Vývoj v Sýrii neveští nič dobré

Publikované 14.02. 2018 o 22:54 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Konflikt v Sýrii sa preklopil do vyššej úrovne, preto som sa rozhodol sprostredkovať čitateľom informácie z vybraných serverov. Momentálne sa dá nájsť množstvo informácií aj na domácich serveroch, avšak tieto väčšinou analyzujú už prebehnuté udalosti. Analýze budúceho vývoja sa však venuje máloktorý z nich. Z vyjadrení rôznych strán sa dá očakávať zvyšovanie napätia v regióne, ktoré, ak sa situáciu nepodarí upokojiť, čo sa zrejme nepodarí, vyústi pre niekoho do neočakávaných udalostí. Hrozba, že sa rozpúta konflikt v celom regióne Blízkeho východu, ktorý sa nepodarí zvládnuť, hraničí s istotou. Udalosti nabrali spád po strete v oblasti Deir ez Zour a bombardovaní pozícií SAA a spriatelených jednotiek Hizballáhu Američanmi. O život prišli aj členovia skupiny Wagner. Odpoveď prišla po týždni. Sýrska armáda poslala posily do údolia Eufratu do oblasti Deir ez Zour, zvýšila patrolovanie západného brehu, buduje opevnenia a zákopy, a pripravuje sa na ofenzívu proti americkej zástupnej armáde. Táto taktiež zvyšuje svoje sily na východnom brehu. Podľa žurnalistu Al-Masdar news Ibrahima Joudeha sú šance prinajmenšom na malú konfrontáciu medzi sýrskou armádou a americkými zástupnými silami limitovanú obsadením naftových polí na východnej strane Eufratu Sýrskou armádou. Štátny sekretár US Rex Tillerson povedal, že práve naftové polia dovoľujú USA ovplyvňovať dianie v Sýrii. Fayssal Mikdad, zmocnenec ministra zahraničných vecí Sýrie vyzval OSN, aby vyšetrilo akcie a praktiky USA ohrozujúce teritoriálnu integritu, suverenitu a politickú nezávislosť Sýrie. Súčasne prehlásil, že Sýrska armáda zostrelí každé lietadlo vypustené za účelom útoku na Sýriu. Diplomat prevolal k Arabom a Kurdom v severnej Sýrii, aby sa spojili a vybili Turkov zo svojho územia. Upozornil tiež krajiny Západu, aby sa zdržali leteckých útokov voči Sýrii. Spojené štáty a Francúzsko opäť operujú s kartou chemických zbraní, čo napovedá, že sa Západ snaží nájsť zámienku na zapojenie sa do diania v Sýrii. Situácia tam je už aj tak dosť zložitá.

Tri dni po americkom útoku v provincii Deir ez Zour zaútočili izraelské sily na vybrané ciele Iránu  a Sýrskej armády v oblasti Damasku a údajne aj Palmýry. Práve v Palmýre má Irán zriadenú základňu bezpilotných strojov, čo bolo aj zámienkou pre Izraelský zásah. Iránsky špionážny dron vypustený z Palmýry letel pozdĺž východnej Sýrskej hranice s Irakom nedetekovaný americkým dohľadom. Keď preletel Jordánsko – Americký garisón Al Tanfu v Sýrsko-Iracko-Jordánskom triangli, zabočil doprava do severného Jordánska. Preletel Izraelskú hranicu a pokračoval ponad Beit Shean. Deväťdesiat sekúnd neskôr ho izraelské apache zachytili. Bol to prvý priamy stret medzi Izraelom a Iránom. Izrael následne zaútočil na ciele v Sýrii raketami s plochou dráhou letu, z ktorých asi dve tretiny boli zlikvidované sýrskou PVO. Izrael prehlásil, že polovica sýrskej protivzdušnej obrany bola zničená. Izrael prišiel o bojové lietadlo F-16.

