Slováci ako pokusné myši! Výzva k občianskej neposlušnosti!

Je čas vážne uvažovať o občianskej neposlušnosti, pretože Slovensko sa stáva obeťou človeka, ktorého správanie sa začína vymykať spod kontroly. Tento človek uveril sám sebe, že chce národu dobre a považuje sa za jeho záchrancu. Tento človek nadobudol presvedčenie, že jedine on vie ako najlepšie zvládnuť epidémiu, a preto má právo používať aj donucovacie prostriedky na to, aby dosiahol svojho. V presvedčení, že účel svätí prostriedky, šliape po dôstojnosti vlastného národa spôsobom, aký nemá v celom civilizovanom svete obdobu. Takto sa voči vlastným ľuďom počas epidémie nedovážil zachovať nikto na svete. Prostriedkami, hodnými diktátora, sa pán Matovič usiluje stať svetovým lídrom boja proti pandémii, ale popri tom nezabúda ani na vrecká svojich priateľov, ani na svoje vlastné.

Tento článok vznikol preto, aby sa konečne slovenský národ spamätal a nenechal sa už viac ponižovať človekom, zaslepeným vlastným velikášstvom a jeho suitou. Poďme teda k jednotlivým bodom a pozrime sa najskôr na celoplošné testovanie.

Čosi podobného v takomto rozsahu neurobil nikto na celom svete. Nikoho iného to nenapadlo, len Matoviča na Slovensku! Ak sa na to ja osobne pozerám z pozície zdravého sedliackeho rozumu, nechce sa mi jednoducho uveriť, že by bol pán Matovič múdrejší, ako všetci ostatní. Jednoducho sa mi to nezdá a moje tušenie, že je za tým niečo iného, sa potvrdilo!

Prvým výstražným momentom bola skutočnosť, ako vehementne sa pán Matovič pustil do presadzovania celoplošného testovania. Ignoroval všetky pripomienky odbornej lekárskej verejnosti. Lekárska komora ustavične vyzývala premiéra na na odbornú diskusiu skôr, ako sa do takéhoto niečoho pustí, ale jej apely a výzvy neboli vypočuté.

Na znak nesúhlasu s postupom vlády vrátila primárka transplantačnej jednotky Národného ústavu detských chorôb v Bratislave, Júlia Horáková, štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy naspäť do rúk prezidentky. Pani Horáková svoj krok zdôvodnila tým, že sa jej hlboko dotkli neodborné vyhlásenia, manipulácia s faktami a nerešpektovanie výhrad odborníkov zo strany vlády. Boj s pandémiu sa podľa nej stal politickým bojom, založeným na populizme, klamstve a polopravdách.

Každý lekár študuje svoj odbor šesť rokov a potom študuje ešte ďalšie roky, aby si urobil všetky atestácie. Pán Matovič neštudoval medicínu šesť rokov, svoju vlastnú diplomovú prácu opísal, ale aj napriek tomu sa spolu so svojimi kumpánmi považuje za múdrejšieho, ako je celá Lekárska komora. Takže nie len že je múdrejší ako všetci ostatní na svete, ktorí k celoplošnému testovaniu takého rozsahu ako na Slovensku nepristúpili, ale je zároveň múdrejší, ako celý lekársky stav.

Pán Matovič, ignorujúci všetko a všetkých, nahnal národ ako stádo do celoplošného testovania. A nahnal ho do toho pod bezprecedentným nátlakom a pod hrozbami sankcií. Tí, čo ho poslúchli boli tí zodpovední a poslušní, a tí čo ho neposlúchli, boli tí ostatní. Poslušní boli odmenení modrým certifikátom, za ktorý dostali trochu viac slobody a ostatní boli zavretí do karantény.

To, čo je na celej veci absolútne odpudzujúce, sú praktiky hodné fašistického diktátora, rozdeľúce národ na dve skupiny, pričom jednej skupine zostávajú práva, i keď oklieštené, a druhej skupine sú práva popreté. Týmto spôsobom došlo k hrubému pošliapaniu dôstojnosti národa, na základe presvedčenia pána Matoviča, že účel svätí prostriedky. Že ak je účel správny, je možné použiť akékoľvek prostriedky.

Takéto jednanie je však odporné! Prepáčte mi za výraz, ale takto „sedlácky“ sa nezachoval v boji proti pandémii voči vlastnému národu nikto na svete. Zachoval sa tak len pán Matovič na Slovensku. Ukážkovým príkladom je Rakúsko, ktoré sa rozhodlo pre celoplošné testovanie po vzore Slovenska, ale samozrejme trochu inak. Na striktne dobrovoľnej báze a nie tak „sedlácky“ a nátlakovo, ako na Slovensku, pretože predsa len v rakúskej politickej reprezentácii vládne určitá úcta voči vlastnému národu.

Ale pán Matovič ako keby sa odtrhol z reťaze. Nakupuje ďalšie milióny testov a plánuje ďalšie kolá celoplošného testovania.

Čo je ale veľa, to je už veľa! A preto Profesné združenie lekárov podalo v súvislosti s postupom vlády pri celoplošnom testovaní oznámenie na prokuratúru SR o trestnom čine za celý celý rad závažných prešľapov, ktoré sú v dokumente presne vymenované.

Prečo o tomto trestnom oznámení naše médiá mlčia? Pretože sa úmyselne snažia kriviť verejnú mienku a chrániť túto vládu. A tiež preto, že v závere trestného oznámenia sa uvádzajú neuveriteľné skutočnosti. Únia špecialistov otvorene hovorí, že môže isť o podporovaný medzinárodný výskum na občanoch Slovenskej republiky. Že výskum zjavne finančne podporuje WHO spoločne s Billlom a Melindou Gatesovými, a má byť realizovaný s čo najväčším počtom testov. Výskum má prebiehať počas doby 6 mesiacov a samozrejme, všetci čo mu aktívne napomáhajú, sú finančne štedro motivovaní. Navyše sa nedá vylúčiť, že na testovanie je naviazané následné očkovanie, u ktorého sa dá predpokladať ešte štedrejšia finančná motivácia všetkých jeho garantov.

Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ) považuje za dôležité objasniť, či sa ľudia na Slovensku nestali pod tlakom ambiciózneho premiéra a jeho spolupracovníkov veľkým pokusným laboratóriom, ktoré predbehlo aj africké krajiny tretieho sveta.

V tejto súvislosti nemožno tiež nespomenúť pochybný nákup vakcín pri prvom kole celoplošného testovania. Realizovala ho malá trnavská firma, ktorá na na ňom veľmi slušne zarobila. Ak opäť zapojíme zdravý sedliacky rozum a uvedomíme si, že premiér pochádza z Trnavy, a túto lukratívnu štátnu zákazku dostala firma z Trnavy, je na prvý pohľad jasne, že tu niečo nesedí. A nesedí to aj napriek preskúmaniu mimovládnou organizáciou, ktorá potvrdila, že všetko prebehlo v poriadku. Ako však vieme, mimovládne organizácie bývajú štedro dotované bohatými zahraničnými donormi, a preto hája ich záujmy, i keď budú všemožne tvrdiť že nie. A tie isté záujmy háji a presadzuje aj premiér Matovič, i keď aj on bude tvrdiť že nie.

A tak sa nakoniec dostávame k prepojeniu na globalistickú elitu so svetovládnymi ambíciami, vyvíjajúcu snahu o absolútne ovládnutie a zotročenie ľudstva v podobe Nového svetového poriadku (NWO). A táto elita si pravdepodobne vybrala Slovákov s ich holubičou mentalitou na to, aby na pozadí koronavírusovej krízy urobila sociálne inžiniersky pokus. Pokus, zameraný na bezohľadné podrobenie národa za súčinnosti médií, spolupracujúcej vlády a silových zložiek.

Každý jednotlivec, ktorý túto otrockú a manipulatívnu poslušnosť odmietne, sa stáva nepriateľom, je zbavený občianskych práv a uvrhnutý do izolácie. Dobrí budú poslušní a zlí, čiže tí, ktorí sa nechcú podvoliť, budú eliminovaní. Globalistická elita si na vzorke päť miliónov pokusných slovenských myší vyskúšala v malom, ako to raz bude fungovať celosvetovo. Ale potom už dlhodobo! Už navždy!

Pod zámienkou záchrany pred niečím, v tomto prípade pred koronavírusom, budú ľudia zbavení väčšiny svojich práv a uvrhnutí do neslobody a otroctva. Poslušní do menšieho a neposlušní do väčšieho. A ľudia budú tomu nakoniec ešte radi, pretože pod manipulatívnym tlakom médií budú presviedčaní, že sa tak deje len pre ich dobro. A zdá sa, že premiér Slovenskej republiky na týchto nechutných veciach participuje. Možno vedome a možno nevedome. Ale skôr vedome, ako nevedome. Zachraňuje národ a pritom šliape po jeho slobode a dôstojnosti tak, ako nikto iný na svete.

Ako sa ale voči všetkým týmto obludnostiam brániť?

V prvom rade pochopením toho, čo sa to tu vlastne deje. A potom, z toho pochopenia vyrastajúcou, občianskou neposlušnosťou. Občianskou neposlušnosťou, akú pri druhom kole celoplošného testovania prejavila starostka Karlovej Vsi a pre treťom kole viacerí starostovia. Títo starostovia boli mediálne prezentovaní ako čierne ovce, ale v skutočnosti ide o prvé lastovičky, signalizujúce príchod leta. Signalizujúce nevyhnutnosť občianskeho odporu a občianskej neposlušnosti voči koronavírusovému šialenstvu, na pozadí ktorého testujú svetovládne elity za pomoci domácich kolaborantov ľudí na Slovensku ako pokusné myši. Treba vypovedať poslušnosť a vzoprieť sa proti tomu, aby sme už konečne dali najavo, že s našim národom nie je možné ďalej zametať tak, ako sa nezametá so žiadnym iným národom na celom svete.

Vzchopme sa! Vzoprime sa! Postavme sa na odpor! Odmietnime poslušnosť! Alebo nám nezostalo ani trochu odvahy? Ani trochu hrdosti a ľudskej dôstojnosti?

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 207

Celkové hodnotenie: -5.2

Priemerná čítanosť: 1711

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu pribudlo 573 prípadov COVID-19, počet obetí sa zvýšil o 57. ŠÚKL nevylúčil, že sa zaregistrujú aj testy na COVID-19 na domáce použitie

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   RT-PCR testy odhalili v sobotu (16. 1.) na Slovensku 573 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 2850…

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici? Radačovský: Keby jeho rodina verila, že spáchal samovraždu, asi by nechcela, aby som ich zastupoval

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  „Súkromie je cool“ hovorí zakladateľ DuckDuckGo. Služba dosiahla nový historický míľnik v dennom počte vyhľadávaní

  0 icon

  V posledných mesiacoch, až rokoch, čoraz viac je pre používateľov internetu ochrana ich súkromia dôležitejšou. Aktuálne najväčšími „žrútmi“ dát a informácií sú Google, či Facebook. Obe spoločnosti zbierajú mnoho dát, o ktorých možno ani nevieme, že produkujeme. Je to spôsobené hlavne tým, že ich služby sú natoľko populárne, že odchod ku…

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA