Domovníkova óda na Matoviča.

 

Stručne : podporujem neprávom atakovanú rodinu Igora Matoviča. Pavlínka, Rebeka, Klárka …Igor, sme na vašej strane a je nás oveľa viac, než tých , čo vás prišli v predvečer prvej adventnej nedele zatrašovať pred váš dom.

Igor Matovič je v zahraničí príkladom víťaza volieb, ktorému sa podaril výsledok (cez 25%), aký z demokratov dosiahlo iba hnutie VPN (29%) a SDK (26%). Preto mohol zostaviť koalíciu, ktorá má silu rozbiť sprisahanie korupčných politikov, policajtov, sudcov a prokurátorov.

Matovič je vo svete príkladom úspešného lídra v boji s epidémiou, aj s jej ekonomickými dôsledkami. Slovensko je z jedného aj druhého hľadiska medzi európskou špičkou.

Doma sa ale proti nemu dvíhajú vlny hejtu a nenávisti. Agresívni provokatéri, organizovaní a huckaní Kotlebovými neofašistami a Ficovými postkomunistami sa mu snažia narušiť súkromný život a zmariť jeho (zriedkavé) chvíle s manželkou a dcérami. Chceli by mu vziať jeho hlavné útočište, rodinu.

Staviam sa v tejto chvíli nie ako politik, ale ako človek za túto neprávom zastrašovanú rodinu. Najnovšie im iracionálny dav neofašistov priniesol pred dom rakev. Je to vyhrážanie smrťou – hanebné a odsúdeniahodné.

Igor Matovič a jeho rodina nikomu neublížila, ani nič neukradla. Naopak – obetovali veľa pre to, aby už u nás politici nekradli.

Igor Matovič a jeho rodina nepaktovali nikdy s mafiánmi, ani s nimi vysnovali siete moci, ktorých dôsledkom sa tu desaťročia kradlo, ba aj vraždilo – naopak, obetovali veľa síl tomu, aby mafia stratila nad Slovenskom moc.

Igor Matovič a jeho rodina sú príkladom dobrej, veriacej rodiny, ktorá uprednostnila verejný záujem pred svojim pohodlím a aj bezpečím. Matovič o kresťanstve nereční, ale žije v zmysle kresťanských hodnôt. A jeho rodina ho v tom podporuje. Kiež by takýchto rodín bolo na Slovensku čo najviac!

Tí, čo ho včera prišli znevažovať a vyhrážať sa jemu a jeho rodine rakvou (smrťou), musia byť sfanatizovaní, ohlúpnutí, alebo kúpení provokatéri . Inak si to nemožno vysvetliť.

Napriek besneniu ficovcov a kotlebovcov zostáva Igor Matovič hlavnou postavou a garantom boja s politickou korupciou – a to je dôvodom strachu a nenávisti vystrašených protagonistov mafiánskej politiky.

Preto začalo antimatovičovské besnenie. Ataky neofašistov a provokatérov môžu ohroziť nie iba súkromie Matovičovej rodiny, ale aj ich bezpečie. Je to hra s ohňom…

Na druhej strane je dobre, aby slušní ľudia na Slovensku videli, kam až sú schopní zájsť ficovci a kotlebovci zo strachu pred hroziacim väzením. Ten sobotný protest v Trnave ukázal, že tunajšia politická mafia presne identifikovala adresu , kde žije jej hlavný protivník. Odkazujú, že by ho chceli vidieť v truhle.

Aký to bude mať koniec? Môže sa stať tragédia? Môže. Ale napriek všetkému som si istý, že Igora Matoviča a jeho rodinu kotlebovci ani ficovci nezastrašia. A rovnako som si istý, že by sme im mali vyjadrovať podporu a solidaritu. Znie to trochu pateticky, ale je to náš spoločný zápas. Zápas slušných ľudí proti násiliu, nenávisti a lži. Držte sa, Matovičovci!

Nie, priatelia, autorom tohto chválospevu nie som ja. Hoci mám pomerne dobrú slovnú zásobu, takýto text by som nedal. So slovnou zásobou má táto óda na Hrobára demokracie Matoviča totiž pramálo spoločné. K takémuto vyznaniu totiž potrebujete dve veci – tráviacu sústavu kravy s tromi predžalúdkami a jedným žalúdkom a hadicu od vysávača namiesto chrbtice. A ešte jednu vec – registračný zväzok 23214 komunistickej Štb a krycie meno Domovník…

Súdruh poslanec sa vlastným laptopom a z bezpečia svojej kancelárie postavil na odpor všetkým neonacistoextrémistofašistom a dal nám všetkým lekciu slušného správania. On. Veľký Budaj…

Zabúdať je ľudské a preto si zrejme treba v tejto chvíli pripomenúť, jeho pracovné vzťahy s komunistickou Štb. A pripomenúť si aj slová priateľa a kolegu pána poslanca Budaja z VPN, pána Fedora Gála, uvedené v spomienkach: “Z prvej ruky”, vo vydavateľstve Archa, Bratislava 1991, kde pán Gál doslova hovorí: Ján Budaj vlastnou rukou napísal a podpísal súhlas spolupráce s Štb,- neupozornil na túto skutočnosť ani svojich najbližších priateľov (a to ani v čase pred voľbami), klamal, keď na tlačovej konferencii po voľbách vyhlásil, že túto skutočnosť si mienil so sebou odniesť do hrobu a neskôr začal tvrdiť, že ju jednoducho vytesnil z pamäti, navádzal na klamstvo aj také autority ako sú Miroslav Kusý a Martina Šimečka staršieho, keď im navrhoval, aby povedali, že podpísal spoluprácu s Štb po dohode s nimi, aby sa mu ľahšie vykonávala disidentská činnosť… TU 

Politická akrobacia pána moralistu Domovníka, je viac, než pestrá. Bol priateľom komunistov, demokratov, kresťanov, až sa zavŕtal do zadku liberálom. Ak by zajtra na Slovensku prevzal moc Kim-Čong–Un, je schopný a hlavne odhodlaný si lepiacou páskou natiahnuť oči a tvrdiť, že je potomkom cisára dynastie Ming.

No tak sa pozrime, čo to tu máme. Kde kotolníka tlačí topánka.

Náš moralista vymenoval celú Matovičovu rodinu, s ktorou súcíti. Akosi však pozabudol na jeho sestru, ktorej Kňažko, mimochodom kamarát Domovníka odkázal, aby držala hubu. Jasné, že je to kvôli odlišným názorom, ktoré nekorešpondujú s bratovými názormi, ale predsa len. Je to tiež rodina. Tá najbližšia.

Ďalšou slohou tejto árie sú vyznania lásky – Matovič je príklad úspešného lídra v boji s koronou… víťaz volieb, pri ktorom svet bledne závisťou… vďaka bláznovi z Trnavy patríme medzi európsku špičku… Budajko, máš pravdu, je úspešný a viac než úspešný. Ale žiaľ, nie na poli riadenia štátu. Za trištvrte roka takto rozobrať štát, systém a medziľudské vzťahy, nedokázal v histórii sveta žiadny politik. Pre tvoju informáciu eštébáčik – väčší hnoj a odpad, akou je vaša koalícia, sme tu ešte nemali. Kafiléria je v porovnaní s vami prímorský hotel na Koh Samui a nočný vartáš je pán docent.

Panáčik eštébácky, ja neviem, či strácaš pamäť, senilnieš, alebo sa hráš na idiota. Ja rozumiem tomu, že musíš Igorka orálne uspokojovať, aby si mal na ďalšie 4 roky zaistený bezpracný, zato pravidelný príjem. Ja rozumiem tomu, že predáš do otroctva vlastnú mater a zožerieš aj psa, len aby si sa udržal pri válove a rozumiem aj tomu, že v takejto pozícii predsa nepôjdeš proti svojmu premiérovi, aj keď denne porušuje zákony a ústavu. Veď ty si iba sľúbil na svoju česť vernosť Slovenskej republike a to, že budeš dodržiavať zákony. Také drobnosti, maličkosti, nestojí to ani za reč. Lízať riť sociopatovi je predsa viac, ako verejný sľub občanom, ktorí ťa kŕmia.

Čomu ale fakt nerozumiem je, že si platíš chuja, ktorý ti píše takéto stupidity a ty to ešte aj zverejníš. Takže ak dovolíš, Domovník, vysvetlím ti, ako sa veci majú v skutočnosti.

Pred Matovičovým domom nebol ani jeden fašista, ani nácek – všetci ste totiž sedeli v parlamente, alebo na svojich centrálach, alebo ste boli doma so svojimi fašistickými ženami a nacistickými deťmi.

Tvoj führer je asi tak svetom uznávaný, že kde sa spomenie jeho meno, politici idú do kolien. Vantajm je nielenže Európe na smiech, ale obrátili sa mu chrbtom už všetci. A to vďaka jeho boju s imaginárnou beštiou, pri ktorej ti tak tečú sliny. Možno nežiješ na tejto planéte, Domovník, a preto ušlo tvojej ctenej pozornosti, že od neho odišli už všetci – proti jeho udatnému boju s hnusobou plošným testovaním, sa postavila opozícia, odborníci, samosprávy, Rakúsko, Európska komisia, Sulík, Čaputová a dokonca aj hviezda jeho tímu – hlavný odborník Jarčuška. Tomu sa hovorí na kompletku. Už to len odklepať a je to.

Agresívni provokatéri pred jeho domom taktiež chýbali. Tí sa nachádzajú vždy a výlučne na akciách platených maďarským židom Sorosom a stretneš ich iba na vlastných akciách vypatlaných oviec typu Za Slušné Slovensko, spolu s hercami, komediantmi, platenými komparzistami a samozrejme vami, vlastizradcami.

Zvlášť ma zaujal tvoj postreh a následný výklad – iracionálny dav neofašistov im priniesol pred dom rakev. Je to vyhrážanie smrťou – hanebné a odsúdeniahodné… No, pripomeniem ti teraz ja, čo vystrájal iracionálny dav kokotích hláv na čele s tvojim führerom pred Bonaparte, dobre ? Hudba, tanec, klobásy, Amerika v noci, holé ženy, tombola, tetované myši. Rev, hlasná hudba, infantilné skandovanie a predstav si, aj tá tvoja ,,rakev“ tam bola. Presne taká istá. A teraz sa ťa opýtam – je Ficova žena niečo menej, ako Pavlínka? A čo susedia a celá štvrť? Prečo museli počúvať pravidelne každý týždeň vybľakovanie OľaNOvských fašistov, grázlov a opíc? A predstav si, nebola uzavretá ani štvrť, ba ani ulica.

A čo tá ,,rakev“? To ste sa prišli Ficovi teda tiež vyhrážať smrťou? Nie je to náhodou trestný čin? Nepochopil si ani hovno eštébáčik a vôbec sa nedivím. Mentálna kapacita červa, ktorý dobrovoľne podpíše spoluprácu s Štb, nemôže obsiahnuť význam tvojej ,,rakve“. Neobhajujem Fica, tu ide o princíp panáčik. Presne to isté, do bodky a do písmena ste robili vy. Ale vám, zdá sa, vlastná medecína nešmakuje. Tak vám pridáme.

Áno, máš pravdu, je to hra s ohňom. Ale s tým ohňom sa hráte vy a budete to vy, kto sa pri tej hre kurevsky popáli. Nám sa ty nevyhrážaj ty fašistický podržtaška.

Tvoj útlocitný príspevok nás utvrdzuje v tom, že čo robíme, robíme dobre. Máte desný strach z ľudí. Vy to viete, my to vieme. Viete, ako veľmi škodíte a čo za trestné činy páchate. A sadisticky v tom pokračujete ďalej. Ale všetko na svete a to bez výnimky, má svoj koniec. Aj vy. Skončíte, ako ešte nikto pred vami.

A nabudúce, keď si budeš chcieť poplakať, popros toho vola, čo ti píše tieto žvásty, aby napísal niečo o príčine tohto stavu. Pretože to, čo si zverejnil, status quo, je následok. Nájdi si súvislosti medzi týmito výrazmi a dovzdelaj sa, Domovník.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.18

Priemerná čítanosť: 6303

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA