili vlastné obyvateľstvo pred terorom neo-nacistov. Už od roku 2014 boli ponuky na zmier v Minských dohodách 1 a 2, ktoré podpísali aj Nemecko a Francúzsko, ale Globalizačná klika to vždy zmarila – takže Ukrajina vôbec nemusela prísť o svoju ľavobrežnú časť s významným priemyselným zázemím a mohla tiež nájsť status koexistencie z polostrovom Krym, ale práve to sa Globalizačnej klike nehodilo a nehodí.

Rovnako tejto vojne bolo možné ľahko predísť už mierovými návrhmi Putina z decembra minulého roku. Nechcel nič viac, než denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny, čo by túto krajinu uchránilo od hnedého moru a ušetrilo ju nákladov na absurdné zbrojenie (veď Ukrajina mala podľa dohôd aj s USA byť od prvopočiatku svojho vzniku demilitarizovaná, takže Rusi chceli len dodržanie pôvodných medzinárodných zmlúv o de-eskalácii napätia medzi Ruskom a Západom, dokonca Rusko sondovalo možnosť vstúpiť do NATO!). Mierové návrhy boli adresované USA, aj NATO, ale obomi zosabotované. Slovo „mier“ je Globalizačnej klike nielen cudzie, je im priam odporné. Pretože v mieri nemajú kšefty zo zbrojenia a vojensko-priemyselný komplex predsa ovláda celú americkú zahraničnú politiku. Politiku exportu násilia…

Vojnu na Ukrajine plánovali vo Washingtone dlhodobo a útoky voči Rusku si vyskúšali už cez Gruzíncov, ktorí na to doplatili, a izoláciu Ruska cez Arménov, ktorí na to doplatili tiež. Teraz sú na rade Ukrajinci. A Zelenský plne pod vplyvom amerických poradcov (aj vďaka závislosti na ich dodávkach dávok pre neho) pokračuje v nezmyselne predlžovanej vojne, do čoho ho nútia, pretože utrpenie ukrajinského obyvateľstva Globalizačnú kliku naozaj nebolí.

 

Ako to začalo

   Rusi si nabehli na vidly nastavené Globalizačnou klikou. Rovnako ako Saddám, keď zaútočil na Kuvajt. Bol totiž vtedy americkým spojencom (?!), keďže bojoval proti Iránu (analógia Rusko – Ukrajina nie je zasa až taká vzdialená), a samozrejme, že ten útok na Kuvajt s emisármi Washingtonu konzultoval vopred. Mal na to totiž svoje vlastné dôvody a oni mu naoko cez utajenú agentku neodporovali. Tak spadol do pasce a Globalizačná klika dosiahla, čo potrebovala – dostať pod ruku všetkých arabských spojencov, ktorí dovtedy neboli nadšení americkou pomocou Izraelu. Odpútali ich pozornosť k vopred plánovanému zlosynovi. Pri Saddámovi s tým veľa práce nemali.

Aj Rusi konali naivne v očakávaní, že ich budú vítať ako osloboditeľov, čo sa stalo len v Doneckej a Luhanskej oblasti. Vychádzali totiž zo skúsenosti z roku 2014, kedy sa k vzbúrencom z Donecka a Luhanska pridávali celé prápory a delostrelecké batérie ukrajinskej armády, lebo v nich boli práve mladí muži z týchto oblastí a odmietli bojovať za neo-nacistické vedenie Ukrajiny. Ibaže rok 2014 nie je rokom 2022 a takéto vítanie ruských vojsk sa už nezopakovalo. A manifestačný pochod na Kyjev, v ľahko zraniteľných dlhých kolónach, bol ťažkým omylom a dal propagandistickú muníciu Zelenskému a jeho štábu. Ruskému veleniu na čele s Putinom sa tak stalo to najhoršie, keď sa tzv. „Špeciálna operácia“, plánovaná ako trojdňová vojenská prehliadka, premenila na krvavú vojnu, kde ukrajinská armáda neberie ohľady na žiadne pravidlá, či medzinárodné zásady (viď nielen správa Amnesty International)…

Napriek tomu pokračovala ruská „fešácka“ vojna so snahou o minimum civilných obetí a s plnou funkčnosťou dodávok plynu, ropy a elektriny z obsadených území na Zelenského Ukrajinu! Ešte raz a pomaly – po celý čas tejto vojnovej operácie cez Ruskom kontrolované územie prúdi ropa, plyn a elektrina „nepriateľom“ v Zelenským kontrolovanej časti Ukrajiny. Pritom ten istý Zelenský jačal, že Európa nesmie brať tieto zdroje z Ruska, ale sám ich celý čas nehanebne využíva a fakticky kradne z tranzitných energovodov.

A naopak si snáď niekto spomenie ako po roku 2014 ukrajinskí neo-nacistickí fanatici ničili stožiare vysokého napätia smerujúce elektrinu na Krym, kým teraz elektrárne v ruských rukách s ukrajinskou obsluhou nehatene zásobujú Ukrajinu elektrinou!

Lenže mierové dohody z Minska, mierové návrhy z decembra, vojna „v rukavičkách“ – to všetko z ruskej strany sa nevyhnutne míňa účinkom, pretože o Ukrajine predsa nerozhoduje Zelenský. A Globalizačná klika vo Washingtone je odhodlaná bojovať proti Rusku do posledného Ukrajinca…

 

Špeciálna operácia kontra brutálna vojna

   Je to bizarné. Rusi vedení Putinom akoby boxovali s jednou rukou za chrbtom a Ukrajinci vedení Zelenským ich kopú rovno tam, kde to najviac bolí. A Rusi nič, držia ako hluchí dvere…

Globalizačná klika si dobre vybrala. Zelenský pod vplyvom (dávkovo závislý na amerických dodávkach osobných, aj obecných) sa nezastaví pred ničím. Má predsa vzory z minulosti, veď ukrajinskej brutality si užili už naši predkovia v réžii ukrajinských zabijakov z SS divízie Galícia (každoročne na Ukrajine v poslednom čase oslavovanej!), ktorých bezuzdná brutalita ohromovala aj samotných nemeckých okupantov.

Sem patrí aj vražda dcéry prokremeľského filozofa Dugina. Cynicky oslavovaná americkými politickými pudlíkmi napríklad v novej českej vláde. A to ešte ukrajinská tajná služba rozšírila hoax o neexistujúcej protiputinovskej „armáde“, na ktorú tento teroristický čin zvalila. Dve „muchy“ jednou ranou?

Sem patrí očitými svedectvami zdokumentované ničenie domov s tam bývajúcimi obyvateľmi v Mariupoli delostreľbou ukrajinských zabijakov z bezprostrednej blízkosti. Zelenský predsa vie, že Mariupol nikdy nedostane späť a s jeho rusky hovoriacim obyvateľstvom sa ľahko rozlúčil taktikou „spálenej zeme“.

Sem patrí umlčanie vedúcej ukrajinskej pobočky Amnesty International, keď po pravde potvrdila, že ukrajinská armáda od počiatku zneužívala civilné objekty ako obytné domy, škôlky, či dokonca nemocnice, kde úmyselne (na radu západných poradcov?) umiestňovala svoje ťažké zbrane a vojenské štáby. Ktovie, kde je dnes koniec tejto šéfke ukrajinskej pobočky AI, ktorá bola po zverejnení správy brutálnymi vyhrážkami nútená vzdať sa svojej funkcie?

Aby Zelenský stále pútal pozornosť sveta bol ochotný urobiť aj takú špinavosť, ako ostreľovanie atómovej elektrárne v rukách ruských vojsk, kde strašil svet novým Černobyľom (hoci jadrové palivo nevybuchuje, v Černobyle totiž vybuchla chladiaca zmes po neprípustnom kontakte so vzduchom). A keď sa tam vybrala ním toľko vyzývaná medzinárodná kontrolná komisia, ktorú Rusi ju privítali, a ktorá ostreľovanie elektrárne potvrdila, poslal deň pred tým komando, aby jadrovú elektráreň obsadilo a zahladilo tak stopy po ukrajinskom ostreľovaní.

 

A bude horšie

   V kontraste so stupňujúcou sa agresiou ukrajinskej strany konfliktu, tá ruská sa drží akýchsi len im známych limitov.

Hoci pred konfliktom hrozili (a aj názorne predviedli), že zlikvidujú vojenské špionážne družice NATO a USA nad oblasťou ich vojnových operácií, neurobili tak. Tým pádom ukrajinská strana vie o každom ich pohybe, či presune, čo stojí ruské vojská nemalé straty. Napriek tom mesiace s tým nič nerobia.

Celé mesiace prúdia na Ukrajinu transporty zbraní a munície v obrovskom množstve (v rozpore s obecne uznávaným pravidlom, že do miest konfliktu sú takéto dodávky zbraní kontraproduktívne, lebo ten konflikt iba násobia a odďaľujú mierové riešenie), nehovoriac o na západe vycvičených ukrajinských vojakoch. To všetko „úzkym hrdlom“ zopár železničných tratí, ktoré by bolo pre ruskú stranu veľmi ľahké vyradiť. Napriek tomu mesiace s tým nič nerobia, čím len obetujú vlastných vojakov konfrontovaných s touto lavínou železa a ukrajinských posíl.

Ruské námorné sily otvorili prístup z Odesy na more ukrajinským lodiam po hystérii ževraj nedodanie ukrajinského obilia spôsobí vo svete hladomor, hoci ruská strana garantovala, že svojim tradičným obchodným partnerom hlavne na Blízkom východe a v Afrike, obilie bez problémov dodá. Bolo to gesto dobrej vôle, ktoré bolo Západom okázalo prehliadnuté.

Mesiace postupovali ruské jednotky opatrne vpred a teraz ustupujú doslova ozlomkrky. V Limane ledva unikli z obkľúčenia. A v Kremli je ticho, pohodička, čajík popíjajú.

Sľubovaná denacifikácia Ukrajiny kontrastuje s tým, že Putin nedávno prepustil až päť veliteľov neo-nacistického bataliónu Azov a dokonca aj zahraničných žoldnierov, ktorých pôvodne mali súdiť za vojnové zločiny. Prepustil teda vojnových zločincov a zločincov proti ľudskosti v akomsi bizarnom nepomere za nejakého ruského oligarchu?

A vrchol všetkého. Washington zatajuje (medzičasom preto zverejnené) aktuálne ponuky ruskej vlády na uzavretie novej dohody o nepoužití jadrových zbraní s ruským ústretovým krokom, že nemajú problém dokonca odtajniť aj svoje najnovšie atómové zbrane. Na to sú však vo Washingtone hluchí, lebo to sa im v hre vabank na Ukrajine na úkor Ukrajiny nehodí.

Senil Biden už dopredu avizoval, že oni (teda washingtonská klika) odstavia NordStream 2. A máme tu bombové útoky už aj na NordStream 1, čo položí (proti vôli Rusov, ktorí plyn stále dodávali!) nemecký priemysel túto zimu na lopatky. To washingtonskú kliku nebolí – naopak.

Evidentne sa Globalizačná klika rozhodla, že Európe dožičí krvavú vojnu a aj jej následky v celom nebojovom priestore Európy. Papagájov medzi západnými politikmi, čo tomu ešte aj tlieskajú, na to našli dosť. A žltá tlač naprieč kontinentom hudie agresívnu vojnovú pesničku.

A čo ten jadrový úder? Rusi ho sto krát vylúčili, Globalizačná klika tisíckrát predpovedala. Takže sa udeje? Americkí vojnoví zločinci cez Zelenského brnkajú Rusom po nose do absurdna. Ako povedal pápež František – štekajú pred brlohom ruského medveďa. To nebude náhoda…

Technicky znalejší môžu namietať, že Zelenský nemá jadrovú bombu a ani nosič takejto bomby. To prvé mu Globalizačná klika dodá bez výčitiek svedomia, veď následky pocíti „len“ Európa. A ten nosič nebude potrebovať, ak použije taktiku pripravenú na nemeckom území počas Studenej vojny. Bol to systém „jadrových studní“, či „jadrových mín“, čo znamená, že sa vopred pripraví takáto „studňa“ s náložou a v prípade, že by sa útočiace ruské vojská dostali až k nej, bude jednoducho odpálená na diaľku. No a, samozrejme, prvé to ohlásia americké zdroje a hneď aj obvinia z takéhoto brutálneho útoku v dokonalom orwellovskom „double-speaku“ ruské obete. Veď už prekrútili ostreľovanie atómovej elektrárne ukrajinskými silami na Rusov, do absurdna otočili útoky na plynovody NordStream 1 a 2 opäť na Rusov a tak to prekrútia aj v prípade výbuchu ukrajinskej jadrovej „míny“ – a celá vopred kúpená žltá tlač u nás i v západnej Európe to bude papagájovať donekonečna podľa Goeblesovského vzoru. Je možné, že práve preto Rusi ustupujú, aby k takémuto hroznému scenáru šancu nedali?

Uvedomme si, čo sme si povedali už na začiatku. Ak americké oficiálne zdroje pred niečím „varujú“, je skoro isté, že práve s tým počítajú a len si pripravujú mediálne predpolie. Schopní toho sú, uvidíme…

 

P.S. Dystópia je najhorší možný scenár budúcnosti. Nepíše sa preto, že by si autor želal, aby sa tak veci udiali, ale aby varoval pred ich možnosťou. Dúfajme, že táto dystópia sa nikdy nenaplní…

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 112

Celkové hodnotenie: 28.22

Priemerná čítanosť: 3009

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Katarčania vyjadrili podporu Pelému, vysvietili finálový štadión

  0icon

  Dauha 3. decembra (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Katarskí organizátori futbalových MS vyjadrili podporu Pelému, ktorý leží v rodnej Brazílii vo vážnom stave v nemocnici a bojuje s…

  Holandsko - USA 3:1 v osemfinále - hrdinom zápasu Dumfries

  0icon

  Al Raján 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Futbalisti Holandska sa stali prvými štvrťfinalistami MS v Katare, keď v sobotu v Al Rajáne zdolali tím…

  K rozsudku, ktorý zmenil európske trestné právo, prispeli pred rokmi aj Slováci

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   K rozsudku Súdneho dvora Európskej únie (EÚ), ktorý posilnil ochranu životného prostredia a boj proti znečisťovaniu morí, prispeli…

  Premiér sa v Aténach zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov EPP

  0icon

  Záhreb/Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Slovenský premiér Eduard Heger sa v sobotu zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany (EPP) v gréckej…

  Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl…

  Bátovská Fialková po 26. mieste v šprinte: "Dve chyby sú veľa"

  0icon

  Kontiolahti 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund)   Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien…

  Niečo sa deje? Ruský minister obrany Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry Press Service)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska Tam so svojím bieloruským kolegom…

  AFU utrpí ťažké straty v Bachmute kvôli taktike COIN NATO. Čo to znamená?

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vojaci 71., 58. a 53. brigády AFU zajatí začiatkom a v polovici novembra pri Bachmute…

  Stančík upozorňuje na zavŕšenie "diela skazy". Matovič: Nikto nás vopred nevaroval pred peklom, ktoré nás čaká

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR)   Strana SaS tento týždeň oznámila, že podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Členom koalície sa to, samozrejme, vôbec…

  Ministerstvo vnútra pripravuje nový zákon o ochrane svedka

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zabezpečovanie a poskytovanie ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi sa má zefektívniť, skvalitniť a prispôsobiť požiadavkám vyplývajúcim…

  Vášeň v Tebe

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Armádny Magazín

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA