,, Andrej Danko svojou farizejskou politikou balamúti mnohých vlasteneckých voličov,

Ďalší, zo štyroch mojich rozhovorov, je s bývalým mestským policajtom, asistentom poslanca NR SR Drobného, známeho človeka tým, že zapálil vlajku EÚ,  kandidátom z miesta č. 39 – Mariánom Mišúnom. Prečítajte si myšlienky človeka, ktorý stojí po boku predsedu K-ĽSNS Kotlebu už dlhé roky.

1. Prečo si sa rozhodol kandidovať na post poslanca NR SR a prečo práve za stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko?

Kandidovať na post poslanca NR SR som sa rozhodol, keďže sa jednoznačne stotožňujem so známym výrokom Karla Kryla:  ,, Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú…“.  Keď sa pozerám na všetky tie špinavosti, ktoré takzvaní štandardní politici po roku 1989 predvádzajú, tak ako  človek, ktorý sa v prvom rade spolieha sám na seba, tak si jednoducho neviem predstaviť, byť politicky neaktívny. Je pre mňa totálne nelogické a naivné očakávať, že politici, ktorých vlastne ani nepoznám, prípadne ich poznám len z neobjektívnych mainstreamových médií, budú za mňa bojovať. Keď som presvedčený, že niečo dokážem robiť lepšie, tak jednoducho idem do toho, konám- snažím sa to urobiť aj sám. Mariana Kotlebu som pozorne sledoval už od jeho začiatkov. Komunikovať a spolupracovať sme začali niekedy v roku 2008. S prihliadnutím na aktuálny spoločenský vývoj, ako aj všetky tie zákerné mediálne útoky, považujem práve stranu Kotlebovci-  Ľudová strana Naše Slovensko za jedinú dostatočne schopnú vlasteneckú silu, z ktorej majú vlastizradcovia strach a ktorá ma reálny potenciál Slovensko zachrániť.

 

2. Pokiaľ by si sa prekrúžkoval do parlamentu, aké by boli tvoje priority? Akým problematikám by si venoval zvýšenú pozornosť?

Vysvetlím to jednoducho, sú veci, ktorým rozumiem a veci ktorým nerozumiem, teda aspoň zatiaľ. Mám vyštudovanú pedagogiku a ako bývalý mestský policajt, určite nemienim mudrovať napríklad do problematiky zdravotníctva. Mojou prvoradou prioritou je odstrániť na Slovensku súčasný skorumpovaný a nespravodlivý politický systém, v ktorom sú rozhodujúcim faktorom peniaze. V národnej rade, ale aj medzi verejnosťou by  som sa určite pokúsil presadiť takú zmenu volebného systému, aby prednostné krúžky pre jednotlivých kandidátov boli jediným kritériom pre ich úspešné zvolenie do parlamentu, a nie ako doteraz miesto na kandidátke. Veď pri dnešnom fungovaní sa dá prakticky kúpiť si miesto v parlamente. Aj vďaka tomu sa môžu dostať do parlamentu najrôznejší špekulanti a zradcovia, ktorí tam nemajú čo robiť. Mám ale pripravených aj niekoľko konkrétnych legislatívnych návrhov na boj proti neprispôsobivému správaniu, ktorými by štát konečne zrušil doterajšiu priestupkovú imunitu asociálov. Dlhodobo podporujem zavedenie sankcie verejnoprospešných služieb. Pokiaľ chceme, aby bol na Slovensku poriadok, všetci škodcovia, v sakách, kravatách aj osadách sa musia mať strach správať sa nevhodne. Rovnako treba zákonom upraviť  fungovanie verejnoprávných médií, aby každá politická strana, koaličná, opozičná aj mimoparlamentná mala garantovaný spravodlivý mediálny priestor a to v závislosti od dosiahnutých volebných výsledkov. Nie ako to funguje teraz, že mimoparlamentný Hlina je v RTVS častejšie ako predstavitelia parlamentnej ĽSNS.

3. V Ústave SR sa v jednom článku píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR. Pokiaľ by bolo hlasovanie, hlasoval by si za vypustenie tohto článku z Ústavy?

Čo sa týka ústavného článku, kde sa píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR, som jednoznačne za jeho odstránenie.     

 

4. S akými stranami si vieš predstaviť užšiu spoluprácu?

Každá politická strana predstavuje určité zoskupenie ľudí, ktoré je vždy súborom rôznych jednotlivcov, ktorí sa môžu správať buďto morálne alebo nemorálne. S prihliadnutím na vedenie a históriu všetkých politických strán, ktoré si myslím, že majú reálny potenciál dostať sa do parlamentu, by som si osobne vedel predstaviť spoluprácu zrejme len so stranou VLASŤ. Zároveň ale verím, že na takzvanej konzervatívnej politickej scéne, do ktorej podľa voličskej základne radím SMER-SD, SNS, VLASŤ, ale aj čiastočne KDH, OĽaNO a SME-RODINA, sa môžu v parlamente objaviť aj rozumní a morálni jednotlivci, schopní podporovať a presadzovať správne návrhy a kroky v prospech slovenského národa.      

 

5. Je tvoja politika orientovaná skôr na západ alebo na východ?

Som zástancom zvrchovanosti a neutrality Slovenskej republiky, ktorá by viedla vyváženú zahraničnú politiku s ohľadom na národný záujem. Slovenské národné záujmy musia byť nadradené záujmom jednotlivcov aj kapitálu. Priznám sa ale, že keď sa dívam na morálne upadajúci západ, ako aj imperialistické snahy NATO pod vedením USA, tak mám výrazne väčšie sympatie k východu a Rusku. 

 

6. ĽSNS je známa tým, že chce vystúpiť z Európskej únie a NATO. Proeurópski a proatlantickí politici tvrdia, že by naša ekonomika a obrana bez týchto dvoch ,, organizácií“ upadla na samé dno. Aké navrhuješ opatrenia pred vystúpením z týchto štruktúr, aby bolo Slovensko chránené?

Čo sa týka vystúpenia z EU, pokiaľ viem, tak vedenie ĽSNS pôvodné snahy o vystúpenie z EU prehodnotila a momentálne naši poslanci pracujú skôr na reforme. Môj osobný názor na možnosti vystúpenia Slovenska z EU je, že osamotené opustenie EU by nás poškodilo. Jedinou cestou je pre nás podporovať určitý koordinovaný rozpad EU, kedy by následne štáty Vyšehradskej skupiny mohli vytvoriť vlastné hospodárske a možno aj vojenské zoskupenie, nezávislé od EU aj NATO. Prípadné vystúpenie Slovenska z NATO a vyhlásenie neutrality by som rovnako nevidel vôbec tragicky. Veď tu predsa  máme aj iných neutrálnych susedov Rakúsko a Švajčiarsko. Priznám sa, že na danú tému nie som odborník, preto sa k nej nemôžem relevantne vyjadriť. Myslím si ale, že by nám to ale aj nakoniec pomohlo. Aspoň by sme nemuseli zbytočne vyzbrojovať slovenskú armádu predraženými západnými systémami. Pokiaľ by sme sa rozumným spôsobom sústredili na využívanie vlastných zdrojov, mohlo by nás to aj ekonomicky pozdvihnúť. Zároveň ale stále nechápem, pred kým nás dnes NATO vlastne chráni? Kto nás ide dnes napadnúť? No, pokiaľ sme aj dnes v NATO a na základe provokácii USA nás povedzme napadne Rusko, myslím si, že po takom vojnovom konflikte by Slovensko nemalo čo oslavovať. Ako som ale uviedol, k tejto téme sa ale musia vyjadrovať skutoční odborníci.     

 

7. Bol by si ochotný podpísať vyhlásenie, ktoré by hovorilo o tom, že pokiaľ by si sa dopustil korupcie, bol by si súdený za vlastizradu?

Samozrejme, aj teraz mi také vyhlásenie môžeš dať a hneď ti ho aj podpíšem.

 

8. Mala by mať podľa teba Slovenská republika euro alebo vlastnú menu? A prečo?

Som za, určite podporujem, aby Slovensko malo opätovne vlastnú menu. Veď aj obyvatelia Českej republiky zatiaľ nepoužívajú euro a ekonomika krajiny normálne funguje. Zároveň ale nepopieram, že euro má aj určité pozitíva, napríklad pre obyvateľov počas cestovania, alebo v medzinárodnom obchode. Keď ľudia prechádzajú z krajiny do krajiny nemusia zbytočne meniť peniaze a strácať tak percentá pri každej transakcii.

Za najväčšiu nevýhodu prijatia eura považujem určité oklieštenie slovenskej suverenity. Presunom realizácie menovej politiky na Európsku centrálnu banku sme prišli o možnosť riešiť menovými nástrojmi – kurzom a úrokovými sadzbami dopady najrôznejších vnútorných aj vonkajších šokov na Slovenskú ekonomiku. Popritom sú na nás zvýšené tlaky, aby sa Slovenská republika finančne podieľala na riešení vznikajúcich finančných problémov v Eurozóne. Opatrenia Európskej centrálnej banky môžu mať tak ako pozitívny aj negatívny vplyv na Slovenskú ekonomiku. 

 

9. Koho v terajšom politickom zoskupení považuješ za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko? Povedz jedno meno a prečo.

Za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko považujem pochybného právnika a kapitána Andreja Danka a to z nasledujúcich dôvodov:

S prihliadnutím na jeho nedávne aktivity v Izraeli, keď bez hanby ohlásil, že chce na Slovensku presadiť zákony vychádzajúce z legislatívy Izraela. Mám vážne podozrenie, že tento podivín môže byť aj agentom sionizmu.

Andrej Danko svojou farizejskou politikou balamúti mnohých vlasteneckých voličov, ktorí kvôli historickej značke SNS veria, že presadzuje pronárodnú politiku.

 

10. Čo by si odkázal Slovákom, ktorý sa rozhodujú, či ísť vôbec voliť a koho voliť?

Dňa 29. februára 2020 nás čakajú prelomové voľby, preto neváhajte a poďte voliť. Majte sa ale na pozore, protislovenské živly, ktoré po roku 1989 ničia a rozkrádajú našu vlasť, chcú uchopiť politickú moc.  Štandardní politici zlyhali. Nenechajte sa opäť oklamať špinavou propagandou médií v rukách vlastizradcov a oligarchie. Náš slovenský národ má na viac. Nesmieme ďalej fungovať ako závislá kolónia a zdroj lacnej pracovnej sily! Voľte rozumom, spoločne zastavíme politických parazitov a liberálne  šialenstvo.

 

 Majovi by som chcel taktiež popriať veľa šťastia v nasledujúcich voľbách a veľa platných hlasov v jeho prospech.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Repka

O AUTOROVI

Venujem sa komunálnej a národnej politike, aktivizmu. Chcem, aby si ľudia už konečne otvorili oči a videli tú krutú realitu, ktorá tu je. Preto som sa dal na aktivizmus.
www.jozef-repka.webnode.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 11.88

Priemerná čítanosť: 4513

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Mimovládky z oblasti vzdelávania žiadajú premiéra a ministra školstva, aby sa deti vrátili do škôl

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Mimovládne organizácie z oblasti vzdelávania a Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (SNSĽP) žiadajú premiéra Igora Matoviča (OĽaNO)…

  Alžírčan cestuje do Nemecka už druhý rok, policajti ho zadržali na hraniciach a poslali do Sečoviec

  0icon

  Stakčín 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Banskobystrický kraj)   Policajti oddelenia hraničnej kontroly sídliaci v obci Topoľa v okrese Snina kontrolovali v pondelok (23. 11.) v…

  Na Slovensku vo štvrtok stúpol počet pozitívnych o 1849, pribudlo 22 úmrtí. Miera pozitivity dosiahla 16,9%

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR–Roman Hanc)   Na Slovensku vo štvrtok (26. 11.) pribudlo 1849 pozitívne testovaných na nový koronavírus, vykonalo sa 10.928 testov. Pribudlo…

  Regulačný úrad posúdi oxfordskú vakcínu, v prípade priaznivých záverov by ju mohli nasadiť v decembri

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant, Pixabay)   Britská vláda požiadala tamojší Regulačný úrad pre lekárske a zdravotnícke potreby (MHRA) o posúdenie vakcíny proti…

  Ľudovít Goga: Sme proti migrácii, ale naše stanovisko k maďarskému a poľskému vetu vzíde z rokovania s koaličnými partnermi

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA-Marek Mrviš)   Je to ťažké rozhodovanie: EÚ by nemala členským štátom blokovať peniaze pre otázky právneho štátu, lenže európske peniaze…

  Barnier: Budú pokračovať osobné rokovania s Londýnom, nezhody však pretrvávajú

  0icon

  Brusel 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yves Herman)   Hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier v piatok oznámil, že večer pricestuje do Londýna na rokovania…

  Alexander Biró: Zadržanie Dušana Kováčika je tragédiou pre celú prokuratúru

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Zadržanie a stíhanie špeciálneho prokurátora Dušana K. je tragédiou nielen pre Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ale…

  Talianska vláda trvá na zatvorení lyžiarskych stredísk počas Vianoc

  0icon

  Rím 27. novembra 2020 (SITA/APA/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)   Talianska vláda napriek odporu severných regiónov trvá na zákaze dovoleniek v lyžiarskych strediskách počas vianočných sviatkov Zimná turistická…

  Andrej Martin nenašiel pochopenie u nikoho. Je smutné, ako ľudia prestávajú byť ľuďmi, vraví

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)   Slovenský tenista Andrej Martin mal po finálovej účasti na challengerovom turnaji v ekvádorskom Guayaquile v úmysle štartovať…

  Poslanci neodobrili správy generálneho aj špeciálneho prokurátora o činnosti prokuratúry za rok 2019

  0icon

  Bratislava 27. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanci Národnej rady (NR) SR neodobrili Správu generálneho prokurátora SR o činnosti prokuratúry v roku 2019 a poznatkoch…

  TopDesať

  Tupac a Biggie: Smrť a konšpirácie 1. časť

  0 icon

  Na začiatku deväťdesiatych rokov sa stal rap jedným z najpopulárnejších žánrov a jeho predstavitelia sa začali nielen objavovať v tabuľkách najpopulárnejších skladieb, ale aj na titulných stránkach novín. Nová generácia raperov potom gangsterský život nielen opisovala, ale aj žila. Dve z najvýznamnejších mien svetového gangster rapu boli Tupac Shakur a The Notorious B.I.G. (známy tiež…

  Koľko stromov je potrebných na výrobu kyslíka pre jednu osobu?

  0 icon

  Význam stromov je v našom svete nekonečný a nedocenený. Stromy predstavujú cenný a v meste o to vzácnejší biotop pre veľké množstvo užitočných, chránených rastlín a živočíchov. Chcel by si vedieť viac o histórii našich predkov? Opýtaj sa stromov! Stromy predstavujú jedny z najdlhšie žijúcich organizmov na Zemi a sú tak nemými svedkami našej minulosti. Často sa používali ako…

  Prečo by sme nemali nosiť rovnaké pyžamo dva dni za sebou?

  0 icon

  Priemerný muž si mení pyžamo každých 13 nocí. Ženy obyčajne čakajú až 17 nocí. Väčšina žien má viac pyžám a majú tendenciu zabúdať na to, ako dlho sú už vonku. Aj keď sa plazenie do postele v dobre oblečenom pyžame môže zdať neškodné, môže to mať niektoré alarmujúce dôsledky. 1. Spíš v nezdravom prostredí

  Svoje problémy vyriešili po svojom. Tieto fotografie ťa dostanú do kolien

  0 icon

  Neexistujú žiadne problémy, ktoré by sa nedali vyriešiť. Tohto hesla sa držali aj títo ľudia, ktorí ťa vďaka týmto fotografiám dostanú do kolien. Svoje problémy sa rozhodli riešiť razantným spôsobom, ktorý sa podarilo zachytiť pomocou fotoaparátov. Často sa vraví, že ak to vyzerá hlúpo a funguje to, tak to vôbec…

  Čo je ekologickejšie? Kúpiť si umelý alebo živý vianočný stromček?

  0 icon

  Vianočný stromček začína byť v blížiacom sa období opäť súčasťou našich príbytkov. Ťažko uveriť, že na Slovensku ho poznáme už viac ako dve storočia. Aká je ale ekologickejšia verzia? Falošný alebo živý? Na naše územie sa tradícia zdobiť vianočný stromček dostala až koncom 18. storočia z Nemecka. Najprv sa udomácnil v…

  Vo svete IT

  Ktorí výrobcovia smartfónov dokázali vygenerovať najväčší príjem za uplynulý kvartál? Toto sú najnovšie čísla!

  0 icon

  Tento rok je nielen pre bežných ľudí, ale aj pre podnikateľov náročnejším ako pominulé roky. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia. Na druhej strane treba povedať, že mnoho spoločností sa chytilo šance a podarilo sa im aj napriek sťaženým podmienkam dosiahnuť obdivuhodných výsledkov. Dobrým príkladom je výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi, ktorý…

  Mozgový implantát umožnil dvom paralyzovaným ľuďom ovládať počítač pomocou myšlienok

  0 icon

  Podľa aktuálnych štatistík v populácii žije približne 1,9% ľudí trpiacich nejakou formou paralýzy. Ide tak o veľkú časť populácie, ktorá sa ráta v miliónoch. Vo všeobecnosti ide  o stav, ktorý v nejakej miere obmedzuje bežný život ľuďom v závislosti od objemu postihnutia. V novej štúdii publikovanej v magazíne NeuroInterventional Surgery…

  Zem a Venuše majú toho spoločného viac, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  Tím výskumníkov, vedený Paolom Sossim, nedávno ukončil výskum, ktorý sa zameriaval na možný vznik života na Zemi. Jedným z bodov výskumu bol aj pohľad na atmosféru Zeme, ktorá existovala pred 4.5-miliardami rokov. Vedci tvrdia, že v tom období by našu planétu spoznal len málokto, píše portál Slashgear. Tá sa od…

  Skladací dron MJX Bugs 7, ktorý konkuruje aj overeným modelom od DJI, aktuálne kúpiš za skvelú cenu

  0 icon

  Spoločnosť MJX je už roky vo svete dronov známa najmä svojimi dostupnými, no za to stále naozaj kvalitnými dronmi, ktoré spájajú najlepšie technológie pre začiatočníkov a pokročilých letcov s naozaj nízkou finálnou cenovkou. Na trh sa len nedávno objavil ďalší zaujímavý dron, ktorý by určite nemal ujsť oku žiadneho nadšenca…

  Muž, ktorému chýba veľká časť mozgu, spochybňuje všetko, o čom sme si mysleli, že sme o vedomí vedeli

  0 icon

  V roku 2007 sa odohral naozaj zvláštny prípad. Do nemocnice vošiel Francúz, ktorý sa sťažoval na bolesť nohy. Už v minulosti sa lekárom hlásil s podobnými problémami a tí prišli na to, že za jeho problémy môže vyplnenie mozgových komôr mozgomiešnym mokom. Píše portál iflscience.com. Lekári sa teda rozhodli pozrieť…

  Armádny Magazín

  Prečo britské médiá zrazu odhalili nacistov na Ukrajine?

  0 icon

  Ukrajina, 27. november 2020 (AM) - Určite mnohí počuli, že „nacizmus na Ukrajine je výmyslom ruskej propagandy“. Západné ( ale a aj slovenské – pozn. AM) médiá používali toto zariekanie neustále.   Lenže stal sa „zázrak“. Britské médiá zrazu „zbadali“ neonacistov v Kyjeve a kvôli ich vplyvu na radikálov Albionu vyhlásili poplach. Labour

  Veterán studenej vojny, strategický bombardér Tu-95, uskutočnil svoj prvý let pred 68 rokmi

  0 icon

  ZSSR/Rusko, 27. november 2020 (AM) – V auguste 1945 zhodili Američania atómové bomby na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. Táto udalosť kardinálnym spôsobom zmenila predstavy vo svete o priebehu budúcich vojen. Zdalo sa, že použitie atómových zbraní by dokázalo rozhodnúť akýkoľvek konflikt a už vtedy to bolo veľmi vážne – krajiny videl

  Assad rozprášil Turecký Bayraktarov mýtus!

  0 icon

  Sýria, 27. november 2020 (AM) - V marci 2020 uskutočnila Sýrska armáda bleskový protiútok na turecké pozície. Ten sa odohral ako odozva na útoky bezpilotných lietadiel smerom na Generálny štáb pro-sýrskych povstaleckých jednotiek v Sýrii v oblasti Idlib. Turci sa dostali do mieridiel sýrskeho odporu a pre Sultána to nebude ľahké.…

  Vojenská technika: Svet vie o najmenej 92 „stratených“ nukleárnych bombách - a ďalšie zaujímavosti

  0 icon

  Rusko, 27. november 2020 (AM) - 2. sv. vojna bola priestorom na realizáciu tých najfantastickejších projektov vojenských konštruktérov Preteky v zbrojení priviedli ku skonštruovaniu obrovských diel, rádiom riadených bômb, lietadlových lodí, ale aj nezvyčajných vzdušných lietadlových korábov. Od roku 1930 sa v ZSSR inžinierom Vladimírom V

  Hrdinovia získali ocenenia v ankete Vojenský čin roka 2019

  0 icon

  Slovensko, 27. november 2020 (AM) - Minister obrany Jaroslav Naď dnes spolu so štátnym tajomníkom rezortu obrany Marianom Majerom, generálnym tajomníkom Služobného úradu MO SR Petrom Kozákom, náčelníkom Generálneho štábu OS SR gen. Danielom Zmekom a hlavným poddôstojníkom OS SR štáb. nrtm. Marcelom Kaniakom zablahoželali laureátom pravidelnej ankety V

  Svetlo sveta

  25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

  0 icon

  Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

  Hriech Lenivosti

  0 icon

  « Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

 • icon FOTO DŇA