Súvislosť medzi energetickou, migračnou krízou v Európe, brexitom a konfliktom na Ukrajine.

Žijeme vo veľmi zaujímavej dobe, v ktorej vplyv mocenských skupín na riadenie obyvateľstva prebieha extrémne vysokým tempom. Doposiaľ ľudstvo nezažilo dynamickejšiu dobu riadiacich manévrov elít uplatňovaných na svojom obyvateľstve. V tomto článku sa vám pokúsim vysvetliť súvislosti medzi rôznymi, na prvý pohľad, nesúvisiacimi udalosťami našej doby.

 

HLAVNÁ DEJOVÁ LINKA

 

Prvé, čo si musíme uvedomiť, je skutočnosť, že vo svete prebieha dlhodobý súboj dvoch hlavných riadiacich skupín, dvoch riadiacich štýlov vedenia obyvateľstva.

Prvá skupina je opretá o filozofiu individualizmu a jej cieľom je maximálne centralizovanie moci nad obyvateľstvom do svojich rúk. V médiách o nej počujeme hlavne v súvislosti so snahou vytvoriť „nový svetový poriadok“, brániť NWO, brániť demokraciu, alebo snahou unipolarizovať svet.

Druhá skupina sa snaží riadenie nad obyvateľstvom decentralizovať do viacerých rúk, viacerých riadiacich bodov, viacerých centier moci, dnes v médiách otvorene hovorí o snahe vytvoriť multipolárny svet, spravodlivý svet založený na spolupráci. Viac k problematike som napísal v tomto článku: https://jurajtuss.blog.pravda.sk/2022/09/12/multipolarny-svet-a-novy-volebny-system/ . V skratke sa dá súboj definovať, ako boj hlúposti s múdrosťou, „zla s dobrom“.

 

VÝSLEDKY SÚBOJA

 

Všetky svetové udalosti, ktoré v našom živote sledujeme, súvisia práve s hlavným súbojom dvoch riadiacich systémov. Žiadna udalosť nie je náhodná, a vždy je len inou fázou hlavného dlhodobého súboja bláznovstva s ľudskosťou. Zvolená taktika súperenia zreteľne definuje strany konfliktu.

Teda, kým jedna strana sa snaží presvedčiť svet na cestu spravodlivej spolupráce medzi viacerými autonómnymi centrami moci, druhá strana sa všetkými možnými prostriedkami snaží súpera zlikvidovať, zotročiť, podriadiť, bez ohľadu na dôsledky svojej činnosti. Len jeden pohľad na svet je ten správny, pretože veď predsa o pravde sa nediskutuje.

Dnes sa dostávame do finále konfliktu, v ktorom sa rozhodne, či riadenia nad ľuďmi sa definitívne zmocnia blázni, alebo ľudia. Výsledok určí aj následné riadiace kroky (hlavné linky deja budúcnosti) k zastabilizovaniu situácie na planéte. Buď blázni zavelia k masívnemu vymieraniu ľudstva, aby sa zoptimalizovala spotreba zdrojov, alebo ľudia zavelia k spolupráci naprieč obyvateľstvom planéty a k technologickému pokroku. Vyhrá individualizmus? Alebo kolektivizmus?

Rozhodujúcim momentom v konflikte bude skutočnosť, či sa podarí Rusom s Európou a s Čínou vytvoriť Euroázijskú úniu (federáciu), alebo či sa korporáciám (Američanom, Britom) podarí zničiť a obsadiť Rusko. Po týchto udalostiach konflikt končí s nevratným výsledkom súboja v prospech buď jednej, alebo druhej riadiacej strany.

 

PREČO SA NA ZÁPADE NEPRÍJMAJÚ OPATRENIA NA STABILIZÁCIU ŽIVOTA ĽUDÍ

 

Ak si uvedomíme základ, že v dnešnom záverečnom konflikte ide doslova o všetko, a rovnako blázni, ako aj ľudia, sú ochotní použiť všetky možné taktiky boja k docieleniu svojho víťazstva, a uvidíme hlavné linky deja budúcnosti zúčastnených riadiacich strán, postupne sa nám otvoria oči pre pochopenie zdanlivo nesúvisiacich udalostí, ktorým v našom priestore čelíme už pár rokov. 

Hlavnou výzvou pre korporácie je zamedziť spojeniu Európy s Áziou, totižto vytvorenie Euroázie, ako obchodného priestoru, by automaticky znamenal krach riadenia korporácií nad Britániou, Amerikou, a nad ich kolóniami po celom svete. Stratili by akúkoľvek moc, prehrali by. Vedenie korporácií by sa vymenilo.

Ich hlavným cieľom je preto zlikvidovať konkurenta, ktorý vďaka svojej suverenite, surovinám a ľudskému potenciálu je jediný, ktorý dokáže zjednotiť ľudí na planéte Zem. Prípadný úspech by znamenal ich definitívne víťazstvo. Ak však korporácie vďaka svojmu pľundrovaniu zdrojov už nebudú mať potrebnú silu na priame fyzické rozhodnutie konfliktu, neostane im nič iné ako vytvorenie v Európe neľudských podmienok, uplatnia taktiku spálenej Zeme, aby zamedzili vytvoreniu konkurenčného obchodného bloku.

Preto dnes vidíme fakt, že žiadne ochranné opatrenia k ľuďom sa na západe, v Európe nevymýšľajú, zo strednodobého hľadiska sú pre bláznov ľudia nepotrební, totižto podľa ich „logiky“ nás hravo v 21.storočí nahradia stroje. Absolútne ich nezaujíma ako, a či budú ľudia v Európe schopní ďalej žiť.

 

TAKTIKA SPÁLENEJ ZEME

 

Korporácie sa snažia simultánne (súčasne) dosiahnuť dvoch cieľov – zlikvidovanie Ruska, zlikvidovanie Európy. Dosiahnutie aspoň jedného z cieľov znamená pre nich úspech, a keď nie úplný, tak aspoň čiastočný.

Na likvidáciu Ruska používajú územie Ukrajiny a armádu NATO. Na likvidáciu Európy používajú umelú migračnú krízu, umelú energetickú krízu, umelú zdravotnícku krízu, a hlavne svojich politických „house negrov“, skrz ktorých presadzujú potrebné samodeštrukčné opatrenia.

Všimnite si, vďaka tzv. „green dealu“ sa energetická infraštruktúra začala v Európe rýchlo ničiť už pred niekoľkými rokmi. Stabilné, ekologické a takmer neobmedzené zdroje energie (jadrové elektrárne) sa začali úmyselne zatvárať. Dôvod je jednoduchý. I keď sa z Európy má stať zaostalá oblasť a spálená zem, nesmie táto oblasť ohroziť zvyšnú časť planéty. Jadrové elektrárne sú jednak zdrojom energie, ktorá automaticky znamená rozvoj, ale sú aj potenciálne celosvetovo nebezpečné, ak sú obsluhované nekvalifikovaným personálom. S akýmkoľvek kvalifikovaným personálom sa v Európe už do budúcna neráta, preto tá „vysoká“ úroveň školstva, preto tie migračné toky plné „zahraničných inžinierov“ z Afriky. To je hlavný dôvod, prečo sa jadro odstavuje ako prvé, čiže aby v strednodobom horizonte nespôsobilo katastrofu širšej oblasti planéty. Ak si všimnete tzv. britský exit, brexit, tak jeho jediným dôvodom bolo vyhnúť sa Európskym ťažkostiam spôsobených nekontrolovateľnou migráciou. Británia sa účelovo zavčas so svojimi podmienkami odlúčila od Európy. Ako námorná veľmoc si odlúčenie mohla dovoliť.

 

PREDZVESŤ VEĽKÉHO ZVRATU

 

Pred pár dňami bolo vyhodené „do luftu“ plynové potrubie nordstream 1 a nordstream 2. Záložný plán stabilizácie Európy energiou bol korporáciami zničený. Európu teraz čaká buď krach, deindustrializácia, nepokoje, plač a bieda podporená vojenským konfliktom a hríbmi, aké ľudia ešte nevideli, alebo veľké prekvapenie vo forme zvratu zahraničnej politiky Európy.

Dnes jediná cesta k energetickej bezpečnosti Európy vedie cez Ukrajinu, a skrz jej plynovú infraštruktúru. V optimistickej variante, preto čoskoro predpokladám enormný tlak zo strany Nemecka na vedenie Ukrajiny a tým pádom aj na susedné krajiny.

Možno sa predsa len nemecké tanky dostanú do Kyjeva, tak ako si to „house negri“ korporácií želajú, ale teda s iným úmyslom v aký dúfajú. Európske zbrane sa môžu čoskoro otočiť voči nim samotným. I keď dnes k tejto variante máločo naznačuje, o to väčší šok rozhodnutie nakoniec prípadne spôsobí. Uvidíme.

 

ZÁVER

 

Čaká nás najťažšie obdobie ľudstva. Dynamika riadiacich procesov je toho jasným dôkazom. Nik z našich predkov podobné obdobie nezažil. Je na nás, či si nebezpečenstvo samovražedných krokov bláznov v čas uvedomíme, a akýmkoľvek spôsobom ich prestaneme v bláznovstve podporovať cestou pasívneho odporu, alebo v opačnom prípade, sa teda staneme svedkami biedy v Európe aká v ľudstve ešte nikdy predtým nebola.

Postupom času sa naše možnosti na pozitívny úspech ľudstva, vplyvom bláznov a vojnových štváčov, neustále znižujú. Nesmieme strácať čas na obrat, na zmenu myslenia, pretože iba mierovým myslením a včasnou spoluprácou medzi ľuďmi, medzi Európou a Áziou sme schopní čeliť všetkým výzvam, ktoré máme pred sebou, a len tak sme schopní zabrániť biede, a k celkovej ľudskej likvidácií. Ide o všetko.

 

Juraj Tušš

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Juraj Tušš

O AUTOROVI

Autor projektov: Česká pivnička, Projekt:Z

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 38

Celkové hodnotenie: 30.54

Priemerná čítanosť: 1835

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Vo veku 73 rokov zomrel Patrick Tambay, niekdajší jazdec Ferrari

  0icon

  Paríž 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Bývalý pretekár F1 Patrick Tambay zomrel vo veku 73 rokov. Francúza, ktorý prispel k dvom konštruktérskym titulom Ferrari, dlhodobo…

  Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Dodržiavanie hygienického štandardu v stánkoch na vianočných trhoch môže zákazník vyhodnotiť podľa čistoty pracovných dosiek, kuchynských pomôcok a…

  Prieskum: Komu najviac dôverujú Slováci? Hamranovi, Žilinkovi alebo Lipšicovi?

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Foto:HSP)   Pre reláciu Na telo agentúra FOCUS zisťovala ako občania dôverujú policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi a…

  Ukrajinci na znovuzískaných územiach lovia kolaborantov: "Všetci títo ľudia, ktorí utiekli, nás teraz súdia."

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Denník New York Times vo svojom článku opisuje, ako sú definovaní kolaboranti na oslobodených územiach v Chersonskej oblasti…

  Ako funguje Ukrajina počas výpadkov prúdu a aký to má dopad na krajinu

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Nedávny výpadok a následné úplné prerušenie dodávky elektrickej energie tvrdo zasiahli ukrajinské podniky. Spoločnosti sa ponáhľajú s obstarávaním…

  Švédsko vydalo člena teroristickej skupiny Turecku

  0icon

  Ankara 4. decembra 2022 (HSP/trtworld/Foto:Pixabay)   Mahmut Tat bol v severskej krajine odsúdený na šesť rokov a desať mesiacov väzenia po tom, ako bol zatknutý…

  Šéf Pentagónu: USA čakajú kľúčové roky v boji proti Číne

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Nikkei/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Austin sa vyjadril po tom, ako Washington predstavil nový jadrový bombardér stealth, informuje spravodajský portál NIKKEI Asia USA…

  Turecko hrozí ďalšou inváziou do Sýrie. Spojenec NATO opäť vyzerá ako nepriateľ

  0icon

  Ankara 4. decembra 2022 (HSP/foreignpolicy/Foto:TASR/AP-Turkish Presidency, Patrick Semansky)   Ďalší deň, ďalšia diplomatická kríza Bidenovej administratívy. V stredu americký minister obrany Lloyd Austin telefonoval s…

  Macronova návšteva USA nemôže "priniesť zázraky pre európskych výrobcov"

  0icon

  Washington 4. decembra 2022 (HSP/globaltimes/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)   Prezident USA Joe Biden sa vo štvrtok miestneho času stretol v Bielom dome s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.…

  Krajiny sa rozchádzajú v otázke zmluvy o znečistení plastmi

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/trtworld/Foto:Pixabay)   Krajiny sa rozchádzajú v otázke zmluvy o znečistení plastmi Delegáti z viac ako 150 krajín, zástupcovia plastového priemyslu, environmentalisti,…

  Vášeň v Tebe

  Babské povedačky radili natierať cibuľou prsia. Potrite si ňou tvár. Jej účinok vás určité prekvapí

  0 icon

  Cibuľa je jednou z najviac podceňovaných druhov zeleniny. Má nielen mnohostranné využitie, ale aj skvelé vlastnosti. Cibuľa je bohatá na vitamíny a minerály. Čo sa stane, keď namiesto varenia použijete cibuľu na tvár? Účinok, ktorý poznali už vaše staré mamy i prababičky, vás určite prekvapí. Čo obsahuje cibuľa?

  Bibiána Ondrejková na onkológii v Prešove. Prečo s ňou prišiel aj moderátor Patrik Herman?

  0 icon

  Na oddelenie onkológie v Prešove prišla známa herečka Bibiána Ondrejková. Sprevádzal ju tiež známy moderátor Patrik Herman. Aká udalosť ich spojila? Povedali nie rakovine. V Prešove totiž otvorili novú poradňu pre onkologických pacientov. Keďže Ondrejková a Herman sú spoluzakladateľmi aliancie NIE RAKOVINE, je prirodzené, že svojou prítomnosťou prišli podporiť ľudí, ktorí budú…

  Najlepší šalát do kebabu – jednoduchý a rýchly

  0 icon

  Kebabový šalát podávaný v gastronómii tvorí zvyčajne biela kapusta s mrkvou. Je jemný a chrumkavý, preto sa hodí k aromatickému mäsu a pikantným omáčkam. Takýto šalát si ľahko a lacno pripravíte sami a môžete ho podávať nielen s domácim kebabom, ale aj s iným mäsom a rybami.

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Armádny Magazín

  Velenie NATO s príchodom mrazov plánuje ofenzívu ukrajinských síl. Pribudol oddiel poľských špeciálnych síl

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Rozviedka NATO analyzuje údaje o stave vecí pozdĺž celej kontaktnej línie ruskej vojenskej špeciálnej operácie, vrátane údajov, ktoré hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj predložil vo forme správy Pentagonu. Okrem iného, ​​ako vyšlo najavo, sa analyzuje aj predpoveď počasia z Kupjanska v Charkovskej o

  Znárodnenie na Ukrajine: Operácia môže súvisieť s plánmi dostať Bidena z Bieleho domu

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Za posledný rok Ukrajina zažila už dve vlny znárodňovania. Prvá sa začala hneď po 24. februári a zamerala sa na aktíva ruského pôvodu. Po prvé, boli zabraté aktíva patriace ruskému štátu a ruským právnickým a fyzickým osobám. A v auguste začal Kyjev vyvlastňovať ruský majetok v…

  Rozhodlo sa o osude afrického uránu. Veľvyslanec Namíbie oznámil dohodu s Rosatomom

  0 icon

  Namíbia, 4.december 2022 (AM) – Namíbijské úrady a Rosatom dosiahli konsenzus o projekte ťažby uránu. Podľa veľvyslanca afrického štátu Clemensa Handuukemeho Kashuupulvu nie sú výrazné rozdiely. Jediným zádrhelom je nedôverčivý prístup miestneho obyvateľstva, ktoré sa obáva zhoršenia environmentálnej situácie.   Podzemné lúh

  USA zaradili bojovú skupinu Wagner medzi subjekty vzbudzujúce obavy. Ako to ovplyvní jej pôsobenie?

  0 icon

  USA, 4.december 2022 (AM) – Krátko po výbuchu na ukrajinskom veľvyslanectve v Madride, ktorý viedol k tam odoslanej listovej bombe, začali na diplomatické zastúpenia tohto štátu v rôznych európskych krajinách prichádzať podivné balíky so zvieracími očami. V tejto súvislosti sa v západných krajinách predpokladalo, že do toho boli zapojení Rusi a…

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA