Je premiér našej republiky psychopat? Psychologický test Igora Matoviča.

Myslíte si, že premiér našej krajiny Igor Matovič je psychopat? Chceli by ste otestovať jeho vlastnosti a schopnosti? Otestuje ho sami prostredníctvom modifikovaného testu francúzskej psychologičky Isabelle Nazare-Aga, autorky knihy „Nenechajte sebou manipulovať alebo Ako rozpoznať manipuláciu a ako sa jej brániť“. Za každú zhodu Igora Matoviča s nasledujúcimi 20 príkladmi chovania mu pripočítame 1 bod a potom vyhodnotíme jeho mentálny stav.

V prípade zhody uvediem príklad. Aby to spĺňalo kritériá, malo by sa jednať o jeho typické správanie, ktoré je viac menej opakujúce sa.

 

1. Dáva okázalo najavo svoje znalosti, rád ohromuje množstvom publikácií, sčítanosťou, citáciami a odkazmi. Stavia na nedostatočných znalostiach druhých, snaží sa vzbudiť dojem, že „má navrch“.

Igor Matovič nepatrí medzi vzdelancov. Je známym plagiátorom, ktorý svoj vysokoškolský titul získal podvodom. Neovláda ani cudzie jazyky. Napriek tomu sa klasifikuje, pretože napriek tomu, že Matovič sa nechváli svojou vzdelanosťou, či odbornosťou, neustále ohromuje aký je skvelý. Igor je proste jednotka. Kto je viac? Veď predsa „platil najvyššie dane zo všetkých živnostníkov na Slovensku.“ …a preto aj jeho autíčko nabehalo najviac kilometrov. Stratilo sa mu účtovníctvo, je daňový podvodník ako Kiska a nezabúdajúc ani na jeho podvodný predaj firmy svojmu zamestnancovi a mnohé iné kauzy a kauzičky.

Takže neotravujte, „od rána do večera mám nadupaný program v Bruseli.“ Rieši sa tu miliardový rozpočet EÚ. Čo to znamená pre Slovenskú republiku sme sa od neho nedozvedeli. Ale ako plagiátor a nevzdelanec to kompenzuje fotkami ako papá mušličky, fotí si spotené ponožtičky, svoje trenky používa ako národnú vlajku na balkóne v bruselskom hotely a fotí sa na policajnej  motorke. Igor sa vždy vynájde ako nás ohromiť. A myslím, že ohromil nás všetkých.

 

Igor Matovic

17.júla

Prosba

Chcem poprosiť každú a každého z vás, ktorí cítite potrebu sa ma zastávať, aby ste to nerobili … nezaslúžim si to. Odpisovať sa v škole nemá, citovať sa musí.

Naozaj úprimne – ani som len netušil, že som niečo v mojej diplomovke necitoval. Je tomu 22 rokov a žil som v presvedčení, že ju mám určite ok … a nemal som. Respektíve – ak by som tušil, že v nej je nejaký problém, tak by som nikdy nekritizoval Danka a spol. za plagiátorstvo, až taký samovrah teda nie som.

Denník N si urobil svoju robotu, fajn … len ma mrzí, že článok o mojej diplomovke zverejnili práve v čase, keď veľmi dobre vedeli, že letím v lietadle a následne mám tri dni od rána do večera nadupaný program v Bruseli. Chcem veriť, že to nebolo vopred takto vykalkulované.

Na zamyslenie na koniec – študoval som finančný manažment a roky som “finančne manažoval” svoju firmu tak, že som potom platil najvyššie dane zo všetkých živnostníkov na Slovensku. Sú ľudia, pre ktorých je to jasný dôkaz, že som svoje štúdium zvládol na jedničku. Iní k tomu potrebujú dôkazy iné – napríklad aj diplomovky, za napísanie ktorých niekomu zaplatíte – hlavne, aby v nich bolo všetko správne citované. Potemkin.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219943566752001

 

2. Je sebastredný. Obklopuje sa výlučne ľuďmi neistými a bezmedzne oddanými. Napriek tomu, že tvrdí pravý opak, názory ostatných ho nezaujímajú, ich práva, potreby a problémy nevníma.

 

Je Igor Matovič zameraný iba na seba, chápajúci seba samého ako stredobod všetkého? Jednoznačne. Aha, teraz telefonujem s Merkelovou a teraz s Kurzom. Nie je podstatné o čom sme rokovali a aký bol výsledok. Vám musí stačiť, že ON telefonoval s Kurzom a Merkelovou. Náš císař pán Slnko Matovič.

 

Igor Matovic

26. mája

Dnes pri telefonáte s Angelou Merkel a potom Sebastiánom Kurzom.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219490138896588

 

Igor Matovič je úžasný, je ako novodobý Ježiš Kristus. Ak ale ide o  desiatky tisíc pracovných miest, živiteľov a živiteľki rodín, tak napriek tomu, že tvrdí niečo iné, práva a problémy iných ho nezaujímajú. Čo sa Vám nepáči? Na vás nezáleží. Sorry, produkujete iba 2% HDP. Ste brechajúce psy.

 

Igor Matovic – skrátené

14. apríla

JE KONIEC

Úprimne – prestali ma už baviť počúvať tie bludy, ako matovič ide zavraždiť slovenskú ekonomiku, lebo nechce teraz rýchlo hneď a zaraz otvoriť ďalšie zavreté obchody.

A tak som požiadal našich najfundovanejších ekonómov na IFP (Inštitút finančnej politiky) na ministerstve financií, aby vypočítali koľko by sme si teda pomohli otvorením doteraz zatvorených obchodov.

Výsledok? HDP by nám vzrástol o maximálne 2 percentuálne body. Čítate správne – dva. Keďže dnešný prepad hospodárstva je cca -30%, stále by sme zostali v mínuse -28%.

Čo to znamená? Že vás klamali. Prečo? Možno lobing záujmových skupín, možno zaslepenosť, možno len niekto má kamaráta majiteľa golfového areálu, možno len neschopnosť uvedomiť si, že existujú aj iné hodnoty v živote, napríklad ochrana zdravia a života … a možno len snaha ublížiť.

Inak – našu ekonomiku si nenakopneme nejakým rozhodnutím z Bratislavy, ale len tým, že sa čím skôr rozhodnú ľudia v zahraničí kupovať naše autá a iné naše výrobky – tam je dnes kľúč od naštartovania slovenskej ekonomiky, neklamte viac ľudí, prosím.

Keďže ekonomický prínos otvorenia obchodov sa ukázal zanedbateľný v porovnaní s rizikom s tým spojeným (zvýšené riziko nákazy a ohrozenie súčasnej výroby – karanténa firiem pri vyššej nákaze – biele flaky v treťom grafe)…

ps4. Ste perfektní, vydržte,)

#PsyBrechajúKaravánaIdeĎalej

#OdvážneÚprimnePreĽudí

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219055200343396

 

3. Jeho osobná integrita a rast sú nerozlučne spojené s ponižovaním ostatných. Pokiaľ o niekom hovorí, tak ironicky, s dešpektom. Je ako topiaci sa človek, ktorý strháva pod vodu svojho záchrancu. Jeho vzťahy pripomínajú nepretržitý boj. Nemá takmer žiadnych skutočných priateľov.

 

Pre svoj prospech neváha útočiť na občanov tohto štátu. Či už sú to „pendleri“, sestričky, či policajti. Pritom títo ľudia pracujú, alebo žijú iba niekoľko kilometrov od slovenských hraníc.  Správa sa k nim, akoby išlo o triedneho nepriateľa. Ak by mohol, tak by hádam zverejnil aj ich mená a adresy. Nevadí, že sa zakaždým ukázalo, že to bolo úplne inak.  Keď už nezlynčovať niekoho fyzicky, tak aspoň morálne. A keď už pravda vyjde najavo, tak to nie on, ale to tí druhí pochybili.

 

Igor Matovic

22. apríla

Pendler z Prievidze

Včera mi priamo riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva poskytla informáciu, že v pondelok zachytili prípad jedného pendlera z Prievidze, ktorý býva v Bratislave, robí poštára v Rakúsku … a nakazil 6 ľudí zo svojej rodiny.

Presne tak som to povedal na tlačovej konferencii, bez toho, aby som niekoho menoval menom – a ani som ho nevedel, logicky.

Dnes som sa z médií dozvedel, že nemenovaný pendler sa cíti dotknutý vyjadrením pani hygieničky v televízii.

Tak som teda zavolal naobed dotyčnému pánovi, vysvetlil som mu, že ja som komunikoval len to, čo mi hodnoverná osoba povedala … a zároveň som sa mu ospravedlnil, ak by sa ho mňou šírená info nejako dotkla. Ospravedlnenie prijal.

Rozhovor trval 17 minút a zaujímal som sa, ako to teda bolo a kde vznikol šum. Pochopil som z toho situáciu tak, že on logicky predpokladá, že sa nakazil od svokry, ktorá robí v nemocnici … ale hygiena predpokladala, že šíriteľom v rodine bol on a vírus priniesol z Rakúska. Vraj si to už s pani riaditeľkou vydiskutovali … a ja sa do toho nemienim miešať.

Každopádne prajem skoré uzdravenie všetkým nakazeným v tomto ako aj v iných prípadoch … a aj tento prípad považujem za dôkaz toho, že vírus nemáme zďaleka pod kontrolou, keďže len tušíme kto kde koho mohol nakaziť.

Dík za pochop

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219137527641527

 

Ďalší lynč spáchal na opatrovateľku. „Aký trest je podľa vás spravodlivý pre človeka, ktorý opatruje staručkých ľudí v domove sociálnych služieb a zatají, že bol napr. v Taliansku na dovolenke?“ A znovu sa ukázalo, že to bolo úplne inak.

 

Igor Matovic

13. apríla

ZLOČIN A TREST

Aký trest je podľa vás spravodlivý pre človeka, ktorý opatruje staručkých ľudí v domove sociálnych služieb a zatají, že bol napr. v Taliansku na dovolenke?

Na čo by boli dobré všetky tie manévre celého Slovenska a strádanie ľudí, ak takto trestuhodne by sme si dokázali všetko pokaziť a ohroziť život tých najbezbrannejších?

Vážme si, prosím, to, čo sa nám spoločne podarilo dosiahnuť – veď nám v dobrom závidí celá Európa – a nedovoľme si to pokaziť pár exotmi, ktorí si myslia, že stojíme zoči-voči len nejakej “obyčajnej chrípke”.

Život starého človeka je rovnako cenný ako život kohokoľvek iného. Chráňme ho o to skôr, keď vieme, ako veľmi sú teraz zraniteľní.

#OdvážneÚprimnePreĽudí

 

Hovoril som županom Drobom a nateraz vylúčili v pezinskom prípade podozrenie, že nákaza pochádza od opatrovateľky. Keďže noví klienti v týchto zariadeniach sú zväčša ľudia pochádzajúci z akejsi domácej karantény, ich najväčším ohrozením sú paradoxne ľudia, ktorí sa o nich starajú – buďme, prosím, mimoriadne opatrní. Ďakujem zároveň všetkým opatrovateľom za starostlivosť, ktorú svojim klientom venujú.

 

Jeho osočovaniu sa nevyhli ani policajti. Matovič nechal skolabovať dopravu v Bratislave, ale na vine sú policajti, ktorí zastavovali autá. Jednoduchovič – Matovič.

 

Igor Matovic

8. apríla ·

KOLÓNY

Toto (vo videu) bolo moje zadanie vedeniu Policajného zboru … a dopadlo to tak, že policajtom v teréne dali inštrukcie zastavovať všetkých. Bláznovstvo … a pán policajný prezident Lučanský má čo vysvetlovať.

Ospravedlňujem sa policajtom, keďže som pôvodne dostal informáciu, že kontrolovať všetkých bola nadpráca jednotlivcov z ich radov. Nie, robili len to, čo im vedenie prikázalo.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10218990151517216

 

Označil všetkých ľudí v krajine, ktorý s ním nesúhlasia za „múdrosráčov“, a to iba preto, že nesúhlasia s jeho názormi a rozhodnutiami. Ešte som nevidel krajinu, kde by si predseda vlády dovolil uraziť celú krajinu. Myslím, že by mohol chodiť častejšie medzi ľudí. Lenže je možné, že potom by „memečka“,  ktoré sa objavili po stretnutí so svalovcami už neboli vymyslené.

 

Igor Matovic

20.júla

Tak rád by som vám sem dal foto z toho, ako suším na slniečku pod oknom v hoteli opraté tričko, ponožky a … ale radšej nedám a zostane vám len predstavivosť

Hneď by sa mi do komentárov zbehli všetci múdrosráči slovenského sveta a súkali by svoje pohoršené “múdrosti” – ako medzinárodný škandál som jednou foto práve spáchal, ako už by som sa ako premiér mal konečne správať … atď. Jednoducho – neuveriteľné farizejské naškrobené drísty.

Premiér nemá byť strojený stroj. Myslím si. Nemá komunikovať len to, čo sa akože politicky patrí, ale aj svoje zážitky a emócie bez akýchkoľvek príkras … lenže my žijeme dobu strojenú, v ktorej ilúzia slušnosti a dobrých mravov je viac ako človek z mäsa a kostí.

Chceme byť klamaní predstieranou dokonalosťou a žiť v ilúzii správnosti. Radi sa nechávame oklamať jamkami a vôbec neriešime, že zdobia tvár verného sluhu mafie …

Našťastie nie všetci … a vás pozdravujem z postele po budíčku v strede Bruselu – v ústrety (verím) finálnemu rokovaniu o budúcnosti Slovenska a nášho spoločného EÚ domu. Držte palce

#ÚprimneOdvážnePreĽudí

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219972634398674

 

 

Igor Matovic

21.júla ·

Čím viac útokov, tým viac sledovačov,) … vitajte v tretej stovečke. Toto musí múdrosráčov strašne štvať

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219982987297490

 

4. Dokáže u druhých vyvolať pocit viny i za najmenšie pochybenie. Používa pri tom zdanlivo logické argumenty a morálne zásady, ktorými sa účelovo bráni. Sám pocit viny nepozná. Je bezchybný.

NEPOKAZME SI TO!!! Pokazili sme si to!

 

5. Zdvorilosť, ohľaduplnosť a slušnosť druhých využíva k dosiahnutiu vlastných cieľov. Snaží sa zmocniť toho, čo nemôže mať. Ich dobrých vlastností, nadania a úspechov. Zodpovedný a korektný človek sa ľahko stáva jeho korisťou.

 

Igor Matovic

19. apríla ·

Gratulujem Vám, lidičky✌️

Všetkých 11 otázok z ROZHODNI.TO, ktoré ste si odhlasovali, sme dostali do programového vyhlásenia vlády? … plus k tomu cca 500 iných výborných zmien, ktoré naši ministri do PVV presadili.

#ĽudíSmeNepodviedli

#OdvážneÚprimnePreĽudí

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219100522516422

 

6. Nepretržite kritizuje. Nikto si nemôže byť istý, že unikne jeho útokom. Dokonalosť neexistuje a on je od toho aby na to druhých upozorňoval Terčom kritiky sa môžu stať i malichernosti, ktoré s jeho odbornosťou nijako nesúvisia.

Toto nepotrebuje komentár.

 

PELLEHO INŠTRUMENTY

Mám v kancelárii pár skriniek a tie majú pár zásuviek … nuž a teraz som otvoril jednu dosial neotvorenú v “spálni” … a tu si pán bývalý premiér niečo zabudli,) … niečo napísané parúsky, niečo o bejbíz, nejaký gélik vo flaštičke, nejaké kábliky … tak, keď ho niekde stretnete, tak ho pošlite pre jeho “inštrumenty”

Trošku sa obávam otvoriť iné šuflíčky

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219193529361535

 

7. Pokiaľ jeho plány nevychádzajú, zbavuje sa zodpovednosti a zvaľuje vinu na druhých. Prehlasuje, že sa stal obeťou spiknutia neschopných, obmedzených a lenivých.

Šoférujete už celú noc, prejdete naprieč Európou a na hranici rodnej krajiny Vás zastavia, pretože si nemôžete stiahnuť aplikáciu? Na vine je Google, Apple, Illumináti, pápež a špagetové monštrum. Pritom by stačilo, ak by zverejnili link na aplikáciu na webovej stránke ministerstva. Je to tak jednoduché, ale to by v tom krízovom štábe museli byť príčetní ľudia.

Netreba sa čudovať, že sa v tej aplikácií objavila otázka ako napríklad: s kým ste si vymieňali telesné tekutiny.  Mohlo to byť veľmi zaujímavé, hlavne vo svetle posledných udalostí. Na hanbu sveta unikli osobné údaje vyše 300 000 ľudí, ktorí boli v databáze testovaných. Ešteže tam neboli údaje ich kreditných kariet a ľudí, s ktorými mali pohlavný styk. Vďaka Bohu,  že sa do samotnej aplikácie neregistroval aj sám Kollár.

 

Igor Matovic

23. mája ·

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ

RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google.

PODMIENKY: Presne tie isté, ako boli zverejnené (viď nižšie vizualizáciu), len v bode 4 cestovateľ navyše podpíše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná Apple a Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené – samozrejme – len, ak chce ísť do domácej karantény miesto do štátnej.

POZOR! Aplikácia eKaranténa sa dá stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android (do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po schválení).

KDE A OD KEDY: Zatiaľ len na hraničnom prechode BERG od 19:00 soboty, 23. mája 2020. O pridaní ďalších prechodov bude Policajný zbor postupne informovať.

PS: Od zajtra postupne spustíme možnosť odchodu zo štátnej karantény do domácej karantény – za rovnakých podmienok – čo pôvodne ani nebolo v pláne,)

#OdvážneÚprimnePreĽudí

 

8. Pokiaľ má urobiť nejaké jasné a jemu nepríjemné rozhodnutie, neučiní tak otvorene. Radšej sa stiahne do pozadia, aby sa za čas mohol stať jeho hlasným kritikom.

O všetkom rozhoduje akýsi pandemický tím ľudí, ktorých nikto nevidel a nepočul. Oni riadia tento štát. Na čo je nám premiér. Na čo je nám vláda. Nepríjemne rozhodnutia robí vždy niekto iný, než Matovič.

 

Igor Matovic

6. apríla

Na ceste domov … po dni, kedy sme prijali ťažké rozhodnutie. Viem, nie je populárne pre mnohých. Viem, že mi to mnohí, aj naši voliči, spočítajú a mnohí politici ho budú voči mne zneužívať.

Napriek tomu za týmto rozhodnutím stojím.

Prečo? Lebo o ňom rozhodla epidemologická a imunologická špička Slovenska. Lebo si nemôžeme dovoliť žiaden risk … lebo chrániť životy ľudí je moja absolútna priorita a som ochotný pre ňu stratiť aj posledného voliča.❤️

#OdvážneÚprimnePreĽudí

#SteÚžasníVydržte

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10218974362682505

 

9. V prípade úspechu nezabudne zdôrazniť, že na ňom má zásluhu predovšetkým on. Pochvala a povzbudenie spolupracovníkov sú mu cudzie.

Obávam sa, že táto otázka nie je použiteľná. Alebo si myslíte, že táto vláda v niečom dosiahla reálny úspech? Ale samozrejme, že sa kvalifikuje. Veď on je ten vyvolený, jediný v republike, ktorý háji našu slobodu pred vôľou jeho pandemickej komisie, ktorá „riadi“ tento štát.

 

    Igor Matovic

19. septembra o 9:30 Za včerajšok máme opäť nový rekord. Tvrdošín 30, Námestovo 27, atď.

…skrátené

Ak sa rozhodneme pre maximálnu opatrnosť a zodpovednosť, budeme si žiť relatívne slobodne napriek pandémii. Ak v nás zvíťazí nezodpovednosť, sami sa o slobodu pripravíme … a ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie.

#ÚprimneOdvážnePreĽudí

SLOBODA JE ZODPOVEDNOSŤ

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220440634538385

 

Nepokazme si to. Potom už ujo Matovič nebude držať na uzde bubákov z pandemickej komisie. V tomto je Matovič rozhodne geniálny. Aj ten najväčší priekak dokáže podať tak, že jeho veriaci, ho považujú za spasiteľa, ktorý ich zachránil. Nenapadá ma iná metafora ako to, keď sa Vám niekto vykáľa do dlaní a vy sa mu ešte poďakujete, že je to ešte teplé…

 

Igor Matovic

16. septembra o 9:17 ·

NEVESTY, DOBRE BUDE   

Dnes na vládu idem so zaujímavým návrhom, ktorý zásadným spôsobom zmení strašidlo 30 hostí na hostine života. Držte palce

#ÚprimneOdvážnePreĽudí

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220418455383920

 

10. Trvá na okamžitých odpovediach na svoje otázky. Druhým dáva neustále najavo, že musia byť dokonalí, nesmú meniť názor, musia všetko vedieť. Vlastné názory, chovanie a pocity pritom pružne menia.

Toto je asi jediná vec, v ktorej je konzistentný. Jeho názory a chovanie sú pružné ako žuvačka. Keď vyťahoval kauzy na druhých politikov, okamžite požadoval odpoveď. Keď sa riešila Dankova, alebo Kollárova diplomovka požadoval odstúpenie. Ak ide o jeho diplomovku, alebo Pavlínkine zmenky, tak je všetko v poriadku. Igor môže.

 

11. Je majstrom v umení klamstva. Ak ho upozorníte na rozpor, kategoricky poprie, že by zmenil názor a ešte Vás obviní, že ste ho nesprávne pochopili. Pravdepodobne si ani neuvedomuje, ako často klame. Neznamená to však, že si to nikdy neuvedomuje.

V manipulácií je Matovič naozaj majstrom. Keď jeho pandemická komisia zavrela hranice, avšak nepostrehla, že existujú aj ľudia, ktorých živobytie závisí na dennodennom dochádzaní za prácou za hranice krajiny. Matovič sa znova štylizoval do pozície ich záchrancu. Rovnako ako pri svadbách, keď znovu statočne zakročil proti zlovôli pandemickej komisie. Jeho fanklubovo mu za to tlieska a zbožňuje ho.

 

Igor Matovic

25. mája ·ČESKO-SLOVENSKO revival 

Práve som dovolal s Andrejom Babišom … a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény – a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.

 + =VL

To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)

#OdvážneÚprimnePreĽudí

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219480387652813

 

12. Forma je pre neho dôležitejšia než obsah. Zakladá si na svojom vzhľade, kondícií a vonkajšom efekte.

Poznáte ten typ politika, ktorý so sebou nosí špáradlá na zuby? Úsmev, aj keď falošný, musí byť dokonalý. Na ľudí to funguje. Lícne jamky, oblek, atď.. Takýto popis sa skôr hodí na mladého Šeligu. Modré oči, kravata, ale žiadne srdce, alebo obsah. Ideálny mandžuriánsky kandidát.

Igor Matovič je však iný. On to dáva na sedláka, ktorý si fotí spotené ponožky pod stolom. Matovič sa prezentuje svojským spôsobom jemu vlastným. Číny na fotke s veľvyslancom, tie isté číny na výlete v prírode, selfíčka na zábradlí a všetky tie ostatné fotečky, ktoré sme už spomínali, no obsah, ktorý by z neho spravil štátnika nemá žiadny.

 

13. Neznáša, aby ktokoľvek žartoval na jeho účet, kritizoval ho, alebo mu dokonca niečo odmietol. Dokáže popierať i jasné fakty. Kritika v ňom vyvoláva neistotu a úzkosť, ktoré potom zakrýva jedovatými a uštipačnými poznámkami.

To mu musíme nechať, Matovič sa rád prezentuje ako taký šašo. To je štýl jemu vlastný. Uj, ale aký bol zrazu jedovatý, keď sa ho pýtali na zmenky. Kto videl jeho tlačovku, tak už vie, že na vine je Fico a Pellegríny.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220406213357877

 

14. Ak mu dochádzajú argumenty, uchyľuje sa k teatrálnym posmešným gestám a opovržlivým grimasám.

Igor Matovic

12. septembra o 12:14

Tenisôčky moje, čo strašný škadál spôsobili, dnes sa do hôr za odmenu pobrali,) … nech nezostanú zahanbené v kúte,))

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220387359006530

 

Igor Matovic

13. septembra o 0:19 ·

Internety vyštengrované, môžme ísť spať. Bruu,)

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220391782237108

 

 

Igor Matovic

29. júna ·

V týchto pohnutých časoch je evidentne najbezpečnejšie byť v politike bez akéhokoľvek diplomu

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219793536361335

 

15. Je majstrom v používaní „dvojitej väzby“ (double bind). Ide o paradoxnú komunikáciu, pri ktorej sú dve navzájom si odporujúce správy vyslovené tak, že keď vyhoviete jednej, nevyhoviete druhej. Vyčíta Vám napríklad, že ste v obore nevzdelaní, a keď sa od neho chcete dozvedieť viacej, odpovie: „To je zbytočné, aj tak by ste to nepochopili.“ Nech urobíte čokoľvek, je z Vás hlupák.

Keď Vás napadne vhodný príklad píšte, doplníme….

 

16. S diskusiou súhlasí len vtedy, pokiaľ si je istý, že z nej vyjde ako víťaz. Ak sa dostane do úzkych, odíde, alebo neomalene mení tému rozhovoru. V strachu z prehry neváha siahnuť ku skrytým hrozbám.

Áno, keď Matoviča pritlačia k múru začne sa vyhrážať ako to spravil v odkaze „svalovcom“. Premiér krajiny sa vyhráža svojim občanom. Keď však išli štrajkovať autodopravcovia pri kauze mýty pre Skytoll tvrdil, že na to majú nielen právo, ale aj dôvod. Ale to je celý on šašo Matovič s gumenými zásadami.

 

Igor Matovic

24. mája

ODKAZ SVALOVCOM  – skrátené

To znamená – ak sa zajtra ráno rozhodnete blokovať diaľnicu, ako sa vyhrážate, absolútne nič si nepomôžete – respektíve – len a len ublížite nevinným ľuďom, ktorým znepríjemníte život, lebo im znemožníte byť načas v práci.

Pre istotu ešte raz a lopatisticky – jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné – ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšlať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie.

Rovnako blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách. Nemôže si viac niekto myslieť, že obmedzovaním slobodného pohybu iných a braním si za rukojemníkov nevinných ľudí, bude beztrestne získavať pre seba akékoľvek výhody.

Vážim si, že sa od blokády diaľnice dištancuje Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST), ktorých športovci patria medzi svetovú špičku – a rovnako väčšina slovenských fitiek.

ps2. Ak ktokoľvek po vyššie napísanom bude napriek tomu blokovať diaľnicu, nebude za tým úprimný záujem pomôcť fitkám, ale záujmy niekoho iného z pozadia – koho, si je veľmi ľahké domyslieť.

ps3. Dík za pochop. Neberte to v zlom, ale v mene Slovenskej republiky, ktorú reprezentujem, považujem za dôležité ľuďom na Slovensku, ktorých záujmy máme chrániť, odkázať, že sa nenecháme akokoľvek a kýmkoľvek vydierať. Peace

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10219473064509739

 

Pretože sme už dospeli ku zhode v 15 otázkach nemusíme už ďalej pokračovať a čaká nás vyhodnotenie.

17. Svoje žiadosti neformuluje jasne, ale radšej okľukou, tak aby na základe vynútenej odpovede druhého mohol dospieť k záveru sám

18. Vadia mu ľudia v okolí, ktorí si dobre rozumejú. Rozoštváva ich. Nesúlad a podozrievavosť sa pritom šíri plíživo. Býva ťažké určiť odkiaľ vlastne prichádzajú.

19. Vyhýba sa priamemu kontaktu, odkazy necháva vybavovať „svojimi“ ľuďmi. Miesto osobného rozhovoru radšej telefonuje, píše alebo komunikuje prostredníctvom médií.

20. Napriek tomu, že nie je v obvyklom zmysle slova stranícky, stráni sa, rozdeľuje, aby ľahšie panoval.

 

Hodnotenie:

5 a menej bodov: znamená, že je voliteľný, môže zastávať vedúce funkcie, bez toho aby bol bezprostrednou hrozbou pre svoje okolie. Jeho excesy v chovaní sú skôr ojedinelé a náhodné. Je schopný podriadiť svoje záujmy záujmom celku. Pri správne vedenej skupinovej terapii je reálna šanca na uzdravenie a dosiahnutie plnej funkčnej schopnosti.

15 a viac bodov zhody: Ide o nebezpečného manipulátora s hlbokou osobnostnou poruchou. Je nevoliteľný a k zastávaniu riadiacich funkcií úplne nevhodný. Má ničivý vplyv na medziľudské vzťahy a fungovanie tímu. Celok vždy podriaďuje svojim záujmom. Pokusy o liečbu spravidla zlyhávajú. Tento typ psychopatológie vyžaduje maximálnu zdržanlivosť a ohľaduplnosť. Prognóza je neistá.

 

Tak a máme to za sebou. Prognóza Igora Matoviča je neistá, pokusy o liečbu spravidla zlyhávajú. Igor Matovič je nebezpečný manipulátor s hlbokou osobnostnou poruchou. Trefne to celé zhrnul jeden hlas z ľudu:

„Keď mi kamarátka pred voľbami povedala-hodím to Matelkovi, aspoň bude sranda-pomyslela som si svoje. Ale že to bude taká život ohrozujúca skutočnosť a tragikomédia, s tým hádam nikto nerátal. Nie ste manažér, možno „magister“, ale určite niečo nie je s vami v poriadku. Vykašlite sa na detektor lži a urýchlene vyhľadajte odbornú pomoc  ! P. S. nepokaztetoešteviac “

Ale pozor, Matovič nie je hlúpy. Je rozdiel byť hlupákom a byť hlúpym. V niektorých veciach je Matovič priam geniálny. Iné si zase kúpi v marketingovej agentúre. Avšak hranica medzi genialitou a šialenstvom je veľmi tenká. Všetci sme nejakí a svet by bol bez ľudí, ktorí nespĺňajú masovú normu omnoho chudobnejší.

Smrteľné nebezpečie však spočíva v tom, ak sa takýto psychopat dostane k moci. Jedným zo základných znakov psychopatov je chýbajúca empatia. To im umožňuje nehľadieť na následky svojho konania a vedia ľahko manipulovať s ľuďmi. Sú to majstri klamstva. Sú to práve tieto vlastnosti, ktoré sú dôvodom, prečo ľudí s takýmito sklonmi často objavujeme na vedúcich funkciách a hlavne v politike.

Dobre viete, že ak čítate prejav z papiera, výsledný efekt je slabý. Chýba emócia. Profesionáli, ako napríklad Richard Stanke to vedia. To je aj dôvod, prečo sa na tribúny vyberajú väčšinou herci. Ide iba o to vzbudiť emóciu, show, divadlo. A s klamstvom je to to isté. Tí najlepší klamári, Vám rovno do očí a s kľudným svedomím dokážu povedať akúkoľvek lož. Ich tajomstvom je, že keď klamú, musia sami uveriť tomu, že to čo hovoria je pravda.

 

Tu je 7 charakteristických vlastností psychopatologických osobností. Pri troch a viac zhodách sa majte na pozore! Koľko z nich spĺňa Matovič už nechám na Vás.

 1. Pravidelne porušuje, alebo naopak zákon vychvaľuje.
 2. Neustále klame a podvádza ostatných.
 3. Je impulzívny a neplánuje veci dopredu.
 4. Môže byť náchylný k agresivite a násiliu.
 5. Prejavuje malý ohľad vo vzťahu k bezpečnosti ostatných.
 6. Je nezodpovedný a neplní si finančné záväzky.
 7. Necíti výčitky alebo vinu.

 

Záverom chcem spomenúť jednu štúdiu, ktorá vznikla ešte za minulého režimu. Mám dojem, že psychológ, ktorý ju napísal sa volal Gejza Dobrotka a pojednávala o mentálnych subnormách.

Medzi osobami, ktoré sú takzvane normálne a osobami, ktoré potrebujú hospitalizáciu v psychiatrickej liečebni je veľká šedá zóna. Charakteristickým znakom osôb s takouto mentálnou subnormou je, že im chýba sebareflexia. Ak sa pozrieme na súčasných politikov, alebo niektorých predsedov politických strán, tak hviezdna rota v Superstar na tom bola ešte pomerne dobre. Sulík  oblizoval mikrofón, Danko bozkával výložky a Kollár chcel na semafore bozkávať niečo iné. Neustále sa prezentujú v absolútne protichodných rozporoch medzi ich tvrdeniami a konaním. Človek až žasne akých cirkusantov si ľud dokázal zvoliť. Ako ďalší level tejto fantazmagórie by som navrhol aby ľudia do parlamentu mohli voliť priamo porno herečky ako Cicciolinu v Taliansku, alebo masových vrahov ako bol Kajínek, odsúdení za dvojnásobnú vraždu a pokus o vraždu, inak populárna celebrita v Čechách.

Dobrotka zistil, ešte jednu vec a to, že intelekt je podriadený osobnosti. Preto takýto jedinci môžu mať vysokú inteligenciu, ale ich osobnosť, definovaná v mentálnej subnorme ju riadi.

A posledná vec, ktorú zistil, a ktorou si aj dosť zavaril bolo, že mentálna subnorma sa vyskytuje najviac v najvyšších politických funkciách a to v desiatkach percent.

Malý bonus na záver. Ak ste si mysleli, že to je zlé, tak je to horšie. Pretože aby sa táto kikimora dostala k moci, tak sa Matovič neváhal spojiť ani s nebezpečnou sektou. To je tak, keď niekto vykrikuje, že zase chce prevziať moc. Ale do očí Vám bude tvrdiť, že to so Slovenskom a so slovenskými kresťanmi myslí dobre.

Tu je link:

https://www.facebook.com/namor.lecnam/posts/10223820249360047

 

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Mancel

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 7

Celkové hodnotenie: 14.03

Priemerná čítanosť: 7471

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Premiér varuje: "4450 ľudí odchádzalo z testovania s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak!" Až 5 z 6 reálne pozitívnych ľudí odchádzalo domov s negatívnym certifikátom a sú voľní. Zrejme sa budú správať rizikovejšie

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto: fb Igor Matovič)   Hoci sa premiér Igor Matovič potešil výsledkom z testovania v piatok, predsalen jedna vec ostala visieť…

  V Česku pribudlo rekordných 15 252 nakazených

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   České laboratória v piatok odhalili 15 252 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových nakazených tak prvýkrát prekonal hranicu 15-tisíc…

  Dvojicu zadržaných v rámci akcií Terra a Zemepán zobrala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do väzby

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb -…

  V talianskom Neapole sa konali protesty proti nočnému zákazu vychádzania

  0icon

  Neapol 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno, Mauro Scrobogna)   Stovky ľudí v juhotalianskom meste Neapol protestovali od piatka večera až do skorých sobotných ranných hodín…

  Tábor bezdomovcov len pár metrov od vchodu na Úrad vlády – scifi? Škandál? Ale kdeže, len celkom normálna slovenská realita. Čo to hovorí o tomto štáte?

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok,Martin Baumann, Pixabay, TASR-Pavol Zachar)   Kam sa dostalo Slovensko za pol roka od volieb? Akú autoritu má táto vláda…

  Volebný tribunál potvrdil za víťaza prezidentských volieb v Bolívii Luisa Arceho

  0icon

  La Paz 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita, SITA/AP-Marcos Brindicci)   Najvyšší volebný tribunál (TSE) v Bolívii potvrdil v piatok miestneho času na základe oficiálnych výsledkov…

  USA a Európska únia naštartovali bilaterálne fórum venované otázkam Číny

  0icon

  Washington 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta, TASR/AP-Francois Lenoir)   Spojené štáty a Európska únia naštartovali v piatok "bilaterálny dialóg" venujúci sa záležitostiam spojeným s…

  Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania, sú však aj výnimky

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do…

  Novinárske organizácie sa obávajú že tridsať televíznych staníc v strednej a východnej Európe bude pod čínskym vplyvom, potom čo ich získal český oligarcha Peter Kellner

  0icon

  Praha 23. októbra 2020 (HSP/Foto:HSP)   Vaša akvizícia bude mať veľký vplyv na mediálne prostredie v piatich štátoch, mali by ste sa preto zaviazať k…

  Figeľ: Niet ľudsky zrozumitelnejšieho obrazu Trojice Boha Otca, Syna a Ducha Svätého spojených v láske, ako je obraz našich rodín - otca, mamy a dieťaťa spojených tiež láskou

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:Ján Figeľ Facebook)   V utorok prekvapil pápež František takmer celý svet. V dokumentárnom filme pod názvom "František" vyjadril podporu registrovaným…

  TopDesať

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

  0 icon

  Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia.  1. Nikdy nemajú prestávky na WC

  Tajná uzavretá skupina Bilderberg (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o tajuplnej skupine, ktorá podľa zástancov konšpiračných teórií ovláda svet. Aké sú o nej známe fakty? Aj o tom sa v rámci druhej časti článku budeme rozprávať. Skupina Bilderberg bola založená v roku 1954 a svoj názov dostala podľa holandského hotela, kde sa jej účastníci prvýkrát…

  Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to. Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o…

  Čo sa stane, ak sa z tvojho života vytratí spodná bielizeň?

  0 icon

  Pre mnohých z nás je nosenie spodnej bielizne rutinou, ktorá je takmer ako dýchanie, a predstava, že by ju nenosil a chodil si po svete "na ostro", by sa mohla zdať zvláštna. V skutočnosti by si mohol skutočne vyťažiť výhody, keď sa rozhodneš prestať nosiť túto časť oblečenia. O aké výhody ide a…

  Vo svete IT

  Bobkeys začal s veľkým výpredajom licenčných kľúčov pre Windows 10

  0 icon

  Windows 10 Pro za 12,45€, či Office 2019 za 34,24€ – znie to ako nedosiahnuteľný kauf roka, ale v e-shope bobkeys.com ide o akciovú ponuku, vďaka ktorej môžete aktualizovať svoj počítač, aby ste mali v ňom ten najnovší software. Windows a Office licencie sú stále medzi najpredávanejšími položkami na digitálnom…

  Planéty, podobné Zemi, môžu mať svojho vesmírneho ochrancu. Čo to znamená?

  0 icon

  Najväčšia planéta v našej Slnečnej sústave, Jupiter, sa často pokladá za najväčšieho pomocníka Zeme. Už dlho pomáha odkláňať nebezpečné asteroidy, ktoré by sa mohli dostať do našej Slnečnej sústavy a ohroziť našu planétu, píše portál Earthsky.org. Aký je prípad iných sústav? Je možné, že by mohli mať potenciálne obývateľné planéty, podobné Zemi,…

  Multifunkčný LED projektor s Full HD rozlíšením VIVIBRIGHT F40UP je momentálne dostupný v neodolateľnej zľave

  0 icon

  Ak nie si denným používateľom televízie a rád si vychutnávaš filmy na naozaj veľkej obrazovke, máme pre teba jeden skvelý tip na kúpu, ktorý by si rozhodne nemal prehliadnuť. LED projektor VIVIBRIGHT F40UP s Full HD rozlíšením je totižto nie len skvelým pomocníkom do kancelárie, ale bohate postačuje aj na…

  Stanú sa masívne vesmírne krížniky realitou? Boj v ďalekej budúcnosti bude prebiehať na obrovské vzdialenosti

  0 icon

  V minulom článku sme sa pozreli na dvojicu vedcov, ktorí nám priblížili podobu vesmírneho konfliktu v blízkej budúcnosti. Podľa ich teórií nás nečaká žiadna dramatická bitka, ktorá by sa podobala na tie zo sci-fi filmov. Vesmírny boj by prebiehal veľmi pomaly a strategicky, s možnou dohrou dole na Zemi. Čo…

  Išlo o planý poplach? Nová štúdia naznačuje, že v atmosfére Venuše nie je prítomný „podpis života“

  0 icon

  15. septembra obletela svet informácia ohľadne nájdenia „podpisu života“ v atmosfére planéty Venuša. Vedci konkrétne objavili plynný fosfín, kde by akýkoľvek fosfor mal byť v oxidovanej forme,  pričom v súčasnosti nie sú známe abiotické výrobné spôsoby v atmosfére, oblakoch, povrchu a podpovrchovej atmosfére Venuše. Inými slovami, podľa našich aktuálnych vedomostí,…

  Armádny Magazín

  Pilot amerického letectva prehovoril o tajných výcvikových súbojoch so stíhačkami MiG-23

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - V Spojených štátoch sa vykonávali tajné výcvikové vzdušné súboje so sovietskymi stíhacími lietadlami. O svojich dojmoch prehovoril účastník týchto cvičení, ktorý pilotoval F-15 a postavil sa proti MiG-23. &nbs

  USA by chceli vybaviť hypersonickými raketami všetky svoje torpédoborce

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - Námorníctvo Spojených štátov plánuje vybaviť všetky svoje torpédoborce nadzvukovými zbraňami, píše o tom Defence News s odkazom na Roberta O'Briena, bezpečnostného poradcu amerického prezidenta.

  Ruský analytik Chazin: „Putin začne po voľbách v USA zariaďovať čistky ruských elít“

  0 icon

  Rusko, 24.október 2020 (AM) - Putin usporiada „puč“ medzi elitami, aby zabezpečil ekonomický rast v krajine, uviedol ekonóm Michail Chazin. Čistenie sa podľa neho začne po voľbách v USA. Podľa Khazina je nedostatok ekonomického rastu v Rusku jedným z kľúčových problémov, ktoré sa hlava štátu teraz s ťažkosťami snaží vyriešiť. Existujú

  SÝRIA : Čo urobí prezident Asad s 500 väzňami "made in USA" ktorých zadržiava?

  0 icon

  Sýria, 23.október 2020 (AM) - Východosýrsky odboj zasiahol! Pred dvoma týždňami skupina zverejnila video, ktoré zachytáva reprodukciu raketového útoku na americkú základňu al-Tanf a stále tvrdí, že jej akcie sa budú prelínať s akciami kmeňových armád zložených z tisícov ľudí bojujúci

  Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať - chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

  0 icon

  Indonézia, 23. október 2020 (AM) - Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uvied

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA