Bill Gates chce pre vakcíny proti koronavírusu súdnu imunitu od vlád! Prečo asi?

Azda už neprekvapí, že jedným z najvýznamnejších sponzorov Londýnskeho imperiálneho kolégia, ktoré vypracovalo model odhadov úmrtnosti a nákazlivosti koronavírusom, ktoré viedli k uzatvoreniu ekonomík Británie, USA a ďalších západných krajín, je Gatesova nadácia. Tento model bol už viackrát upravovaný samotným autorom a jeho odhady boli podstatne znížené, napriek tomu krajiny ostávajú uzamknuté, normálny život ochromený, ekonomika sa rúti z kopca do krízy. Pritom úmrtnosť, hoci nafúknutá – ako vysvetľujem v predchádzajúcom blogu, sa však k týmto odhadom ani zďaleka neblíži. No Gates sa blíži k svojimi cieľom, má zdroje a vplyv, aby práve on bol prvý, kto zarobí na vakcíne proti koronavíruse. Spolu so svojimi spolupútnikmi presviedča o potrebe celoštátnych karantén, kým nebude vakcína…

Kontrola populácie

Nech mi nikto nedáva Gatesa za príklad kapitalistu, lebo jeho zbohatnutie začalo využívaním privilégií štátu (to teda nie je kapitalizmus) – konkrétne ochrany duševného vlastníctva. Je známe, že priznal ukradnutie know-how, z ktorého vzišiel úspech Microsoftu. Dlho bol najbohatším človekom na planéte a s tým prišlo aj jeho mesianistické cítenie. Čo už iné sa mu mohlo stať koníčkom ako humanistické riešenie problémov najchudobnejších? Ako jediný ich problém si zadefinoval ich premnožovanie, inač povedané rast populácie sveta a hlavne chudobných. Biblia hovorí, deti sú bohatstvom chudobných… Gatesove postoje však neformuje Biblia, ale práve naopak.

Otec Billa Gatesa šéfoval potratovej klinike v New Yorku. Ako priznáva v TV rozhovore, ešte ako chlapec získal presvedčenie od svojich rodičov – zjavne, že je lepšie, aby sa deti nenarodili do chudobnejších podmienok, ale aby sme ich pred chudobou chránili zabitím umelým potratom. Založil s manželkou nadáciu, ktorá dlhodobo otvorene podporovala zlegalizovanie potratov v rozvojových krajinách – doteraz má totiž väčšina štátov sveta stále umelé potraty zakázané. Už dlhý čas sa však Nadácia Melindy a Billa zameriava na propagovanie antikoncepcie a vakcín.

Keď Gatesa teraz počuť, ako tlačí na celoštátne karantény pre koronavírus, žiada vakcinačné certifikáty, ohlásil testovanie digitálneho identifikačného preukazu, uveďme si aj prehľad jeho aktivít v tejto oblasti. Len pred Veľkou nocou zverejnil tento text jeho najznámejší oponent Robert F Kennedy, synovec JFK a uznávaný právnik, ktorý dlhé roky bojoval proti korporáciam znečisťujúcim životné prostredie až sa nedávno pustil do boja za bezpečnosť vakcín a zdravie detí: „Vakcíny sú pre Billa Gates strategickou filantropiou, ktorá kŕmi mnoho jeho biznisov spojených s vakcínami (vrátane ambície Microsoftu kontrolovať globálne vakcinančné identifikačné preukazy/pasy) a dáva mu diktátorsku kontrolu nad globálnou politikou zdravia – čo predstavuje vrchol korporatívneho neoimperializmu.

Očkovacie programy

Sľubujúc, že zbaví Indiu detskej obrny prostredníctvom svojho príspevku 450 mil USD, prevzal kontrolu nad Národnú poradnú skupinu pre imunizáciu, ktorá nariadila 50 dávok vakcíny proti obrne (začínajúc min. piatimi) pre každé dieťa pred dosiahnutím 5 rokov. Indickí lekári vinia Gatesovu kampaň za devastujúcu epidémiu paralýzy 496 tisíc detí v rokoch 2000 až 2007. V roku 2017 indická vláda zrušila Gatesov vakcinačný režim. Miera paralýzy obrnou výrazne poklesla. V roku 2017 Svetová zdratovnícka organizácia (WHO) neochotne priznala, že globálna explózia detskej obrny prevažne pochádza z vakcíny. Strašidelne epidémie v Kongu, Afganistane a na Filipínach sú spojené s vakcínami. Do roku 2018, 70% svetových prípadov detskej obrny bolo z vakcín.

V roku 2014 Gatesova nadácia financovala testy expertimentálnych vakcín proti rakovine krčka maternice, ktoré vyvinula GlaxoSmithKline a Merck, na 23 000 mladých dievčatách v odľahlých indických provinciách. Zhruba 1200 utrpelo vážne nežiaduce účinky, vrátane autoimúnných porúch a neplodnosti. Sedem zomrelo. Šetrenie indickej vlády prišlo k záveru, že Gates financoval výskumníkov, ktorí hrubo porušili etické normy: nátlakom na zraniteľné dedinské dievčatá, zastrašovaním rodičov, falšovaním súhlasu a odmietnutím poskytnúť zdravotnú pomoc poškodeným dievčatám. Prípad je teraz na Najvyššom súde Indie.

V roku 2010 Gatesova nadácia sponzorovala 3. fázu klinického testu experimentálnej vakcíny GSK proti malárii, ktorá zabila 151 afrických detí a spôsobila vážne nežiaduce účinky vrátane paralýzy, záchvatov a febrilných kŕčov u 1 048 detí z 5 049. Počas Gatesovej kampane MenAfriVac v roku 2002 v subsaharskej Afrike, Gatesoví ľudia násilne zaočkovali tisíce afrických detí proti meningitíde. Zhruba 50 z 500 zaočkovaných detí ostalo postihnutých. Juhoafrické noviny sa sťažovali: „Sme pokusnými králikmi pre výrobcov vakcín“. Bývalý hlavný ekonóm prezidenta Nelsona Mandelu prof. Patrick Bond opisuje Gatesové filantropické praktiky ako „bezcitné a nemorálne“.

2. najväčší podporovateľ WHO hneď po americkej vláde

V roku 2010, keď Gates prisľúbil 10 mld USD pre WHO, povedal: „Musíme urobiť toto desaťročie dekádou vakcín“. Mesiac neskôr povedal vo svojej TED prednáške, že nové vakcíny „môžu znížiť populáciu“. V roku 2014 Keňská asociácia katolíckych lekárov obvinila WHO z chemickej sterilizácie miliónov neochotných kenských žien pod rúškou očkovania proti tetanu. Nezávislé laboratória potvrdili prítomnosť prímesy spôsobujúcej sterilitu v každej vakcíne, ktorú testovali. Po popieraní týchto obvinení, WHO nakoniec priznalo, že vyše desaťročie vyvíjalo vakcíny na neplodnosť. Podobné obvinenia boli vznesené Tanzániou, Nikaraguou, Mexikom a Filipínami.

Štúdia Morgensen et. Al 2017 ukázala, že populárna vakcína WHO proti tetanu, záškrtu a čiernemu kašlu zabíja viac Afričanov ako choroba, pred ktorou ich má ochrániť. Očkované dievčatá zaznamenali 10-násobne vyššiu úmrtnosť ako neočkované deti. WHO odmietlo stiahnuť smrtnosnú vakcínu, ktorá je natláčaná miliónom Afričanom. Advokáti verejného zdravia po celom svete obvinili Gatesa z toho, že preorientoval agendu WHO z projektov, ktoré sa osvedčili v boji proti infekčným chorobám: čistá voda, hygiena, strava a hospodársky rozvoj. Na tieto Gatesova nadácia míňa len 650 mil USD zo svojeho celkového rozpočtu 5 mld USD. Upozorňujú, že Gates preorientoval zdroje WHO podľa svojej osobnej filozófie – že zdravie prichádza len cez ihlu.

Okrem využívania svojej filantropie na kontrolu OSN, UNICEF, GAVI (aliancia výrobcov vakcín) a PATH, Gates financuje súkromnú farmaceutickú firmu, ktorá vyrába vakcíny a daroval 50 mil USD 12 farmaceutickým firmám na urýchlený vývoj vakcíny proti koronavírusu. V jeho nedávnom mediálnom výstúpení, Gates prezentoval optimisticky, že kríza okolo COVID-19 mu dá príležitosť presadiť diktátorské vakcinačné programy na všetky americké deti i dospelých.“ Kennedy pokračuje inde takto:

Koronavírus ako štátom garantovaná biznis príležitosť

Svetoví propagátori vakcín Paul Offit, Peter Hotez a dokonca Anthony Fauci (v nekontrolovanom momente – viď video v linku) varujú, že akákoľvek vakcína proti koronavírusu môže spôsobiť závažné imunitné reakcie, keď sa očkovaní stretne s divokým vírusom ako sa to stalo pri testoch na vakcínu proti SARS. Namiesto opatrného postupu, Dr Fauci (hlavný epidemiológ v USA) podporuje rýchlu výrobu vakcín (ešte pred ukončením klinických testov), čiastočne financovanú Gatesom bez toho, aby sa najprv testovali na zvieratách než sa otestujú na ľuďoch. Gates sa (vo videu) tak obáva nebezpečenstva nežiaducich účinkov, že trvá na tom, aby vakcíny neboli distribuované skôr, než vlády schvália imunitu pre ich výrobcov. 4. februára 2020, keď v USA bolo len 11 aktívnych prípadov koronavírusu, USA potichu schválilo federálnu reguláciu, ktorá zaručuje aj výrobcom vakcíny proti koronavírusu imunitu, že sa nikto nemôže s nimi súdiť.“

Obdobnú imunitu Gates chce aj od ďalších štátov. Imunitu v USA garantoval výrobcom štátom odporúčaných vakcín už rozsudok Najvyššieho súdu Bruesewitz vs. Wyeth z roku 2011, keď ich paradoxne prehlásil za „nevyhnutne nebezpečné“. Ide o jediný produkt, proti ktorému v USA nemožno žiadať za poškodenie odškodné na súde, aj keď je dokázateľné, že došlo k zanedbaniu výrobcu. Ak toto nie je ohromná korupcia, ktorá garantuje zisky výrobcom vakcín, chráni ich pred stratami a navyše umožňuje, aby sa o bezpečnosť vakcín ani nemuseli snažiť, čo je potom korupciou? Toto má veľmi ďaleko od kapitalizmu, ide však presne o formu spolupráce štátu a korporácií, ktorej sa hovorí fašizmus. Významným kolieskom v tomto systéme sa stal dnes 64-ročný Bill Gates, ktorého plánu prepadol západný svet.

Odrazu naša civilizácia, ktorá sa bila o ľudské práva a slobody, ich nemá problém obetovať s rizikom úplneho prepadu do krízy, akú si nevieme ani predstaviť, z ktorej nás potom znova príde zachrániť len silný globálny vodca. Kennedy ho včera vyzval k uzemneniu s tým, že ani svoj Microsoft nebol schopný ochrániť proti vírusmi. Nedá mi nepripojiť tento provokatívny obrázok z FB: Vytvoriť PC vírus – vytvoriť antivírový software. Zarobiť. Zopakovať to na ľuďoch“. Prekvapivo 200-ročný denník New York Post dal priestor známemu americkému politickému konzultantovi Roger Stone, ktorý prehlásil, že koronavírus vyrobil Gates, aby povinne očkoval a čipoval ľudstvo… Ďalšie americké i britské denníky však uverejnili dohady, ako koronavírus mohol byť vyrobený v čínskom biotech laboratóriu, ktoré financovali USA, hoci tí vraj mali problém s bezpečnosťou laboratória už pred 2 rokmi. Podpísať petíciu pre Biely dom, ktorá žiada preveriť Gatesovu nadáciu zo zločinov proti ľudskosti, môžete tu.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 51

Celkové hodnotenie: 5.92

Priemerná čítanosť: 12356

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pfizer vakcína má slabú účinnosť u obéznych, ale aj pre nové varianty koronavírusu, ktoré prevládajú

  0icon

  Bratislava 2. marca 2021 (HSP/CBR Europe/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Obézni majú o 50% vyššie riziko úmrtia na COVID-19 a o 113% vyššiu pravdepodobnosť hospitalizácie, hovorí štúdia.…

  Peking zatiaľ nie je pripravený povoliť lietanie Boeingov 737 Max

  0icon

  Peking 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)   Čína nie je pripravená napodobniť krok Európy a Spojených štátov amerických v súvislosti s udelením povolenia pre…

  Maďarsko upravilo pravidlá pre vakcínové pasy

  0icon

  Budapešť 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Zoltan Balogh/MTI via AP)   Maďarsko zmenilo protokoly pre vydávanie takzvaných „vakcínových pasov“, aby sa tam neuvádzal typ použitej vakcíny proti…

  Republika srbská získala ďalších 20-tisíc ruských vakcín

  0icon

  Banja Luka 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Khalil Hamra)   Srbská časť Bosny a Hercegoviny v pondelok získala 20-tisíc kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Republika srbská začala…

  Čína chce do júna zaočkovať 40 % populácie, život by sa mohol vrátiť do normálu v lete 2022

  0icon

  Tchaj-pej 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Zhang Yuwei/Xinhua via AP)   Čína plánuje do júna zaočkovať proti koronavírusu 40 % zo svojej 1,4-miliardovej populácie. Uviedli to v…

  "Tajné vojenské lety. Neoverené ruské vakcíny. Záhadný sprostredkovateľ blízky Vladimírovi Putinovi." Valášek odchádza z koalície, dôvodom sú okolnosti nákupu vakcíny Sputnik V

  0icon

  Bratislava 1. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek (Za ľudí) odchádza z vládnej koalície a vzdáva sa postu…

  Komisárka žiada RTVS, aby nevymáhala od zdravotne postihnutých staré pohľadávky

  0icon

  Bratislava 1. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská vyzvala verejnoprávny RTVS na okamžité zastavenie vymáhania niekoľkoročných pohľadávok z…

  Korčok: Účasť Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko bola nevhodná. "Nikto z nás americkú vakcínu tak nevítal"

  0icon

  Bratislava 1. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) nepovažuje účasť premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) pri prílete Sputniku V na…

  Johnson: Vláda zvažuje prísnejšie tresty pre pašerákov migrantov

  0icon

  Londýn 1. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Stefan Rousseau)   Britská vláda zvažuje, že zavedie oveľa prísnejšie tresty pre pašerákov, ktorí cez Lamanšský prieliv prevážajú migrantov bez potrebných…

  Vedenie Slovan Bratislava poprelo, že je blízko dohody s Hamšíkom. Viceprezidenta klubu Kmotríka taká špekulácia prekvapila

  0icon

  Bratislava 1. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Edmund Örzsik,SITA-Alexandra Čunderlíková)   Vedenie futbalového Slovana Bratislava poprelo dohady o tom, že na spadnutie je dohoda obhajcu slovenského titulu a…

  TopDesať

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0 icon

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…

  Takto znížiš krvný tlak za 10 minút a bez liekov!

  0 icon

  Ak máte ťažké bolesti hlavy, únava, nepravidelný srdcový tep a bolesť na hrudníku, pravdepodobne trpíte hypertenziou, teda vysokým krvným tlakom. Tento stav môže byť spôsobený stresom, nedostatkom spánku, obezitou alebo inými základnými ochoreniami a niekedy majú zvýšený tlak aj zdraví ľudia. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých techník, ktoré ti pomôžu uvoľniť krvné cievy…

  Mesto Salem a hon na čarodejnice (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o skutočných udalostiach, ktoré sa stali v 17. storočí v mestečku Salem v Massachusetts. Aby sme vás ďalej nenapínali, poďme rovno do deja. Okrem služby tmavej pleti boli obvinené z bosoráctva ďalšie dve žeby: chudobná a duševne postihnutá Sarah Goodová, ktorá zvykla fajčiť fajku, a telesne postihnutá Sarah Osborneová, ktorá žila s chlapom v jednej…

  Život občas prináša aj netradičné situácie

  0 icon

  Život je plný zaujímavých momentov, pri ktorých sa nestačíme čudovať. Nasledujúce fotografie ti ukážu iba zlomok toho, s čím netradičným sa môžeš stretnúť. Život nám každý deň ukazuje svoju rozmanitosť. Je jedno, akým smerom sa pozrieme, v každej veci v našom okolí môžeme zbadať, že rozmanitosť je to, čo robí…

  Kreativita týchto ľudí je priam neuveriteľná

  0 icon

  Hovorí sa, že ľudská kreativita nemá hranice. Nasledujúce fotografie ti ukážu, ako to dopadne, ak sú ľudia ochotní venovať niečomu dostatok svojho času. Kreativita je jedným zo základov dobrého umenia. V dnešnom svete je však dosť obtiažne byť umelcom. Hlavne, ak túžiš byť za svoju prácu aj adekvátne odmenený. Jedným…

  Vo svete IT

  Zeblaze Ares – športové inteligentné hodinky s vodotesnosťou do 30 metrov aktuálne so šialene nízkou cenou

  0 icon

  Pokukávaš po vhodných inteligentných hodinkách, ktoré by dokonalo sadli ku tvojmu „športovému ja“? Inteligentné hodinky Zeblaze Ares s naozaj parádnym športovým dizajnom, špičkovou konektivitou a vodotesnosťou až do 30 metrov aktuálne kúpiš už za 18,69 eur s bezplatným doručením.  Hodinky Zeblaze Ares za skvelých 18,69 eur nájdeš na TomTop.com Štýlový…

  Skončí takto aj naša Zem? Vedci objavili pozostatky skalnatých planét v atmosférach štyroch nových hviezd

  0 icon

  Astronómom sa podarilo objaviť stopy planetárnych kôr, ktoré sa nachádzajú v atmosférach štyroch blízkych bielych trpaslíkov. Kôry mohli patriť planétam, ktoré sa podobajú na našu Zem. Vedci tvrdia, že vďaka týmto hodnotným pozorovaniam môžu tvrdiť, že planéty podobné Zemi, či Marsu, vznikajú približne rovnako v rôznych častiach galaxie, píše portál…

  Aký tvar má vesmír, v ktorom žijeme?

  0 icon

  Teória všeobecnej relativity tvrdí, že vesmír sa môže zakriviť. Lenže aký má vlastne tvar? Vďaka tejto teórii by mohol mať vesmír jeden z troch tvarov. Mohol by byť rovný ako list papiera, uzavretý ako guľa, alebo by mohol mať tvar sedla, píše portál Astronomy. Lenže geometria vesmíru nie je jednoduchá…

  Nájdete na nových záberoch rover Perseverance? Sonda TGO priniesla zábery z obežnej dráhy

  0 icon

  Okolo roveru Perseverance bolo v posledných dňoch veľké haló. Sledovať ste mohli priamy prenos s pristávania a neskôr americká NASA zverejnila aj prvé fotografie, či dramatické zábery z pristávania. Následne sa roveru podarilo zachytiť prvú nahrávku zvuku z inej planéty. Objavil sa aj ďalší fascinujúci záber, tentokrát zo sondy TGO (pozn.…

  Čo si myslí Bill Gates o investovaní do Bitcoinu?

  0 icon

  Bitcoiny, či digitálne zlato, ako sú vo všeobecnosti virtuálne meny označované, v posledných mesiacoch zažívajú doslova ošiaľ. Postarala sa o to séria viacerých udalostí. Od statusov Elona Muska, až po neustále posilňujúci sa Bitcoin, ktorý za posledný rok podrástol o viac ako 400%. Inými slovami, o virtuálnych menách sa v poslednej…

  Armádny Magazín

  Čínske lode sa priblížili k sporným ostrovom Senkaku. V minulom roku boli ich návštevy rekordné

  0 icon

  Japonsko, 1.marec 2021 (AM) - Čínske lode sa znovu plavia v okolí ostrovov Senkaku. Správu zverejnila agentúra Kjódó s odkazom na japon

  Ruské ministerstvo obrany: Vrtuľník ruských vzdušných síl pristál núdzovo v Sýrii

  0 icon

  Sýria, 1.marca 2021 (AM) - Vrtuľník ruských vzdušných síl Mi-35 musel núdzovo pristáť v Sýrii. Informáciu uviedlo ruské ministerstvo obrany, príčinou boli technické problémy. "28. februára 2021 musel núdzovo pristáť z technických dôvodov vrtuľník Mi-35

  Plukovník Švec: Útok ohňom bol vždy dôležitá súčasť vojenskej stratégie

  0 icon

  Slovensko, 1.marec 2021 (AM) - Pokračujem 12. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetk

  Viete, že Američania po prvýkrát zaútočili proti Sovietom už 7. 11. 1944? A že z Červenej armády cez vojnu dezertovalo 1 220 224 vojakov?

  0 icon

  Rusko, 1.marec 2021 (AM) - Takže, viete, že...? ...na otázku, koho vojenská prilba je lepšia, nemecká alebo sovietska, dala odpoveď správa sovietskej intendantskej komisie už v januári-februári 1943? Na začiatku vojny na východe mala sovietska armáda jeden druh prilby, nemecká ni

  Prečo Rusi automat Kalašnikova "prispôsobujú" pre muníciu NATO?

  0 icon

  Rusko, 1.marec 2021 (AM) - Jeden odiózny politík (Vladimir Žirinovskij) hovoril, že nemáme učiť deti hovoriť po anglicky, ale zaobchádzať s automatom Kalašnikova, potom začne celý svet čoskoro hovoriť po rusky. Dá sa povedať, že je to neohrabaný militarizmus. Dá sa ale tiež poved

  Svetlo sveta

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

  V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

  0 icon

  V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

 • icon FOTO DŇA