Vízie novej spoločnosti – Slovensko pre ľudí

Publikované 07.01. 2018 o 06:10 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Krátky komentár k predchádzajúcemu článku Prevzatie moci občanmi

Hoci názory sú rôzne, fakt je ten, že politici sa najviac obávajú toho, že občan nepríde voliť. Ak je nízka volebná účasť, občan sa oprávnene môže pýtať: „Vy ste čo za samozvanci? Koho zastupujete?“ Taktiež môže spochybňovať rozhodnutia parlamentu a nerešpektovať štátne nariadenia. Následne sa spúšťa vlna nespokojnosti naprieč spoločnosťou. Pozrite sa na reakciu Ševčoviča (odkaz pod článkom). Jeho úlohou je zvýšiť účasť vo voľbách do Europarlamentu. Iná situácia s nevolením nastala vo Francúzsku v prezidentských voľbách. Do urien bolo vhodených, a teraz už si nepamätám presne,  niekoľko desaťtisíc volebných lístkov bez označenia kandidáta. Už som to našiel, jednalo sa o 11,5% odovzdaných hlasov (odkaz taktiež pod článkom), okrem toho sa okolo 25% voličov volieb nezúčastnilo. Tento akt  vyvolal v radoch politikov zdesenie, paniku a pocit oprávneného strachu.

V minulom článku som nespomenul ďalšie techniky prevzatia moci občanmi, nie je to však podstatné. Občania si samozrejme môžu založiť nejakú občiansku stranu, alebo združenie a presadiť svoj program vo voľbách (už sa to deje, odkaz taktiež dole). Dôležité však je, aby strana disponovala rešpektovanými osobnosťami, ktoré už majú za sebou presvedčivé výsledky svojej práce v prospech občana. Problémom podobnej strany môže byť financovanie, ale keď sa chce, východisko sa nájde. Cestou môžu byť aj nátlakové akcie občanov, toto však naráža na problém zneužitia davu a časovej zaneprázdnenosti  ľudí, pretože systém ich gniavi aj v tomto smere. Keď sa však rozhodneme pre nátlak, musíme už mať jasne definované ciele a požiadavky. V tom momente nesmieme tápať. Ten čas sa blíži, preto sa snažíme definovať pravidlá a vízie nového usporiadania. Môj ostatný článok sa niektorých z vás dotkol, pretože chodíte voliť. Je to prirodzené, každý sme iný, avšak každý máme spoločný cieľ, ktorého výsledkom by malo byť nové usporiadanie a zmena riadenia spoločnosti, čo by malo viesť k zvýšeniu kvality života takmer každého z nás. Cesty k cieľu si predstavujeme rôzne. Netrhajte však veci z kontextu, článok má svoju filozofiu a boli tam uvedené dôležité veci ako má fungovať systém riadenia. Článok popisuje tak symptómy, ako aj východiská. O viere vo vlastnú moc popíšem nabudúce. Úlohou článku bolo rozšíriť naše porozumenie problému. Za pochopenie úprimne ďakujem. Dnes som sa chcel venovať daniam, pretože prirodzene nadväzujú, ale nakoniec som sa rozhodol pre inú tému. Dane prídu na rad neskôr.

Slovensko pre ľudí

V posledných mesiacoch si náš pán premiér ťažká na nedostatok pracovnej sily. Evidentne nechápe princípy fungovania trhu a úlohu štátu v procese. Kuknime sa spoločne, čo sa deje, prečo sa to deje a čo sa s tým dá robiť. V prvom rade je potrebné ozrejmiť komu má štát slúžiť? Odpoveď na túto otázku je zásadná, pretože odhalí princípy, ktorými sa má spoločnosť riadiť. Štát má slúžiť ľuďom, ktorí na danom území žijú. Oni štát tvoria a oni mu delegujú úlohy, ktoré má správa štátu napĺňať, aby im bol život uľahčený. Hlbšie sa nad tým ani nezamýšľajme, pretože zistíme, čo všetko robíme nesprávne. Dnes štát robí osudovú chybu, ktorá súčasnému systému riadenia zlomí väz. Štátna správa sa snaží určovať, čo je pre občana dobré a čo nie. Názory občana a štátu sa rozchádzajú, pretože štát si osvojil ideológiu s ktorou sa občan nevie stotožniť. Občan sa nevie identifikovať so štátom a štát nezaujímajú potreby občana. Dochádza k oddeleniu záujmov a citeľnej disharmónii medzi štátom a občanom na dôležitých úrovniach. Je otázkou krátkeho času, kedy budeme nútení uviesť veci do súladu. Tento problém sa týka aj ekonomiky a priemyslu, kde vláda evidentne tápe, nerozumie veciam, ktoré robí a nechápe následky procesov, ktoré sama spustila. Nerozumie, že súčasný stav krajiny, ekonomiky a spoločnosti je výsledkom dlhotrvajúceho zhubného pôsobenia jej politiky. Problémom členov vlády je osobná zaangažovanosť v ekonomických procesoch (môže byť aj zástupná), ktorá núti zohľadňovať osobné záujmy  a vzniká tým pokrivený pohľad na ekonomické fungovanie štátu. Táto vec je kľúčová, pretože od nej sa odvíjajú správne a nesprávne rozhodnutia štátu aj v iných oblastiach. Dôležitá veta znie takto: Ekonomika musí slúžiť ľuďom, nie ľudia ekonomike. Po prečítaní tejto vety by som už nemusel pokračovať ďalej, pretože sami si dokážete dať veci do súvislostí. Ale predsa…

Pohľad prvý

Premiér sa hrdí úspešnosťou našej makroekonomiky. Je mi to platné ako mŕtvemu zimník. Necítim systémové napredovanie zdravotníctva. Našťastie ho nepotrebujem. Zatiaľ. Nevidím napredovanie školstva a zlepšovanie podmienok pre študentov a pedagógov. Necítim zlepšenie stavu komunikácií. Nevidím jednoznačnú podporu mladým rodinám. Nevidím, že by do nášho regiónu bol nasmerovaný záujem o zvýšenie zamestnanosti. To sú veci, čo ma zaujímajú. Avšak vidím neopodstatnenosť RTVS a tým aj koncesionárskych poplatkov. Vidím mrhanie prostriedkov na neúčelné projekty z hľadiska verejnosti, naopak vidím účelovú podporu súkromných projektov, vidím neschopnosť štátnych orgánov konať, v digitálnej dobe vidím prebujnelý štátny aparát, vidím mafiánske praktiky v riadení štátu, vidím presadzovanie deštrukčných trendov určených na rozklad spoločnosti, vidím, že sám pán premiér býva v byte daňového podvodníka. O čom premiér pre Boha hovorí, naozaj neviem, necítim. Chvála premiéra na stav našej ekonomiky je samoúčelná, občan to nepociťuje.

Pohľad druhý

Opäť sa zvažuje zvýšená podpora pre obyvateľov, ktorí sú ochotní presťahovať sa za prácou. Filozofia vlády nie je správna. Prácu treba priniesť k ľuďom, nie ľudí za prácou. Tento pohľad opäť potvrdzuje pravidlo, že občan je podriadený kapitalistickému systému, nie systém občanovi. To jednoducho znamená, že podnikateľ, kapitalista je na prvom mieste v prioritách vlády, občan je druhoradý a je len prostriedkom na naplnenie potrieb vyvolených. Filozofia vlády je tá, že nedostatkom práce v regiónoch, občan bude tancovať, ako oni budú pískať.

Pohľad tretí

Premiérovi robí starosť nedostatok pracovnej sily. Je to vaša vizitka pán premiér. Odborníci nepadajú z neba, oni sa školia, vychovávajú. Zamyslite sa nad dlhodobým stavom školstva a jeho efektivitou.

Nedostatok pracovnej sily môže ale znamenať aj to, že práce je dosť pre všetkých a požiadavky občanov na pracovné miesta sú naplnené k ich spokojnosti.

Ďalšia rovina je tá, že kvalitných, jazykovo vybavených odborníkov máme utečených v zahraničí. Vy chcete návrat týchto ľudí motivovať zvýšením minimálnej mzdy na 500€? Nebuďte smiešny, pán premiér. Vaše slová vyznievajú tragicky a úsmevne zároveň.

Voziť sem pracovníkov zo zahraničia nie je nutné. Toto je naša krajina, my tu žijeme a my tu chceme žiť. Oni nech zveľaďujú svoje domovy, aby nás raz ne-nenávideli za to, že sme ich odtrhli od rodín. Pritiahnite sem našich vlastných odborníkov, ktorých vyhnala za prácou bieda. Bojíte sa toho, lebo keď sa vrátia, prídete o hlavu.

Pohľad štvrtý

Práce je dosť. Všade kde sa pozriete je potrebné niečo zveladiť, vybudovať. Chýbajú však peniaze, pretože je nesprávne nastavené rozdelenie prostriedkov. Budeme sa musieť vážne zamyslieť nad prechodom vybraných podnikov do rúk štátu a výberom podielu na zisku z podnikania na našom území do spoločnej kasy. A nielen zamyslieť.

Zabudol som na niečo? Asi toho bude viac, kľudne to dopíšte do diskusie. Jednoducho, toto je náš štát. Prevezmime zodpovednosť za naše životy a za životy našich detí a vráťme tento štát tomu, komu skutočne patrí – a on patrí nám občanom, obyvateľom tejto krajiny. Prestaňme sem lanáriť a dovážať cudzincov, tiež majú svoje domovy, a prestaňme odtiaľto vyháňať vlastných obyvateľov do emigrácie biedou, ekonomickým tlakom, nemožnosťou uplatniť sa a mafiánsko-politickými praktikami pri riadení štátu. Nedovoľme, aby o nás rozhodovali iní. Budujme svoj vlastný štát, nech slúži nám. Bohu žiaľ, mnohí mocipáni si predchádzajúce slová vysvetľujú doslova – nech slúži im. Otočme teda kormidlo riadenia, pretože sa plavíme do zatratenia a začnime budovať spoločnosť pre nás, pre občanov.

 

https://hnonline.sk/svet/956408-definitivne-vysledky-macron-le-penovu-prevalcoval-rekordny-pocet-hlasov-bol-priazdny

https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-o-palaci-neuvazoval-chce-pomoct-zvysit-ucast-na-eurovolbach/1264148

http://zemavek.sk/zasadna-zmena-slovenska-2018/

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Mustang Shelby GT500 bude mať viac ako 700 k

4

Ford chystá športiak, ktorý bude najvýkonnejší aký kedy vyrobili a pustili na cestu. Bude mať viac koní ako famózny Ford GT. Tušíte správne, že pôjde o Mustang, ale nie hocijaký, bude to Mustang Shelby GT500, ktorý poslúži ako výkladná skriňa automobilky. Nová GT500 bude mať dvakrát viac koní ako originál z roku 1967.

Úpravca Petersport doladil ikonické BMW 1M

1

V Mníchove nechceli poškvrniť starú legendu BMW M1, a preto jediné vozidlo z divízie M GmbH, ktoré nezačína písmenom "M", ale číslom, je BMW 1M. Vďaka podobnému rázvoru kolies a rozloženej váhe ako mala legendárna M3 E30 má BMW 1M výborné jazdné vlastnosti. Bolo tak skvelé, že sa v roku 2011…

Zaujímavé! Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za r. 2017

6

Dostala sa mi do ruky zaujímavá štatistika, ktorá pochádza priamo z dielne Ministerstva vnútra SR. Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za uplynulý rok. Zozbierané údaje sú na jednej strane zaujímavé, na druhej strane zarážajúce a pre niektorých aj smutné. Pozrite sa spolu s nami ako to na slovenských cestách minulý…

Maťo Homola po Abú Zabí na 3. mieste celkového poradia

1

Automobilový pretekár Maťo Homola skvelým spôsobom začal rok 2018. V seriáli TCR Middle East doslova zahviezdil. Už v kvalifikácii skončil na skvelom treťom mieste a neskôr to ešte zlepšil. V prvých pretekoch v Abú Zabí prešiel cieľom na výbornom 2. mieste. V druhej jazde skončil štvrtý a tak je po…

Prečo sú nehody v zime častejšie?

15

Po prečítaní nadpisu ste si asi pomysleli, či som normálny. Veď je nad slnko jasnejšie, že v zime, za chladného počasia, prípadne na snehu a ľade, je jazda omnoho nebezpečnejšia. Áno, to je pravda, ale je to až taký problém, aby boli nehody v zime o to častejšie? Čo spôsobuje,…

Lamborghini Huracan v blate? Aj tak sa dá baviť

2

To, čím je pre nás sneh, bolo pre majiteľa Lamborghini Huracan blato. Akonáhle po období sucha prišiel prvý dážď, zo zmesi piesku, hliny a vody vzniklo „ihrisko“ pre chlapov, ktorí sa chcú hrať. Niektorí na to zvolili vhodné autá a offroady. Iní, no, superšporty... Niekomu to môže prísť ako svätokrádež (tiež s…

KAMzaKRÁSOU

Video VIDEO: Najlepšie kozmetické produkty za rok 2017 ťa dostanú!

0

Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk opäť prináša novinku pre našich čitateľov, ktorá vás isto poteší. Tentokrát sme si pre vás pripravili mnohými obľúbené a vyhľadávané video, v ktorom vás prevedieme našim zoznamom favoritov za uplynulý rok. Najlepšie kozmetické produkty roku 2017 sme poňali trošku obšírnejšie a tak sa o nich v našom videu…

Neuveríš, koľko stojí tento luxusný lak na nechty!

0

Koľko by ste boli schopní zaplatiť za manikúru? Ste ochotní obetovať aj stovky eur na úpravu svojich nechtov? Pokiaľ patríte k milovníkom prepracovanej manikúry, milujete návštevu salónov, či si pravidelne dávate záležať aj na domácej úprave svojich pazúrikov, pozorne čítajte. Máme pre vás malú výnimočnú chuťovku. Predstavte si, že by…

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

0

Obličky v ľudskom tele plnia hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostáze, čiže stálosti vnútorného prostredia. Ak dôjde k ich poškodeniu, v tele sa začnú hromadiť toxické látky, krv nie je dostatočne prečisťovaná a s tým následne súvisia aj ďalšie komplikácie. Dysfunkcia obličiek sa zvyčajne…

Ponožky dokážu ohriať celé telo! Ako je to možné?

1

Je vám často zima alebo pociťujete mierny chlad? Na tento problém vám určite pomôžu klasické ponožky! Pamätáte si situácie, keď vám bolo chladno a naše mamky nám vždy kričali, aby sme si obuli ponožky? Ony totižto vedia prečo to robia. Ponožky dokážu ohriať celé telo a my vám dnes prezradíme, prečo…

Zdravá pochúťka: Recept na slaný koláč quiche bez múky

1

Francúzsky slaný koláč quiche sa dá robiť na mnoho spôsobov a my vám poradíme, ako ho spraviť bez múky tak, aby bol ešte výživnejší a zdravší. Na tento quiche bez múky potrebujete len vajíčka, koreniny, nejaké syry a fantáziu, pretože sa dá ozdobiť a skombinovať so zeleninou, ale aj mäskom.

Dala si si tieto novoročné predsavzatia? Okamžite ich zruš!

3

Patríte k tým, čo si rok čo rok dajú na Nový rok hneď niekoľko záväzkov? Dávajte si pozor na to, aby ste si dávali tie správne! Existujú aj zlé novoročné predsavzatia, ktoré narobia viac škody, ako úžitku. Pozrite sa na ne spolu s nami a naučte sa ich pozmeniť tak, aby ste…

TopDesať

Čierna mačka: Symbol radosti alebo blížiaceho sa nešťastia?

0

Na čo myslíš, ak pri tebe prejde čierna mačka? Nešťastie, čarodejnice, poverčivosť? Blížiaca sa skazka a smola? Alebo naopak nádej? Pokiaľ ide o čierne mačky, neexistuje nedostatok mýtov a povier. Ak ťa táto téma zaujíma, tak si na správnom mieste. Tu je 10 zaujímavých faktov o čiernych mačkách. Do ktorej skupiny ľudí patríš ty?…

Neuveriteľné veci, ktoré sa udejú v priebehu jednej minúty

0

Možno si ani len netušil, koľko veľa bláznivých vecí sa udialo za posledných 60 sekúnd. V priebehu jednej minúty sa na celom svete dejú naozaj neuveriteľné veci. Celý svet sa za tak krátku dobu zmení. V skutočnosti, kým dočítaš tento článok, svet sa zmení v mnohých veciach. Túto obrovskú zmenu…

10+ zvláštne uspokojujúcich fotografií s jedlom v hlavnej úlohe. Raj pre perfekcionistov

0

Hoci vizuálna prezentácia jedla je už dlho dôležitým aspektom stravovania v mnohých kultúrach, s rastom popularity Instagramu sa zdalo, že sa dostala na ďalšiu úroveň. Týchto pár fotografií s dokonalým jedlom v hlavnej úlohe je skutočný raj pre perfekcionistov.  V dnešnej dobe sa môže stolovanie zdať ako výlet do virtuálnej galérie. Jedlá sú starostlivo zdokumentované a naaranžované pre…

Tak tomu sa povie skutočne extrémna zima

0

Zime je jedno krásne a úžasné obdobie. Mnoho ľudí si ju spája so sviatkami, darčekmi a samozrejme aj s radovánkami na zasnežených svahoch. Zima má však aj druhú stranu, ktorú množstvo ľudí neznáša. Bavíme sa o extrémnom chlade. Bohužiaľ, patrí to k zime a nám neostáva nič iné, iba si…

Kennedy, Trump, Clinton: 10 najbohatších amerických prezidentov všetkých čias

0

Najbohatší americkí prezidenti zriedka zbohatli kvôli politike. Je pravdou, že niektorí prezidenti po skončení predsedníctva skončili na mizine, ostatní sa stali bohatšími než kedykoľvek predtým. No kto je absolútne najbohatším americkým prezidentom? Kennedy? Trump? Alebo Clinton? Samozrejme, každý vie, že prezidentovi je vyplácaná doživotná renta aj po odchode z Bieleho domu, no to však neznamená bohatstvo. Pred…

Najvtipnejšie fotografie na identifikačných dokladoch

0

Nikto nie je spokojný so svojou fotografiou na občianskom preukaze. Určite si tento problém zažil aj ty. Jednoducho je také nepísané pravidlo, že všetci vyzeráme na občianskom preukaze divne. Napriek tomu sa nájde zopár jedincov, ktorí sa aj z takejto veci snažia vyťažiť maximum a jednoducho sa predbiehajú v tom,…