Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu vojny na území SR, ohroziť a ukrátiť občanov na ich právach prijímaním zlých rozhodnutí, zákonov a iných právnych aktov, ohroziť občanov na zdraví vplyvom nezvládnutia tzv. pandémie, ohroziť široké vrstvy obyvateľstva na kvalite ich života a pod.

Neexistuje jediný rezort vo vláde, ktorý by bolo možné nejakým spôsobom za ich prácu pre Slovensko vyzdvihnúť. Je to preto, lebo vládna koalícia sa nezaoberá vitálnymi potrebami občanov a neprijíma potrebné opatrenia na riešenie zlého stavu štátu. Najhoršie je, že neháji slovenské záujmy, ale spolupracuje s cudzou mocou na zavlečení Slovenska do novodobého otroctva. Ak súčasná vláda vyhlasuje o minulej vláde, že bola mafiánska mala by predložiť nejaké dôkazy.

V súčasnosti prebiehajú rôzne vyšetrovania korupcie a nezákonnosti minulej vlády. Bolo by to v poriadku, keby boli predložené právne relevantné dôkazy a keby mnoho z týchto procesov nebolo spolitizovaných, lepšie povedané vyrábaných na politickú objednávku vlády. Táto vláda sa svojim protiprávnym konaním blíži k represiám 50-tych rokov minulého storočia!!!

Keďže Slovensko nie je demokratická krajina (má iba politickú pluralitu) tak tu sa politici držia svojho koryta ako kliešte. Bez hanby. Prečo? Lebo sú si vedomí, že do volieb môžu vydržať iba ako nechcený zlepenec. Sem tam sa objaví niekto, kto vyjadrí nespokojnosť s konaním koaličného partnera, ale to je iba divadlo pre hlúpych poddaných. Má to deklarovať, že nezhody sú vo vláde bežné a riešiteľné. U nás sa však riešia aj neriešiteľné veci za nejaké ústupky. Napríklad za peniaze z eurofondov, za prideľovanie zákazok, za dosadzovanie svojich ľudí do predstavenstiev firiem, ktoré potom ryžujú štátne zákazky a pod. Peniaze. Peniaze sú najsilnejšie nelegálne a amorálne lepidlo v politike. Zliepa odporcov, ruší morálne zábrany, znehodnocuje česť politikov, odstraňuje prekážky na ceste k nim a to aj páchaním násilia na občanoch.  Toto všetko sa v slovenskej politike deje. Polícia, orgány činné v trestnom konaní (OČTK) a súdnictvo sa kriminalite hegeromafie nevenujú. Týmto smerom nemajú rozviazané ruky.

Dôvod prečo táto vláda musí skončiť môžeme zhrnúť do jedinej vety. Ohrozuje existenciu Slovenskej republiky!!!

Pozrime sa však na súčasnú opozíciu. Každým legitímnym právom opozície je odhaľovať prešľapy aktuálnej vlády, korupciu, amorálne činy, kroky vedúce proti záujmom Slovenska atď. Za uplynulé obdobie polčasu vládnutia súčasnej vlády sa zverejnilo množstvo pochybení vlády, pričom niektoré boli vyslovene kriminálnej povahy. Ale nič sa nedialo. V demokratickom štáte by po takýchto činoch politici odstúpili sami. A niektorými by sa zaoberali OČTK.

Opozičná strana SMER-SD je stranou, do ktorej koalícia bije z každej strany. Verím Ficovi, že je úlohou aktuálnej zapredaneckej vlády túto stranu za pomoci Lipšica odstrániť z politiky. Za svoj stav si však vo veľkej miere môžu sami. Ich základná chyba počas vládnutia bola, že sa nerozlúčili s nepoctivcami a skorumpovanými ľuďmi z vlastného košiara hneď ako sa o tom dozvedeli. Takých ľudí nemôžu zakrývať, lebo padá tieň nedôvery na celú stranu. A vo voľbách sa potom všetky účty spočítavajú.

Terajšie zásadné chyby, ktoré strana SMER-SD robí sú:

Nebráni sa dostatočne proti falošným a nepodloženým obvineniam a kriminalizácii predstaviteľmi tejto vlády. Smer hrá hru v bielych rukavičkách a hegeromafia s boxerom na paprčiach. Nemôžu sa preto čudovať, že ich vyhlásenia, tlačové konferencie a iné formy verejného prejavu sú neúčinné. Politik, ktorého súper neoprávnene napadne, má ihneď naňho podať trestné oznámenie. Toto sa však nedeje v takej podobe, aby to malo vplyv na verejnú mienku. Občan si potom myslí, že SMER-SD je slabá strana, ktorá sa zľakne silnejšieho závanu vetra.

SMER-SD zlyháva aj pri organizácii referend, ktoré by mali legálne hegeromafiu odstaviť od koryta. Áno prezidentka má tiež svoje maslo na hlave za krytie hegeromafie, ale na to si právni odborníci mali dať pozor pri formulovaní referendových otázok.

R. Fico zdôrazňuje v poslednej dobe, že jeho strane ide o zmenu vlády na základe demokratických princípov. To je síce pekné, ale míňajúce sa účinkom. Hegeromafia nedodržiava demokratické pravidlá, a preto by bolo absolútne legálne, keby SMER-SD vyzval občanov SR na odpor podľa článku 32 Ústavy SR. Tento odpor sa dá prejaviť aj na ulici. Občania majú plné právo vyjadriť svoj odpor na demonštráciách, na štrajkoch, vrátane generálneho štrajku a pod. R. Fico si zrejme dostatočne neuvedomuje, že SR  a jeho občania sú existenčne ohrození. Pritom by mohol mať poučenie z neďalekej histórie, keď spoza hraníc SR boli zorganizované demonštrácie za pomoci zradcov SR a zneužitia mladých ľudí v akciách iniciatívy „Za slušné Slovensko“. V tomto kontexte je možné, že  vraždy Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej súviseli so zvrhnutím vlády SMERU-SD.

Ešte jedna pripomienka k SMERU-SD. R. Fico by mal vedieť, že práca vedenia strany je predovšetkým tímová práca.

Strana Hlas sa vyprofilovala z predstaviteľov strany SMER-SD. Nemožno jej nič vyčítať, ale ani za nič ju chváliť. Hlavní predstavitelia Hlasu sú dostatočne zrelí na to, aby pochopili, že majú pre občanov robiť viac ako len deklarovať pekný, ľúbivý program. To sa hodí, ak ho budú dodržiavať po voľbách ak budú vo vláde. Ale dnes máme na Slovensku revolučnú situáciu, ktorá zatiaľ tlie. Národ čaká na svojho nového Štúra, ktorý sa postaví do jeho čela.

Hlas a SMER-SD robia jednu obrovskú chybu. Nedeklarujú spoluprácu, ale skôr politickú animozitu. Slovensko nie je dostatočne bohaté na proslovenské strany, aby si mohlo dovoliť luxus neochoty k spolupráci.

Obidve strany nemajú cit pre vypočutie ducha národa. Ten hovorí, že situácia je pre občana a Slovensko neúnosná a vyzýva všetkých, ktorým na nich záleží, aby s tým niečo urobili. A rýchlo. Občania nechcú čakať, až im začnú lietať ponad hlavy rakety Američanmi vyprovokovanej vojny v Európe!!!

SMER-SD i Hlas zatiaľ spia ako šípková Ruženka.

Hnutie Republika je novým hnutím, v čele ktorého stoja ľudia, ktorí nemajú potrebu si klásť pred ústa servítku ako SMER-SD alebo Hlas. Pomenúvajú veci nahlas, otvorene hovoria o skutočných potrebách Slovenska a jeho občanov. Ich programu nemožno zatiaľ nič vyčítať. V zmysle svojich možností a kreovania tejto strany sú dostatočne aktívni. Ich výhodou je, že nemajú problém vystúpiť aj pred občanmi na námestiach, keď je to potrebné. A nie iba pri príležitosti štátnych sviatkov. Ich slovník je zrozumiteľný pre občanov. A to je veľmi dôležité.

Ostatné politické proslovenské strany sú žiaľ rozdrobené do mikrostrán a nemajú šancu vo voľbách uspieť, ak sa nezjednotia do jedného – dvoch subjektov s jasným politickým programom. Veľké chyby robia aj páni Chmelár a Harabin, ktorí sa nevedia so svojimi stranami presadiť. Mnohé ich prezentované názory v médiách sú v súlade so slovenskými záujmami, ale títo páni si musia uvedomiť, že iba ich popularita ešte nie je zárukou, že ich strany vo voľbách uspejú. Obaja sú na Slovensku známi, ale ich strany nie. Nestačí mať stránku strany na webe, facebooku alebo inde. Ľudia musia fyzicky cítiť ich činnosť v praxi. Jednoducho im chýba jednota a spoločná spolupráca na báze cieľa ich úspechu vo voľbách.

Poznámka:

Narcis Matovič to pochopil, keď zaradil na svoju kandidátku v roku 2020 stranu špeciálneho prokurátora Lipšica Novu, Kresťanskú úniu, ktorá si uvádza na svojej stránke nasledovné: „Kresťanská únia je stredo-pravá konzervatívna politická strana pre 21. storočie, založená na hod­notách stáročiami overenej židovsko-kresťanskej tradície“. A tiež stranu Domovníka Budaja Zmenu zdola. Aj pomocou tejto nechutne navarenej kaše sa OĽAJNO podarilo vyhrať voľby a potratovým politikom sa otvorili dvere do vysokej politiky.

PS:

Zaujímavou aktuálnou správou posledných dní je, že údajne znechutený J. Naď zvažuje svoj odchod z politiky. Prečo? Chalan sa snažil dlhé roky vyšplhať do politiky po chrbtoch rôznych politických subjektov a pochybných, ale vplyvných ľudí a zrazu to chce hodiť všetko za hlavu? Je to preto, lebo už má nahrabané milióny za americké zákazky a zapredanie štátu? Svoje domáce americké úlohy splnil na jednotku. Je to preto, lebo si uvedomuje, že OĽAJNO po nových voľbách končí a slovenskí občania ho odstránia z tela politiky ako jeden hnusný zapáchajúci vred? Alebo je to preto, že mu jeho pusipajtáš Krúpa vyfúkol budúci flek ministra obrany, keďže SaS dúfa, že bude v novej koalícii po voľbách a už Krúpu na toto miesto pripravuje? Alebo je to preto, že plánuje prestúpiť do novej dezolátnej strany politických zombie Dzurindu a Mikloša? Najpravdepodobnejšie bude, že má v USA pripravený kapitál na podnikanie bez toho, aby bol na očiach slovenskej verejnosti.

V demokracii má vláda slúžiť ľudu. Ak ľud dovolí vláde vládnuť nad národom, nad životom ľudí a  uzurpuje si vládnutie vo svoj prospech, v prospech celosvetových mocenských štruktúr a nadnárodných monopolov a prestane slúžiť ľudu, tak už nežijeme v demokracii. Žijeme v diktatúre nadľudí ktorí si hovoria elity a ktorí svoju túžbu po neobmedzenej moci a kontrole zdôvodňujú nejasnými predstavami,  frázami a snažia sa Vás presvedčiť,  a to aj násilím, že to čo robia, „je pre Vás najlepšie.“ A to je už iba krok ku korporátnemu fašizmu!!!

Vtedy je čas na revolúciu…Podmienky dozreli…Blíži sa výročie SNP. Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

Čo čušíš….                                               

Viliam Paulíny Tóth

Čo čušíš, čušíš, Slováku mužný?
Pretri si oči, sláva ťa zovie, do boja v pole
Striasť raz už putá
dávnej nevole.

Čo čušíš, čušíš, Slováku mužný?
Či ešte žiješ, či ešte čuješ?
tú divú kliatbu, tie vzdychy ťažké?

Či ešte národ verne miluješ?
Čis hotov odísť v boje víťazné.
Hriešniče veľký, vzmuž sa a tresni jarmo o zem tú,
nech minie mrak, nech svet ten vidí,
nech svet ten čuje, že žije Slovák,
že je junák, že žije Slovák a že je junák…

Z  mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 216

Celkové hodnotenie: 24.79

Priemerná čítanosť: 2235

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA