Krátky úvod k „podvodnej“ štúdií o ivermektíne

Tu nájdete  rozsiahli článok z trial site news, ktorý kriticky a nestranne posudzuje kauzu okolo „FAKE“ štúdie z Egypta, ktorá potvrdzovala 90% zlepšenie pri liečebe kovidu ivermektínom.

Je to dlhý, ale dobrý článok, preto v skratke asi toľko:

Egyptská štúdia naozaj obsahuje závažné pochybenia.

Guardian, ktorý toto odhalenie spopularizoval obsahuje pochybenia ešte väčšie. Úvodná veta, ktorou Guardian otvára článok znie takto:

„The efficacy of a drug being promoted by rightwing figures worldwide for treating Covid-19 is in serious doubt after a major study suggesting the treatment is effective against the virus was withdrawn due to “ethical concerns”.“

V preklade: „Účinnosť lieku, ktorý je celosvetovo propagovaný PRAVICOVÝMI OSOBAMI ako liečbu Covid-19 je vážne spochybnená po tom, čo bola z dôvodu „etických obáv“ zrušená veľká štúdia naznačujúca, že liečba je účinná proti vírusu.“

Ako ďaleko za čiarov je však to, že Guardian začína článok tým, že označil ivermektín ako „pravicový“ liek??? Účinnosť lieku, ktorý je propagovaný pravičiarmi a domyslime si ďalej, nacionalistami, nacistami a dezolátmi ňuňuňu 🙂 Tu nejde o zdravie a fakty, ale zase o politicko ideologický dezinformačný boj.

Tieto štúdie sledujúce ivermektín v rozvinutom a rozvojovom svete nie sú nejakým pravicovým hnutím. Je to humanistické hnutie! Ide o vedcov, výskumníkov, odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva a nespočetné množstvo ďalších záujmov. V mnohých prípadoch sa pohybujú smerom doľava.

Ďalej. To, že zo študenta, ktorý odhalil pochybenia v štúdií sa vykľul platený faktčeker nemení nič na tom, že štúdia obsahovala chyby.

Ale rovnako platí, že aj po vylúčení Elgazzarovej egyptskej štúdie celkové závery o účinnosti a bezpečnosti ivermektínu zostávajú nezmenené. (na rozdiel od predraženého Remdesiviru, ktorý WHO označila za neúčinný, ale aj tak to nebráni Slovensku ho používať pri zabíjaní svojich pacientov) Alebo si myslíte, ak nejaký autor v Guardiane odpíše liečbu pre jednu nekvalitnú štúdiu, že to stačí na popretie výsledkov z praxe a štúdií z celého sveta? Samozrejme že nie.

Toto je len klasická taktika dnešných médií, ktorá často zarábajú peniaze na inzerentoch z rovnakého odvetvia, ktoré nemôžu kritizovať. Skúste dať správu o skutočnosti týkajúcej sa ivermektínu a FaceBook alebo YouTube okamžite cenzurujú – teraz na príkaz Bieleho domu. Rovnako ako aj tento článok, ktorý by sa dlho neohrial napríklad na blogovisku takého SME.

Väčšina svetového bohatstva sa sústreďuje medzi húf bohatých rodín. Tieto rodiny vlastnia kontrolný podiel v hlavných správcoch aktív [napr. Blackrock a Vanguard], ktorí zasa monopolizovali všetky západné odvetvia a veľké mimovládne organizácie. Okrem toho, že sú vlastníkmi deviatich hlavných svetových mediálnych konglomerátov, majú aj obrovský vplyv na naše politické a regulačné inštitúcie – Bloomberg ich dokonca nazýva „štvrtou vládnou zložkou“.

Dôležité je, že nejde o žiadne sprisahanie a neexistujú ani „oni“. Nie je to len niekoľko Kápov, ktorí sedia v suteréne, hrajú karty, fajčia cigarety a plánujú, ako vládnuť svetu. Je to rozsiahla globálna sieť inštitúcií, ktorých hlavným princípom je maximalizácia návratnosti akcionárov.

To je oveľa nebezpečnejšie, pretože prvé majú aspoň trochu ľudskosti, zatiaľ čo inštitúcie majú v podstate psychopatickú povahu. Ide o to, že už takmer nemá zmysel obviňovať jednotlivých vedcov alebo novinárov o nič viacej než obviňovať samotné WHO alebo NIH. Je to systémový problém, zásadná chyba v našej súčasnej forme kapitalizmu, a to je to, keď vidíme aká hra sa hrá s Ivermectinom aj s Covidovým naratívom všeobecne.

A tu je ten článok, ktorý kriticky spracováva samotnú egyptskú štúdiu a aj článok v Guardian:

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Mancel

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 10

Celkové hodnotenie: 12.82

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA