Kosovo – Račak – pripravené sprisahanie Západu s kosovskými zločincami z UCK

Bývalá šéfka vyšetrovacieho týmu okresného súdu v Prištine Danica Marinković odhalila  sprisahanie proti Srbom a stala sa z nej nočná mora zločincov Hasima Thaciho a Haradinaja. 15. januára 1999 prišlo k ozbrojenému konfliktu medzi srbskou políciou a členmi teroristickej organizácie UCK v dedine Račak. Bolo zabitých 40 členov UCK, ktorí zahynuli v boji so srbskými ozbrojenými silami. Konflikt vyprovokovali albánski teroristi, ktorí predtým zavraždili štyroch srbských policajtov. Jej úloha vyšetrovania udalostí bola sťažená, vzhľadom k tomu, že po príchode na miesto, na vyšetrovací tým a na ňu počas dvoch dní strieľali teroristi z okolitých kopcov. Až na tretí deň po svojom príchode na Kosovo mohla vojsť do dediny.

Danica hovorí: „Keď sme prišli na miesto diania v Račaku, presvedčili sme sa, že prišlo k ozbrojenému boju, že ide o mŕtvoly albánskych teroristov, na ktorých neboli známky mučenia.“ Boli oblečení v uniformách, vojenských čižmách a kožených bundách aj s odznakmi. Neskôr sme v dedine našli bývalý štáb UCK s množstvom zbraní a dokonca s rozpisom stráží. V Račaku sme našli množstvo zbraní, granáty, snajperské pušky, zásobníky s muníciou, vojenské uniformy. Všetko sme to vyfotografovali a naložili na kamión. Bolo nám jasné, že Račak bola základňa UCK.“

Bývalý ambasádor a šéf misie OBSE  v roku 1999  na Kosove Wiliam Walker, vypovedal, že srbská polícia zmasakrovala civilov albánskej národnosti, a to bola pravá príčina toho, prečo došlo k už rok dopredu naplánovanému bombardovaniu Juhoslávie. Nič z toho, čo tvrdil Walker nebola pravda. Jeho interpretácia mala len poslúžiť ako dôvod pre začiatok bombardovania.

Na miesto činu prišli aj novinári z Asociated Press a Reuters, tiež si všetko odfotili, ale ich snímky sa nikdy na verejnosti nezjavili. Keď som bola neskôr vyzvaná, aby som svedčila, uviedla som mená všetkých novinárov a vyzvala som súd v Haagu, aby ich pozvali ako svedkov. To sa však nestalo.“ 19. januára 1999 sa začala obdukcia telesných pozostatkov teroristov. Zúčastnili sa jej odborníci z Belehradu, Nového Sadu, Niša, Prištiny a tiež po dvoch predstaviteľoch z Bieloruska a OBSE. Fínsky tým odborníkov sa pripojil až 22. januára. Záver bol, že ide o ľudí, ktorý boli obeťami ozbrojeného boja, bez známok mučenia alebo streľby zblízka.

Napriek tomu, že Helena Ranta, vedúca fínskeho vyšetrovacieho týmu vtedy súhlasila s výsledkami vyšetrovania, odmietla podpísať záverečný protokol. 17. marca 1999 sa vrátila do Prištiny, kde na konferencii uviedla, že ide o zločin proti ľudskosti. Negovala všetky srbské závery vyšetrovania a tvrdila, že obete boli v civilnom oblečení. Až v roku 2008 Helena Ranta priznala, že správu o udalostiach písala pod nátlakom Wiliama Walkera a ministerstva zahraničných vecí Fínska. Uviedla, že už v zime 1999 Walker žiadal od nej, aby sa prípad predstavil ako srbský zločin.

Walker to samozrejme poprel a fašisti z UCK mu zato postavili v Prištine pamätník.

Danica spomína ďalej: „Po podpise Kumanovského dohovoru som dostala informáciu, aby som rýchlo z Prištiny odišla, že mi hrozí nebezpečie. Odišla som, ale najprv som urobila fotokópie celej dokumentácie, ktorú som mala a čoho všetkého som sa stala svedkom. Dva dni po mojom odchode predstavitelia KFOR spolu s kosovskými teroristami  prepadli moju kanceláriu a boli nemilo prekvapení že ma tam nenašli. Neskôr som sa dopočula, že povedali, že ma zaživa zderú z kože, keď ma nájdu.“ Opisuje Danica horor.

Danica okrem iného svedčila v Haagu a podala trestné oznámenie na Haradinaja a Thaciho. V roku 2005 dostala pozvánku z Haagu ako svedok. Svedčenie pripravovala s Miloševičom, ktorému bola dávaná vina za Račak. Oboznámila ho so všetkou dokumentáciou. Na základe dokumentov mohla množstvo bodov obžaloby Miloševiča negovať. Nebolo jej to však dovolené. Súd ju pozval len preto, aby sa dozvedel do akej miery môže byť Danica nebezpečná, aby mohla zvrátiť dopredu pripravenú komédiu na súde s Miloševičom.

Nedávno Danica dostala od predstaviteľov Srbska Zlatú medailu za statočnosť a odvahu za profesionálne odvedenú prácu. Vydala knihu „Sudca v mieri aj vojne – svedectvo“. Je to zbierka dokumentov vysokej hodnoty, ktoré dokazujú medzinárodné sprisahanie USA a NATO proti bývalej Juhoslávii.

Záver: Nikto zo zločincov, ktorí sa na tomto sprisahaní podieľali neboli náležite potrestaní…Ale my spolu s bratským srbským národom si to pamätať budeme…Po bombardovaní Srbska, Kosovo teroristi enticky „očistili“, vyhnali Srbov, ale i iné menšiny. Množstvo ľudí bolo povraždených, pravoslávne kostoly viac ako 80 zbúrané alebo vypálené. Mnoho ľudí, bolo povraždených takým spôsobom, aby ich orgány mohli byť predané na Západ.

Lokajské štáty USA protiprávne uznali Kosovo ako samostatný štát v rozpore s medzinárodným právom v roku 2008 a v rozpore s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN č. 1244. Vrah Thaci, je v čele ukradnutého štátu, pretože USA potrebovali vytvoriť v Kosove vojenskú základňu Bondsteel, na ktorej okrem iného USA školili i teroristov z ISIS.

USA doteraz kradnú z územia Kosova obrovské nerastné bohatstvo. Po bombardovaní Srbska sa medzinárodní lupiči vrhli naň..

Príloha:

Podzemné poklady v Kosove a Metohiji

Striebro, chróm, bór, wolfram, olovo, zinok (42,2 miliónov ton), nikel, kobalt (13,3 miliónov ton), magnezit (5,4 miliónov ton), bauxit (1,7 miliónov ton), iridium a germanium sú len niektoré z doteraz zistených podzemných pokladov v Kosove a Metohiji, ktorých existencia je dnes pred verejnosťou zatajovaná.

Len rezervy hnedého uhlia vysokej kvality a s nízkym obsahom síry sa odhadujú na 14 miliárd ton, čo by stačilo na 200 rokov a zásoby chrómu predstavujú  20% svetových zásob. Mimo to boli objavené veľké zásoby ropných bridlíc, ktoré sa hojne vyskytujú aj na juhu Srbska, v blízkosti dediny Subotinac v obci Aleksinac. Technológia získavania ropy z ropných bridlíc je dnes vo svete známa a dobre rozvinutá.

Odborníci očakávajú pod hrubou vrstvou ropných bridlíc ropu aj zemný plyn a domnievajú sa, že ide o predĺženie «kaspickej žily», ktorá sa rozprestiera cez Albánsko až k Adrii. O tom sa už verejne informuje. Spoločnosť Manas Petroleum Company vyhlásila výsledky vyhodnotenia zdrojov, ktorú urobila Gustafson-Associates LLC. Podľa toho boli na severe Albánska objavené veľké zásoby ropy a zemného plynu, ktorých množstvo sa odhaduje na 2987 miliárd barelov ropy a 1004 biliónov kubických metrov plynu. Predpokladá sa, že sa polovica tohto množstva nachádza v Albánsku a druhá polovica v Kosove a  Metohiji. Známe je tiež, že sever Grécka a Čierna hora nedisponujú žiadnymi zásobami ropy a plynu.

Že sa v Kosove a Metohiji vyskytuje ropa a plyn, vedeli v Amerike už pred vojenským obsadením tohto územia. Na túto skutočnosť už poukázala Dr. Sara Flounders, spolu-riaditeľka International Action Center v USA, už v r.1999 a pred útokom na Srbsko, v článku «Vojna a míny» vo Washington Post opísala veľký záujem nadnárodných koncernov na podzemných pokladoch  Kosova a Metohije.

https://www.telegraf.rs/vesti/2678400-danica-je-raskrinkala-zaveru-protiv-srba-i-postala-nocna-mora-tacija-i-haradinaja-ovo-je-njena-zivotna-ispovest-foto

https://apfeurope.com/2016/07/28/kosovo-nato-bases-and-isis-training-camps-side-by-side-in-the-land-washington-and-brussels-tore-from-christian-serbia-to-hand-to-islamist-terrorists/

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 217

Celkové hodnotenie: 24.76

Priemerná čítanosť: 2239

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Titanik sa potápa? Kremský: Vyzývam SPP - okamžite zastavte vypínanie elektriny a plynu drobným podnikateľom a občanom

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto: Screenshot)   Horšie, než samotné vysoké ceny energií, vplýva na firmy i na ľudí neistota, čo sa vlastne bude diať.…

  Rozkaz 25. brigáde ukrajinskej armády: "Keď vstúpite do dediny, všetkých postrieľajte!

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:screenshot telegram)   Ukrajinská armáda pácha zverstvá na obsadených územiach, ale Artemivsk ukrajinskí vojaci opúšťajú organizovane v podobe "dvojstoviek" a "trojstoviek",…

  Pribudnúť má nový pamätný deň, 6. marec by mohol byť deň obetí pandémie

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku by mohol pribudnúť nový pamätný deň. Išlo by o Deň obetí pandémie COVID-19, ktorý by pripadal na…

  Tragický týždeň na cestách: V obci Bohunice skončil autobus s 29 cestujúcimi mimo cesty

  0icon

  Bohunice 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Zatiaľ piatich zranených si vyžiadala nehoda autobusu v katastri obce Bohunice v Levickom okrese. Ten skončil mimo cesty…

  Veterán vojenskej rozviedky: O dva mesiace nás čakajú tri silné protiúdery

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Rezervy mobilizované v Ruskej federácii musia byť rozdelené do troch vĺn na riešenie rôznych úloh. Povedal to plukovník…

  Ako používateľov špehuje messenger WhatsApp

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pavel Durov, majiteľ a tvorca služby Telegram, napísal príspevok o tom, ako používateľov špehuje messenger WhatsApp (vlastnený spoločnosťou Meta,…

  Správy o tom, že Rusi v "mučiarni" v Charkovskej oblasti vytrhávali zlaté zubné korunky, sa ukázali ako podvod

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/bild.de/Foto:screenshot) Vedúci vyšetrovacieho oddelenia polície Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov včera uviedol, že v oslobodenej obci Peski-Redkivske sa našla "mučiareň". Okrem plynovej…

  V parlamente mali byť poslanci s ochorením COVID-19. Šipoš reaguje

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevie o tom, že by niektorí poslanci OĽANO prítomní v Národnej…

  Matovič sa chválil "veľkým dňom pre Slovensko". Europoslankyňa ho poriadne schladila. Aká je pravda?

  0icon

  Bratislava 5. októbra 2022 (HSP/Foto: Screenshot)   Včera Igor Matovič oznámil, že jeho rokovania na Rade ministrov financií členských štátov EÚ boli úspešné. Európska komisia…

  Norková pomsta: Ako najmladšia dánska premiérka prišla o popularitu a vyhlásila predčasné voľby

  0icon

  Kodaň 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Olafur Steinar Gestsson/Ritzau Scanpix via AP)   "Genocída norkov" vykonaná v Dánsku v roku 2020 na vrchole epidémie koronavírusu viedla k…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  České ministerstvo obrany žiada 24 kusov lietadiel F-35

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – V pondelok 3. 10. 2022 Ministerstvo obrany odovzdalo tzv. List so žiadosťou o ponuku americkej strane. Tento dokument nie je záväznou požiadavkou, česká vláda prostredníctvom nej iba indikuje svoj záujem začať s americkou stranou o nákupe lietadiel rokovať. Odovzdanie listu je pre americkú stranu nutným predpokladom pre…

  FOTO DŇA