Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky

Ivan Korčok – kiskoidný typ politika, schopný urobiť pre kariéru všetko…

V politike sme už zažili mnohých politikov s podozrením na psychické ujmy rôznych diagnóz od ľahších až po tie ťažšie. Korčok vyzerá byť psychicky celkom zdravý. Trpí však na politickú dezorientáciu a syndróm vyhorenosti v počiatočnom štádiu. K psychickej ujme tak nemá ďaleko ak si neoddýchne – najlepšie zmenou zamestnania na fyzickú prácu. Prospel by mu pobyt na čerstvom vzduchu v hore. Práca drevorubača by bola pre neho dobrým dočasným riešením.

Dobrý politik v diplomacii musí vedieť povedať aj nesúhlasné stanoviská prijateľným spôsobom. Má sa vedieť vynájsť a pritom neklamať. Nemá používať všeobecné frázy verejne známe alebo často medializované. Nemá vykonávať neužitočnú a škodlivú nadprácu.  Populizmus by mu mal byť cudzí a mal by mať prirodzenú autoritu, ktorú si vybudoval počas praxe. Nemá svoju produkciu v štáte určenia opisovať z novín, ani neprezentovať cudzie myšlienky ako svoje vlastné. Dobrý diplomat má  byť vlastenec hájaci slovenské a nie cudzie záujmy. Cudzie záujmy nemá alibisticky prezentovať ako spoločné so slovenskými pokiaľ sú v rozpore. Inteligenciu by mal používať práve pre napredovanie záujmov Slovenska. Nesmie slúžiť cudzím pánom ani neprijímať od nich pokyny alebo príkazy. Má mať prirodzenú schopnosť vedieť presadzovať slovenské záujmy v zahraničí, má byť zásadový a prostredie vyslania má mať naštudované.

Na vedúcom mieste rezortu zahraničných vecí v materskom štáte má mať schopnosť analyticko – syntetického myslenia, má vedieť zostavovať mozaiku situačných správ z teritórií sveta a má mať schopnosť prijímať tomu zodpovedajúce závery. Pokiaľ sa jeho závery nezhodujú s politickým dianím, alebo sú dokonca v rozpore s predstavou iných politikov, má mať schopnosť argumentácie, na základe ktorej ich má presvedčiť o zmene stanoviska tak, aby bolo v prospech slovenských záujmov. Zároveň nemá byť konfliktný, ale má mať schopnosť vyrokovať najprijateľnejšie pozície pre Slovenskú republiku.

Korčok sa to za 30 rokov pobytu na teplých a dobre platených miestach v diplomacii nenaučil. Jeho premena sa zrejme začala v období, keď získal samostatnosť konania na vedúcich  miestach, v kontaktoch s NATO a neskôr v prijatí servility počas pobytu v USA.

Toľko stručne na úvod a teraz sa pozrieme na posledné Korčokove zlyhania. Budem komentovať jeho vyjadrenia písané boltom:

Ivan Korčok v Budapešti: Ak prestane Rusko ničiť nášho suseda a bojovať na Ukrajine, okamžite bude koniec vojny. Ak ale prestane bojovať Ukrajina, bude to jej koniec a Ukrajina neprežije. Toto nie je slovenský záujem!

Korčok vedome háji americké záujmy. Vedome nepomenúva príčiny prečo k vojne došlo, nie je objektívny, ale protiruský, protislovenský, nepomenúva účasť nacistov na Ukrajine a zločiny spáchané Ukrajincami od prevratu na Majdane. Zabudol pripomenúť neschopnosť medzinárodných účastníkov a signatárov pri uplatňovaní dohôd Minsk 1a 2 atď.

Skutočný diplomat a nie sluha Západu by trval od začiatku konfliktu n okamžitom zastavení bojov, dôkladnom vyšetrení zločinov a prijatí zodpovedajúcich záverov. Bol by sa vyjadril, že dodávkami zbraní sa len predlžuje vojna a utrpenie ľudí. Za tento stav sú zodpovedné USA a NATO, ktoré sa správajú desaťročia proti Rusku agresívne a z Ukrajiny si vybudovali vojnový polygón na nástup ďalšej agresie proti Rusku. Skutočný diplomat by odsúdil neonacistické aktivity ukrajinskej armády, odsúdil by nebezpečné aktivity amerických tajných služieb na Ukrajine vrátane výcviku neonacistov a nebezpečných výskumov v biologických laboratóriách na Ukrajine. A je toho ešte oveľa viac. Ale servilný sluha USA Korčok to neurobil. Tvrdenie Korčoka „Ak ale prestane bojovať Ukrajina, bude to jej koniec a Ukrajina neprežije“ je lož.  USA, NATO umelo „živia“ vojnu lebo USA na nej zarábajú neskutočné miliardy. USA nejde o Ukrajinu, ale o to, aby z Ukrajiny urobili ďalší podriadený štát, odkiaľ by mohli plánovať svoju agresiu proti Rusku.

Alibista Korčok nebol schopný zadefinovať otvorene skutočný slovenský záujem!!!

Korčok v Budapešti zdôraznil, že nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku zaznieva názor, že sankcie proti Rusku predlžujú vojnu na Ukrajine.

„Aj u nás rezonuje tento názor a to najčastejšie ho počuť od extrémistickej opozície a ich spriaznencov. Mám na to takúto odpoveď. Nie, sankcie vojnu nepredlžujú,“ vyhlásil minister I. Korčok s tým, že práve sankcie a naša pomoc Ukrajine, vrátane vojenskej, predlžuje existenciu Ukrajiny. „Môžu sa brániť, lebo to je jediná cesta, aby prežili. A presne toto je slovenský záujem – aby náš sused bola naďalej suverénna Ukrajina. Pre všetkých “mierotvorcov” na Slovensku, osobitne tých, čo chcú, aby sa Ukrajinci konečne nejako s Rusmi dohodli=kapitulovali odkazujem toto: Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Korčok je slabý diplomat s nulovou schopnosťou hájiť slovenské záujmy. Od začiatku vojenského konfliktu na Ukrajine bolo zrejmé, že ak sa na Ukrajinu budú dodávať neustále zbrane za nehorázne miliardy USD, Rusko sa neuspokojí s denacifikáciou a demilitarizáciou východu Ukrajiny. Dnes je situácia taká, že ukrajinské vedenie nemá záujem rokovať o mieri. Robí tak na pokyn USA. Čím viac sa bude vojna naťahovať, tým viac sa bude vojna posúvať na západ Ukrajiny s cieľom zničenia ukrajinských náckov a celkovej demilitarizácie krajiny.

Korčok je dokázateľne proamerický miništrant, bez schopnosti definovať slovenské záujmy a presadzovať ich v medzinárodných podmienkach. Vyhlasovať o opozícii, že je extrémistická je jeho úbohosťou a známkou splošteného myslenia. Opozícia by mohla s čistým svedomím o ňom vyhlasovať, že obhajuje ukrajinský neonacizmus, ktorý na Ukrajine je prítomný. Korčok sa tomuto faktu vyhýba, a preto tvrdenie opozície by bolo oprávnené.

Sankcie proti Rusku sú nezmyslom a trvale poškodzujú ekonomiky celého sveta, vrátane Slovenska. Vojenská pomoc Ukrajine je aktom nepriateľstva voči Rusku podľa želania USA. Dodávky zbraní Ukrajine znamenajú v konečnom dôsledku viac mŕtvych na oboch stranách, eskaláciu napätia s možnosťou vypuknutia tretej svetovej vojny. Korčokove vyjadrenia sú pre Slovensko nebezpečné a mal by okamžite odísť z postu ministra zahraničných vecí. Čím neskôr sa vojna skončí, tým budú horšie dopady pre celý svet, ale zvlášť pre Európu a Slovensko. Korčok aj s Naďom by mali vysvetliť občanom Slovenskej republiky prečo sú časti vojska v bojovej pohotovosti vrátane zahraničných systémov Patriot. Naď by mal odprisahať na svoju česť, ak ešte nejakú má, že v Slovenskej republike sa nenachádzajú jadrové zbrane a ani sa nachádzať nebudú!!! Občania SR sú na jeho prísahu zvedaví…Za súčasný stav sú jednoznačne vinné USA a NATO svojou agresívnou politikou, ktorých cieľom je ovládnutie planéty ZEM Spojenými štátmi americkými. A to sa nestane. Pri tomto pláne zlyhal Hitler a zlyhá aj USA…Slovenská vláda obhajobou ukrajinského neonacizmu dostala Slovensko na zoznam nepriateľských štátov Ruska. Slovenská vláda robí nadprácu pre záujmy USA a urobila si z občanov vlastného štátu rukojemníkov.

V demokracii má vláda slúžiť ľudu. Ak ľud dovolí vláde vládnuť nad národom, nad životom ľudí a  uzurpuje si vládnutie vo svoj prospech, v prospech celosvetových mocenských štruktúr a nadnárodných monopolov a prestane slúžiť ľudu, tak už nežijeme v demokracii. Žijeme v diktatúre nadľudí ktorí si hovoria elity a ktorí svoju túžbu po neobmedzenej moci a kontrole zdôvodňujú nejasnými predstavami,  frázami a snažia sa Vás presvedčiť,  a to aj násilím, že to čo robia, „je pre Vás najlepšie.“ A to je už iba krok ku korporátnemu fašizmu!!!

Vtedy je čas na revolúciu…Podmienky dozreli…Blíži sa výročie SNP. Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

Viac na:

https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/ivan-korcok-v-budapesti-ak-prestane-rusko-nicit-nasho-suseda-a-bojovat-na-ukrajine-okamzite-bude-koniec-vojny-ak-ale-prestane-bojovat-ukrajina-bude-to?p_p_auth=KfHC2q2c&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 216

Celkové hodnotenie: 24.79

Priemerná čítanosť: 2235

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA