1260 dní

Evanjelium podľa Matúša

15 Na sviatky vladár prepúšťal zástupu jedného väzňa, ktorého si žiadali.

16 Mali vtedy povestného väzňa, ktorý sa volal Barabáš.

17 Keď sa zhromaždili, Pilát im povedal: „Koho Vám mám prepustiť: Barabáša, alebo Ježiša, ktorý sa volá Mesiáš?“

18 Lebo vedel, že ho vydali zo závisti.

19 Keď sedel na súdnej stolici, odkázala mu manželka: „Nemaj nič s tým spravodlivým, lebo som dnes vo sne veľa vytrpela pre neho.“

20 Veľkňazi a starší nahovorili zástupy, aby si žiadali Barabáša a Ježiša zahubili.

21 Vladár sa ich opýtal: „Ktorého z týchto dvoch si žiadate prepustiť?“ Oni zvolali: „Barabáša!“

22 Pilát im povedal: „Čo mám teda urobiť s Ježišom, ktorý sa volá Mesiáš?“ Všetci volali: „Ukrižovať ho!“

23 On vravel: „A čo zlé urobil?“ Ale oni tým väčšmi kričali: „Ukrižovať ho!“

 

Kladivo na čarodejnice

„Upáliť, upáliť!“ Asi takto nejako skandoval dav v stredoveku.

300 rokov sa nenašiel nikto, kto by zastavil nezmyselný hon na čarodejnice. Bol to totiž dobrý biznis. Takmer tri storočia svetská i cirkevná moc prenasledovala bosorky. Že by sa počas 300 rokov nenašiel triezvo zmýšľajúci človek a zastavil toto besnenie, ktoré hraničilo s fanatizmom? Našiel, no mohol byť vyhlásený za kacíra a skončiť rovnako na hranici v plameňoch. Prenasledovanie a masové vraždenie žien, neskôr i mužov a malých detí, sa udialo v stredoveku. Vládnuca trieda si vymyslela zaručený spôsob, ako sa zbaviť odporcov. Bola natoľko rafinovaná, že si svoje besnenie nechala „posvätiť“ pápežom Inocentom VIII. Štvanica na bosorky nestála len na hesle „Za všetkým hľadaj ženu“, ale pokojne možno dodať „Za všetkým hľadaj peniaze“. Súdenie a upaľovanie bolo naozaj výnosným obchodom pre všetkých zainteresovaných. Udavačmi počnúc, katmi končiac.

Spomínané udalosti poznáme len z historických dokumentov. Pamätáte si 2. Svetovú vojnu? Asi nie. Žijúcich pamätníkov je už len hŕstka. Musíme zájsť do nedávnej histórie, aby sme pochopili. Opýtajte sa nejakého Srba na vojnu v Juhoslávii. Asi nebude chcieť o tom veľmi rozprávať. Stále sú tým traumatizovaní. Ale nie vojnou samotnou. Inde je pes zakopaný. Poznačení sú vlastným konaním, do ktorého sa nechali zatiahnuť. Susedia z jednej ulice, ktorí spolu dobre vychádzali do vojny, z večera do rána stáli na rôznych stranách barikády. Doslova. Niekto medzi nich zasial nenávisť. Rozprával mi o tom Rusmir. Má pekné, symbolické meno, ale bol Bosniak. Ukazoval mi rameno, ktoré mal celé zjazvené, potom si vyhrnul tričko a ukázal mi priestrel na lopatke. Trieštivý náboj mu vnikol lopatkou a vyšiel cez rameno, ktoré mu takmer odtrhol. Asi len zázrakom mu ho doktori dokázali prišiť späť. Odohralo sa to v Srebrenici. On, so svojimi druhmi, strieľal z paneláku na jednej strane ulice na Srbov, ktorí bojovali z panelákov oproti. Po niekoľkých mesiacoch, keď sa mu rana zhojila, poslali ho späť na front. Už si nepamätám podrobnosti, ale tentokrát ho zasiahol granát a on zostal ležať. Síce pri živote, ale bez pomoci. Nikto sa neodvážil ísť mu na ratu. Ležal na bojovom poli a celé hodiny až do večera pomaly krvácal a umieral. Po zotmení ho odtiahli. Prežil. Sám povedal, že to bol zázrak. Podobne to prebiehalo na Ukrajine aj inde, zasejú sa semienka nenávisti medzi bratov, susedov, priateľov, zfanatizuje sa dav, ukáže sa na nepriateľa.

Prečo o tom píšem? Dnes sa niečo podobné deje na Slovensku. Zatiaľ to nevidíte jasne, sme len na začiatku. Dnes je na tieto účely použitý kovid. Vláda sa pomocou neho snaží vyvolať rozkol medzi občanmi na Slovensku. Na základe nezákonných opatrení šikanuje občanov, na základe neústavne vyhláseného núdzového stavu sa snaží zneužiť represívne a silové zložky štátnej moci k represáliám voči nespokojným občanom. Asi sa liberálna zložka štátnych činiteľov zástupnej armády globalistov cíti dosť silná na to, aby porazila svoj vlastný národ. Na Slovensku prebieha uzurpácia moci, ktorá sa vymyká ústave, na Slovensku prebieha štátny prevrat v rámci nezákonne použitých zákonných prostriedkov. Nastáva obdobie svojvôle, represálií, teroru, tyranie zo strany štátnych orgánov. V kontexte udalostí je nad slnko jasnejšie, aké pokyny dostal Matovič pri rannej povolebnej návšteve vo vile americkej ambasádorky na Slovensku.

Musím sa však vrátiť na chvíľu ku kovidu. Nie, ešte 2 roky dozadu. Ku Kuciakovi. 2 roky médiá denne masírovali verejnú mienku a ukazovali k údajnému vinníkovi. Teraz už to nie je potrebné. Dnes tu máme kovid. A práve táto paralela spomínaných dvoch udalostí ukazuje, že presvedčenie Pekovej o umelovytvorenom víruse bude pravdivé. Vírus je umelovytvorený a umeloživený. Na základe opatrení môžete ísť na plavaréň, alebo do akvaparku, ale do kostola nie. Ráno sa môžete zhromaždiť vo fabrike, ale na námestí nie. Nie je to podivné? Konečným výsledkom má byť definitívne preformátovanie slovenskej spoločnosti. Pri Kuciakovi bojovali v prvej línii médiá, dnes úlohu médií prevzala do svojich rúk vláda na čele s Matovičom. Na sociálnych sieťach šíri paniku, aby bol dôvod na jej svojvoľné konanie. Jeho konečným výsledkom má byť totálna podriadenosť Slovenska cudziemu spravovaniu. Jedná sa o úplnú stratu suverenity s možnosťou straty samotnej existencie. Plazivým spôsobom sa skrutky uťahujú celé roky, teraz udalosti nabrali nekontrolovaný spád. Ide do tuhého. Už sa nehrá na právo. Vláda a jej prisluhovači sú si dobre vedomí, že ak prehrajú, čakajú ich dlhoročné tresty vo väzení. Ja už uvažujem aj o naplnení skutkovej podstaty §421 trestného zákona. Jedná sa o založenie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd. Pokým prebehnú súdy, ktoré vydajú konečné rozhodnutie, môžu prejsť celé roky. Preto sa veci budú diať rýchlo, nie však v súdnictve. Zo strany vlády dochádza k svojvoľnému konaniu, pomocou ktorého chce zlomiť a zlikvidovať odpor slovenských občanov, umožniť nástup liberalizmu s konečným cieľom úplne rozvrátiť slovenskú spoločnosť, ako prekážku k presadeniu svojich, a nám cudzích záujmov. Čo sa demokracii nepodarilo propagandou a presviedčaním o výhodách liberálnej spoločnosti, to je Matovičova vláda rozhodnutá urobiť za akúkoľvek cenu. Opakujem, za „akúkoľvek“. Obsadenie najvyšších ústavných funkcií liberalistami a ústavná väčšina v parlamente vo mne vyvoláva des.

Matovič má silnú motiváciu dosiahnuť nemožné. Globalisti si nemohli vybrať lepšieho adepta na premiéra. Psychologický profil hovorí, že jemu podobní ľudia túžia po uznaní a keďže ho nedokážu dosiahnuť prirodzenou cestou, budú ho vymáhať. Budú sa mstiť svojim odporcom a budú ich nekompromisne a zákerne likvidovať. Ako ďaleko sú schopný zájsť vo svojej nenávisti, netušia ani oni sami. Matovič je najvhodnejším kandidátom na naplnenie cieľov, ktorým sme dokázali doteraz ako-tak vzdorovať. On nenávidí nás občanov, pretože ho nevelebíme a nedokážeme oceniť, čo všetko On pre nás robí. Preto sa jeho hnev obracia proti nám. Jemu podobní duševní mrzáci už spôsobili veľa nešťastia na Zemi. Jeho zámerom je rozoštvať slovenskú spoločnosť tak, aby sme sa nenávideli medzi sebou navzájom. Aj problémy s dostupnosťou môjho posledného blogu len potvrdzujú, že som trafil do čierneho. Boj s „dezinformáciami“ sa bude stupňovať. Ak nebude úspešný, začne sa boj so zdrojmi.

Prosím Vás, nenechajme so sebou manipulovať, nedovoľme vyvolať masovú psychózu nenávisti, pretože to môže dopadnúť tak, ako som uviedol v príkladoch na začiatku. Selektujme informácie a hľadajme pravdu, snažme sa pochopiť súvislosti, aby sme vedeli, čo môžeme očakávať. Snažme sa nedať zámienku na spustenie represií. Buďme pevní, odolní, ľudskí, pretože ak sa postavíme na dve strany ulice a dav začne skandovať „Ukrižujte ho!“, alebo „Upáliť!“ to bude koniec zákonnosti a budeme stáť len krok od občianskych svárov, o ktorých neskôr od hanby nebudeme chcieť ani len rozprávať. A o to ide. Vrchovato by sa tak naplnili ciele tejto vlády. Vedzte, tak ako som napísal v poslednom blogu, bude dochádzať k tvrdým útokom na naše kresťanské a rodinné tradície, na našu históriu, na naše názory, na naše korene, hodnoty. Je to pokus o preformátovanie nášho svetonázoru. Možno budeme musieť pracovať v „podzemí“ tak, ako v časoch najhorších totalít. Nenechajme si však vziať vieru, pokoj, svornosť a rozvahu, pretože neuvážené konanie bude len nahrávka na smeč protivníkovi. Svedomím, charakterom, zásadovosťou a svojou vnútornou pevnosťou ich nakoniec porazíme.  Toto však musíme prejavovať v reálnom živote, nie len na sociálnych sieťach. Musíme vydržať a odolávať ešte 3 roky. Biblia hovorí, že toto besnenie vo všeobecnosti, má trvať 1260 dní.

 

 

Zdroje:

Evanjelium podľa Matúša – Sväté písmo Matúš 27, 15-23

Kladivo na čarodejnice – https://zivot.pluska.sk/zaujimavosti/hon-carodejnice-bol-vynosny-biznis – krátené, upravované

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Huťa

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 102

Celkové hodnotenie: 23.21

Priemerná čítanosť: 1098

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Obchodné rozhovory budú pokračovať, lídri EK a Británie si zavolajú v pondelok

  0icon

  Brusel 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth, Pool)   Pobrexitové obchodné rozhovory medzi Európskou úniou a Britániou budú po krátkom prerušení pokračovať v nedeľu. Po telefonáte…

  Morvay sa stal v osobnom rekorde majstrom SR v chôdzi na 50 km

  0icon

  Trnava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Titul majstra Slovenska v chôdzi na 50 km na národnom šampionáte v Trnave si vybojoval Michal Morvay z…

  Najlepšími atlétmi roka sa stali Duplantis a Rojasová

  0icon

  Paríž 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Hangst /Pool Via AP,Matt Dunham)   Atlétmi roka sa podľa Svetovej atletiky (World Athletics) stali švédsky žrdkár Armand Duplantis a…

  Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0 v 16. kole

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú aj naďalej na čele tabuľky vo Fortuna lige. V sobotňajšom zápase zdolali na…

  V nedeľu budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v nemocnici v Petržalke

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V nedeľu 6. decembra budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej…

  Stonehenge uzavreli pre turistov, oblasť obsadili demonštranti

  0icon

  Londýn 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci…

  Požiar v New Yorku zničil historický kostol

  0icon

  New York 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Yuki Iwamura)   Na newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z…

  Neapol premenoval štadión na počesť zosnulého Maradonu

  0icon

  Neapol 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)   Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána "partenopei" Diega…

  14 sudcov vyzýva na zachovanie demokracie a právneho štátu a upozorňuje: „Dochádza k porušovaniu základných slobôd občanov SR"

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Štrnásť sudcov vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, vládu SR, Národnú radu SR a predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka,…

  Stovky ľudí v Berlíne protestovali proti zbrojeniu a výdavkom na obranu

  0icon

  Berlín 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Fabian Sommer/dpa via AP)   Niekoľko stoviek ľudí vytvorilo v sobotu ľudskú reťaz pred budovou nemeckého parlamentu v Berlíne, aby vyjadrili…

  TopDesať

  Sú úsporné žiarovky v skutočnosti škodlivé pre životné prostredie?

  0 icon

  Klasické žiarovky z domácností postupne odchádzajú. Nie je to ale iba reklamný trik, aby sme si priplatili za nové technológie? Sú vôbec také úsporné, ako sa hovorí? To, že sa Európska únia po vzore iných krajín sveta rozhodla postupne skoncovať s obyčajnými žiarovkami, nie je náhoda. Na svetlo premenia iba desatinu…

  Aké potraviny môžu spôsobovať rakovinu?

  0 icon

  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) každý šiesty človek umrie na rakovinu. Len v roku 2018 si onkologické choroby vyžiadali život 9,6 miliónov ľudí. Približne v jednej tretine prípadov vznikla rakovina kvôli nezdravej strave, tvrdia odborníci. Na aké potraviny by sme si mali pri konzumácii dávať pozor? 1. Sladká smrť

  10 faktov o Mikulášovi, ktorý nám prináša sladkosti, ale aj zemiaky

  0 icon

  Tak a je to tu. Opäť ubehol skoro celý rok a ty si si to uvedomil práve teraz, keď si vošiel do obchodných centier, prešiel si sa po námestí alebo máš zapnutú televíziu. December. Vianočné piesne dopĺňajú atmosféru hemživých ľudí, ktorí sa snažia vykúpiť všetky zásoby majonézy, vajec a zemiakov. Zasa nastal ten…

  900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom 900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne. Vodca skupiny Chrám ľudu – Jones, po rokoch cestovania našiel „úkryt“ pred prípadnou jadrovou vojnou pre svoj „ľud“ práve v Guyane. Takýto presun však vyžadoval množstvo peňazí, ktoré Jones nemal, a tak sa rozhodol svoju sektu presunúť do Ukiah v Kalifornii. Práve o mieste…

  Človek premenený na vlka a vytie na mesiac: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o histórii spojenia človeka a šelmy, ktorá vyje na mesiac. Ľudia si totiž už od nepamäti spájali zvieratá s ľuďmi, z čoho vznikali rôzny spojenia, ako opičí muž, žena v tele vtáka, či človek premenený na vlka. Vlci sú spájaní aj s bosoráctvom, keďže sa verilo, že sú ťažnými zvieratami stríg a strigôňov.…

  Vo svete IT

  Vesmír opäť ukazuje svoju krásu, no v tomto prípade aj dramatické zmeny, ktoré prekvapujú astronómov

  0 icon

  Astronómom sa podarilo zachytiť unikátny pohľad na rýchlo miznúcu hmlovinu Hen 3-1357, prezývanú aj Stingray nebula, píše portál NASA- Hubblesite. Archívne dáta Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu poukazujú na to, že za posledné dve dekády hmlovina výrazne vybledla. Výskumníci zároveň poukazujú na to, že pozorovať tak rapídnu zmenu je naozaj výnimočné. Fotografia…

  Špeciálne kryty, ktoré vás majú ochrániť pred žiarením z routeru, sú nielen zbytočné, ale aj znižujú výkon Wi-Fi

  0 icon

  Vynaliezavosť ľudí vskutku nemá hraníc. Obzvlášť v prípade „výmyslov“, ktoré majú za cieľ zarobiť na ľuďoch s nedostatkom informácií. Portál theverge.com upozorňuje na vcelku kuriózny produkt, ktorý sa začal vo veľkom predávať prostredníctvom rôznych platforiem ako je napríklad Amazon. „Klietky na Wi-Fi“ Portál konkrétne upozorňuje na špeciálne „ochranné“ skrinky, ktoré…

  Samsung má aktívne vyvíjať kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov. Tvrdí to známy leaker informácií

  0 icon

  Ešte v apríli toto roka prišiel známy leaker informácií hovoriaci si „Ice Universe“ s informáciou, že Samsung údajne vyvíja kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov, čo je viac ako rozlíšenie oči. Len pre zaujímavosť, ľudské oko je schopné vidieť rozlíšenie 576-megapixelov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com. Samsung má aktívne pracovať na…

  Čína úspešne naštartovala experimentálny reaktor, ktorého teplota prevyšuje teplotu slnečného jadra

  0 icon

  Číne sa podarilo úspešne naštartovať ich „Umelé Slnko.“ Ide o jadrový reaktor s názvom HL-2M Tokamak, ktorý je zároveň najväčším a najpokročilejším experimentálnym reaktorom, píše portál Phys. Cieľom Číny je vytvoriť silný zdroj čistej energie. Reaktor využíva magnetické pole na fúziu horúcej plazmy, ktorá môže dosiahnuť teploty, prevyšujúce 150-miliónov °C.…

  YouTube vás pri vkladaní urážlivých komentárov vyzve, či si nerozmyslíte jeho uverejnenie

  0 icon

  Platforma YouTube je aktuálne najpopulárnejším video serverom na svete. Spolu s popularitou služby ruka v ruke ide množstvo ľudí, ktorí sa nesprávajú najslušnejšie. Susan Wojcicki, radiateľka spoločnosti YouTube, zdieľala niekoľko noviniek, ktoré by mali priniesť „viac slušnosti“. Spoločnosť sa rozhodla otestovať novú funkciu, ktorej cieľom je priniesť viac slušnosti a…

  Armádny Magazín

  Hlavný americký generál: USA strácajú čas odstrašovaním Číny - nemáme na vyváženie jej sily

  0 icon

  USA, 5.December 2020 (AM) - "USA strácajú čas odstrašovaním Číny" uviedol hlavný americký generál Stanley McChrystal. Americký generál vo výslužbe varoval, že USA podcenili rastúce vojenské kapacity Číny, a súčasne narastá obava, že na potlačenie tohto prudkého nárastu sa kráti čas a je možné, že prepad vojenských kapacít USA už nebude len…

  Vedia občania, že sa na nich môže vzťahovať branná povinnosť?

  0 icon

  Česko, 5.December 2020 (AM, MOČR) - V novembri dostalo české Ministerstvo obrany od agentúry STEM / MARK výsledky bleskového prieskumu verejnej mienky k tematike prípravy občanov na obranu štát

  Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

  0 icon

  Rusko, 5.December 2020 (AM) - Redakcia ruskej Pravdy o nich hovorila s riaditeľom Ústredia ruských štúdií Moskovskej štátnej univerzity a Inštitútu systémových strategických analýz, historikom, sociológom a publicistom Andrejom Fursovom.   Tvrdíte, že pojmy 1. sv. vojna a 2. sv. vojna už nie sú celkom sp

  Viete, že počas vojny nebol výnimkou ani kanibalizmus? ... a ďalšie menej známe fakty z bojiska druhej svetovej

  0 icon

  Slovensko, 4.December 2020 (AM) - Viete, že...? ...Červená armáda mala počas vojny aj svojské prívlastky? Letectvo – Červení sokoly, delostrelectvo – Bohovia vojny a pechota – Cárovná polí?   ...za bojové zásluhy počas 2. sv. vojny bolo v Červenej armáde vyznamenaných 7 jazdeckých zborov a 17 k

  Svetlo sveta

  Aký je osud kríža, na ktorom bol ukrižovaný Kristus?

  0 icon

  Na svete sa dnes uchovávajú viaceré významné relikvie spojené s utrpením Krista. Najhlavnejší symbol jeho ukrižovania, samotný kríž, bol predmetom záujmu už prvých veriacich. Čo teda vieme o osude kríža, na ktorom skutočne zomrel Kristus? Z obáv pred glorifikáciou a zbožštením Krista sa židia usilovali eliminovať všetky príležitosti pre vytvorenie jeho posmrtného kultu. Z evanjelií…

  Najvyšší súd v USA zablokoval uplatňovanie prísnejších pandemických opatrení na kostoly ako na obchody

  0 icon

  Kým sme na Slovensku svedkami ako náboženské inštitúcie spolupravujú s vládou pri aplikácii reštrikčných opatrení uvalených na bohoslužby, v USA náboženské organizácie zvolili presne opačný prístup a podali v predmetnej veci právnu žalobu. Predmetom žaloby na Najvyššom súde Spojených štátov bolo, aby súd vydal predbežné opatrenie, že nariadenia zamedzujúce ľuďom návštevu bohoslužieb a zároveň neuplatňovanie…

  Prečo nazývame Abrahama „otcom všetkých národov“ alebo „všetkých veriacich“?

  0 icon

  Abrahám je pôvodným menom Abram, čo v preklade znamená „vznešený.“ Je to odrazom vznešenosti ako žil svoj život v chaldeskej krajine, v prosperujúcom meste Ur na území dnešného Iraku, kedy napriek tomu, že bol bohatý, dokázal rozpoznať volanie Boha, aby všetko pohodlie zanechal a vydal sa na Božie volanie do neznáma. Spoločnosť, v ktorej Abram…

  Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

  0 icon

  Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

  Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

  0 icon

  Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

 • icon FOTO DŇA