Prečo vyššia Moc vyháňa kresťanov na Veľkú Noc z chrámov?

Materialisti vnímajú súčasnú koronavírusovú krízu ako niečo, čo je zvládnuteľné vedou a zdravotníctvom. Vôbec sa nezamýšľajú nad jej hlbšou symbolikou. Preto pozerajú na to, čo sa deje, ale nevidia. Počúvajú o tom, čo sa deje, ale nerozumejú a nechápu. Nevidia a nechcú pochopiť, že za súčasným dianím, ktoré nemá v dejinách obdobu, stojí v pozadí vyššia Moc, a ľudí nasilu núti prijímať správne rozhodnutia a robiť to, čo ona chce.

 

Uveďme si konkrétny dôkaz tohto tvrdenia. Keď k nám zavítala demokracia, začalo sa predávať aj v nedeľu. Cirkvi boli proti a vyvíjali snahu zastaviť to. Ale dravá kapitalistická honba za ziskom nakoniec zvíťazila, a s realitou nedeľného predaja sa museli veriaci zmieriť. A tak to zostalo až donedávna.

 

Lenže vyššia Moc, stojaca za všetkým, čo sa dnes deje, sa s tým nezmierila, a zatlačila na ľudstvo takým spôsobom, že bol nakoniec nedeľný predaj zrušený. Vyššia Moc zatvorila brány obchodov a pomyselným bičom vyhnala kupčenie a honbu za ziskom zo sviatočného dňa, pretože ten treba svätiť.

 

Ateisti a materialisti v tom vidia len nariadenie vlády, ale vnímavý človek v tom vidí zásah vyššej Moci, ktorá dosiahla svojho.

 

No a presne tento istý princíp platí aj vo vzťahu k Veľkej Noci, ktorej slávenie bolo celému kresťanskému svetu znemožnené. Prečo? Pretože je pokrivené a pomýlené! Pretože hoci kresťanstvo bolo na svoje omyly upozornené, išlo si svojou nesprávnou cestou pokojne ďalej.

 

A keďže ide o nesmierne závažné skutočnosti, je potrebné odhaliť, čo všetko sa za tým skrýva, a prečo situácia nakoniec dospela až tak ďaleko, že boli kresťania práve na Veľkú Noc vyhnaní vyššou Mocou z vlastných chrámov.

 

Keď kedysi chodil Kristus v kruhu svojich učeníkov, často si povzdychol nad ich nechápavosťou, čo je zaznamenané aj v evanjeliách slovami: „Ešte aj vy ma nechápete?“

 

Skutočnosť, že učeníci často správne nepochopili to, čo im Kristus hovoril, bolo svedectvom celkovej duchovnej nezrelosti ľudstva. A práve kvôli tejto všeobecnej nezrelosti a neschopnosti správne chápať mnohé duchovné pravdy, nepovedal Ježiš ľuďom všetko, čo mohol a mal.

 

Vo svojom učení im ukázal priamočiaru cestu k spáse spôsobom, aký boli schopní pochopiť. Ale zároveň im sľúbil, že keď budú dostatočne zrelí, pošle im svojho posla, a ten im sprostredkuje celú Pravdu, pretože už budú na ňu dostatočne zrelí. A zároveň i očistí Ježišovo učenie od všetkého nesprávneho, čo bolo počas stáročí vnesené do jeho výkladu.

 

Takto je to zaznamenané v evanjeliách:

 

Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli /nepochopili/. Keď však príde On, Duch Pravdy, uvedie vás do plnej Pravdy On Ma oslávi, lebo z Môjho vezme a zvestuje vám. Všetko, čo má Otec, je Moje. Preto som povedal, že z Môjho vezme a zvestuje vám!“ Jn 15, 26-27; 16, 12-15.

 

Na autenticite Ježišovho učenia sa teda podpísali dva negatívne vplyvy. Prvým bolo nedostatočné chápanie Kristových slov vlastnými učeníkmi a stúpencami, a druhým bolo úmyselné deštruktívne pôsobenie temna, so snahou odkloniť toto učenie od pravej línie, smerujúcej k Stvoriteľovi, a nesprávnymi výkladmi ho nasmerovať do slepej uličky.

 

A preto, ako už bolo naznačené, úlohou Ježišom zvestovaného a poslaného Ducha Pravdy, malo byť jednak zvestovanie celej Pravdy, a jednak očistenie Ježišovho učenia od všetkého pokriveného a nesprávneho.

 

Na a Duchom Pravdy, ktorý skutočne prišiel, bolo ľudstvo upozornené okrem iného aj na to, že absolútne pokriveným spôsobom vníma samotný zmysel príchodu Ježiša Krista na zem, ako i jeho smrť na kríži.

 

Ľudstvo bolo Duchom Pravdy upozornené na to, že skutočným zmyslom Ježišovho pozemského príchodu bolo prinesenie Božieho Slova, ukazujúceho cestu k spáse. Spása teda spočíva jedine v učení Ježiša Krista! Kto sa ním riadi, snaží sa podľa neho žiť, a dokonca aj myslieť, ten kráča cestou k spáse, a bude nakoniec spasený. Ten bude tiež schopný poznať v Slove Ducha Pravdy pôvodné, neskrivené učenie Ježiša Krista, a zároveň aj plnú Pravdu, ktorú nám pre vtedajšiu nezrelosť ľudstva nemohol Ježiš ešte zjaviť.

 

Spása človeka je teda v Božom Slove, čiže v učení Ježiša Krista a v jeho dodržiavaní! Len ten, kto toto pochopil a takto činí, môže byť spasený!

 

Kristus vôbec neprišiel na zem preto, aby zomrel na kríži a tým nás spasil! Toto je fatálny omyl, pretože v tom spása nikdy nespočívala, a ani nespočíva! Jeho smrť nebola Stvoriteľom chcená! Bola len obyčajnou, surovou vraždou, s temnou snahou zabrániť Slovu Božiemu, aby sa voľne šírilo po zemi a prinášalo spásu každému, kto mu načúva a podľa neho aj žije.

 

Vidieť vo vražde Syna Božieho na kríži Stvoriteľom plánovaný akt spásy, je zásadným a kľúčovým omylom kresťanstva! Tento hrubý omyl vznikol za spolupôsobenia neprávneho pochopenia učeníkov a ich nasledovníkov na jednej strane, ako i za spolupôsobenia zlovoľnej temnej snahy skriviť skutočný zmysel Kristovho príchodu na zem na druhej strane.

 

Spása nespočíva v Kristovej smrti na kríži! Spása spočíva jedine v prijímaní jeho Slova a v živote podľa neho! Smrť na kríži je zločinom ľudstva voči Synovi Stvoriteľa, a tým i voči Stvoriteľovi samotnému! Je preto zvrátené považovať tento zločin za akt spásy a takýmto spôsobom ho oslavovať! Každé zabitie sa totiž prieči Vôli Najvyššieho, ktorý jasne prikázal: „Nezabiješ“! A pretože zabitie a vražda nie sú v súlade s prikázaním „Nezabiješ“, nemôžu byť ani aktom spásy.

 

Naopak! Je to akt vzbury! Je to akt vzbury voči Stvoriteľovi a jeho Synovi, prinášajúcemu ľudstvu Božie Slovo spásy vo svojom učení.

 

Ľudstvo bolo Duchom Pravdy upozornené na všetky tieto skutočnosti. Bolo upozornené, že nie je trvalo možné tento akt vzbury voči Stvoriteľovi sláviť v kresťanských chrámoch ako akt spásy.

 

Duch Pravdy upozorňoval, že ak cirkvi nezjednajú v tejto vážnej veci, ale aj v iných dôležitých veciach nápravu, bude to musieť urobiť Stvoriteľ sám silou svojej Moci. A preto táto Moc dnes vyháňa kresťanov z chrámov, aby sa konečne prestali rúhať, a mylne považovať vraždu Božieho Syna za akt spásy!

 

A osireli chrámy, pretože Pán silou svojho ramena udrel na ľudstvo tak, že sa svet zapotácal v základoch! I zastavilo sa všetko ľudské naháňanie! Spustli ulice miest a všetci boli zahnaní do ústrania, aby premýšľali o tom, prečo ich Pán tak tresce!

 

Aby premýšľali o tom, čo nie je v poriadku s kresťanstvom a s jeho vierou!

 

Aby premýšľali o skutočnej Vôli svojho Pána a uvedomili si, že musí byť predsa len niečo chybné na tom, čomu doteraz bezmyšlienkovite verili, keď ich Pán vyháňa na Veľkú Noc z chrámov!

 

Aby premýšľali o svojom živote a o pravých duchovných hodnotách, ktoré jediné majú trvalú cenu, pretože presahujú až do večnosti.

 

Aby prehodnotili svoje životné priority!

 

Aby priority duchovné postavili na prvé miesto a priority materiálne až na druhé miesto!

 

Aby poznali plnú Pravdu, ktorú im priniesol Ježišom zvestovaný a poslaný Duch Pravdy!

 

Aby pochopili, že spása, ale aj pravé pozemské šťastie, spočívajú len v živote podľa Božieho Slova a v ničom inom!

 

Aby pochopili, že skutočné, večné a trvalé bohatstvo sa skrýva len v zhromažďovaní hodnôt dobra, v podobe lásky, spravodlivosti, čistoty a čestnosti!

 

Aby milovali Stvoriteľa a smerovali k nemu, a aby milovali ľudí a pomáhali im.

 

Toto dnes vyžaduje od kresťanov i od všetkých ľudí Moc Najvyššieho, ktorá nás zahnala do našich domovov, a tým nám dala čas premýšľať a uvedomiť si, čo je skutočne dôležité. Tým nám darovala čas k našej hodnotovej obrode.

 

Lebo Pravda Božia nakoniec predsa len zvíťazí! A malému pozemskému človeku nezostáva nič iného, ako sa jej podriadiť a prijať ju takú, akou skutočne je. Lebo práve ona, Pravda, je tým povestným kameňom uholným, o ktorý ak sa niekto potkne, tak sa doláme!

 

A hľa! Svetlo Pravdy z Grálu jasne žiari, a ukazuje správny smer v dnešnej vážnej dobe, v ktorej sa svet ľudský chveje v základoch!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Holek

O AUTOROVI

Mám rád cestovanie, dobré jedlo a víno, divadlo, svoje dve deti a niekoľko dobrých priateľov. Držím sa motta: „Život je ako oceán. Všetko dobré aj zlé, čo do neho hodíš, sa ti vráti.“ Fascinuje ma príroda, milujem ľudí a komunikáciu s nimi. Nebojím sa ísť aj na tenký ľad, keď je to potrebné. A práve o vnútorných prežitiach zo všetkých týchto svojich mnohostranných záujmov by som chcel písať vo svojom blogu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 195

Celkové hodnotenie: -4.03

Priemerná čítanosť: 1673

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na Ukrajine sa konajú komunálne voľby

  0icon

  Kyjev 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ukrainian Presidential Press Office via AP)   Komunálne voľby sa v nedeľu konajú na väčšine územia Ukrajiny. Pozornosť miestnych politických pozorovateľov…

  Pri škole v Kábule sa odpálil samovrah. Vyše dve desiatky mŕtvych

  0icon

  Kábul 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)   Dvadsaťštyri ľudí zahynulo a ďalších 57 utrpelo zranenia pri samovražednom bombovom útoku v blízkosti vzdelávacieho strediska v afganskom…

  Poslanci sa majú zísť opäť od utorka, čaká ich viacero vládnych návrhov

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vládne novely zákonov z dielne rezortu financií, hospodárstva, zdravotníctva či školstva, ale aj poslanecké návrhy by mali poslanci prebrať…

  Premiér: V sobotu pribudlo 3042 nakazených, je to rekord s mimoriadnou dynamikou

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Na Slovensku v sobotu (24. 10.) pribudlo 3042 nakazených novým koronavírusom. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO)…

  Predseda parlamentu Kollár je po nehode v stabilizovanom stave, zlomený má druhý krčný stavec. Podľa médií s ním v limuzíne sedela aj známa modelka

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Premiér Igor Matovič informoval, že predseda parlamentu Boris Kollár mal vážnu autonehodu Zranený je Kollár, jeho ochrankár,…

  Ženu pred pôrodom údajne odmietali prijať do košickej nemocnice, keďže nechcela podstúpiť test na covid. Mali padnúť aj vyhrážky o odobratí dieťaťa. Mamička už prestávala cítiť pohyby dieťaťa. Situáciu riešili policajti ako priestupok matky

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR- Oliver Ondráš)   Mnohí upozorňovali, že aktuálny núdzový stav, prísne epidemické opatrenia a nátlak na občanov, aby sa dali testovať…

  Súd začal rozhodovať o väzbe pre Dušana Kováčika a vysokého policajného funkcionára Norberta P., ktorý sa rozhodol spolupracovať. Podľa Galka je čas rozpútať nie búrku, ale rovno uragán

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v nedeľu o 09.00 h rozhodovať…

  Podľa Čarnogurského st. sa Šeliga posledným hlasovaním pri Záborskej zákone o potratoch ukázal ako "najväčší podvodník v slovenskej politike"

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Jakub Kotian)   Bývalý predseda vlády a minister Ján Čarnogurský st. na svojich osobných internetových stránkach publikoval komentár ku…

  Ozbrojené sily: Zdieľanie nepravdivých informácií na internete môže mať vážne následky

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jenny Kane)   Zdieľanie nepravdivých informácií na internete môže mať vážne následky. Dôležité je preto vždy si najprv overiť dôveryhodnosť zdroja,…

  Farár v Šulekove informoval, že v noci bude omša za dobrodincov. Primátor Hlohovca Kollár zo Za ľudí reaguje: "Prosím, nerobte to. Buďme zodpovední k sebe aj k druhým"

  0icon

  Bratislava 25. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Poslanec Národnej rady za stranu Za ľudí a zároveň primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár na sociálnej sieti informoval…

  TopDesať

  Bielenie zubov nie je práve tou najšťastnejšou voľbou

  0 icon

  Zuby sú pre mnohých ľudí dôležitou súčasťou fyzického vzhľadu. Kto z nás by nechcel mať žiarivo biely úsmev? Bielenie a veľa prípravkov však zuby poškodzuje viac, ako by sa zdalo. Štúdie ukázali, že väčšina zubov nemá nikdy perlovo bielu farbu. V skutočnosti môže mať každý zub iný odtieň a pritom majú…

  TOP10: Toto si rodičia od svojich detí naozaj nezaslúžia

  0 icon

  Nikdy nie je neskoro na pomoc starším ľuďom, najmä tým, ktorí sú blízko nás. Aj chvíľa pozornosti môže uľahčiť život našich rodičov. A práve rodičia sú tými, ktorí si to najviac zaslúžia. Tu je 10 vecí, ktoré by si svojim rodičom nemal robiť, pretože ich naozaj rania. 1. Zanedbávanie rodiča

  Rozprávanie zo sna: Prečo to robíme a ako to kontrolovať?

  0 icon

  Rozprávanie zo sna bez toho, aby si si toho bol vedomý, je celkom bežné. Štúdie zistili, že až  66% ľudí zažilo niekedy v živote epizódy spánku, počas ktorých rozprávali. A hoci je spánkové rozprávanie zvyčajne neškodné a nevyžaduje žiadne lekárske ošetrenie, môže vyrušiť tvojho partnera a zabrániť mu v potrebnom spánku.  

  Kruhy v obilí a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku trojdielnej série s názvom Kruhy v obilí a mimozemšťania. Ako už názov napovedá, venujeme sa a budeme sa venovať záhadným kruhom v obilí, ktoré boli v podstate od 70. rokov minulého storočia ohlasované z rôznych kútov sveta. Objavili sa v obilí, v lesoch ale aj v…

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Vo svete IT

  Vývojár priniesol aplikáciu, ktorá nainštaluje Mobilné služby Google aj do nepodporovaných zariadení Huawei

  0 icon

  Bez ohľadu na to, čo si myslíme o sankciách zo strany USA voči spoločnosti Huawei, tak mnohým používateľom tieto obmedzenia znepríjemňujú život. Hlavne v prípade nových zariadení, kde chýba množstvo aplikácií, a to aj napriek tomu, že existuje mnoho alternatívnych obchodov s aplikáciami. Aplikácia Googlefier vám vyrieši problémy Známy portál xda-developers.com poukazuje na…

  Šéf Huaweiu sľubuje ďalšie inovácie a to aj napriek nepriaznivej situácii

  0 icon

  Pár dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia novej produktovej rady smartfónov Mate 40, ktorá v pozitívnom slova zmysle prekvapila vo viacerých oblastiach. Od procesora Kirin 9000, ktorý je vyrobený 5nm výrobným procesom, až po kameru zariadenia, ktorá aktuálne nemá konkurenciu. Spoločnosti Huawei sa podarilo predstaviť zariadenia, ktoré majú vo…

  Xiaomi uvoľnilo funkciu „Screen Combo“ pre prvý smartfón. Ide o funkciu, ktorá prináša desktopový režim

  0 icon

  Zrkadlenie smartfónu je jednou zo žiadaných funkcií, ktorou v súčasnosti disponuje viacero modelov zariadení. Aktuálne je dostupnou pre väčšinu zariadení pomocou externých aplikácií, avšak bez možnosti širších interakcií. V súčasnosti touto funkciou s rozšírenými možnosťami interakcií disponujú hlavne telefóny spoločností Huawei a Samsung. Spoločnosť Huawei túto funkciu predstavila spolu s…

  Čierna diera ako urýchľovač častíc? Táto teória v sebe ukrýva niekoľko háčikov

  0 icon

  Čierne diery patria medzi čistú gravitačnú silu, ktorá pritiahne všetky okolité objekty k sebe a už im nedovolí uniknúť preč. Keď sa priblížia k horizontu udalostí (pozn. redakcie: hranica, za ktorou úniková rýchlosť prekračuje rýchlosť svetla), objekty zrýchlia na závratné rýchlosti. Preto niektorí fyzici tvrdia, že z čiernych dier by boli dokonalí kandidáti na…

  Vesmír expanduje: Znamená to, že sa zväčšujeme aj my?

  0 icon

  K najzakladanejším vesmírnym poznatkom patrí vesmírna expanzia. Znamená to, že aj my expandujeme spolu s ním? Ak by to tak bolo, zrejme by si to nikto nevšimol, pretože všetko by sa zväčšovalo v rovnakom pomere, tvrdí YouTube kanál minutephysics. Odpoveď na otázku je nie. Vesmír síce expanduje, ale to neznamená,…

  Armádny Magazín

  Irán : Obrovské cvičenie protivzdušnej obrany - varovanie pre narušiteľa

  0 icon

  USA, 25.október 2020 (AM) - Priamo pred očami všetkých nepriateľov Iránu, aj tých nových, ktorí sú v týchto dňoch zaneprázdnení a podpisujú sa na akúkoľvek dohodu, alebo zmluvu, ktorú im Američania a Izraelčania ponúknu, za predpokladu, že text bude obsahovať „anti -Irán“, iránske ozbrojené sily spus

  Ozbrojená po zuby: Fregata Maršal Šapošnikov

  0 icon

  USA, 25.október 2020 (AM)  - Časopis National Interest označil fregatu Maršal Šapošnikov "po zuby ozbrojenú mnohými novými raketami". Takto reagoval na správy ruských médií, že "fregata studenej vojny Maršal Šapošnikov potom, čo bola vyzbrojená strelami s plochou dráhou letu Kaliber-NK a U

  Čo sa stalo s Dudajevovým letectvom na začiatku prvej vojny v Čečensku

  0 icon

  Rusko, 25. október 2020 (AM) – Operácia zničenia letectva Čečenska (neuznanej Čečenskej republiky Ičkéria), ktorá prebehla v decembri 1994, patrí

  Ruské bojové lode chránili Iránsky tanker

  0 icon

  Irán, 25.október 2020 (AM)  - Iránsky tanker Samah práve zakotvil v Tartouse sprevádzanom ruskými vojnovými loďami, ktoré sú zjavne v plnom námornom cvičení. Zabezpečuje teraz Rusko ochranu námorného tranzitu ropy z Iránu do Sýrie? V septembri Sýria žiadala rozšírenie protisankčnej koalície USA do krajín Južnej Ameriky. Bude tento energetický koridor spájajúci…

  Analýza: Ľahké tanky, stále sa o nich hovorí, nikdy sa nekupujú

  0 icon

  Slovensko, 25.október 2020 (AM)  - Ľahký tank sa často predstavuje ako riešenie, ktoré umožňuje čeliť taktickej výzve. Ide o to, byť menej ťažký (a lacnejší) ako tradičný bojový tank a zároveň ponúknuť aspoň podobné kapacity z hľadiska mobility, palebnej sily a ochrany. Je to nemožná úloha?     [caption id="" align="alignnone"…

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA