Prečo nieje Mária Kráľovnou Nebies?

Počas leta bola v búrke zničená spadnutým stromom socha Panny Márie v Šaštíne. Uvažovalo sa o tom, čo to má znamenať a čo to symbolizuje. Ide o správne úvahy, pretože podobné udalosti v sebe skutočne nesú určitú symboliku. Určité vážne posolstvo, ktoré sa nám snažia sprostredkovať prírodné sily, stojace vo Vôli Stvoriteľa a jeho Vôľu verne naplňujúce.

Čo nám teda malo byť povedané zničením sochy Panny Márie?

Podľa kresťanov išlo o upozornenie na to, že sa náš národ odkláňa od viery v Stvoriteľa i od Panny Márie, a stáva sa národom, upriameným iba na materiálne hodnoty.

V skutočnosti však išlo o výstrahu oveľa priamočiarejšiu a jednoduchšiu, i keď úplne inú, než si kresťania predstavujú. Zničením sochy Panny Márie v Šaštíne išlo o upozornenie na nesprávnosť jej kultu. Ak by totiž bol správny, aj keby prírodné sily všetko navôkol úplne zničili, socha by zostala neporušená.

V čom je teda nesprávny kult Panny Márie a prečo sme na to v súčasnosti upozornení?

Každý, kto vidí dnešné dianie nemôže prehliadnuť, že sa na našej planéte deje niečo, čo doposiaľ nemá obdobu. Niečo, čo nepochybne vojde do histórie. Všetko toto sa deje preto, lebo nastáva plnosť času. Lebo sa priblížil predpovedaný súd, spojený s veľkou očistou.

Očista spočíva v poznaní všetkého nesprávneho a v odpútaní sa od neho. A aby sa mohli ľudia správne očistiť, to falošné a nesprávne sa stane všetkým zjavné. Stane sa viditeľné každému, kto nieje úplne slepý a úplne ľahostajný voči tomu, čo sa dnes deje pod zvýšeným tlakom Pánovho Svetla. Tlak Svetla núti každého ukázať, aký naozaj je a na akú stranu sa prikláňa. Či na stranu obmedzovania, neslobody, terorizovania, totality, dogiem a nevedomosti, alebo na stranu slobody, tolerancie, otvorenosti a snahy o poznanie Pravdy.

No a jedným z omylov, ktorý sa musí v súde zrútiť, a od ktorého má byť kresťanstvo očistené je i nesprávny kult uctievania Panny Márie.

Ako to teda je v skutočnosti s týmto kultom?

Mária je kresťanmi postavená do pozície Kráľovnej Nebies a podľa nich tróni spolu so svojim Synom Ježišom v blízkosti Božej. A pretože sa nachádza v blízkosti nebeského Otca, kresťania k nej smerujú svoje modlitby, aby sa za nich prihovárala. V tomto spočíva podstata jej kultu.

Čo je však na tom pravdy a aká je naozajstná skutočnosť?

V blízkosti Boha Otca sa naozaj nachádza Kráľovná Nebies. Je to prvá sformovaná bytosť, ktorá vznikla z vyžarovania Stvoriteľa. Konkrétne z vyžarovania jeho Lásky.

Ježiš Kristus je časťou Božej Lásky. Je časťou Stvoriteľa samotného. Kráľovná Nebies však povstala z vyžarovania jeho Lásky. A to je veľký rozdiel. Nepochádza teda priamo zo Stvoriteľa, ale z jeho vyžarovania.

A skrze Kráľovnú Nebies vzniklo všetko, čo jestvuje. Má podobu najnádhernejšej ženskej bytosti. A pretože cez ňu a skrze ňu Stvoriteľ tvoril a formoval všetko jestvujúce, nazýva sa aj Matkou. Nazýva sa aj Pramatkou všetkých. Avšak napriek tomu zostáva Nepoškvrnenou Čistotou. Je Prakráľovnou a prvou bytosťou po Bohu. Cez ňu boli sformovaní archanjeli a všetko, čo sa nachádza v božskej ríši. Cez ňu a prostredníctvom nej bolo sformované i duchovné stvorenie, nachádzajúce sa mimo božskej ríše. Táto vysoká bytosť, alebo lepšie povedané, Najvyššia bytosť spomedzi všetkých, nebola nikdy na zemi a nie je ju v nijakom prípade možné stotožniť s Máriou z Nazareta.

Mária nepochádza z božskej ríše, ale z ríše duchovnej, nachádzajúcej sa pod ňou. Mária z Nazareta bola čistým ženským ľudským duchom, ktorý sa vo svojej čistote stal hodným toho, aby mohol poskytnúť fyzické telo Božej Láske v osobe Ježiša Krista. Vnútorná čistota Márie umožnila ukotvenie najčistejšej Lásky Stvoriteľa v našom hmotnom svete. Umožnila jej pozemské vtelenie. Za to patrí Márii veľká česť a veľká vďaka. Za to má byť ctená ako ľudský duch, ktorý urobil nesmierne veľa pre celé ľudstvo.

Za to však nemôže byť zbožštená! Za to nemôže byť prehlásená za Kráľovnú Nebies, ktorou nikdy nebola a nikdy nebude. V tomto spočíva obrovský omyl kultu Panny Márie! Oprávnená úcta k Márii totiž dosiahla dimenzií, ktoré sú nereálne. Úcta k Márii prekročila hranice stvorenia, určeného pre ľudských duchov, a bola posunutá až do božskej sféry, prináležiacej iba božským bytostiam, kde sa nič ľudsky duchovné nemôže nikdy dostať.

Mária netróni v blízkosti Božej a nie je Kráľovnou Nebies! Preto je jej kult nesprávny! Jeho omyl spočíva v nepochopení obrovského rozdielu medzi tým, čo je duchovné a čo je božské. Preto sa k Márii nemožno modliť podobne, ako sa modlíme k Pánovi, a preto jej neprináležia božské pocty. Lebo Mária je svojou duchovnou podstatou ukotvená vo stvorení, ktoré je nesmierne vzdialené od Stvoriteľa a nachádza sa až pod jeho božskou ríšou.

Kult uctieva Panny Márie ako Kráľovnej Nebies je teda v zásade absolútne nesprávny, i keď sa v ňom predsa len nachádza zrniečko poznania pravdy, spočívajúce v tušení existencie skutočnej Kráľovnej Nebies. Skutočnej Matky nás všetkých, ktorá zároveň zostáva Nepoškvrnenou Čistotou.

A ak máme byť úprimní, ani uctievanie pravej Kráľovnej Nebies, so všetkým klaňaním, modlitbami a pobožnosťami by nebolo správne, pretože táto najvznešenejšia ženská bytosť, aj keď sa nachádza v blízkosti Najvyššieho, nie je jeho časťou. A preto jej nemôžu byť preukazované pocty, aké patria len Bohu. Tieto pocty, na základe prvého prikázania, môžu byť preukazované iba Stvoriteľovi samotnému, ako i Ježišovi, ktorý je jeho časťou a jeho Synom. A tiež i Duchu Svätému. A viac už nikomu inému! To predsa prísne zakazuje prvé prikázanie!

A ešte sa bude potrebné zmieniť aspoň pár slovami o takzvaných mariánskych zjaveniach. Pri týchto zjaveniach, ak ovšem ide o zjavenia pravé, sa nikdy nezjavuje Mária, ale skutočná Kráľovná Nebies. Ak ich budete podrobnejšie skúmať zistíte, že pri priamej otázke omilostených na totožnosť bytosti, ktorá sa im zjavila, sa im nikdy nedostalo odpovede, že je to Mária z Nazareta. Vždy sa im dostalo odpovede, že je to Kráľovná Nebies, Nepoškvrnená Čistota a podobne.

Presne tak, ako sa to stalo pri pravom zjavení Kráľovnej Nebies vo Fatime. Pravosť tohto zjavenia bola potvrdená slnečným zázrakom. Slnko sa začalo neuveriteľným spôsobom pohybovať, čo na vlastné oči uvidelo okolo 70 000 zúčastnených, a tieto skutočnosti sú zaznamenané aj v dobovej tlači.

O čom v tomto zjavení išlo?

Prakráľovná, Matka nás všetkých sa zjavila v kritickej dobe, v roku 1917, aby ľudstvo upozornila na príchod Ježišom zvestovaného Syna Človeka a Ducha Pravdy, ktorý má ľudstvo uviesť do plnej Pravdy. S ničím iným, ako práve s touto závažnou skutočnosťou muselo súvisieť i ono povestné, tretie Fatimské tajomstvo.

Žiaľ, ľudstvo skreslilo a nepochopilo fatimské posolstvo Kráľovnej Nebies. Nepoznalo a neprijalo ani Ducha Pravdy a Syna Človeka s jeho Posolstvom. To však malo pre našu civilizáciu katastrofálne dôsledky, pretože to prinieslo apokalypsu druhej svetovej vojny, s doposiaľ nevídaným množstvom obetí na životoch, ako i s obrovským množstvom materiálnej deštrukcie.

Bez znalosti Posolstva Ducha Pravdy a Syna Človeka, ktorá má ľuďom uľahčiť priebeh súdu, sa ľudstvo potáca touto prelomovou dobou absolútne nevedomé a slepo smeruje k vlastnej deštrukcii. A ako máme možnosť všetci vidieť, táto deštrukcia naplno prepukla v podobe pandémie, ale najmä v podobe všetkého spoločensky deštruktívneho, čo sa deje na jej pozadí a pod jej zámienkou.

Súd ľudstva a jeho očista vrcholí, avšak bez znalosti Posolstva Syna Človeka a Ducha Pravdy, na ktoré nás upozorňovala Kráľovná Nebies vo Fatime, všetko prebieha oveľa ťažšie a deštruktívnejšie, než by muselo. A to je len začiatok! To všetko sa však deje preto, že sa ľudstvo neočisťuje a nenarovnáva vedome tak, ako je mu ukázané v Posolstve Ducha Pravdy, ale je očisťované a narovnávané nevedome, prostredníctvom bolestných prežívaní.

A aj keď náš svet a väčšina ľudí v ňom kráča cestou nevedomosti a duchovnej ignorancie s jej tragickými dôsledkami, cesta poznania a vedomého prechodu súdom bez katastrofálnych osobných dôsledkov zostáva stále otvorená pre každého, kto je ochotný po nej vykročiť.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 261

Celkové hodnotenie: 1.11

Priemerná čítanosť: 1739

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení…

  Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24…

  Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky.…

  Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do…

  Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva…

  Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z…

  Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

  0icon

  Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred…

  Český generál má pre Zelenského zlú správu: "Už vám nemáme čo poslať"

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru…

  Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však…

  Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA…

  TopDesať

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0 icon

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

  0 icon

  Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

  Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

  0 icon

  Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

  Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

  0 icon

  Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

  Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

  0 icon

  Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

  Armádny Magazín

  Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

  0 icon

  Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

  The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

  Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

  0 icon

  Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

  "Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

  0 icon

  Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

  Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA