Naša svetlá budúcnosť. Časť I

V júli 2020 vyšla kniha Klausa Schwaba /stáleho riaditeľ Svetového ekonomického fóra-WEF / s názvom The Great Reset / „Covid -19: Veľké preformátovanie“/.

V nej profesor Schvab, ako hovorca naozaj úzkeho svetovej elity odkryl viacero tajností.

 

Po prvé svetová elita už dávno chystala „revolúciu zvrchu“  Začala v roku 2020. Jej viditeľným prejavom bol masívny lockdown.

 

Po  druhé,  „pandémia COVID 19“  je dymová clona na ospravedlnenie lockdownov a vzala ľuďom normálny život. Sám pán profesor na otázku, kedy sa vráti normálny život, odpovedá, že nikdy. „Pandémia“ a lockdown je tu navždy.

 

Po tretie, objasňuje kontúry nového divného sveta, ktorý má vzniknúť po „ Veľkom preformátovaní“ .

Ľudstvo  sa má prihlásiť k post-kapitalizmu, kde vládnuť bude elita /1%  obyvateľov planéty spolu  s obsluhou, všetci ostatní /99%/ sa stanú otrokmi, zavretými v digitálnom koncentračnom tábore. Pod krásnymi slovami o „rovnosti“ pre 99% otrokov Schwab hovorí o likvidácii starého kapitalizmu, kde zmiznú pojmy ako nadhodnota, právo vlastniť, akciové formy spoločností a pod.. Toto všetko má byť  dobrovoľne-prinútene zlikvidované.

Namiesto kapitalizmu spoluvlastníkov príde „ekonomika používateľov“.

Kapitalizmus akcionárov sa má zmeniť na kapitalizmus „stakeholders“, t.j. kapitalizmus všetkých zainteresovaných.

A kto sú tí stakeholderi ? Najväčšie nadnárodné korporácie. Aj keď termín nadnárodné je už anachronizmom, pretože prestanú existovať národné štáty. Zostanú iba globálne korporácie.

Avšak v prechodnom období sa ešte úloha štátov rušiť nebude. Veď nie všetci budú túžiť stať sa členmi „divného nového sveta“, t.j.  žiť v digitálnom koncentračnom tábore. A na to sa hodia inštitúty štátu, ako polícia, možno aj armáda, aby dokázala zahnať „disidentov“ do „svetlej budúcnosti“.

Nastolí sa Svetová vláda, ktorá sa bude opierať o globálne korporácie.

 

A kde zostal malý a stredný biznis ? Ten v novom svetovom poriadku existovať nebude. Malé a stredné podniky sa už teraz likvidujú vďaka lockdownom. A kam sa podejú milióny pracujúce v týchto sektoroch ekonomiky ? Časť z nich dostane prácu v „sociálne zodpovedných“  korporáciách. Ale ohromné množstvo pracovníkov sa zamestnať nepodarí. Tým viac, že sám profesor je zástancom čo najširšieho využitia robotov a všelijakých automatov, ktorá nahradia nie len fyzickú, ale aj duševnú prácu. Aby sa ľudia neľakali a nezačali masovo protestovať, uspokojuje ľudí zavedením tzv. nepodmieneného základného príjmu, čo umožní budúci „sociálne zodpovedný kapitalizmus“.

Budúce šťastie však má svoje nuansy. Po prvé, bude treba zaviesť kontrolu pôrodnosti. Pán profesor sa netají obavami o zdroje planéty, preto navrhuje ľuďom znížiť svoje nároky na spotrebu. Nie, nenavrhuje bohatým zbaviť sa súkromných superjetov  a superjácht. Svoje odporúčania adresuje 99% obyčajným obyvateľom planéty. Napríklad prestať spotrebovávať mäso…

Kôli  skleníkovým plynom, ktoré produkujú chované zvieratá…

V tomto projekte trčia  záujmy svetovej  elity. Oni nepotrebujú peniaze a zisky, chcú absolútnu moc nad planétou. Pán profesor iba sformuloval tézy tohto projektu a verejne ich oznámil.

Svetová elita dokázala miliardám ľudí na svete v uplynulom období natiahnuť masky. Pochopila, že môže smelo pokračovať v realizácii svojich plánov.

 

Kto je svetová elita ? Sú to ľudia, ktorým nestačí žiť obyčajný život, starať sa o svoje rodiny a svoj biznis. Túžia po moci nad všetkými. Chcú mať kontrolu nad nami všetkými a využívajú všetky prostriedky, ktoré majú k dispozícii. Stavajú sa do pozície „filantropov“ , vedia, čo je najlepšie pre nás ostatných. Veria, že sú nadradení a preto je ich „osudom“ diktovať nám ostatným svoje predstavy „ pre naše väčšie dobro“. Ich metódy ale ukazujú, že nemajú žiadnu empatiu, ani česť. Ich nezaujíma priemerný človek, ani životné prostredie, ani ekonomika či spoločnosť všeobecne. Záleží im len na sebe a na ich bludoch o vlastnej výnimočnosti. Títo ľudia sú naozajstnou rakovinou zvyšku civilizácie.

A prax ukazuje, že sa nezastavia pred ničím.

Simulácia svetovej pandémie  Event 201 sa konala iba dva mesiace pred jej „náhodným“ ostrým štartom pod záštitou WEF a Nadácie Billa a Melindy Gates. Táto simulácia nebola ani tak o záchrane životov ako o potláčaní alternatívnych médií  a cenzúre sociálnych sietí. Je potrebné umlčať nesúhlasné hlasy, aby sa mohol vykonať ten veľký RESET.

Jeden parameter prognózy WEF však zlyhal. Prognóza miery úmrtnosti v rozmedzí 2-3% populácie, alebo viac sa nekonala. Rovnakú prognózu zopakovala aj Svetová zdravotnícka organizácia OSN pri ohlasovaní pandémie.

Namiesto toho reálna úmrtnosť v rozmedzí 0,26% sklamali očakávania globálnych elít. Znamená to, že 99,7% populácie sa nemá čoho obávať a postupne odmietajú medicínsky teror vnucovaný im vládami. Avšak globálne elity neustupujú zo svojho tlaku. Dôvodom je otvorené oznámenie Klausa Schwaba o pripravovanom pláne. Ak teraz ustúpia, už NIKDY nedostanú ďalšiu príležitosť na implementáciu svojich šialených plánov.

Len s pomocou medicínskej tyranie sa dá zlomiť odpor verejnosti a už v zárodku potlačiť možné vzbury. Možno, že ak by bola úmrtnosť vyššia, viac ľudí by sa stotožnilo s obmedzeniami a covidovými pasmi.  Aj keď v tomto smere je byrokracia EÚ plne angažovaná v plnení týchto plánov a účinne pomocou lockdownov a mediálnej propagandy korporátnych médií presadzuje plány globálnej elity, sú krajiny a štáty, ktoré úspešne  rúcajú mýty o nevyhnutnosti lockdownov. Dokazujú, že nosenie masiek je neúčinné a miera infekcie a úmrtí je nižšia ako v štátoch  presadzujúcich blokovanie.

Navyše napriek masívnej propagande približne 40%  obyvateľov odmieta vakcináciu a covidové pasy a s príchodom teplého počasia a prirodzeného zníženia počtu infikovaných vírusom sa táto miera ešte zvýši. Pochybnosti vyvoláva aj kvalita a vedľajšie účinky vakcín.

Už dnes je jasné, že existujúcu krízu bude potrebné prehĺbiť.

Čo môžeme očakávať v najbližšej budúcnosti ?

 

Covidové mutácie.

Mediálne sa neustále prezentujú nové , smrteľnejšie a infekčnejšie mutácie ako pôvodný vírus. Dôkazy na to nie sú žiadne, len je potrebné zasievať permanentný strach. Ľudia v juhovýchodnej Ázii, ktorí prekonali vírus SARS alebo MERS majú aj po desiatich rokoch vytvorenú imunitu voči COVID 19, pričom rozdiel v RNA vírusu je cca 20%. Nové mutácie Covid, či už brazílska alebo juhoafrická varianta sa líšia od pôvodnej infekcie len v rozsahu cca 0,3 %. Je tu ale ešte jeden aspekt. Črtá sa cielená diskreditácia vakcín, vytvorených na báze adenovírusov zvýrazňovaním ich negatívnych účinkov vo forme krvných zrazenín, pričom obdobné negatívne účinky vakcín na báze mRNA sa zamlčujú. Tie sa cielene označujú za najkvalitnejšie v ponúkanom spektre. Ale už dnes Pfizer oznamuje, že bude potrebné preočkovanie treťou dávkou pre údajnú neúčinnosť voči novým mutáciám. Pán Gates už teraz upozorňuje na „pandemic 2“, ktorá sa spustí s príchodom nasledujúcej jesene a je predpoklad, že miera úmrtnosti v budúcej fáze bude výrazne vyššia. Možno práve v skupine očkovaných mRNA injekciami. Kto vie, aký kokteil fajnovostí nám ponúkne pri tretej dávke, štvrtej, atď…veď podľa jeho názorov  je nutná redukcia počtu obyvateľov planéty.

Do kategórie biologických hrozieb zapadá aj domnienka nejakej agresívnej mutácie namierenej proti dobytku chovaného na farmách. Niečo, ako africký mor, len v agresívnejšej forme, ktorý privedie k zabíjaniu dobytka, ako v prípade vtáčej chrípky, kde sa vybíjali všetky operence  v niekoľko kilometrovom okruhu. Niečo podobné sa dnes deje v súvislosti s africkým morom ošípaných… nič nové, spomeniete si ešte na BSE , kedy sa redukovali počty hovädzieho dobytka ?

 

Pokračovanie v ďalšej časti.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Polák

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 10

Celkové hodnotenie: 34.67

Priemerná čítanosť: 1588

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dnes bol na Slovensku prvý tropický deň

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/SHMÚ)   Meteorológovia dnes zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na…

  Prvý náznak rozpadu. Poslanecký klub OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Hlasovanie o Kolíkovej naznačilo, ktorí poslanci sú v Matovičovom a ktorí v Hegerovom krídle

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Najsilnejšia vládna strana OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Zatiaľ má stále navrch Matovič, no čím ďalej…

  Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Jaroslav Novák)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa…

  Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce krajín

  0icon

  Bratislava/Kodaň 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s premiérkou Dánska Mette Frederiksenovou v Kodani potvrdilo záujem prehlbovať partnerstvo…

  Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť Rusko

  0icon

  Moskva 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Alexei Druzhinin)   Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok…

  Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na summite G7 v Británii

  0icon

  Naí Dillí 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na nadchádzajúcom summite skupiny G7 v Británii. Oznámila to v…

  Gulyás: Maďarská vláda predloží Bruselu plán obnovy dnes večer

  0icon

  Budapešť 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Maďarská vláda predloží Európskej komisii (EK) návrh plánu na využitie európskeho fondu obnovy určeného na zotavenie sa z…

  Francúzska armáda sa prvýkrát zúčastňuje na japonsko-americkom cvičení

  0icon

  Tokio 11. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Japonskí vojaci sa pripojili k partnerom z USA a Francúzska v rámci prvých manévrov troch krajín na japonskej…

  Kontroly na hraniciach s Poľskom odhalili množstvo preťažených vozidiel

  0icon

  Mníšek nad Popradom 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Policajti na hraničnom priechode Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa kontrolovali v…

  Barteková v obľúbenom Lonate na pódiu hneď dvakrát

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa na pretekoch Svetového pohára v talianskom Lonate hneď dvakrát prestrieľala na pódiumv.…

  TopDesať

  Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

  0 icon

  Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

  Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

  0 icon

  Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

  Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

  0 icon

  Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

  Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

  TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

  0 icon

  Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

  Vo svete IT

  KUGOO KIRIN Mini 2 – zábavná no najmä bezpečná detská elektrická kolobežka

  0 icon

  Overený výrobca vo svete elektrických kolobežiek, KUGOO, prichádza na trh s novinkou v podobe detskej elektrickej kolobežky. Zoznámte sa so zábavným, no najmä bezpečným modelom KIRIN Mini 2. Kolobežku momentálne nájdeš aj v skvelej ponuke na e-shope Geekmaxi.com za 179,99 eur s bezplatným doručením.  KUGOO KIRIN Mini 2 za 179,99…

  Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

  0 icon

  Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

  Sonda OSIRIS-REx opustila asteroid Bennu a vydala sa domov: Kedy sa vráti?

  0 icon

  Sonda americkej vesmírnej agentúry, NASA, OSIRIS-REx, sa rozlúčila s asteroidom Bennu, píše portál IFLScience. Sonda študovala vesmírny objekt niečo cez dva roky. Asteroid analyzovala do najmenšieho detailu a minulý október pristála na jeho kamenistý povrch a odobrala vzorky, ktoré poputujú späť na Zem. Sonda opustila asteroid 10. mája a momentálne smeruje aj s nákladom späť…

  Na obežnej dráhe došlo v marci k tesnej zrážke dvoch konkurenčných satelitov: Môžeme podobným situáciám predchádzať?

  0 icon

  Dve spoločnosti OneWeb a SpaceX sa momentálne pokúšajú o vypustenie tisícov satelitov na obežnú dráhu, píše portál Universe Today. V marci nastala situácia, kedy došlo takmer ku kolízii satelitov týchto dvoch konkurenčných spoločností. Vyhýbacie manévre boli úspešné, no môže sa situácia zopakovať aj v budúcnosti? Spoločnosti SpaceX sa už podarilo dostať na obežnú dráhu…

  Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

  0 icon

  Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie? Operačný…

  Armádny Magazín

  Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

  0 icon

  Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

  Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

  0 icon

  Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

  „Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

  0 icon

  Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

  Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

  0 icon

  Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

  Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

  0 icon

  Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

  Svetlo sveta

  1.5. Svätý Jozef robotník

  0 icon

  V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

 • icon FOTO DŇA