Vítam plošné testovanie ako referendum o dôvere selfie-vláde

Čelíme novej totalite. Nie je ideologická. Najlepšie ju charakterizuje české príslovie: „Iniciativní blbec, hotové neštěstí.“ A ľudia s Matovičovou diagnózou sú neúnavní.

Môžeme sa o tom presvedčiť v týchto dňoch. Nestíhame sa spamätať z jedného bláznivého nápadu tohto sociopata, už prichádza ešte absurdnejší. Najhoršie ale nie je to, že sa niekto ako Nero stal v minulosti cisárom, horší sú tí pomocníci, čo mu pomohli zapáliť Rím.

 

Zberba pri moci

   Prezieravejší to vedeli už pred voľbami. Žltá tlač však manipulovala, klamala, podstrkovala nám túto politickú zberbu a naivnejší na ten prastarý trik naleteli. Už starí Rimania hovorili: „Mundus vult decipi“ (Svet chce byť klamaný). A tak nás oklamali (podľa starorímskeho dôvetku „Ergo decipiatur“). A teraz sa čudujú. Kedysi tak zúrivo žlťácky týždenník Trend v poslednej dobe v každom čísle opisuje lapsusy vlády „amatérů a idotů“ (podľa českého komentátora). Pridávajú sa aj ďalší žlťáci a s prekvapením zisťujú, že ich špinavé triky a mediálne lynče platia len na normálnych politikov. Blázen z Trnavy (a už aj z Bruselu, kde sa na ňom na našu hanbu dobre zabávajú) to nevníma. Oni ho vyniesli k moci a odrazu sa na tlačovke dozvedia: „Mne je jedno, čo si o tom myslíte“. A sú vyfučaní. Na blbca ešte páku nenašli. Plagiátorstvo odrazu nie je problém. Že predsedom parlamentu je úchyl (a kamoš mafiánov), odrazu nevadí. Sulíkove bratanie s Kočnerom sa prechádza mlčaním. Matovičove porušenie Stavebného zákona si skoro ani nevšimli. To by Matovič musel asi utĺcť pred zapnutými kamerami na tlačovke nejakého novinára mikrofónom na smrť, aby napísali „no, no, no, chlapček, to je bakané“. No a nami platené RTVS sa v tichosti stalo najservilnejším sluhom tejto hrôzy. Petra Bernasovská, ale aj Andrea Poláčková slúžia najväčšej konšpirácii a hoaxu v novodobých dejinách sveta „bojom“ proti konšpiráciám a hoaxom. Politický provokatér a platený pozorovateľ farebných revolúcií Pavol Demeš na FCB napísal: „Názory bludárov sa už nebudú brať vážne, staviame barikády proti nepriateľovi, ktorého spoločne porazíme. Siahať kritikou na naše úspešné plošné testovanie sa nevyplatí. Vo vzduchu visí karanténa.“ Kto zažil komunistickú totalitu, poznáva tú úslužnú službu zlu.

 

Festival absurdít

   Hrôza je v tom, že Matovič chce byť svetový. Ľudia s touto diagnózou nemajú zábrany, ani limity svojich ambícií. Ale nenarobili by toľko škody, keby nemal našepkávačov.

Takým je doteraz zneuznaný a prakticky neznámy profesor epidemiológie Jarčuška. Pre neho je tento „blázen“ poslednou životnou šancou „zapísať sa do dejín“. Chyba je len v tom, že pán Jarčuška si poplietol Slovensko s čínskym mestom Wuhan a najnovšie Slovensko s Luxemburskom. Jarčuška bol najhlasnejším advokátom „lock-down-u“ (v Matovičovej trnavčine „black-out-u“), veď keď sa dá zatvoriť mesto s 9,7 miliónmi obyvateľov, prečo nie o polovicu menšie Slovensko? V tejto zvrátenej logike „opomenul“, že tam vládne totalitný režim a aj tak by si na uzavretie celej krajiny netrúfli ani vo sne. A že toto mesto tvorí 0,6% populácie celej krajiny, ktorá pri jeho uzavretí nebola vo svojej funkčnosti ohrozená. Ale „blázna“ Jarčuškov nápad nadchol. A vieme ako to dopadlo.

Na plošné testovanie si netrúfol žiadny normálny štát. Ale zvrátený sociálny experimentátor s titulom epidemiológa Jarčuška vypátral, že to urobili v Luxembursku. To má 613 894 obyvateľov, to je prakticky Bratislava! Ale nie celé Slovensko a už vôbec nie v šibeničnom termíne – nezabúdajme, že histrión nemôže dospať, keď sa dozvie, že by sa mohol presláviť. Veď Herostratos kvôli tomu zapálil Artemidin chrám, jeden zo siedmych divov starovekého sveta…

Matovič má ale smolu. Takéto testovanie obyvateľstva urobil už pred ním – esesák Heydrich v česko-moravskom Protektoráte. Iste by si rozumeli. Veď Matovič vyhlásil, že NSDAP je jeho vzorom. A nikto zo žlťáckych novinárov ani nepípol!

Do toho si pripočítajme servilného Mikasa a celú hordu Matovičových prismŕdačov a na nešťastie je zamiesené…

 

Koľko ešte vydržíme?

   Sociopat nemá empatiu k iným, len k sebe. V prvých dňoch po voľbách sa v parlamente pred svojimi poslancami rozplakal a nevedel sa zastaviť. To je diagnóza. On s nami zľutovanie nemá a mať nebude.

Chybu robí každý, kto sa pokúša s takýmto pacientom bez liekov diskutovať a racionálne argumentovať – už sa o tom presvedčili jeho novinárski podporovatelia, odborári, vládne inštitúcie, zamestnávatelia, umelci s prosbopismi, aj jeho koaliční partneri.

A tak tu máme manévre nevídané. Armáda nastupuje do bizarného boja. OĽaNO minister Naď vyhlásil, že všetko bude úžasne funkčné a bezbolestné. Samotný test prebehne za 40 sekúnd, lebo testovacie miestnosti budú „prietokové“. To znamená nutnosť samostatného vchodu a samostatného východu. Za takéto miestnosti vybrali tie volebné. Ani jedna na celom Slovensku nemá samostatný vchod a samostatný východ.

Odbery môžu robiť len zdravotníci – práve tí, ktorých je nedostatok, lebo sa dostali do pasce falošne pozitívnych testov.

Celé testovanie odporuje Trestnému zákonu § 159 „Kto neoprávnene odoberie zo živej osoby orgán, tkanivo alebo bunku alebo kto pre seba alebo iného taký orgán, tkanivo alebo bunku neoprávnene zadováži, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až osem rokov.“ A tiež Trestnému zákonu § 161, odsek 1: „Neoprávnený experiment na človeku a klonovanie ľudskej bytosti… (1) Kto pod zámienkou získania nových medicínskych poznatkov, metód alebo na potvrdenie hypotéz, alebo na klinické skúšanie liečiv vykonáva bez povolenia overovanie nových medicínskych poznatkov.“ S mastnými trestami na slobode. Im to nevadí. Neboja sa, servilní noví šéfovia Špecializovaného súdu a Súdnej rady sa predháňajú, aby ukázali „bdelosť“. Najnovšie proti Trubanovi a sudcovská nezávislosť odrazu neplatí.

 

Cukor a bič

  Inšpiráciou pre Matoviča, ako podnikateľa s politikou, môže byť aj to, že do tohto bezprecedentného sociálneho experimentu sa odleje z našej spoločnej pokladne ohromujúca suma. Ním dosadený šéf Správy štátnych hmotných rezerv už podpísal obrovský kšeft za 52,3 milióna eur bez DPH pre trnavskú firmu, ktorá nesplnila základné podmienky pre uchádzanie sa o štátnu zákazku. Keby sa toto stalo za vlády R. Fica, tak budú žlťácki novinári skákať odzemok tri metre vysoko. Teraz držia hubu.

Navyše ide o tie testy, čo zrejme Gates nakúpil pre krajiny tretieho sveta, kde už zistili, že sú schopné vykázať pozitívny výsledok aj na papáji, vzorke z kozy, či opice. No, budeme svetoví!

Ale tým to nekončí. Sociopat sľubuje zdravotníkom extra odmenu 20 eur za každý pozitívny výsledok?!! Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou – ako povedal spisovateľ Hrabal. Tu bude ešte súťaž, kto vyfabrikuje viac pozitívnych testov??!

A Psychopatovič je neúnavný. Tak ako za totality, odpor treba zlomiť akýmkoľvek prostriedkami. Tak si najskôr vymyslel, že kto odoprie tento experiment neľudských rozmerov, nebude mať nárok na zdravotné služby štátu?!! A potom mu asi vysvetlili, že je to nezmysel, tak prišiel s nápadom, že testovanie je síce dobrovoľné, ale kto sa na to nedá, musí ísť na 10 dní do „dobrovoľnej-nasilu“ karantény. Na tento nezmysel neexistuje zákonné opatrenie (neprešlo žiadnym legislatívnym procesom a ani sa v tak krátkom čase nedá zrealizovať), nie je prevediteľné (na dobrovoľnosť sa nedá nútiť a nedá sa ani kontrolovať) a nemá ani iný zmysel, len že tento premiér-pacient zase niečo vytresol skôr, než sa nad tým stihol zamyslieť. Zbohom zdravý rozum!

 

Už ďalšie Povstanie?

   História sa vraj opakuje – najskôr ako tragédia, potom ako komédia. Náboženský fanatik preoblečený za ministra zdravotníctva, Krajčí, sa utrhol a na tlačovke „plošné testovanie prirovnal k SNP. Práve teraz spisujem povstaleckú epopej a nájde sa tam v historických záznamoch zopár šialencov, ale určite nie takých, ako je táto selfie-vláda!

Ako ich zastaviť?

Masovú demonštráciu zdiskreditovali provokatéri. Možno aj policajní, ako v Prahe. Ale pri rovnakom priebehu „slniečkárskej“ demonštrácie v roku 2018 boli aj dlažobné kocky, aj lomcovanie bránou Úradu vlády a žiadny zásah Polície?!! Len sa prizerali. A žiadne vyhrážania exemplárnymi trestami nenastalo…

Na tichý odborársky štafetový protest po šiestich protestujúcich Matovič kašle. Veď sa vysmial aj autodopravcom a ich autokolónovému protestu.

Parlament ovláda väčšina poslušných bábok, kam patrí aj jedna štafetová milenka mafiánov a jeden šašo Pročko. Tam rozumnú kritiku a odpor k neuváženým sociálnym experimentom nehľadajme.

Sulík šteká ako pes pri búde, kam zalezie, len čo pán zadupe.

Skládková prezidentka sa práve týmto plošným experimentom nechala dokonalo ponížiť. Čo sme ale čakali od Sorosovej Barbie?

Ale je tu práve v tom plošnom testovaní príležitosť na referendum o odpore, či nepodpore Matovičovej selfie-vlády. On je insitný!!! Už vyhlásil, že toto testovanie je aj testom jeho vlády. Vraj ak bude menej ako 80%-tná účasť, odstúpi. Vzápätí to odvolal, ale tým vlastne vyzval obyvateľov tejto krajiny, aby sa takéhoto spontánneho referenda zúčastnili paradoxne práve svojou neúčasťou. A výhoda je, že si „blázen z Trnavy“ toto referendum zorganizuje sám! Po prvý krát v histórii referend na Slovensku od roku 1989 bude preukazným výsledkom práve neúčasť občanov, čo sa nenechajú zastrašiť. Je to historický okamih: buď politická zberba tento národ zlomí a potom sa vraciame do totalitného temna vynucovaného Políciou a Armádou s nutnosťou vytvárania „ostrovov pozitívnej deviácie“, alebo ukážeme Psychopatovičovi, že jeho selfie-vláda tejto krajine škodí a musí odísť. Bude to celoslovenský test toho, koľkých občanov sa už podarilo zastrašiť a podľahli korona-psychóze, a koľkých ešte nie. Zaujíma ma výsledok, a čo vás?

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 10

Celkové hodnotenie: 30.56

Priemerná čítanosť: 2047

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Víťazstvo Bidena potvrdili aj v štáte Pensylvánia

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Predstavitelia amerického štátu Pensylvánia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe…

  Poslanci schválili zrušenie bankového odvodu, ako aj úpravu v rámci odkladu splátok úverov

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bankám od budúceho roka zanikne povinnosť platiť bankový odvod. Vyplýva to zo zákona o zrušení osobitného odvodu bánk…

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  Ako sa nestať poskokmi Bruselu? Stačí podporiť "prezieravejších" susedov v rámci V4

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Historik a publicista Vlastimil Vondruška, ktorý je zároveň jedným z najpopulárnejších českých spisovateľov súčasnosti, sa na svojom blogu…

  Marek Krajčí: Na oddlženie nemocníc by malo ísť v budúcom roku asi 575 mil. eur

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Na oddlženie nemocníc v budúcom roku by malo ísť 575 miliónov eur. V utorok to na tlačovom…

  Robert Fico: Medzi kandidátmi na generálneho prokurátora nie je ani jeden, koho by chcel Smer podporiť

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Strane Smer-SD sa nepáči ani jeden z kandidátov na generálneho prokurátora. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal líder…

  Prezidentka sa vyjadrila opatrne. Považovala by za správne, ak by bolo celoplošné testovanie dobrovoľné

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude rešpektovať ďalšie kolo celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na koronavírus. Považovala by za…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Facebook opravil závažnú chybu v Messengeri, ktorá umožňovala špehovanie používateľov

  0 icon

  Sociálna sieť Facebook v nedávnej minulosti opravila závažnú chybu v službe Messenger, ktorá umožňovala špehovanie používateľov. Išlo o špecifické povolenie, ktoré umožňovala útočníkovi získať nevyhnutné povolenia, aby mohol počúvať čo sa deje v okolí napadnutého používateľa prostredníctvom mikrofónu zariadenia. Na tému upozorňuje portál latesthackingnews.com. Chyba bola objavená v protokole WebRTC…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA