Prečo ľudia útočia na očkovacie týmy?

Na Slovensku bolo zaznamenané množstvo slovných, a ojedinele aj fyzických útokov na zdravotníkov, očkujúcich obyvateľstvo. A nabralo to až také obrátky, že zdravotníci museli očkovať pod ochranou polície. Vláda narýchlo uzákonila zvýšenie trestov za takéto počínanie, aby reštrikciami zabránila ďalším útokom.

Ale nikoho ani len nenapadne zamyslieť sa nad tým, čo k tomu ľudí dohnalo. Aké dôvody a pohnútky majú, ak slovne i fyzicky útočia na zdravotníkov a napádajú očkovacie týmy. Takéto niečo predsa neurobí nikto, kto si prečíta nejaký takzvaný antivaxerský hoax niekde na internete. To predsa nemôže byť motívom. A motívom nemôže byť ani rezervovaný postoj opozície k očkovaniu. Nič z toho nemá silu primäť ľudí k útokom na zdravotníkov.

Aby to však dospelo až k tomuto bodu, musí sa za tým skrývať niečo oveľa hlbšie. Musí byť za tým hlboké osobné negatívne prežitie a hlboká osobná negatívna skúsenosť s vakcináciou. Jedine to môže človeka donútiť k tomu, aby v oprávnenom hneve kričal na zdravotníkov, zabezpečujúcich očkovanie, že sú zločincami a vrahmi.

Ak vám totiž niekto z vašich blízkych evidentne zomrie po očkovaní, ak ste vy osobne, alebo vaši blízki závažne zdravotne postihnutí po vakcinácii, vyvolá to váš oprávnený hnev, ktorý vám nedovolí mlčať. Len toto a nič iného je dostatočne silným motívom na to, aby ľudia útočili na vakcinačné týmy. Aby napádali zločincov a vrahov, ktorí sú z osobného pohľadu týchto vakcínami poškodených ľudí naozaj zločincami a vrahmi.

O obetiach vakcinácie sa však zaryto mlčí. Tieto obete nie sú oficiálne nikdy spájané s dôsledkami očkovania, i keď ich blízkym príbuzným je táto spojitosť úplne jasná. A veľmi podobné je to aj z ťažkými negatívnymi zdravotnými dôsledkami po očkovaní. Nad všetkým vládne veľké mlčanie.

Ak sa však na základe veľmi negatívnych osobných skúseností ľudia búria proti fašistickému vakcinačnému teroru, v snahe zabrániť tomu, aby aj iní ľudia nedopadli tak ako oni, odpoveďou vlády je ešte väčší fašistický teror, so snahou umlčať a eliminovať akékoľvek prejavy nespokojnosti. So snahou ochrániť zločincov a vrahov pri ich počínaní. Takto to vnímajú tí, ktorí boli vakcináciou poškodení a preto útočia.

Ak by členovia vlády mali čo i len trochu empatie, museli by to pochopiť. Avšak elementárna ľudská empatia je niečo, čím táto vláda absolútne pohŕda, pretože sa vydala cestou fašistického teroru a pokračuje v očkovaní, nech to stojí, čo to stojí.

Množia sa záhadné úmrtia mladých športovcov na zlyhanie srdca, ako aj náhle záhadné úmrtia rôznych osobností, ale je celospoločenským tabu dávať tieto veci do súvislosti s vakcináciou. Je otázne, či sa vôbec niekedy národy dozvedia skutočný počet obetí, ako i skutočné počty ľudí ťažko zdravotne postihnutých očkovaním.

Vakcinácia je urputne pretláčaná ako jediné efektívne riešenie pandémie, avšak realita začína jasne ukazovať, že je to lož. Už v tomto smere netreba vôbec sledovať nijaké konšpiračné weby. Stačí si vypočuť verejnoprávny rozhlas. Ten informoval, že Holandsko sa stáva prvou európskou krajinou s celoštátnym obmedzením pohybu, pretože kapacita nemocníc sa dostáva ku kritickej hranici, a to aj napriek 85 percentnej zaočkovanosti. Túto informáciu, hovoriacu o zlyhaní očkovania, som na vlastné uši počul vo verejnoprávnom rozhlase.

A na druhý deň presviedčali vládni politici verejnosť v tom istom rozhlase o potrebe vakcinácie, ako o jedinej možnosti víťazstva nad pandémiou. V priebehu dvoch dní som si vypočul dve informácie, pričom jedna vylučuje druhú. Neutešená realita v Holandsku s jeho 85 percentnou zaočkovanosťou popiera tvrdenie politikov, že vakcináciou zvíťazíme nad pandémiou.

Realita v Holandsku usvedčuje všetkých propagátorov vakcinácie zo lži. Najskôr sa to stalo v Izraeli s jeho 90 percentnou zaočkovanosťou, ale to je ďaleko, takže táto informácia veľmi neprenikla do našich médií. Teraz sa to však stalo aj v Európe, a to sa už nedá prehliadať. Politici nás klamú o prínose vakcinácie, pretože v Holandsku s jeho 85 percentnou zaočkovanosťou nedošlo k vybudovaniu nijakej kolektívnej imunity, ale naopak, enormne narastajú počty nakazených a nemocnice sa dostávajú na pokraj kolapsu. Vakcíny vôbec nefungujú tak, ako sa očakávalo, a navyše majú buď bezprostredne vražedné, alebo zdraviu škodlivé vedľajšie účinky. Ale aj napriek tomu je obyvateľstvo neustále nátlakovo nútené do očkovania.

A vrcholom v tomto smere sa má stať Rakúsko. Rakúsko má 65 percentnú zaočkovanosť a bolo nútené zaviesť nepopulárne obmedzenie pohybu kvôli vysokým počtom nakazených, a kvôli preplneným nemocniciam. Rakúska vláda sa preto rozhodla, že od februára roku 2022 bude očkovanie pre všetkých povinné. Ak by k tomu došlo, bolo by Rakúsko prvou krajinou na svete s povinným očkovaním proti covidu. Avšak na základe situácie v Holandsku by sa v takomto prípade stalo Rakúsko prvým jasným a neodškriepiteľným potvrdením toho, že aj napriek 100 percentnej zaočkovanosti tam budú na jar, alebo na jeseň pribúdať počty nakazených v tisícoch rovnako, ako všade inde dookola.

Je pochopiteľné, že snaha o povinné očkovanie sa v Rakúsku stretla s veľkým odporom, pretože je to považované za novú totalitu. Ak totiž 35 percent národa s vakcináciou nesúhlasí, bude povinné očkovanie v skutočnosti očkovaním násilným a núteným. To znamená, že v 21 storočí vláda nasilu nariadi veľkej časti národa, aby sa dal zaočkovať aj proti svojej vôli a použije na to všemožné donucovacie prostriedky. Je to príklad novodobého covid fašizmu, absolútne nerešpektujúceho integritu osobnosti a jej právo slobodne sa rozhodovať. Je symbolické a veľavravné, že povinné očkovanie sa chystá v krajine, ktorá je rodiskom Adolfa Hitlera.

Zostáva iba dúfať, že rakúsky ľud vyvinie dostatočne silný tlak a dostatočne silný odpor, aby sa niečo takto obludné neuskutočnilo. V tomto smere mu preto treba držať palce a všemožne ho podporiť, pretože jeho boj za elementárnu slobodu jednotlivca a právo rozhodovať o sebe samom je aj našim vlastným bojom. Je bojom proti násiliu, nátlaku, vydieraniu, totalite, fašizmu, otroctvu a arogancii moci, ktoré sa skrývajú za opatrenia proti pandémii.

Je totiž vysoko otázne, či sa peklo fašistických praktík, totality a opovrhovania ľudskou osobnosťou má stať tou cenou, ktorú zaplatíme za víťazstvo nad pandémiou. Je otázne, či takýmto spôsobom vybojované víťazstvo nad covidom bude vôbec stáť za to.

Mnoho ľudí už rezignovalo a sú ochotní túto cenu zaplatiť. Našťastie však existuje vo všetkých národoch množstvo tých, ktorí sa s tým nedokážu zmieriť. Ktorí nechcú žiť v trvalom otroctve každého polroka opakovanej vakcinácie, nahradzujúcej prirodzenú imunitu imunitou komerčnou.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 250

Celkové hodnotenie: -0.44

Priemerná čítanosť: 1723

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Lekárka uviedla symptómy nedostatku vitamínu C

  0icon

  Moskva 1. decembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Slabosť a únava, dlhé hojenie rán a dokonca aj krvácanie z ďasien môžu svedčiť o nedostatku vitamínu C v…

  Aláč: Cudzie služby sa po voľbách snažili o kontakty na predstaviteľov štátu

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-SIS, Martin Baumann)   Parlament dnes prerokoval Správu o činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) za rok 2020 a Správu o…

  Saková: Policajný prezident a riaditeľ inšpekcie budú bábkami ministra vnútra

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Policajný prezident a riaditeľ inšpekcie budú bábkami ministra vnútra, myslí si nezaradená poslankyňa a exministerka vnútra Denisa Saková.…

  Iniciatíva Dajme deťom hlas požiadala regionálnych hygienikov o zverejnenie podkladov pre zatvorenie škôl

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Iniciatíva Dajme deťom hlas požiadala o zverejnenie podkladov pre rozhodnutia Regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) zatvoriť stredné školy…

  Vláda schválila 500-eurový poukaz pre seniorov, na ťahu je parlament. Matovič už vie, ako jeho návrh dopadne medzi poslancami

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Obyvatelia Slovenska starší ako 60 rokov by za očkovanie mali dostať poukazy v hodnote 500 eur. Tie…

  Moderátorka stanice Fox News prirovnala Fauciho k Mengelemu a vyvolala pobúrenie

  0icon

  New York 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Moderátorka americkej spravodajskej stanice Fox News Lara Loganová čelí kritike za to, že vo svojom komentári prirovnala Anthonyho…

  IOM: Pandémia radikálne zmenila mobilitu

  0icon

  Ženeva 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Sputnik-Dmitriy Vinogradov)   Pandémia ochorenia COVID-19 vo svete zrejme zvýšila nepriateľskú rétoriku voči migrantom a radikálne zmenila mobilitu. Vo svojej novej…

  Rusko niektorým pracovníkov amerického veľvyslanectva nariadilo opustiť krajinu

  0icon

  Moskva 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Grigory Sysoev)   Rusko v stredu pracovníkom amerického veľvyslanectva v Moskve, ktorí tam pôsobia už viac ako tri roky, nariadilo, aby…

  Aký bude mať povinné očkovanie zmysel teraz? Šéf Moderny sa domnieva, že súčasné vakcíny proti omikronu veľa nezmôžu. Akcie výrobcov vakcín padajú dole

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (HSP/spiegel/finanzen/amp.dw/Foto:TASR/AP-David Zalubowski)   Šéf výrobcu vakcín Moderna Stephane Bancel vyhlásil pre noviny „Financial Times“, že sa domnieva, že súčasné očkovacie látky…

  Dohoda vládnych strán o migrácii je vystavením úmrtného listu pre Nemecko, píšu média

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (HSP/Bednár/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini, pool)   Všetko prichádza v Nemecku presne tak, ako sa to dalo predvídať a ako to prísť aj muselo.…

  TopDesať

  Dych berúci Grand Canyon: 3. časť

  0 icon

  Prinášame pokračovanie tretej časti článku s názvom Dych berúci Grand Canyon. Pozrite sa s nami do tohto impozantného kútu sveta kaňonu, ktorý pôsobí na neškolené oko zdanlivo mŕtvym dojmom, ale poskytuje domov množstvu rastlín aj živočíchom. Veríme, že vám tretia a zároveň záverečná časť článku prinesie opäť nové informácie. Suchý…

  TOP 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias

  0 icon

  Latinskú Ameriku v posledných rokoch ovládajú drogoví baróni. Hovorí sa, že zločin sa nevypláca, ale v priebehu rokov, nám títo drogoví magnáti ukázali opak. Títo muži a ženy vytvorili podzemné ekonomiky, prostredníctvom ktorých prúdilo milióny dolárov. A to nie raz ročne, ale každý týždeň alebo dokonca aj denne. Poď sa teda s nami pozrieť na…

  Vianočné darčeky: To najhoršie, čo ženy môžu dostať od muža

  0 icon

  Hneď v úvode chceme uviesť na pravú mieru, prečo sa v tomto článku venujeme len darčekom, ktorými obdarúvajú muži svoje polovičky. Dôvod je jednoduchý. Práve chlapi sú väčšinou tí, ktorí majú problém s výberom darov, potrebujú poradiť či usmerniť. Často očakávajú konkrétny nápad alebo tip. No mali by radšej zapojiť do nákupov trošku fantázie a kreativity. Preto…

  TOP 10 udalostí, ktoré prispeli k objavovaniu vesmíru

  0 icon

  Od začiatku nášho druhu, sme upierali naše pohľady k oblohe a snažili sa tým nájsť odpovede na rôzne otázky. Najskôr boli nebeské telesá v očiach ľudí označované za symboly bohov, ktoré k nim priraďovali. Od vtedy však máme za sebou dlhú cestu vývoja, kde sme dokázali do vesmíru poslať rakety, družice a rôzne iné telesá,…

  Fascinujúce animované fotografie, v ktorých sa zastavíš v čase

  0 icon

  Julien Douvier sa špecializuje na animované fotografie, moderné umenie, ktoré sa dokonale hodí pre počítače v 21. storočí. Fotograf zo Štrasburgu skúma svoje okolie a snaží sa tak zachytiť rôznorodé scény, ktoré mu tak umožňujú vyjadriť pocit pohybu v rámci svojho prostredia. Tieto statické fotografie neskôr dôkladne spracuje, pri čom kladie hlavný dôraz…

  Armádny Magazín

  Ruské sieťovo centralizované zväzky. Nie je to nový druh vojsk, ale novinka je to určite

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Dnes v noci sa na stránke RIA Novosti objavila správa, že v ruských ozbrojených silách sa objavili zväzky, ktoré sú spôsobilé viesť mohutné sieťovo-centrálne operácie.   Sieťovo-centrálny princíp predpokladá, že všetci účastníci bojovej operácie sa stanú súčasťou jednej siete výmeny údajov, čo im umožní dosiahnuť i

  Rusko začalo sériovú výrobu protilietadlového komplexu Gibka-S s ultrakrátkym dosahom

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Ruský systém protivzdušnej obrany krátkeho a ultrakrátkeho dosahu „Gibka-S“ vstúpil do štádia sériovej výroby. Ako zdôraznil Rostec, ide o prvý systém protivzdušnej obrany typu VSHORAD (Very Short-Range Air Defense) vyvinutý v Rusku.  

  Geniálna politika NATO. Lukašenko chce umiestniť jadrové zbrane na území Bieloruska

  0 icon

  Bielorusko, 1. december 2021 (AM) – Ako poznamenal bieloruský líder, stane sa tak, ak sa vo východnej Európe objavia jadrové hlavice. "Minsk ponúkne Moskve umiestnenie jadrových zbraní na území Bieloruska, ak NATO urobí podobný krok v Poľsku." Uviedol bieloruský vodca Alexander Lukašenko.   Generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg už skôr povoli

  Americkí vojaci žiadajú od Pentagonu 100 miliónov dolárov za psychickú ujmu kvôli akciám ruskej armády

  0 icon

  USA, 1. december 2021 (AM, Avia-pro) – Americkí vojaci vyjadrili nespokojnosť s konaním Pentagonu na zabezpečenie ochrany americkej armády a súdnou cestou žiadaj

  Ruský prezident Putin označil vývoj hypersonických zbraní za reakciu na akcie NATO

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – "Rusko začalo s vývojom hypersonických zbraní v reakcii na hrozby zo strany NATO." Uviedol na investičnom fóre "Rusko volá!" 30. novembra prezident krajiny Vladimir Putin.   Hlava štátu upozornila na to, že v Poľsku a Rumunsku boli rozmiestnené systémy protiraketo

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA