Ako Kollárová kauza odhalila skutočný charakter protikorupčnej koalície.

V uplynulom týždni Slovenskom otriasla ďalšia plagiátorska kauza. A ako na potvoru, zase sa jedná o pochybne získaný titul predsedom národnej rady. Tento krát to však už nie je Andrej Danko, ale najznámejší slovenský ochranca “tradičnej” rodiny, Boris Kollár.

Na obranu svojho koaličného partnera, už krátko po vypuknutí kauzy, pribehol aj sám Igor Matovič. Náš premiér síce považuje jeho počínanie za problém, no nie natoľko, aby ho čo i len požiadal o vyvodenie osobnej zodpovednosti. Zdôvodnil si to veľmi, elegantne. Nebolo by údajne fér, keby došlo k potrestaniu Mgr. Kollára, keď po Slovensku môžu pobehovať ďalší ľudia, ktorí získali svoj titul nečestne. To by podľa morálneho akrobata Matoviča nebola spravodlivosť, ale lynč.

Svojím vyjadrením (okrem toho, že je to neskutočný nezmysel) však poprel sám seba, aj svoje predvolebné sľuby. Pri Dankovi totižto požadoval odvolanie predsedu NR SR a všade okolo seba chŕlil oheň a síru. Jeho vysvetlenie tohto novodobého osvietenia, je až prekvapujúco úprimné. Matovič sa priznal, že viacej ako Dankov titul ho zaujímalo povalenie vtedajšej vlády. Toto však už pravdaže neplatí, keďže v súčasnej vláde sedí aj on.

Borisova obhajoba pred poslancami OľaNo.

Aby sa nepovedalo, tak si poslanecký klub OľaNo zavolal Kollára nasledujúci pondelok na “koberček”. Vďaka úprimnosti niektorých poslancov, sme sa však všetci dozvedeli v akej atmosfére sa celé „grilovanie“ nieslo.

Ohromná zábava, akú Boris dokázal navodiť na vypočutí, presvedčila celý poslanecký klub OľaNo, že ho vlastne nie je ani za čo odvolávať. Zázračne tak do bodky prebrali názory svojho vodcu, ktoré deklaroval predchádzajúci týždeň na tlačovke. A tak dokázali Matovičovi poslanci, že kým niektorým z nich absolútne chýba odbornosť (čo určite nie je prípad Joža Pročka, ktorý mal ako dedinský poslanec na starosti odbor životného prostredia ), tak nezávislosť v samostatnom rozhodovaní chýba pre zmenu úplne všetkým.

Na tlačovke sa, ako ináč, vyjadril aj premiér. Pokúsil sa dotiahnuť do dokonalosti svoju obhajobu nemorálneho správania titulovaného predsedu NR SR. Však názorovú integritu si treba za každú cenu udržať.

Kollár podľa neho nebol jediný, ktorý pochybil a za jeho podvádzanie môže aj školiteľ, oponent, školstvo a dokonca celý štát. Človek sa nestíha čudovať, čo sa to v radoch slušnokratov deje. Najskôr sme tu mali prezidenta, ktorý sa pochybným spôsobom dostal k cudzím pozemkom a teraz predsedu parlamentu, ktorý sa pochybným spôsobom dostal k titulu. Ešte že v obidvoch prípadoch išlo o akési neurčité zlyhanie štátu a nie zlyhanie našich najvyšších ústavných činiteľov.

Vzniknutý problém chce preto premiér riešiť vcelku originálnym spôsobom. Kollára necháme tak, no preveríme spätne všetky diplomové práce a podvodníkom ich následne odoberieme. Však podvádzať sa predsa nesmie. Ak teda nie ste členom súčasnej koalície. Spracovať takýto návrh však bude krajne problematické. Podľa právneho experta OľaNo, pána Vetráka, dokonca protiústavné. To však nie je problém Igora Matoviča. Vypracovať návrh majú podľa neho ministerka spravodlivosti (Za ľudí) a minister školstva (SaS).

Akousi pomyselnou čerešničkou na Matovičovej tlačovke, bolo jeho pohoršenie nad nemenovaným poslancom opozície, ktorý mal údajne zaplatiť svojej milenke potrat. S témou to síce nemalo nič spoločné, ale koniec koncov to úplne zapadalo do mentálneho kontextu tlačovej besedy. Je prinajmenšom úsmevné, keď premiér, ktorý v minulosti predložil tak populistickú zmenu zákona o interupciách, že za ňu nemali problém s úsmevom na perách zahlasovať aj liberáli, chce zrazu za navádzanie na potrat udeľovať trest smrti. Len ďalší úbohý pokus ako odviesť pozornosť od nepríjemnej témy.

Čo majú za lubom?

Zaujímavú hru rozohrali aj ďalší dvaja koaličný partneri. SaS a Za ľudí nepodporili Matoviča v jeho drakonickom snažení a dokonca vyzvali Kollára aby odstúpil. Obe strany patria do liberálno-pravicových ideových vôd tak isto ako strana SPOLU, ktorá spolu s Miroslavom Beblavým túto kauzu ozvučila a dostatočne rozmazala. Čo majú tieto strany za lubom? Jedná sa o útok na Matoviča cez Kollára? Kým má totižto OľaNo za chrbtom stranu Sme rodina, len ťažko môžu tieto dve pidistrany na premiéra nejako vážnejšie zatlačiť.

Matovič sa niekedy správa ako odtrhnutý z reťaze a menší dohľad by mu určite neuškodil. Je však dosť možné, že sa jedná len o ďalší pokrytecký spôsob, ako na úkor kolegovej kauzy získať politické body. To si myslí aj premiér. Či za odstúpenie Kollára zahlasujú aj niektorí poslanci od liberálov, sa pravdepodobne dozvieme už tento týždeň, keď zasadne vláda, aj národná rada.

Mal by magister Kollár odstúpiť?

Nalejme si čistého vína. Boris nie je jediný, ktorý získal titul pochybne. Všetci minimálne tušíme, že získať titul, keď máte peniaze, zázemie, či tie správne kontakty a názory určite nie je až taký problém. Zaujímavé zistenia v tomto smere pravidelne prináša aj Ľuboš Blaha. Kollár by však mal byť potrestaný tak ako aj ostatní podvodníci, na ktorých sa príde. Však keď niekoho chytia pri pašovaní heroínu cez hranice, tak ho nepustia len preto, že ďalší pašeráci sú zatiaľ na slobode.

Taktiež si treba priznať, že pochybne získaný titul nie je tá najväčšia škvrna na minulosti majiteľa Sme rodina. Kontakty s rôznymi mafiánmi, Kočnerom, Zsuzsovou, či neplnoletou chovankyňou resocializačného centra. Všetky tieto informácie, ktoré by dokázali nejedného politika poslať do zabudnutia, zdá sa Kollárových voličov veľmi nezaujímajú. Pochybujem preto, že nejaké plagiátorstvo spôsobí prepad jeho preferencií.

K odvolávaniu však nakoniec môže dôjsť, keďže “pellegrinovci” sa nechali počuť, že sa podpíšu pod zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Borisa Kollára. Od najmladšej strany s najstaršími tvárami je to pokrytecké, no zároveň aj logické. Prečo pokrytecké? Pretože keď raz podržíte jedného predsedu parlamentu, tak by ste za to isté nemali druhého odvolávať. Prečo logické? Nuž pretože je v ich najvyššom záujme posilniť rozpory medzi koaličnými stranami. A ako čerešnička na torte pôsobí fakt, že čím dlhšie sa v tejto kauze bude koalícia máchať, tým viacej sa odkryje ich skutočný charakter a zmaže sa z nich to falošné pozlátko mravnosti a transparentnosti, aj medzi širokými masami.

Áno. Žijeme v pokrivenej dobe, v ktorej tí najagresívnejší hulváti majú plné ústa slušnosti. V dobe, kde sa čestné tituly rozdávajú kadejakému zahraničnému politikovi, či papalášovi. Aj napriek tomu si však myslím, že by Borisa mali čo najskôr odvolať. Nie preto, že mu prišli na podvodne získaný titul. Aj keď je to obrovská hanba, na ktorú sa nedá nájsť rozumná výhovorka. Je však závažnejší dôvod, prečo ho odvolať.

Celý čas sa totižto prezentuje ako ukážkový vlastenec, ktorému leží na srdci len blaho Slovenska a Slovákov. Minulý týždeň však kvôli svojej kauze neotvoril v parlamente schôdzu, na ktorej sa malo preberať Sulíkové “kilečko”. Uprednostnil tak svoje vlastné záujmy nad záujmami Slovenska. Nie že by Sulíkov návrh slovenskú ekonomiku zachránil, ale v momentálnej situácii sa každá pomoc cení.

Mgr. Kollár tak ukázal, že je rovnako odvážny ako premiér Matovič, ktorý v prvý deň obhajoby Programového vyhlásenia vlády zabránil opozícii akokoľvek reagovať a ďalšie štyri dni do parlamentu skoro ani nepáchol. Je až paradoxné, že tí najväčší opoziční kritici všetkého a všetkých, sa po presune do koalície tak panicky boja kritiky na svoju osobu.

Strhávanie masiek začína.

Aktuálna kauza s titulom Borisa Kollára nie je až taká podstatná ako ostatné problémy, ktoré dnes Slovensko sužujú. Krásne však odhalila podstatu viacerých parlamentných strán. Boris Kollár sa roky hrá na najväčšieho ochrancu Slovákov. Teraz však celému národu ukázal, že budúcnosť Slovákov ho trápi len dovtedy, kým je jeho vlastná budúcnosť v suchu. Je dokonca tak pevne prilepený k svojej súčasnej stoličke, že radšej odíde z vlády, než by ju mal prenechať niekomu inému.

Táto kauza je najväčšou ranou práve pre Igora Matoviča. V plnej kráse odhalila jeho pokrytecký prístup ku kauzám opozície a koalície a jeho skutočné zámery odhaľovať a trestať korupciu len vtedy, keď sa mu to hodí. Vďaka jeho dvojitému metru čím ďalej, tým viacej pripomína rozdvojenosť slávnych románových postáv Dr. Jeckylla a pána Hyda z pera Roberta L. Stevensona.

No a moralizátori od liberálov typu Dostála, síce hromžia nad Kollárom, no či ho odvolajú je zatiaľ otázne. Zdá sa teda,  že im plagiátor na poste predsedu národnej rady až tak nevadí. Hlavne že im vadí Mgr. PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. na poste predsedu výboru pre ľudské práva natoľko, že sú ochotní porušiť aj základné pravidlá morálky, etiky a slušnosti, aby zabránili jeho vymenovaniu.

Od volieb nám ubehli síce ešte iba štyri mesiace, no už teraz je jasné, že si Slováci svojimi protestnými hlasmi opäť hrozne nabehli. Ako sa hovorí, dostali sme sa z dažďa pod odkvap. Držme si preto klobúky. Tá pravá “zábava”, ešte len začína.

PODPORTE JEDINÉ NEZÁVISLÉ MÉDIUM
Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Siničák

O AUTOROVI

Hrdý Slovák pracujúci v obore manažmentu kvality a žijúci na juhu stredoslovenského kraja.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 9

Celkové hodnotenie: 21.73

Priemerná čítanosť: 2825

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

Nastala chyba pri prenose, skúste obnoviť stránku

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Okresná rada SNS Nitra prijala odvážne rozhodnutie pred snemom SNS

  0icon

  Nitra 14. augusta 2020 (HSP/Foto:Facebook-Slovenská národná strana)   Dňa 10. augusta 2020 zasadala Okresná rada SNS Nitra, ktorá prerokovala reformné opatrenia v súvislosti s najhorším…

  SHMÚ vydal na piatok výstrahu prvého stupňa pred búrkami na väčšine územia Slovenska

  0icon

  Bratislava 14. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na piatok 14. augusta výstrahu prvého stupňa pred búrkami na väčšine územia Slovenska,…

  Z vyše 100.000 odpisov z registra trestov malo záznam 1551 pedagógov

  0icon

  Bratislava 14. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zo 113.378 odpisov z registra trestov, ktoré spracovala v ostatných mesiacoch Generálna prokuratúra (GP) SR malo 1551 žiadostí pozitívny…

  Fico odsúdil násilie voči demonštrantom v Bielorusku, ale aj všade vo svete. „V slávnych demokratických krajinách ako Francúzsko či Španielsko je bežné, že vás na nepovolených protestoch zmlátia ako žito“

  0icon

  Bratislava 14. augusta 2020 (HSP/Foto:SITA/AP Photo)   Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD sa vo štvrtok na tlačovej konferencii vyjadrili ku kauze prominentného právnika, ktorý v súčasnosti…

  Západ nedokáže urobiť nič ani v prípade, ak by Moskva anektovala Bielorusko

  0icon

  Minsk 14. augusta 2020 (HSP/Foto:TASR/AP)   Ukrajinské analýzy sa prikláňajú k tomu, že ak by sa Rusko rozhodlo riešiť z pozície sily aktuálne problémy v…

  "Zaplatíte draho": Pompeo varoval Lavrova pred ponúkaním odmien za zabitie amerických vojakov

  0icon

  Praha 14. augusta 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek, Pool)   Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo v stredu vyhlásil, že varoval svojho ruského kolegu Sergeja Lavrova,…

  Štátna tajomníčka Ingrid Brocková prijala ruského veľvyslanca Alexeja Fedotova

  0icon

  Bratislava 14. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Ingrid Brocková)   Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa v rámci série dlhodobo plánovaných…

  Francúzsko zaznamenalo rekordný prírastok nákazy koronavírusom

  0icon

  Paríž 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/The Canadian Press-Graham Hughes)   Francúzsko vo štvrtok zaznamenalo ďalší rekordný denný prírastok prípadov nákazy novým koronavírusom od májového ukončenia celoštátneho…

  Netanjahu: Dohoda zo SAE je začiatkom novej éry vzťahov s arabským svetom

  0icon

  Jeruzalem 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Abir Sultan)   Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil štvrtok za "historický deň" v súvislosti s ohlásením dosiahnutia dohody o normalizácii vzťahov…

  Zamestnanci z rizikových krajín sa asi budú musieť preukázať negatívnym testom

  0icon

  Bratislava 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Zamestnávateľom zrejme pribudne povinnosť zamedziť vstupu zamestnancov z rizikových krajín do všetkých prevádzok a pracovísk, ak sa…

  TopDesať

  2 veľryby v zajatí nakoniec prepustili, more ucítili po 10 rokoch

  0 icon

  Po 30-hodinovej ceste po súši, vo vzduchu a po mori sa dve mladé veľryby bieluhy, ktoré boli niekoľko rokov atrakciou v akváriu v Šanghaji, dostali do nového domova. Veľryby pustili do chladnej morskej vody v rezervácii pri pobreží Islandu. Toto je prvýkrát, keď si tieto dva tvory namočili ňufáky do…

  Dizajn týchto výrobkov si na prvý pohľad zamiluješ

  0 icon

  Vďaka tvorivým ľuďom máme na svete stále nové a nové veci. Dnes sa zameriame na dizajn, pretože títo dizajnéri si dali na svojich dielach naozaj záležať. Dizajn sa netýka len samotných výrobkov, ale taktiež aj rodinných domov a komerčných budov. Práve vďaka dizajnérom máme na výber viacero variant, vďaka čomu sa…

  TOP10: Najneuveriteľnejšie školské tresty 2. časť

  0 icon

  Školy na celom svete zaviedli rôzne pravidlá, aby pomohli svojim študentom dodržiavať poriadok. Je to dosť podobné tomu, prečo vlády schvaľujú zákony. Majú zavedené určité pravidlá a zákony, ktoré udržujú spoločnosť v civilizácii a zároveň udržiavajú organizovanú komunitu. Štúdie ukázali, že ak ľuďom hrozia tresty, je menej pravdepodobné, že porušia pravidlá. Niektoré tresty udelené v…

  TOP10: Najbizarnejšie udalosti z histórie 1. časť

  0 icon

  História nám slúži rôznymi spôsobmi. Napríklad história predstavuje základnú časť kolektívnej pamäte. Jej príbehy poskytujú historický rozmer významu toho, kým sme a čo robíme. Štúdium histórie je tiež metódou na pochopenie súčasnosti. „Umenie“ histórie nám môže pomôcť porozumieť súčasným ľudským fenoménom, a to nielen skúmaním a objasňovaním ich pôvodu a vývoja. Existujú niektoré „príbehy“ z…

  Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer. V rámci série článkov o fabrike Bayer vám prinášame príbeh troch mužov, ktorí viac – menej spoločnými silami priniesli ľudstvu liek, bez ktorého si dnes nevieme predstaviť svoje životy. Liek dostal názov Aspirin. Pohodlne sa usaďte. Pokračujeme. A presne tu…

  Vo svete IT

  5 desivých miest, ktoré môžeme nájsť vo vesmíre

  0 icon

  Vesmír je plný objektov, od ktorých by ste sa pravdepodobne chceli držať čo najďalej. Z portálu TopTenz sme pre vás vybrali 5 najdesivejších vesmírnych miest. Trappist-1 Táto sústava je momentálne našou najlepšou šancou nájsť planétu, podobnú Zemi. Vedci predpokladajú, že všetkých 7 planét by mohlo mať priaznivé podmienky, atmosféru a tekutú…

  Vedci nedávno pozorovali najrýchlejšiu hviezdu v našej galaxii

  0 icon

  Vedcom sa podarilo objaviť najrýchlejšiu hviezdu v našej galaxii. Je ňou S4714, ktorá sa nachádza v centre Mliečnej dráhy a obieha okolo supermasívnej čiernej diery Sagittarius A*. Počas svojej orbitálnej púte dokáže dosiahnuť rýchlosť, ktorá sa môže rovnať zhruba 8% rýchlosti svetla. Po premene je to až neuveriteľných 24-tisíc kilometrov za sekundu. To…

  Riaditeľ Xiaomi prezrádza, či sa dočkáme nového Mi Mix smartfónu

  0 icon

  Hoci spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní dozadu oficiálne predstavila nový smartfón Mi 10 Ultra, ktorý sa hneď dostal na vrchol rebríčku DXOMARK, tak aktuálna pozornosť sa pomaly, ale isto premiestňuje k produktovej rade smartfónov Mi Mix. Dočkáme sa modelu smartfónu Mi Mix 4? Áno! Portál androidauthority upozorňuje na slová generálneho…

  Čína najíma expertov z TSMC, ktorí im majú dopomôcť k tomu, aby neboli závislí od zahraničných partnerov

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi Čínou a USA aktuálne prebieha vcelku veľký ekonomický konflikt, v dôsledku ktorého mnoho čínskych firiem „trpí“. Jednou zo spoločností, ktorá trpí týmto konfliktom pravdepodobne najviac, je Huawei, ktorý nemôže aktívne obchodovať s viacerými firmami vrátane technologického giganta TSMC, ktorý bol doposiaľ jedným z hlavných…

  Smartfóny Huawei bežiace bez podpory Google služieb tvoria na Slovensku vcelku veľký podiel predaných zariadení

  0 icon

  Spoločnosť Huawei netreba určite nikomu zvlášť predstavovať. Dôvodom je, že ide o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete, ktorý za posledný kvartál v celosvetových predajoch dokonca preskočil aj Samsung, ktorý trhu dlhé roky dominoval. HMS zariadeniam sa vo svete vcelku darí Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy informuje verejnosť, že…

  Armádny Magazín

  Samotná myšlienka na čínsku zbraň je zločin - dusivá starostlivosť USA o Srbsko

  0 icon

  Srbsko, 14. august 2020 (AM) - Stačili púhe reči o tom, že vraj Srbsko kupuje čínske protivzdušné raketové systémy stredného doletu FK-3, ktoré však neboli potvrdené Ministerstvom obrany Srbska, aby sa USA hneď obrátili na Srbsko s varovaním pred rizikami súvisiacimi s nákupom čínskych zbraní a s radami, aby

  Českí vojaci budú bojovať proti terorizmu v Mali, Nigeri a Čade

  0 icon

  Česko, 13. august 2020 (AM)  - Senát v stredu schválil vládny návrh na vyslanie až šiestich desiatok českých vojakov na misiu do Mali, Nigeru a Čadu. Českí vojaci sa tam majú zapojiť do boja proti terorizmu. Návrh, ktorý v januári prijala vláda, musí po Senáte schváliť ešte snemovňa. Česká armáda už v Mali vojakov…

  Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu nominovalo externého poradcu pre ministra obrany

  0 icon

  Slovensko, 13. august 2020 (AM) - Minister obrany SR Jaroslav Naď má od 1. augusta 2020 nového externého poradcu pre oblasť obranného priemyslu. Je ním Ing. Peter Koreň, ktorého na túto pozíciu nominovalo priamo Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP). Šéf rezortu tak splnil sľub o prehĺbení spolupráce so združením aj…

  Tri MiG-31 naraz vzlietli, aby zachytili americký "RQ-4 Global Hawk"

  0 icon

  Rusko, 13. august 2020 (AM) - Ruské stíhacie lietadlá boli poslané do vzduchu po objavení amerického strategického prieskumného dronu RQ-4 Global Hawk neďaleko ruských hraníc. Podľa posledných správ sa nad Čukotským morom objavil americký stroj. Na jeho zachytenie boli zaslané tri stíhače MiG-31.   Podľa ruského Národného strediska

  Poslúchnu Američania ultimátum šéfov arabských kmeňov a odídu zo Sýrie?

  0 icon

  Sýria, 13. august 2020 (AM ) - V utorok v sýrskom Dajr az-Zaur prebehlo stretnutie šejkov a starešinov arabských kmeňov Al Uqaydat, ktoré uznalo koalíciu vedenú Spojenými štátmi plne zodpovednou za vraždy lídrov rôznych kmeňov v rovnomennej provincii. Proamerické sily SDF (Sýrske demokratické sily)

  Svetlo sveta

  Arcibiskup Orosch zakázal používať knihu pre deti: “Láske sa treba učiť.”

  0 icon

  V posledných mesiacoch sa na slovenský knižný trh dostala kniha s názvom “Láske sa treba učiť”, ktorá údajne veľmi citlivým a chápavým spôsobom informuje deti o troch základných prvkoch toho, že sme boli stvorení ako ľudia, ako muž a žena. Malým čitateľom sa v knihe predstavuje telo, emócie a biologická…

  Taliansko chce zvýšiť počet chemických potratov

  0 icon

  Talianský minister zdravotníctva podporuje uvoľnenie podávania potratových tabletiek v krajine. Podľa súčasne platnej legislatívy musí každá žena, ktorá podstúpi chemický potrat, kedy je dieťa zavraždené použitím chemikálií, zostať v nemocnici tri dni. Podľa advokátov zabíjania počatých detí, je práve táto lehota a potreba zostania v nemocnici prekážkou, ktorá spôsobuje, že…

  Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

  0 icon

  Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

  Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

  0 icon

  Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

  Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

  0 icon

  Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

 • icon FOTO DŇA