V boji s vymysleným COVIDom padol za obeť obetavý 48-ročný lekár z Oravy

„Je to určite vymyslené. Tá choroba existuje, ale je vymyslená. A je to ďalší druh chrípky,” vysvetľoval spoluobčanom do TV kamery ochorenie COVID-19 poslanec Marián Kotleba na septembrovej schôdzi NRSR… V tom istom čase sa už v nemocniciach a ambulanciách v 1.línii, mimo dohľadu kamier, odohrával boj skutočný…

12.okt. Pravda.sk: Všeobecný praktický lekár z Oravy, ktorý skončil s ochorením COVID-19 v ružomberskej nemocnici je stále v kritickom stave. Obľúbený lekár ochorel pred 3 týždňami.
„Môžem potvrdiť, že je u nás hospitalizovaný 48-ročný lekár, ktorý je pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu,“ povedala hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) Petra Dišková. Stav pacienta je stále vážny. Dišková doplnila, že momentálne leží v ružomberskej nemocnici 55 ľudí s koronavírusom, z nich 9 je na pľúcnej ventilácii, 2 pacienti, vo veku 57 a 70 rokov, cez víkend zrejme ochoreniu podľahli, no potvrdiť to ešte musí pitva. Zo zdravotníckeho personálu ÚVN Ružomberok je pozitívnych a v karanténe 32 zamestnancov.
Lekár pochádza z Námestova, no už niekoľko rokov ordinuje v zdravotnom stredisku v Lokci. Nakazil sa na pracovisku.
„Pán doktor je tu veľmi potrebný a dúfame, že čoskoro sa vráti… Atmosféra v Lokci je napätá. Keď sa to ľudia dozvedeli, vystrašilo ich to. Nastala panika a mnohí vykresľovali rôzne čierne scenáre… Veríme ale, že náš lekár sa z toho dostane. Je to veľký dobráčisko, želáme mu skoré uzdravenie,“ dodal prednosta Dulík.

14.okt. NovýČAS: Čaká sa na zázrak!
Dvetisíc pacientov, starosta, kolegovia, kamaráti a najmä najbližší sa modlia za lekára Rastislava(48), aby svoj boj so zákerným koronavírusom vyhral. Ordinuje už takmer 15 rokov v Lokci, okr.Námestovo, kde si vďaka láskavému prístupu získal aj mnoho pacientov z priľahlých dedín. Námestovčan je už vo veľmi vážnom stave.
„Má 2 sestričky, jednou z nich je jeho manželka. Je nám to veľmi ľúto, čo sa stalo. Veríme, že sa uzdraví. V obci je veľmi obľúbený a dochádza za ním pre jeho láskavý prístup aj veľa ľudí z iných dedín, určite má minimálne dvetisíc pacientov,“ hovorí M.Valčičák, starosta obce Lokca. Podľa zistení redakcie NovýČAS je zdravotný stav lekára naozaj veľmi vážny a za jeho uzdravenie sa modlia nielen najbližší, ale aj priatelia a známi.
„Je to kolega, začínali sme na obvode zhruba v rovnakom čase. Bol som mu na svadbe,“ prezradil smutne všeobecný lekár a zároveň viceprimátor Námestova Rastislav Zanovit. Svojho menovca, s ktorým ho spájajú rôzne spomienky, bol navštíviť aj v nemocnici v Ružomberku. „Bol som za ním v piatok, doniesol som mu 150g vitamínu C a poprosil sv.Šarbela, nech to otočí. V tejto fáze to otočí už len zázrak,“ dodáva so slzami v očiach. Príbeh chorého lekára chytil za srdce jeho kolegov z celého Slovenska.
[príbeh svätca, ku ktorému sa modlil, nájdete i tu na konci]
„Celý svoj život bojoval s chorobami iných, veľmi dúfam, že aj boj s vlastnou chorobou vyhrá. Celý lekársky stav súcití s jeho rodinou a priateľmi. Nášmu kolegovi a pánovi doktorovi želáme veľa síl, aby boj vyhral,“ vyjadril slová podpory šéf lekárskeho odborového združenia MUDr. Peter Visolajský. Zároveň však musel priznať krutú pravdu. Myslí si, že takýchto prípadov bude pribúdať. Preto prosí verejnosť i politikov o podporu, ktorú zdravotníci teraz veľmi potrebujú. „Je dôležité, aby sme zdravotníkov pri ich práci čo najviac chránili. Vyzývam aj iných kolegov, aby nepodceňovali toto ochorenie a aby sa dostatočne chránili,“ dodal Dr.Visolajský.
Podľa informácií z nemocníc sa už infekčné oddelenia v Martine a Ružomberku naplnili vážnymi prípadmi, teraz nastane reprofilizácia oddelení. Na pomoc Orave a Liptovu poslala vláda aj armádu. V nemocnici v Ružomberku majú podľa Diškovej 106 reprofilizovaných lôžok. „Z nich je 54 obsadených, pričom 9 pacientov je na umelej pľúcnej ventilácii…“

19.okt.VEČER Zilinak.sk: Všeobecný praktický lekár MUDr. Rastislav Melek s ambulanciou v obci Lokca na Orave dnes zomrel na ochorenie COVID-19. Informoval o tom Odbor zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) vo večerných hodinách na FB:
„So smútkom v duši a slzami v očiach, sme prijali správu o úmrtí všeobecného lekára MUDr. Rastislava Meleka. Vždy pomohol tomu, kto potreboval, neodmietol a urobil vždy, čo mal… a bojoval do poslednej chvíle. Budete chýbať, pán doktor,“ uviedli v ozname z Odboru zdravotníctva ŽSK. 48-ročného lekára hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, niekoľko týždňov bol pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Pre zdravotníkov, ktorí ho poznali, bol skromný, vľúdny a pacientami veľmi obľúbený. Doteraz bolo na Slovensku potvrdených celkom 92 úmrtí pacientov na ochorenie COVID-19, najviac ich pribudlo práve tento mesiac. Momentálne máme 1.úmrtie zdravotníka na koronavírus.

V oficiálnych štatistikách zatiaľ ešte nie je
„Na Slovensku pribudlo v pondelok 6 potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19,“ informovala v neskorých večerných hodinách hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Išlo o pacientov v Čadci, v Humennom, vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne a 2 úmrtia vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Prípad oravského lekára tak zatiaľ v oficiálnych štatistikách nefiguruje. Na Slovensku dosiaľ pitva potvrdila 98 úmrtí pacientov na ochorenie COVID-19. Viac ako polovicu z úmrtí zaznamenali v tomto mesiaci. „V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň. Na JIS je 21 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov,“ priblížila Z.Eliášová.
(Zdroj: Pravda.sk, Aktuality.sk)

Manželka zosnulého lekára Rastislava:
“Nikdy som nepísala na FB verejné statusy, ale teraz musím. Bola som jeho manželka 14 rokov, nikdy nebýval chorý. Zanechal má tu aj s 10 r. dieťaťom a neviete si ani len predstaviť aká je to bolesť. Všetkým naveriacim odkazujem, áno zomrel na COVID. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A predtým bol úplne zdravý. Takže všetci čo píšu, že sa ich to netýka, je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne.”

Zlatica Kušnírová:
„To je veľmi zlé, ľudia sa boja, no nič pre záchranu neurobia. Neviem, prečo sú ľudia takí zlí, asi potrebujú od života facku, až budú plakať za svojím blízkym.“

obrázok.png

Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji…

 • Svätý Charbel Makhlouf (8.máj.1828 – 24.dec.1898)
  Je známy ako pustovník z Annaya. Tento maronitský kresťan, už za života považovaný za svätca, žil na juhu Libanonu v chudobnej roľníckej rodine. Keď mal 14 rokov, utiahol sa do jaskyne, dnes nazývanej Jaskyňa svätca, aby sa tam v tichu modlil. Neskôr v kláštore Rádu libanonských maronitov v Annay. Prijal meno Charbel (Sarbel, Jerbello), bol vysvätený za kňaza r.1859. Zomrel na Štedrý deň v r.1898. Niekoľko mesiacov neskôr sa okolo jeho hrobu začali diať mimoriadne udalosti, ľudia tam videli žiariace svetlá. Odvtedy tam chodia pútnici z celého sveta, ktorí sa modlia za uzdravenie. Mnohí sa skutočne vyliečili. Keď otvorili rakvu, našli telo v stave, akoby ho pochovali iba včera. Preniesli ho teda do novopostavenej kaplnky, kde ho pochovali. Roku 1927 sa začal proces jeho blahorečenia, a tak rakvu znovu vyniesli na povrch. Mnísi a veriaci, ktorí sa tam zišli, videli z truhly vytekať tekutinu. Domnievali sa, že do nej prenikla voda, preto ju znovu otvorili. Telo bolo nedotknuté rozkladom a malo teplotu živého človeka. Na čele mŕtveho boli kvapky potu. Keď ich predstavený utrel, na šatke ostal odtlačok tváre. V deň, keď sa v r. 1950 exhumovalo jeho telo, boli na príhovor otca Charbela uzdravení mnohí chorí, hluchí, nemí, slepí, ochrnutí – púhym dotykom jeho hrobu alebo krvou, alebo často jednoduchou modlitbou v jeho mene. K hrobu Charbela začali prichádzať pútnici, katolíci aj veriaci iných vierovyznaní, prinášali chorých a modlili sa za ich uzdravenie. Mnohí z nich sa skutočne vyliečili.
 • 5.dec.1965 počas II.vatikánskeho koncilu pápež Pavol VI. vyhlásil Charbela Makhlufa za blahorečeného a…
  9.okt.1977 ho pripísal do zoznamu svätých
 • Tajomstvo fotografie svätého Charbela
  Od momentu, keď mladý Charbel vstúpil do kláštora, nikto okrem spolubratov nevidel jeho tvár a nikto ho ani nefotografoval. 8.mája 1950 v deň jeho 122.narodenín prišli k jeho hrobu 4 maronitskí misionári. Pomodlili sa a urobili si tam spoločnú fotografiu spolu so strážnikom, ktorý dohliadal na poriadok na mieste odpočinku otca Charbela. Po vyvolaní fotografie zistili, že sa vedľa misionárov nachádza aj postava tajomného mnícha s bielou bradou a kapucňou na hlave. Experti vylúčili fotomontáž. Najstarší žijúci mnísi, ktorí sv.Charbela poznali ešte osobne, si všimli, že na fotografii je on a že tak vyzeral v posledných rokoch svojho života.

obrázok.png

. . .

Drahí priatelia,
prečítajte si, prosím, aj môj predchádzajúci článok:

MUDr.Lipták šíri nákazlivú chorobu – BLUDY! Koľko mu zomrie pacientov?

2.okt. nás MUDr. Peter LIPTÁK vo svojich blogoch na HlavnéSprávy.sk+Pravda.sk poučoval: „Chráni nás rúško pred infekciou Covid a pred infekciami všeobecne? …“ [Pokrač.článku]

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Mária Benová

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 18

Celkové hodnotenie: 3.61

Priemerná čítanosť: 3471

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Poslanci ukončili prvý deň 18. schôdze Národnej rady (NR) SR prerokovaním návrhu novely zákona o samosprávnych krajoch, podľa…

  Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila návrh zákona o bezpečnosti

  0icon

  Paríž 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gaillard)   Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila v utorok návrh zákona o bezpečnosti, ktorý by obmedzil právo filmovať alebo fotografovať…

  EÚ si od spoločnosti Moderna objedná 160 miliónov dávok vakcíny

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Európska únia (EÚ) si od farmaceutickej firmy Moderna objedná 160 miliónov dávok experimentálnej vakcíny proti koronavírusu. Oznámila to…

  Maas dúfa v obnovenie vzťahov medzi EÚ a USA počas Bidenovej vlády

  0icon

  Berlín 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris, Darko Vojinovic)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyjadril v utorok nádej na obnovenie vzťahov medzi USA a…

  Víťazstvo Bidena potvrdili aj v štáte Pensylvánia

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Predstavitelia amerického štátu Pensylvánia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe…

  Poslanci schválili zrušenie bankového odvodu, ako aj úpravu v rámci odkladu splátok úverov

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bankám od budúceho roka zanikne povinnosť platiť bankový odvod. Vyplýva to zo zákona o zrušení osobitného odvodu bánk…

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Huawei na to pôjde z opačnej strany. Namiesto 5G smartfónov pôjde do 4G. Naznačujú to najnovšie správy

  0 icon

  Minulý rok spoločnosť Huawei oznámila veľké plány spojené so zvýšenou frekvenciou uvoľňovania nových 5G smartfónov. Bohužiaľ, však situácia spojená so sankciami, neumožnila spoločnosti tento cieľ naplniť. Dôvodom je, že Huawei nemôže aktuálne odoberať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá od koho odoberať procesory…

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA