Obžaloba vedenia cirkvi zo slabosti, kolaborácie a zrady!

Konferencia biskupov Slovenska požiadala ministra zdravotníctva, aby bola návšteva pobožností zaradená medzi esenciálne potreby tak, ako je to napríklad v prípade návštevy potravín, drogérií a podobne. Biskupi žiadajú, aby prístup na pobožnosti nebol povolený len očkovaným a prekonaným, ale úplne všetkým bez rozdielu.

Odpoveďou ministra zdravotníctva bolo, že ich požiadavky chápe, ale že musia byť trpezliví. A biskupi trpezliví budú, čo znamená, že cirkev bude naďalej segregovať veriacich pred bránami kostolov. Že ich bude rozdeľovať na poslušných nariadeniam, ktorí si zaslúžia chodiť na pobožnosti a na občanov druhej kategórie, ktorí si to nezaslúžia.

Takýto dlhodobý prístup biskupov je prejavom neuveriteľnej slabosti, povoľnosti a zmäkčilosti. Je jednaním ľudí, zdegenerovaných blahobytnosťou a štátnymi dotáciami, ktorí sa riadia príslovím: koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj. Koho chlieb ješ, toho pieseň poslušne, trpezlivo a hlavne zodpovedne spievaj.

Uvažujme predsa, že ak biskupi deklarujú, že návšteva pobožností má byť pre kresťanov považovaná za niečo esenciálne, je treba sa za tieto základné a esenciálne hodnoty postaviť. Presne tak, ako sa za ne kedysi dávno stavali prví kresťania. Aj im vtedajší spoločenský systém zakazoval stretávanie. Aj vtedy to bolo protizákonné!

Prví kresťania však ignorovali tieto zákony, pretože veci vlastnej viery považovali za dôležitejšie. Keby totiž boli tak slabošskí, tak povoľní, tak zmäkčilí, tak zodpovední a tak striktne dodržiavajúci zákony, ako súčasní kresťania, nijaké kresťanstvo by tu dnes nebolo, pretože by ho udusil teror vtedajších vládcov a ich zákony.

Dnes žijeme v inej, kultivovanejšej dobe. Mnohé sa zmenilo a nadobudlo inú formu. Avšak princíp zostáva stále rovnaký! Aj dnes sa bezbožná a ateistická pozemská moc snaží pripraviť kresťanov o niečo, čo je z ich pohľadu esenciálne. Snaží sa ich rozdeliť a poštvať proti sebe.

Avšak dnešní kresťania už nie sú takí, akými boli prví kresťania. Nie sú schopní dôrazne sa postaviť za to, čo považujú za dôležité a ignorovať všetky pozemské zákony a vyhlášky, ktoré im to zakazujú. Dnešní kresťania vo väčšine prípadov nepoznávajú vlkov v rúchu baránka, ktorí im hovoria o zodpovednosti, avšak za oponou boja s pandémiou zavádzajú nový svetový poriadok totálnej kontroly obyvateľstva. Zlo sa skrylo pod masku dobra a pod zámienkou dobra spoločnosti a boja s pandémiou inštaluje princípy zla, ktoré by inak boli pre ľudí neprijateľné.

Pre dobro spoločnosti a pre konečné víťazstvo nad covidom to však ľudia akceptujú. Akceptujú princíp donucovania, vydierania, nátlaku, šikanovania, terorizovania, segregácie a ustavičného kontrolovania všade, kde sa len pohnete. Pod mantrou dobra pre spoločnosť sa inštaluje nová totalita a nový moderný systém absolútnej kontroly obyvateľstva, spojený s fašizáciou spoločnosti a nevraživosťou, až nenávisťou jedných voči druhým.

A predstavení cirkví spia, nepoznávajúc zlo pod masku dobra. Nepoznávajú nových uzurpátorov a nových nerónov, aj keď sa ich žiadosti o prístup všetkých kresťanov k pobožnostiam stretávajú s rovnakým úspechom, akoby o to prosili prví kresťania rímskeho cisára Nera.

Ale prví kresťania mali silu, mali guráž a presvedčenie skutočnej viery. A túto silu, guráž a odhodlanosť presvedčenia mala ešte aj takzvaná „podzemná cirkev“ za čias komunistickej totality, ktorá vyvíjala rozličné aktivity, aj napriek komunistickému zákazu a komunistickým zákonom, ktoré za to hrozili tvrdými trestami.

Dnes však vládne vo vysokej cirkevnej hierarchii iba slabosť, spoločenská korektnosť a kolaborácia s nastupujúcom totalitným systémom absolútnej kontroly obyvateľstva. Dnes chýba vysokej cirkevnej hierarchii nekompromisnosť hlasu Jána Krstiteľa, uprednostňujúceho veci božské pred vecami ľudskými. Dnes cirkvi dovolia, aby hlavný hygienik a minister zdravotníctva rozhodovali vo veciach viery. Dnes sa cirkvi korektne a zodpovedne skláňajú pred nariadeniami kadejakých neznabohov a takzvaných odborníkov namiesto toho, aby nekompromisne bojovali za práva veriacich. Dnes sa cirkvi samé stávajú súčasťou tejto mašinérie a pred bránami kostolov „zodpovedne“ segregujú vlastných veriacich, hoci napríklad v obchodoch to už všetci dávno ignorujú. A keby biskupom hlavný hygienik prikázal, aby zapracovali do svojej vierouky dogmu, že aj do neba budú môcť vstupovať len trikrát očkovaní, urobili by to, pretože sú „zodpovední“ a majú neustále na zreteli len „dobro“ spoločnosti. Na príkaz hlavného hygienika by boli schopní vyhlásiť, že pravý kresťan je len kresťan trikrát očkovaný a ostatní pôjdu do pekla.

Ako je možné, že rádoví veriaci ešte dôverujú takejto takémuto cirkevnému vedeniu? Ako je možné, že nevnímajú, že niečo nieje v poriadku? Veď predsa múdre úslovie hovorí, že máme dôverovať, ale preverovať! Ak však iba dôverujeme, ale nepreverujeme, je naša dôvera slepá!

A ak sú aj cirkevní vodcovia slepí, pretože nedokážu a nie sú schopní vnímať zlo, ktoré sa do spoločnosti pretláča pod zámienkou boja s pandémiou, potom sú slepé obe strany. Aj cirkevná vrchnosť aj veriaci, ktorí jej slepo dôverujú. Keď však slepí vedú slepých, všetci spoločne kráčajú do priepasti.

V dobe, kedy vedenie cirkví kolaboruje s novou totalitou je preto nevyhnutné začať dôverovať niečomu inému. Je nevyhnutné začať dôverovať vlastnému svedomiu a jeho hlasu. Je nevyhnutné dôverovať vlastnému citu, prostredníctvom ktorého sa v nás ozýva hlas nášho svedomia. Ak sme sa totiž doteraz spoliehali na hlas ľudí teologicky vzdelaných a stojacich na vysokých priečkach cirkevnej hierarchie, v dnešnej dobe ich zrady, zmäkčilosti, slabosti, povoľnosti a kolaborácie so zlom niet inej cesty, ako načúvať Pánovmu hlasu v sebe, ozývajúcemu sa prostredníctvom citových impulzov nášho svedomia. Ak sa k tomu neschopíme, v našej slepej dôvere v slepých a nehodných vodcov budeme kráčať cestou do priepasti. Všetko to, čo sa v súčasnosti v cirkvi deje nám totiž jasne ukazuje, že dozrel čas na plné duchovné osamostatnenie sa a prebratie plnej duchovnej zodpovednosti za seba samých.

Nie teda nekonečná a poslušnosť systému totálnej kontroly obyvateľstva, inštalovanému pod zámienkou boja s pandémiou, ale odpor voči zlu a novému typu totality. Tento tak prepotrebný odpor sa však žiaľ nešíri z najvyššej cirkevnej hierarchie, ale našťastie nájdu sa jednotlivci, odvážni kňazi, i keď ich nie je mnoho, ktorí ako za čias komunistickej totality slúžia pobožnosti pre všetkých veriacich bez rozdielu. Títo kňazi sa odmietajú stať súčasťou segregačnej totality a rozdeľovania ľudí, pretože vnímajú, že sa je treba proti tomu postaviť a ignorovať takéto vyhlášky a nariadenia presne tak, ako by to so stopercentnou istotou urobili prví kresťania. Lebo ak sa bude zlu neustále ustupovať, a nie len v tejto oblasti, ale vo všetkých oblastiach života spoločnosti, bude zlo naberať na sile a smelosti, až nám nakoniec nedovolí úplne nič. Ani voľne dýchať, čo sa aj naozaj deje.

A ak si niekto myslí, že svitá na lepšie časy, pretože pandemické opatrenia sa začínajú uvoľňovať, je na veľkom omyle. Ide totiž o systém: dva kroky vpred a jeden vzad. Cez leto nechajú obyvateľstvo trochu vydýchnuť a na jeseň už minister zdravotníctva avizoval ďalší úder koronavírusu, ktorý bude doprevádzaný ďalším uťahovaním skrutiek. A tak sa to bude diať až dovtedy, kým mnohé nenormálne a slobodu obmedzujúce nariadenia neprejdú do nového normálu. Do nového svetového poriadku, fungujúceho na úplne iných princípoch, než fungoval svet pred pandémiou. Staré zlaté časy sa už nikdy nemajú vrátiť. Prvou lastovičkou tohto nového normálu je rozhodnutie nízko rozpočtovej leteckej spoločnosti Ryanair, že nosenie rúšok v jej lietadlách bude už trvalé. A to sa bude týkať i covid pasov, a tak ďalej. Preto je treba proti tomu všade a neustále bojovať, alebo v tichosti ignorovať všetky nariadenia, smerujúce k zavádzaniu nového normálu.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 261

Celkové hodnotenie: 1.1

Priemerná čítanosť: 1740

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval…

  Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

  0icon

  Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ…

  Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia…

  Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

  0icon

  Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu…

  Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k…

  NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území…

  Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami,…

  Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor…

  "Krym je ruský!": "Lúče smrti" prinútili Muska milovať Rusko

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými…

  Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať..."

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

  0 icon

  Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  FOTO DŇA