Slovensko sa prebúdza. Pripojte sa!

VYHLÁSENIE NÁRODA SLOVENSKÉHO

(pri príležitosti 78. výročia SNP)

My, slobodní muži a ženy Slovenskej Zeme, vedomí si svojich neodcudziteľných práv a slobôd, hrdo sa hlásiac k duchovnému odkazu našich slávnych, odvážnych a múdrych predkov,  

vyhlasujeme,

že súčasná mocenská a vládna garnitúra stratila svoju legitimitu tým, že slovenský národ, ktorému mala slúžiť, zradila a zapredala. Preto nadväzujúc na odkaz SNP, vedomí si svojej zodpovednosti pred budúcnosťou nášho národa, s odhodlaním vstupujeme do zápasu proti zlovôli súčasného fašizmu ako diktátu veľkokapitálu sprevádzaného presadzovaním zlovestných zámerov svetovládnych mocenských elít, ktorým oddane slúži naša zapredaná mocenská klika. 

Dávame preto na vedomie,

že na základe slobodnej vôle a podľa článku 32 Ústavy SR si uplatňujeme právo a staviame sa na odpor zločinnému režimu. Ako slobodní občania máme plné právo plnohodnotne žiť podľa našich predstáv, v súlade s mravnosťou a svedomím v spravodlivej a slobodnej spoločnosti, ktorú vieme budovať a spravovať na blaho celého slovenského národa. Preto

vyzývame

vás, ktorým záleží na osude našej Domoviny, aby ste sa aktívne zapojili do budovania novej spoločnosti, v súlade s našimi tradíciami a zvykmi, do formovania skutočnej Slovenskej národnej rady pre slobodné, nezávislé a zvrchované Slovensko.

Osud Slovenska je v rukách nás všetkých, ktorí sme odhodlaní zachrániť a priviesť k rozkvetu našu milovanú vlasť. Slovensko sa už prebúdza a formujú sa spoločenstvá, občiny či združenia, ktoré sa zjednocujú na spoločnom cieli vyjadrenom v Mierovej rezolúcii referendového vyhlásenia Človeka.

Ukážme celému svetu, že Slovenský Národ je pripravený zobrať svoj osud do vlastných rúk! 

„ … A človek nad človeka u nás nemá práva, sväté naše heslo je Sloboda a Sláva!“ 

 

Na tomto Vyhlásení sa zhodli predstavitelia mnohých pronárodných a vlasteneckých síl, združení, občín a spoločenstiev a bude prednesené na viacerých miestach Slovenska pri príležitosti osláv 78. výročia SNP ako vyjadrenie spoločnej vôle slovenského národa. Ak máte aj vy možnosť vystúpiť pri týchto oslavách, predneste toto Vyhlásenie, ktoré je svedectvom prekonávania roztrieštenosti a zjednocovania slovenskej vlasteneckej scény.

Sionisticko-anglosaský civilizačný model zlyháva a západná civilizácia sa rúti do priepasti, do ktorej, žiaľ, vďaka nekompetentnej a zapredanej mocenskej kliky je strhávané aj Slovensko. Čakajú nás zlomové udalosti, energetická a potravinová kríza, chaos, hospodársky rozvrat a finančný krach, sociálne nepokoje a pád vlády. Rozpad USA, NATO a EÚ je už neodvratný.

Je preto dôležité, aby sa na nadchádzajúce udalosti Slovensko pripravilo. Nestačí pád súčasnej vlády, ktorá likviduje Slovensko svojou zapredanosťou a diletantizmom. Je potrebné sa pripraviť na principiálnu zmenu politického a volebného systému. Je potešujúce, že sa na Slovensku mobilizujú a spájajú pronárodné vlastenecké sily, predovšetkým rôzne spoločenstva, ktoré sa dokázali zjednotiť okrem vzájomnej spolupráce aj tým, že vypracovali spoločný dokument pod názvom „Mierová rezolúcia referendového vyhlásenia Človeka“, ktorý jasne deklaruje, aký spoločenský systém principiálne odmietame a o aký spravodlivý systém sa usilujeme. Bude to systém bez politických strán, aj keď Roman Michelko ho považuje za nemožný. Ale to len preto, že zatiaľ neprekročil svoj tieň, alebo preto, že principiálnu zmenu politického systému odmieta.

Hneď v úvode dokumentu je deklarované, že Ja, Človek, nie tovar, ako zvrchovaný tvorca všetkých ľudských hodnôt a potrieb som si vedomý svojich neodcudziteľných a nezrušiteľných práv a slobôd daných zákonmi Stvoriteľa a zákonmi Prírody. Naše prirodzené práva teda stoja nad akékoľvek zločinné záujmy korporácií. Preto podporujeme budovanie takého spravodlivého spoločenského systému, ktorý na najvyšší piedestál vyzdvihne ľudskú dôstojnosť a umožní naplno rozvinúť tvorivý potenciál každého človeka, čím mu prinesie skutočnú slobodu a šťastie.

Tento dokument je platformou akčného zjednocovania všetkých vlasteneckých síl so spoločným programom formovania spravodlivej a vyspelej spoločnosti, suverénneho a zvrchovaného Slovenska. Po celom Slovensku prebieha podpisová akcia. Pripojte sa aj vy a  svojím podpisom podporte pripravované zmeny na ceste k slobodnej a prosperujúcej spoločnosti. Len spoločnými silami môžeme naštartovať procesy spoločenských zmien na blaho Človeka. Bližšie informácie o význame dokumentu a o tom, ako sa k nemu prihlásiť a ako postupovať, sú uvedené na: https://www.sarisskadrzava.sk/mierova-rezolucia/

Podpisy sú zhromažďované na zberných miestach a nikde nebudú predkladané či zverejňované. Budú slúžiť len ako orientačná informácia o tom, aká je podpora verejnosti pre realizáciu zámerov uvedených v dokumente. Dokument už podporili mnohé inštitúcie a osobnosti, medzi nimi aj JUDr. Štefan Harabín. Bol odoslaný aj na niektoré zahraničné inštitúcie ako signál, že Slováci sú pripravení na významné spoločenské zmeny.

Súčasťou zjednocujúcej celoslovenskej aktivity je však hlavne Vlastenecký Front (VF) ako neformálna ideová, programová a organizačná platforma spájania vlasteneckých síl s cieľom prípravy nového systému riadenia štátu. Čoskoro sa uskutoční ustanovujúci celoslovenský Snem Vlasteneckého Frontu, v ktorého Koordinačnom výbore (tieňovej Slovenskej Národnej Rade) budú mať cez svojich predstaviteľov zastúpenie jednotlivé subjekty (spoločenstvá, združenia, inštitúcie, mimoparlamentné vlastenecké strany a hnutia), ktoré hlásia k spoločnej platforme. Je potvrdená bohatá účasť, čo je sľubným predpokladom formovania odborných rád (sekcií, tímov) pre jednotlivé oblasti spoločenského života v rámci Výkonného výboru VF (tieňovej vlády), ktorý rozbehne prípravu programu záchrany, obnovy a rozvoja Slovenska.  

Slovenský snem VF sa stane najvyšším orgánom zabezpečujúcim prípravu nového systému riadenia štátu. Jeho zasadnutia bude zvolávať Organizačný výbor VF, t.j. akčný tím pozostávajúci z koordinátorov a predsedov odborných rád, ktorí budú pripravovať návrh Programu a Stratégie VF na najbližšie obdobie. Tie sa stanú predmetom rokovania a prijatia na najbližšom ďalšom zasadnutí Slovenského snemu VF. Organizačný výbor bude zároveň zabezpečovať nepretržité fungovanie VF.

Nedovolíme, aby nám zapredanci zlikvidovali naše krásne Slovensko.  Vybudujeme ho odznova na úplne iných základoch. Časy veľkých premien sú predo dvermi, a preto nesmieme spať, ale sa na ne zodpovedne pripravovať, aby keď nastane príhodný okamih, sme neboli zaskočení, ale pripravení.

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 107

Celkové hodnotenie: 23.28

Priemerná čítanosť: 6045

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA