WTF MH17 – cui bono?

Komu to napokon prospelo…

O zostrelení MH17 sa toho popísalo a nahralo tony materiálu, aj na tému „cui bono“. Preklepala sa vari zo všetkých strán. Čím chce autor túto tému ešte obohatiť?

Kým nepoznáme skutočných páchateľov, riešenie tejto otázky v sebe obsahuje ešte značnú časť špekulácie. A nebudem ani predstierať, že ju dnes dokážeme vyriešiť, no tým, že si túto otázku vážne položíme, sa nám (pred záverečnou budúcou časťou) v potrebnej miere rozjasní obraz.

Ozaj, v jednom z predchádzajúcich článkov na túto tému sme sa pohrali s pojmom koincidencia. V prípade zostrelenia MH17 ich prekvapujúco nájdeme plnú hrsť. Napríklad ten dátum – 17. 7. 2014. Viete, že jedna z najtragickejších havárií (Boeingu 747) sa stala 17. 7. 1996? Bol to let TWA 800 z medzinárodného letiska J. F. Kennedyho v New Yorku do Paríža, pri ktorom zahynulo 230 ľudí. Podľa rozsiahleho vyšetrovania, do ktorého boli zapojené aj špičky FBI a CIA, bol príčinou výbuchu a následného pádu stroja do mora elektrický skrat v palivovej nádrži, od ktorého sa vznietil letecký benzín. No koincidenciou aj pri tomto nešťastí sa vyšetrovala verzia zostrelu protilietadlovou raketou. Keďže sa katastrofa udiala len 12 minút po štarte, videli ju stovky ľudí z pobrežia, aj členovia pobrežnej stráže, a videli aj ohnivú čiaru, ktorá stúpala k lietadlu ešte pred výbuchom. O nešťastnej náhode, spôsobenej raketou námorníctva, hovoril o niekoľko mesiacov neskôr pre tlač aj Pierre Salinger, bývalý poradca prezidenta Kennedyho.

Jasné, špekulácie… vtedy sa tiež o týchto alternatívnych verziách hovorilo ako o konšpiráciách. A od pádu dvojičiek o štyri roky neskôr je už toto slovo jedným z najfrekventovanejších v médiách hlavného prúdu. No zaujímavou koincidenciou s prípadom TWA 800 je aj to, že v polovici roka 2013 dostal vyšetrovací výbor petíciu veľkej skupiny ľudí, aby sa vyšetrovanie znovu otvorilo na základe nových skutočností. Výbor túto petíciu zamietol (koincidencia) len týždeň pred katastrofou MH17…

Jasné, je to len koincidencia, určite to nemá s MH17 nič spoločné. No o koincidenciách sme si kedysi povedali, že keď je vylúčená priama súvislosť, môže to byť „znamenie pre pozorovateľa“, aby si všimol iný detail.

Samozrejme, treba jednoznačne povedať, že nie je relevantné pýtať sa „cui bono“ v prípade katastrofy alebo nešťastia. Také niečo nie je dobré pre nikoho, okrem niektorých psychopatov a bulvárnych médií.

Keď v prípade MH17 akceptujeme, že platí dnešná oficiálna verzia JIT (a Bellingcatu), aj vtedy by šlo vlastne o nešťastnú náhodu, keď nikto v skutočnosti nechcel strieľať na civilné lietadlo a z ruskej strany by šlo o obvinenie z hrubej nedbalosti, keď takejto tlupe nezodpovedných dobrodruhov zverilo takú nebezpečnú zbraň. Aj v tomto prípade by otázka „cui bono“ bola nepatričná.

Tá by bola namieste len vtedy, ak by niekto skutočne plánoval zostreliť civilné lietadlo. No je také niečo vôbec možné?

Krátko po katastrofe, 7. 8. 2014 zverejnil Kyiv Post správu, že náčelník tajnej služby Ukrajiny (SBU) Valentyn Nalivajčenko oznámil na tlačovej konferencii, že Rusko vyslalo na Ukrajinu svoj BUK zámerne s rozkazom zostreliť civilné lietadlo, ale cieľom mal byť let Aeroflotu 2074, ktorý smeroval z Moskvy na Cyprus a v danom momente sa nachádzal v blízkosti. Zo zostrelenia mala byť obvinená Ukrajina a malo poslúžiť ako dôvod na plnohodnotnú inváziu ruských vojsk. SBU údajne disponovala spravodajskými informáciami, ktoré Nalivajčenka oprávňovali na takéto prehlásenie, no do protokolov JIT sa takéto informácie nikdy nedostali. Takže v tomto prípade by to bola zbabraná operácia pod falošnou vlajkou.

Ale malo by to vôbec zmysel? Čo by tým páchateľ sledoval, aby mu z toho kvaplo pozitívne „cui bono“? Odpoveď nájdeme v historických príkladoch, alebo napríklad aj u Karla Čapka. Keď si pozorne premietneme jeho Matku na dnešné udalosti, tak ak sa črtá konflikt, ktorý si žiada širokú mobilizáciu, a eskalácia lokálneho konfliktu sa nedá robiť bez masívnej podpory domáceho obyvateľstva aj zahraničných partnerov, tak je potrebná srdcervúca udalosť (potopenie školskej lode), aby matka strhla zo steny pušku a podala ju najdrahšiemu synovi so slovom „JDI“.

Ale prečo potom zapadla do zabudnutia tá tlačovka náčelníka SBU Nalivajčenka? Žeby jeho šéf z tohto odhalenia nemal radosť? Ozaj, pripomeňme si, ako v tom čase vyzeral Nalivajčenkov „šéf“:

Naša úvodná exkurzia za oceán teda vôbec nebola nemiestna. A keď sme už tam… spomenuli sme aj Kennedyho… a narazíme na ďalšiu koincidenciu. Kubánska kríza. Predchádzala jej nevydarená invázia protikastrovských rebelov v Zátoke svíň. Odvtedy uplynulo viac ako 50 rokov a pomaly sa odkrývajú tajné archívy z toho obdobia.

Na portáli National Security Archive, ktorý spravuje The George Washington University, nájdeme dokumenty o pláne operácie Mongoose – otvorenej invázie americkej armády na Kubu.

Táto operácia predpokladala úspešné vylodenie rebelov v zátoke svíň a rozšírenie povstania proti Fidelovi Castrovi. Z historicky známych dôvodov k tomu nedošlo a nasledovala kríza so sovietskymi raketami, ktorá skončila kompromisom. No na americkej strane, a znalí komentátori priznávajú vysokú mieru aktivity obom bratom Kennedyovcom, Johnovi aj Robertovi, nechceli situáciu ponechať v tomto geopoliticky nevýhodnom pate a chceli ju vyriešiť silou skôr, ako Kuba vstúpi  do Varšavskej zmluvy alebo si tam sovieti postavia trvalejšie základne. A tak vznikol plán operácie Northwoods.

Na tejto prvej strane je zvýraznené slovo „para-military“. To je presne rovnaký pojem, aký sa dnes používa pre separatistov na východe Ukrajiny. Jadrom plánu bola reťaz diverzií na území Kuby, ktorá by ale prerástla jej hranice a postupne by ohrozovala bezpečnosť a mier v celej oblasti. USA by napokon neostávalo nič iné, len zasiahnuť vojensky. Spúšťačom, pokiaľ by nestačila žiadna z postupne eskalujúcich udalostí, malo byť potopenie lode v kubánskych vodách, zostrelenie civilného lietadla s cestujúcimi, alebo zostrelenie vojenského lietadla USA tak, aby bolo nepochybné, že páchateľom je kubánsky MIG.

Nápad zostreliť civilné lietadlo, aby sa zdôvodnila vojenská intervencia, teda pôvodne nebol Nalivajčenkov, a dokonca nevznikol v ruskej hlave!

Zacitujme z tohto dokumentu podrobnosti:

„Je možné vytvoriť incident, ktorý vierohodne preukáže, že kubánska stíhačka zaútočila a zostrelila civilné charterové lietadlo pri lete z USA na Jamajku, do Guatemaly, Panamy alebo Venezuely. Cieľ by bol zvolený tak, aby dráha viedla ponad Kubu. Cestujúcimi môže byť skupina spolužiakov, ktorí budú cestovať na prázdniny, alebo ľubovoľná skupina ľudí so spoločným záujmom, ktorí by si mohli vybrať charterový let mimo bežných letových poriadkov.

V AFB Eglin by sa nafarbilo a označilo lietadlo tak, aby vznikol presný duplikát civilného lietadla, ktoré patrí organizácii CIA v oblasti Miami. V plánovanom čase by sa tento duplikát zamenil za skutočné civilné lietadlo a boli by v ňom naložení vybraní cestujúci, všetci so starostlivo pripravenou nepravou totožnosťou. Skutočné registrované lietadlo by sa zmenilo na dron.

Štarty dronu aj skutočného lietadla sa naplánujú tak, aby sa mohli stretnúť vo vzduchu južne od Floridy. Od bodu stretnutia by lietadlo s cestujúcimi klesalo do minimálnej letovej výšky a priblížilo by sa k pomocnej pristávacej dráhe na AFB Eglin, kde by bolo všetko pripravené na evakuáciu cestujúcich a lietadlo by sa uviedlo do pôvodného stavu. Medzitým by dron pokračoval v lete podľa letového plánu. Keď sa bude nachádzať nad Kubou, vysielal by dron na medzinárodnej núdzovej frekvencii signál MAY DAY so správou, že naň útočí kubánsky MIG. Vysielanie sa potom preruší deštrukciou lietadla na diaľku rádiovým signálom. Toto vysielanie zachytia rádiostanice ICAO na Západnej pologuli a ony oznámia USA, čo sa stalo s lietadlom, nebude to musieť –predať- svetu vláda USA.“

Zas koincidencia… alebo predsa niekto plánoval väčší vojenský zásah na východe Ukrajiny?

Dopovieme si nabudúce.

(Pokračovanie čoskoro…)

 

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/TWA_Flight_800

https://www.irishtimes.com/news/us-navy-missile-hit-twa-800-ex-kennedy-aide-1.103900

https://www.ntsb.gov/news/press-releases/Pages/PR20140702.aspx

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/fatal-mistake-led-mh17-being-18261942

https://www.kyivpost.com/article/content/war-against-ukraine/nalyvaychenko-said-that-separatists-intended-to-shoot-down-russian-passenger-plane-359765.html

https://nsarchive2.gwu.edu/news/20010430/northwoods.pdf

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/cuba/2019-10-03/kennedy-cuba-operation-mongoose

———————————————————————

Písané pôvodne pre: https://poznamkypanabavora.wordpress.com/ (upravené)

PODPORTE JEDINÉ NEZÁVISLÉ MÉDIUM
Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marián Moravčík

O AUTOROVI

Viac mojich starších textov nájdete tu:
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/category/od-pratel/navaja/
alebo tu:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/category/navajammova-posta/

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 70

Celkové hodnotenie: 12.34

Priemerná čítanosť: 1502

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

Nastala chyba pri prenose, skúste obnoviť stránku

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Francúzsko zaznamenalo rekordný prírastok nákazy koronavírusom

  0icon

  Paríž 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/The Canadian Press-Graham Hughes)   Francúzsko vo štvrtok zaznamenalo ďalší rekordný denný prírastok prípadov nákazy novým koronavírusom od májového ukončenia celoštátneho…

  Netanjahu: Dohoda zo SAE je začiatkom novej éry vzťahov s arabským svetom

  0icon

  Jeruzalem 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Abir Sultan)   Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil štvrtok za "historický deň" v súvislosti s ohlásením dosiahnutia dohody o normalizácii vzťahov…

  Zamestnanci z rizikových krajín sa asi budú musieť preukázať negatívnym testom

  0icon

  Bratislava 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Zamestnávateľom zrejme pribudne povinnosť zamedziť vstupu zamestnancov z rizikových krajín do všetkých prevádzok a pracovísk, ak sa…

  Do vyšetrovania výbuchu v Bejrúte sa zapojí aj FBI

  0icon

  Bejrút 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Hassan Ammar)   Do vyšetrovania ničivého výbuchu v libanonskej metropole Bejrút zo 4. augusta sa zapojí aj americký Federálny úrad pre…

  Krajčí: Opatrenia pre DSS by sa mali prijímať na regionálnej úrovni

  0icon

  Bratislava 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Opatrenia pre domovy sociálnych služieb (DSS) by sa mali v súvislosti s novým koronavírusom prijímať zatiaľ len na…

  Fínske úrady odporučili občanom krajiny nosiť rúška

  0icon

  Helsinki 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ronald Zak)   Fínske zdravotnícke úrady vo štvrtok odporučili občanom krajiny nosiť rúška v hromadnej doprave a na verejných priestranstvách. V…

  Koronavírusom sa mohlo nakaziť až 13 percent obyvateľov Londýna

  0icon

  Londýn 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manu Fernandez)   V Anglicku sa koronavírusom nakazilo pravdepodobne až 3,4 milióna ľudí, čo je oveľa viac, než sa doposiaľ uvádzalo.…

  USA pozastavili súkromné charterové lety na Kubu

  0icon

  Washington 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Spojené štáty sa rozhodli pozastaviť súkromné charterové lety na Kubu. Oznámil to vo štvrtok americký minister zahraničných vecí…

  V Británii požiadalo o právo na pobyt už 3,8 milióna občanov EÚ

  0icon

  Londýn 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   Vyše 3,8 milióna občanov členských krajín EÚ už požiadalo o povolenie ostať v Británii v rámci mechanizmu, ktorý…

  Prvé dva týždne v škole bude dusno. Povinné rúška pre deti v školách schválené

  0icon

  Bratislava 13. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prvé dva týždne od začatia sa školského roku bude nosenie rúšok povinné pre druhý stupeň základných škôl a…

  TopDesať

  TOP10: Najbizarnejšie udalosti z histórie 1. časť

  0 icon

  História nám slúži rôznymi spôsobmi. Napríklad história predstavuje základnú časť kolektívnej pamäte. Jej príbehy poskytujú historický rozmer významu toho, kým sme a čo robíme. Štúdium histórie je tiež metódou na pochopenie súčasnosti. „Umenie“ histórie nám môže pomôcť porozumieť súčasným ľudským fenoménom, a to nielen skúmaním a objasňovaním ich pôvodu a vývoja. Existujú niektoré „príbehy“ z…

  Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer. V rámci série článkov o fabrike Bayer vám prinášame príbeh troch mužov, ktorí viac – menej spoločnými silami priniesli ľudstvu liek, bez ktorého si dnes nevieme predstaviť svoje životy. Liek dostal názov Aspirin. Pohodlne sa usaďte. Pokračujeme. A presne tu…

  Títo priekopníci si poradili s každým problémom

  0 icon

  Máš problém? Ľudia majú takú zvláštnu schopnosť. Vždy prídu s nejakým okamžitým, divným a niekedy aj naozaj vtipným riešením daného problému. Veď nakoniec, práve to je mnohokrát jediným dôvodom, prečo svoj mozog zamestnávajú - snažia si uľahčiť si prácu alebo získať trocha viac pohody. Práve na to nám slúžia rôzne…

  Týmto si ničíš nevedomky svoj domov! 2. časť

  0 icon

  Takmer každý vie, že nechať šaty v práčke nie je dobrý nápad a že je lepšie okamžite umyť špinavé riady. Avšak niekedy aj tí najskúsenejší môžu robiť chyby pri čistení bytov a odstraňovaní neporiadku. A takto si nevedomky ničíme aj náš domov.   Neustále nechávaš roztiahnuté závesy

  TOP10: Vegetariánstvo a prekvapivé fakty o ňom 1. časť

  0 icon

  Pravdepodobne si v posledných rokoch počul, že vegetariánska strava je oveľa zdravší spôsob, ako sa nakŕmiť, a že konzumácia nadmerného množstva mäsa je dosť zlá pre srdce, krvné cievy a celkové zdravie. Z etického hľadiska si pravdepodobne počul, že konzumácia mäsa spôsobuje, že si zodpovedný za všetku krutosť a zabíjanie zvierat,…

  Vo svete IT

  Vedci nedávno pozorovali najrýchlejšiu hviezdu v našej galaxii

  0 icon

  Vedcom sa podarilo objaviť najrýchlejšiu hviezdu v našej galaxii. Je ňou S4714, ktorá sa nachádza v centre Mliečnej dráhy a obieha okolo supermasívnej čiernej diery Sagittarius A*. Počas svojej orbitálnej púte dokáže dosiahnuť rýchlosť, ktorá sa môže rovnať zhruba 8% rýchlosti svetla. Po premene je to až neuveriteľných 24-tisíc kilometrov za sekundu. To…

  Riaditeľ Xiaomi prezrádza, či sa dočkáme nového Mi Mix smartfónu

  0 icon

  Hoci spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní dozadu oficiálne predstavila nový smartfón Mi 10 Ultra, ktorý sa hneď dostal na vrchol rebríčku DXOMARK, tak aktuálna pozornosť sa pomaly, ale isto premiestňuje k produktovej rade smartfónov Mi Mix. Dočkáme sa modelu smartfónu Mi Mix 4? Áno! Portál androidauthority upozorňuje na slová generálneho…

  Čína najíma expertov z TSMC, ktorí im majú dopomôcť k tomu, aby neboli závislí od zahraničných partnerov

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi Čínou a USA aktuálne prebieha vcelku veľký ekonomický konflikt, v dôsledku ktorého mnoho čínskych firiem „trpí“. Jednou zo spoločností, ktorá trpí týmto konfliktom pravdepodobne najviac, je Huawei, ktorý nemôže aktívne obchodovať s viacerými firmami vrátane technologického giganta TSMC, ktorý bol doposiaľ jedným z hlavných…

  Smartfóny Huawei bežiace bez podpory Google služieb tvoria na Slovensku vcelku veľký podiel predaných zariadení

  0 icon

  Spoločnosť Huawei netreba určite nikomu zvlášť predstavovať. Dôvodom je, že ide o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete, ktorý za posledný kvartál v celosvetových predajoch dokonca preskočil aj Samsung, ktorý trhu dlhé roky dominoval. HMS zariadeniam sa vo svete vcelku darí Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy informuje verejnosť, že…

  Google Telefón aplikáciu si môžete teraz stiahnuť do každého telefónu. Pozrite sa ako!

  0 icon

  Google Telefón je vcelku populárna aplikácia, ktorá bola dlhú dobu doposiaľ dostupná výlučne pre telefóny Pixel a niekoľko ďalších smartfónov vybraných výrobcov. Ešte v priebehu apríla spoločnosť ohlásila, že bude postupne sprístupňovať aplikáciu pre ďalšie zariadenia, a tak sa práve aj deje. Zatiaľ len BETA verzia aplikácia V súčasnosti môže…

  Armádny Magazín

  Českí vojaci budú bojovať proti terorizmu v Mali, Nigeri a Čade

  0 icon

  Česko, 13. august 2020 (AM)  - Senát v stredu schválil vládny návrh na vyslanie až šiestich desiatok českých vojakov na misiu do Mali, Nigeru a Čadu. Českí vojaci sa tam majú zapojiť do boja proti terorizmu. Návrh, ktorý v januári prijala vláda, musí po Senáte schváliť ešte snemovňa. Česká armáda už v Mali vojakov…

  Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu nominovalo externého poradcu pre ministra obrany

  0 icon

  Slovensko, 13. august 2020 (AM) - Minister obrany SR Jaroslav Naď má od 1. augusta 2020 nového externého poradcu pre oblasť obranného priemyslu. Je ním Ing. Peter Koreň, ktorého na túto pozíciu nominovalo priamo Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP). Šéf rezortu tak splnil sľub o prehĺbení spolupráce so združením aj…

  Tri MiG-31 naraz vzlietli, aby zachytili americký "RQ-4 Global Hawk"

  0 icon

  Rusko, 13. august 2020 (AM) - Ruské stíhacie lietadlá boli poslané do vzduchu po objavení amerického strategického prieskumného dronu RQ-4 Global Hawk neďaleko ruských hraníc. Podľa posledných správ sa nad Čukotským morom objavil americký stroj. Na jeho zachytenie boli zaslané tri stíhače MiG-31.   Podľa ruského Národného strediska

  Poslúchnu Američania ultimátum šéfov arabských kmeňov a odídu zo Sýrie?

  0 icon

  Sýria, 13. august 2020 (AM ) - V utorok v sýrskom Dajr az-Zaur prebehlo stretnutie šejkov a starešinov arabských kmeňov Al Uqaydat, ktoré uznalo koalíciu vedenú Spojenými štátmi plne zodpovednou za vraždy lídrov rôznych kmeňov v rovnomennej provincii. Proamerické sily SDF (Sýrske demokratické sily)

  Vojenský personál, veteráni a civilný personál ruských vzdušných síl dnes oslavujú svoj sviatok.

  0 icon

  Rusko, 12. august 2020 (AM) - Vojenský personál, veteráni a civilný personál ruských vzdušných síl dnes oslavujú svoj sviatok. Práca vojenského pilota vždy vyvolávala úctu. Stovky tisíc mladých ľudí snívali o jeho zvládnutí a mnohým z nich sa podarilo splniť ich sen.   Ruské bojové letectvo má pôvod v cárskom Rusku a odvtedy bola

  Svetlo sveta

  Arcibiskup Orosch zakázal používať knihu pre deti: “Láske sa treba učiť.”

  0 icon

  V posledných mesiacoch sa na slovenský knižný trh dostala kniha s názvom “Láske sa treba učiť”, ktorá údajne veľmi citlivým a chápavým spôsobom informuje deti o troch základných prvkoch toho, že sme boli stvorení ako ľudia, ako muž a žena. Malým čitateľom sa v knihe predstavuje telo, emócie a biologická…

  Taliansko chce zvýšiť počet chemických potratov

  0 icon

  Talianský minister zdravotníctva podporuje uvoľnenie podávania potratových tabletiek v krajine. Podľa súčasne platnej legislatívy musí každá žena, ktorá podstúpi chemický potrat, kedy je dieťa zavraždené použitím chemikálií, zostať v nemocnici tri dni. Podľa advokátov zabíjania počatých detí, je práve táto lehota a potreba zostania v nemocnici prekážkou, ktorá spôsobuje, že…

  Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

  0 icon

  Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

  Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

  0 icon

  Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

  Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

  0 icon

  Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

 • icon FOTO DŇA