,, Andrej Danko svojou farizejskou politikou balamúti mnohých vlasteneckých voličov,

Ďalší, zo štyroch mojich rozhovorov, je s bývalým mestským policajtom, asistentom poslanca NR SR Drobného, známeho človeka tým, že zapálil vlajku EÚ,  kandidátom z miesta č. 39 – Mariánom Mišúnom. Prečítajte si myšlienky človeka, ktorý stojí po boku predsedu K-ĽSNS Kotlebu už dlhé roky.

1. Prečo si sa rozhodol kandidovať na post poslanca NR SR a prečo práve za stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko?

Kandidovať na post poslanca NR SR som sa rozhodol, keďže sa jednoznačne stotožňujem so známym výrokom Karla Kryla:  ,, Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú…“.  Keď sa pozerám na všetky tie špinavosti, ktoré takzvaní štandardní politici po roku 1989 predvádzajú, tak ako  človek, ktorý sa v prvom rade spolieha sám na seba, tak si jednoducho neviem predstaviť, byť politicky neaktívny. Je pre mňa totálne nelogické a naivné očakávať, že politici, ktorých vlastne ani nepoznám, prípadne ich poznám len z neobjektívnych mainstreamových médií, budú za mňa bojovať. Keď som presvedčený, že niečo dokážem robiť lepšie, tak jednoducho idem do toho, konám- snažím sa to urobiť aj sám. Mariana Kotlebu som pozorne sledoval už od jeho začiatkov. Komunikovať a spolupracovať sme začali niekedy v roku 2008. S prihliadnutím na aktuálny spoločenský vývoj, ako aj všetky tie zákerné mediálne útoky, považujem práve stranu Kotlebovci-  Ľudová strana Naše Slovensko za jedinú dostatočne schopnú vlasteneckú silu, z ktorej majú vlastizradcovia strach a ktorá ma reálny potenciál Slovensko zachrániť.

 

2. Pokiaľ by si sa prekrúžkoval do parlamentu, aké by boli tvoje priority? Akým problematikám by si venoval zvýšenú pozornosť?

Vysvetlím to jednoducho, sú veci, ktorým rozumiem a veci ktorým nerozumiem, teda aspoň zatiaľ. Mám vyštudovanú pedagogiku a ako bývalý mestský policajt, určite nemienim mudrovať napríklad do problematiky zdravotníctva. Mojou prvoradou prioritou je odstrániť na Slovensku súčasný skorumpovaný a nespravodlivý politický systém, v ktorom sú rozhodujúcim faktorom peniaze. V národnej rade, ale aj medzi verejnosťou by  som sa určite pokúsil presadiť takú zmenu volebného systému, aby prednostné krúžky pre jednotlivých kandidátov boli jediným kritériom pre ich úspešné zvolenie do parlamentu, a nie ako doteraz miesto na kandidátke. Veď pri dnešnom fungovaní sa dá prakticky kúpiť si miesto v parlamente. Aj vďaka tomu sa môžu dostať do parlamentu najrôznejší špekulanti a zradcovia, ktorí tam nemajú čo robiť. Mám ale pripravených aj niekoľko konkrétnych legislatívnych návrhov na boj proti neprispôsobivému správaniu, ktorými by štát konečne zrušil doterajšiu priestupkovú imunitu asociálov. Dlhodobo podporujem zavedenie sankcie verejnoprospešných služieb. Pokiaľ chceme, aby bol na Slovensku poriadok, všetci škodcovia, v sakách, kravatách aj osadách sa musia mať strach správať sa nevhodne. Rovnako treba zákonom upraviť  fungovanie verejnoprávných médií, aby každá politická strana, koaličná, opozičná aj mimoparlamentná mala garantovaný spravodlivý mediálny priestor a to v závislosti od dosiahnutých volebných výsledkov. Nie ako to funguje teraz, že mimoparlamentný Hlina je v RTVS častejšie ako predstavitelia parlamentnej ĽSNS.

3. V Ústave SR sa v jednom článku píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR. Pokiaľ by bolo hlasovanie, hlasoval by si za vypustenie tohto článku z Ústavy?

Čo sa týka ústavného článku, kde sa píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR, som jednoznačne za jeho odstránenie.     

 

4. S akými stranami si vieš predstaviť užšiu spoluprácu?

Každá politická strana predstavuje určité zoskupenie ľudí, ktoré je vždy súborom rôznych jednotlivcov, ktorí sa môžu správať buďto morálne alebo nemorálne. S prihliadnutím na vedenie a históriu všetkých politických strán, ktoré si myslím, že majú reálny potenciál dostať sa do parlamentu, by som si osobne vedel predstaviť spoluprácu zrejme len so stranou VLASŤ. Zároveň ale verím, že na takzvanej konzervatívnej politickej scéne, do ktorej podľa voličskej základne radím SMER-SD, SNS, VLASŤ, ale aj čiastočne KDH, OĽaNO a SME-RODINA, sa môžu v parlamente objaviť aj rozumní a morálni jednotlivci, schopní podporovať a presadzovať správne návrhy a kroky v prospech slovenského národa.      

 

5. Je tvoja politika orientovaná skôr na západ alebo na východ?

Som zástancom zvrchovanosti a neutrality Slovenskej republiky, ktorá by viedla vyváženú zahraničnú politiku s ohľadom na národný záujem. Slovenské národné záujmy musia byť nadradené záujmom jednotlivcov aj kapitálu. Priznám sa ale, že keď sa dívam na morálne upadajúci západ, ako aj imperialistické snahy NATO pod vedením USA, tak mám výrazne väčšie sympatie k východu a Rusku. 

 

6. ĽSNS je známa tým, že chce vystúpiť z Európskej únie a NATO. Proeurópski a proatlantickí politici tvrdia, že by naša ekonomika a obrana bez týchto dvoch ,, organizácií“ upadla na samé dno. Aké navrhuješ opatrenia pred vystúpením z týchto štruktúr, aby bolo Slovensko chránené?

Čo sa týka vystúpenia z EU, pokiaľ viem, tak vedenie ĽSNS pôvodné snahy o vystúpenie z EU prehodnotila a momentálne naši poslanci pracujú skôr na reforme. Môj osobný názor na možnosti vystúpenia Slovenska z EU je, že osamotené opustenie EU by nás poškodilo. Jedinou cestou je pre nás podporovať určitý koordinovaný rozpad EU, kedy by následne štáty Vyšehradskej skupiny mohli vytvoriť vlastné hospodárske a možno aj vojenské zoskupenie, nezávislé od EU aj NATO. Prípadné vystúpenie Slovenska z NATO a vyhlásenie neutrality by som rovnako nevidel vôbec tragicky. Veď tu predsa  máme aj iných neutrálnych susedov Rakúsko a Švajčiarsko. Priznám sa, že na danú tému nie som odborník, preto sa k nej nemôžem relevantne vyjadriť. Myslím si ale, že by nám to ale aj nakoniec pomohlo. Aspoň by sme nemuseli zbytočne vyzbrojovať slovenskú armádu predraženými západnými systémami. Pokiaľ by sme sa rozumným spôsobom sústredili na využívanie vlastných zdrojov, mohlo by nás to aj ekonomicky pozdvihnúť. Zároveň ale stále nechápem, pred kým nás dnes NATO vlastne chráni? Kto nás ide dnes napadnúť? No, pokiaľ sme aj dnes v NATO a na základe provokácii USA nás povedzme napadne Rusko, myslím si, že po takom vojnovom konflikte by Slovensko nemalo čo oslavovať. Ako som ale uviedol, k tejto téme sa ale musia vyjadrovať skutoční odborníci.     

 

7. Bol by si ochotný podpísať vyhlásenie, ktoré by hovorilo o tom, že pokiaľ by si sa dopustil korupcie, bol by si súdený za vlastizradu?

Samozrejme, aj teraz mi také vyhlásenie môžeš dať a hneď ti ho aj podpíšem.

 

8. Mala by mať podľa teba Slovenská republika euro alebo vlastnú menu? A prečo?

Som za, určite podporujem, aby Slovensko malo opätovne vlastnú menu. Veď aj obyvatelia Českej republiky zatiaľ nepoužívajú euro a ekonomika krajiny normálne funguje. Zároveň ale nepopieram, že euro má aj určité pozitíva, napríklad pre obyvateľov počas cestovania, alebo v medzinárodnom obchode. Keď ľudia prechádzajú z krajiny do krajiny nemusia zbytočne meniť peniaze a strácať tak percentá pri každej transakcii.

Za najväčšiu nevýhodu prijatia eura považujem určité oklieštenie slovenskej suverenity. Presunom realizácie menovej politiky na Európsku centrálnu banku sme prišli o možnosť riešiť menovými nástrojmi – kurzom a úrokovými sadzbami dopady najrôznejších vnútorných aj vonkajších šokov na Slovenskú ekonomiku. Popritom sú na nás zvýšené tlaky, aby sa Slovenská republika finančne podieľala na riešení vznikajúcich finančných problémov v Eurozóne. Opatrenia Európskej centrálnej banky môžu mať tak ako pozitívny aj negatívny vplyv na Slovenskú ekonomiku. 

 

9. Koho v terajšom politickom zoskupení považuješ za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko? Povedz jedno meno a prečo.

Za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko považujem pochybného právnika a kapitána Andreja Danka a to z nasledujúcich dôvodov:

S prihliadnutím na jeho nedávne aktivity v Izraeli, keď bez hanby ohlásil, že chce na Slovensku presadiť zákony vychádzajúce z legislatívy Izraela. Mám vážne podozrenie, že tento podivín môže byť aj agentom sionizmu.

Andrej Danko svojou farizejskou politikou balamúti mnohých vlasteneckých voličov, ktorí kvôli historickej značke SNS veria, že presadzuje pronárodnú politiku.

 

10. Čo by si odkázal Slovákom, ktorý sa rozhodujú, či ísť vôbec voliť a koho voliť?

Dňa 29. februára 2020 nás čakajú prelomové voľby, preto neváhajte a poďte voliť. Majte sa ale na pozore, protislovenské živly, ktoré po roku 1989 ničia a rozkrádajú našu vlasť, chcú uchopiť politickú moc.  Štandardní politici zlyhali. Nenechajte sa opäť oklamať špinavou propagandou médií v rukách vlastizradcov a oligarchie. Náš slovenský národ má na viac. Nesmieme ďalej fungovať ako závislá kolónia a zdroj lacnej pracovnej sily! Voľte rozumom, spoločne zastavíme politických parazitov a liberálne  šialenstvo.

 

 Majovi by som chcel taktiež popriať veľa šťastia v nasledujúcich voľbách a veľa platných hlasov v jeho prospech.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Repka

O AUTOROVI

Venujem sa komunálnej a národnej politike, aktivizmu. Chcem, aby si ľudia už konečne otvorili oči a videli tú krutú realitu, ktorá tu je. Preto som sa dal na aktivizmus.
www.jozef-repka.webnode.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 11.85

Priemerná čítanosť: 4531

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Sulík: "Takú mieru útokov som ešte nezažil. Dá sa to inak riešiť ako to, že ma bude verejne nazývať idiotom, že ma pošle kopať hroby. Pohár pretiekol pri Kuciakovi." Je pripravený vzdať sa ministerstva, tvrdý lockdown bude vetovať

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   "Nemá zmysel naďalej zatvárať oči pred tým, že predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) zjavne nezvláda…

  Kollár: Rekonštrukciu vlády pripúšťam, výmena premiéra nie je riešením. Tvrdý lockdown on ani jeho hnutie nepodporia

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V súčasnej politickej situácii je potrebné niečo zmeniť, výmena premiéra však nemusí priniesť očakávaný výsledok. Poukázal na to…

  Na nedeľnú demonštráciu v Prahe bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov

  0icon

  Praha 7. marca (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Na nedeľnú demonštráciu proti opatreniam vlády zvolanú do Prahy na Václavské námestie sa z moravskosliezskych okresov Karviná a…

  Politologička o "temnej predzvesti" budúcnosti strany Za ľudí: Panuje tam ticho pred búrkou

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, ktorá je násobená koaličnou krízou. Ak nedôjde k rekonštrukcii vlády, po ktorej členovia…

  Sulík mi vulgárne nadával, hovorí Matovič. Rozložil by aj vládu Matky Terezy

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian, TASR-Jaroslav Novák)   Konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a jeho koaličnými partnermi eskaluje. V sobotňajšom rozhovore pre RTVS…

  V minulom roku šlo na platy poslancov vyše 10 miliónov eur. Prekvapia nás v apríli?

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Alexandra Čunderlíková)   V roku 2020 šlo na platy poslancov Národnej rady (NR) SR celkovo 10.295.737,02 eura. Pre TASR to uviedol…

  Na Slovensku pribudlo 1286 prípadov nákazy, počet úmrtí stúpol o 97

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Flickr)   Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v sobotu (6. 3.) na Slovensku 1286 pozitívnych na ochorenie COVID-19, vykonali 7611 testov. Počet…

  Zverejnili počty infikovaných dovolenkárov. Číslo je prekvapivo nízke. Konzílium odborníkov však dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikipedia)   Konzílium odborníkov varuje pred dovolenkami v zahraničí a Slovákom dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky. Odborníci poukazujú na to,…

  Tisíce Rakúšanov protestovali proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Christianitas/Foto:Screenshot Youtube)   Tisíce demonštrantov proti koronavírusovým opatreniam sa vydali v sobotu popoludní smerom do viedenského parku Prater po tom, čo…

  Ďalšia ruská vakcína: Revolúcia v boji proti covidu? Má zabezpečiť ochranu na desaťročia

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Liselotte Sabroe/Ritzau via AP)   Mir-19 je nová ruská vakcína proti koronavírusovej pandémii, ktorá by mala už tohto roku byť registrovaná.…

  TopDesať

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0 icon

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja ľudia. Boli…

  Takto cestovali deti lietadlom v 50. rokoch minulého storočia

  0 icon

  Vieš si predstaviť, že sú tvoje deti  počas letu v sieťke či kolíske, ktorá je upevnená nad tvojou hlavou? Niekedy sa letecké spoločnosti predbiehali v komforte, ktorý poskytnú svojim cestujúcim, a tak vznikali aj takéto riešenia. V dnešnej dobe sa kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Či už cestujeme autom, lietadlom…

  Tieto triky urobia tvoj život jednoduchším. Toto musíš skúsiť!

  0 icon

  Život by mal byť zábavný. Občas sa však vyskytnú problémy, ktoré ti môžu spôsobiť vrásky na čele. Namiesto toho, aby si sa trápil, môžeš to vyriešiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto triky ti v tom pomôžu. Ak ich raz skúsiš, už to nebudeš nikdy robiť inak. Tieto jednoduché triky totiž…

  Libanon: Krajina zmietaná sýrskou vojnou tak, ako ju nepoznáte

  0 icon

  Pri slovnom spojení "Blízky východ" každému z nás napadne vojnový konflikt a kruté boje medzi tamojším obyvateľstvom v kontraste so zdanlivo nekonečným nerastným bohatstvom v podobe ropy. No často zabúdame na prekrásnu prírodu, ktorá sa skrýva na území medzi morom a nekonečnou púšťou. Napríklad Libanon má čo ponúknuť. :) Jednou z…

  Opatrnosť na prvom mieste: Rady, ako chrániť svoj majetok

  0 icon

  Opatrnosť by pre nás mala byť prioritou na prvom mieste. Jedine takýmto spôsobom si dokážeme ochrániť svoj majetok. Nájde sa totižto mnoho zlomyseľných ľudí, ktorí vidia vidinu rýchleho zisku práve konaním trestnej činnosti a to vo forme rôznych menších, či dokonca aj väčších krádeží. Preto by sme sa mali starať o…

  Vo svete IT

  Apple a Huawei doručili na trh v minulom roku viac chytrých hodiniek, ako tomu bolo rok predtým

  0 icon

  Nositeľná elektronika je čoraz populárnejšou medzi používateľmi a vidieť to aj na predajných číslach. Minulý rok sa darilo hlavne spoločnostiam Apple a Huawei, a to aj napriek aktuálnej pandémii. Podľa dat spoločnosti Counterpoint Research, Apple doručil na trh o +19% zariadení viac. V surových číslach to znamená nárast predajov chytrých…

  Analytici upozorňujú, že tisíce vývojárov uchovávajú naše dáta na nedostatočne zabezpečených serveroch

  0 icon

  Bezpečnosť dát mnohokrát nie je v rukách používateľov, ale v rukách prevádzkovateľov rôznych služieb a aplikácií. Bezpečnostná spoločnosť Zimperium prišla s celkom znepokojivými správami dotýkajúcich sa toho, ako sú naše dáta uchovávané v desaťtisícoch aplikáciách naprieč Android a iOS platformou. Na tému upozorňuje portál phonearena. Tisíce Android a iOS aplikácií…

  WhatsApp uvoľňuje pre počítačovú verziu aplikácie dlho žiadanú funkciu. Využijete ju?

  0 icon

  WhatsApp je v súčasnosti jednou z najviac diskutovaných komunikačných platforiem. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá vyvolala v očiach používateľov odpor voči službe. Dôvodom je, že prostredníctvom služby budú zbierané ďalšie dáta a následne ďalej spracovávané. WhatsApp po ohlásení týchto zmien dokonca odsunul ich účinnosť, aby lepšie vysvetlil nadchádzajúce…

  Xiaomi Jimmy JV85 Pro – najvýkonnejší tyčový vysávač od Xiaomi je opäť dostupný v skvelej zľave

  0 icon

  Spoločnosť Xiaomi ešte počas minulého leta predstavila svoj nový tyčový vysávač Xiaomi Jimmy JV85 Pro, ktorý bol v tej dobe najvýkonnejším vysávačom v celom portfóliu značky. Táto minuloročná novinka však stále patrí na prvé priečku na trhu s tyčovými vysávačmi a neustále valcuje konkurenciu. Najväčším ťahákom však nie sú iba…

  Dážď nie je špecifický pre Zem: Môžeme ho objaviť aj na iných planétach?

  0 icon

  Dážď na Zemi je výsledkom vyparenia sa vody z povrchu, jej kondenzácie v oblakoch a následného padania späť na povrch. Poznáme to pod pojmom kolobeh vody, no zaujímavosťou je, že dažde nie sú našim unikátom, píše portál Universe Today. Na jednom z mesiacov Saturnu, Titane, môžeme taktiež pozorovať pravidelný dážď. V prípade Titanu ale nejde…

  Armádny Magazín

  Ďalšie vyhrážky Iránu? Biden sa rozhodol preskúmať svoje právomoci pre vojenské útoky v zahraničí

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Americký prezident Joe Biden súhlasil s nutnosťou opráv zákona o právomociach hlavy štátu pre použitie vojenskej sily v zahraničí. Oznámila to v priebehu briefingu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.   Podľa platného zákona (Autho

  Sýrii došla trpezlivosť - balistickými raketami Točka-U zbombardovala protureckých militantov. Video

  0 icon

  Sýria, 7.marec 2021 (AM) – V piatok večer došlo k neobvyklému útoku na ropné zariadenia v Turkami okupovanej severnej Sýrii. Miestni hlásili veľké výbuchy v blízkosti Al-Bab a Jarablus. Turecko vtrhlo do tejto oblasti na jeseň 2016 v operácii Štít Eufratu.  

  FK Brno PSD - výkonná pištoľ s rôznymi kalibrami

  0 icon

  Česko, 7.marec 2021 (AM) – Česká spoločnosť FK Brno známa svojou patentovanou platformou pre pištole a strelivo 7,5 FK, predstavila už na IWA 2019 pištoľ FK Brno PSD. Ide o novú verziu polymérového rámu so zmenšenou veľkosťou a možnosťou zameniteľnosti kalibru.   [caption id="attachment_31938" align="alignnone" w

  Na internete bol uverejnený návrh nového ruského útočného dronu Argument, vyvíjaného na základe cvičného prúdového lietadla SR-10

  0 icon

  Rusko, 7. marec 2021 (AM) – Na základe ruského ľahkého prúdového cvičného lietadla SR-10 by mohol byť vyvinutý nový útočný bezpilotný prostriedok. Predbežne dostal označenie AR-10 Argument.

  Traja samovražední útočníci: Ukrajina, Gruzínsko a Moldavsko sa pripravujú na potopenie čiernomorskej flotily

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Pod ochranou USA sa vytvára nová námorná aliancia. Webová stránka Centra pre globalizačné štúdie globálneho výskumu so sídlom v Kanade podáva správy o vývoji plánov Washingtonu na destabilizáciu situácie v čiernomorskom regióne. Za aktívnej podpory USA sa formuje

  Svetlo sveta

  Kardinál Brandmüller: Tí čo opúšťajú Cirkev kvôli škandálom druhých, ohrozujú vlastnú spásu.

  0 icon

  Kardinál Walter Brandmüller vyslovil varovanie katolíkom, ktorí opúšťajú katolícku cirkev a to bez ohľadu na dôvody, že ohrozujú svoju vlastnú spásu, ak zomrú odlúčení od Cirkvi. Opustiť cirkev podľa kardinála Brandmüllera v skutočnosti znamená, že sa veriaci odreže od sviatostí potrebných na záchranu duše pred večným zatratením. Takýto veriaci “sa…

  Mons. Karol Kmeťko (12.12.1875 – 22.12.1948) – biskup pre nitriansku diecézu.

  0 icon

  PRVÍ TRAJA SLOVENSKÍ BISKUPI VYSVÄTENÍ V NITRE 13.2.1921 Narodil v rodine obecného notára v Dolných Držkovciach, kde navštevoval základnú školu. Pochádzal z početnej rodiny, jeden brat bol kňazom, jedna sestra rehoľníčkou. 8-ročné gymnaziálne štúdium absolvoval na piaristickom gymnáziu v Nitre (1887-1895) a ako výborného študenta ho odporučili na štúdium teológie…

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

 • icon FOTO DŇA