Kollár na adresu Danka povedal: „Takých sme bili kýblikmi po hlave – presne takýchto!

Asi v poslednom čase nemáme šťastie na šéfov parlamentov. Paška, Danko i Kollár do ústavných funkcií nepatrili a nepatria. Ale darmo je, ak takýmto politikom dávajú Slováci bez rozmýšľania toľko hlasov, aby im to stačilo na druhú najvyššiu ústavnú funkciu, tak chybu treba hľadať v obzore voličov. Nie nadarmo sa vraví: „Aký národ, taká vláda!“, alebo „Akí sme, takú vládu si zaslúžime!“ A tak sme si zvolili podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia tých „najlepších, najbojovnejších a najúžasnejších“ v danom momente. V civilizovaných krajinách každá informácia o kandidátoch zaberie plusovými, alebo mínusovými bodmi pre toho, ktorého kandidáta. My sme posunuli do parlamentu a dnes je podpredsedom vlády človeka, ktorý si sám sebe predal štátne pozemky OLO za smiešnu sumu, ktorý dohadoval funkciu generálneho prokurátora s dnes toxickým Kočnerom. A stačí povedať: „Ospravedlňujem sa“ a všetko je zase „supééér“!
Môžeme mať ďalšiu podpredsedníčku s fantastickou inteligenciou, a s najšpecializovaným vzdelaním na počítačové znalosti a finančné operácie z eurofondov. Vážené dámy, ktoré neviete súvislo hovoriť, prihláste sa u supersúdruha Žinčicu na Vysokú umeleckú školu a vyškolíme vás na to, ako hrať pred ľuďmi vzdelanú a inteligentnú  bábku-podpredsedníčku so zárukou. Ak neuspejete, chyba bude určite u vás!
A týmto dvom šéfuje „super bojovník“ proti korupcii so správaním pubertiaka, hulváta a vidláka. Veď to bol náš sen, tak ich máme tam, kde sme ich chceli mať. O mnohých ďalších elementoch dnešnej vlády, z ktorej iba piati dokážu  kvalitne obhájiť svoj post a aj z toho sú dvaja gauneri písať nebudem.
No a ak chcete uspieť v politike, treba vyštudovať „Kmotríkovu“ fungujúco-nefungujúcu  Stredoeurópsku vysokú školu v Skalici (jeden z mnohých výmyslov školských reforiem po roku 1989).  No vyštudovať!?!? Skôr úspešne absolvovať.  Nasledujúce riadky vravia jasne, že táto vysoká škola je pre každého solventnejšieho (stačí si pozrieť zoznam absolventov tejto prečudesnej vzdelávacej inštitúcie zo Záhoria). Žiadne prijímacie skúšky, žiadna súťaž. Stačí vyplniť „papiere“ a môžete študovať a absolvovať vysokoškolské vzdelanie!!! No súper systém!. Vysokoškolský diplom nie je iba pre múdrych a talentovaných!: „Prijímacie konanie sa pre uchádzača o štúdium začína doručením jeho prihlášky na štúdium (s povinnými prílohami) Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici a realizuje sa bez prijímacích pohovorov.“(https://www.sevs.sk/sk/prijimacie-konanie/vysokoskolske-vzdelavanie/magisterske-studijne-programy/podmienky-prijatia).
A takto si náš Borisko, ktorý patril pred a po „Nežnej“ do bratislavského podsvetia, kde sa podieľal na  dnes už premlčaných zaujímavých zbohatlíckych aktivitách (striebro, drogy, vexlovanie, východonemecké marky, počítače atď.) spolu, ako s obľubou argumentuje so svojimi kamarátmi ba z detstva na „prašáku“ kobercov  – zastrelenými mafiánmi Stenhübelom alias Žaluďom a Deákom, s ktorými ako tvrdí, ani nepodnikal (napr. PRESSBURG Invest spol. s r.o. a APEX spoločnosť s ručením obmedzeným), zaujímavo sprivatizoval a ešte zaujímavejšie spravoval lyžovačky vo Vysokých Tatrách, ešte zaujímavejšie prišiel k Fun rádiu a v roku 2014 pri obratoch cca 18 miliónov Euro vo svojich  18-tich firmách  ( pardon v jednej bol „iba“ v dozornej rade a tá zaplatila s obratom cca 11 miliónov € okrem povinnej daňovej licencie 2880 € ešte  úctyhodnú sumu v ročnej dani AŽ 751 €!!!), zaplatil IBA povinné daňové licencie.  Podrobnejšie som o tom písal na linku (https://blogy.hnonline.sk/pavel-jacz/viac-ako-zaujimavy-danovy-a-ziskovy-striptiz-borisa-kollara-dnes-uz-verejneho-cinitela) S takýmto štítom vstúpil do politiky, s mini straničkou – teda do super biznisu. Oblbol ľudí a vyplatilo sa. Za volebný výsledok dostal od štátu milióny a pomohol pravdepodobne sanovať aj svoje (podľa daňových platieb chudobné firmy).
A tento „ politik“ sa dnes dostal do zatiaľ iba priemernej paľby novinárskych otázok.
Povedzme si však podstatu jeho štúdia. Ako rodený Bratislavčan si vybral Vysokú školu v Skalici.  Prečo asi? Jednak je v područí jeho kamaráta Kmotríka staršieho a na jeho šťastie na škole neexistujú prijímacie skúšky. Stačí iba zaplatiť! V Bratislave by asi prijímacie skúšky neurobil. Rozmýšľam nad tým, koľko krát navštívil Vysokú školu v Skalici. Určite niekoľko krát. Pri zápise, možno na nejakej prednáške, aby spoznal aj spolužiakov, na niektorých skúškach, na štátniciach, na obhajobe diplomovky a na promócii. Možno by mohli investigatívci zasondovať v rokoch 2010 -2013 v cestách služobných vozidiel Borisa a podpisov na „prezenčkách“, koľko krát meral cestu do Skalice. Možno by sme boli prekvapení. Ale Kollár nepatrí do dostrieľaného, ale stále silného SMERu, takže sa toho určite nedočkáme.
To isté platí aj pre  mafiánsko-pa-vdovskú dieuku a jeho mamičku Krištúfkovú, ktorej „vrelo“ odporučil túto Vysokú školu ako veľmi zaneprázdnenej mamičke, super vyťaženej poslankyni a   maxi spolu-straníckej noskabelke. A tá aj sa vyznamenala, rovnako ako jej  exmilenec a otec jej dieťaťa a stranícky šéf, plagiátorstvom a nechala sa počuť „superlogickou“ myšlienkou: „Nedá sa porovnávať doktorandská práca a bakalárska práca s tou, čo odovzdal pán Danko“. V čom sa nedá? Možno v tom, že Krištúfková ukradla podstatne viac cudzích myšlienok!!!  Táto „vzdelaná“ poslankyňa dokázala „úžasne“  odkopírovať texty aj s gramatickými chybami!!! A to je už super kopírovací výkon! A to ju aj nanominovali na funkciu splnomocenkyne vlády pre rodinu. Minister Krajniak by mal dostať za tento super inovatívny nápad titul Slovák roka 2020, ak nie desaťročia. Keď je ešte poslankyňa, tak nech to čert vezme. V parlamente máme aj iných „inteligentných“ gaunerov.
Horšie je, že druhú najvyššiu ústavnú funkciu obsadil človek, ktorý na každé odhalenie jeho minulosti odpovie jasne a stručne – klamstvom.  Prečo klamstvom? Mám dôvod neveriť jeho taľafatkám iba o kamarátstve s mafiánmi, keď prišiel krivo svedčiť na súd aj napriek tomu, že nebol na mieste činu. Ako mi povedal,  urobil to pre svojho dobrého kamaráta z detstva Peťka z „prašáku“ na koberce.
Zaujímavý bol aj „lajster“ Kontrola originality s 24,5 percentami. Ak niekto dokáže podvádzať vo vážnejších veciach, tak mu nerobí problém si zaobstarať aj takýto dokument. Veď celý úvod diplomovky skopíroval z práce svojho školiteľa Mindáša. Skopírované internetové stránky sú ako vystrihnuté z propagačného turistického sprievodcu. Posúďte:“ Pozývame Vás do kraja drotárov, oblých kopcov, čarovných zákutí a horských kaplniek z Kysúc.“. Mimochodom ani chybu si v závere neopravil. Správne je na Kysuciach, v oblasti Kysúc. Ale u neho nič nové. Danko nevedel časovať a skloňovať a Kollár nevie ako ústavný činiteľ poriadne po slovensky. Slová ako velice, neni a doporučiť do slovenčiny nepatria. Ale aký pán, taký krám a nikto mu to z jeho suity a ani zo „spindoktoriek“ exfrajeriek nedokáže povedať, aby odporúčal. Veď na čo by vedeli po slovensky??? Predseda NRSR je neustále pod dozorom verejnosti a má byť vzorom pre všetkých a vo všetkom a toto Boris Kollár nespĺňa.  Jeho diplomová práca s názvom: „Zmena klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc“ ho kvalifikuje tak na Generálneho riaditeľa spolku koscov, bačov a honelníkov a nie na druhú najvyššiu ústavnú funkciu – predsedu parlamentu.
A pri takejto veľmi „náročnej a intelektuálnej“ téme musel kopírovať! Asi veľa o nej nevedel. Na záver tlačovej besedy, keď ho redaktori pritlačili otázkami, poprel úvodné slovo, že nič nekopíroval citujem: “Niektoré state som zobral z internetu. V tom čase som mal veľa práce, jasné každý študent si to nejakým spôsobom zľahčuje. Áno zľahčil som si to aj ja. Priznávam to. Neni to pekné. Priznávam to, ospravedlňujem sa za to, ale to neznamená, že som nesplnil podmienky, aby som mohol pristúpiť k záverečnej skúške a že by som túto prácu odflákol“. Odflákol? To určite nie. Poriadne pod dozorom dnes už trestne stíhaného školiteľa a rektora školy v Skalici skopíroval aj jeho texty! Boris si zľahčil diplomovú prácu  a čo ešte? Vstup do čudného podnikania  a tým aj svoj život ? Koľko klamstva musí v sebe nosiť človek, ktorý dokáže zahlasovať v parlamente za odstúpenie Danka z funkcie a popritom spáchal takú istú krádež myšlienok. Borisko vodu kážeš a vínko piješ. Ale môžeš byť spokojný. Nie si sám v tejto koalícii. Je Vás tam takých ako Ty až až.
Aj  pre víťaza volieb Matoviča, čo Dankovi, ktorý je oveľa slušnejší človek ako jeho nástupca, robil svoje teatrálne hysterické a plamenné vystúpenia v parlamente, zrazu povýšil „opravu zraneného štátu“   a porazenie mafie nad krádež myšlienok a ohodnotil to len ako: „kopanec do zadku vláde“ a podvod . Logiku to má. S exmafiánom sa mafia lepšie poráža!  A to musí urobiť a nerozbije koalíciu, lebo to sľúbil voličom!!! Ale sľúbil im, že nestrpí žiadne podvody a rozkrádačky. Lenže túto predvolebnú telenovelu Matovič už nevysiela ani v repríze. Veď má toto psychopubertálne indivíduum sediace v premiérskom kresle ZODPOVEDNOSŤ!!!!!
Borisko a čo ak by si požiadal aspoň dve z tvojich mamičiek, aby Ti kúpili každá po jednom  kýbliku  a vždy, keď si ráno budeš umývať zúbky, tak sa budeš vždy trieskať pred zrkadlom s kýblikmi v oboch rukách po hlave!!! A prosím nezabudni to dávať v priamom prenose na facebook. Keď už neodstúpiš z funkcie, aspoň budeme mať všetci krajšie rána. Prosím vždy zaavizuj aj čas priameho vstupu. Veď si náš predseda parlamentu a keďže je to verejná funkcia, my máme právo na to, aby sme videli, ako sa pred nami kajáš a trestáš.
Pavel Jacz

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Jacz

O AUTOROVI

Dlhoročný televízny redaktor

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 27.15

Priemerná čítanosť: 3484

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Staronovým prezidentom Ugandy sa stal Yoweri Museveni

  0icon

  Kampala 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nicholas Bamulanzeki)   Dlhoročný ugandský prezident Yoweri Museveni si vo štvrtkových všeobecných voľbách víťazstvom nad mladým opozičným vyzývateľom Bobim Wineom zabezpečil…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Antigénové testy v harmaneckých papierňach ukázali až 46 percent pozitívnych, PCR testy ani jedného. Matovič: Použili testy, ktoré nemajú nič spoločne s testami používanými pri plošnom testovaní

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V harmaneckých papierňach použili na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou,…

  Naďovi sa nepozdáva, že v diskusných reláciách nebude mať OĽaNO zastúpenie a hovorí o cenzúre. Ticho neostal ani premiér: "Keď médiá pravdu nehľadajú, ale vytvárajú"

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v svojom statuse upozornil na to, že žiaden poslanec z hnutia…

  Matovič si stojí za svojím. Plošné testovanie je podľa neho "mimoriadne efektívne", ukazuje pritom na skúsenosť zo závodu Jaguar. Testovanie detí kvôli vychádzkam nebude

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Opakované testovanie zamestnancov automobilky v Nitre v predchádzajúcich desiatich dňoch potvrdilo, že plošné testovanie je mimoriadne efektívny…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  Týždne to bublalo pod povrchom, až to prepuklo otvorene: Sudcovia toho už majú dosť. Posielajú Matovičovi a Kolíkovej odkaz

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:Archív Dana Jelinková Dudzíková)   Pokus Matovičovej junty ovládnuť justíciu narazil na problém: časť sudcov otvorene odmietla účelovú „reformu“ súdnictva aj…

  Škoda nebude sponzorovať MS, ak sa budú konať v Bielorusku

  0icon

  Mladá Boleslav 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP)   Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovať majstrovstvá sveta v hokeji, pokiaľ sa budú konať…

  Denník SME opäť šíri HOAX o slabosti Putina a nespokojnosti Rusov. Našťastie z Nemecka prichádza „rozbuška“ Navaľnyj

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Navalny instagram account via AP)   Liberálno-korporátny mainstream sa vo svojom zdesení zo slabosti amerického establišmentu a hroziacej občianskej vojny v…

  Australian Open: V karanténe 47 hráčov, aj Stephensová či Kerberová

  0icon

  Melbourne 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Morgan Sette/AAP Image via AP)   Celkovo 47 tenistov a tenistiek muselo v Melbourne pred prvým grandslamovým turnajom sezóny Australian Open…

  TopDesať

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Bojovníci Katalaunských polí 1. časť

  0 icon

  Vráťme sa hlboko do minulosti - do prvej polovice 5. storočia. Európa bola pustošená hrôzostrašnou armádou Hunov pod vedením neporaziteľného vodcu Attilu. Nedokázal im čeliť nik okrem statočných Galov, ktorí ich ako jediní porazili. Bojovali statočne a odvážne a to dokonca aj po smrti... Dva roky potom, čo sa Attila stal najvyšším…

  Prečo sa po prebudení naťahujeme a zívame?

  0 icon

  Budík  nás upozorňuje , aby sme ráno vstali, ale neprebudí naše telo. A tak sa naťahujeme a zívame. Možno práve preto, že to robíme ako mimovoľný proces, tomu ani nevenujeme pozornosť. Avšak tieto 2 akcie robia pre naše telá oveľa viac, ako len zobudenie. 1. Strečing svaly prestaví

  Ako sa mení Zem? NASA odhalila fotografie, ako sa mení podnebie

  0 icon

  Prírodné katastrofy významne zasiahli milióny ľudí na celom svete. Roztrieštené povodne a zosuvy pôdy pochovali milióny domov a požiare spôsobili zničenie pozemkov. Fotografie NASA ti odhalia viac. Každoročný výskyt prírodných katastrof vyvoláva otázky a odborníci na životné prostredie neustále opakujú, že je to spôsobené ľudskými aktivitami na našej planéte. Aj keď sa…

  Malajzia - zaujímavé fakty o tropickom raji 2. časť

  0 icon

  Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Za spev Despacito ti môžu dať pokutu

  Vo svete IT

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  WhatsApp posúva dátum na prijatie aktualizovaných podmienok. Opäť tak reaguje na mylné informácie

  0 icon

  Chatovacia aplikácia WhatsApp má za sebou naozaj niekoľko výnimočne rušných dní, ktoré spôsobila nečakaná zmena v zásadách ochrany osobných údajov, s ktorými musia používatelia súhlasiť. Po vystrašení niektorých používateľov tejto aplikácie a po zverejnení kadejakých hoaxov však spoločnosť reagovala pomerne promptne, pričom všetky obavy z narušenia súkromia používateľov vyvrátila v…

  Ktoré Samsung smartfóny majú dostupný Android 11, a pre ktoré sa očakáva, že bude ešte neskôr uvoľnený?

  0 icon

  Android 10 dnes už pomaly nájdeme na všetkých zariadeniach, ktoré ho mali dostať. Ešte v septembri minulého roka, Google oficiálne uvoľnil Android 11 pre širokú verejnosť. V praxi to znamenalo, že výrobcovia smartfónov začali postupne s naberaním BETA testerov, aby začali testovať nový Android, pričom už dnes je oficiálne dostupných…

  Základňa na Mesiaci môže byť pre ľudstvo kľúčová: Tu je niekoľko dôvodov prečo

  0 icon

  Nášmu Mesiacu sa opäť dostáva veľa pozornosti. Nenachádza sa len v hľadáčiku americkej vesmírnej agentúry NASA, ktorá rozbieha svoj program Artemis, ale aj v hľadáčiku súkromných spoločností, ktoré sa chcú venovať ťažbe mesačných zdrojov, alebo postaviť na našej prirodzenej družici trvalú základňu. Trvalá prítomnosť ľudí na Mesiaci však nie je momentálne istá.…

  Vo Windows 10 bola objavená závažná chyba, ktorá dokáže „odpáliť“ disk zariadenia

  0 icon

  Portál bleepingcomputer.com poukazuje na novú zraniteľnosť vo Windows 10, ktorá je z kategórie vážnejších. Podľa zistení Jonasa Lyka, môže zadaním jednoduchého príkazu dôjsť k poškodeniu NTFS.  „V súčasnosti je v systéme NTFS obzvlášť nepríjemná chyba. Spustí sa otvorením špeciálneho vytvoreného mena (pozn. redakcie: príkazu) v ľubovoľnom priečinku, kdekoľvek. Zraniteľnosť sa okamžite…

  Armádny Magazín

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Izraelský analytik Kedmi pomenoval hrozbu, ktorá by mohla zničiť USA

  0 icon

  Izrael, 16. január 2021 (AM) - Súčasné udalosti v USA sú úsvitom Mccarthyzmu. Toto vyhlásenie urobil izraelský politický analytik Jakov Kedmi a hovoril o ohrození štátu.   Odborník nazval to, čo sa deje v Amerike, Mccarthyzmus - hnutie, ktoré bolo v 50. rokoch sprevádzané politickými represiami. Podľa Kedmiho s tým dnes v USA…

  Nikolaj Starikov: Trumpov Shutdown a Washingtonská dohoda

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Historik a politológ Nikolaj Starikov v éteri autorského programu Anny Šafranovej uviedol, že odpojenie súčasného amerického prezidenta od sociálnych sietí „šokovalo miliardy“ ľudí. Odborník odhalil dôvod „verejného bičovania“ Donalda Tru

  Útok ruského „Jarsu“ neprežijú ani šváby

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Ministerstvo obrany RF minulý rok vyhlásilo, že toho roku budú ďalšie dva pluky raketových vojsk strategického určenia prezbrojené na raketové komplexy „Jars“, pričom jeden bude mať mobilné odpaľovacie zariadenie a dr

  Kto vyzbrojuje svet?

  0 icon

  Francúzsko, 16. január 2021 (AM) - V roku 2019 zaznamenala francúzska letecká spoločnosť Dassault nárast predaja o 105% - výsledky boli do veľkej miery spojené s úspechom ich vlajkovej lode Rafale. Ten sa teší veľkému úspechu po mnohých rokoch od jeho zavedenia do aktívnej služby vo Francúzskej armáde (dodaný v 2001,…

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA