Prečo nieje Mária Kráľovnou Nebies?

Počas leta bola v búrke zničená spadnutým stromom socha Panny Márie v Šaštíne. Uvažovalo sa o tom, čo to má znamenať a čo to symbolizuje. Ide o správne úvahy, pretože podobné udalosti v sebe skutočne nesú určitú symboliku. Určité vážne posolstvo, ktoré sa nám snažia sprostredkovať prírodné sily, stojace vo Vôli Stvoriteľa a jeho Vôľu verne naplňujúce.

Čo nám teda malo byť povedané zničením sochy Panny Márie?

Podľa kresťanov išlo o upozornenie na to, že sa náš národ odkláňa od viery v Stvoriteľa i od Panny Márie, a stáva sa národom, upriameným iba na materiálne hodnoty.

V skutočnosti však išlo o výstrahu oveľa priamočiarejšiu a jednoduchšiu, i keď úplne inú, než si kresťania predstavujú. Zničením sochy Panny Márie v Šaštíne išlo o upozornenie na nesprávnosť jej kultu. Ak by totiž bol správny, aj keby prírodné sily všetko navôkol úplne zničili, socha by zostala neporušená.

V čom je teda nesprávny kult Panny Márie a prečo sme na to v súčasnosti upozornení?

Každý, kto vidí dnešné dianie nemôže prehliadnuť, že sa na našej planéte deje niečo, čo doposiaľ nemá obdobu. Niečo, čo nepochybne vojde do histórie. Všetko toto sa deje preto, lebo nastáva plnosť času. Lebo sa priblížil predpovedaný súd, spojený s veľkou očistou.

Očista spočíva v poznaní všetkého nesprávneho a v odpútaní sa od neho. A aby sa mohli ľudia správne očistiť, to falošné a nesprávne sa stane všetkým zjavné. Stane sa viditeľné každému, kto nieje úplne slepý a úplne ľahostajný voči tomu, čo sa dnes deje pod zvýšeným tlakom Pánovho Svetla. Tlak Svetla núti každého ukázať, aký naozaj je a na akú stranu sa prikláňa. Či na stranu obmedzovania, neslobody, terorizovania, totality, dogiem a nevedomosti, alebo na stranu slobody, tolerancie, otvorenosti a snahy o poznanie Pravdy.

No a jedným z omylov, ktorý sa musí v súde zrútiť, a od ktorého má byť kresťanstvo očistené je i nesprávny kult uctievania Panny Márie.

Ako to teda je v skutočnosti s týmto kultom?

Mária je kresťanmi postavená do pozície Kráľovnej Nebies a podľa nich tróni spolu so svojim Synom Ježišom v blízkosti Božej. A pretože sa nachádza v blízkosti nebeského Otca, kresťania k nej smerujú svoje modlitby, aby sa za nich prihovárala. V tomto spočíva podstata jej kultu.

Čo je však na tom pravdy a aká je naozajstná skutočnosť?

V blízkosti Boha Otca sa naozaj nachádza Kráľovná Nebies. Je to prvá sformovaná bytosť, ktorá vznikla z vyžarovania Stvoriteľa. Konkrétne z vyžarovania jeho Lásky.

Ježiš Kristus je časťou Božej Lásky. Je časťou Stvoriteľa samotného. Kráľovná Nebies však povstala z vyžarovania jeho Lásky. A to je veľký rozdiel. Nepochádza teda priamo zo Stvoriteľa, ale z jeho vyžarovania.

A skrze Kráľovnú Nebies vzniklo všetko, čo jestvuje. Má podobu najnádhernejšej ženskej bytosti. A pretože cez ňu a skrze ňu Stvoriteľ tvoril a formoval všetko jestvujúce, nazýva sa aj Matkou. Nazýva sa aj Pramatkou všetkých. Avšak napriek tomu zostáva Nepoškvrnenou Čistotou. Je Prakráľovnou a prvou bytosťou po Bohu. Cez ňu boli sformovaní archanjeli a všetko, čo sa nachádza v božskej ríši. Cez ňu a prostredníctvom nej bolo sformované i duchovné stvorenie, nachádzajúce sa mimo božskej ríše. Táto vysoká bytosť, alebo lepšie povedané, Najvyššia bytosť spomedzi všetkých, nebola nikdy na zemi a nie je ju v nijakom prípade možné stotožniť s Máriou z Nazareta.

Mária nepochádza z božskej ríše, ale z ríše duchovnej, nachádzajúcej sa pod ňou. Mária z Nazareta bola čistým ženským ľudským duchom, ktorý sa vo svojej čistote stal hodným toho, aby mohol poskytnúť fyzické telo Božej Láske v osobe Ježiša Krista. Vnútorná čistota Márie umožnila ukotvenie najčistejšej Lásky Stvoriteľa v našom hmotnom svete. Umožnila jej pozemské vtelenie. Za to patrí Márii veľká česť a veľká vďaka. Za to má byť ctená ako ľudský duch, ktorý urobil nesmierne veľa pre celé ľudstvo.

Za to však nemôže byť zbožštená! Za to nemôže byť prehlásená za Kráľovnú Nebies, ktorou nikdy nebola a nikdy nebude. V tomto spočíva obrovský omyl kultu Panny Márie! Oprávnená úcta k Márii totiž dosiahla dimenzií, ktoré sú nereálne. Úcta k Márii prekročila hranice stvorenia, určeného pre ľudských duchov, a bola posunutá až do božskej sféry, prináležiacej iba božským bytostiam, kde sa nič ľudsky duchovné nemôže nikdy dostať.

Mária netróni v blízkosti Božej a nie je Kráľovnou Nebies! Preto je jej kult nesprávny! Jeho omyl spočíva v nepochopení obrovského rozdielu medzi tým, čo je duchovné a čo je božské. Preto sa k Márii nemožno modliť podobne, ako sa modlíme k Pánovi, a preto jej neprináležia božské pocty. Lebo Mária je svojou duchovnou podstatou ukotvená vo stvorení, ktoré je nesmierne vzdialené od Stvoriteľa a nachádza sa až pod jeho božskou ríšou.

Kult uctieva Panny Márie ako Kráľovnej Nebies je teda v zásade absolútne nesprávny, i keď sa v ňom predsa len nachádza zrniečko poznania pravdy, spočívajúce v tušení existencie skutočnej Kráľovnej Nebies. Skutočnej Matky nás všetkých, ktorá zároveň zostáva Nepoškvrnenou Čistotou.

A ak máme byť úprimní, ani uctievanie pravej Kráľovnej Nebies, so všetkým klaňaním, modlitbami a pobožnosťami by nebolo správne, pretože táto najvznešenejšia ženská bytosť, aj keď sa nachádza v blízkosti Najvyššieho, nie je jeho časťou. A preto jej nemôžu byť preukazované pocty, aké patria len Bohu. Tieto pocty, na základe prvého prikázania, môžu byť preukazované iba Stvoriteľovi samotnému, ako i Ježišovi, ktorý je jeho časťou a jeho Synom. A tiež i Duchu Svätému. A viac už nikomu inému! To predsa prísne zakazuje prvé prikázanie!

A ešte sa bude potrebné zmieniť aspoň pár slovami o takzvaných mariánskych zjaveniach. Pri týchto zjaveniach, ak ovšem ide o zjavenia pravé, sa nikdy nezjavuje Mária, ale skutočná Kráľovná Nebies. Ak ich budete podrobnejšie skúmať zistíte, že pri priamej otázke omilostených na totožnosť bytosti, ktorá sa im zjavila, sa im nikdy nedostalo odpovede, že je to Mária z Nazareta. Vždy sa im dostalo odpovede, že je to Kráľovná Nebies, Nepoškvrnená Čistota a podobne.

Presne tak, ako sa to stalo pri pravom zjavení Kráľovnej Nebies vo Fatime. Pravosť tohto zjavenia bola potvrdená slnečným zázrakom. Slnko sa začalo neuveriteľným spôsobom pohybovať, čo na vlastné oči uvidelo okolo 70 000 zúčastnených, a tieto skutočnosti sú zaznamenané aj v dobovej tlači.

O čom v tomto zjavení išlo?

Prakráľovná, Matka nás všetkých sa zjavila v kritickej dobe, v roku 1917, aby ľudstvo upozornila na príchod Ježišom zvestovaného Syna Človeka a Ducha Pravdy, ktorý má ľudstvo uviesť do plnej Pravdy. S ničím iným, ako práve s touto závažnou skutočnosťou muselo súvisieť i ono povestné, tretie Fatimské tajomstvo.

Žiaľ, ľudstvo skreslilo a nepochopilo fatimské posolstvo Kráľovnej Nebies. Nepoznalo a neprijalo ani Ducha Pravdy a Syna Človeka s jeho Posolstvom. To však malo pre našu civilizáciu katastrofálne dôsledky, pretože to prinieslo apokalypsu druhej svetovej vojny, s doposiaľ nevídaným množstvom obetí na životoch, ako i s obrovským množstvom materiálnej deštrukcie.

Bez znalosti Posolstva Ducha Pravdy a Syna Človeka, ktorá má ľuďom uľahčiť priebeh súdu, sa ľudstvo potáca touto prelomovou dobou absolútne nevedomé a slepo smeruje k vlastnej deštrukcii. A ako máme možnosť všetci vidieť, táto deštrukcia naplno prepukla v podobe pandémie, ale najmä v podobe všetkého spoločensky deštruktívneho, čo sa deje na jej pozadí a pod jej zámienkou.

Súd ľudstva a jeho očista vrcholí, avšak bez znalosti Posolstva Syna Človeka a Ducha Pravdy, na ktoré nás upozorňovala Kráľovná Nebies vo Fatime, všetko prebieha oveľa ťažšie a deštruktívnejšie, než by muselo. A to je len začiatok! To všetko sa však deje preto, že sa ľudstvo neočisťuje a nenarovnáva vedome tak, ako je mu ukázané v Posolstve Ducha Pravdy, ale je očisťované a narovnávané nevedome, prostredníctvom bolestných prežívaní.

A aj keď náš svet a väčšina ľudí v ňom kráča cestou nevedomosti a duchovnej ignorancie s jej tragickými dôsledkami, cesta poznania a vedomého prechodu súdom bez katastrofálnych osobných dôsledkov zostáva stále otvorená pre každého, kto je ochotný po nej vykročiť.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 261

Celkové hodnotenie: 1.1

Priemerná čítanosť: 1740

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Heger si vyprosuje, aby sa niekto voči hlave štátu vyjadroval tak vulgárnym spôsobom ako Robert Fico. Premiér je zástanca kultúry úcty

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák)   Azda najostrejšiu z reakcií na včerajší prejav prezidentky Zuzany Čaputovej v NR SR mal včera Robert Fico:…

  Naď sa vytešuje z „dobrého handeľu" – 30 slovenských BVP -1 je už na Ukrajine a 15 nemeckých tankov na ceste na Slovensko

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister obrany Jaroslav Naď je známy aj tým, že za svoj veľký úspech počas svojho pôsobenia na ministerstve…

  Nemecko má nulový záujem o Európsku federáciu. Namiesto toho má plán na "nemeckú federáciu"

  0icon

  Berlín 30. novembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP/dpa-Christophe Gateau)   Viaceré členské štáty otvorene vyjadrili svoje osobné obavy vždy, keď sa Brusel pokúsil o jednotný postoj, píše Ansh…

  Rok 1989: Štrngali sme kľúčmi. Rok 2023: V chudobe žije 1 120 447 Slovákov

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Keď v roku 1989 Slováci plní optimizmu zaplnili námestia a štrngali kľúčmi čím chceli symbolicky odzvoniť komunistickému režimu a…

  Prežije Kyjev do jari so studňami, drevom a pieckami na drevo?

  0icon

  Kyjev 30. novembra 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Ukrajina si uvedomuje, že nemá kam evakuovať tri milióny ľudí, píšu ruské noviny Svobodnaja Pressa Kyjevský starosta Vitalij Kličko…

  Bidenova vláda ho vymenovala na pozíciu rezortu energetiky. Teraz čelí obžalobe

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022 (HSP/Fox News/Energy.gov/Foto: Twitter)   Sam Brinton, americký expert na nakladanie s jadrovým odpadom, bol obvinený z krádeže batožiny cestujúceho na letisku…

  Bachmut: Ukrajinci už "dvojstovky" nepočítajú, "trojstovky" nechávajú na bojisku 

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   Počasie, nedostatok síl a útok na tóny Wagnerovej hudby bránia Zelenského armáde evakuovať ranených, píšu ruské noviny Svobodnaja Pressa …

  To najdôležitejšie z Ukrajiny

  0icon

  Kyjev 30. novembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu…

  Nesúhlas s obmedzením cien plynu ohrozuje krízový plán EÚ v oblasti energetiky

  0icon

  Brusel 30. novembra 2022 (HSP/oilprice/Foto:Pixabay)   Plán Európskej únie na riešenie energetickej krízy je spochybňovaný rozdielnymi názormi členov bloku na to, či by sa mal…

  Vláda má schvaľovať zmenu výšku príspevku na ubytovanie odídencov i návrh zmlúv

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2022(TASR/HSP/Foto: TASR - Jaroslav Novák)   Príspevok na ubytovanie odídencov pre ubytovacie zariadenia má zohľadňovať aj nárast cien elektrickej energie a plynu,…

  Vášeň v Tebe

  Expertka na reč tela potvrdila záhadnú zmenu v správaní Kate Middleton. Spôsobila to Camilla?

  0 icon

  Po smrti kráľovnej Alžbety II. sa z Kate Middleton - vojvodkyne z Cambridge – stala princezná z Walesu. A to viedlo k zmene v správaní, tvrdí expertka na reč tela. Spôsobila to kráľovná manželka Camilla? Podľa odborníčky na reč tela Judi James je Kate po tom, čo prevzala svoju novú úlohu, sebavedomejšia, informuje TheMirror.

  Nemrznite! Naučte sa vrstviť oblečenie. Pomôže vám 5 jednoduchých tipov

  0 icon

  Vrstvenie je kľúčom k jesennému i zimnému obliekaniu. Mnoho žien však bojuje s tým, ako správne vrstviť. Britská stylistka Rebecca Ffrancon dáva na svojom blogu niekoľko rád, aby ste nedopadli ako Joey v jednej z častí seriálu Priatelia, keď si obliekol celý šatník Chandlera. Pri

  Najstaršia korytnačka na svete. Jonathan dostane za svoj neuveriteľný vek 3-dňovú párty

  0 icon

  Korytnačka Jonathan, najstaršia korytnačka na svete, sa tento rok dožíva 190 rokov. Oslavovať bude vo veľkom štýle. V jej domovine na ostrove Svätá Helena v južnej časti Atlantického oceánu čaká korytnačku až 3-dňová párty. Informuje portál BBC. K Jonathanovi a jeho korytnačím priateľom do

  Zomrel dvorný spisovateľ Karla Gotta. Prezradil mu však príliš, a to Ivanu ako matku hnevalo

  0 icon

  České médiá v pondelok informovali, že vo veku 63 rokov zomrel dvorný spisovateľ Karla Gotta a novinár Rastislav Sarvaš. Oznámil to jeho syn Oliver. Uviedol, že jeho otec dlho trpel a zápasil s rakovinou, aby tu pre nich mohol byť. „Dnes buďme radi za neho a doprajme mu oslobodenie od všetkej…

  Ada Straková odkryla 13. komnatu? Prezradila, prečo skončila v televízii zo dňa na deň i to, čo jej nebolo umožnené

  0 icon

  Meno Ada Straková je skutočným pojmom medzi televíznymi hlásateľkami. Nebola jej však dopriata dôstojná rozlúčka so svojimi kolegami. Čo bolo dôvodom? „Jedného májového večera som odmietla prečítať text, ktorý bol nevhodný, aby išiel von, pretože sa v ňom akoby hanobil vtedajší prezident Michal Kováč. Bolo to nedôstojné a nemohla by…

  Armádny Magazín

  Kadyrov kritizuje pápeža za jeho výroky o Čečencoch na Ukrajine. Prehľad vojenskej operácie

  0 icon

  Ukrajina, 30. november 2022 (AM) – Hlava Čečenskej republiky sa vyjadrila k pápežovmu slovnému útoku na národy Ruska. Pripomeňme, že hovoríme o jeho vyhlásení , že „Čečenci a Burjati prejavujú na Ukrajine osobitnú krutosť“. Predtým tieto Františkove slová, vyjadrené v rozhovore pre časopis America, kritizoval vodca ruských budhistov, hlava Burjatska, ako…

  Teheránska konferencia - november 1943: Bol to Stalin, kto bol proti rozdeleniu Nemecka

  0 icon

  Slovensko, 29.november 2022 (AM) – V týchto dňoch si pripomíname stretnutie vedúcich predstaviteľov troch mocností ZSSR, USA a Veľkej Británie. 28. novembra 1943 sa začala Teheránska konferencia - bolo to vôbec prvé stretnutie hlavných predstaviteľov ZSSR, USA a Spojeného kráľovstva počas druhej svetovej vojny. K

  S každým masívnym útokom ruských vzdušných síl Ukrajina prichádza o systémy protivzdušnej obrany

  0 icon

  Ukrajina, 30. november 2022 (AM) – V rámci vojenskej operácie začalo Rusko 10. októbra podnikať rozsiahle kombinované údery proti zariadeniam energetickej a dopravnej infraštruktúry Ukrajiny. Vojenskí pozorovatelia si zároveň všimli, že s každým novým zásahom Ozbrojených síl RF neustále ubúdajú sily a prostriedky protivzdušnej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny a Kyjev od

  Prečo je obrana NATO proti ruským raketám bezmocná

  0 icon

  USA, 30. november 2022 (AM) – Podľa západných expertov na Ukrajine dochádzajú rakety systémov protivzdušnej obrany. NATO oficiálne deklaruje, že zvažuje možnosť nových dodávok systémov protivzdušnej obrany kyjevskému režimu. O akých systémoch môžeme hovoriť – a prečo v žiadnom prípade nezachránia Ukrajinu pred ruskými raketovými útokmi?   Šp

  Čo hovorili Nemci o svojich spojencoch?

  0 icon

  Slovensko, 30.november 2022 (AM) – Nemci zapojili do ťaženia na východe proti ZSSR počas druhej svetovej vojny nielen vlastnú armádu, ale aj armády spojeneckých štátov a národov. V podstate tým usporiadali križiacke ťaženie Európy proti boľševizmu. Ak to vyjadríme obrazne, tak nemecký vlk s

  TopDesať

  Títo ľudia premenili svoje staré oblečenie na štýlové nové

  0 icon

  V dnešnej dobe dokážeme recyklovať takmer čokoľvek. Títo ľudia sa rozhodli, že svoje staré oblečenie premenia na "nové". Štúdia z roku 2015 tvrdí, že do oceánu sa ročne dostane 4,8 až 12,7 milióna ton plastového odpadu. Populácia sa tak rozhodla bojovať proti nárastu tohto znečistenia. Väčšina z nás sa tak…

  Jedinečné miesta, ktoré sa za posledných 100 rokov zmenili na nepoznanie

  0 icon

  Zem schováva jedinečné miesta, ktoré boli objavené pred mnohými stáročiami. Mnoho z týchto miest sa za posledných 100 rokov zmenilo na nepoznanie. Cestovanie a objavovanie nás vždy môže zaviesť na tajomné nové miesta. Množstvo starovekých ruín bolo objavených odvážnymi bádateľmi už pred stáročiami. Väčšina miest sa od svojho objavenia zmenila na…

  Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

  0 icon

  Opití ľudia sa správajú úplne inak ako ich triezva verzia a štúdie narazili na neuveriteľný objav. Niekoľko drinkov dokáže aj z najrezervovanejšej osoby behom chvíle urobiť kráľovnú parketu! Je ťažké si predstaviť, že tvoj frustrovaný šéf skáče okolo a nacvičuje svoje hlúpe tanečné pohyby, však? Ukazuje sa, že alkohol je…

  Mali iba jednu úlohu, aj napriek tomu z ich strany nastalo zlyhanie

  0 icon

  Zažil si už niekedy situáciu, kedy si mal iba jednu jedinú úlohu no aj tak nastalo z tvojej strany zlyhanie?  Mýliť sa je ľudské. To však neznamená, že sa takýmto omylom nemôžeme zasmiať! Na stránke reddit vo vlákne /onejob sa nachádza online komunita založená na smiešnych pracovných zlyhaniach - ako…

  7 jedál, s ktorými by sa nikdy nemala mikrovlnná rúra stretnúť

  0 icon

  Mikrovlnná rúra, ktorá bola prvýkrát vynájdená v 40. rokoch 20. storočia (odkaz na samostatný článok), je dnes jedným z hlavných kuchynských spotrebičov v každej domácnosti. Aj keď táto mašinka znamená pohodlie pri varení a ohrievaní, existujú určité druhy jedál, ktoré by si do mikrovlnnej rúry nik

  FOTO DŇA