Ponúkajú Smotanu, ale servírujú zvratky. Prvý diel.

Kde sa vzal, tu sa vzal, z ničoho nič sa v mediálnom priestore zjavil naslovovzatý “odborník” na odhaľovanie konšpirácií a proruskej propagandy.
Ako sa to stalo ? Kde ho mainstream vlastne objavil ? Ako to, že zrazu z každej strany dostáva “pozvánky” do vysielania ? Kto mu zabezpečuje vysielací čas ? Pozrime sa na to bližšie.
Nájsť a pripraviť uveriteľného, naoko hodnoverného, apoliticky pôsobiaceho aktivistu s príkladným morálnym profilom a kvalifikáciou, ktorý budí dojem znalosti danej problematiky a ktorý napriek tomu obsahovo nehovorí nič, resp. úmyselne zavádza, to určite nie je jednoduché.  Ešte ťažšie je spomedzi kandidátov vybrať takého, ktorý dobre zvládne  prepracovanú psychologickú taktiku ktorej cieľom je pred kamerami vykúpať a znemožniť svojho oponenta.  Správny lovec „bolševikov“ a „konšpirátorov“ musí v  diskusnej relácii zvládať  súhru s “neutrálnym” moderátorom a mať cit vo vhodný okamžik skákať do reči a vedieť prerušovať  tok zásadných myšlienok oponenta (ukážkový príklad tejto metódy bola „diskusia“ s Rostasom).
Taktiež musí byť schopný kreatívne rozvíjať témy na základe  metodických pokynov, ktoré dostane od svojich mentorov. Nájsť takého nie je jednoduché. V prvom rade  je treba spomedzi celej plejády „aktivistov“ vytipovať správne osoby pre užší výber.  Väčšina vytipovaných tieto kritériá nespĺňa, lebo drvivá časť  používaných „aktivistov“  je diskvalifikovaná rôznymi faktormi. Jedni tým, že sú to len aktivisti brigádnici, ktorí si štrajkovaním privyrábajú, t.j. politicky neskúsení študenti túžiaci hlavne po zábave a  canabise, ďalej špecificky zameraní ekofanatici, „jednoduchšie“ mysliaci radoví „bojovníci“, či politicky sprofanovaní  veteráni s priamymi a preukázateľnými väzbami na financie od Sorosa, alebo US Kongresu.
Ale Slovensko je našťastie pre americkú administratívu malé.  Vďaka tomu sa americká ambasáda s úderkou slovenských kolaborantov  nakoniec dobrali zdarného konca a vhodného kandidáta našli. Vycepovali ho teda a katapultovali do mediálneho priestoru. Naše „demokratické“ a „pravdovravné“ médiá vzápätí zaplavila Smotana. Pardon, aby som bol presný. Nie lahôdková smotana ako taká, iba kelímok od Smotany, ktorý nikto v mainstreame zásadne neotvára a neskúma jeho obsah. Nemôžu, lebo by okamžite vyšlo najavo, že ten navonok solídne vyzerajúci kelímok neobsahuje nijakú Smotanu, ale niečo veľmi nechutné. Pozrime sa teda na ten „kelímok od Smotany“ zvonku. Navonok človek mravne čistý, vysokoškolsky vzdelaný, napohľad čestný a ako extra bonus dokonca dejepisár. Ideálny kandidát.  Ktorý priemerný konzument TV správ by si dovolil pochybovať, či dokonca analyzovať informácie podané človekom,  ktorý je médiami anoncovaný ako uvedomelý demokrat s titulom a navyše má históriu v malíčku? 
V jednom zo svojich článkov sa tento „ANTI“PROPAGANDISTA hrdí tým, že  učiteľ má každodenný, inštitucionalizovaný kontakt s mladými ľuďmi a s ich rodičmi.  Sám seba sa pýta, či existuje vôbec potenciálne vplyvnejšia skupina ako tá z ktorej bol on vytiahnutý na mediálne výslnie. Sám dokonca prezieravo konštatuje, že učitelia sú tvorcami verejnej mienky. Je si teda veľmi dobre vedomý, že môže ovplyvniť myslenie a názory v masovom merítku a evidentne to aj využíva, resp. zneužíva. On a hlavne jeho mentori.
     Takže už vieme kde sa vzal a prečo je ho zrazu plný mainstream. A teraz strhneme zhora alobal a nakukneme, čo sa skrýva v tom navonok lákavom kelímku. Nie je podstatné,  či zmluvu s diablom tento pán podpísal preto aby si vylepšil spoločenské postavenie, pomasíroval svoje ego,  alebo preto, že si predajom vlastného svedomia privyrába k učiteľskému platu , či  preto, že je zaslepený, či pre niečo iné.  Dôvod pozná iba on a zopár zasvätených.  Ak by k dôvodu svojej činnosti bol ochotný vôbec niečo vyhlásiť, tak určite, že to robí zadarmo a z vlastného presvedčenia a že je iba občan milujúci vlasť, demokrat a zástanca pravdy. A že kto tvrdí opak je proruský, bolševický Putinov agent. (Už sa teším čoho sa dočkám ja, keď mu trollíčatá ukážu môj blog).

V prvom rade tento stelesnený „demokrat“ nespadol len tak z neba. V kalných vodách sorosovského kanála pláva už pomerne dlho. Je síce pravda, že je vysokoškolsky vzdelaný, bezúhonný a že učí dejepis, ale tiež je pravda, že už dlhú dobu pred konfliktom na Ukrajine robil malú hlásnu trúbu slovenských politikov, politológov, analytikov a žurnalistov  kooperujúcich s US ambasádou  a tendenčného sorosovského,  antificovského papagája v SME-tisku.  Nie je problém načrieť do histórie a urobiť si  prehľad o „pravdovravnosti“ a  manipulačných vlohách tohto človeka pred tým, než sa stal mediálne známym lokálym hovorcom ukronacistickej Junty, ktorú minulý rok v Kyjeve inštalovali Američania.  Pozrime sa na  blog tohoto  bojovníka „za“ pravdu a hlavného slovenského „ANTI“PROPAGANDISTU:
———————————————————————————————————
KALIŇÁK PÁLI FICOVE REBRÍKY K MOCI.

V obave z možného zlého volebného výsledku  „demokratov“  (servilnej a vždy ochotnej výpredajovej mafie) vyvolával tento „ANTI“PROPAGANDISTA hystériu, že Smer sa chystá nastaviť  kritériá volebných komisií tak, aby mohol  manipulovať voľby, čo sa po voľbách samozrejme ukázalo ako LOŽ a predvolebné delírium  „ANTI“PROPAGANDISTU.
———————————————————————————————————
ZNEUŽIL FICO UČITEĽOV?

„ANTI“PROPAGANDISTA je rozhorčený, že jeho kolegovia učitelia  si dovolili štrajkovať  akurát počas Radičovej vlády a počas Ficovej to nerobili.
Nepatrí sa predsa štrajkovať, keď vládnu tí „správni“. Nadávať na vládu sa predsa musí vtedy, keď vládnu tí „druhí“.
———————————————————————————————————
FTÁČNIK, VAŠÁRYOVÁ A BUDAJ.

„ANTI“PROPAGANDISTA dostal za úlohu zosmiešniť Ftáčnika, lebo je od „tých druhých“  Nemá ho čím napadnúť, tak aspoň poukazuje na to, ako odôvodnil svoje členstvo v KSČ.  Keďže Budaj je favoritom Piatej kolóny, tak ho následne obhajuje. Takto:

Za 21 rokov Ján Budaj veľakrát v médiách vysvetlil, že eštebákom klamal, a záväzok podpísal, aby mu vrátili pas“.
„Naopak, historici našli mnoho dokumentov dokazujúcich, že ŠtB považovala Budaja za jednu z najnebezpečnejších nepriateľských osôb.

Takže „ANTI“PROPAGANDISTA predhodil „vhodné“ vysvetlenie  Budajovho  podpisu záväzku, že bude pre ŠTB špicľovať.  Či to je pravda, alebo nie, to už mu je jedno. Budaj predsa stojí na “správnej” strane barikády a absolútne dostatočným dôkazom Budajovej neviny je, že Budaj to veľakrát vysvetlil a basta.
Že Budaj bol registrovaný v piatich zväzkoch ŠTB, z ktorých štyri sa po prevrate “záhadne” stratili a vďaka tomu už nikto nemôže dokázať, čo všetko na Budaja obsahovali, o tom ani nedýchne.
A ešte na Budajovu obhajobu „ANTI“PROPAGANDISTA spomína existenciu akýchsi nekonkrétnych, Budajových silno protikomunistických  dokumentov v  spisoch ŠTB,  z ktorých ale neodcitoval ani čiarku.
Je to ukážkový príklad toho akú metodiku vo svojej „ne/argumentácii“ používa Piata kolóna.  Ftáčnik nie je „ich“ tak dostane spoza rohu jednu rýchlu ranu na solar a vzápätí  je vyzdvihnutý „správny“  protikandidát Budaj pomocou
fabulácií,  zamlčovania faktov a pozitívnych, implicitných podprahoviek.
———————————————————————————————————
VLAJKA a PREAMBULA V MOJEJ TRIEDE? UŽ SA TEŠÍM!

„ANTI“PROPAGANDISTA označil príslušnosť k národu za boľševický prežitok, a návrh pondelkovej hymny za tréning poslušnosti. Samozrejme, LEBOFICO. Ani slovkom tento „ANTI“PROPAGANDISTA  nespomenul, že práve v USA (jeho vzore a tzv. kolíske demokracie) sa bez povinnej hymny a vlajky  pomaly nezaobíde ani nedeľné BBQ  a že v USA od roku 2005 beží školský National Anthem Project
———————————————————————————————————
AKO SA FALŠUJÚ VOĽBY.

„ANTI“PROPAGANDISTA” pred voľbami bojuje za „svojich“. Infikuje verejnosť možnosťou, že „súdruhovia“ sa pravdepodobne chystajú voľby falšovať. Svoje „obavy“ servíruje tak, že nikoho konkrétne neobviňuje ale formuluje vety spôsobom, že evidentne Radičovú a spol. tými „súdruhmi“ nemyslel. Následne, aby svojim obavám pridal na váhe aj radí, ako falšovaniu predísť. Samozrejme čas ukázal, že to bola len zámerne sypaná soľ do očí voličov.
Zaujímavé je, že sa tento „ANTI“
PROPAGANDISTA  ani slovkom nezmienil, že práve americkí mentori modrej „elity“ sú vo falšovaní volieb  špecialisti („Víťazstvo“ Busha juniora pomocou vyškrtávania voličov na základe podobnosti mien,  zneplatňovania lístkov ich prehýbaním a škandálne rozhodnutie  Najvyššieho súdu – plného kumpánov Busha seniora).
———————————————————————————————————
OBČANIA BY MALI ŽIADAŤ MILIÓNOVÉ ODŠKODNÉ.

„ANTI“PROPAGANDISTA informuje o zahájení výstavby obchvatu P. Bystrice,  vysiela do sveta jednu obavu za druhou,  vopred spochybňuje termíny, predpokladá… Určite vám netreba vysvetľovať, že ktorá vláda ten obchvat začala stavať.  A výsledok ? Stačí si s odstupom času prečítať tento článok a porovnať s reálnym stavom. Samé strašenie a poplašné správy, ktoré ani trošku nekorešpondujú s realitou.
Napriek tomu, že usilovne strašil nesplnením termínov, žalobami od nespokojných vlastníkov a všetkým možným a nemožným čo by sa mohlo prihodiť, tak stavba stojí načas, nikto sa proti nej nebúri, nikto sa nesúdi…

———————————————————————————————————
Et cetera, et cetera, et cetera…
Stačilo bez akejkoľvek selekcie  zaostriť na články, ktoré tento „užitočný“  v minulosti produkoval vo svojom Blogu na SME-tisku. Majú dostatočnú výpovednú hodnotu o príchuti a kvalite predmajdanovej Smotany, resp. o jeho „občianskosti“  a „nestrannosti“.  V ďalšej časti sa ďaleko podrobnejšie pozrieme na pomajdanovú gradáciu činnosti tohto „demokratického“ trolla.  Sľubujem, že to bude stáť za to.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Luboš Bogner

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 2

Celkové hodnotenie: 21.3

Priemerná čítanosť: 6495

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA