Černák kontra Lučanský – posledný krvavý súboj?

Nikdy som z vlastnej iniciatívy nepátral po žiadnych utajených skutočnostiach, či tajomstvách zločinu. Od prvopočiatku môjho písania o organizovanom zločine som čerpal výhradne z verejne dostupných zdrojov. A odrazu som na rozpakoch – veď aj tá záľaha informácií o smrti generála Lučanského na internete je predsa verejne dostupný zdroj! A napriek všetkým za to dobre plateným kuvikom a samozvaným „expertom“, je to aj posledné útočisko demokracie a slobody slova, kde sa objavujú správy, ktoré sa momentálnym papalášom nehodia. Veď ak by nebola práve na sociálnych sieťach (vďaka ktorým sa oni „zalacno“ dostali do politiky, viď insitné videá Multitrtka) taká prudká reakcia na každú ich novú „oficiálnu verziu“ generálovej smrti, nemenili by ich zo dňa na deň. Internetové fórum ich skôr ako ktokoľvek iný usvedčoval, že na tej aktuálnej verzii niečo nesedí.

Samozrejme, sledoval som a sledujem ten vriaci kotol dohadov a uniknutých dokumentov. A tak ma zaujalo niekoľko čriepkov, ktoré začínajú do seba zapadať. Tentoraz to ale už nie je priamo o brutalite dozorcov, či vyšetrovateľov. Je to tak bizarné, že by to mohlo byť pri tejto bizarnej selfie-vláde najbližšie pravde.

Vopred upozorňujem, že je to divoká mozaika a preto vás volám k spoločnému posúdeniu, či môže viesť ku skutočnému obrazu tragického a brutálneho konca generála Lučanského.

 

Časová snímka činu

   Postupujme teda spolu a vy sami usúďte, či tie čriepky informácií z internetu vedú správnym smerom. Znovu zdôrazňujem, ani na jednu som neprišiel sám a ani by som nemal ako.

Čo hovorí internet: Lučanský bol vzatý do väzby na Mikuláša a to je krstné meno jeho najväčšieho životného súpera – brutálneho mafiánskeho vraha Černáka. A ten to s nadšením vytrúbil do sveta statusom: „Dnes som si dal do okna čižmu pre Mikuláša a on mi do nej posadil Judáša.“

Môj názor: Čudná spojitosť, ale môže to byť aj náhoda.

Čo hovorí internet: Lučanského naschvál poslala sudkyňa do Prešova, hoci tamojšia väzobná väznica je preplnená a je to neľudské aj vzhľadom k obmedzenému kontaktu s rodinou a obhajcami.

Môj názor: Vládne nám zločinný režim, ktorý dokázal za krátku dobu zastrašiť prokurátorov, sudcov aj advokátov. Aj keď statočnejší sa ešte skúšajú ozývať, zo sudcov si fakticky dnes už nikto netrúfne nedať hneď do väzby na koho len Matovičovi exponenti ukážu. A odvolania sú paušálne zamietané. To len Haščák je výnimka!

Čo hovorí internet: Krátko po umiestnení generála Lučanského do Prešova, objavuje sa tam Černák! Ide svedčiť v prospech svojho štartéra, Surového, ktorý žiada o obnovenie procesu.

Môj názor: Je to bizarné! Černák predsa otvorene nenávidí každého, kto ho „zradil“. A Surový bol jedným z nich! Prečo by sa ho zastával a nechal sa eskortovať takú diaľku z Leopoldova do Prešova? Veď mohol pokojne vyhlásiť, že ho nejaký „zradca“ nezaujíma. Ale on išiel…

Čo hovorí internet: Černák šiel napriek odporu ku Surovému preto, že dostal ponuku – ak pomôže zastrašiť Lučanského, dostane v roku 2023 slobodu. Mali ho za tým účelom navštíviť v Leopoldove dvaja páni v aute s EČV, ktorá nie je v oficiálnej evidencii motorových vozidiel v SR. Vzápätí píše Černák svojej matke, že sa čoskoro vráti domov. A dozor vo väznici ten list prepustil?! Černákovo doživotie považoval za doživotné prokurátor Šufliarsky, blízky Lučanskému a jeho kolegom, ale ten je v nemilosti súčasného režimu – a oni tiež. Tomuto režimu ide v skutočnosti o zbavenie sa opozície, teda primárne o Róberta Fica, a keďže cez Jankovskú a iných kajúcnikov nenašli zámienku na väzbu, spoliehali sa na zlomenie Lučanského. Preto sa v kauze zjavil Lipšic a nabádal vraj Lučanského, aby si situáciu zľahčil (ani by nebol vzatý do väzby a sviatky strávil doma?!), keď povie, čo potrebujú počuť. Ten si však veril a naopak neopatrne pri výsluchu povedal Lipšicovi, že na neho vie priveľa vecí, ktoré by Lipšicovi mohli veľmi uškodiť. A urobil chybu…

Môj názor: Neviem, či k takej konfrontácii vôbec došlo (zo Zápisnice to nevyplýva), ale je rozhodne taktickou chybou upozorniť niekoho tak aktívneho v posledných rokoch v rôznych kontroverzných kauzách, že by bolo lepšie, keby Lučanský nikdy neprehovoril. Ak vôbec niečo také Lučanský povedal, tak zjavne v naivnej viere, že tým ochráni seba a svoju rodinu. Ale tá Zápisnica je celá čudná – na väzbu neobvyklo stručná, s biednymi argumentmi a žiadnymi dôkazmi, a s podpisom, ktorý sa nezhoduje s tým, ako sa podpisoval Lučanský  pred tým…

Čo hovorí internet: Černák sa teda zjavuje v prešovskej väznici v utorok 8.12.. Na druhý deň má narodeniny a do najbližšieho utorka v Prešove aj ostane.

Môj názor: Môže byť náhoda, že len čo sa objaví generál Lučanský bezmocne za mrežami väzby, akurát sa koná pojednávanie, ktoré do jeho blízkosti privedie Černáka?

Čo hovorí internet: Generála Lučanského krátko po príchode do prešovskej väzobnej väznice premiestňujú z cely č. 114 do cely č. 131. Prečo?

Môj názor: Citujem SITA: „Šéf prešovského väzenského ústavu Norbert Kundák sa vyjadril aj k špekuláciám o tom, prečo bol Lučanský v rámci väzby presúvaný medzi celami. Dôvodom podľa neho bolo, aby mal ZVJS lepší prehľad o dianí pred jeho celou. ´Keď bol dodaný do ústavu Prešov dňa 7. decembra, bol umiestnený na cele, pred ktorou sme nemali taký podrobný kamerový záznam´.“ Ale, ale, zasa nedomyslená dezinformácia (koľké sme už počuli od prasknutej žilky v oku, cez pokus o samovraždu vzápätí popretý, až po vyjadrenie Žilinku, že sa vlastne nič nestalo a ten, ktorému sa tak úradne „nič nestalo“ zakrátko zomrel!)?!! Veď si to preberme – tak vraj pred celou 114 nie je dostatočné kamerové pokrytie? No, výborne, a prečo po tom všetkom, čo sa udialo, generála Lučanského prevážajú z Trenčína opäť do tejto „nevhodnej“ cely?! To už ten kamerový dozor nebol potrebný? Veď vraj hovoril s psychológom a ten mal rozpoznať samovražedné sklony? Existuje vôbec ten psychológ a ako mohol Lučanský hovoriť, keď bol zrejme v kóme? Nie je to (vďaka dezinformáciám vládnych predstaviteľov) ešte inak?

 

Najnepravdepodobnejší zo scenárov

Keby s takýmto scenárom prišiel niekto dnes za filmovým producentom, tak by ho považovali za blázna. A známi prorežimní udavači za konšpirátora. Čo sa to teda po internete šepká? Táto vláda drží pokope už len núdzovým stavom a zneužívaním Polície a Armády. Za rekordný čas šiestich mesiacov sa 53% občanov Slovenska vyjadrilo za predčasné voľby, kde by selfie-vláda Matovičovej zločinnej kamarily skončila. Záchranou pre nich je tak už len zbavenie sa opozície, ktorej preferencie stúpajú a s istotou by ich nahradila. Tomu by mohli zabrániť už len politické procesy, pretože tie sa môžu ťahať so všetkými odvolaniami aj roky. Chýbajú ale rozhodujúce svedectvá proti Ficovi a Pellegrinimu. Na to bolo dobré zlomiť Lučanského, ale úmyselné násilie v pracovnej dobe štátnych zamestnancov je predsa len silná káva. A tak prišiel nejaký snaživec s nápadom?

Ten nápad nie je nový. Používal ho už Mečiarov režim. A ten Matovičov nie je onakvejší. Na špinavú prácu sa používala mafia, prečo to neskúsiť znovu? Okrem toho už Hlina vyhlásil že Matovič miluje, keď sa do politiky mieša niečo „epické“. A toto epické je. Navyše Matovič s obľubou hejtuje a tak za mrežami privítal aj Lučanského, pričom „pozabudol“ na prezumpciu neviny. Tak sa mohol niekto rozhodnúť, že sa mu zavďačí. Veď sa už stalo pravidlom, že táto zločinná vláda je schopná každého zla „pre dobrú vec“.

Takže podľa najnepravdepobnejšieho zo scenárov už popísaným spôsobom vstupuje mafiánsky brutálny zabijak Černák do tej správne vybranej cely, kde zaskočí Lučanského…

 

Dráma osudnej noci

   Čo hovorí internet: Roky túži Černák po pomste a tu by ju nielen vykonal, ale ešte by bol aj súčasnému režimu užitočný a za to odmenený predčasným prepustením. Prepad Lučanského v cele sa mohol odohrať už v noci, keď Lučanský spal. Černák bol predsa známy svojou zbabelosťou, nikdy sa nestaval svojmu súperovi čelom, ale útočil od chrbta alebo v početnej prevahe. Navyše rozospatý Lučanský v tej nočnej „päsťovke“ bol zrejme bosý a Černák mohol kopať silnými bagandžami. A to bol zrejme ten kop na hlavu, ktorý Lučanského „vypol“. A nezabúdajme – Černák zásadne útočil na omámené obete (obľúbený bol rohypnol do nápoja), ktoré si hrozbu uvedomovali, ale ťažko sa bránili. V tomto prípade sa vraj vyzbrojil činkou (?!), čo robí len krivák, ktorý sa bojí férového súboja…

Môj názor: Citujem Lučanského z nášho spoločného knižného rozhovoru: „Černák žije už trinásť rokov pre pomstu. A on sa jej chce dožiť.“ Takže o ochote Černáka sa na niečo také „epické“ dať, asi nikto nepochybuje. ALE, neviem si predstaviť ako sa Černák mohol všetkými tými chodbami a mrežami dostať nepozorovane k Lučanského cele a ako mohol prebehnúť ten zápas bez svedkov? Tam by predsa musel byť hluk a krik. To nikto z väzobne stíhaných nič nepočul?

Dôležité pre preverenie tejto verzie smrti generála Lučanského je umiestnenie cely 131 a tých, čo boli vo vedľajších celách. Ak tam bol Lučanský umiestnený zámerne kvôli stretu s Černákom, musel o tom riaditeľ väznice vedieť a je teda spoluvinný!? Aj keby Lučanský spáchal samovraždu, automaticky by mal riaditeľ väznice odstúpiť. Tento sa s podporou ministerky na jedno použitie Kolíkovej drží zubami-nechtami – aby mohol zahládzať stopy a zastrašovať svedkov?

Odrazu znie celkom logicky, že dozorca, čo nastúpil rannú smenu 10.12. a nebol do tohto predpokladaného brutálneho komplotu zaplatený, si všimol Lučanského zranenia a ponúkol mu ošetrenie.

Podľa vyjadrenia Lučanského manželky, bol príliš hrdý, aby takúto bitku priznal. Možno veril, že sa z následkov dostane a na budúce sa lepšie pripraví?

Veľmi by túto teóriu objasnili zábery kamier z povinnej doobedňajšej prechádzky – bol na nej Lučanský, alebo nie?

Odrazu má logiku tvrdenie, že Lučanský sa začal sťažovať na zdravotný stav až poobede. A je celkom možné, že aj cvičil. Tu ale nesedí to vážne zranenie oka, pretože s niečím takým nejde dlho fungovať. Na druhej strane mohol utrpieť krvácanie do mozgu (ako sa to stáva boxerom pri zápase) a to sa prejavilo až po niekoľkých hodinách.

Čo hovorí internet: Zranenia Lučanského boli také vážne, že to nemohli vyriešiť ambulantne vo väznici, ani v prešovskej nemocnici.

Môj názor: Ale ani na vybité oko sa neumiera. Najnebezpečnejšie je to krvácanie do mozgu. Prečo sa teda zameriavali na oko a nie na záchranu života? Aj v Prešove je to možné riešiť. Takže?

Čo hovorí internet: Po mnohohodinovej operácii v Ružomberku mala nasledovať rekonvalescencia. Ale proti všetkej zdravotníckej logike, Lučanského prevážajú do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Riskujú tak jeho život pretože sa obávajú, že by civilní zamestnanci priniesli svedectvo o rozsahu jeho zranení a ohrození života.

Môj názor: Áno, tento transport človeka, čo zápasí o život a ešte aj pod eskortou, je za normálnych okolností nepochopiteľný.

Čo hovorí internet: Keďže bolo s Lučanským zle a nepreberal sa z kómy, začali fabrikovať zastieracie manévre. Príkladom je tá žiadosť o telefonát s manželkou. Je tam pečiatka 17.12., ale vypísaný mal byť údajne 18.12. (podpis je zastrený) a následne zamietnutý. Čudná je tá pečiatka 31.12. z Prešova.

Môj názor: Tento zločinný režim potreboval verejnosti ukázať Lučanského v dobrej kondícii, tak prečo by mu bránil jeden telefonát potom, čo sa jeho žena dozvedela zo správ, že mal úraz? To nedáva logiku. Ibaže by Lučanský v tej dobe telefonátu už ani nebol schopný. Potom už je pochopiteľné aj to, prečo nedostal list od dcéry. Ľudia v kóme nečítajú…

Čo hovorí internet: Lučanský v Trenčíne zomrel, alebo sa aspoň vedelo, že veľkú šancu na prežitie už nemá. Umrieť na lôžku v nemocnici pod rukami lekárov – ako by toto ospravedlnili? Vzhľadom k jeho stavu teda bolo už jedno, že ho vlečú 297 kilometrov späť do Prešova. Kde to začalo, má to aj skončiť.

Môj názor: Tiež nerozumiem, prečo taký prominentný väzeň (ktorému v Ružomberku podľa Naďa „tak významne zlepšili zrak“) putuje nedobrovoľne hore-dole Slovenskom namiesto toho, aby sa zotavoval z náročnej operácie. A je tiež čudné, že sa opäť ocitá v pôvodnej cele č. 114 – to už odrazu nevadí, že tam nie je dokonalý kamerový systém? A či naopak, je to pre aranžérov konca života generála Lučanského výhodou?

Čo hovorí internet: Dôkazom tej „epickej“ bitky sú zábery na Černáka z pojednávania, kvôli ktorému ho do Prešova eskortovali. Na tvári má stopy po zápase a na rukách čudne hrubé rukavice. Stopy pästného boja na hánkach sa totiž maskujú ťažšie, ako na tvári…

Môj názor: Tie fotografie som videl, je to prinajmenšom čudné. Ale tiež sa tam Černák netvári nijako víťazoslávne. On bol totiž (ako píšem v knihe „Boss všetkých bossov“, ktorá je vypredaná, ale existuje e-kniha MIKULÁŠ ČERNÁK – BOSS SLOVOM A OBRAZOM, iAdverti, 2014) známy neprimeranosťou svojich brutálnych útokov. Aj Slivenského mali len „postrašiť“, ale Černák ho dobodal a svojim poskokom nariadil, aby mu odrezali hlavu. AK bol nástrojom zločinného režimu na zlomenie Lučanského, tak tento zločinný režim urobil rovnakú skúsenosť, ako Mečiarovci – „pomoc“ mafiánov býva kontraproduktívna. V tomto prípade im ktosi s Černákom tak zavaril, že sa z toho už nespamätajú, nech básnia Mikulec, Kolíková, Naď, Žilinka a aj ten zúfalec Budaj, čo len chcú. Skutok sa stal…

 

Čo si myslím

   Prvotná Žitného informácia o bitke s dozorcami sa zdala logická. Ale nelogické bolo, prečo by mal celý zástup ministrov tejto vlády, akokoľvej zločinnej, kryť evidentne neplánované a nežiadúce zlyhanie nejakých dozorcov? Veď to nedáva zmysel. Každým dňom sa tým táto vláda zaplietala do ďalších a ďalších svojich lží s vrcholom, keď Žilinka vyhlásil, že prípad je uzavetý, nič vážne sa nestalo a o pár hodín na to Lučanský „na truc“ zomrie? Mimochodom, ak je niekto v kóme, ťažko môžete aranžovať jeho „samovraždu“ inak, než poležiačky. A poležiačky sa „zasamovraždiť“ nedá…

Ale, ak by to bol takýto zbabraný komplot s beštiálnym mafiánskym vrahom – to je iné.

Faktom je, že toto všetko je zatiaľ len teória. A od nenávisti zožltnutí novinári ju môžu nazvať aj konšpiračnou. Viac sa dozvieme, ak boli zadokumentované stopy krvi v cele č. 131 (pretože je rozdiel ak niekto padne a kvapne mu kvapka krvi od oka, či skôr ani nie, a iné je ak sú steny a posteľ celé od krvi), ak existuje záznam o rannej prechádzke na druhý deň, ak sa nájdu tie dve údajné amatérske videá dokumentujúce zranenia generála Lučanského v Ružomberku a preverí sa pohyb Černáka v rozhodujúcich dňoch a tiež kto ho a či ho navštevoval. No a stále je tu ešte možnosť, že sa zjaví nový Fegyveres (korunný svedok účasti SIS na únose- zavlečení Kováča ml.) a Remiáš, čo by to svedectvo vyniesol na verejnosť. Máme len jednu istotu – žltá manipultívna tlač o také svedectvo stáť nebude a možno už teraz ho preventívne spochybnia…

Pri každom vyšetrovaní je štandardné a normálne, že sa preveruje hneď niekoľko verzií. Už dávnejšie je tu tá s bitkou s dozorcami. Je tu aj tá oficiálna o samovražde. A je legitímne skúmať aj túto. Čo poviete?

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 30.01

Priemerná čítanosť: 3505

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  EÚ oznámila, aby sa členské krajiny pripravili na podávanie štvrtej dávky

  0icon

  Brusel 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Hoslet, Pool via AP)   Eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidesová v piatok ministrom zdravotníctva členských krajín EÚ…

  200. časť: Veľkomoravská ríša a jej mudrc; moje románovo-faktografické rozprávanie

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot YouTube)   “Si naozaj veľký mudrc a aj veľký znalec vo všetkom, čo je pre Veľkú Moravu dôležité a…

  Komentované udalosti týždňa: Čaputová zradila Slovensko - jej interpretačná doložka má hodnotu toaletného papiera. Proamerickí agenti útočia na Žilinku za návštevu Ruska

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Facebook)   Prinášame vám najdôležitejšie udalosti týždňa Čaputová zradila Slovensko - jej interpretačná doložka má hodnotu toaletného papiera Prezidentka SR…

  Ako súvisí najnovšia situácia na Ukrajine s pripravovanou vazalskou zmluvou o odovzdaní našich vojenských letísk Američanom?

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Afghan Ministry of Defense Press Office via AP)   Možno je to náhoda. A možno nie. V každom prípade sa tu…

  Aké esá má Rusko v rukáve v pokri proti Západu

  0icon

  Moskva 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Denis Balibouse,Pixabay,TASR/AP-Olivier Matthys)   Moskva a Washington pokračujú v dôležitých rokovaniach o bezpečnostných zárukách pre Rusko. Čo sa však stane, ak…

  NATO odmietlo požiadavku Ruska stiahnuť jednotky z Bulharska a Rumunska

  0icon

  Brusel 22. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Severoatlantická aliancia v piatok odmietla požiadavku Ruska stiahnuť sily východného krídla NATO z Rumunska a Bulharska, informuje agentúra…

  Slováci v sčítaní zvíťazili!

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskú národnosť si v sčítaní obyvateľstva 2021 uviedlo o takmer 4 % viac obyvateľov ako spred desiatich rokov. Vtedy…

  Povinné očkovanie proti covidu: Je ešte stále u nás aktuálnou témou?

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-David Goldman,TASR-Pavel Neubauer)   Je ešte povinné očkovanie na Slovensku stále aktuálnou témou? Alebo už môžeme očakávať, že politici po takom…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Hrabko: Na povinné očkovanie stačí zmeniť vyhlášku

  0icon

  Bratislava 22. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Na zavedenie povinného očkovania proti ochoreniu Covid-19 nie je potrebné prijímať nové zákony alebo rozhodnutia vládneho kabinetu, stačí…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Alexander Rogers: Kto potrebuje, aby Rusko „útočilo“?

  0 icon

  Rusko, 22. januára 2022 (AM) – Opäť v televízii niektoré nervózne postavy kričia \"Rusko musí naliehavo zaútočiť!\". Ako sangvinik (teda pokojný psychologický typ) neznesiem kričiacich ľudí, neviem si v tomto smere pomôcť. A ako logik/analytik nemám rád, keď sa snažia vyvíjať tlak na emócie.   Mal som takého priateľa, keď som…

  Objavil sa ukrajinský „Buk“, ktorý zostrelil malajzijské lietadlo nad Donbasom. Video

  0 icon

  Ukrajina, 22. januára 2022 (AM) - Pred pár hodinami pri bieloruských hraniciach objavili ukrajinský protilietadlový raketový systém „Buk-M1“, ktorý podľa svedkov odpálil protilietadlovú raketu na malajzijské osobné dopravné lietadlo Boeing 777 nad Donbasom. Svedčí o tom aj taktické číslo na bojovom vozidle – „312“.   https://twitter.com/i/status/148453292676

  Česko ako vojnový štváč? Vláda chce predať Ukrajine zbrane a muníciu

  0 icon

  Česko, 22. januára 2022 (AM, Sputnik) – Česká vláda hazarduje s vojnou na Ukrajine. Po vojakoch chce Fialov kabinet poslať do vojnovej krajiny zbrane a muníciu. K

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA