Piešťanské kúpele – pandémia ako biznis-plán

Bezradnosť – tak sa dá jedným slovom označiť výkon našich epidemiológov počas korona-paniky, ktorú práve svojimi zmätenými opatreniami vyprodukovali. A nebránili celoslovenským Psychopatovičovým branným cvičeniam. Tie najväčšie zmätky a absurdity som popísal v knižke „Koronavírus ako terorizmus“, ktorá vyšla v spolupráci s rádom InfoVojna a dá sa získať cez ich e-shop. To som ale ešte netušil, že v týchto dňoch sa dočkáme ďalších bizarných „vynálezov“.

Tak sa nejaký „manažéro“ našej železničnej spoločnosti vyznamenal tým, že síce vrátili reštauračné vozne do vakov, ale (pozor, tomu neuveríte) v tých sa prestáva obsluhovať, keď vlak prechádza okresom nešťastnej farby! Už som počul o návrhoch, že by sme mohli byť aj svetoví, keby sme tento vynález aplikovali aj v leteckej doprave. Letušky by si pritom nasadzovali skafandre a plynové masky pri preletoch nad oblasťami zafarbenými momentálne na nebezpečno. Svetoví sú však už v našich svetoznámych kúpeľoch v Piešťanoch. Tam tomu teraz nasadili korunu.

Tieto kúpele má dnes v rukách spoločnosť Ensana a sú to tvrdí obchodníci so zdravím. Nepáči sa im napríklad, keď niekto chce využívať kúry, ale nie je u nich ubytovaný. Tak si vymysleli, že u ambulantných klientov ignorujú očkovanie a vyžadujú od nich AG test pred každou kúrou! V prípade u nich ubytovaných stačí len vstupný AG test. Teda jasná diskriminácia.

Spoločnosť Ensana sa tvári, že tak napĺňajú pandemické opatrenia, ale nedodržiavajú ani nimi deklarované: „Aktuálne je možné rezervovať a absolovať všetky typy pobytov za dodržania aktuálnych protipandemických opatrení.“ A medzi ne uvádzajú aj: „Pri príchode testovanie antigénovým testom, pokiaľ sa klient nepreukážu platným výsledkom negatívneho testu na COVID – 19 nie starším ako 72 hodín alebo potvrdením o očkovaní, ktorého posledné dávka bola podaná min. 14 dní pred príchodom.“ A ako už vieme v rozpore aj s týmto ich vlastným oznámením vyžadujú od ambulantných klientov AG test pred každou kúrou a očkovacie preukazy ignorujú.

Môžu si to dovoliť, pretože regionálny hygienik ich kryje pod touto priehľadnou výhovorkou, ktorú mi na moju výzvu napísala MUDr. Kollárová, RÚVZ Trnava: „Slovenské liečebné kúpele ako samostatné zdravotnícke zariadenie majú právo si stanoviť opatrenia na zamedzenie šírenia COVID-19 aj nad rámec platných vyhlášok ÚVZ SR. Dané opatrenia nemôžu byť miernejšie ako je uverejnené v t.č. platnej vyhláške č.207, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok. Zo strany RÚVZ je riešené nedodržiavanie  protiepidemických opatrení uvedených vo vyhláške a nie ich sprísnenie za strany prevádzkovateľa z dôvodu ochrany zdravia verejnosti.“

Ak som to dobre pochopil, tak na Slovensku si s odobrením RÚVZ v Trnave môže ktokoľvek vymyslieť čokoľvek pod zámienkou jeho osobného výkladu „ochrany verejnosti“. Takže až nabudúce v piešťanských kúpeľoch budú od klientov žiadať, aby nosili na hlave vrece od zemiakov s otvormi na oči, z RÚVZ im ešte zatlieskajú? NAČO potom vydávajú očkovacie „preukazy slobody“, keď ho môže ktokoľvek svojvoľne ignorovať?

A teraz ta pravá petarda na záver. Na moju žiadosť sa vyjadril aj nadriadený orgán RÚVZ Trnava prostredníctvom pani Dagmar Račkovej, citujem stanovisko ÚVZ: „Aktuálne platná vyhláška č. 207 ani vyhláška č. 217 platná od pondelka 14. 6. nevyžaduje predloženie negatívneho výsledku testu na COVID-19 ani potvrdenie o očkovaní či prekonaní COVID-19 pre vstup do prírodných liečebných kúpeľov alebo kúpeľných liečební.“ Mimochodom, je to logické, lebo zvýšené teploty v týchto priestoroch vylučujú prežitie akéhokoľvek vírusu akejkoľvek mutácie.

Takže cielená diskriminácia ambulantných klientov spoločnosťou Ensana je v príkrom rozpore s nariadením ÚVZ, ale môžu si to dovoliť vďaka ľahostajnosti RÚVZ Trnava, ako vyplýva z odpovede už citovanej MUDr. Dagmar Kollárovej.

Tak si tu žijeme…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 57

Celkové hodnotenie: 30.28

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA