Západní oligarchovia držia politikov silno pod krkom

Niekoľko mesiacov nazad som napísal môj prvý článok o manipulácii februárových volieb. Prešiel som si aj komentáre, ale žiaľ, nenašiel som nič, čo by stálo za zmienku. Čo ma teda vôbec neteší. Vypovedá to iba o tom, že tá analýza bola síce presná, no pre Slovákov neveští nič dobré. Veľmi rád by som sa mýlil.

V tomto článku by som tú analýzu trochu doplnil. Písal som o tom, ako majú západní oligarchovia (budem ich tak nazývať, pretože neviem, kto za tým všetkým stojí a kto tento protislovenský systém riadi) podchytené médiá, prieskumné agentúry a samotný proces volieb.

To nie je ale všetko. Na dva oveľa dôležitejšie elementy som úplne zabudol – súdy a polícia. A tým nielenže šikanujú pronárodne orientovaných ľudí, ale hlavne tým držia pod krkom svojich – protislovenských politikov a liberálnych fašistov (takto ich treba nazývať).

Skutočný liberál akceptuje opačný názor, ale naši liberálni fašisti neakceptujú žiadny iný názor a tvrdo trestajú a šikanujú každého, kto sa opováži povedať niečo iné. Ak dnes nie ste na tej „správnej strane“, tak sa práva na Slovensku nedovoláte. Budú si vás predvolávať, alebo dokonca naháňať po súdoch, hoci aj za takú hlúposť, ak niekomu v dobrej viere darujete šek v hodnote 1488€. Človeku, ktorý žije v zahraničí, sa len rozum zastavuje, čo sa tam deje. Nikde na svete nebol nikto za toto číslo súdený, dokonca ani sám jeho vynálezca. To svedčí o absurdite a totalite, v akej dnešní Slováci žijú. To už mali ľudia dávno vyjsť do ulíc. Každý by si mal uvedomiť jednu vec: Dnes šikanujú jeho, zajtra budú mňa. O pár rokov začnú súdiť aj za to, ak bude niekto sympatizovať s ĽSNS?

V tom predošlom článku som písal o tom, ako Truban prešiel politický očistec. Médiá ho cez leto prepierali ohľadne jeho videa, na ktorom nabáda študentov na akademickej pôde na drogy. Doteraz som v údive, ako mohlo toto niekomu prejsť. Všade vo svete, by už sedel. Dokonca ho akože vyšetrovala NAKA, ktorá pár dní na to dala vyznamenanie jeho kolegyne Biháriovej. To som už vážne začal pochybovať, či mám len zlý sen. Vieme, že progresívcom sú bežní Slováci ukradnutí, ale toto bol vrchol arogancie a ďaleko za čiarou.

Presne, ako som v tej analýze písal, Truban je dnes už „čistý“ a jeho propagáciu drog média viac nespomenú. Prirovnal som to vtedy s Kiskom, ktorého médiá pred prezidentskými voľbami neriešili, hoci vedeli o jeho kauzách – scientológiu, zatknutie v Afrike, biznis so zbraňami, kontakty a spoluprácu s pozemkovou mafiou, úžerníctvo, krátenie daní, atď. Vtedy som myslel, že západní oligarchovia a média chceli tieto témy na Kisku vytiahnuť až po voľbách prezidenta, kedy to už bude jedno.

Ale pravda je, že čas, kedy sa tieto negatívne témy na progresívcov a protislovenských politikov vytiahnu, je úplne nepodstatný. Dôležité je, že sa tieto prehrešky stali a západní oligarchovia ich vytiahnu, keď sa im to bude hodiť. Alebo keď už to nebude aktuálne. Potom tie informácie podhodia takým bláznom ako Matovič, on s tým pošaškuje pred médiami, či v parlamente. Vymenia sa nejakí ministri a ide sa ďalej. Politici a médiá tým zakryjú skutočné problémy bežných Slovákov – vysoké dane, vysoké odvody, nízke príjmy, nefungujúce zdravotníctvo, no za to ceny v obchodoch, nájmy, benzín, rôzne poplatky, pokuty pre vodičov atď. sú rovnaké ako v západnej EU. Toto sú skutočné problémy Slovákov, ktoré okrem Kotlebovcov nikto nechce riešiť.

