Slovensko sa prebúdza. Pripojte sa!

VYHLÁSENIE NÁRODA SLOVENSKÉHO

(pri príležitosti 78. výročia SNP)

My, slobodní muži a ženy Slovenskej Zeme, vedomí si svojich neodcudziteľných práv a slobôd, hrdo sa hlásiac k duchovnému odkazu našich slávnych, odvážnych a múdrych predkov,  

vyhlasujeme,

že súčasná mocenská a vládna garnitúra stratila svoju legitimitu tým, že slovenský národ, ktorému mala slúžiť, zradila a zapredala. Preto nadväzujúc na odkaz SNP, vedomí si svojej zodpovednosti pred budúcnosťou nášho národa, s odhodlaním vstupujeme do zápasu proti zlovôli súčasného fašizmu ako diktátu veľkokapitálu sprevádzaného presadzovaním zlovestných zámerov svetovládnych mocenských elít, ktorým oddane slúži naša zapredaná mocenská klika. 

Dávame preto na vedomie,

že na základe slobodnej vôle a podľa článku 32 Ústavy SR si uplatňujeme právo a staviame sa na odpor zločinnému režimu. Ako slobodní občania máme plné právo plnohodnotne žiť podľa našich predstáv, v súlade s mravnosťou a svedomím v spravodlivej a slobodnej spoločnosti, ktorú vieme budovať a spravovať na blaho celého slovenského národa. Preto

vyzývame

vás, ktorým záleží na osude našej Domoviny, aby ste sa aktívne zapojili do budovania novej spoločnosti, v súlade s našimi tradíciami a zvykmi, do formovania skutočnej Slovenskej národnej rady pre slobodné, nezávislé a zvrchované Slovensko.

Osud Slovenska je v rukách nás všetkých, ktorí sme odhodlaní zachrániť a priviesť k rozkvetu našu milovanú vlasť. Slovensko sa už prebúdza a formujú sa spoločenstvá, občiny či združenia, ktoré sa zjednocujú na spoločnom cieli vyjadrenom v Mierovej rezolúcii referendového vyhlásenia Človeka.

Ukážme celému svetu, že Slovenský Národ je pripravený zobrať svoj osud do vlastných rúk! 

„ … A človek nad človeka u nás nemá práva, sväté naše heslo je Sloboda a Sláva!“ 

 

Na tomto Vyhlásení sa zhodli predstavitelia mnohých pronárodných a vlasteneckých síl, združení, občín a spoločenstiev a bude prednesené na viacerých miestach Slovenska pri príležitosti osláv 78. výročia SNP ako vyjadrenie spoločnej vôle slovenského národa. Ak máte aj vy možnosť vystúpiť pri týchto oslavách, predneste toto Vyhlásenie, ktoré je svedectvom prekonávania roztrieštenosti a zjednocovania slovenskej vlasteneckej scény.

Sionisticko-anglosaský civilizačný model zlyháva a západná civilizácia sa rúti do priepasti, do ktorej, žiaľ, vďaka nekompetentnej a zapredanej mocenskej kliky je strhávané aj Slovensko. Čakajú nás zlomové udalosti, energetická a potravinová kríza, chaos, hospodársky rozvrat a finančný krach, sociálne nepokoje a pád vlády. Rozpad USA, NATO a EÚ je už neodvratný.

Je preto dôležité, aby sa na nadchádzajúce udalosti Slovensko pripravilo. Nestačí pád súčasnej vlády, ktorá likviduje Slovensko svojou zapredanosťou a diletantizmom. Je potrebné sa pripraviť na principiálnu zmenu politického a volebného systému. Je potešujúce, že sa na Slovensku mobilizujú a spájajú pronárodné vlastenecké sily, predovšetkým rôzne spoločenstva, ktoré sa dokázali zjednotiť okrem vzájomnej spolupráce aj tým, že vypracovali spoločný dokument pod názvom „Mierová rezolúcia referendového vyhlásenia Človeka“, ktorý jasne deklaruje, aký spoločenský systém principiálne odmietame a o aký spravodlivý systém sa usilujeme. Bude to systém bez politických strán, aj keď Roman Michelko ho považuje za nemožný. Ale to len preto, že zatiaľ neprekročil svoj tieň, alebo preto, že principiálnu zmenu politického systému odmieta.

Hneď v úvode dokumentu je deklarované, že Ja, Človek, nie tovar, ako zvrchovaný tvorca všetkých ľudských hodnôt a potrieb som si vedomý svojich neodcudziteľných a nezrušiteľných práv a slobôd daných zákonmi Stvoriteľa a zákonmi Prírody. Naše prirodzené práva teda stoja nad akékoľvek zločinné záujmy korporácií. Preto podporujeme budovanie takého spravodlivého spoločenského systému, ktorý na najvyšší piedestál vyzdvihne ľudskú dôstojnosť a umožní naplno rozvinúť tvorivý potenciál každého človeka, čím mu prinesie skutočnú slobodu a šťastie.

Tento dokument je platformou akčného zjednocovania všetkých vlasteneckých síl so spoločným programom formovania spravodlivej a vyspelej spoločnosti, suverénneho a zvrchovaného Slovenska. Po celom Slovensku prebieha podpisová akcia. Pripojte sa aj vy a  svojím podpisom podporte pripravované zmeny na ceste k slobodnej a prosperujúcej spoločnosti. Len spoločnými silami môžeme naštartovať procesy spoločenských zmien na blaho Človeka. Bližšie informácie o význame dokumentu a o tom, ako sa k nemu prihlásiť a ako postupovať, sú uvedené na: https://www.sarisskadrzava.sk/mierova-rezolucia/

Podpisy sú zhromažďované na zberných miestach a nikde nebudú predkladané či zverejňované. Budú slúžiť len ako orientačná informácia o tom, aká je podpora verejnosti pre realizáciu zámerov uvedených v dokumente. Dokument už podporili mnohé inštitúcie a osobnosti, medzi nimi aj JUDr. Štefan Harabín. Bol odoslaný aj na niektoré zahraničné inštitúcie ako signál, že Slováci sú pripravení na významné spoločenské zmeny.

Súčasťou zjednocujúcej celoslovenskej aktivity je však hlavne Vlastenecký Front (VF) ako neformálna ideová, programová a organizačná platforma spájania vlasteneckých síl s cieľom prípravy nového systému riadenia štátu. Čoskoro sa uskutoční ustanovujúci celoslovenský Snem Vlasteneckého Frontu, v ktorého Koordinačnom výbore (tieňovej Slovenskej Národnej Rade) budú mať cez svojich predstaviteľov zastúpenie jednotlivé subjekty (spoločenstvá, združenia, inštitúcie, mimoparlamentné vlastenecké strany a hnutia), ktoré hlásia k spoločnej platforme. Je potvrdená bohatá účasť, čo je sľubným predpokladom formovania odborných rád (sekcií, tímov) pre jednotlivé oblasti spoločenského života v rámci Výkonného výboru VF (tieňovej vlády), ktorý rozbehne prípravu programu záchrany, obnovy a rozvoja Slovenska.  

Slovenský snem VF sa stane najvyšším orgánom zabezpečujúcim prípravu nového systému riadenia štátu. Jeho zasadnutia bude zvolávať Organizačný výbor VF, t.j. akčný tím pozostávajúci z koordinátorov a predsedov odborných rád, ktorí budú pripravovať návrh Programu a Stratégie VF na najbližšie obdobie. Tie sa stanú predmetom rokovania a prijatia na najbližšom ďalšom zasadnutí Slovenského snemu VF. Organizačný výbor bude zároveň zabezpečovať nepretržité fungovanie VF.

Nedovolíme, aby nám zapredanci zlikvidovali naše krásne Slovensko.  Vybudujeme ho odznova na úplne iných základoch. Časy veľkých premien sú predo dvermi, a preto nesmieme spať, ale sa na ne zodpovedne pripravovať, aby keď nastane príhodný okamih, sme neboli zaskočení, ale pripravení.

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 111

Celkové hodnotenie: 23.21

Priemerná čítanosť: 5967

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Vyhostenie veľvyslancov v súvislosti s rastúcim napätím medzi pobaltskými krajinami a Ruskom

  0icon

  Moskva 28. januára 2023 (HSP/europeanconservative/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Diplomatické vzťahy dosiahli nové dno, keďže Estónsko sa nachádza v prvej línii konfrontácie s Ruskom, píše Tadhg Pidgeon…

  Vlhová skončila v slalome štvrtá, 85. triumf Shiffrinovej

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitnej pätnástky 1. kola sobotného slalomu Svetového pohára na 3. mieste.

  V sobotu si treba dávať pozor na snehové jazyky aj vietor

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na väčšine územia s výnimkou niektorých okresov na juhu a východe si treba v sobotu dávať pozor na snehové…

  Projekty obnoviteľných zdrojov energie sa v USA spomaľujú kvôli vysokým nákladom a odporu komunity

  0icon

  Washington 28. januára 2023 (HSP/theepochtimes/Foto:Pixabay)   Inštalácia projektov veternej a solárnej energie sa v Spojených štátoch spomaľuje, pričom niektoré projekty boli zrušené pre pretrvávajúce problémy…

  Nórsko zaznamenalo trojnásobný nárast príjmov z daní z ropy a plynu a dosiahlo nový rekord

  0icon

  Oslo 27. januára 2023 (HSP/oilprice/Foto:Pixabay)   Nórsko očakáva, že v roku 2022 získa rekordných 89,5 miliardy USD (884 miliárd nórskych korún) z daní z ropy…

  Najprv delostrelectvo, potom tanky, potom vojenské lietadlá a potom čo?

  0icon

  Washington 28. januára 2023 (HSP/responsiblestatecraft/Foto:TASR/AP-Peter Steffen)   Zdá sa, že pomalé stúpanie USA po rebríčku eskalácie na Ukrajine sa o niečo zrýchlilo - bez veľkých…

  Dokáže SNS zamiešať volebné karty a dostať sa do parlamentu?

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Ak by sa SNS nakoniec predsa len podarilo preliezť do parlamentu, urobilo by to mnohým už teraz tvoriacim…

  Rozdelenie bohatstva v Indii je ohromujúce

  0icon

  Nai Dilli 28. januára 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Najbohatšie percento Indov vlastní štyridsať percent národného bohatstva krajiny, zatiaľ čo najchudobnejších päťdesiat percent vlastní tri percentá. Taký…

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa

  0icon

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa.

  Meloniová ukazuje svoju "ruskú lásku" prostredníctvom Líbye

  0icon

  Rím 28. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Líbyjská kríza sa zďaleka neskončila. Kríza v Líbyi, ktorá sa začala v dôsledku povstania podporovaného NATO, ktoré zvrhlo…

  Vášeň v Tebe

  Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

  0 icon

  Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

  TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

  0 icon

  Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

  Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

  0 icon

  Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

  Čo vidíte ako prvé? Kráča mačka hore alebo dole schodmi?

  0 icon

  Optická ilúzia, ktorá zobrazuje mačku na schodoch, môže odhaliť vašu skutočnú osobnosť. Snímka v odtieňoch sivej farby zobrazuje mačku na schodoch. Kráča mačka smerom hore alebo ide dole po schodoch? Bez ohľadu na to, ktorým smerom vidíte mačku kráčať, odhalí to váš prístup k životu, informuje

  Prečo nestačí umyť ovocie a zeleninu čistou vodou? Ako ich zbaviť chémie?

  0 icon

  Ako sa správne umýva ovocie a zelenina? V mnohých prípadoch nestačí tečúca voda. Portál LoveNatura uvádza, že väčšina používaných pesticídov má olejovitú štruktúru. Konzistencia oleja je nevyhnutná na to, aby sa prípravok nezmýval na poli počas nepriaznivého počasia.

  Armádny Magazín

  Sestra vodcu KĽDR: "Severná Kórea bude v jednom zákope s armádou a ľudom Ruska"

  0 icon

  Severná Kórea, 28. januára 2023 (AM) – Sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una Kim Yo-jong vyjadrila svoj názor na ozbrojený konflikt na Ukrajine a geopolitickú konfrontáciu medzi Ruskom a kolektívnym Západom. Sestra Kim Čong-una, ktorá zastáva post zástupcu vedúceho oddelenia Ústredného výboru Robotníckej strany KĽDR, uviedla, že Spojené štáty pumpujú

  Západ je nespokojný s Abramovičom. Jeho úloha ako sprostredkovateľa pri rokovaniach s Kyjevom sa oslabila

  0 icon

  USA, 28. januára 2023 (AM) – Takmer pred rokom sa ruský miliardár Roman Abramovič pokúsil pomôcť zastaviť vojnu na Ukrajine, zachrániť si reputáciu na Západe a majetok vo výške 15 miliárd dolárov. Jeho pokusy však neboli úspešné a teraz sa jeho úloha obmedzuje na vyjednávanie výmeny väzňov alebo „dohody o obilí“.…

  Ukrajina bude pre stíhačky F-16 potrebovať žoldnierov a čas

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Na Západe sa začalo rozprávať o presune stíhačiek F-15 a F-16 na Ukrajinu a konkrétne dohody sú možné v priebehu niekoľkých týždňov. Na efektívne využitie týchto strojov sú ale potrební piloti, ktorí s nimi vedia lietať. A nie sú na Ukrajine. Je len jedna možnosť…

  Modernizovaný Kalašnikov AK-12 nabral skúsenosti z bojov na Ukrajine

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Útočná puška AK-12 Kalašnikov bola modernizovaná s prihliadnutím na skúsenosti s jej používaním v bojových operáciách v zóne špeciálnej operácie, sériové dodávky aktualizovaných zbraní sa začnú tento rok. Oznámil to šéf Rostec Sergej Chemezov. Útočná puška AK-12, prijatá ruskou armádou v roku 2018, bola výrazn

  Rusko nemôžeme ignorovať. O "Bismarckovom dialógu"

  0 icon

  Nemecko, 28. januára 2023 (AM) – Prečo sa súkromná osoba s pruskými koreňmi a zvučným menom usiluje o dialóg s ruskými partnermi počas vojny a čo sa môže moderná nemecká politika naučiť od kancelára Otta von Bismarcka. Od

  TopDesať

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

  0 icon

  Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

  Sny, ktoré sa snívali určite už aj tebe. Aký je ich význam?

  0 icon

  Ľudstvo sa pokúša objasniť tajomstvo snov už od nepamäti. Mnoho ľudí verí, že sny sa dajú interpretovať a dokážu predpovedať budúcnosť. Psychológovia zase veria, že sny nám ukazujú náš aktuálny stav a snažia sa nám niečo naznačiť. Existujú však sny, ktoré sa vo väčšom či menšom množstve vyskytujú takmer u…

  TOP10: Najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane sveta

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane na svete, ktoré boli kedy vyrobené. Vývoj zbraní, ktoré spôsobujú hromadné ničenie, sa začal až v minulom storočí. Vojna bola vždy tak trocha významnou hnacou silou technologického pokroku. Vojna by nemala byť nikdy v žiadnom prípade podporovaná ani ospravedlňovaná, no tieto…

  Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

  0 icon

  Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne…

  FOTO DŇA