Vízie novej spoločnosti – Slovensko pre ľudí

Publikované 07.01. 2018 o 06:10 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Krátky komentár k predchádzajúcemu článku Prevzatie moci občanmi

Hoci názory sú rôzne, fakt je ten, že politici sa najviac obávajú toho, že občan nepríde voliť. Ak je nízka volebná účasť, občan sa oprávnene môže pýtať: „Vy ste čo za samozvanci? Koho zastupujete?“ Taktiež môže spochybňovať rozhodnutia parlamentu a nerešpektovať štátne nariadenia. Následne sa spúšťa vlna nespokojnosti naprieč spoločnosťou. Pozrite sa na reakciu Ševčoviča (odkaz pod článkom). Jeho úlohou je zvýšiť účasť vo voľbách do Europarlamentu. Iná situácia s nevolením nastala vo Francúzsku v prezidentských voľbách. Do urien bolo vhodených, a teraz už si nepamätám presne,  niekoľko desaťtisíc volebných lístkov bez označenia kandidáta. Už som to našiel, jednalo sa o 11,5% odovzdaných hlasov (odkaz taktiež pod článkom), okrem toho sa okolo 25% voličov volieb nezúčastnilo. Tento akt  vyvolal v radoch politikov zdesenie, paniku a pocit oprávneného strachu.

V minulom článku som nespomenul ďalšie techniky prevzatia moci občanmi, nie je to však podstatné. Občania si samozrejme môžu založiť nejakú občiansku stranu, alebo združenie a presadiť svoj program vo voľbách (už sa to deje, odkaz taktiež dole). Dôležité však je, aby strana disponovala rešpektovanými osobnosťami, ktoré už majú za sebou presvedčivé výsledky svojej práce v prospech občana. Problémom podobnej strany môže byť financovanie, ale keď sa chce, východisko sa nájde. Cestou môžu byť aj nátlakové akcie občanov, toto však naráža na problém zneužitia davu a časovej zaneprázdnenosti  ľudí, pretože systém ich gniavi aj v tomto smere. Keď sa však rozhodneme pre nátlak, musíme už mať jasne definované ciele a požiadavky. V tom momente nesmieme tápať. Ten čas sa blíži, preto sa snažíme definovať pravidlá a vízie nového usporiadania. Môj ostatný článok sa niektorých z vás dotkol, pretože chodíte voliť. Je to prirodzené, každý sme iný, avšak každý máme spoločný cieľ, ktorého výsledkom by malo byť nové usporiadanie a zmena riadenia spoločnosti, čo by malo viesť k zvýšeniu kvality života takmer každého z nás. Cesty k cieľu si predstavujeme rôzne. Netrhajte však veci z kontextu, článok má svoju filozofiu a boli tam uvedené dôležité veci ako má fungovať systém riadenia. Článok popisuje tak symptómy, ako aj východiská. O viere vo vlastnú moc popíšem nabudúce. Úlohou článku bolo rozšíriť naše porozumenie problému. Za pochopenie úprimne ďakujem. Dnes som sa chcel venovať daniam, pretože prirodzene nadväzujú, ale nakoniec som sa rozhodol pre inú tému. Dane prídu na rad neskôr.

Slovensko pre ľudí

V posledných mesiacoch si náš pán premiér ťažká na nedostatok pracovnej sily. Evidentne nechápe princípy fungovania trhu a úlohu štátu v procese. Kuknime sa spoločne, čo sa deje, prečo sa to deje a čo sa s tým dá robiť. V prvom rade je potrebné ozrejmiť komu má štát slúžiť? Odpoveď na túto otázku je zásadná, pretože odhalí princípy, ktorými sa má spoločnosť riadiť. Štát má slúžiť ľuďom, ktorí na danom území žijú. Oni štát tvoria a oni mu delegujú úlohy, ktoré má správa štátu napĺňať, aby im bol život uľahčený. Hlbšie sa nad tým ani nezamýšľajme, pretože zistíme, čo všetko robíme nesprávne. Dnes štát robí osudovú chybu, ktorá súčasnému systému riadenia zlomí väz. Štátna správa sa snaží určovať, čo je pre občana dobré a čo nie. Názory občana a štátu sa rozchádzajú, pretože štát si osvojil ideológiu s ktorou sa občan nevie stotožniť. Občan sa nevie identifikovať so štátom a štát nezaujímajú potreby občana. Dochádza k oddeleniu záujmov a citeľnej disharmónii medzi štátom a občanom na dôležitých úrovniach. Je otázkou krátkeho času, kedy budeme nútení uviesť veci do súladu. Tento problém sa týka aj ekonomiky a priemyslu, kde vláda evidentne tápe, nerozumie veciam, ktoré robí a nechápe následky procesov, ktoré sama spustila. Nerozumie, že súčasný stav krajiny, ekonomiky a spoločnosti je výsledkom dlhotrvajúceho zhubného pôsobenia jej politiky. Problémom členov vlády je osobná zaangažovanosť v ekonomických procesoch (môže byť aj zástupná), ktorá núti zohľadňovať osobné záujmy  a vzniká tým pokrivený pohľad na ekonomické fungovanie štátu. Táto vec je kľúčová, pretože od nej sa odvíjajú správne a nesprávne rozhodnutia štátu aj v iných oblastiach. Dôležitá veta znie takto: Ekonomika musí slúžiť ľuďom, nie ľudia ekonomike. Po prečítaní tejto vety by som už nemusel pokračovať ďalej, pretože sami si dokážete dať veci do súvislostí. Ale predsa…

Pohľad prvý

Premiér sa hrdí úspešnosťou našej makroekonomiky. Je mi to platné ako mŕtvemu zimník. Necítim systémové napredovanie zdravotníctva. Našťastie ho nepotrebujem. Zatiaľ. Nevidím napredovanie školstva a zlepšovanie podmienok pre študentov a pedagógov. Necítim zlepšenie stavu komunikácií. Nevidím jednoznačnú podporu mladým rodinám. Nevidím, že by do nášho regiónu bol nasmerovaný záujem o zvýšenie zamestnanosti. To sú veci, čo ma zaujímajú. Avšak vidím neopodstatnenosť RTVS a tým aj koncesionárskych poplatkov. Vidím mrhanie prostriedkov na neúčelné projekty z hľadiska verejnosti, naopak vidím účelovú podporu súkromných projektov, vidím neschopnosť štátnych orgánov konať, v digitálnej dobe vidím prebujnelý štátny aparát, vidím mafiánske praktiky v riadení štátu, vidím presadzovanie deštrukčných trendov určených na rozklad spoločnosti, vidím, že sám pán premiér býva v byte daňového podvodníka. O čom premiér pre Boha hovorí, naozaj neviem, necítim. Chvála premiéra na stav našej ekonomiky je samoúčelná, občan to nepociťuje.

Pohľad druhý

Opäť sa zvažuje zvýšená podpora pre obyvateľov, ktorí sú ochotní presťahovať sa za prácou. Filozofia vlády nie je správna. Prácu treba priniesť k ľuďom, nie ľudí za prácou. Tento pohľad opäť potvrdzuje pravidlo, že občan je podriadený kapitalistickému systému, nie systém občanovi. To jednoducho znamená, že podnikateľ, kapitalista je na prvom mieste v prioritách vlády, občan je druhoradý a je len prostriedkom na naplnenie potrieb vyvolených. Filozofia vlády je tá, že nedostatkom práce v regiónoch, občan bude tancovať, ako oni budú pískať.

Pohľad tretí

Premiérovi robí starosť nedostatok pracovnej sily. Je to vaša vizitka pán premiér. Odborníci nepadajú z neba, oni sa školia, vychovávajú. Zamyslite sa nad dlhodobým stavom školstva a jeho efektivitou.

Nedostatok pracovnej sily môže ale znamenať aj to, že práce je dosť pre všetkých a požiadavky občanov na pracovné miesta sú naplnené k ich spokojnosti.

Ďalšia rovina je tá, že kvalitných, jazykovo vybavených odborníkov máme utečených v zahraničí. Vy chcete návrat týchto ľudí motivovať zvýšením minimálnej mzdy na 500€? Nebuďte smiešny, pán premiér. Vaše slová vyznievajú tragicky a úsmevne zároveň.

Voziť sem pracovníkov zo zahraničia nie je nutné. Toto je naša krajina, my tu žijeme a my tu chceme žiť. Oni nech zveľaďujú svoje domovy, aby nás raz ne-nenávideli za to, že sme ich odtrhli od rodín. Pritiahnite sem našich vlastných odborníkov, ktorých vyhnala za prácou bieda. Bojíte sa toho, lebo keď sa vrátia, prídete o hlavu.

Pohľad štvrtý

Práce je dosť. Všade kde sa pozriete je potrebné niečo zveladiť, vybudovať. Chýbajú však peniaze, pretože je nesprávne nastavené rozdelenie prostriedkov. Budeme sa musieť vážne zamyslieť nad prechodom vybraných podnikov do rúk štátu a výberom podielu na zisku z podnikania na našom území do spoločnej kasy. A nielen zamyslieť.

Zabudol som na niečo? Asi toho bude viac, kľudne to dopíšte do diskusie. Jednoducho, toto je náš štát. Prevezmime zodpovednosť za naše životy a za životy našich detí a vráťme tento štát tomu, komu skutočne patrí – a on patrí nám občanom, obyvateľom tejto krajiny. Prestaňme sem lanáriť a dovážať cudzincov, tiež majú svoje domovy, a prestaňme odtiaľto vyháňať vlastných obyvateľov do emigrácie biedou, ekonomickým tlakom, nemožnosťou uplatniť sa a mafiánsko-politickými praktikami pri riadení štátu. Nedovoľme, aby o nás rozhodovali iní. Budujme svoj vlastný štát, nech slúži nám. Bohu žiaľ, mnohí mocipáni si predchádzajúce slová vysvetľujú doslova – nech slúži im. Otočme teda kormidlo riadenia, pretože sa plavíme do zatratenia a začnime budovať spoločnosť pre nás, pre občanov.

 

https://hnonline.sk/svet/956408-definitivne-vysledky-macron-le-penovu-prevalcoval-rekordny-pocet-hlasov-bol-priazdny

https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-o-palaci-neuvazoval-chce-pomoct-zvysit-ucast-na-eurovolbach/1264148

http://zemavek.sk/zasadna-zmena-slovenska-2018/

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva…

CNN Türk: V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

Istanbul 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Metafora Production)   Dva kufre a osobné veci patriace zrejme saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, objavili vyšetrovatelia vo vozidle patriacom konzulátu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica CNN Türk Opustené auto s diplomatickou poznávacou značkou…

Kresák navrhuje, aby sudca Ústavného súdu mohol predložiť odlišné právne stanovisko k rozhodnutiu Ústavného súdu

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Peter Kresák (Most-Híd) predložil návrh novely zákona o Ústavnom súde Slovenskej republiky. Pozmeňujúci návrh súvisí s možnosťou, aby ktorýkoľvek zo sudcov v pléne alebo v senáte ústavného súdu mohol predložiť odlišné právne stanovisko, kde vyjadrí nesúhlas a zdôvodní ho Rozhodnutie ÚS SR…

Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony: Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia

Washington 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Jedným z dôvodov, prečo dali americkí voliči v prezidentských voľbách hlas Donaldovi Trumpovi, bola aj jeho konzervatívna názorová línia. Po vymenovaní konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha prichádza prezident so zákonnou snahou o návrat k len dvom pohlaviam Americké médiá píšu, že Trump má…

Putin sa stretne s Trumpom, potvrdil Ušakov

Moskva 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)   Ruský prezident Vladimir Putin navrhol usporiadať ďalšie stretnutie so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom, a to 11. novembra v Paríži na oslavách 100. výročia ukončenia prvej svetovej vojny. Uviedol to v utorok na schôdzke s poradcom šéfa Bieleho domu pre národnú bezpečnosť…

Gojkovičová v ruskej Dume: Srbsko nechce vstúpiť do NATO

Moskva 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/Tanjug-Dimitrije Goll)   Srbsko nechce a nechystá sa vstúpiť do Severoatlantickej aliancie vzhľadom na svoje dejiny spojené s týmto vojenským blokom. Vyhlásila to v utorok v ruskej Štátnej dume predsedníčka srbského parlamentu Maja Gojkovičová Srbský parlament podľa nej "v náročných geopolitických podmienkach" rozhodol o vojenskej neutralite…

Anonymné a neúplné podania by sa mali prešetrovať

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Orgány činné v trestnom konaní a súdy zrejme napokon budú musieť vybavovať aj anonymné podania, ak je z neho možné vyvodiť záver o dôvodnom podozrení zo spáchania trestného činu. Vyplýva to z pripomienok rezortu spravodlivosti ku koaličnej poslaneckej novele Trestného poriadku. Tá mala…

Reťazce neočakávajú prerušenie dodávok pekárenských výrobkov

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Obchodné reťazce Billa a Tesco neočakávajú ani nepredpokladajú prerušenie dodávok pekárenských výrobkov počas vianočných sviatkov, pretože majú so svojimi dodávateľmi korektné vzťahy "Spoločnosť Billa má so svojimi dodávateľmi korektné vzťahy a nepredpokladá teda výpadky chleba a pečiva na svojich pultoch. Naším cieľom sú…

Minister Gál potvrdil zmiznutie spisu v kauze Technopol

Bratislava 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (HSP/SITA/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Podľa zistení novinára Adama Valčeka z denníka SME na Okresnom súde Bratislava I chýbajú rozsiahle časti spisového materiálu v tiahnucej sa kauze Technopol Servis, kde vyšetrujú aj podnikateľa Mariana Kočnera Súd sa k informáciám o zmiznutí pasáži zo spisu vyjadril stručne. "Vec…

Merkelovej zúfalý krok: Pred kľúčovými voľbami v Hesensku obvolávala voličov, aby dali hlas kandidátovi CDU

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP- Markus Schreiber)   Nemecké médiá priniesli fotografiu symbolizujúcu beznádej kancelárky Angely Merkelovej. Pred dôležitými voľbami v spolkovej republike Hesensko sa rozhodla sama telefonicky kontaktovať voličov, aby ich presvedčila o svojej politike, keďže jej strane CDU hrozil veľký prepad Britský denník Express situáciu komentoval, že nemecká líderka…

Peter Tóth: Mediálny pasák Moniky Tódovej podsúva lži o mojom údajnom priznaní sa v kauze Jána Kuciaka

Bratislava 22. októbra 2018 (HSP/datel.sk/Foto: Screenshot video)   Denník N klame, používa slovník aj praktiky žurnalizmu 50. rokov. Dokladom toho je aj lživý článok redaktorky Moniky Tódovej o tom, že zakladateľ stránky Ďateľ.sk a bývalý šéf kontrarozviedky Peter Tóth „sa priznal“ k sledovaniu Jána Kuciaka pred jeho vraždou. Píše o…

Sky News: Našli sa časti tela saudskoarabského novinára Chášukdžího

Ankara 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Našli sa časti tela patriace saudskoarabského novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, zavraždenému na konzuláte Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. Objavili ich v záhrade domu saudskoarabského generálneho konzula, informovala televízna stanica Sky News. Podľa jedného z nemenovaných zdrojov, na ktoré sa odvoláva, bol novinár rozsekaný na…

Štúdia: Zrušenie dotácií pre tlačové agentúry by malo vážne následky

Londýn 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:pixabay)   Zastavenie štátneho financovania tlačových agentúr vo verejnom vlastníctve v Európe by malo vážne následky pre mediálne systémy na kontinente. V prípadovej štúdii britskej London School of Economics and Political Science o budúcnosti národných agentúr v Európe vypracovanej v spolupráci s Európskou alianciou tlačových agentúr…

Pellegrini: Prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládu, dostal 12 čiastkových informácií

Kežmarok  23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Premiér Peter Pellegrini nerozumie, prečo sa práve v pondelok prezident SR Andrej Kiska vrátil k nejakému súhrnu správ, ktoré dostal od Slovenskej informačnej služby (SIS). Premiér tvrdí, že prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládne špičky, ale 12 informácií, pričom tie sa…

Kráľ Salmán prijal príbuzných zavraždeného novinára Chášukdžího

Dubaj 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Saudi Press Agency)   Saudskoarabský kráľ Salmán prijal v utorok v metropole Rijád príbuzných saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul. Informovala o tom agentúra Reuters Na stretnutí bol prítomný aj saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán, ktorého…

Orbán: Brusel ovládajú v súčasnosti tí, ktorí si želajú európsku ríšu bez národov

Budapešť 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Maďarsko si pripomína v utorok začiatok tamojšej revolúcie a boja za slobodu spred 62 rokov Seriál spomienkových podujatí v krajine, ktorý sa začal už v pondelok, vyvrcholil v utorok popoludní pri Dome teroru ústrednými oslavami, na ktorých vystúpil s prejavom maďarský premiér Viktor…

Úrad špeciálnej prokuratúry dozoruje korupčnú kauzu súvisiacu s Okresným úradom Bratislava

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vykonáva dozor v trestnej veci podozrenia z korupčnej trestnej činnosti súvisiacej s činnosťou Okresného úradu (OÚ) Bratislava, odboru starostlivosti o životné prostredie. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová "Trestné stíhanie vo veci bolo začaté 10.…

Polícia varuje: Mnohé publikované informácie sťažujú vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy. Zurian: Sme presvedčení, že zdrojom informácií nie je Policajný zbor

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Publikované informácie majú podľa polície vplyv na výpovede svedkov Od zadržania osôb obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pravidelne médiá publikujú informácie rôzneho charakteru, pričom mnohé z nich podľa polície zásadným spôsobom sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Ako ďalej uvádza…

TopSpeed

Nový Ford Focus ST nafotili bez maskovania

1

Fanúšikovia ostrých Fordov pozor! Máme prvé obrázky nového Ford Focus ST! Stále neoficiálne, no Focus ST je tu prakticky v sériovej podobe. Predchádzajúce fotografie ukazovali predprodukčnú verziu s nárazníkmi, ktoré farebne k autu nesedeli. Teraz sa už pozeráme na pokračovanie úspešného príbehu ST v plnej kráse. Auto odfotografovali „špióni“ magazínu Carscoops…

V Číne otvorili najdlhší most. HZMB má až 55 kilometrov!

1

Dnes, 23.10. októbra otvorili najdlhší most HZMB. Je dlhý 55 kilometrov, spája Honkong, Macao a pevninské mesto Ču-chaj. Dajme tomu, že pomenovanie most nie je úplne to správne. Stavbu okrem mostu tvorí 6,7 kilometrový podmorský tunel, 3 umelé ostrovy a 2 trojprúdové diaľnice. Chcete počuť cenovku za túto megastavbu? Je…

Streľba na unikajúce vozidlo. Schvaľujete to?

12

Streľba na unikajúce vozidlo sa v médiách prezentuje čoraz častejšie. Môže sa zdať, že si ľudia - páchatelia viac dovoľujú. Rozoberám to preto, lebo sa to bezprostredne dotýka áut a dopravy. Ako to vnímate? Je správne, keď policajti na unikajúce vozidlo strieľajú? Je správne, keď policajti strieľajú na vozidlo aj v prípade, keď…

Hyundai Santa Fe 4 má jedinečnú elektronickú detskú poistku SEA

1

Nová generácia Hyundai Santa Fe, ktorá na Slovensku práve prichádza do predaja, má niekoľko unikátnych bezpečnostných prvkov. Roztržitým a zábudlivým rodičom a celému okoliu prísne pripomenie ponechané deti alebo zvieratká na zadných sedadlách trúbením obdobne, ako keď auto niekto nepovolaný naruší. Druhý je tiež určený pre ochranu vašich najmenších... Volá sa…

Mercedes One si nerozumie s ekológiou

4

Na finálnu podobu a Mercedesu One, tak znie meno ktoré Project One oficiálne dostal, netrpezlivo čakáme. Hypercar s motorom z F1 bude výnimočný, lenže dostať takúto pohonnú jednotku do bežnej premávky nie je také jednoduché ako sa pôvodne zdalo. Mercedes bojuje s emisiami, pretože motor nebol navrhnutý pre hypercar a nikdy nemal opustiť prostredie Formuly…

Škoda Kodiaq GT smeruje do Číny

0

O tom, že vlajková loď mladoboleslavskej automobilky pláva smerom na východ sme už písali minulý týždeň, dnes pripájame pár ďalších detailov, ktoré sa pomaly objavujú na hladine. Je jasné, že Škoda nezanedbáva „grejt trh“ a preto posiela do Číny  Kodiaq GT. Žiaľ, stále sa uvádza, že nikde inde gétečko neuvidíme.…

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x Doliva Intenzívny krém ROSÉ denný a nočný krém

1

Vrásky, aj keď si to nepriznávame, sú znakom starnutia, ktorému sa vyhnúť nemôžeme, pokiaľ sa nerozhodneme a neodhodláme ľahnúť si pod nôž či vyskúšať rôzne iné ošetrenia, ako sú chemické peelingy. Síce nepatria medzi najlacnejšie spôsoby odstraňovania vrások, no sú účinné. Ale skúšali ste už aj krémy? Ak nie, tak je načase,…

Rozčúlili ťa? Zisti, ako sa vysporiadať s pocitom hnevu!

2

Poznáš to. Vstala si ľavou nohou, cestou do práce ťa osprchovalo okoloidúce auto čerstvo napršanou vodou z kaluže, šéf si zase raz masíroval ego a ponížil ťa pred všetkými a tým pádom sa po príchode domov nemôže udiať nič iné, než tvoje, obrazne povedané, vzbĺknutie nad neumytým riadom. Zlosť, rozčúlenie, rozzúrenie, hnev – akokoľvek…

Recept na tvarohové palacinky s hubami: Gastro zážitok zaručený

1

Uvažuješ, čo pripraviť rodine na obed či večeru, ale nebaví ťa vyvárať stále to isté dokola? Tak potom si na správnom mieste, pretože máme pre teba vynikajúcu inšpiráciu. Recept na tvarohové palacinky s hubami je nielenže rýchly a jednoduchý na prípravu, ale aj naozaj chutný. Poď si ho pripraviť spolu…

Sebarozvoj s koučkou: Čo s krádežou partnerov?

1

Mnoho žien predpokladá, že väčšina mužov sa neustále obzerá cez rameno a čaká, že za rohom stretne nejakú lepšiu. A hoci sa muži radi obzerajú, veď sľúbili vernosť, nie slepotu, k opusteniu ženy, s ktorou žijú, to nevedie. V mužovej psychike existujú určité faktory, ktoré majú vplyv na to, že sa…

Kajenské korenie: Je šokujúce, na čo všetko má pozitívny vplyv

2

Kajenské korenie sme si, predovšetkým v poslednej dobe, mimoriadne obľúbili. Niet divu. Veď má množstvo blahodarných účinkov na naše zdravie, čo sa nedá povedať o hociktorom korení. Mimochodom, vedela si, že ono to vlastne ani nie je tak korenie, ako prášok z pomletých čili papričiek? O kajenskom korení sme toho však zistili oveľa viac,…

Využitie gaštanov v domácnosti: Tušíš vôbec, čo všetko dokážu?

1

Už viete, prečo si naši starí rodičia dávali gaštany do postele a ako z gaštanov spraviť úžasnú tinktúru proti artritíde? Tak je načase, aby ste sa dozvedeli aj to, ako využiť gaštany vo svojej domácnosti, pretože je neuveriteľné, čo všetko také obyčajné gaštany, z ktorých sa vytvárajú rôzne postavičky na výtvarnej výchove v škole,…

TopDesať

Fotografie, ktoré sú po priblížení nesmierne zábavné

0

Ak máš rád fotografovanie, tak určite stráviš množstvo svojho času práve tým, že svoje fotografie detailne skúmaš. Mnohokrát sa ti určite stáva, že tvoje fotografie sú po zväčšení a priblížení nesmierne zábavné. Často na nich nájdeš rôzne zábavné momentky, ktoré si si pri fotografovaní ani len nevšimol. Niektoré fotografie si…

Úžasné veci, ktoré ťa prekvapia svojou existenciou

0

Ľudia s dobrou predstavivosťou a dlhoročnými skúsenosťami vytvárajú naozaj úžasné veci. Tieto skvelé nápady určite privíta množstvo z nás. Veď kto by nechcel takú skvelú zubnú pastu, ktorá ma na svojom konci super vychytávku, vďaka ktorej dokážeš využiť aj posledné "kvapky". Poteší taktiež multifunkčná sponka do vlasov alebo špeciálna šálka…

Používate bezpečnostné pásy? Nemusí ich mať každý!

0

V aute sú bezpečnostné pásy najjednoduchším a najefektívnejším mechanizmom, ktorým možno zabrániť zraneniam pri a po zrážke. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu technológiu a nachádzajú sa vo všetkých vozidlách. Ich úlohou je zvýšenie bezpečnosti pasažierov a prípadne následné zníženie následkov pri nehode. Je potrebné podotknúť, že používanie bezpečnostných pásov je stanovené aj…

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

0

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť?  [adrotate group="11"]…

Rastliny, ktoré ťa môžu zabiť, aj keď sú nádherné

0

Príroda je mocný čarodej. V Spojených štátoch sa každoročne vyskytuje asi 100 000 prípadov, ktoré skončia na pohotovosti v dôsledku otravy rastlinami. Aby si sa náhodou nestal obeťou týchto krásnych zabijakov, máme pre teba pár tipov. Nasledujúce rastliny by si mal radšej z diaľky obísť, aj keď ťa bude lákať ich…

Röntgen: 10 obyčajných vecí, ktoré RTG žiarenie ukazuje v úplne inom svetle

0

Odkedy ľudstvo vynašlo röntgen, skúšali sme zobraziť pod RTG žiarením doslova všetko, čo nám prišlo do rúk. Hoci sa táto technológia využíva predovšetkým ako diagnostická metóda v medicíne, umožňuje nám vidieť každodenné veci alebo činnosti v úplne inom svetle. Rozprávanie, pitie vody či nosenie podpätkov. Röntgen, presnejšie RTG žiarenie, nám…