Ale buďme konkrétni: Predstavme si taký nereálny scenár. Truban sa jedného dňa prebudí, zabudne si dať rannú dávku „bieleho“ a začne byť silno proSlovenský. Behom týždňa nabehne prokurátor a polícia, obvinia ho a zatknú za jeho prednášku o drogách. Nestihne dať ani jednu tlačovku.

Kiska má toho na rováši toľko, že ak by začal byť proSlovenský, neprejde ani 24 hodín a sedí v chládku vedľa najťažších kriminálnikov (v Afrike pri jeho oslobodzovacej akcii zomreli ľudia). Z dobrého anjela by sa zrazu stal vývrheľ spoločnosti. Chceme reálny príklad? Nadia Savchenko, ukrajinská „pilotka“, pokiaľ bola proti Rusku, bola symbol Ukrajiny. Akonáhle začala vo vrchovnej rade hovoriť pravdu a chcela tú vojnu ukončiť, zaľahla po nej zem. Ani na Ukrajine už nevedia, čo s ňou je. Možno neskončila nejako fatálne, ale určite zomrela pre médiá. Takto by skončil aj Kiska, Truban, Biháriová a ostatní „hrdinovia“ západu, či bojovníci za ľudské práva a demokraciu, ak by začali byť skutočne demokratickí a liberálni.

A čo taký Pelegríny? Ako vyzerá jeho súkromie? Žena, deti? O Kotlebocov sa dokonca dočítam, kde majú aké tetovania, ale o súkromí nášho prieméra sa médiá akosi nezaujímajú. Alebo je pravda, že je homosexuál a žije s Koleníkom? Ak by to začali rozoberať médiá, to by asi Smeru veľmi % nenahnalo. Ale toto je len smietka. Na Smer majú západní oligarchovia toľko špiny, toľko materiálu, že ani Fico, Pelegriny, Lajčák, ani Blaha, atď., nikto si nemôže dovoliť nič spraviť proti západu a liberálnym fašistom. Veď už len rodinné prepojenie Lajčáka s Kiskom, kde sestra Lajčákovej ženy, je partnerkou Kiskovho brata, hovorí samo za seba. Nedivil by som sa po voľbách spojeniu Smer + Za ľudí + PS.

Do tejto logiky veľmi krásne zapadá naša pani „prezidentka“? Súd až bleskurýchle rozhodol o zrušení 50-dňového moratória. Za prvé to ukázalo, ako majú západní oligarchovia Slovensko plne pod kontrolou, kde prelomenie veta je len cirkus pre plebs. No za to žaloba o preskúmaní platnosti prezidentských volieb im leží už skoro rok na stole. Oni to ani nikdy riešiť nebudú a Čaputová prezidentkou zostane. Ale ak by sa náhodou naša „prezidentka“ prebudila s proSlovenským cítením, až vtedy začnú byť súdy aktívne. Ak by nebodaj nepodpísala Instanbulský dohovor (ten podpísaní bude, možno nie teraz, ale určite bude), nepovolila by USA-základne na Slovensku (žiaľ, aj tie budú), stiahla by vojakov z Pobaltia, atď. – tak by ju do týždňa zrušili a boli by nové prezidentské voľby.

A čo najväčší bojovník proti korupcii a oligarchom, dvorný šašo Matovič? Nebol to práve on, kto spolu zo Sulíkom, v čase keď boli vo vláde, mal celý prepis a vedel teda o všetkých megarozkrádačkách strategických podnikov a čušal ako voš pod chrastou. Vrcholom bolo, keď chcel dokonca vystúpiť na protigorilom proteste, kde ho samozrejme vypískali. A jeho daňový podvod a krádenie daní? Veď o tom píšu aj maistremové médiá, ako nesedí v chládku len preto, lebo uplynula premlčacia doba a trestné stíhanie tak bolo zastavené. To skutočne niekto verí tomu, že polícia a SIS nevedela o Matovičových daňových podvodoch? No nebuďme naivní. Každý, kto ide do národnej rady je tak dokonale prelustrovaný, že SISka vie aj číslo jeho trenírok. Ale týmto držali Matoviča celých 11 rokov (alebo ako dlho to tam už šaškuje) pod krkom. Aj teraz majú na neho niečo, čo sa ale verejnosť dozvie až o pár rokov.

A čo sa jeho „boja“ proti mafii týka: čo sa reálne zmenilo po škandáloch, ktoré akože Matovič objavil? Vymenilo sa pár ministrov, či premiér, ale po finančnej a právnej stráne nič. Nikto nebol odsúdený, peniaze z korupčných tendrov vrátené neboli, prišiel nový minister, či premiér a išlo sa ďalej.

Západní oligarchovia držia tak Slovensko a politikov silne pod krkom a nedovolia ani milimetrové vychýlenie od prozápadného smerovania – migranti, LGBT, USA-základne, eurofondy pre zahraničné firmy, okrádanie malých a stredných Slovenských podnikateľov, ožobračovanie bežných ľudí vysokými daňami, odvodmi a poisteniami, atď.

Na každého politika niečo majú a nikto z nich nemôže proti EU a západným korporáciám nič SPRAVIŤ. Zámerne píšem slovo „SPRAVIŤ„, nie „povedať“, pretože veľkohubých škreklúňov ako Matovič, Blaha, Harabin a pod, tých tu máme dosť. Títo politici majú vždy len neškodné reči, lebo nie sú pri moci (ani Blaha nemá v Smere exekutívnu moc, je úplne sterilný). Ak by za nimi prišli ľudia osobne a povedali: „Škriekaš ako besný, ale sprav už konečne niečo pre Slovensko a pre občanov.“ Odpoveď by znela: „Nemôžem, ja sám o ničom nerozhodujem.“ Alebo: „Nemôžem, som predsa v opozícii. Ale voľte ma a budem bojovať proti mafii a Ficovy.“ Alebo: „Nemôžem nič zmeniť, som predsa mimo parlamentu. Ale voľte ma, lebo ak tam raz budem, zruším všetky súdy a všetkých uchylákov a zlodejov pozatváram do basy, lebo toto je naša vlasť a tú si nedáme.“

Nikto nemôže nič spraviť len škriekať. Buď sú nulový, alebo sú v opozícií, alebo dokonca mimo parlamentu. Nezmenia nič, lebo visia na škandáloch, ktoré západní oligarchovia na nich vytiahnu, keď to bude treba. A liberálni politici, ako som už vyššie písal, tí si už nemôžu dovoliť ani len niečo povedať proti západu a západným hodnotám.

Toto sa ale netýka ĽSNS, na ktorých nič nemajú. ĽSNS je pre západ ako nočná mora. Jediné na čo sa zmôžu, je nálepkovanie fašisti, náckovia, extrémisti. Až mám niekedy silný pocit, že v druhej svetovej vojne boli porazení Kotlebovci a do Osviečínu posielal židov osobne Mazurek.

Politici označujú Kotlebových voličov ako zúfalcov, ktorí už nevidia ani svetlo na konci tunela a utiekajú sa k radikálnym riešeniam, ako sú „fašisti“ z ĽSNS. Toto ale nie je pravda. Voliči ĽSNS majú konkrétne dôvody, prečo im dajú hlas: napr., že Kotleba je jediný politik, ktorý vždy dodržal sľub, alebo že nemá žiadny finančný škandál, alebo za aké zákony celé 4 roky hlasovali. Boli to všetko proSlovenské zákony a bolo úplne jedno, kto ich predkladal. Toto je pre Slovákov, ktorí žijú v zahraničí, veľmi sympatické a momentálne nie je politická strana, ktorá by sa správala takto konzistentne.

Slováci, by mali už konečne prestať počúvať slová a veriť sľubom štandardných politikov, ale začať sa pozerať na ich činy. Za aké zákony hlasujú. Všetko ostatné sú len slová do vetra. Z týchto faktov vychádza iba jedna strana, ktorú treba voliť – ĽSNS. Konečne po 30 rokoch si Slováci môžu povedať, že nejdú voliť menšie zlo. ĽSNS nie sú fašisti, majú štruktúry, majú preverených ľudí, nikoho neodsúdili, nešikanovali za názor (ako im to robia liberálni fašisti), nikoho neposlali do koncentráku a vždy hlasujú za proSlovenské zákony. Tie 4 roky ich dokonale preverili, že je to jediná strana bez škandálov a za Slovákov.

Toto nie je žiadny PR článok ĽSNS. Je to pohľad človeka, ktorý nežije na Slovensku a vidí ešte veci s čistou hlavou. Ak chce niekto skutočnú zmenu, iná voľba ako ĽSNS nie je. V porovnaní s tým, čo na Slovensku povystrájali štandardní politici za 30 rokov, aké megazlodejiny, ako ožobráčili bežných ľudí, to by nevyvážilo, ani keby boli všetci Kotlebovci potetovaný od hlavy po päty hákovými krížmi.

Budem rád za vecné komentáre a samozrejme, za nejaké dôkazy o finančných prešľapoch Kotlebovcov. Ale prosím, zdržte nálepkovania „fašista, nácek“ , alebo nejakých kombosnímok, kde naľavo je Kotleba a napravo vychrtlí židia z pred 75 rokov v koncentráku. To je skutočne trápne, my predsa žijeme dnes. Za to fanúšikovia liberálnov by mohli dať radšej kombosnímky finančných rozkrádačiek: Kotleba vs. Matovič, Kotleba vs. Kiska, Kotleba vs. Fico, Kotleba vs. Sulík. Na takéto kombosnímky s výpočtami, kto o koľko okradol Slovensko, by som sa sám rád pozrel.

Ďakujem, prajem príjemný deň, Michal.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Michal Klein

O AUTOROVI

Marketer, podnikateľ, investor. Momentálne žijem v Zürichu. Pracoval som niekoľko rokov striedavo na Ukrajine a v Rusku. Poznám tak dôverne situáciu na východe Ukrajiny. Nie som za žiadnu politickú stranu. Iba za Slovákov a za Slovanov.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 4

Celkové hodnotenie: 22.73

Priemerná čítanosť: 11594

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Transparency International Slovensko: Hnutie Sme rodina profitovalo pred parlamentnými voľbami z viac ako 30 hodín nelegálnej reklamy

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR–Jakub Kotian)   Hnutie Sme rodina profitovalo tri týždne pred tohtoročnými parlamentnými voľbami z viac ako tridsiatich hodín nelegálnej reklamy v…

  Trump oznámil, že opustí Biely dom, ak volitelia potvrdia Bidena ako prezidenta

  0icon

  Washington 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump vo štvrtok uviedol, že opustí Biely dom, ak zbor voliteľov zvolí za prezidenta USA…

  Bolo to strašne náročné. Jedno zaváhanie a bola by som v hotelovej posteli, vraví Vlhová

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Desať jázd v paralelnom obrovskom slalome absolvovala vo štvrtok Petra Vlhová v rakúskom Lechu. A väčšinu v rýchlom…

  Matovič: Zaočkovať sa dám, ale pripadalo by mi férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný úplne posledný

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer)   Premiér Igor Matovič bol vo štvrtok večer hosťom relácie televízie JOJ Na hrane. Počas vysielania odpovedal…

  Mimovládky z oblasti vzdelávania žiadajú premiéra a ministra školstva, aby sa deti vrátili do škôl

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Mimovládne organizácie z oblasti vzdelávania a Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (SNSĽP) žiadajú premiéra Igora Matoviča (OĽaNO)…

  Alžírčan cestuje do Nemecka už druhý rok, policajti ho zadržali na hraniciach a poslali do Sečoviec

  0icon

  Stakčín 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Banskobystrický kraj)   Policajti oddelenia hraničnej kontroly sídliaci v obci Topoľa v okrese Snina kontrolovali v pondelok (23. 11.) v…

  Na Slovensku vo štvrtok stúpol počet pozitívnych o 1849, pribudlo 22 úmrtí. Miera pozitivity dosiahla 16,9%

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR–Roman Hanc)   Na Slovensku vo štvrtok (26. 11.) pribudlo 1849 pozitívne testovaných na nový koronavírus, vykonalo sa 10.928 testov. Pribudlo…

  Regulačný úrad posúdi oxfordskú vakcínu, v prípade priaznivých záverov by ju mohli nasadiť v decembri

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant, Pixabay)   Britská vláda požiadala tamojší Regulačný úrad pre lekárske a zdravotnícke potreby (MHRA) o posúdenie vakcíny proti…

  Ľudovít Goga: Sme proti migrácii, ale naše stanovisko k maďarskému a poľskému vetu vzíde z rokovania s koaličnými partnermi

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA-Marek Mrviš)   Je to ťažké rozhodovanie: EÚ by nemala členským štátom blokovať peniaze pre otázky právneho štátu, lenže európske peniaze…

  Blaha: "Výpoveď Moniky Jankovskej je preplesk pre slovenských novinárov". Má sa v nej spomínať aj nátlak vyvíjaný "siskármi a niekým z americkej ambasády" v kauze zmenky

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Tohtotýždňové priznanie bývalej sudkyne a nominantky Smeru-SD Moniky Jankovskej najmä vo veci korupcie v súdnictve sprevádzal zaujímavý a…

  TopDesať

  Tupac a Biggie: Smrť a konšpirácie 1. časť

  0 icon

  Na začiatku deväťdesiatych rokov sa stal rap jedným z najpopulárnejších žánrov a jeho predstavitelia sa začali nielen objavovať v tabuľkách najpopulárnejších skladieb, ale aj na titulných stránkach novín. Nová generácia raperov potom gangsterský život nielen opisovala, ale aj žila. Dve z najvýznamnejších mien svetového gangster rapu boli Tupac Shakur a The Notorious B.I.G. (známy tiež…

  Koľko stromov je potrebných na výrobu kyslíka pre jednu osobu?

  0 icon

  Význam stromov je v našom svete nekonečný a nedocenený. Stromy predstavujú cenný a v meste o to vzácnejší biotop pre veľké množstvo užitočných, chránených rastlín a živočíchov. Chcel by si vedieť viac o histórii našich predkov? Opýtaj sa stromov! Stromy predstavujú jedny z najdlhšie žijúcich organizmov na Zemi a sú tak nemými svedkami našej minulosti. Často sa používali ako…

  Prečo by sme nemali nosiť rovnaké pyžamo dva dni za sebou?

  0 icon

  Priemerný muž si mení pyžamo každých 13 nocí. Ženy obyčajne čakajú až 17 nocí. Väčšina žien má viac pyžám a majú tendenciu zabúdať na to, ako dlho sú už vonku. Aj keď sa plazenie do postele v dobre oblečenom pyžame môže zdať neškodné, môže to mať niektoré alarmujúce dôsledky. 1. Spíš v nezdravom prostredí

  Svoje problémy vyriešili po svojom. Tieto fotografie ťa dostanú do kolien

  0 icon

  Neexistujú žiadne problémy, ktoré by sa nedali vyriešiť. Tohto hesla sa držali aj títo ľudia, ktorí ťa vďaka týmto fotografiám dostanú do kolien. Svoje problémy sa rozhodli riešiť razantným spôsobom, ktorý sa podarilo zachytiť pomocou fotoaparátov. Často sa vraví, že ak to vyzerá hlúpo a funguje to, tak to vôbec…

  Čo je ekologickejšie? Kúpiť si umelý alebo živý vianočný stromček?

  0 icon

  Vianočný stromček začína byť v blížiacom sa období opäť súčasťou našich príbytkov. Ťažko uveriť, že na Slovensku ho poznáme už viac ako dve storočia. Aká je ale ekologickejšia verzia? Falošný alebo živý? Na naše územie sa tradícia zdobiť vianočný stromček dostala až koncom 18. storočia z Nemecka. Najprv sa udomácnil v…

  Vo svete IT

  Ktorí výrobcovia smartfónov dokázali vygenerovať najväčší príjem za uplynulý kvartál? Toto sú najnovšie čísla!

  0 icon

  Tento rok je nielen pre bežných ľudí, ale aj pre podnikateľov náročnejším ako pominulé roky. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia. Na druhej strane treba povedať, že mnoho spoločností sa chytilo šance a podarilo sa im aj napriek sťaženým podmienkam dosiahnuť obdivuhodných výsledkov. Dobrým príkladom je výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi, ktorý…

  Mozgový implantát umožnil dvom paralyzovaným ľuďom ovládať počítač pomocou myšlienok

  0 icon

  Podľa aktuálnych štatistík v populácii žije približne 1,9% ľudí trpiacich nejakou formou paralýzy. Ide tak o veľkú časť populácie, ktorá sa ráta v miliónoch. Vo všeobecnosti ide  o stav, ktorý v nejakej miere obmedzuje bežný život ľuďom v závislosti od objemu postihnutia. V novej štúdii publikovanej v magazíne NeuroInterventional Surgery…

  Zem a Venuše majú toho spoločného viac, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  Tím výskumníkov, vedený Paolom Sossim, nedávno ukončil výskum, ktorý sa zameriaval na možný vznik života na Zemi. Jedným z bodov výskumu bol aj pohľad na atmosféru Zeme, ktorá existovala pred 4.5-miliardami rokov. Vedci tvrdia, že v tom období by našu planétu spoznal len málokto, píše portál Slashgear. Tá sa od…

  Skladací dron MJX Bugs 7, ktorý konkuruje aj overeným modelom od DJI, aktuálne kúpiš za skvelú cenu

  0 icon

  Spoločnosť MJX je už roky vo svete dronov známa najmä svojimi dostupnými, no za to stále naozaj kvalitnými dronmi, ktoré spájajú najlepšie technológie pre začiatočníkov a pokročilých letcov s naozaj nízkou finálnou cenovkou. Na trh sa len nedávno objavil ďalší zaujímavý dron, ktorý by určite nemal ujsť oku žiadneho nadšenca…

  Muž, ktorému chýba veľká časť mozgu, spochybňuje všetko, o čom sme si mysleli, že sme o vedomí vedeli

  0 icon

  V roku 2007 sa odohral naozaj zvláštny prípad. Do nemocnice vošiel Francúz, ktorý sa sťažoval na bolesť nohy. Už v minulosti sa lekárom hlásil s podobnými problémami a tí prišli na to, že za jeho problémy môže vyplnenie mozgových komôr mozgomiešnym mokom. Píše portál iflscience.com. Lekári sa teda rozhodli pozrieť…

  Armádny Magazín

  Prečo britské médiá zrazu odhalili nacistov na Ukrajine?

  0 icon

  Ukrajina, 27. november 2020 (AM) - Určite mnohí počuli, že „nacizmus na Ukrajine je výmyslom ruskej propagandy“. Západné ( ale a aj slovenské – pozn. AM) médiá používali toto zariekanie neustále.   Lenže stal sa „zázrak“. Britské médiá zrazu „zbadali“ neonacistov v Kyjeve a kvôli ich vplyvu na radikálov Albionu vyhlásili poplach. Labour

  Veterán studenej vojny, strategický bombardér Tu-95, uskutočnil svoj prvý let pred 68 rokmi

  0 icon

  ZSSR/Rusko, 27. november 2020 (AM) – V auguste 1945 zhodili Američania atómové bomby na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. Táto udalosť kardinálnym spôsobom zmenila predstavy vo svete o priebehu budúcich vojen. Zdalo sa, že použitie atómových zbraní by dokázalo rozhodnúť akýkoľvek konflikt a už vtedy to bolo veľmi vážne – krajiny videl

  Assad rozprášil Turecký Bayraktarov mýtus!

  0 icon

  Sýria, 27. november 2020 (AM) - V marci 2020 uskutočnila Sýrska armáda bleskový protiútok na turecké pozície. Ten sa odohral ako odozva na útoky bezpilotných lietadiel smerom na Generálny štáb pro-sýrskych povstaleckých jednotiek v Sýrii v oblasti Idlib. Turci sa dostali do mieridiel sýrskeho odporu a pre Sultána to nebude ľahké.…

  Vojenská technika: Svet vie o najmenej 92 „stratených“ nukleárnych bombách - a ďalšie zaujímavosti

  0 icon

  Rusko, 27. november 2020 (AM) - 2. sv. vojna bola priestorom na realizáciu tých najfantastickejších projektov vojenských konštruktérov Preteky v zbrojení priviedli ku skonštruovaniu obrovských diel, rádiom riadených bômb, lietadlových lodí, ale aj nezvyčajných vzdušných lietadlových korábov. Od roku 1930 sa v ZSSR inžinierom Vladimírom V

  Hrdinovia získali ocenenia v ankete Vojenský čin roka 2019

  0 icon

  Slovensko, 27. november 2020 (AM) - Minister obrany Jaroslav Naď dnes spolu so štátnym tajomníkom rezortu obrany Marianom Majerom, generálnym tajomníkom Služobného úradu MO SR Petrom Kozákom, náčelníkom Generálneho štábu OS SR gen. Danielom Zmekom a hlavným poddôstojníkom OS SR štáb. nrtm. Marcelom Kaniakom zablahoželali laureátom pravidelnej ankety V

  Svetlo sveta

  25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

  0 icon

  Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

  Hriech Lenivosti

  0 icon

  « Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

 • icon FOTO DŇA