Komplicka gangu masových vrahov má vymenovať úradnícku vládu. Pellegrinimu hrablo?

Na úvod položím niekoľko súvisiacich otázok: 1) kto patrí do gangu masových vrahov? 2) Dalo sa zistiť, kedy je zle a zastaviť gang? 3) Kto patrí medzi komplicov vražedného gangu? 4) Dozrel čas na vyhlásenie vojnového stavu? Ak hej, prečo? 5) Keďže ho nevyhlásili, čomu tým bolo zabránené?

Ad 1) Tisícky zachrániteľných obetí ignorovaním sveta, to už nie je nedbanlivosť. To sú vraždy. Definovať si zloženie gangu masových vrahov je jednoduché, počínajúc takými zákernými, pomstychtivými a nekompetentnými zlomyseľnými ľuďmi ako premiér a minister obrany. Pokračujúc cez ich rovnakých servilných lokajov ako ministri vnútra a zdravotníctva, ale aj kolaboranto-agent na zahraničí vo svojej lokajskej nenávisti zabraňujúci napríklad dodávke ruskej vakcíny. Čo tam po životoch, ideologická nenávisť nadovšetko. Tiež ministerka spravodlivosti pretože flagrantne umožňovala znásilňovanie spravodlivosti. No a napokon gang pseudo-odborníckych kšeftárov ako Jarčuška so svojou farmako-mafiou, asistovaný lokajom Mikasom. Čo tam po životoch plebsu, zisk nadovšetko. S ich kolaborantsko-agentskými štátnymi tajomníkmi ministerstiev, generálnymi tajomníkmi úradov, zástupcami, atď.

Ad 2) Dalo. Totiž na konci júla sme mali 28 obetí, v polovici septembra 35. Za pol roka. Medzitým agent Naď dotiahol na Slovensko expertov na psychologické operácie a civilno-vojenské vzťahy s príslušným softvérom a nám neznámymi inštrukciami od ich nadriadených. Nevydal ich Trump, ale štát v pozadí, ktorý sa neskôr Trumpa zbavil. Objektom PSYOPS nesmie byť nikto v USA, ale spojenci môžu byť. Hlavným nástrojom PSYOPS je vyvolanie strachu obyvateľstva, rezignácie a poslušnosti, rozklad štátnej moci. Ibaže, vždy treba robiť „odpútavacie“ operácie (pozrite si Majstra Sun v „Knižnica obrancov slovenskej vlasti“ www.oziseo.sk) Odpútavacou operáciou je zatváranie sudcov a vysokých policajtov za „hrozné“ hrdelné zločiny korupcie (za závažné ich určil Via Iuris). Cieľom dymovej clony je zakrytie pripravovaných nárastov mŕtvych. Premývanie sa začína strašením o hroznej druhej vlne a bezohľadným vnútením protiústavného plošného testovania. Neriadi to rezort zdravotníctva (čo by s tým fanatickým sektárskym úbožiakom na čele nebola výhra), ale rezort obrany s  agentom Naďom na čele. S nástrojmi na skresľovanie výsledkov. Rozdiel medzi číslami z obcí a číslami PSYOPS musia manipulačné médiá zakrývať. Už v polovici októbra máme nárast obetí na násobky a potom každý mesiac o ďalšie násobky. Po dnešné čísla blízko 6300 obetí, plus viac ako 3000 neskoro zistených rakovín. Dovedna takmer 10 tisíc. A hradná dáma sa tichúčko prizerala (teraz sa zrazu aktivizuje), mafián v parlamente tiež, aj celé 95-členné stádo stláčateľov gombíkov, ktorého priemerné IQ je nepochybne hlboko pod celonárodným priemerom. Inak by nedopustili, aby sa stali komplicmi.

Ad 3) Ak sa teraz pýtame, kto sú tí komplici gangu, odpoveď som už uviedol. Aj to, kto je prvý komplic: na funkciu absolútne nepripravená pomocná sila z protištátky Via Iuris, ktorá (nečudujem sa) tiež čuší. Inokedy poučujú! Popri tom treba pridať veľa ministrov, štátnych tajomníkov a generálnych riaditeľov zastupujúcich gang. Netvrdím, že hospodárske rezorty zodpovedajú za obete, ale ani Remiška, Mičovský či Budaj sa nemuseli otvorene zastávať zločincov. Vyviniť sa môžu záchranou podnikateľov a živnostníkov, aj radikálnou zmenou v potravinovej sebestačnosti. Komplici sú aj „odborníci“, ktorí vediac a vidiac držali huby a neraz ten zločin kryli. Do úlohy komplicov politické hyeny z gangu zatiahli tisícky nevinných vojakov, policajtov, hasičov-záchranárov. Skutočnými komplicmi sa stala ich verchuška, istá časť generality. Inak mali odstúpiť a verejne vyjadriť nesúhlas, verejne sa dištancovať.

Ad 4) Teraz je otázka, či už dozrel čas na vyhlásenie vojnového stavu. Nezabúdajme: v druhej svetovej vojne zahynulo asi 2500 slovenských vojakov, ktorých na front vyslal vtedajší režim (česť pamiatke každého vojaka). V celom SNP (bojovali tam 4 moji ujkovia, teda pokrvní príbuzní), ktoré bolo podlo zneužité na ukradnutie našej štátnosti zločincom Benešom, zahynulo niečo nad 1700 bojovníkov (česť ich pamiatke). Dovedna 4200 v čase horúcej vojny, za 6 rokov. Dnes vo vojne s vírusom takmer o 120% viac za 11 mesiacov. A nikde nepočujeme ani náznak návrhu, či by nebolo múdre vyhlásiť vojnový stav (ešte nie vojnu), nahradiť najservilnejšiu generalitu záložníkmi a konať. Vyvinia sa?

Ad 5) Čo by sme získali vyhlásením vojnového stavu? Ochranu bezbranných! Ako? Prvou pomocou bude možnosť internovať extrémne nebezpečný gang a hodiť ich do kolúznej väzby (inšpirovaní nimi samými), kým ľudový tribunál rozhodne o ich osude. Ďalej odstavením diktátorských vydieračov z Bruselu aj vyradenie skorumpovaného vedenia farmako-mafie v ŠÚKL z liekových kšeftov. Následne z Egypta alebo z Indie niekoľkými špeciálmi doviesť státisíce balení lieku za 0,80 USD. Aby tých pár tisíc nemuseli lekári v zúfalstve zachraňovať pre seba a svoje rodiny. Vládcovia sa iste poistili, ale neskôr budú zákerne obviňovať zdravotníkov zo zneužitia právomocí. Tiež by bolo možné zmobilizovať všetkých potrebných lekárov a zdravotníkov v čiastočnej mobilizácii (môže vyhlásiť prezident: prečo nekonala už pri 200 obetiach plošného testovania?). Liek v rukách takto sformovaného vojenského zdravotníctva by umožnil liečiť, zachraňovať. Testovať podľa potreby, nie plošne (vo vojnovom stave v súlade s ústavou). Získali by sme aj možnosť okamžite diplomatickými cestami vyhostiť umožňovateľov zákerných cieľov psychologickej vojny od „spojenca“. Aj možnosť zrušiť s takým „priateľom“ všetky zmluvy, umožňujúce jeho „nezištnú“ „priateľskú“ „pomoc“ v budúcnosti. A diplomatickou nótou sa im „poďakovať“. Mohli by sme zabrániť budúcemu hladomoru vytvorením dlhoročných zásob trvanlivých potravín, bez výberových konaní od zahraničných kšeftárov (vojaci vedia o KD-konzervovaných dávkach), bez zákerných obmedzení eurobyrokracie na niekoľko mesiacov, ktoré nás majú držať v závislosti od nadnárodných vydieračov. Ochránili by sme najzraniteľnejším strechu na hlavou prevzatím štátnej garancie nad hypotékami pre tých, ktorí majú nehnuteľnosť pre seba. Za presných podmienok. Tým by sme vyradili bangsterských výpalníkov, ktorí si mädlia ruky nad budúcou korisťou masy neplatičov. V ISEO pripravujeme koncept ochrany životnej úrovne starcov a mladých rodín. Nebudeme ho prezrádzať. No a napokon by sme mohli vyhádzať tú časť generality, ktoré je taká tupá, že netuší, o čom sú PSYOPS (pochádza to ešte z čias vyčíňania Dankovho gangu na MO, keď bol predsedom výboru dnešný poradca predsedu NR SR). Jediným výstrelom celý kŕdeľ vypasených husičiek.

Nuž a v tom sa ako z jasného neba vynorí „genialita“ možného spasiteľa národa Pellegriniho (tak nám ho „objektívna“ „mienkotvorba“ podsúva), ktorý prichádza s návrhom, aby prvá komplicka po rezignácii prvého z gangu vymenovala úradnícku vládu. Ak to bolo nezištne z hlavy tohto údajného politického talentu, tak väčšiu politickú tuposť a absenciu strategického myslenia si už ani neviem predstaviť. Ak mu to niekto zo spriatelených ambasád „pošepkal“ (uveríme že zadarmo), tak čistejší prípad úkladov proti štátnosti si neviem predstaviť. Takže si tipnem, kto budú tí geniálni možní záchrancovia: Korčok, Naď, Valášek, Mikulec, Pellegrini, možno nám náhle ozdravie „talent“ z Popradu v závese s razantnou mužatkou štátneho teroru. Väčšinu z nich nájdete v ad 1), ani ostatní by nás neprekvapili. Všetkých v čase núdze platili a na piedestál infiltráciou zdvihli z jedného mešca.

Ľudkovia, otvoria sa vám oči? Uvedomujete si, čo za „kvalitu“ nám tu 23%-ná menšina oprávnených voličov navolila formou „priamej demokracie“ za prezidentov 2 razy po sebe? A prečo niekto potreboval, aby 29%-ná menšina oprávnených voličov zvolila ústavnú väčšinu „obyčajných“ vládcov-nepolitikov z nestrán? Namiesto toho najlepšieho, teda vlasteneckého, vysokého nadpriemeru neobyčajných správcov štátu? Viem, nebolo a niet z čoho vyberať. Robíme na tom. Čoskoro sa dozviete aké sme svine.

Zapamätajme si: MATOVIČ ODÍĎTE, ALE ÚRADNÍCKA VLÁDA NIKDY!!! Nech sa pozbierajú, vytvoria 76-ku a čistia chliev, ktorý umožnili.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Švec

O AUTOROVI

Bez nacionalizmu, čiže vlastenectva, je každý politik len príživník z peňazí platcov daní a každý vojak len vešiak na uniformu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 263

Celkové hodnotenie: 28.75

Priemerná čítanosť: 1833

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA