ZÁCHRANA OD KORONAVÍRUSU!? Je to až také jednoduché?

O tom, či je koronavírus umelého alebo prirodzeného pôvodu sa vedú spory. V roku 2015 sa objavil v prestížnom vedeckom časopise Nature článok o tom, že vedci vyvinuli smrteľný vírus, ktorý priamo infikuje človeka a spôsobuje smrť.  Skrížili bielkovinu SHC014 s vírusom SARS a dostali smrteľný hybrid. Článok je podpísaný 15 vedcami, z ktorých 13 spolupracujú s Univerzitou v Chapell Hill v Severnej Karolíne. V článku podrobne vysvetlili metodiku vytvorenia patogénu. Je vyvinutých viacero hybridných koronavírusov na báze SARS s rozličným stupňom patogenity. Kultivovali ich na kultúrach pľúcnych buniek človeka VERO E6 získaných z inštitútu infekčných chorôb  armády USA. Hybrid SHC014-COV bol schválený radou národnej bezpečnosti univerzity v Severnej Karolíne a radou dvojakého určenia (dual use research of concern committee).

Americké vojenské biolaboratória (je ich asi 400) sú rozmiestnené na amerických vojenských základniach po celom svete, zamestnávajú okolo 3 000 vedcov, ktorí sa podieľajú aj na vývoji  vírusov pre vojenské účely. Tieto laboratória sú zastrešené americkým inštitútom zdravia v štáte Maryland. Niektoré sa nachádzajú v bývalých sovietskych republikách – Gruzínsko, Ukrajina (4), Kirgizsko, Azerbajdžan, Kazachstan, Uzbekistan, Moldavsko.

Avšak trochu inú verziu objavenia sa vírusu, a taktiež návod, ako sa pred ním chrániť či sa z neho vyliečiť podala dňa 27.3.2020 svetovo uznávaná špičková ruská mikrobiologička Irina Vladimirovna Jermakova redaktorovi Andrejovi Karaulovi:

https://www.youtube.com/watch?v=U-Wo0krriQ0

Jermakova upozornila na to, že Američania na likvidáciu následkov havárií ropných tankerov a odstraňovania ropných škvŕn vyvinuli baktériu s názvom „synthia“, ktorá požiera uhľovodíky. Zrejme však ušla ich pozornosti skutočnosť, že táto baktéria po zlikvidovaní ropných škvŕn pokračuje v napádaní a požieraní všetkého živého (všetko živé pozostáva z uhľovodíkov), planktónu, rýb, morských živočíchov. Napáda však aj človeka, požiera napadnuté tkanivá (obrázky na internete sú hrôzostrašné) a spôsobuje aj prudký zápal pľúc končiaci takmer 100% smrťou. Mnohí z tých, čo pracovali na odstraňovaní týchto škvŕn či na zasiahnutých ropných plošinách, zomreli. Zomreli aj takí, čo sa kúpali vo vode, kde sa baktéria objavila. Ak napadne človeka, žiadna imunita nepomôže. Až vtedy si zodpovední uvedomili nebezpečenstvo a uvalili prísny zákaz na šírenie informácií o tejto smrteľnej hrozbe. Táto baktéria sa šíri morom a dorazila až na čínske pobrežie, ktoré vyplavilo v auguste minulého roku na breh množstvo uhynutých rýb. Zrejme niektoré napadnuté ryby sa dostali aj k človeku a v Číne sa z ničoho nič začali objavovať úmrtia na zápal pľúc spôsobené touto baktériou. Zatiaľ ešte nešlo o koronavírus. Ten sa podľa profesorky Jermakovej zrejme vyvinul tak, že obyčajný netopierí vírus nachádzajúci sa v človeku v latentnom stave napadol bunku baktérie „synthia“ a pri replikácii včlenil do svojej RNK cudzorodý fragment genetickej sekvencie od tejto baktérie. Takto sa tento vírus stal nebezpečným, napádajúcim pľúca človeka a spôsobujúcim ich zápal, pravda v nie až tak fatálnej podobe, ako to činí samotná baktéria synthia.

Profesorku Jermakovu v tejto súvislosti napadla spásonosná myšlienka, že boj s koronavírusom môžeme vyhrať, len ak ho oklameme, ak mu ako potravu ponúkneme takú náhradu uhľovodíka, ktorú nerozpozná ako pre seba nebezpečnú, príjme ju, a tá ho následne zničí.  A takouto látkou nebezpečnou pre koronavírus sa podľa profesorky javí obyčajná jedlá sóda či sóda bikarbóna (Hydrogenuhličitan sódny NaHCO₃), ktorá v sebe obsahuje uhľovodíkové atómy (atóm uhlíka C a atóm vodíka H). So svojimi zisteniami sa profesorka podelila so svojimi kolegami mikrobiológmi v Číne, tí jej odporúčania vraj začali aplikovať, šírenie koronavírusu zastavili a veľmi vysoké percento postihnutých sa začalo úspešne uzdravovať. Nechce sa mi tomu celkom veriť, lebo je divné, žeby sa s tým čínski mikrobiológovia nepodelili s ostatnými? Pandémia síce vypukla v Číne, ale zodpovednosť za ňu nesie zrejme niekto celkom iný.

Profesorka Jermakova vypracovala metodiku testovania a liečenia koronavírusu, obrátila sa na vedenie svojho ústavu, aby začal s jej preverovaním a aplikáciou. Vďačnosti sa však nedočkala, práve naopak – uvoľnili ju. Zrejme je inštitút v rukách tých ľudí, ktorých dosadzoval vlastizradný bývalý premiér Medvedev.

Ide o závažnú informáciu. Dúfam, že sa čoskoro dozvieme oficiálne stanovisko k tomu, čo odporúča profesorka Jermakova. V každom prípade je dobre známa skutočnosť, že sóda bikarbóna je zásaditá, znižuje kyslosť v organizme a prispieva k likvidácii parazitov vrátane rôznych mikróbov, baktérií a vírusov. Čistí od nich aj tenké črevo, ktoré je zodpovedné za činnosť imunitnej sústavy človeka. Profesor Neumyvakin, ktorý bol lekárom ruských kozmonautov a pripravoval ich po zdravotnej stránke na lety do kozmu, odporúča 1/3 až ½  čajovej lyžičky sódy zaliať horúcou vodou, nechať vykypieť, doliať chladnú vodu, aby mala tekutina teplotu tela a piť hlavne ráno vždy na prázdny žalúdok (aby sa čím ľahšie a skôr dostala tekutina do tenkého čreva) aspoň 30 minút pred jedlom. Profesor odporúča aj 10 kvapiek 3% roztoku peroxidu vodíka do 2 dcl teplej vody (začínať od 1 kvapky do 0,5 dcl denne a dávku zvyšovať postupne testujúc, či nevzniká nepriaznivá reakcia organizmu). V tenkom čreve sa z peroxidu vodíka uvoľňuje atómový kyslík, ktorý sa dostáva aj  do krvi a ničí škodlivé mikróby.  Samozrejme, neslobodno brať naraz alebo za sebou aj sódu aj peroxid.

Týmto článkom ani zďaleka nechcem tvrdiť, žeby sa človek s podozrením na koronavírus nemal zveriť do rúk lekárov, ale prečo ako prvú pomoc (alebo poslednú nádej?) nevyužiť pomocný postup so sódou? Vtedy by som zvýšil aj frekvenciu pitia (viac krát za deň) aj množstvo sódy. V každom prípade otestovať túto jednoduchú metódu by stálo za to, lebo o výsledkoch by sme sa dozvedeli veľmi rýchlo.

Prajem všetkým čitateľom v týchto neľahkých časoch pevné nervy, optimizmus, dobrú náladu a duševnú pohodu – dôležité to faktory úspešného boja s neviditeľným nepriateľom. A zvyknime si tiež na myšlienku, že budúca záchrana k nám nepríde od „civilizovaného“ Západu, ale, ako zvyčajne, od „barbarského“ Východu, a hlavne Ruska.

Ing. Peter Kohút, CSc.

člen združení slovenskej inteligencie KORENE  https://zsi-korene.sk/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 111

Celkové hodnotenie: 23.21

Priemerná čítanosť: 5967

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Polícia navrhla podať obžalobu pre neoprávnené nakladanie s odpadmi v Bratislave

  0icon

  Vyšetrovateľ enviropolície navrhol podanie obžaloby na tri fyzické a jednu právnickú osobu so sídlom v Bratislave pre neoprávnené nakladanie s odpadmi.

  Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

  0icon

  Londýnska polícia v piatok informovala o smrti muža, ktorého vo štvrti West End rozdrvil "výsuvný pisoár".

  Tentoraz je to inak. Západ nie je pripravený viesť totálnu vojnu s Ruskom

  0icon

  Moskva 27. januára 2023 (HSP/theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube)   Kým sa Washington nerozhodol konfrontovať Moskvu s existenčnou vojenskou hrozbou na Ukrajine, obmedzil použitie americkej vojenskej sily na…

  Dlhodobá snaha Romana Abramoviča zachrániť Ukrajinu, svoju povesť a majetok

  0icon

  Kyjev 27. januára 2023 (HSP/wsj/Foto:Facebook)   Jeho šance byť sprostredkovateľom mieru klesajú, zatiaľ čo tlak na jeho majetok sa zvyšuje, píše The Wall Street Journal…

  ŠÚKL sťahuje z trhu šesť šarží lieku proti zápalom pri závažných ochoreniach

  0icon

  Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu šesť šarží lieku na zmiernenie zápalov pri závažných ochoreniach Diprophos,

  Blaha k Dzurindovi: V normálnej krajine by bol súdený ako vojnový zločinec, ale tu na Slovensku sa postaví pred kamery

  0icon

  Bratislava 27. januára 2023 (HSP/Telegram/Extra Plus/Foto: TASR - Jakub Kotian)   Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa na svojom telegramovom účte vyjadril k horúcim politickým témam,…

  Nulandová je rada, že sa Nord Stream 2 stal "hromadou šrotu"

  0icon

  Washington 27. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)   Námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová sa na včerajšom vypočutí v Senáte tešila, že Nord Stream 2…

  Viliam Karas sa zúčastnil na neformálnom rokovaní ministrov spravodlivosti Rady EÚ v Štokholme

  0icon

  Minister spravodlivosti Viliam Karas včera odcestoval do Štokholmu, aby sa zúčastnil na neformálnom rokovaní ministrov spravodlivosti Rady EÚ v Štokholme

  NATO a EÚ nútia Bielorusko opustiť Rusko

  0icon

  Minsk 27. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin)   Vytrvalým uvaľovaním sankcií na Bielorusko Brusel bezostyšne ignoruje princípy právneho štátu. Minsk je už dlhší čas…

  To najdôležitejšie z Ukrajiny - Zelenskyj označil situáciu na fronte za mimoriadne kritickú. Rusi nielen útočia, ale aj ničia všetko okolo seba

  0icon

  Kyjevsko-mohyljanská akadémia zakázala používanie ruského jazyka. Dánsko nebude dodávať tanky Ukrajine, uviedol podľa televízie TV2 šéf tamojšieho ministerstva obrany Jakob Ellemann-Jensen.

  Vášeň v Tebe

  Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

  0 icon

  Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

  TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

  0 icon

  Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

  Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

  0 icon

  Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

  Čo vidíte ako prvé? Kráča mačka hore alebo dole schodmi?

  0 icon

  Optická ilúzia, ktorá zobrazuje mačku na schodoch, môže odhaliť vašu skutočnú osobnosť. Snímka v odtieňoch sivej farby zobrazuje mačku na schodoch. Kráča mačka smerom hore alebo ide dole po schodoch? Bez ohľadu na to, ktorým smerom vidíte mačku kráčať, odhalí to váš prístup k životu, informuje

  Prečo nestačí umyť ovocie a zeleninu čistou vodou? Ako ich zbaviť chémie?

  0 icon

  Ako sa správne umýva ovocie a zelenina? V mnohých prípadoch nestačí tečúca voda. Portál LoveNatura uvádza, že väčšina používaných pesticídov má olejovitú štruktúru. Konzistencia oleja je nevyhnutná na to, aby sa prípravok nezmýval na poli počas nepriaznivého počasia.

  Armádny Magazín

  Americké raketomety HIMARS už stratili svoj efekt. Vzdušné obranné sily zostrelili naraz rekordných 12 rakiet. Video

  0 icon

  Ukrajina, 27. januára 2023 (AM) – V súčasnosti hrajú veľmi dôležitú úlohu pri ostreľovaní Ozbrojenými silamil Ukrajiny americké raketomety HIMARS, tak na pozície ruských jednotiek v zóne špeciálnej vojenskej operácie a tylových objektoch, ako aj v obytných oblastiach a civilnej infraštruktúry na oslobodených územiach. R

  List starého otca „Tigra“ jeho vnukovi „Leopardovi“ na Ukrajinu

  0 icon

  Nemecko, 27. januára 2023 (AM) –  Guten morgen, meine liebe vnúčik! Som nekonečne rád, že ste sa rozhodli pokračovať v Drang nah Osten. Po prvé, postarajte sa o svoje zdravie. A hlavne o prevodovku. Ona sa zlomí ako prvá. Pamätám si, že neďaleko Leningradu sa kvôli tejto prekliatej prevodovke v auguste 1942 pokazili…

  Kto je zodpovedný za útlak Maďarov na ukrajinskom Zakarpatsku?

  0 icon

  Maďarsko, 27. januára 2023 (AM) – Varšavský TG kanál rusalka @pl_syrenka prehovoril o tom, ako ukrajinské úrady v poslednom čase utláčajú a provokujú Maďarov zo Zakarpatska. Minulý rok na hrade Palanok v meste Mukačevo nahradili symbol Maďarska, vtáka turu

  CNN: Ukrajina - laboratórium západných zbraní

  0 icon

  USA, 27. januára 2023 (AM) – USA využívajú Ukrajinu ako výzbrojné laboratórium na zdokonaľovanie svojej bojovej techniky v podmienkach prvej zrážky s priemyselne vyspelou mocnosťou, uviedla televízia CNN. Ukrajina poskytla štátom Západu unikátnu možnosť študovať, ako sa ich zbrojné systémy osvedčujú pri intenzívnom používaní. Takto analyzov

  Veľká tanková bitka. Ako ovplyvnia európske a americké dodávky boje na Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 27. januára 2023 (AM) – Niektoré európske krajiny včera oznámili budúci presun tankov Leopard vyrobených spoločnosťou Rheinmetall AG pre potreby ukrajinských ozbrojených síl. Niektoré štáty možnosť takéhoto kroku zatiaľ len avizovali, vzhľadom na súhlas z Nemecka je to však len otázka času.   [caption

  TopDesať

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

  0 icon

  Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

  Sny, ktoré sa snívali určite už aj tebe. Aký je ich význam?

  0 icon

  Ľudstvo sa pokúša objasniť tajomstvo snov už od nepamäti. Mnoho ľudí verí, že sny sa dajú interpretovať a dokážu predpovedať budúcnosť. Psychológovia zase veria, že sny nám ukazujú náš aktuálny stav a snažia sa nám niečo naznačiť. Existujú však sny, ktoré sa vo väčšom či menšom množstve vyskytujú takmer u…

  TOP10: Najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane sveta

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane na svete, ktoré boli kedy vyrobené. Vývoj zbraní, ktoré spôsobujú hromadné ničenie, sa začal až v minulom storočí. Vojna bola vždy tak trocha významnou hnacou silou technologického pokroku. Vojna by nemala byť nikdy v žiadnom prípade podporovaná ani ospravedlňovaná, no tieto…

  Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

  0 icon

  Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne…

  FOTO DŇA