Po Matovičovi potopa

Dovoľte, aby som sa najskôr predstavil, keďže tu publikujem po prvý krát. S blogovaním mám skúsenosti od roku 2008. Začínal som na SME.blog, kde ma zablokovali. Roky som na Pravda.blog, kde mi práve dnes tento článok stiahli z hlavnej stránky. Posúďte sami, čoho som sa „dopustil“:

Už sme si ukázali a dokázali s akými pochybnými číslami na nás ide táto selfie-vláda. A tiež aké zmätočné sú jej opatrenia, ktoré okolité štáty odmietajú. Tak teraz konkrétne:

 

Šport

   Tam kde vládne racionálna úvaha a nemajú na čele blázna, nie je ani hystéria ohľadne športu.

Tenisový turnaj Roland Garros fungoval aj so stovkami divákov! Vo Francúzsku zvládli aj Tour de France s desaťtisícmi divákov pri ceste.

V týchto dňoch na Ukrajine medzinárodný futbalový zápas prebehol za účasti 20 000 divákov! V čom sú oni iní, než my? Asi rozumnejšou vládou.

Na Giro di Italia ani pri dvoch pozitívnych testoch nebude závod zrušený, vraj sa držia Gándího hesla, že treba vedieť „tancovať v daždi“?? Pri dvoch pozitívnych testoch odstúpili po týždni dva tímy samé. Nie je jasné, ako sa pretekári mohli infikovať, keď viac ako stovka ich kolegov-pretekárov, s ktorými išli celé dni plece pri pleci, nemá pozitívny test. Podstatné, ale je, že z toho nevznikla žiadna hystéria v pelotóne. Popri trase pretekov povzbudzujú tisíce ľudí s rúškami, ale bez obmedzení v počte.

Ako sa dá korona-hystéria zneužiť už zažil futbalový klub Slovan na Faerských ostrovoch.

Nezmysel, že pri zápase môže byť maximálne 50 účastníkov vrátane družstiev, ich podporných tímov a divákov, mohol vymyslieť len blúznivec. Volá sa Mikas.

Absurdná podmienka účasti pri negatívnom teste PCR nie staršom ako 12 hodín je neriešiteľná, keď PCR test sa nedá stihnúť do 12 hodín!!! Ani štátny tajomník školstva, ako garant športu, to pri vyhlásení tohto opatrenia v rozhlasovom rozhlase nechápal.

Medzinárodný futbalový zápas Španielsko – Portugalsko prebehol v Portugalsku za účasti stoviek divákov!

Päť športových zväzov má výnimku, pričom ide zväčša o kontaktné športy. Stolný tenis s odstupom hráčov cez stôl, na ktorom sa hrá, v hale, ktorá má výšku dvoch poschodí, je oproti tomu ideálny príklad, ako sa dajú splniť aj tie terajšie absurdné opatrenia. Napriek tomu budú chystané majstrovstvá Európy v Bratislave zrejme zrušené. Nenašla sa tá správa kľučka od dverí k bláznovi.

Ťažko si predstaviť kontaktnejší šport, ako sú zápasy MMA, ktoré pod názvom Oktagon bežia v Čechách. Naplno a s početným diváckym obecenstvom…

 

Pochod kultúrnou púšťou

   Už sme tu mali absurditu limitov do 50 ľudí aj s účinkujúcimi??? Teraz už zarezali živú kultúru úplne.

Emotívny výlev pána Kňažka ohľadne jeho hospitalizácie je príkladom hereckého výkonu bez racionálneho podkladu. Hercov na javisku nemôžu infikovať diváci v hľadisku s rúškami!!! A to na tú vzdialenosť ani keby o dušu spasenú kýchali a kašľali, čo je dnes nemožné.

Neschopná selfie-vláda s ministerkou kultúry, ktorej jedinou kvalifikáciou je, že sa kamaráti s „bláznem z Trnavy“ (a aby sme nezabudli, bola pri založení „interaktívneho jazdeckého divadla“??!) hrá hanebnú hru s vyhláseniami, ako im záleží na kultúre – a nič od marca reálne neurobili! Tá zúfalkyňa najskôr tvrdila, že majú „presné čísla“ kto v kultúre pôsobí a teraz sa sťažuje, že ich on-line registrácia DNES zlyháva?!! Čo robila tých sedem mesiacov doteraz?!! Jej útechy kompenzácií, ktoré neprišli ani za prvú vlnu sú ilúziou aj v tej druhej.

