Vízie novej spoločnosti – Slovensko pre ľudí

Publikované 07.01. 2018 o 06:10 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Krátky komentár k predchádzajúcemu článku Prevzatie moci občanmi

Hoci názory sú rôzne, fakt je ten, že politici sa najviac obávajú toho, že občan nepríde voliť. Ak je nízka volebná účasť, občan sa oprávnene môže pýtať: „Vy ste čo za samozvanci? Koho zastupujete?“ Taktiež môže spochybňovať rozhodnutia parlamentu a nerešpektovať štátne nariadenia. Následne sa spúšťa vlna nespokojnosti naprieč spoločnosťou. Pozrite sa na reakciu Ševčoviča (odkaz pod článkom). Jeho úlohou je zvýšiť účasť vo voľbách do Europarlamentu. Iná situácia s nevolením nastala vo Francúzsku v prezidentských voľbách. Do urien bolo vhodených, a teraz už si nepamätám presne,  niekoľko desaťtisíc volebných lístkov bez označenia kandidáta. Už som to našiel, jednalo sa o 11,5% odovzdaných hlasov (odkaz taktiež pod článkom), okrem toho sa okolo 25% voličov volieb nezúčastnilo. Tento akt  vyvolal v radoch politikov zdesenie, paniku a pocit oprávneného strachu.

V minulom článku som nespomenul ďalšie techniky prevzatia moci občanmi, nie je to však podstatné. Občania si samozrejme môžu založiť nejakú občiansku stranu, alebo združenie a presadiť svoj program vo voľbách (už sa to deje, odkaz taktiež dole). Dôležité však je, aby strana disponovala rešpektovanými osobnosťami, ktoré už majú za sebou presvedčivé výsledky svojej práce v prospech občana. Problémom podobnej strany môže byť financovanie, ale keď sa chce, východisko sa nájde. Cestou môžu byť aj nátlakové akcie občanov, toto však naráža na problém zneužitia davu a časovej zaneprázdnenosti  ľudí, pretože systém ich gniavi aj v tomto smere. Keď sa však rozhodneme pre nátlak, musíme už mať jasne definované ciele a požiadavky. V tom momente nesmieme tápať. Ten čas sa blíži, preto sa snažíme definovať pravidlá a vízie nového usporiadania. Môj ostatný článok sa niektorých z vás dotkol, pretože chodíte voliť. Je to prirodzené, každý sme iný, avšak každý máme spoločný cieľ, ktorého výsledkom by malo byť nové usporiadanie a zmena riadenia spoločnosti, čo by malo viesť k zvýšeniu kvality života takmer každého z nás. Cesty k cieľu si predstavujeme rôzne. Netrhajte však veci z kontextu, článok má svoju filozofiu a boli tam uvedené dôležité veci ako má fungovať systém riadenia. Článok popisuje tak symptómy, ako aj východiská. O viere vo vlastnú moc popíšem nabudúce. Úlohou článku bolo rozšíriť naše porozumenie problému. Za pochopenie úprimne ďakujem. Dnes som sa chcel venovať daniam, pretože prirodzene nadväzujú, ale nakoniec som sa rozhodol pre inú tému. Dane prídu na rad neskôr.

Slovensko pre ľudí

V posledných mesiacoch si náš pán premiér ťažká na nedostatok pracovnej sily. Evidentne nechápe princípy fungovania trhu a úlohu štátu v procese. Kuknime sa spoločne, čo sa deje, prečo sa to deje a čo sa s tým dá robiť. V prvom rade je potrebné ozrejmiť komu má štát slúžiť? Odpoveď na túto otázku je zásadná, pretože odhalí princípy, ktorými sa má spoločnosť riadiť. Štát má slúžiť ľuďom, ktorí na danom území žijú. Oni štát tvoria a oni mu delegujú úlohy, ktoré má správa štátu napĺňať, aby im bol život uľahčený. Hlbšie sa nad tým ani nezamýšľajme, pretože zistíme, čo všetko robíme nesprávne. Dnes štát robí osudovú chybu, ktorá súčasnému systému riadenia zlomí väz. Štátna správa sa snaží určovať, čo je pre občana dobré a čo nie. Názory občana a štátu sa rozchádzajú, pretože štát si osvojil ideológiu s ktorou sa občan nevie stotožniť. Občan sa nevie identifikovať so štátom a štát nezaujímajú potreby občana. Dochádza k oddeleniu záujmov a citeľnej disharmónii medzi štátom a občanom na dôležitých úrovniach. Je otázkou krátkeho času, kedy budeme nútení uviesť veci do súladu. Tento problém sa týka aj ekonomiky a priemyslu, kde vláda evidentne tápe, nerozumie veciam, ktoré robí a nechápe následky procesov, ktoré sama spustila. Nerozumie, že súčasný stav krajiny, ekonomiky a spoločnosti je výsledkom dlhotrvajúceho zhubného pôsobenia jej politiky. Problémom členov vlády je osobná zaangažovanosť v ekonomických procesoch (môže byť aj zástupná), ktorá núti zohľadňovať osobné záujmy  a vzniká tým pokrivený pohľad na ekonomické fungovanie štátu. Táto vec je kľúčová, pretože od nej sa odvíjajú správne a nesprávne rozhodnutia štátu aj v iných oblastiach. Dôležitá veta znie takto: Ekonomika musí slúžiť ľuďom, nie ľudia ekonomike. Po prečítaní tejto vety by som už nemusel pokračovať ďalej, pretože sami si dokážete dať veci do súvislostí. Ale predsa…

Pohľad prvý

Premiér sa hrdí úspešnosťou našej makroekonomiky. Je mi to platné ako mŕtvemu zimník. Necítim systémové napredovanie zdravotníctva. Našťastie ho nepotrebujem. Zatiaľ. Nevidím napredovanie školstva a zlepšovanie podmienok pre študentov a pedagógov. Necítim zlepšenie stavu komunikácií. Nevidím jednoznačnú podporu mladým rodinám. Nevidím, že by do nášho regiónu bol nasmerovaný záujem o zvýšenie zamestnanosti. To sú veci, čo ma zaujímajú. Avšak vidím neopodstatnenosť RTVS a tým aj koncesionárskych poplatkov. Vidím mrhanie prostriedkov na neúčelné projekty z hľadiska verejnosti, naopak vidím účelovú podporu súkromných projektov, vidím neschopnosť štátnych orgánov konať, v digitálnej dobe vidím prebujnelý štátny aparát, vidím mafiánske praktiky v riadení štátu, vidím presadzovanie deštrukčných trendov určených na rozklad spoločnosti, vidím, že sám pán premiér býva v byte daňového podvodníka. O čom premiér pre Boha hovorí, naozaj neviem, necítim. Chvála premiéra na stav našej ekonomiky je samoúčelná, občan to nepociťuje.

Pohľad druhý

Opäť sa zvažuje zvýšená podpora pre obyvateľov, ktorí sú ochotní presťahovať sa za prácou. Filozofia vlády nie je správna. Prácu treba priniesť k ľuďom, nie ľudí za prácou. Tento pohľad opäť potvrdzuje pravidlo, že občan je podriadený kapitalistickému systému, nie systém občanovi. To jednoducho znamená, že podnikateľ, kapitalista je na prvom mieste v prioritách vlády, občan je druhoradý a je len prostriedkom na naplnenie potrieb vyvolených. Filozofia vlády je tá, že nedostatkom práce v regiónoch, občan bude tancovať, ako oni budú pískať.

Pohľad tretí

Premiérovi robí starosť nedostatok pracovnej sily. Je to vaša vizitka pán premiér. Odborníci nepadajú z neba, oni sa školia, vychovávajú. Zamyslite sa nad dlhodobým stavom školstva a jeho efektivitou.

Nedostatok pracovnej sily môže ale znamenať aj to, že práce je dosť pre všetkých a požiadavky občanov na pracovné miesta sú naplnené k ich spokojnosti.

Ďalšia rovina je tá, že kvalitných, jazykovo vybavených odborníkov máme utečených v zahraničí. Vy chcete návrat týchto ľudí motivovať zvýšením minimálnej mzdy na 500€? Nebuďte smiešny, pán premiér. Vaše slová vyznievajú tragicky a úsmevne zároveň.

Voziť sem pracovníkov zo zahraničia nie je nutné. Toto je naša krajina, my tu žijeme a my tu chceme žiť. Oni nech zveľaďujú svoje domovy, aby nás raz ne-nenávideli za to, že sme ich odtrhli od rodín. Pritiahnite sem našich vlastných odborníkov, ktorých vyhnala za prácou bieda. Bojíte sa toho, lebo keď sa vrátia, prídete o hlavu.

Pohľad štvrtý

Práce je dosť. Všade kde sa pozriete je potrebné niečo zveladiť, vybudovať. Chýbajú však peniaze, pretože je nesprávne nastavené rozdelenie prostriedkov. Budeme sa musieť vážne zamyslieť nad prechodom vybraných podnikov do rúk štátu a výberom podielu na zisku z podnikania na našom území do spoločnej kasy. A nielen zamyslieť.

Zabudol som na niečo? Asi toho bude viac, kľudne to dopíšte do diskusie. Jednoducho, toto je náš štát. Prevezmime zodpovednosť za naše životy a za životy našich detí a vráťme tento štát tomu, komu skutočne patrí – a on patrí nám občanom, obyvateľom tejto krajiny. Prestaňme sem lanáriť a dovážať cudzincov, tiež majú svoje domovy, a prestaňme odtiaľto vyháňať vlastných obyvateľov do emigrácie biedou, ekonomickým tlakom, nemožnosťou uplatniť sa a mafiánsko-politickými praktikami pri riadení štátu. Nedovoľme, aby o nás rozhodovali iní. Budujme svoj vlastný štát, nech slúži nám. Bohu žiaľ, mnohí mocipáni si predchádzajúce slová vysvetľujú doslova – nech slúži im. Otočme teda kormidlo riadenia, pretože sa plavíme do zatratenia a začnime budovať spoločnosť pre nás, pre občanov.

 

https://hnonline.sk/svet/956408-definitivne-vysledky-macron-le-penovu-prevalcoval-rekordny-pocet-hlasov-bol-priazdny

https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-o-palaci-neuvazoval-chce-pomoct-zvysit-ucast-na-eurovolbach/1264148

http://zemavek.sk/zasadna-zmena-slovenska-2018/

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Portál Aktuality.sk zaperlil: "Časy sa menia - slovanskí bratia už nie na tankoch, ale na motorkách"

Bratislava 19. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Milana Kharytonava)   Portál Aktuality.sk je znepokojený tým, že ruskí motorkári Noční Vlci si ako svoje sídlo v Európe vybrali obec na Slovensku. Podľa nich sú hrozbou, a preto by slovenské úrady mali s tým niečo urobiť. Mainstreamové médiá by však lepšie urobili, keby upozorňovali na…

"Sme na pokraji zlomu, bezpečnostné zložky sa môžu stať akcie neschopnými," varuje správa francúzskeho Senátu

Paríž 18. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Francúzsky Senát koncom júna vydal znepokojujúcu správu o stave bezpečnostných zložiek v krajine. Správa bola vypracovaná ako reakcia na vlnu samovrážd policajtov v minulom roku a demonštráciách pracovníkov bezpečnostných zložiek. V správe sa spomínajú masové demonštrácie pracovníkov bezpečnostných zložiek v roku 2016, nedostatočné…

Všetky mainstreamové televízie uprednostnili dúhový pochod LGBTI pred pochodom Hrdí na rodinu

Bratislava 18. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mainstreamové televízie Markíza, JOJ a RTVS opäť "nesklamali." Ako každý rok, aj teraz vo svojom spravodajskom vysielaní uprednostnili Dúhový pochod LGBTI pred pochodom Hrdí na Rodinu. Každá z týchto televízii venovala oveľa viac času pochodu homosexuálov, ktorý vychválili do nebies, naproti krátkemu času…

České slniečkarky odkazujú Babišovi: Áno, chceme si imigrantov zobrať domov

Praha 18. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Mission Lifeline)   Český premiér Andrej Babiš prednedávnom odmietol 450 imigrantov, ktoré mu ponúklo Taliansko. Známa česká aktivistka, ku ktorej sa pridali ďalšie slniečkarky, však imigrantov chcú. A nerobí im problém ani zobrať si ich k sebe domov. Taliansko žiada Európsku úniu, aby sa postarala o…

Kaufland na strane LGBTI? Obchodný reťazec ironizoval tradičnú rodinu "dúhovým kaprom"

Bratislava 19. júla 2018 (HSP/Foto:Kaufland Facebook)   Obchodná spoločnosť Kaufland v statuse sa sociálnej sieti nepriamo podporila komunitu LGBTI  Po tom, ako obchodný reťazec Billa z ideologických dôvodov stiahol mesačník Zem a Vek z predaja a Tesco sa rozhodlo, že ešte o tom popremýšľa, sa zdalo, že Kaufland ako jediný…

Francúzsko po finále MS vo futbale doslova horelo. "Xenofóbni" Chorváti oslávili svoj úspech pokojne, bez vážnych incidentov

Záhreb 18. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)   Po finále majstrovstiev sveta vo futbale sme mohli vidieť v praxi kam vedie "multikultúrne obohatenie", ktoré pretláčajú liberáli. Francúzsko doslova horelo, zrážky s políciou, horiace autá, dvaja mŕtvi, množstvo zranených, rabovačky obchodov a podobne. V Chorvátsku, ktoré odmieta migrantov, sa taktiež oslavovalo, no…

Peter Sagan po krátkom manželstve oznámil prostredníctvom sociálnej siete rozchod s manželkou Katarínou. Alebo mu hackli účet?

Bratislava 18. júla 2018 (HSP/Foto: TASR-Radovan Stoklasa) AKTUALIZOVANÉ   Po krátkom manželstve a nedávnom narodení syna Marlona Peter Sagan večer 18. júla na sociálnej sieti "ohlásil" rozchod so svojou manželkou. Táto informácia sa objavila na jeho profile iba v anglickom jazyku a zatiaľ sa k nej nevyjadril  "Po dlhom a premyslenom…

Maďarský premiér Viktor Orbán priletel na oficiálnu návštevu Izraela

Budapešť 18. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán s delegáciou priletel v stredu podvečer lietadlom maďarských ozbrojených síl do Tel Avivu na oficiálnu návštevu Izraela. Podľa agentúry MTI na ceste premiéra sprevádza aj jeho manželka Anikó Lévaiová. Na Medzinárodnom letisku Bena Guriona ich privítal izraelský minister…

V Dar’á nad bývalou baštou teroristov vztýčili sýrsku vlajku

Dar’á 18. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Andrey Stenin)   Sýrska vlajka bola vztýčená v osade Bosra aš-Šám v provincii Dar’á na juhozápade krajiny, ktorá bola nedávno oslobodená od teroristov. Teraz sa do nej začali aktívne vracať utečenci, povedal guvernér provincie Muhammed Chalid Hannus. „Starobylé mesto, v ktorom žili ako moslimovia, tak i…

Sky News: „V Helsinkách aj Putin, aj Trump získali to, čo potrebovali. Ich správanie je lepšie ako správanie oponentov“

Helsinki 19. júla 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Svetové médiá búrlivo komentujú výsledky stretnutie Putin – Trump vo fínskom meste Helsinki. Televízna stanica Sky News uviedla, že na tlačovej konferencii Vladimír Putin zaradil Rusko podľa významnosti krajiny do jedného radu so Spojenými štátmi. Na druhej strane Donald Trump využil možnosť…

Ako sme boli Hrdí na rodinu tento rok?

Bratislava 18. júla 2018   Nádherná sobota. Doteraz najúspešnejší ročník. V sobotu sa na Hrdí na rodinu zúčastnilo okolo 5 tisíc ľudí. Najskôr sme na slniečku horeli, potom trošku zmokli a nakoniec uschli. Bola to veľká obeta, a preto ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Ešte viac sme vďační všetkým, ktorí nám dokázali…

Prečo by ste nikdy nemali hladkať psa po hlave a čo robiť namiesto toho

Londýn 18. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Konstantin Chalabov)   Pre mnohých ľudí je automatická reakcia pohladkať psa po hlave, ale ukázalo sa, že je to v psom jazyku vlastne veľmi hrubé „pozdravenie“. Sarah Bartlettová, kvalifikovaná medzinárodná inštruktorka pre výcvik psov, prehovorila v interview pre The Mirror o tom, prečo by ste psa…

Nemec porovnal, ako žijú ľudia v Rusku a v "Európe": Mnohí Rusi mi neveria. Znie im to divoko

Berlín/Moskva 19. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)   Jon je právnik z Nemecka, ktorý istý čas prežil v Rusku. Pri rozprávaní o tom, ako žijú  Rusi a Nemci, sa zmienil, že v zahraničí prevláda mienka, že v Rusku je „všetko zlé“. Na vine sú podľa Jona nielen jestvujúce stereotypy, ale aj rétorika publikácií o Rusku. Jon  hovorí, že…

Piaty kanál ukrajinskej televízie: „Ruské reprezentantky v biatlone poľujú na ukrajinských vojakov na Donbase“

Kyjev, Marjinka 19. júla 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Ukrajinskí politici, „analytici“ a médiá sa predbiehajú v šírení katastrofických scenárov na margo možného útoku ruského „agresora“, ku ktorému nedošlo ani po štyroch rokoch hysterických varovaní, a „zaručene pravdivých“ správ z frontu. Piaty kanál ukrajinskej televízie odvysielal ďalšiu „pikantériu“. Tento raz podľa zdrojov priamo zo…

V USA prehovorili o tom, ako Čína „zotročuje“ chudobné krajiny

Washington 19. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexandr Demyanchuk)   Čína zaťažuje chudobné krajiny s neudržateľným dlhom prostredníctvom rozsiahlych projektov v oblasti infraštruktúry, ktoré nie sú ekonomicky realizovateľné, uviedol v pondelok šéf US Overseas Private Investment Corporation (OPIC). Píše o tom Reuters. Kritika Pekingu, na ktorú sa zameral prezident Donald Trump v obchodnej…

Vedci zistili, aké jedlo mal pred smrťou ľadový muž Ötzi

Bolzano 18. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Talianski vedci z Ústavu výskumu múmií v Bolzano povedali BBC o poslednom obede najstarobylejšieho z nájdených ľudí v Európe, ľadového muža Ötzi. Múmia, ktorú objavili dvaja nemeckí turisti v Alpách v roku 1991, sa dobre uchovala, pretože bola v ľade. Rádiokarbónová metóda datovania ukázala,…

Trump povedal, prečo nechce Rusko nazývať nepriateľom

Washington 18. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)   Americký prezident Donald Trump uviedol, že aj keď má Rusko silnú armádu, jeho ekonomika je relatívne neveľká a nechce ho nazývať nepriateľom. „Majú silnú armádu, ale ich ekonomika, ako viete, je oveľa menšia než v Číne. Nechcem ani použiť slovo nepriateľ (adversary). Môžeme…

Valerij Pjakin: „Trump je americký prezident, ktorý pracuje na úrovni globálnej politiky a je predstaviteľom globálnej elity“

Moskva 19. júla 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Valerij Pjakin v najnovšej relácii tvrdil, že globálny prediktor sa miešal do majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku, že Chruščov bol jasný trockista, šport sa už dávno zmenil na  politiku, Trump je zástupcom globálnej elity a je naladený protirusky, Komunistická strana je hlavným zradcom,…

TopSpeed

Otvorený list - neúnosná dopravná situácia

20

Vážený pán župan, Vážená polícia Slovenskej republiky, už niekoľko dní pozorujeme zhoršujúcu sa už aj tak kolabujúcu dopravu na Seneckej ceste. Včera 17.7.2018 v prázdninový utorok nám obyvateľom Ivanky pri Dunaji a ďalších okolitých obcí trvala cesta z Bratislavy domov skoro 2 hodiny. V dopravnej zápche stáli autá, autobusy a…

Jaguar si rezervoval meno J-Type. Chystá hypercar?

0

Čo to Jaguar chystá? Vyšla správa, že Jaguar dal právne zaregistrovať označenie J-Type. Špekuluje sa, že J-Type bude nástupca F-Type, alebo dokonca nový rad, ktorý bude ešte nad ním. Takmer isté je, že bude mať motor v strede a pôjde o športový model. Ako športový však bude? Bude to elektromobil, alebo…

Glickenhaus chce vzkriesiť pôvodné Ferrari California

3

Sme zvyknutí, že z dielne Scuderia Cameron Glickenhaus vychádzajú supercary, či už na cestu alebo na okruh. Na retro športiaky sú iné značky, lenže Glickenhaus oznámil, že aj oni sa pustia touto cestou. Prvým športiakom bude pokus o vzkriesenie Ferrari California Spider. Originál dnes stojí viac ako 15 miliónov dolárov, no v podaní…

Robert Mistrík jazdí na Tesle, dbá na ekológiu a nové technológie

51

Ako jeden z mála Slovákov Robert Mistrík jazdí na vysnívanej Tesle 85D Model S. Tesla je pre neho vyjadrením životného postoja a nadšenia pre moderné, čisté a ekologické technológie. Pohon oboch náprav, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3.2 sekundy. „Mám ju 3 roky, objednal som ju cez internet…

Prichádza Škoda Kodiaq GT! Má to však háčik

6

Žijeme zvláštnu dobu. Ľudia chcú SUV a zároveň výzor kupé. Zákazník náš pán, takže od uvedenia BMW X6 na trh v roku 2008 sme videli viacero pokusov napodobenia ikony SUV GT kategórie. Urobil tak Mercedes s GLE Coupé. Je síce X6 podobný až veľmi, no má vlastný charakter. Koncern VW sa tiež rozbehol a nedávno ukázali Audi Q8.…

Európska komisia sprísňuje podmienky, chce ďalšie obmedzenia pre naftové autá

15

Nové, prísnejšie pravidlá pre emisie motorov budú odpoveďou Európskeho parlamentu v Bruseli na gigantickú emisnú aféru známu ako Dieselgate, ktorú odštartovali v USA v roku 2015 s automobilkou Volkswagen. Európska komisia chce obmedzenia pre naftové autá a lepšie strážiť dodržiavanie maximálnych emisných limitov, a preto od roku 2020 bude môcť…

KAMzaKRÁSOU

Recept na sirup z levandule a mäty: Upokojenie a osvieženie v jednom

0

Ešte stále to všade okolo nás rozvoniava omamnou levanduľou a hýri prekrásnou fialovou farbou tejto rastliny. A ak už máš byt či dom, plný usušenej levandule, špajzu, plnú levanduľového sirupu a už si si dokonca stihla vychutnať aj domácu levanduľovú zmrzlinu, potom máme pre teba ďalšiu zo série levanduľových dobrôt, ktorú si…

Ako sa rýchlo zbaviť oparu? Vyskúšaj týchto 5 prírodných pomocníkov!

0

Niekto sa s nimi nestretne ani raz, iného trápia pravidelne. Reč je o oparoch na perách, ktoré sa vždy objavia v najnevhodnejšej chvíli. Toto infekčné ochorenie vie človeku skutočne znepríjemniť život. Nevzhľadný pľuzgier na perách je po prasknutí často bolestivý. Po vytvorení chrasty môže postihnuté miesto páliť či svrbieť a po puknutí dokonca krvácať.…

Ocot ako liek: Neuveríš, s čím všetkým ti pomôžu octové podkolienky!

0

Ocot na dochutenie omáčok a polievok, ocot na zaváranie, ocot na vyčistenie odtokov, rýchlovarnej konvice či dokonca práčky... A keď už by si človek myslel, že už nemôže byť nič, na čo by sa dal ocot ešte použiť, zrazu si prídeme my aj s octovými podkolienkami! Lenže, keď ti prezradíme, akým vynikajúcim pomocníkom…

Pieskovanie zubov: Získaj aj ty biele zuby bez námahy! Ako na to?

0

Pieskovanie zubov dôverne pozná väčšina z nás, ktorí chodíme pravidelne na dentálnu hygienu. Hoci je to niečo, o čom sa bežne nehovorí a mnohokrát ti ani dentálny hygienik dôkladne nevysvetlí, o čo vlastne ide, prečo sa robí a aký je jeho účinok, tento úkon za pozornosť rozhodne stojí, pretože nám vie výrazne dopomôcť ku…

Cestovanie s deťmi k moru nemusí byť pohroma. Zbaľ im toto!

0

Chystáte sa tento rok s vašimi ratolesťami na dovolenku? Tak potom určite prežívate dvojnásobné stresy, než keď idete len s partnerom. Čo zbaliť a čo nie? Nebojte sa, poradíme vám, čo budete potrebovať a čo naopak nie. Cestovanie s deťmi k moru môže byť rovnako príjemné ako cestovanie vo dvojici. Zapíšte si tieto dôležité veci, ktoré…

Recept na tatarák z cukety: Na nerozoznanie od toho pravého!

7

Tatársky biftek alebo, ak chceš, tatarák, je pochúťka, na ktorú mnohí nedáme dopustiť, ale zároveň sa nájde aj množstvo jeho odporcov, ktorým prekáža fakt, že je vyrobený zo surového mäsa. Ak patríš medzi nich, tento recept ťa bude určite zaujímať, pretože ide o tatarák z cukety, chuťovo na nerozoznanie od toho…

TopDesať

Zero waste - výstrelok doby, alebo nutnosť?

0

Zero Waste, alebo po slovensky Život bez odpadu, je označenie pre životný štýl, ktorý podporuje opätovné využívanie všetkých zdrojov bez tvorby odpadov, ich skladovania alebo ich spaľovania. Podľa tejto filozofie by mali byť všetky zdroje opätovne využívané, ako sa to deje aj v prírode. [adrotate group="11"] Toľko na začiatok. Počul si už o tomto štýle života? Jeho zástancovia hovoria…

Toto sa stane, ak sa nebudeš pozerať na dopravné značky!

0

Aj vy jazdite po pamäti? Je to bežná prax, najmä pri kratších jazdách v okolí, ktoré dobré poznáte. Ťažšie to majú profesionálni vodiči. Tí musia sledovať oveľa viac podnetov a dopravné značky im nič „neodpustia“. Výška nákladiaka, dodávky, skriňového auta… Čo sa stane, ak sa „nezmestia“ do tunela alebo pod most? Chlapi…

Slnko má zmysel pre humor. Tieto fotografie ti to dokážu

0

Slnko má zrejme zmysel pre humor. Aspoň to dokazujú nasledujúce fotografie, ktoré ti dnes ukážeme. Takmer každý z nás sa snaží v lete opáliť. Niekto to robí na dovolenke a niekto zasa ťažko pracuje v práci alebo na svojej záhrade. Ak si však nedáme pozor, tak potom pocítime silu tejto…

10+ celebrít, ktoré takto geniálne zareagovali na všadeprítomných paparazzi

0

Byť celebritou nie je vždy len med lízať. Za splnenie si sna sa často platí vysoká daň v podobe absolútnej straty súkromia a všadeprítomných paparazzi. No kým niektoré celebrity ich ignorujú, iné sa na to pozreli z opačného uhla. :) (Nielen) v zámorí sa človek dokáže uživiť tým, že fotí…

Býčie zápasy sa v Španielsku takmer skončili tragédiou: Býk oskalpoval toreádora

0

Býčie zápasy sa takmer skončili smrťou. Slávny španielsky matador José Padilla bol zranený pri zápase s býkom počas koridy v Arevalo (autonómna oblasť Kastília a León). Býčie zápasy, alebo Korida, sú kontroverznou španielskou tradíciou, pri ktorej prišlo o život mnoho toreádorov a nevinných zvierat. Nechýbalo mnoho a nedávna Korida v Arevalo…

Týchto 19 ľudí k nám zrejme prišlo z inej planéty

0

Týchto 19 ľudí k nám očividne muselo prísť z inej planéty, pretože ich správanie je naozaj zvláštne. My obyčajní smrteľníci ich zrejme ani nepochopíme. Občas to ešte zaklincujú obyčajným úsmevom a my s nemým úžasom rozmýšľame, ako to vlastne urobili. Dnes sme pre teba zozbierali týchto 19 fotografií ľudí, ktorí…