Ďalší Iránsko-Izraelský stret bude v neskorom apríli, začiatkom mája, takto o tom píše server Debka.com:

Práve potom sa Irán bude snažiť presunúť Ruské zástupné sily Irackých Šiítov z južného Iraku do Sýrie a tak rozšíriť jeho protiizraelskú vojnovú frontu. Od kedy Izraelské vzdušné sily zasiahli desiatky Sýrskych a Iránskych vojenských cieľov v sobotu 10.februára, určití izraelskí lídri súperia s najnepriateľskejšími protiiránskymi prejavmi („Oni nikdy nezabudnú na nasledujúcu lekciu“ – minister dopravy Yisrael Katz; „Nedovolíme, aby Irán zriadil dopredné komandá“ – Severné velenie OC IDF, generálmajor Yoel Strick) Akokoľvek, plány Iránu „mať v zásobe“ môžu ľahko zdaniť tovar ich varovaní, alebo prinajmešom prídu ako fakt. Irán už má v Sýrii tri dopredné (útočné) komandá – jedno v Damasku, ďalšie v Abu Kamal na východe a tretie v okolí Aleppa. Iránska nasledujúca výzva Izraelu bude pravdepodobne omnoho širšia ako vniknutie osamoteného iránskeho dronu a môže začať ďaleko od severnej izraelskej hranice. Rusko a Irán sa snažia spustiť dvojcestné cezhraničné pohyby medzi Irakom a Sýriou, čo americké sily hlboko frustruje.

Vojenské zdroje portálu DEBKAfile´s uvádzajú, že Spojené štáty sú v procese vytvorenia novej „sily ochrany hraníc“ v Sýrii, ktorá sa skladá hlavne z Kurdských bojovníkov. Irán a Rusko medzičasom budujú a trénujú elitnú jednotku rýchleho nasadenia založenú na irackých Šiítoch. Jednou z jej funkcií bude rozšíriť front proti Izraelu  v Sýrii a aj v Libanone. Očakáva sa, že prichádzajúci prejazd Irackých Šiítskych síl môže byť využitý na detašovanú časť pre službu na Libanonsko-Izraelskej hranici.

Iracká skupina je zložená z 5,000 Šíítskych bojovníkov, ktorí absolvujú špeciálny tréningový kurz pre boje v Sýrii. Boli vybratý z dvoch vysoko výkonných Šiítskych milícií. Jednou z nich je Nujaba z Kaabil (hnutie Božskej časti), ktorá je irackou verziou libanonského Hizballáhu a je vedená Šejkom Akramom al-Kaabim. Má štyri podjednotky, brigádu Ammar Ibn Yasir, brigádu Liwa al-Hamada, výberovú Liwa al-Imam al-Hassan al-Mujtaba – Imam Hssan a Golanskú oslobodzovaciu brigádu. Ďalšou milíciou je jednotka Abud al-Fadl al-Abbás. Veľký rozdiel medzi týmito elitnými irackými silami a ďalšími šiítskými milíciami, ktoré Teherán rozmiestňuje v Sýrii, je, že podľa spravodajských zdrojov portálu DEBKAfile´s budú vybavené leteckou podporou. Ruskí a iránski leteckí dôstojníci zriaďujú leteckú jednotku nazvanú „Combat Helicopters Directorates“ pozostávajúcu z desiatok ruských útočných a nákladných vrtuľníkov Mil Mi-17 ako aj iránskych útočných Shaed285.

Očakáva sa, že väčšina nových síl bude pripravená na začatie presunu na západ v priebehu apríla a vstúpi do juhovýchodných regiónov Abu Kamal a Deir ez-Zour najneskôr začiatkom mája. Zatiaľ americké jednotky nasadené v západnom Iraku a juhovýchodnej Sýrii, sústredené v Al Tanf použili vzdušnú silu a delostreleckú paľbu na zatlačenie protivníka späť od sýrskej hranice. Americký kontingent špeciálnych operácií bol tiež frustrovaný pohybom sýrskych síl a Hizballáhu v opačnom smere snažiacich sa vkročiť na východný breh Eufratu po pontónovom moste položenom Rusmi. (pozn. prekladateľa: Tento bol neskôr zlikvidovaný Američanmi vypustením časti zásob vody z priehrady Tabka a zvýšením hladiny rieky). Tieto sily sa mali pripojiť k prichádzajúcim irackým milíciám. Táto veľká americká operácia so zapojením leteckých síl,  delostrelectva a (prepadových ) kománd bola akosi opomenutá izraelskými politikmi a analytikmi, ktorí komentovali, ako USA opustili sýrsku arénu, keď sa diskutovalo o izraelskom vzdušnom útoku, ku ktorému došlo v sobotu.Napriek všetkému úsiliu zablokovať iracké sily dosiahnuť Sýriu, tieto môžu nájsť malú medzeru v 1000 km dlhej Iracko-Sýrskej hranici a podarí sa im prešmyknúť. Potom bude Izraelská vláda a vojenskí lídri čeliť oveľa ťažšiemu rozhodnutiu, než zničiť iránsky výzvedný dron. Izrael bude musieť pozerať na vzťahy medzi USA a Ruskom, ktoré sú v tomto čase na nízkej úrovni a podľa toho sa právať na zemi. Bude to pre Izrael obtiažne.

 

Upravené, krátené zo zdrojov:

https://www.debka.com/iranian-saegheh-drone-syria-worry-us-well-israel/

https://www.debka.com/next-iranian-israeli-engagement-syria-due-late-april-early-may/

https://www.almasdarnews.com/article/syria-threatens-enemy-warplane/

https://www.almasdarnews.com/article/breaking-syrian-army-deploys-massive-reinforcements-deir-ezzor-offensive-us-backed-forces/

https://southfront.org/us-state-secretary-control-over-oil-fields-allows-washington-to-influence-situation-in-syria/

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

OĽANO na odbornej konferencii predstavilo riešenia pre Žilinský kraj

Žilina 20. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR- Pavol Ďurčo)   Hnutie OĽaNO predstavilo na odbornej konferencii "Riešenia pre Slovensko: za lepší život v Žilinskom kraji" riešenia v oblasti dopravy, ale aj zdravotníctva, zamestnanosti a rodiny Dopravná situácia je v Žilinskom kraji neúnosná. Každodenné kolóny a zápchy výrazne komplikujú život jeho obyvateľom. To však má negatívny…

Strašné sršne dobývajú Európu. Ako sa pred nimi chrániť?

Moskva 20. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR- František Iván)   V poslednej dobe sa v mediách objavili desivé správy o náraste populácie nebezpečného druhu sršňa - ázijského sršňa, inak osy čínskej. Sputnik sa spýtal známeho ruského zootechnika včelára, doktora poľnohospodárskych vied, profesora Ivana Nikolakeviča Madebejkina, nakoľko sršeň ohrozuje ľudí a ako sa…

Čepelová postúpila do finále turnaja v čínskom Su-čou

Su-čou 20. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR/AP- The Canadian Press, Jacques Boissinot)   Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do finále dvojhry na turnaji ITF v čínskom meste Su-čou (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch vonku) 25-ročná Košičanka si v sobotnom semifinále poradila s ukrajinskou sedmičkou "pavúka" Angelinou Kalininovou 6:7 (5), 6:1, 7:6 (2).…

Koľko Američanov považuje Rusko za nepriateľa USA?

Washington 20. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR-Lukáš Grinaj)   Z výsledkov prieskumu vydavateľstva Economist a inštitútu verejnej mienky YouGov vyplýva odpoveď na otázku, koľko Američanov považuje Rusko za nepriateľa USA.  Prieskum (14. – 16. 10.) medzi 1500 Američanmi ukázal, že 34 % Američanov považuje Rusko za nepriateľa USA a 2 % za spojenca USA,…

Parlament Moldavska odmietol zaradiť do ústavy článok o európskej integracii a vstupe krajiny do EÚ

Kišiňov 20. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-John McConnico)   Poslanci moldavského parlamentu nepodporili iniciatívu Demokratickej strany a odmietli zaradiť do ústavy článok o európskej integracii a vstupe krajiny do Európskej únii. V prvom a druhom čítaní za európskú integráciu hlasovalo iba 54 poslancov, ale na zavedenie zmien do ústavy krajiny je potrebných 67 hlasov Svoje sklamanie…

Námestník šéfa ruskej diplomacie Riabkov kritizuje USA v kauze Chusiajnovová

Moskva 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: Facebook)   Obvinenie Spojených štátov, že Ruska Jelena Chusiajnovová pomáhala v sociálnych médiách ovplyvňovať kampaň pred blížiacimi sa voľbami v USA, je hanebné, vyhlásil v sobotu námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov Proti Chusiajnovovej vzniesla v piatok žalobu americká prokuratúra, ktorá tvrdí, že táto…

Grécky premiér víta súhlas macedónskeho parlamentu so zmenou názvu krajiny

Atény 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Petros Giannakouris)   Grécky premiér Alexis Tsipras v sobotu privítal súhlas macedónskeho parlamentu s navrhovanou zmenou názvu krajiny a označil to za rozhodujúci krok smerom k ukončeniu desaťročí sporov medzi dvoma susediacimi štátmi. Informovala o tom agentúra Reuters Tsipras komentoval najnovší vývoj v Macedónsku, kde…

Polícia uskutočnila nočnú raziu v nemeckom meste Marl a jeho okolí

Marl/Berlín 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/DPA/Bildfunk- Paul Zinken)   Nemecké bezpečnostné zložky uskutočnili v noci na sobotu za účasti kolegov z finančnej a colnej stráže veľkú raziu zameranú proti zločineckým klanom v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, počas ktorej sa sústredili na shisha bary, čajovne a stávkové kancelárie Informovali o tom Západonemecký…

Radnica Moskvy zrušila povolenie na akciu na pamiatku obetí stalinských represií

Moskva 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: Public domain) Moskovské úrady odvolali svoje povolenie pre tohtoročné zhromaždenie na pamiatku obetí stalinistických represií, ktoré sa na Lubianskom námestí v blízkosti sídla bývalej tajnej služby KGB malo konať 29. októbra Ako náhradné miesto moskovská radnica ponúkla organizátorom námestie pri Kameni smútku na Triede Andreja…

Ústredný výkonný výbor ČSSD vyjadril dôveru lídrovi strany Janovi Hamáčkovi

Hradec Králové/Praha 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Martin Baumann)   Ústredný výkonný výbor Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) vyjadril v sobotu na zasadaní v meste Hradec Králové veľkou väčšinou hlasov dôveru predsedovi strany, českému vicepremiérovi a ministrovi vnútra Janovi Hamáčkovi. O dôvere prvému podpredsedovi strany Jiřímu Zimolovi sa napokon nehlasovalo. Informácie priniesol…

Mečiar: Danko pracuje len na sebe, iba pre vlastný prospech a kariéru a neštíti sa preto vykonať aj špinavé veci

Bratislava 20. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR- Radovan Stoklasa; Jana Birošová)   Prvé augustové týždne sa médiá predháňali, kto skôr prinesie prevratnú správu v súvislosti s rozhodnutím bývalého trojnásobného premiéra a zakladateľa Slovenskej republiky Vladimíra Mečiara o jeho opätovnom návrate do veľkej politiky Expredseda vlády začal riešiť stav slovenských politických strán ešte v decembri minulého roka,…

V Bostone vydražili raritný meteorit z Mesiaca

Boston 20. októbra 2018 (SITA/AP/Foto: screenshot z YouTube)   Istý zberateľ z Vietnamu sa stal novým majiteľom raritného meteoritu pochádzajúceho z Mesiaca, ktorý v piatok dražili v americkom Bostone Ako informovala aukčná spoločnosť RR Auction, meteorit nakoniec vydražili za 612 500 amerických dolárov (v prepočte okolo 530 000 eur). Pôvodne pritom…

Na mieste pádu ruského cvičného vojenského lietadla sa našli dva fragmenty tela

Moskva 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Dmitry Lovetsky)   Na mieste pádu cvičného vojenského lietadla typu L-39 Albatros ruských vzdušných síl, ktoré sa vo štvrtok zrútilo do Azovského mora, boli nájdené dva fragmenty tela Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj v ruskom vojenskom letectve, podľa ktorého pátranie…

Ako sa zmenil internet? Zabezpečuje vám súkromie?

Svet 20. októbra 2018 (HSP/Foto: Pixabay)   Sir Tim Berners-Lee, britský vedec, programátor a vizionár, ktorý dostal rytiersky titul za svoje „zásluhy o celosvetové rozšírenie a rozvoj internetu“, zasvätil posledných 30 rokov rozvoju internetových štandardov. Bol to práve on, kto v roku 1989 ako zamestnanec CERN-u vytvoril protokol HTTP a je…

Voľby v Afganistane majú prvých ranených, hlasovanie sa predlžuje

Kábul 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Dvaja policajti utrpeli zranenia, keď sa pokúšali zneškodniť podomácky vyrobené výbušné zariadenie, nájdené neďaleko hlasovacej miestnosti v severozápadnej časti afganského hlavného mesta Kábul. Píše o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie šéfa obvodnej polície Obyvatelia Afganistanu začali v sobotu hlasovať…

Hrabko: Marian Kočner tvrdil, že na Kollára má aj iné veci, ako zverejnil

Bratislava 20. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)   Kontroverzný podnikateľ Marian K., ktorý v minulosti obviňoval Borisa Kollára z kontaktov s mafiánmi, tvrdil, že má proti nemu aj veci, ktoré zatiaľ nezverejnil. V diskusii na TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko "Ja poznám Mariana K. z kauzy Gamatex. Jediný raz…

Pedologovia búrajú mýty. Ľudia si vlastnou činnosťou privodili ekologickú katastrofu

Moskva 20. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- TANJUG)   Dokonca aj počas života rastliny a ich bunky drevnatejú a v tejto forme sa zachovávajú tisíce rokov. Chemická analýza ukazuje, akému vplyvu podliehala pôda a o čo sa zaujímali kmene, ktoré tu žili. O tom, ako pedologovia pomáhajú obnoviť životné prostredie a porozumieť…

Bola to naozaj samovražda, alebo už niekto upratuje? Matka Ronalda Riga, muža z identikitu, pochybuje. Práve si vybielil dom a tešil sa z novej práce

Komárno 19. októbra 2018 (HSP/Bumm/Foto: Bumm)   Regionálny internetový portál Bumm.sk z Komárna priniesol autentické svedectvo nešťastnej matky Ronalda Riga, záhadného mladíka spájaného v súvislosti so zverejnením policajného identikitu v prípade vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Zronená matka Martina poskytla necenzúrované stanovisko ako reakciu na reportáž mainstreamového média Kriminoviny…

TopSpeed

Porovnanie konfigurátorov: BMW

0

Máme tu ďalšiu časť v seriáli o porovnávaní konfigurátorov. Tentokrát sa zameriame na značku BMW, trocha exkluzívne Bentley alebo Aston Martin som skutočne preskočil. Porovnanie konfigurátorov v tomto prípade nemá reálnu odozvu, málokto na Slovensku si pôjde kúpiť nové Bentley a bude riešiť konfigurátor. BMW je v dnešnej dobe už naozaj tak veľkosériová značka, že…

Hennessey Jeep Grand Cherokee má byť najrýchlejšie šprintujúce SUV

5

Jeep Grand Cherokee Trackhawk je jedno z najbláznivejších SUV na svete. 6,2l V8 ponúka bláznivých 527 kW (707 k) a 873 Nm, ktoré poháňajú všetky štyri kolesá. Na 96 km/h (60 mph) vystrelí za 3,5 sekundy a ručička tachometra sa zastaví na 289 km/h. Ako vám iste z týchto čísel…

Ako sa stavia sen. Peugeot 405 Mi16. Časť 9

3

Peugeot 405 Mi16 svoju pozornosť pravidelne dostáva. Je na ňom stále dosť práce. Veľké veci išli rýchlo, nasledujú piplačky. Pomaly sa však chystá odstrojenie karosérie a smer klampiar. Aby bol na to Peugeot pripravený, čaká nás ešte pár spoločných hodín. 

AAA AUTO čaká historické predaje, budúci rok chce mať 50 pobočiek

17

Sieť autocentier AAA AUTO, prevádzkovaná skupinou AURES Holdings, za prvé tri kvartály tohto roka predala 64 000 vozidiel a s celkovými tohtoročnými predajmi plánovanými na úrovni 84 000 áut by mala bez problémov prekonať svoj desať rokov starý rekord. V budúcom roku bude predajný cieľ ešte ambicióznejší. Pomôcť by k…

Rišo Gonda ukončí sezónu International GT Open v Barcelone

0

Rišo Gonda naposledy potešil slovenských fanúšikov na Veľkej Cene Slovenska. Ešte pred ňou sa však spoločne s pretekárom DTM, Joelom Erikssonom, zúčastnil zastávky International GT Open v belgickom SPA. Podujatie v Monze Rišo a jeho tím vynechal, no teraz sa spoločne s tímom Šenkýř Motorsport zúčastní na veľkom finále v…

BMW X7 skutočne prichádza s nevkusne veľkými ľadvinkami

14

Keď sme pred niekoľkými mesiacmi videli prvé neoficiálne foto najväčšieho SUV od BMW, tajne sme verili, že tie predné ľadvinky sú len vtip. BMW ide cestou ich zväčšovania na každom type, no toto je priveľký skok. Ako je už niekoľko týždňov zrejmé, BMW X7 vpred iné nebude. Zvýrazňujú ich v…

KAMzaKRÁSOU

Rast mliečnych zubov: Zisti, ako uľaviť drobcovi od bolesti!

0

Bolesť zubov je jedna z najhorších bolestí, to vie každý. A všetko to začína s prvým prerezávaním mliečnych zubov. Pamätáte si na bolesť, ktorú vám spôsoboval rast zubov múdrosti, poprípade vám ešte spôsobuje? Tak si predstavte aké to bolo, keď sa vám prerezávalo niekoľko zubov naraz. Ako zvládnuť túto bolesť u vášho dieťaťa, keď…

Nevieš, ako sa zbaviť jesennej depresie? Zajedz ju týmito jedlami!

1

Jesenná depresia patrí k nenápadným nepriateľom, ktorí sú zákernejší, než chrípka a to hneď z niekoľkých dôvodov. Nielenže nás dokáže nenápadne a rýchlo chytiť, ale aj pomerne dlho sa nás drží. Málo slnka, daždivé dni a chladné počasie dokážu pokaziť náladu oveľa viac, než hocičo iné. Viete, ako sa voči nej brániť? Poradíme vám skvelé…

Chémia ide bokom: Skús tieto domáce pleťové masky z avokáda!

2

Zdá sa, že nebyť našej pohodlnosti, kozmetický priemysel by vôbec nemusel existovať. :-) Myslíme to, samozrejme, s veľkou dávkou nadhľadu, avšak pravdou zostáva, že veľa prípravkov na starostlivosť o pokožku, tvár, vlasy či nechty, si vieme pripraviť aj samy, podomácky, z bežne používaných potravín a surovín. A výnimkou nie je ani avokádo. To sa nám…

Vredy predkolenia: Prečo sa nespoliehať na babské rady a mastičky?

2

Vzniku tejto nepríjemnosti predchádza hromadenie krvi v žilách dolných končatín a z toho prameniace bolestivé opuchy, ktoré poznáme ako vredy predkolenia. Dnes ti preto prezradíme, kto patrí do rizikovej skupiny, ako sa toto ochorenie prejavuje, ako sa lieči a aj to, čo môžeš ty sama spraviť pre to, aby si mu predišla. Vredy predkolenia…

Vieš, že kruhy sú už OUT? Povieme ti, aké náušnice sú v móde ​

2

Keď hovoríme o doplnkoch, my ženy ich nemáme nikdy dosť, podobne ako topánok a kabeliek... a všeličoho iného. Ako ste na tom s náušnicami? Ak aj vám vypadávajú zo zásuviek a rôznych iných skrýš, ste na pravom mieste. Len tu sa totiž dozviete, aké náušnice sú v móde túto jeseň…

Súťaž o darčekový poukaz na thajskú orientálnu masáž Aroma oil

1

Doľahla už aj na vás? Únava, vďaka ktorej vaša produktivita klesá a nálada tiež? Alebo na vás pôsobí stres z práce alebo okolia? Tak v tom prípade máte skvelý dôvod na to, aby ste „vypli“ a užili si relax a ničnerobenie, vďaka ktorému si takpovediac dobijete baterky a prídete na iné myšlienky. Nepochybujeme o tom, že každý…

TopDesať

Historické zábery, ktoré vyvolajú smútok aj obdiv zároveň

0

Zrejme si už videl mnohé historické zábery, tieto sú však plné emócií, ktoré neuvidíš každý deň. Hovoria príbehy, ktoré ťa prinútia vidieť minulosť v inom svetle. Top 10 ti prináša zbierku fotografií, ktoré v učebniciach dejepisu určite neuvidíš. [adrotate group="11"] Rozhovor pápeža Jána Pavla II. so zločincom, ktorý sa ho…

Vizitky pre kreatívnych: Vďaka týmto vizitkám budeš vyčnievať z davu

0

Prvé vizitky sa objavili v 15. storočí v Číne. Obsahovali informácie o ich majiteľovi. Dnešné vizitky sa však premenili na také malé umelecké diela. Ich majitelia sa predbiehajú v tom, kto z nich vytvorí čo najkreatívnejšiu vizitku. Možno nám neuveríš, no dokonca existuje aj súťaž o tú najkreatívnejšiu vizitku na…

Neobyčajný príbeh o chlapcovi, ktorý si ako 17-ročný postavil nukleárny reaktor

0

Príbeh Davida Charlesa Hahna (1976 - 2016) nepatrí do kategórie obyčajných. David bol od svojho raného detstva fascinovaný chémiou a vedou. Uskutočňoval množstvo chemických experimentov len tak, pre zábavu. Nikto však v skutočnosti neočakával, že jedného dňa postaví na záhrade svojich rodičov plne funkčný nukleárny reaktor. V roku 1994 v kôlni vedľa domu svojej…

Vynálezy budúcnosti, ktoré môžeš používať už dnes!

0

Veda a technológia sa vyvíjajú tak rýchlo, že je prakticky nemožné sledovať všetky nové vynálezy, ktoré sa objavujú. Veci, o ktorých sme nemohli ani snívať, teraz vstupujú do nášho života rýchlosťou svetla. Bionické šošovky, ktoré dokážu zmeniť realitu, neviditeľné dáždniky a 3D pero, ktorým nakreslíš hmatateľné predmety. Vynálezy budúcnosti môžeš…

Fotografie pred a po čistení: Výsledok je úžasný!

0

Čistenie môže byť niekedy poriadna zábava! Tieto fotografie sú toho jasným dôkazom. Práve pomocou vody a rôznych saponátov môžeš zistiť, že tvoj záhradný stôl v skutočnosti nie je zelený, prípadne zistíš, že tvoja izba je dostatočné veľká - stačí si v nej občas upratať. Tieto fotografie ti ukážu, ako vyzerali…

Veľká mapa jedla: Toto sú typické jedlá v krajinách sveta

0

Jedlo je jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré môžeš spoznávať na potulkách svetom. Niektorí ľudia cestujú práve s cieľom vyskúšať nové a nezvyčajné chute. Ak máš podobné ambície, možno ti pomôže táto mapa jedla, ktorá ukazuje typické jedlá v krajinách alebo regiónoch celého sveta. Inšpiruj sa! Každý vie, že tie pravé cestoviny by si mal…