Po škandalóznom vyhlásení absurdných opatrení 28.9.2020 Matovič vyhlásil, ževraj má ísť ministerka kultúry ešte len rokovať so zástupcami kultúrnej obce???

Oni NIČ pripravené nemajú, len sladké reči…

Odškodnenia sa predstavitelia kultúry dočkajú, len keď zažalujú túto vládu, žiadne prosbopisy na „amatérov a idiotov“ nezaberajú, lebo tí, rovnako ako chudobní duchom v Biblii, „nevedia, čo činia“.

Náhradu podvyživenej kultúre nedokázali zorganizovať od marca ani pre také inštitúcie ako je SND, Filharmónia apod.

Ešte 5.10. ministerka na túto tému len vajatala a odkazuje sa na ministerstvo hospodárstva. A dostáva ďalší prosbopis umelcov Matovičovi. Na tejto tlačovke šéf FPÚ na otázku, čo robia pre tých, čo potrebujú k svojim výkonom publikum, do decembra nebudú mať šancu vystúpiť a teda je problematické, o čo vlastne môžu žiadať. Odpoveď toho pána je, že predsa nie je všetko o verejných vystúpeniach. Výborne: v prípade literárnej tvorby tento problém odpadá, ale v kategórii „Tvorba pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry“ od apríla nepribudla žiadna Výzva!!!

Výsledkom všetkých tých „prosbopisov“ a dožadovaní sa pozornosti, je ďalšie Matovičove prázdne gesto, od marca sedem mesiacov nepohli prstom, ale odrazu schválili akúsi podporu kultúre o 6:00 ráno?!! To nás chceli pobaviť?

Vraj majú plán, podľa ktorého sa stačí prihlásiť a oni preplatia akúsi sumu? Veď je to absurdné, to sa nedá spravodlivo rozpočítať. Jediným riešením je nezakazovať kultúru!!!

 

Školstvo s náhubkom

   E-learningom urobia z detí bábky poslušné podľa vôle Globalizačnej kliky.

A kto vymyslel ten nezmysel, aby žiaci sedeli celý deň s rúškami, keď už ráno sa vie, že im nič nie je? To akože sa vírus priplazí cez prestávku, keď si dávajú desiatu? Prvé protesty prichádzajú…

Rúška pri telocviku??? Športovci ich nemajú a tu ide predsa tiež o šport. Navyše deti nerozpoznávajú nebezpečie hyperventilácie a pri namáhavejších cvikoch odpadávajú.

Deti do 15 rokov vírus logicky obchádza. Ich infikovanie je blízke nule, vírus napadá prednostne najstarších s oslabenou imunitou. To títo páni nevedia?

Výsledkom e-learning sú znížené nároky na vzdelanie s následkom polovzdelancov. Z prepadlíkov sa stávajú premianti, len treba mať mamičku, čo spoza počítača všetko našepká…

 

Veda

V rozhlasovom rozhovore s momentálne najprogresívnejšom laboratóriom na Slovensku skúmajúcim Covid-19 vyplynulo, že nedostali od štátu ani cent, všetko si hradia sami. Tak sa pýtam, kam zmizol ten jeden milión eur, čo venovala proti Covidu-19 Slovenská sporiteľňa, a kde skončili ďalšie finančné príspevky VÚB a ďalších veľkých sponzorov z jari?!!

Pritom, čo všetko táto selfie-vláda neschopasov nestíha, je veda na chvoste záujmu.

 

Koniec pohostinnosti pohostinstiev

   Bez znalosti konkrétnych údajov, ktoré by to ospravedlnili, selfie vláda na čele so Zmatkovičom fakticky zatvára všetky gastro-prevádzky. V hoteloch sa z toho môžu zblázniť, lebo strava pre ubytovaných je významnou položkou. A v tých zo zahraničnou klientelou majú teraz gurmánske pokrmy roznášať v obedári?!

Gastro-priemysel kolabuje a riešením by bolo zníženie DPH na 5%. Tento návrh selfie-minister Heger odmieta, lebo je vraj „neadresný“. Ale adresné riešenie ešte nedokázali v žiadnom odvetví, lebo individuálny odhad tržieb je absurdná úloha (neviete predvídať koľko zákazníkov neprišlo kvôli korona-panike) a administratívne nezvládnuteľná. Zato bankový odvod zrušili hneď!!!

Bol som včera s priateľom v poslednej ešte prežívajúcej bratislavskej vieche U sedliaka. Obsluhovala nás mladá šikovná vyštudovaná prevádzkarka, ktorá už nemala koho riadiť, lebo ostala ako čašníčka sama. Dnes tam končia a nevie kam pôjde.

Šiel som okolo zrejme najlepšej indickej reštaurácie minimálne v strednej Európe sídliacej v zadnom trakte hotela Crown Plaza. Majiteľ si zakladá na tom, že namiesto kvantity hostí uprednostňuje kvalitu pre tých, čo dokážu takúto exotickú kuchyňu oceniť. Oddnes bude mať na krku indických kuchárov a čašníkov, ktorí tu bez práce kvôli absurdným opatreniam uviazli tisíce kilometrov od domova.

Takýchto tristných príbehov sú dnes na Slovensku tisíce. Tisíce zmarených ambícií a plánov slúžiť zákazníkom. Ktosi dávnejšie povedal, že na Slovensku bude naozaj zle vtedy, keď skrachujú krčmy. Už je to tu…

 

Ekonomika

   Vyhlasujú, ako idú pomáhať novým podnikateľom, ale od marca nedokázali prísť s programom záchrany a udržateľnosti tých už existujúcich a pred ich zmätočnými „opatreniami“ aj prosperujúcich.

Vymysleli zlúčenie všetkých dávok a odvodov, nad čím ostáva rozum stáť, ale nevedia, ako užitočne minúť miliardy sľúbené na obnovu ekonomiky z EÚ.

V USA dostal každý daňový poplatník automaticky finančnú podporu, u nás je to len byrokracia a výsledkom je smiešny príspevok.

Údajne „prelomovú“ novelu zákona o verejnom obstarávaní urobili kdesi-akosi ale hlavne bez vedomia Úradu verejného obstarávania??!

Od marca nedostali peniaze kultúra, šport, gastro-prevádzky, poľnohospodári, autodopravci, obce a dokonca ani „hrdinovia prvej línie“.

Žiadny plán obnovy neexistuje, lebo sa hádajú o tých 6 miliárd z Bruselu, čo je hneď po ruke.

Vraj prelomový reformný plán ministra Hegera spochybňuje samotná vládna koalícia.

 

Zdravotníctvo

   Stačí nadpis článku v inak žltej tlači poplatnom týždenníku Trend z dňa 6. 10. 2020: „Zdravotníctvo v rozvrate. To je bilancia pol roka ministrovania Mareka Krajčího“.

Neúspešný vodca neúspešnej straničky vyhlasuje, že „To čo predvádza minister Krajčí je obrovskou katastrofou“.

Podľa článku Jany Teleki z 1.októbra sú „Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva trpia procesno-právnymi vadami, pre ktoré sú nulitné“.

Herec SND Ivan Vojtek položil na Facebook-u (ktorý práve preto fanatici jedinej pravdy tak neznášajú) dobrú otázku: „Ako je možné, že sú infikovaní lekári, keď majú viac ochranných prostriedkov a lepších, ako bežný občan?“

Ďalšia zvedavá otázka: Prečo sú pri odberoch nutné stery, keď na infikovanie vraj stačí kýchnuť?

A prečo sú pracovníci odberu testov v skafandroch, keď mortalita Covid-19 je nižšia, než u bežnej chrípky a na ochranu by stačil obyčajný tvárový štít?

Jediný biznis, ktorý v súčasnosti „frčí“ je ten z testovania. Až 9 000 testov za deň po 100 euro – to je kšeft!!!

Najznámejším pacientom aj bez covid-u na Slovensku je dnes Igor Matovič. A my máme proste smolu, že zrejme prestal brať lieky…

 

Dokedy?

   V týchto dňoch na internete koluje krátke video, na ktorom somár vedie stádo oviec. Veľmi výstižné a symbolické. Otázka znie – dokedy potrvá, kým sa ovce spamätajú?

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 5

Celkové hodnotenie: 35.22

Priemerná čítanosť: 1812

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Premiér varuje: "4450 ľudí odchádzalo z testovania s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak!" Až 5 z 6 reálne pozitívnych ľudí odchádzalo domov s negatívnym certifikátom a sú voľní. Zrejme sa budú správať rizikovejšie

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto: fb Igor Matovič)   Hoci sa premiér Igor Matovič potešil výsledkom z testovania v piatok, predsalen jedna vec ostala visieť…

  V Česku pribudlo rekordných 15 252 nakazených

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   České laboratória v piatok odhalili 15 252 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových nakazených tak prvýkrát prekonal hranicu 15-tisíc…

  Dvojicu zadržaných v rámci akcií Terra a Zemepán zobrala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do väzby

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb -…

  V talianskom Neapole sa konali protesty proti nočnému zákazu vychádzania

  0icon

  Neapol 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno, Mauro Scrobogna)   Stovky ľudí v juhotalianskom meste Neapol protestovali od piatka večera až do skorých sobotných ranných hodín…

  Tábor bezdomovcov len pár metrov od vchodu na Úrad vlády – scifi? Škandál? Ale kdeže, len celkom normálna slovenská realita. Čo to hovorí o tomto štáte?

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok,Martin Baumann, Pixabay, TASR-Pavol Zachar)   Kam sa dostalo Slovensko za pol roka od volieb? Akú autoritu má táto vláda…

  Volebný tribunál potvrdil za víťaza prezidentských volieb v Bolívii Luisa Arceho

  0icon

  La Paz 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita, SITA/AP-Marcos Brindicci)   Najvyšší volebný tribunál (TSE) v Bolívii potvrdil v piatok miestneho času na základe oficiálnych výsledkov…

  USA a Európska únia naštartovali bilaterálne fórum venované otázkam Číny

  0icon

  Washington 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta, TASR/AP-Francois Lenoir)   Spojené štáty a Európska únia naštartovali v piatok "bilaterálny dialóg" venujúci sa záležitostiam spojeným s…

  Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania, sú však aj výnimky

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do…

  Novinárske organizácie sa obávajú že tridsať televíznych staníc v strednej a východnej Európe bude pod čínskym vplyvom, potom čo ich získal český oligarcha Peter Kellner

  0icon

  Praha 23. októbra 2020 (HSP/Foto:HSP)   Vaša akvizícia bude mať veľký vplyv na mediálne prostredie v piatich štátoch, mali by ste sa preto zaviazať k…

  Figeľ: Niet ľudsky zrozumitelnejšieho obrazu Trojice Boha Otca, Syna a Ducha Svätého spojených v láske, ako je obraz našich rodín - otca, mamy a dieťaťa spojených tiež láskou

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:Ján Figeľ Facebook)   V utorok prekvapil pápež František takmer celý svet. V dokumentárnom filme pod názvom "František" vyjadril podporu registrovaným…

  TopDesať

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

  0 icon

  Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia.  1. Nikdy nemajú prestávky na WC

  Tajná uzavretá skupina Bilderberg (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o tajuplnej skupine, ktorá podľa zástancov konšpiračných teórií ovláda svet. Aké sú o nej známe fakty? Aj o tom sa v rámci druhej časti článku budeme rozprávať. Skupina Bilderberg bola založená v roku 1954 a svoj názov dostala podľa holandského hotela, kde sa jej účastníci prvýkrát…

  Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to. Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o…

  Čo sa stane, ak sa z tvojho života vytratí spodná bielizeň?

  0 icon

  Pre mnohých z nás je nosenie spodnej bielizne rutinou, ktorá je takmer ako dýchanie, a predstava, že by ju nenosil a chodil si po svete "na ostro", by sa mohla zdať zvláštna. V skutočnosti by si mohol skutočne vyťažiť výhody, keď sa rozhodneš prestať nosiť túto časť oblečenia. O aké výhody ide a…

  Vo svete IT

  Bobkeys začal s veľkým výpredajom licenčných kľúčov pre Windows 10

  0 icon

  Windows 10 Pro za 12,45€, či Office 2019 za 34,24€ – znie to ako nedosiahnuteľný kauf roka, ale v e-shope bobkeys.com ide o akciovú ponuku, vďaka ktorej môžete aktualizovať svoj počítač, aby ste mali v ňom ten najnovší software. Windows a Office licencie sú stále medzi najpredávanejšími položkami na digitálnom…

  Planéty, podobné Zemi, môžu mať svojho vesmírneho ochrancu. Čo to znamená?

  0 icon

  Najväčšia planéta v našej Slnečnej sústave, Jupiter, sa často pokladá za najväčšieho pomocníka Zeme. Už dlho pomáha odkláňať nebezpečné asteroidy, ktoré by sa mohli dostať do našej Slnečnej sústavy a ohroziť našu planétu, píše portál Earthsky.org. Aký je prípad iných sústav? Je možné, že by mohli mať potenciálne obývateľné planéty, podobné Zemi,…

  Multifunkčný LED projektor s Full HD rozlíšením VIVIBRIGHT F40UP je momentálne dostupný v neodolateľnej zľave

  0 icon

  Ak nie si denným používateľom televízie a rád si vychutnávaš filmy na naozaj veľkej obrazovke, máme pre teba jeden skvelý tip na kúpu, ktorý by si rozhodne nemal prehliadnuť. LED projektor VIVIBRIGHT F40UP s Full HD rozlíšením je totižto nie len skvelým pomocníkom do kancelárie, ale bohate postačuje aj na…

  Stanú sa masívne vesmírne krížniky realitou? Boj v ďalekej budúcnosti bude prebiehať na obrovské vzdialenosti

  0 icon

  V minulom článku sme sa pozreli na dvojicu vedcov, ktorí nám priblížili podobu vesmírneho konfliktu v blízkej budúcnosti. Podľa ich teórií nás nečaká žiadna dramatická bitka, ktorá by sa podobala na tie zo sci-fi filmov. Vesmírny boj by prebiehal veľmi pomaly a strategicky, s možnou dohrou dole na Zemi. Čo…

  Išlo o planý poplach? Nová štúdia naznačuje, že v atmosfére Venuše nie je prítomný „podpis života“

  0 icon

  15. septembra obletela svet informácia ohľadne nájdenia „podpisu života“ v atmosfére planéty Venuša. Vedci konkrétne objavili plynný fosfín, kde by akýkoľvek fosfor mal byť v oxidovanej forme,  pričom v súčasnosti nie sú známe abiotické výrobné spôsoby v atmosfére, oblakoch, povrchu a podpovrchovej atmosfére Venuše. Inými slovami, podľa našich aktuálnych vedomostí,…

  Armádny Magazín

  Pilot amerického letectva prehovoril o tajných výcvikových súbojoch so stíhačkami MiG-23

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - V Spojených štátoch sa vykonávali tajné výcvikové vzdušné súboje so sovietskymi stíhacími lietadlami. O svojich dojmoch prehovoril účastník týchto cvičení, ktorý pilotoval F-15 a postavil sa proti MiG-23. &nbs

  USA by chceli vybaviť hypersonickými raketami všetky svoje torpédoborce

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - Námorníctvo Spojených štátov plánuje vybaviť všetky svoje torpédoborce nadzvukovými zbraňami, píše o tom Defence News s odkazom na Roberta O'Briena, bezpečnostného poradcu amerického prezidenta.

  Ruský analytik Chazin: „Putin začne po voľbách v USA zariaďovať čistky ruských elít“

  0 icon

  Rusko, 24.október 2020 (AM) - Putin usporiada „puč“ medzi elitami, aby zabezpečil ekonomický rast v krajine, uviedol ekonóm Michail Chazin. Čistenie sa podľa neho začne po voľbách v USA. Podľa Khazina je nedostatok ekonomického rastu v Rusku jedným z kľúčových problémov, ktoré sa hlava štátu teraz s ťažkosťami snaží vyriešiť. Existujú

  SÝRIA : Čo urobí prezident Asad s 500 väzňami "made in USA" ktorých zadržiava?

  0 icon

  Sýria, 23.október 2020 (AM) - Východosýrsky odboj zasiahol! Pred dvoma týždňami skupina zverejnila video, ktoré zachytáva reprodukciu raketového útoku na americkú základňu al-Tanf a stále tvrdí, že jej akcie sa budú prelínať s akciami kmeňových armád zložených z tisícov ľudí bojujúci

  Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať - chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

  0 icon

  Indonézia, 23. október 2020 (AM) - Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uvied

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA