Vývoj v Sýrii neveští nič dobré

Publikované 14.02. 2018 o 22:54 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Konflikt v Sýrii sa preklopil do vyššej úrovne, preto som sa rozhodol sprostredkovať čitateľom informácie z vybraných serverov. Momentálne sa dá nájsť množstvo informácií aj na domácich serveroch, avšak tieto väčšinou analyzujú už prebehnuté udalosti. Analýze budúceho vývoja sa však venuje máloktorý z nich. Z vyjadrení rôznych strán sa dá očakávať zvyšovanie napätia v regióne, ktoré, ak sa situáciu nepodarí upokojiť, čo sa zrejme nepodarí, vyústi pre niekoho do neočakávaných udalostí. Hrozba, že sa rozpúta konflikt v celom regióne Blízkeho východu, ktorý sa nepodarí zvládnuť, hraničí s istotou. Udalosti nabrali spád po strete v oblasti Deir ez Zour a bombardovaní pozícií SAA a spriatelených jednotiek Hizballáhu Američanmi. O život prišli aj členovia skupiny Wagner. Odpoveď prišla po týždni. Sýrska armáda poslala posily do údolia Eufratu do oblasti Deir ez Zour, zvýšila patrolovanie západného brehu, buduje opevnenia a zákopy, a pripravuje sa na ofenzívu proti americkej zástupnej armáde. Táto taktiež zvyšuje svoje sily na východnom brehu. Podľa žurnalistu Al-Masdar news Ibrahima Joudeha sú šance prinajmenšom na malú konfrontáciu medzi sýrskou armádou a americkými zástupnými silami limitovanú obsadením naftových polí na východnej strane Eufratu Sýrskou armádou. Štátny sekretár US Rex Tillerson povedal, že práve naftové polia dovoľujú USA ovplyvňovať dianie v Sýrii. Fayssal Mikdad, zmocnenec ministra zahraničných vecí Sýrie vyzval OSN, aby vyšetrilo akcie a praktiky USA ohrozujúce teritoriálnu integritu, suverenitu a politickú nezávislosť Sýrie. Súčasne prehlásil, že Sýrska armáda zostrelí každé lietadlo vypustené za účelom útoku na Sýriu. Diplomat prevolal k Arabom a Kurdom v severnej Sýrii, aby sa spojili a vybili Turkov zo svojho územia. Upozornil tiež krajiny Západu, aby sa zdržali leteckých útokov voči Sýrii. Spojené štáty a Francúzsko opäť operujú s kartou chemických zbraní, čo napovedá, že sa Západ snaží nájsť zámienku na zapojenie sa do diania v Sýrii. Situácia tam je už aj tak dosť zložitá.

Tri dni po americkom útoku v provincii Deir ez Zour zaútočili izraelské sily na vybrané ciele Iránu  a Sýrskej armády v oblasti Damasku a údajne aj Palmýry. Práve v Palmýre má Irán zriadenú základňu bezpilotných strojov, čo bolo aj zámienkou pre Izraelský zásah. Iránsky špionážny dron vypustený z Palmýry letel pozdĺž východnej Sýrskej hranice s Irakom nedetekovaný americkým dohľadom. Keď preletel Jordánsko – Americký garisón Al Tanfu v Sýrsko-Iracko-Jordánskom triangli, zabočil doprava do severného Jordánska. Preletel Izraelskú hranicu a pokračoval ponad Beit Shean. Deväťdesiat sekúnd neskôr ho izraelské apache zachytili. Bol to prvý priamy stret medzi Izraelom a Iránom. Izrael následne zaútočil na ciele v Sýrii raketami s plochou dráhou letu, z ktorých asi dve tretiny boli zlikvidované sýrskou PVO. Izrael prehlásil, že polovica sýrskej protivzdušnej obrany bola zničená. Izrael prišiel o bojové lietadlo F-16.

Ďalší Iránsko-Izraelský stret bude v neskorom apríli, začiatkom mája, takto o tom píše server Debka.com:

Práve potom sa Irán bude snažiť presunúť Ruské zástupné sily Irackých Šiítov z južného Iraku do Sýrie a tak rozšíriť jeho protiizraelskú vojnovú frontu. Od kedy Izraelské vzdušné sily zasiahli desiatky Sýrskych a Iránskych vojenských cieľov v sobotu 10.februára, určití izraelskí lídri súperia s najnepriateľskejšími protiiránskymi prejavmi („Oni nikdy nezabudnú na nasledujúcu lekciu“ – minister dopravy Yisrael Katz; „Nedovolíme, aby Irán zriadil dopredné komandá“ – Severné velenie OC IDF, generálmajor Yoel Strick) Akokoľvek, plány Iránu „mať v zásobe“ môžu ľahko zdaniť tovar ich varovaní, alebo prinajmešom prídu ako fakt. Irán už má v Sýrii tri dopredné (útočné) komandá – jedno v Damasku, ďalšie v Abu Kamal na východe a tretie v okolí Aleppa. Iránska nasledujúca výzva Izraelu bude pravdepodobne omnoho širšia ako vniknutie osamoteného iránskeho dronu a môže začať ďaleko od severnej izraelskej hranice. Rusko a Irán sa snažia spustiť dvojcestné cezhraničné pohyby medzi Irakom a Sýriou, čo americké sily hlboko frustruje.

Vojenské zdroje portálu DEBKAfile´s uvádzajú, že Spojené štáty sú v procese vytvorenia novej „sily ochrany hraníc“ v Sýrii, ktorá sa skladá hlavne z Kurdských bojovníkov. Irán a Rusko medzičasom budujú a trénujú elitnú jednotku rýchleho nasadenia založenú na irackých Šiítoch. Jednou z jej funkcií bude rozšíriť front proti Izraelu  v Sýrii a aj v Libanone. Očakáva sa, že prichádzajúci prejazd Irackých Šiítskych síl môže byť využitý na detašovanú časť pre službu na Libanonsko-Izraelskej hranici.

Iracká skupina je zložená z 5,000 Šíítskych bojovníkov, ktorí absolvujú špeciálny tréningový kurz pre boje v Sýrii. Boli vybratý z dvoch vysoko výkonných Šiítskych milícií. Jednou z nich je Nujaba z Kaabil (hnutie Božskej časti), ktorá je irackou verziou libanonského Hizballáhu a je vedená Šejkom Akramom al-Kaabim. Má štyri podjednotky, brigádu Ammar Ibn Yasir, brigádu Liwa al-Hamada, výberovú Liwa al-Imam al-Hassan al-Mujtaba – Imam Hssan a Golanskú oslobodzovaciu brigádu. Ďalšou milíciou je jednotka Abud al-Fadl al-Abbás. Veľký rozdiel medzi týmito elitnými irackými silami a ďalšími šiítskými milíciami, ktoré Teherán rozmiestňuje v Sýrii, je, že podľa spravodajských zdrojov portálu DEBKAfile´s budú vybavené leteckou podporou. Ruskí a iránski leteckí dôstojníci zriaďujú leteckú jednotku nazvanú „Combat Helicopters Directorates“ pozostávajúcu z desiatok ruských útočných a nákladných vrtuľníkov Mil Mi-17 ako aj iránskych útočných Shaed285.

Očakáva sa, že väčšina nových síl bude pripravená na začatie presunu na západ v priebehu apríla a vstúpi do juhovýchodných regiónov Abu Kamal a Deir ez-Zour najneskôr začiatkom mája. Zatiaľ americké jednotky nasadené v západnom Iraku a juhovýchodnej Sýrii, sústredené v Al Tanf použili vzdušnú silu a delostreleckú paľbu na zatlačenie protivníka späť od sýrskej hranice. Americký kontingent špeciálnych operácií bol tiež frustrovaný pohybom sýrskych síl a Hizballáhu v opačnom smere snažiacich sa vkročiť na východný breh Eufratu po pontónovom moste položenom Rusmi. (pozn. prekladateľa: Tento bol neskôr zlikvidovaný Američanmi vypustením časti zásob vody z priehrady Tabka a zvýšením hladiny rieky). Tieto sily sa mali pripojiť k prichádzajúcim irackým milíciám. Táto veľká americká operácia so zapojením leteckých síl,  delostrelectva a (prepadových ) kománd bola akosi opomenutá izraelskými politikmi a analytikmi, ktorí komentovali, ako USA opustili sýrsku arénu, keď sa diskutovalo o izraelskom vzdušnom útoku, ku ktorému došlo v sobotu.Napriek všetkému úsiliu zablokovať iracké sily dosiahnuť Sýriu, tieto môžu nájsť malú medzeru v 1000 km dlhej Iracko-Sýrskej hranici a podarí sa im prešmyknúť. Potom bude Izraelská vláda a vojenskí lídri čeliť oveľa ťažšiemu rozhodnutiu, než zničiť iránsky výzvedný dron. Izrael bude musieť pozerať na vzťahy medzi USA a Ruskom, ktoré sú v tomto čase na nízkej úrovni a podľa toho sa právať na zemi. Bude to pre Izrael obtiažne.

 

Upravené, krátené zo zdrojov:

https://www.debka.com/iranian-saegheh-drone-syria-worry-us-well-israel/

https://www.debka.com/next-iranian-israeli-engagement-syria-due-late-april-early-may/

https://www.almasdarnews.com/article/syria-threatens-enemy-warplane/

https://www.almasdarnews.com/article/breaking-syrian-army-deploys-massive-reinforcements-deir-ezzor-offensive-us-backed-forces/

https://southfront.org/us-state-secretary-control-over-oil-fields-allows-washington-to-influence-situation-in-syria/

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

The Huffington Post: Najnebezpečnejšia štvrť na Zemi sa nachádza v Moskve. Zostavený rebríček tvrdí iné

Moskva 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Nedávno portál The Huffington Post vytvoril rebríček najnebezpečnejších oblastí Zeme. Tretie miesto v ňom obsadila štvrť Moskvy Goljanovo. Podľa menovaného portálu je nebezpečnejšia len rómska štvrť Stolipinovo v bulharskom Plovdivu (2. miesto) a hlavné mesto Kolumbie Bogota. Redakcia The Huffington Post dôrazne doporučila,…

Potečie krv? Semifinále Ruska s Českom sa blíži

Pjongčang 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Jae C. Hong)   Česká hokejová reprezentácia sa v semifinále hokejového turnaja na Olympijských hrách v Pjongčangu stretne s Ruskom, čo pre Rusov bude omnoho ťažší zápas než s Nórskom. Takýto názor pred novinármi vyjadril prezident Federácie hokeja Ruska (FHR) Vladislav Treťjak. V stredu ruskí hokejisti…

Zviera už nemá byť na Slovensku vecou, psy sa budú povinne čipovať

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Zviera sa už viac nemá na Slovensku považovať za vec. Zaviesť sa tiež majú opatrenia proti množiteľom, povinné čipovanie psov i opatrenia proti týraniu zvierat. Novinky prináša novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú v stredu schválila vláda. Materiál prináša zmeny aj v Občianskom…

DĽR: Zákonom o reintegrácii Donbasu sa Ukrajina dostala do slepej uličky

Kyjev 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)   Predseda "najvyššej rady" samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin v stredu vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu za násilie páchané na civilistoch tohto regiónu. Informovala o tom v stredu proseparatistická tlačová agentúra DAN. Pušilin takto reagoval…

Nadnárodná obchodná spoločnosť kritizuje Facebook a Google, hrozí zastavením inzercie

Svet 21. februára 2018 (HSP/Foto:unilever.sk)   Nadnárodná spoločnosť Unilever, ktorá patrí k najväčším svetovým inzerentom na sociálnych sieťach, pohrozila serverom Facebook a YouTube, že na nich nebude propagovať svoje výrobky, keď nezabezpečia zastavenie šírenia fake news, nenávisti, sexizmu. Ide tak o jeden z prvých prípadov, keď samotní inzerenti dbajú na čistotu…

Juncker zreorganizoval svoj tím, jeho kabinetu bude prvýkrát šéfovať žena

Brusel 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker urobil v stredu zmeny v tíme svojich najbližších spolupracovníkov. Za nového generálneho tajomníka Komisie vymenoval doterajšieho šéfa svojho kabinetu Martina Selmayra, na ktorého miesto nastúpila Clara Martínezová Alberolová. Informovala o tom na svojej stránke Európska komisia.…

Z miesta havárie iránskeho dopravného lietadla vyzdvihli prvé telá obetí

Teherán 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Morteza Salehi/Tasnim News Agency via AP)   Záchranári vyzdvihli v stredu prvé telá obetí havárie dopravného lietadla iránskej spoločnosti Aseman so 66 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo v hornatej oblasti na juhu Iránu. Informovala o tom agentúra DPA. Guvernér provincie Isfahán pre iránsku…

Svetoznámy slovenský mím slávi v Nemecku úspechy s predstavením Krížová cesta

Mníchov 21. februára 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)   Milan Sládek, slovenský mím žijúci v Nemecku, sa svojím pantomimickým predstavením "Krížová cesta (Der Kreuzweg)" sa s veľkých úspechom už aj po minulé roky predstavil vo viacerých nemeckých mestách Sládek sa so svojím výkonom v 14 zastaveniach predstavil už aj v marci…

Lev v čínskej zoo si kvôli hladu odhryzol chvost

Čína 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)   Namiesto kráľa zvierat uvideli návštevníci v čínskej zoologickej záhrade vyhladnutého leva. Na šokujúcich záberoch je vidieť, že zvieraťu chýba kúsok chvosta. Odhryzol si ho snáď sám? Zvieratá na videu zo zoologickej záhrady Taiyuan v čínskej provincie Šan-si sú skutočne vyhladnuté. Turisti obviňujú zoologickú záhradu…

Predsedníctvo vo V4 je jednou zo slovenských diplomatických priorít

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Jednou z hlavných priorít slovenskej diplomacie na roky 2018 a 2019 bude predsedníctvo vo V4, ktoré Slovensko prevezme v júli tohto roka. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Cieľom piateho slovenského predsedníctva v zoskupení bude okrem iného "ukázať, že členstvo…

SR prispeje na riešenie príčin nelegálnej migrácie vyše 8 miliónmi eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)   Slovensko prispeje do Núdzového zvereneckého fondu EÚ na odstraňovanie príčin nelegálnej migrácie prispeje sumou 8,75 milióna eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Príspevok V4 v celkovej výške 35 miliónov eur má smerovať najmä do Líbye. Použijú sa na obnovenie…

GBC: Na Gibraltáre zadržali Slovákov podozrivých z podvodu

Gibraltár 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Dvaja slovenskí štátni príslušníci žijúci v Španielsku boli obvinení zo sprisahania, uvádza gibraltársky portál GBC. 52-ročný Anton Gorog a 49-ročný Pavel Samson, akcionári aj riaditelia obchodnej spoločnosti v Ocean Village, boli podľa zverejnených informácií zatknutí gibraltárskou políciou na základe sťažnosti sekretariátu vládnych programov…

Vlani bolo na návrat odborníkov zo zahraničia vyčerpaných 476.151 eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vlani bolo na schému na návrat odborníkov zo zahraničia na Slovensko vyčerpaných 476.151 eur. Informoval o tom rezort školstva na stredajšom rokovaní vlády SR. Vláda informatívnu správu vzala na vedomie. V roku 2017 inštitúcie predložili na zaradenie do schémy celkovo 34 pozícií, pričom…

Francúzska vláda rokuje o novom zákone o prisťahovalectve

Paríž 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori, Pool)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron a minister vnútra Gérard Collomb predložili v stredu na zasadnutí vlády svoj prvý zákon o prisťahovalectve, ktorý už zožal kritiku od ľudskoprávnych organizácií za to, že je represívny voči žiadateľom o azyl. Zdroje francúzskej vlády podľa agentúry AP…

Kajínek má cestu otvorenú. Môže kandidovať na prezidenta

Česko 21. februára 2018 (HSP/Foto:youtube)   Omilostený väzeň Jiří Kajínek na nedávnej besede v Hodoníne povedal, že pri nasledujúcej voľbe prezidenta bude kandidovať. Potrebných päťdesiat tisíc hlasov mu ponúkali už teraz, no on to odmietol. Nechcel totiž ísť proti Zemanovi. Blesk.cz sa pýtal právnika, či vôbec môže kandidovať Podľa Kajínka…

Polícia stále vyšetruje prípad komunikácie poslanca Borisa Kollára s mladistvou

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann )   Polícia zatiaľ neukončila vyšetrovanie prípadu komunikácie poslanca Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) s mladistvou ženou na sociálnej sieti. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. "V uvedenom prípade vykonáva Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vyšetrovanie v…

Vláda schválila novú právnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Slovensko by malo mať novú trestnoprávnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu. Pripravilo ju ministerstvo spravodlivosti, ktoré zohľadnilo medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, názory odborníkov a rieši i niektoré problémy aplikačnej praxe. Návrh novely Trestného zákona, ktorý v stredu schválila vláda, tiež preberá európske…

Vláda schválila zákon proti byrokracii Petra Pellegriniho

Bratislava 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Vláda dnes schválila nový zákon o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže osôb využívaním informačných systémov verejnej správy (zákon proti byrokracii) z dielne úradu podpredsedu vlády Petra Pellegriniho. Tento zákon zruší povinnosť úradov pýtať od občanov a podnikateľov výpis a odpis z registra trestov, ako aj výpisy z katastra…

TopSpeed

Je skryté meranie rýchlosti len obyčajným príjmom pre štát?

2

Porušovanie MPR-ky je jedným z najčastejších priestupkov, ktoré páchajú vodiči na cestách. Okrem iného je tento priestupok ľahko zadokumentovateľný a dokázateľný. Existujú totiž rôzne merače rýchlosti, z ktorých niektoré vedia pracovať aj za zhoršených poveternostných podmienok. Policajti vykonávajú meranie rýchlosti preto, aby zvyšovali bezpečnosť na cestách. Aspoň to je jeden…

Trojvalec Volvo? Bohužiaľ už onedlho realita

10

Pamätáte si na doby, keď bol najmenším motorom v prémiových autách štvorvalec, a aj to len v najspodnejších motorizáciách? Tie časy sú však preč. Na vlnu downsizingu naskočilo Volvo s jeho štvorvalcovými dvojlitrami, teraz pokračujú s o valec menším motorom. Trojvalec Volvo bude mať svoj prvý debut v najmenšom SUV XC40.

Techrules Ren RS je čínsky diesel-elektrický hypercar s 1305 k

3

Čínska spoločnosť Techrules pripravuje na autosalón v Ženeve zaujímavé prekvapenie. Zobrali niečo, čo sa už dlho používa na železnici a preniesli to do sveta rýchlych kolies. Stroj Ren RS, ktorý predstavia na autosalóne má nezvyčajný pohon, ide totiž o diesel-elekrický hypercar. Číňania postavili hypercar len na jazdu na okruhu a len pre jedného,…

Nové španielske SUV bude SEAT Tarraco

0

Španieli už dávnejšie ohlasovali príchod tretieho SUV, čím by dorovnali prevahu niektorých značiek na poli SUV. Ešte minulý rok spustili hlasovanie o mene tretieho SUV modelu, ktorý ste mohli vybrať aj vy. Nové španielske SUV však svoje meno už pozná, bude ním SEAT Tarraco. A ako je u značky pravidlom, bude sa…

4 rady ako nepoškodiť auto počas lyžovačky

3

"Budúci rok si na 100% kúpim truhlu. Lyže už nebudem prepravovať v interiéri! Poškodil som si plasty v kufri a kožu na sedadlách." Tú vetu už povedalo mnoho z nás po tom, ako sme lyže prepravovali voľne umiestnené v batožinovom priestore tak, že časť trčala cez sklopené zadné sedadlá do…

V Bratislave opravia cesty a chodníky. Ide o tieto úseky

4

Tento rok opravia v Bratislave cesty a chodníky. Do opráv celkovo investujú 16 miliónov eur. 7 miliónov pôjde z rozpočtu hlavného mesta a 9 miliónov eur dodá vláda vo forme dotácie. Celkovo opravia 100 km jazdných pruhov. A "jazdných pruhov" neznamená 100 km ciest ako takých.

KAMzaKRÁSOU

Vyhrajte balíček úžasných produktov Puravida Bio v hodnote 41,40 €

2

Myslíte si, že na trhu existuje veľké množstvo výrobcov, ktorý spotrebiteľom predávajú široké spektrum kozmetiky a iných výrobkov? Súhlasíme! A rovnako medzi nimi nájdete aj veľké množstvo spoločností, ktoré na našom trhu ponúkajú prírodné produkty. Avšak, koľko z nich sa môže popýšiť vysoko kvalitnými produktmi, ktoré by uspokojovali vaše požiadavky? My…

Vatové tyčinky do uší: Zabudni na ich používanie! Dôvod ťa zaskočí

5

Vatové tyčinky do uší - tak univerzálny pomocník, a predsa sú škodlivé! Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo? Používame ich všetci – muži, ženy, deti. Dokonca ich vieme využívať aj úplne inak. Doupravujeme si nimi rozmazaný rúž, otlačenú riasenku, či nedokonalú linku. Avšak, výrobcom sú predurčené na čistenie uši. Prečo ich…

Škodia odličovacie obrúsky našej pleti? Povieme ti pravdu!

4

Odličovacie obrúsky sú jednoduché na použitie, rýchle a vhodné pre lenivé ženy, no pravdepodobne to nie je najzdravšia voľba. Určite to je však zdravšie, ako spať s tvárou plnou makeupu, ktorý nám upcháva póry, zbiera nečistoty a koniec koncov nám môže spôsobiť nepríjemné zápaly a vrásky. Mnohé z nás sa snažia…

Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

4

Aloe vera patrí medzi pomerne známe a rozšírené rastliny. Do povedomia sa dostalo nielen netradičným zjavom no i svojimi pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Je obľúbenou ingredienciou napríklad v rozličných kozmetických produktoch a nachádza sa dokonca i v nápojoch. Aloe vera je skvelé na vonkajšie i vnútorné použitie. Výbornou správou je, že vypestovať si ho môžete i doma.…

Afrodiziakum: Nakopni svoj sexuálny apetít týmito potravinami!

5

Neviete ako oživiť váš vzťah? Nudí vás partner alebo ste naopak príliš unavená na milostné hrátky? Povinnosti a starosti nám môžu niekedy popliesť hlavu oveľa viac ako náš milovaný. Presne v týchto chvíľach siahnite po niektorom z jedlých pomocníkov. Afrodiziakum, super potravina, ktorá vám zlepší náladu a ochutí život. Majte pre každý…

Video Nikto nie je dokonalý: Ženy odhaľujú svoje akné na Instagrame!

3

O prirodzenej ženskej kráse sa toho nahovorilo veľa, no len niekoľko žien má v skutočnosti v súčasnosti guráž vyjsť von a ukázať svetu, aká je ich tvár bez makeupu. A práve tieto ženy s takouto gurážou sa rozhodli viac nemlčať a ukázať svetu svoju pravú tvár. Preto možno vidíte akné na Instagrame, kde ho odhaľujú…

TopDesať

Včelí úľ priamo v obývačke? Spoločnosť z USA prišla s geniálnym riešením

0

Ako pravdepodobne vieš, populácia včiel je v konzistentnom poklese už dlhší čas a za hlavné príčiny sa považuje moderné priemyselné poľnohospodárstvo. Spoločnosť pôvodom zo Spojených štátov ale prišla so zaujímavým riešením, vďaka ktorému budeš môcť mať včelí úľ priamo v obývacej izbe. Výhyn včiel je zlou správou pre všetkých ľudí na…

3D kresby, ktoré vyzerajú veľmi realisticky

0

Vždy mu vravievali, že ma obrovský talent na kreslenie, no on to dlhé roky ignoroval. Reč je o 32-ročnom chlapovi zo Srbska, ktorý si nakoniec aj tak našiel cestu k maľovaniu. Začal totižto vytvárať 3D kresby, ktoré vyzerajú neuveriteľne realisticky. Ako sám vraví, svoj talent ignoroval a kresbám sa venuje…

Takto to vyzerá, ak je hlavou rodiny kreatívny otec s vášňou pre fotografiu a Photoshop

0

"Volám sa John Wilhelm. Narodil som sa v roku 1970 v Winterthur v Švajčiarsku, kde žijem spolu so svojou ženou a mojimi štyrmi deťmi (3 dcéry a 1 syn). A som kreatívny." "Fotografovanie bolo v mojom živote vždy dôležité. Môj otec bol skúseným hobby-fotografom a založil najmenej dve miestne fotografické…

Fotografie, ktoré poriadne potrápia tvoju hlavu

0

Už si niekedy videl mačku s guľometom? Pravdepodobne nie a zrejme ťa sklameme, pretože ju neuvidíš ani dnes. Na prvý pohľad ti však pri pohľade na túto fotografiu napadne, že ona má pri sebe naozaj strelnú zbraň. Týmto sa ti snažíme naznačiť, že dnes ti ukážeme fotografie, ktoré poriadne potrápia…

10 silných ilustrácií, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

0

Jeden obrázok znamená viac ako tisíc slov... Takto sa cítia ľudia po zhliadnutí ilustrácií tajomného japonského umelca Avogada6, ktoré prinútia zamyslieť sa naozaj každého. Tajomný ilustrátor a video-editor si nepraje zverejniť akékoľvek osobné údaje o svojom živote. "Som obyčajný človek, ktorý má rád chémiu," píše na svojom Twitterovom profile, ale jeho diela hovoria samé za seba.…

Inšpirácie na perfektné fotografie. Niektoré sú však nebezpečné

0

Niektorí riskujú svoj život, iní si neuvedomujú ani to nebezpečenstvo, ktoré im hrozí pri takejto nebezpečnej činnosti. To všetko robia kvôli sledovanosti na svojich instagramových a facebookových účtoch. Je naozaj fascinujúce, kam sa títo niektorí ľudia vyšplhali. Dnes ti teda prinášame inšpirácie na perfektné fotografie, ktoré určite záujmu aj tvojich…