NEBEZPEČENSTVO Sulíkovho antisociálneho volebného programu!

Očakával som, že ak sa Richard Sulík zbavil svojich oponentov, ktorí nesúhlasili s jeho názormi na zahraničnú politiku, pristúpi k radikálnej zmene svojho volebného programu a odstráni jeho antisociálny charakter. Žiaľ, nestalo sa tak, ba práve naopak. Navyše rozvinul spoluprácu s koalíciou progresívno-fašistických strán Za ľudí a PS/SPOLU doplniac ich vlastizradný program likvidácie slovenskej štátnosti, národnej zvrchovanosti a nastolenia fašistickej totality o antisociálny rozmer ich budúceho spoločného bačovania, ak uchopia politickú moc. V nedávno predstavenej novej verzii Agendy 2020 sú nasledujúce zarážajúce momenty:

 1. Ratifikácia Istanbulského dohovoru, ktorého podstata spočíva v tom, že ďalšiu časť svojej suverenity odovzdáme do rúk Rady Európy, ktorá cez mimovládne organizácie nastolí svoj diktát nad Slovenskom vo veci zavádzania zvrátenej gender ideológie do všetkých sfér – hlavne školstva, pričom politické mimovládky a ich fašistické úderky aktivistov budú stať nad samotnou vládou, ktorá ich bude musieť povinne dotovať  na realizáciu ich vlastizradných aktivít. Týmto Richard Sulík definitívne anuloval všetko, čo doteraz na pôde EÚ robil v prospech Slovenska vystupujúc proti migrácii a diktátorským manierom centrály EÚ.
 2. Celé bremeno odvodov pri odvodovom bonuse bude cez superhrubú mzdu prenesené na plecia pracujúcich a odbremenený bude veľkokapitál, ktorému sa zníži daňové a odvodové zaťaženie, aby ešte viac zvýšil svoje zisky, ktoré odvádza do zahraničia ( v r. 2018 výnosy z investícii, ktoré odišli do zahraničia predstavovali 3,7 miliardy EUR). Na mnohé chyby, chybné východiská ako aj výrazne negatívne dopady odvodového bonusu na verejné financie poukázal vo svojej analýze svojho času mladý ekonóm Marián Jánoš, podľa ktorého z odvodového bonusu človek priemerne a málo zarábajúci nebude mať nič, kým vysokopríjmovým skupinám príjem nad určitú výšku bude oveľa menej zaťažený odvodmi, a tí si skutočne výrazne polepšia v zmysle princípu liberalizmu, ktorý hlása: „aby sme obohatili bohatých, musíme zodrať z kože chudobných“. Tento experiment s odvodovým bonusom je nanajvýš nezodpovedným hazardom.  Dokonca jeho autori priznávajú, že ešte nevedia, ako sa bude celkovo správať, lebo nemajú vraj údaje o viacerých parametroch a premenných. To je však iba výhovorka, lebo rôznorodých štatistických ukazovateľov o takmer všetkých podstatných aspektoch vývoja slovenskej ekonomiky je neúrekom, len treba vedieť ich nájsť a s nimi pracovať. Aj šikovný vysokoškolský diplomant by to zvládol v rámci svojej diplomovej práce.
 3. Zavádzanie ich programu definitívne povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému. Jednou z mnohých hrozieb je napríklad zmena „paradigmy“, že každý odteraz si bude musieť na svoj dôchodok sporiť. To znamená, že v dôsledku zníženia odvodového zaťaženia, avšak súčasného zavedenia povinnosti sporenia do II. piliera, ľudia budú sporiť do správcovských spoločnosti, čím sa výrazne znížia odvody do fondu, z ktorého sú financovaní súčasní dôchodcovia. Tí dostanú v podobe odvodového bonusu základnú platbu vo výške životného minima, ktoré je v súčasnosti 205 EUR a zvyšok do súčasnej úrovne sa im vraj doplatí pomocou vyrovnávacej dávky. Odkiaľ na ňu však zoberú, keď odvody výrazne poklesnú? A čo sa týka súčasných mladých ľudí, čo si budú musieť povinne sporiť v II. pilieri, tak im môžem garantovať, že svoje peniaze neuvidia jednak preto, že za 40 rokov dôjde k ich výraznému časovému znehodnoteniu, dôchodkové správcovské spoločnosti všetko rozkradnú a nakoniec skrachujú, a taktiež prebehnú také politické a sociálne otrasy, ktoré anulujú všetko ich súčasné sporenie na dôchodok. Pravdaže, sulíkovci to veľmi dobre vedia, ale prečo nekŕmiť darmožráčov cez II. pilier v správcovských spoločnostiach, však?  Štve ich tiež, že je zastropovaný vek odchodu do dôchodku, chceli by, aby človek pracoval až do smrti, a tak isto ich štve dynamický rast minimálnej mzdy, lebo to znižuje vysoké zisky kapitalistov. Pravda, oni ronia krokodílie slzy, že to obmedzuje možnosti pracujúcich nájsť si prácu za malú mzdu. Tvrdiť toto pri súčasnej veľmi nízkej miere nezamestnanosti pod 5% (koľko z toho tvorí nezamestnanosť Cigánov?) je neuveriteľná nehoráznosť!
 4. Diletantstvo autorov ekonomického programu je zjavná aj z ich „strategického“ pohľadu do ďalekej budúcnosti. Obávajú sa, že keď súčasná silná Husákova generácia odíde do dôchodku, súčasná slabá generácia vďaka nízkej pôrodnosti zapríčinenej liberalizmom ich nebude schopná „uživiť“. Táto ich argumentácia je samozrejme nezmyselná a mylná z nasledujúcich dôvodov:                                           a) rast miezd, ale aj dôchodkov prináša rast kúpyschopnosti obyvateľstva a zvýšený dopyt, ktorý roztáča ekonomiku a stimuluje ekonomický rast, ak pravda nie je sprevádzaný rastom importu. A tu by som zameral svoju pozornosť na opatrenia na zníženie importu a podporu domácej produkcie, hlavne poľnohospodárskej. Veď nakoniec jednou z príčin riadenej imigrácie do Európy je, aby cez zvýšený dopyt stimulovali ekonomický rast aj za cenu rastu sociálnych výdavkov a zotročovania domorodcov.                                                                                                                                b) výrazne zmeny, ktoré nastanú vďaka vedecko-technickému pokroku v oblasti informatizácie, automatizácie a robotizácie privedú k znižovaniu prácnosti a tým aj zamestnanosti, avšak celkové príjmy obyvateľstva by aj tak mali rásť, aby pokryli svojím dopytom zvýšený rast produkcie. To znamená, že aj pri výraznom znížení obyvateľstva v produktívnom veku a raste obyvateľstva v neproduktívnom veku (tento rast naopak treba ešte zvýšiť vďaka stimulácii pôrodnosti) nedôjde k ohrozeniu ekonomického rastu.
 5. V strategických odvetviach chcú doprivatizovať to, čo nestihol alebo len čiastočne stihol Dzurinda, či čo sa prinavrátilo štátu. Konkrétne spomínajú v programe potrebu privatizácie SPP. V spolupráci s ostatnými progresívcami chcú zreformovať školstvo a zdravotníctvo. Ako? Nuž, jednoducho. Školstvo spoplatnia a zvýšia jeho kvalitu tým, že výrazne odbremenia žiakov od matematiky, fyziky a chémie na úkor obohatenia o štúdium gender ideológie LGBTI a rodovej rovnosti. Veď treba zdegradovať a osprostieť obyvateľstvo, aby sa ľahšie ovládalo a zotročovalo. Ich programom je aj totálna doprivatizácia a spoplatnenie zdravotníctva, aby vraj skvalitnili služby, za ktoré si budeme musieť platiť. Pôjde o návrat k obdobe Zajacových reforiem, avšak ešte v oveľa horšej podobe. Veď peňazí na zdravotníctvo nebude, lebo zvýšenie príjmov veľkokapitálu prebehne na úkor zníženia príjmov verejných financií, vrátane štátneho rozpočtu.

Nuž nečudo, že vďaka antisociálnemu programu si Richard Sulík vyslúžil prezývku „sociálny netvor“, a tak premrhal svoj politický potenciál.

Ešte šťastie, že posledné desaťročie viedol našu ekonomiku Róbert Fico, a nie liberáli, lebo by to s nami vyzeralo, ako teraz na Ukrajine. Vývoj ekonomiky za posledné desaťročie bol úspešný a dynamický. Nielen výrazne poklesla nezamestnanosť, dynamicky rástli mzdy a dôchodky, ale aj všetky základné makroekonomické ukazovatele. Tak napríklad export (ale aj import) vzrástol od roku 2010 do roku 2018 z hodnoty cca 50 miliárd EUR na cca 85 miliárd, t.j. o 70%. Takisto HDP z 67,6 na 90,2 miliárd EUR (nárast o 33,5%). Súbežne síce rástol aj verejný dlh, avšak v % vyjadrení k HDP zostal stabilný na úrovni cca 52% k HDP, pritom deficit štátneho rozpočtu klesol na úroveň cca 1,3% k HDP za posledné roky, čo je celkom slušné. To znamená, že hospodárska politika Fica bola úspešná. Žiaľ, po nástupe liberálno-fašistickej vlády to pôjde s nami rýchlo dole vodou, pričom sa nová vláda bude vyhovárať za svoj neúspech na Fica, lebo vraj on založil neúspešný vývoj do budúcna, čo je však nebotyčná lož. Nie som síce stúpenec Fica, ale typ útokov a výhovoriek „lebo Fico“ sa mi protiví! Ani si neviem predstaviť, čo by bolo, keby posledných 10 rokov vládli liberáli. Čistá hrôza! Mám vážne obavy, že ak progresívno-liberálni fašisti prevezmú moc, zničia a zlikvidujú Slovensko celkom rýchlo. Nesmieme im to dovoliť! Veď liberalizmus je v perspektíve odsúdený na definitívny krach, avšak stále má v sebe silný deštrukčný potenciál.

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici?

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA