Domovníkova óda na Matoviča.

 

Stručne : podporujem neprávom atakovanú rodinu Igora Matoviča. Pavlínka, Rebeka, Klárka …Igor, sme na vašej strane a je nás oveľa viac, než tých , čo vás prišli v predvečer prvej adventnej nedele zatrašovať pred váš dom.

Igor Matovič je v zahraničí príkladom víťaza volieb, ktorému sa podaril výsledok (cez 25%), aký z demokratov dosiahlo iba hnutie VPN (29%) a SDK (26%). Preto mohol zostaviť koalíciu, ktorá má silu rozbiť sprisahanie korupčných politikov, policajtov, sudcov a prokurátorov.

Matovič je vo svete príkladom úspešného lídra v boji s epidémiou, aj s jej ekonomickými dôsledkami. Slovensko je z jedného aj druhého hľadiska medzi európskou špičkou.

Doma sa ale proti nemu dvíhajú vlny hejtu a nenávisti. Agresívni provokatéri, organizovaní a huckaní Kotlebovými neofašistami a Ficovými postkomunistami sa mu snažia narušiť súkromný život a zmariť jeho (zriedkavé) chvíle s manželkou a dcérami. Chceli by mu vziať jeho hlavné útočište, rodinu.

Staviam sa v tejto chvíli nie ako politik, ale ako človek za túto neprávom zastrašovanú rodinu. Najnovšie im iracionálny dav neofašistov priniesol pred dom rakev. Je to vyhrážanie smrťou – hanebné a odsúdeniahodné.

Igor Matovič a jeho rodina nikomu neublížila, ani nič neukradla. Naopak – obetovali veľa pre to, aby už u nás politici nekradli.

Igor Matovič a jeho rodina nepaktovali nikdy s mafiánmi, ani s nimi vysnovali siete moci, ktorých dôsledkom sa tu desaťročia kradlo, ba aj vraždilo – naopak, obetovali veľa síl tomu, aby mafia stratila nad Slovenskom moc.

Igor Matovič a jeho rodina sú príkladom dobrej, veriacej rodiny, ktorá uprednostnila verejný záujem pred svojim pohodlím a aj bezpečím. Matovič o kresťanstve nereční, ale žije v zmysle kresťanských hodnôt. A jeho rodina ho v tom podporuje. Kiež by takýchto rodín bolo na Slovensku čo najviac!

Tí, čo ho včera prišli znevažovať a vyhrážať sa jemu a jeho rodine rakvou (smrťou), musia byť sfanatizovaní, ohlúpnutí, alebo kúpení provokatéri . Inak si to nemožno vysvetliť.

Napriek besneniu ficovcov a kotlebovcov zostáva Igor Matovič hlavnou postavou a garantom boja s politickou korupciou – a to je dôvodom strachu a nenávisti vystrašených protagonistov mafiánskej politiky.

Preto začalo antimatovičovské besnenie. Ataky neofašistov a provokatérov môžu ohroziť nie iba súkromie Matovičovej rodiny, ale aj ich bezpečie. Je to hra s ohňom…

Na druhej strane je dobre, aby slušní ľudia na Slovensku videli, kam až sú schopní zájsť ficovci a kotlebovci zo strachu pred hroziacim väzením. Ten sobotný protest v Trnave ukázal, že tunajšia politická mafia presne identifikovala adresu , kde žije jej hlavný protivník. Odkazujú, že by ho chceli vidieť v truhle.

Aký to bude mať koniec? Môže sa stať tragédia? Môže. Ale napriek všetkému som si istý, že Igora Matoviča a jeho rodinu kotlebovci ani ficovci nezastrašia. A rovnako som si istý, že by sme im mali vyjadrovať podporu a solidaritu. Znie to trochu pateticky, ale je to náš spoločný zápas. Zápas slušných ľudí proti násiliu, nenávisti a lži. Držte sa, Matovičovci!

Nie, priatelia, autorom tohto chválospevu nie som ja. Hoci mám pomerne dobrú slovnú zásobu, takýto text by som nedal. So slovnou zásobou má táto óda na Hrobára demokracie Matoviča totiž pramálo spoločné. K takémuto vyznaniu totiž potrebujete dve veci – tráviacu sústavu kravy s tromi predžalúdkami a jedným žalúdkom a hadicu od vysávača namiesto chrbtice. A ešte jednu vec – registračný zväzok 23214 komunistickej Štb a krycie meno Domovník…

Súdruh poslanec sa vlastným laptopom a z bezpečia svojej kancelárie postavil na odpor všetkým neonacistoextrémistofašistom a dal nám všetkým lekciu slušného správania. On. Veľký Budaj…

Zabúdať je ľudské a preto si zrejme treba v tejto chvíli pripomenúť, jeho pracovné vzťahy s komunistickou Štb. A pripomenúť si aj slová priateľa a kolegu pána poslanca Budaja z VPN, pána Fedora Gála, uvedené v spomienkach: “Z prvej ruky”, vo vydavateľstve Archa, Bratislava 1991, kde pán Gál doslova hovorí: Ján Budaj vlastnou rukou napísal a podpísal súhlas spolupráce s Štb,- neupozornil na túto skutočnosť ani svojich najbližších priateľov (a to ani v čase pred voľbami), klamal, keď na tlačovej konferencii po voľbách vyhlásil, že túto skutočnosť si mienil so sebou odniesť do hrobu a neskôr začal tvrdiť, že ju jednoducho vytesnil z pamäti, navádzal na klamstvo aj také autority ako sú Miroslav Kusý a Martina Šimečka staršieho, keď im navrhoval, aby povedali, že podpísal spoluprácu s Štb po dohode s nimi, aby sa mu ľahšie vykonávala disidentská činnosť… TU 

Politická akrobacia pána moralistu Domovníka, je viac, než pestrá. Bol priateľom komunistov, demokratov, kresťanov, až sa zavŕtal do zadku liberálom. Ak by zajtra na Slovensku prevzal moc Kim-Čong–Un, je schopný a hlavne odhodlaný si lepiacou páskou natiahnuť oči a tvrdiť, že je potomkom cisára dynastie Ming.

No tak sa pozrime, čo to tu máme. Kde kotolníka tlačí topánka.

Náš moralista vymenoval celú Matovičovu rodinu, s ktorou súcíti. Akosi však pozabudol na jeho sestru, ktorej Kňažko, mimochodom kamarát Domovníka odkázal, aby držala hubu. Jasné, že je to kvôli odlišným názorom, ktoré nekorešpondujú s bratovými názormi, ale predsa len. Je to tiež rodina. Tá najbližšia.

Ďalšou slohou tejto árie sú vyznania lásky – Matovič je príklad úspešného lídra v boji s koronou… víťaz volieb, pri ktorom svet bledne závisťou… vďaka bláznovi z Trnavy patríme medzi európsku špičku… Budajko, máš pravdu, je úspešný a viac než úspešný. Ale žiaľ, nie na poli riadenia štátu. Za trištvrte roka takto rozobrať štát, systém a medziľudské vzťahy, nedokázal v histórii sveta žiadny politik. Pre tvoju informáciu eštébáčik – väčší hnoj a odpad, akou je vaša koalícia, sme tu ešte nemali. Kafiléria je v porovnaní s vami prímorský hotel na Koh Samui a nočný vartáš je pán docent.

Panáčik eštébácky, ja neviem, či strácaš pamäť, senilnieš, alebo sa hráš na idiota. Ja rozumiem tomu, že musíš Igorka orálne uspokojovať, aby si mal na ďalšie 4 roky zaistený bezpracný, zato pravidelný príjem. Ja rozumiem tomu, že predáš do otroctva vlastnú mater a zožerieš aj psa, len aby si sa udržal pri válove a rozumiem aj tomu, že v takejto pozícii predsa nepôjdeš proti svojmu premiérovi, aj keď denne porušuje zákony a ústavu. Veď ty si iba sľúbil na svoju česť vernosť Slovenskej republike a to, že budeš dodržiavať zákony. Také drobnosti, maličkosti, nestojí to ani za reč. Lízať riť sociopatovi je predsa viac, ako verejný sľub občanom, ktorí ťa kŕmia.

Čomu ale fakt nerozumiem je, že si platíš chuja, ktorý ti píše takéto stupidity a ty to ešte aj zverejníš. Takže ak dovolíš, Domovník, vysvetlím ti, ako sa veci majú v skutočnosti.

Pred Matovičovým domom nebol ani jeden fašista, ani nácek – všetci ste totiž sedeli v parlamente, alebo na svojich centrálach, alebo ste boli doma so svojimi fašistickými ženami a nacistickými deťmi.

Tvoj führer je asi tak svetom uznávaný, že kde sa spomenie jeho meno, politici idú do kolien. Vantajm je nielenže Európe na smiech, ale obrátili sa mu chrbtom už všetci. A to vďaka jeho boju s imaginárnou beštiou, pri ktorej ti tak tečú sliny. Možno nežiješ na tejto planéte, Domovník, a preto ušlo tvojej ctenej pozornosti, že od neho odišli už všetci – proti jeho udatnému boju s hnusobou plošným testovaním, sa postavila opozícia, odborníci, samosprávy, Rakúsko, Európska komisia, Sulík, Čaputová a dokonca aj hviezda jeho tímu – hlavný odborník Jarčuška. Tomu sa hovorí na kompletku. Už to len odklepať a je to.

Agresívni provokatéri pred jeho domom taktiež chýbali. Tí sa nachádzajú vždy a výlučne na akciách platených maďarským židom Sorosom a stretneš ich iba na vlastných akciách vypatlaných oviec typu Za Slušné Slovensko, spolu s hercami, komediantmi, platenými komparzistami a samozrejme vami, vlastizradcami.

Zvlášť ma zaujal tvoj postreh a následný výklad – iracionálny dav neofašistov im priniesol pred dom rakev. Je to vyhrážanie smrťou – hanebné a odsúdeniahodné… No, pripomeniem ti teraz ja, čo vystrájal iracionálny dav kokotích hláv na čele s tvojim führerom pred Bonaparte, dobre ? Hudba, tanec, klobásy, Amerika v noci, holé ženy, tombola, tetované myši. Rev, hlasná hudba, infantilné skandovanie a predstav si, aj tá tvoja ,,rakev“ tam bola. Presne taká istá. A teraz sa ťa opýtam – je Ficova žena niečo menej, ako Pavlínka? A čo susedia a celá štvrť? Prečo museli počúvať pravidelne každý týždeň vybľakovanie OľaNOvských fašistov, grázlov a opíc? A predstav si, nebola uzavretá ani štvrť, ba ani ulica.

A čo tá ,,rakev“? To ste sa prišli Ficovi teda tiež vyhrážať smrťou? Nie je to náhodou trestný čin? Nepochopil si ani hovno eštébáčik a vôbec sa nedivím. Mentálna kapacita červa, ktorý dobrovoľne podpíše spoluprácu s Štb, nemôže obsiahnuť význam tvojej ,,rakve“. Neobhajujem Fica, tu ide o princíp panáčik. Presne to isté, do bodky a do písmena ste robili vy. Ale vám, zdá sa, vlastná medecína nešmakuje. Tak vám pridáme.

Áno, máš pravdu, je to hra s ohňom. Ale s tým ohňom sa hráte vy a budete to vy, kto sa pri tej hre kurevsky popáli. Nám sa ty nevyhrážaj ty fašistický podržtaška.

Tvoj útlocitný príspevok nás utvrdzuje v tom, že čo robíme, robíme dobre. Máte desný strach z ľudí. Vy to viete, my to vieme. Viete, ako veľmi škodíte a čo za trestné činy páchate. A sadisticky v tom pokračujete ďalej. Ale všetko na svete a to bez výnimky, má svoj koniec. Aj vy. Skončíte, ako ešte nikto pred vami.

A nabudúce, keď si budeš chcieť poplakať, popros toho vola, čo ti píše tieto žvásty, aby napísal niečo o príčine tohto stavu. Pretože to, čo si zverejnil, status quo, je následok. Nájdi si súvislosti medzi týmito výrazmi a dovzdelaj sa, Domovník.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 28

Celkové hodnotenie: 39.48

Priemerná čítanosť: 5847

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA