Dead Pool Milana Lasicu

Dead pool, alebo fond smrti, je tipovacia hra, pri ktorej sa tipuje, kedy niekto zomrie. Niekedy ide o stávku, v ktorej ide o peniaze.
Na začiatku 20. storočia boli mŕtve fondy populárne pri nebezpečných športoch, ako napríklad prvý ročník Indianapolis 500. V typickom modernom fonde smrti môžu hráči vyberať celebrity, o ktorých si myslia, že do roka zomrú. Väčšina hier sa začína 1. januára a trvá 12 mesiacov, hoci existujú určité varianty dĺžky hry a načasovania.

„Lasica vraj pred pár minútami na klaňačke po koncerte v L+S odpadol, momentálne sa ho snažia oživiť.
Počas koncertu vraj vtipne poznamenal – vakcinovaný som, žiadne vedľajšie účinky to nemá.“

Milan Lasica umrel ako herec. Počas predstavenia odohral svoju poslednú a najväčšiu hru o život a na živo. Malo to zápletku, vyvrcholenie a záver. Tragický a epický ako grécka dráma. Dobrá dráma však nemá nikdy ďaleko od komédie a komédia bez drámy postráda životnú pravdu. Lasica tak majstrovsky odohral tragikomédiu s úvodným vtipom na odľahčenie nálady, aby v konečnom dôsledku smrť aj vtip pôsobili nerozlučne spolu, vychádzali zo seba a navzájom sa umocňovali do absolútna.

Nemáte v poslednej dobe pocit, že tiež tu hráme takú hru. Lotériu, ktorej hlavná výhra je absolútna sloboda – smrť? Nie je v poslednej dobe tých náhlych úmrtí priveľa?

Vakcína je bezpečná. Vakcína je sloboda. Vakcína macht frei.
Nie, nie je. Nie je bezpečná. Nie je to ani vakcína. Je to neoverená génová terapia.

Milan Lasica zomrel. Na vakcínu, alebo s vakcínou? Je to taká istá otázka, ako… Zomrel na kovid, alebo s kovidom? Je dôležitá pre to všetko čo z nej vyplýva a kŕmi to šialenstvo a bezprávie posledných mesiacov.

Nie všetci ľudia, ktorých úmrtie sa pripisuje vakcíne, aj naozaj zomreli kvôli nej. Ľudia umierali na infarkty a porážky aj predtým.

Ako však nieto môže povedať, že vakcína je bezpečná? A že na ňu neumierajú ľudia? Ona pritom robí všetky tie veci, ale úmrtia nemáme. Tak si to zopakujme.

Na Slovensku máme 4 úmrtia spôsobené vakcínami proti Kovid-19. V porovnaní s ostatnými krajinami by to malo byť niekoľko sto krát viacej.

Všetci sme videli tie videá ako ľudia v zahraničí aj na Slovensku odpadávajú priamo v očkovacom centre. Zvalia sa v kŕčoch na zem. Celé ich telo sa nekontrolovateľne chveje a ruky majú pozohýnané do groteskných polôh. Ľudia čakajú frontu pred očkovaním centrom a von vynášajú ľudí na nosítkach. Nezomreli, prežili to! Vakcína je bezpečná!

WHO, ECD, CDC už potvrdili, že vakcíny spôsobujú zrážanlivosť krvi, zápal srdcového svalu, prederavenie ciev a rôzne paralýzy, ale vakcína je bezpečná. Nikto na ňu nezomrel.

Potom tu máme takúto štúdiu financovanú čínskou vládou, ktorá ukazuje, že k poškodeniu dôjde, keď sú bunky vystavené pôsobeniu samotného proteínu spike. A čo si necháte pichať sebe, svojim deťom a tehotným manželkám? Genetický sajrat, ktorý prinúti vaše bunky vyrábať práve tento spike protein.

“Ak odstránite replikačné schopnosti vírusu, stále má zásadný škodlivý účinok na vaskulárne bunky, a to jednoducho vďaka schopnosti viazať sa na tento ACE2 receptor, S proteínový receptor, ktorý je dnes známy vďaka COVID,” vysvetľuje Manor .

Výsledkom tohto výskumu je, že vakcíny proti covid-19 vyvolávajú vaskulárne choroby a priamo spôsobujú zranenia a úmrtia spôsobené krvnými zrazeninami a inými vaskulárnymi reakciami, aj bez samotného vírusu. Všetko je to spôsobené bielkovinou s hrotmi, ktorú Vaše telo po vakcinácií začne samé produkovať. Je to ako dostať kovid bez kovidu.

Je veľmi ťažké dokázať, že ak 80 ročný človek zomrie na zástavu srdca, že ho mala na svedomí vakcína a hlavne, ak už predtým existovalo srdcové ochorenie. Lenže čo sa stane s takýmto oslabeným človekom, ktorý dostane vakcínu?

Polovica učiteľov bola po vakcinácií pripútaná na lôžko. Ak takto masovo zaočkujete domov dôchodcov, ich omnoho krehkejší organizmus, poznačený mnohými komorbiditami, to už naozaj nemusí zvládnuť. Ale veď Krajčí o tom už varoval.

Preto, záver je nasledovný. Je veľmi ťažké stanoviť presné číslo počtu obetí tejto experimentálnej génovej terapie. Nemusíte byť však matematický lúmen aby ste pochopili, že oficiálna rovnica jednoducho nesedí. Ak je dokázané, že táto génová terapia spôsobuje krvné zrazeniny, zápaly srdcového svalu, prederavenie ciev a vidíme ako pred našimi očami ľudia odpadávajú s vyvrátenými kĺbmi a v triaške sa metajú na zemi alebo ich postihne dočasné, alebo permanentné ochrnutie, ale za touto hranicou sa zázračne nič nedeje.

Vakcína spôsobuje zrážanlivosť krvi, ale žiadne porážky. Vakcína spôsobuje zápal srdcového svalu, ale žiadne infarkty. Všetky tie zranenia sa dejú, ale kde sú tie úmrtia?

Vakcína je bezpečná. Vakcína je sloboda. Asi začínate tušiť, že ste boli oklamaní a ste nútení do experimentu, ktorý je súčasťou fondu smrti. Je to hra, hra kde hráme lotériu o život.

Ďalej, pokračujú neupravené statusy ľudí z jednej FB skupiny:

Kamarátka mi hovorila: jej muž – po očkovaní mu ochrnula polovica tváre / 53r.

Kolega 55rokov sa dal ockovať že pojde za dcerou do talianska LEN KOLI TOMU nakoniec ostal doma!!!! taky chorý ze mal 15dní 40 horúčky druhého mama 76 ročná nikam nechodila dcera ju nahovorila ostala ochrnutá v nemocnici komárno

Mojej susede po očkovaní zomrel svat a môjho brata kamarátke ujo a ešte nejaká stará mama alebo teta? nechcem klamať už presne neviem. Áno, nie sú to ľudia, ktorých som osobne poznala, ale títo ľudia si to nevymysleli…

Ahojte.
Ďakujem za prijatie.chcem sa s vami podeliť s mojou skúsenosťou -očkovanim.
25.4.2021 som sa dal zaočkovať (dobrovoľne tak ma tu prosím neukameňujte).Dva dni po očkovaní klasika ako ostatný,teplota zimnica bolesť ramena.No v mojom prípade nastali komplikácie ktoré trvali mesiac-teploty,zimnica nočné potenie nespavosť,ruka po očkovaní žije vlastným životom.Po troch týždňoch som navštívil lekára ktorý mi urobil odberi a na moje veľké prekvapenie mierne zvýšený cukor.Podla doktora som zdravý a srdce ako astronaut.Dva dní po návšteve doktora som už nevládal chodiť teplota 37,8 až 39.Na moju žiadosť mi znova zobrali krv a výsledok rovnaký mierne zvýšený cukor….Ruka si zatiaľ žila svoj vlastný život zimnica a trasenie pocit ako keby som mal v ruke olovo.Ked teploty neustupovali dal som si urobiť odber na Boreliózu a výsledok bol pozitívny.Momentalne som PN po ATB liečbe.Ja osobne viem o niekoľkých prípadoch z môjho okolia že po očkovaní Astrou ľuďom vybehla Borelióza o ktorej ani nevedeli že ju majú v tele.Ak viete o niekom kto má podobný problém prosím SS.ďakujem

Z mojej rodiny zomreli dvaja ludia,boli ockovani

len ked mnohi sa boja aj preto ze boli zhejtovani ze co na to isli ked vedeli do coho idu, a tak uz radsej ticho trpia.

Známa sa dala zaočkovať pfitzerom. 4 dní mala horúčky vyše 40 c, triasku, nohy ju tak boleli že nevládala chodiť, odpadavala. Myslela si ze to neprežije ale nakoniec prezila
Také isté príznaky známy. Tri dni. Potom povedal, že čítal, čím horšie príznaky, tým lepšie pre organizmus. Bude mať väčšie protilatky.Od druhého, že Astra je najväčší bordel, ale najucinnejsia . Ale inak si fakt rozumieme, dokym očkovanie nepríde na tému…

V mojom okoli ich vela nie je, ale ti co su vsetci mali problem.

No moja mama 70r. mesiac po truhej dávke pfizeru kolaps podozrenie žlčníkova kolika, zacala mi zvracať vstravenú krv záchranka, diagnóza výdute v dvanastniku, krvácanie do dutiny brušnej boj o život, nespočetné transfúzie krvi, po 2 ťažkých operáciách na koniec museli vyoperovať kúsok tenkého čreva a celý žlčník, ktorý bol pred tým ok, mesiac už je v nemocnici, pomaličky sa to zlepšuje,ale stale krvácanie z dvanastniku sice uz podchytené,ale ťažká infekcia brušná to bola a to už tam leží mesiac, ale pomaličky nastáva zlepšenie konečne, mesiac žijeme v strachu či to prežije.Ale v nemocnici hlavne, že je očkovaná, pri tom do vtedy ešte vitálna a pracujúca, žena, ktorá neobsedela.

A to utvrdzuje v tom, ze sa nedám očkovať, ked zo dňa na deň vidíte odchádzať milovaného človeka je to hrozné a čo sme si všimli, po očkovaní každú chvíľku pospavala aj v sede a po druhej dávke unavená ešte viac a začala blednuť v tvári,ale verím,ze sa konečne sa vylieči.

aj moja babka asi 2 tyzdne po druhej davke vraj 3dni vkuse zvracala,ani chodit nevladala,cele dni lezala..dalsich par dni jej bolo stale nevolno a uz po prvej davke zostala taka “prispata”…nekomunikovala,stale spala a ujo,ktory s nou zije sa este bavil,ze ako super spi,ze este ju nevidel,ze by do 10tej doobeda spala nastastie vyzera,ze to nebolo nic vazne,teda zatial..mne sa priznali az po dlhsom case,lebo vedia,aky mam nazor na toto..

take vredy mal aj kamarat cela rodinka plus svokra vsetci ockovany okrem mladsej dcerky ktora nie je ockovana ta nemala nic ….ale kde je pravda

Zákazníci čo boli ,tak sú ako bez duše..nevládzu majú bolesti .. dlhší čas

jeden moj olega sa dal zaočkovať.ale ked ho vidím v robote.on je total mimo..dopotený,biely jak stena.podla mna mu nie je najlepšie a to mladý chalan..

Pred pár dňami prišlo k nám do obchodu mladé dievča,,mala velké bolesti v kĺboch,potila sa,velmi ťažko chodila,,,spýtala som sa jej čo sa jej stalo,,,odpveď: som tretí deň po očkovaní….keď som sa jej spýtala či bola u lekára,smutne povedala,,,,a čo mi dá???

Tiez to pocuvam od zaockovanych, nevladzu, unava, spavost, vycerpanie az depky a nic ich nebavi a netesi…

Veru poznám a nie jedného. Do očkovania všetko v poriadku a po očkovaní bolesti rúk, nôh, bolesti hlavy, hnačky, teploty, neustupujúca únava, depresie. Akurát, že sa o tom ,,boja,, hovoriť verejne.

Zdravím priatelia… Tak ja pridám tiež prípady po očkovaní… Mojich klientov alebo ich polovičky… Manželka klienta ochrnula našťastie bolo to len dočasne, ale aj tak… Od vtedy ju veľmi bolia nohy. Klient kríval, teraz ledva chodí.Citujem ho.. Kurva, keby, že viem čo mi to očkovanie spôsobí, nikdy by som sa nedal očkovať!!!Ďalší ochorel ako klasická chrípka len už tri mesiace je taký chorý. Kamarátkina, mamina… Po druhej dávke, začali jej tiky… Kriviť ústa, v hodine dvanástej ju zachránili MRTVICA Kamarát mi zomrel bol očkovaní, dostal mozgovu porážku… Mal iba 45 rokov!!!Vraj žiadna súvislosť s očkovaním… NEVERÍM!!!Takže ľudia vydržte ak chcete na tomto svete ešte byť… Verim, že toto šialenstvo čoskoro pominie.Nič netrvá večne

Ja mam známeho, ktorému zomreli dvaja kolegovia 42 a 46 rokov. Po ockovani ,vraj infarkt. Haha dovtedy obaja ok a zrazu? Čudná zhoda nahod. A ked som to povedala u nas v praci, tak očkovaná upratovačka pred dôchodkom povedala, no ved aj mladí ludia umierajú na infarkt. No nejdes mi do pice? Krava sprosta

aj nahodne sa zisli len ockovani s rovnakym problemom u ocnej v ziline…😎🙈

áno, starká zaočkovana 2.davkou pfiser a každý deň ju bolí hlava…ibalgin je ako lentilky 😢😢😢

Ja to tak nevnimam ja to vidim denne doma. Manželka pred očkovanim plna energie, vitalna a vesela. (mesiac doma dohady a nezhody o očkovani a aj napriek tomu sa dala). Teraz po cca mesiaci po očkovani je denne unavena, malatna, nervozna, bolesti klbov, a skoro bez nalady, usmevu.

.. Aj mne sa už postažovalo zopár ľudí, ktorí sú po.. 😓

kamarátkini rodičia sa necítia dobre po očkovaní, majú podobné príznaky. Ona a jej bratia sú po očkovaní zatiaľ v poriadku… Môj otec problém s pamäťou, agresia, začínala mu demencia asi aj pred očkovaním, na jar po očkovaní sa mu to zhoršilo… Očkovaná teta sa necíti dobre, stále chorá a slabá. Strýko nejde, je srdciar, nakoľko mu zomreli po očkovaní dvaja kamaráti, tiež s podobnou diagnózou.. Pár mladších známych sa ale po očkovaní nesťažovali. Snáď dostali placebo. Nie som s nimi teraz ani v kontakte. Zvyšok rodiny a známych na vakcínu dúfam nejde.

Žiji v Ekvádoru a ve vedlejším Peru umřelo po očkování přes půl milionu lidí (500000). Kamarád je lékař tady v Ekvádoru a z nemocnice odešel kvůli tomu aby se nemusel podílet na této fašistické genocidě a sám by se nenechal očkovat neboť ví o jaký humus a jed jde a jemu umřelo 20 kolegu doktorů a zdravotních sester. Už i tady v Ekvádoru umřelo hodně moc lidí po očkování. Nejčastější příčiny úmrtí po očkování trombózy, infarkty, mrtvice.

Ano dve kamarátky boli po vakcíne paralizované odkvacli im ruky nohy a tvrdia že sú unavené tá jedna aj stále podráždená nervózna povedala že jej hovoria že to neni ona a tých nervóznych je veľa po vakcíne dalsej skáce tlak hore dole

No moj.ocko skoro umrel a tu pan.umrel.moj.manzel.lezal v posteli dva tyzdne v horuckach do frasa o com tu pisete dost

V práci sme dve neočkované a tri osoby zaočkované.U jednej z nich je zrejmá totálna únava,bolesti nôh ,zabúdanie a občas je”mimo”. Dáva otázky, ktoré sa vymykajú danej situácii a ako keby nevnímala, čo sa okolo deje.

Po vakcíne.
Dvaja mozgové porážky, jedna Infarkt oka.
Do hnoja, s tým svinstvom👹.

v jednej rodine som bola babka zaočkovaná po týždni zomrela. Druhá rodina babka – trombóza po očkovaní. Nikdy ma nikto neprinúti zaočkovať sa tou ” rýchlovkou”. Zdravý rozum vždy zvíťazí.

Moju kolegyňu bolí ruka už deväť týždňov.. ale je to v poriadku podľa nej,lebo vraj injekcia musí bolieť a je potrebné mať aj teploty veď to patrí k tomuto!!🤦

U mna v praci sa kolegov otec uz na dochodku dal ockovat po druhej davke 2 tyzdne skolaboval skoncil v nemocnici v zh po par dnoch ho previezli do bb kde mu zistili ze mal infarkt lekar sa sa vyjadril medzi styrmi ocami ze to mohlo byt aj ockovanim ale potvrdit to zial na beton nemoze takze kazdy nech si spravy vlastny nazor druhy kolega moj rocnik povedal ze po druhej davke mu byva spatne a citi sa slaby a unaveny asi tak
Vcera som videl video z pitvy ockovaneho a tie zrazeniny krvi boli priserne hlavne v mozgu. Dal by som to sem, ale fbk to maze a blokuje.

Mám vo svojej blízkosti troch ľudí, ktorých po očkovaní bolia kĺby, ale tak, že nedokážu ruky zdvihnúť.

no môj ocko po druhej dávke začal zvracať a možno má pred sebou niekoľko týždňov,nehovorím že zato môže očkovanie ,ale je zrejmé že očkovanie urýchlilo priebeh ochorenia ktoré mal skryté

je to tak a osobne poznám lekára, ktorý sa zaočkoval a doteraz má tieto problémy a už obanoval, že sa zaočkoval….

Mám susedku mladú, dala sa zaočkovať a vravela, že odvtedy sa necíti dobre. Tak isto aj kamarátka mi vravela že sa necíti dobre (75r.) A kto vie čo ich čaká 😡🙁

kamosovi zomrel otec po vakcine a ked bol prenho v nemocnici, bavil sa s doktorkou medzi 4 ocami a ta mu povedala, ze strasne moc ludi zomiera po ockovani, len maju zakazane o tom rozpravat.

Manželov kolega zaočkovany…a už leží v nemocnici..vychudol prestal jesť nevládze žiť.. je s.nim zle. Viac nevieme.. noo žiaľ.. nemal sa dať očkovať

Nie, ja každý deň počujem o niekom kto zomrel po ockovani. Infarkty zo zrazenin, plne pľúca zrazenin, ruža, herpes pásový, lupus po ockovani, tehotná ockovana ľahla pred nemocnicou, keď šla navštíviť dieťa po predčasnom pôrode, zrazenina v mozgu, dieťa má nádor na pkucach, rakovina prsníka po ockovan, rozpad červených krviniek po astra zeneca keď vnučka dala deda zaočkovať do 4 dni bolo po ňom, vykasliaval krv!!! Predvčerom kamaratkina suseda infarkt zrazenina hodinu a pól ju oživovali dve záchranky a nič jej nepomohlo, úradnícka, policajtka 34 ročná po ockovani zomrela, jedna jej kolegyňa v kostole tiež odpadla ale tu sa podarilo oživiť, cez víkend mi babka rozprávala o dvoch kamoskach, obsiate pľúca zrazeninami po CT… atď. By sa dalo pokračovať, keby sa rozpamätam….

Mne jedna sestrička vravela že odvtedy ako sa dala zaočkovať v januári má problémy s pamäťou

kks bola som na veterine s mačičkou a tá dostala injekčne ANTIBIOTIKA . Kolegyňa očkovana na mňa nasrato – že do mačky jebem injekcie, ale ja sa zaočkovat nedám !!!! Som sa až chytila za hlavu ! Fakt im tie vakcíny poškodili mozog !!! Videla som pitvu očkovanca po smrti, V ŽIVOTE SOM NEVIDELA zrazeninu 10x 5cm a TAKE STRASNE DIERY v mozgovom tkanive !!!!!

ani nie, tu totiž nie je nikto očkovaný. 🙂 vlastne jeden očkovaný tu je….ale ten bol blbý aj pred tým. tak žiadna zmena. ani fyzická, ani mentálna.

Muzov kolega nevladze odvtedy robit, moja krstna sa stszuje na velke bolesti v koncatinach a na zastávke som pocula tiez dve zeny ako ich obe bolia velmi nohy a chodia po lekaroch s tym
2 kolegovia švagra boli v nemocnici v kritickom stave a kolegyňa má po prvej dávke nepravidelné búšenie srdca.

Kamaratka uz druhy mesiac po 1.davke bolesti svalov, kosti, unavena vkuse nic nevladze len by lezala…mlada žena 😔

Môj brat týždeň po očkovaní skoncil na infuziach a to podotýkam, že mu prišli nevoľnosti ťažkosti s dýchaním a triaška keď bol v nemecku na kamióne.

Dnes v DK..6 parte.. A stále 3-5..Chodila som 3 x do týždňa. Toto v lete nikdy nebolo..

Aj ja poznám takú, predtým zdravú a vitálnu ženu, ktorú od očkovania každý deň bolí niečo iné – raz hlava, raz nohy, raz v hrudníku, a celkovo sa cíti ako-keby išla umrieť. Je z nej chodiaca mŕtvola, z práce beží domov spať, lebo neustále cíti únavu. Ďalšia si dala s odstupom po druhom očkovaní urobiť test na imunitu/protilátky proti Covidu, a nemala vôbec žiadne. Očkovanie je podvod, ktorý mrzačí zdravie a zabíja. Vyvarujte sa mu, ak nechcete patriť medzi zmrzačených alebo mŕtvych.

Ano u nasich pacientov…niektory stratili svalovu hmotu a ostarli o 10rokov..a o dalsich vedlajsich priznakoch ani nehovorim..

Ak poznáte roky ľudí a ich povahy, vidíte tu zmenu. A hlavne, sami sa priznávajú k problémom a ťažkostiam, ktoré nikdy nemali. To nie je len doba

Uprimne vela ludi poznám,čo maju problémy,ktoré doteraz nemali a zhorsuju sa,no ved vsetko je v šťádiu Pokusov,takze casom sa vsetko ukaze,no každy sme si zodpovedný za svoje rozhodnutiá

Áno moja mami sa rozprávala s kamarátkami každá a jedna ma po očko.. Bolesti kĺbov.. Hlava.. Sú unavené a slabé… Jedna z nich mala hneď ochrnutu tvár.. Bola v nemocnici… Pred par dnami odviezli susedu do nemocnice ma sepsu obliciek.. Je chúďa aj diabetik.. Doma mám všetkých očko pozorujem ich.. Brat je iný smutny stratil šarm… Bledý… Je mi ťažko… Neverili mi…

Pani na sepsu obliciek dnes zomrela očkovaná v marci

A su pripady tyzden v kuse busenie srdca a tlak kolisa zo 100 na 160 hore dole
mne je tak ako píšete, po očkovani tetanu 2014.Už nikdy živote žiadnu vakcinu.
Kamratkina dcerka po detskom očkovani asi v 2 rokoch pekne rozpravala a hneď po očko na dva mesiace prestala rozprávať a bola pomalá.Následne jej opuchali členky a je z nej reumatička.Tak celkovo očkovanie je hnus.

moja kolegyna po druhej davke tyzden lezala doma, bola na umretie, teraz vravi, ze je ok, ale vidim na nej, ze chodi ako bez duse, unavena

Áno,búšenie srdca,vysoký tlak,chvenie,únava,dokonca poznám pani čo sa neskutočne vyhádzala po celom tele a 13 eurové mastičky si musí každý týždeň kupovať chuderka dôchodkyňa sama a len pomaličky jej to mizne

V práci sa tiež ľudia sťažujú že nejak nevládzu a sú unavenejsi

Já nejsem, ale v práci jedna paní od doby, kdy se nechala očkovat druhou dávkou tyto simptomy má. Šílená bolest hlavy, celé tělo a příznaky chřipky. Od té doby (jsou to dva týdny) už jen leží

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Mancel

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 13.4

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Melicher odkazuje poslancovi Stančíkovi z OĽaNO: "Ak je tu niekto doktor Smrť, tak to nie je Robert Fico, ale Igor Matovič"

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Vládny poslanec Andrej Stančík z hnutia OĽaNO patril ku najväčším kritikom víkendového protestného zhromaždenia Smeru-SD v Rimavskej Sobote, keď…

  Správa o poškodení kostola vyvolala v Stanislavovi Zvolenskom vážne obavy o bezpečnosť veriacich

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Správa o zámernom poškodení Kostola Ducha Svätého v bratislavskej Dúbravke bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského veľmi prekvapila.…

  Psychologická príprava populácie na farebnú operáciu „Preč s Orbánom“ bola spustená. Jej účastníkmi ste aj vy!

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Darko Vojinovic,TASR/AP-Laszlo Balogh)   O pol roka budú v Maďarsku voľby. Opozícia, ktorá doposiaľ proti premiérovi Orbánovi ťahala vždy za kratší…

  Budaj: Boris Kollár si bude musieť vybrať, či bude stáť na strane minulosti alebo zostáva v koalícii budúcnosti

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský, Jana Ďurašková)   Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) si bude musieť vybrať,…

  Právnik Hasenkopf k správaniu okolo Zemana: Zneschopneného prezidenta možno dokonca aj uschopniť

  0icon

  Praha 19. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook,Foto:TASR/AP-Lisa Leutner)   Podľa bývalého poradcu niekdajšieho prezidenta Václava Klausa, právnika Pavla Hasenkopfa by si opozícia mala začať zvykať, že už…

  Poslanec čelí kritike za zverejnenú fotografiu prezidentkinej dcéry. Čaputová: Útok na politika cez jeho deti je politické dno

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Útok na politika cez jeho deti je politické dno. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla po tom, ako poslanec…

  Vesmír je predmetom záujmu krajín z celého sveta aj z pohľadu obrany a bezpečnosti, zdôraznil tajomník Marian Majer

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer)   Vesmír je čoraz väčším predmetom záujmu krajín z celého sveta, a to aj z pohľadu obrany…

  Potrat ako ľudské právo? Návrh na pomoc tehotným ženám znepokojil komisárku Rady Európy

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:youtube)   Návrh zákona o pomoci tehotným ženám z dielne poslankyne Anny Záborskej (klub OĽaNO) môže obmedziť prístup žien k bezpečnej…

  PS protestuje pred NR SR proti návrhu Anny Záborskej, KDH vyzýva k diskusii

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) odštartovalo 72-hodinový protest a petíciu proti prijatiu zákona obmedzujúceho interrupcie. Začal sa…

  Fico: Tento týždeň chceme prezidentke predložiť petičné otázky k referendu

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico chce, aby petičné otázky vedúce k referendu predložili prezidentke Zuzane Čaputovej…

  TopDesať

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Perfektne načasované fotografie, ktoré dajú zabrať tvojmu mozgu

  0 icon

  Možno nie si najlepším fotografom sveta, ale niekedy sa všetko vo vesmíre uloží do jedného obrovského celku a jediné čo musíš urobiť, je stlačiť spúšť na svojom fotoaparáte. Jednoducho povedané, si v tej správny čas na správnom mieste. Z času na čas práve dokonalé načasovanie robí z obyčajnej fotografie unikát.…

  Muži v žiarivých brneniach: biblické bytosti alebo mimozemšťania? 2. časť

  0 icon

  „Zjavilo sa sedem mužov v hodvábnych odevoch, ktoré sa podobali gréckym tógam, a v žiarivých topánkach. Rovnako stavali na obdiv brnenie a pod týmto brnením bolo vidieť honosnú purpurovú bielizeň mimoriadnej krásy. Zdalo sa, že dvaja z nich majú vyššie postavenie než ostatní. Ten, ktorý vyzeral na veliteľa, mal tvár…

  Prečo hranolky chutia tak zle, keď už sú studené?

  0 icon

  Hranolky rozhodne nie sú pre naše telo a trávenie najzdravšie, no raz za čas padne dobre aj zhrešiť. Tenké, chrumkavé a dozlatista upražené – presne také patria k najobľúbenejším pokrmom nielen medzi deťmi na celom svete. Hranolky patria podľa prieskumov k najobľúbenejším prílohám na všetkých kontinentoch. Hodia sa k mäsu,…

  Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

  0 icon

  V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

  Armádny Magazín

  Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

  0 icon

  Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

  Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

  Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

  Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

  0 icon

  Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

  Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

  0 icon

  Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA