“Tradičná rodina neexistuje a nikdy neexistovala”

Dňa 22. 10. 2019 český Deník N uverejnil rozhovor s Magdou Vášáryovou, bývalou herečkou, diplomatkou a poslankyňou za SDKÚ-DS, v ktorom Vášáryová vykresľovala tradičnú rodinu ako nástroj, ktorý spútava ženy, ich ambície sa presadiť v spoločnosti a túžbu po rovnoprávnosti, pričom povedala: “tradičná rodina neexistuje a nikdy neexistovala”.

Ako študent histórie zaoberajúci sa dejinami socializmu a Sovietskeho zväzu viem, že tradičná rodina bolo niečo, čo vždy ležalo v žalúdku marxistom-leninistom. V marxistickej ideológii sa koncept tradičnej rodiny označoval ako “buržoázny model rodiny”, proti ktorej boľševici bojovali po konsolidácií svojej moci v sovietskom Rusku. Využívali mnohé nástroje, ktorými sa snažili tradičnú rodinu rozvracať, ako napríklad zjednodušenie rozvodového konania, po ktorom markantne narástla miera rozvodovosti v ZSSR a nové manželstvá sa uzatvárali na lacnom baliacom papiere a prakticky nemali žiadnu váhu. Takisto to bola prehnaná emancipácia žien, budovanie “komunálok”, čo boli sociálne byty, ktoré mali mať obrovskú miestnosť vyhradenú pre mužov, obrovskú miestnosť pre ženy, veľkú spoločnú kuchyňu a ešte jednu malú miestnosť určenú pre sexuálne účely, ďalej to bola legalizácia potratov a v podstate tu môžeme zaradiť aj legalizáciu homosexuálnych vzťahov.

Výsledkom takejto politiky bola, ako sme už spomenuli, veľmi vysoká rozvodovosť, obrovský nárast potratov, žiadna váha manželstva, ženy ktoré museli robiť prostitútky, lebo z extrémne (progresívne) zdaňovaného a už aj tak malého platu nedokázali uživiť svoje deti alebo nemocnice plné mládeže nakazenej rôznymi pohlavnými chorobami, zapríčinenými promiskuitným spôsobom života, ako to napríklad spomína vo svojich pamätiach Bol som robotníkom v ZSSR americký Slovák Andrej Šmith, ktorý strávil niekoľko rokov v ZSSR v období druhej päťročnice.
Rodinná politika sa mení najmä v období druhej svetovej vojny, kedy sa ukázalo, ako najlepšia motivácia boja proti nacistickému Nemecku: boj za rodinu, za “matičku Rus”, za národ než akýsi všeobecný boj za robotnícku triedu a komunistickú stranu. Celý politický kurz, ktorý sa niesol v utopických myšlienkach sa kompletne mení a nastáva návrat k starému ruskému nacionalizmu a dokonca sa otvárajú aj ruské pravoslávne kostoly, avšak všetko v intenciách komunistickej strany.

Poznáme aj trochu viac čerstvý prípad podobnej politiky. V rokoch 1975 až 1979 v Kambodži vládol režim Červených Kmérov, čo bola komunistická organizácia, ktorá vychádzala z ideológie maoizmu, teda ideológie marxizmu-leninizmu špecificky upravenej pre podmienky agrárnej krajiny, akou Kamboďža bola.
Keď Červení Kméri prevzali moc, na čele ktorých stal vo Francúzsku študovaný Saloth Sar, ktorý prijal revolučné meno “Pol Pot”, začali popravou bývalých vládnych činiteľov a inteligencie. Nasledovalo kompletné vysťahovanie Phnom Pénhu, hl. mesta Kambodže, z ktorého sa stalo mesto duchov. Obyvateľstvo žilo v provizórnych chatrčiach na vidieku, kde úmorne pracovali na poliach. Režim trestal smrťou akýkoľvek najmenší prehrešok. Previniť ste sa mohli čo i len znalosťou cudzieho jazyka alebo nosením okuliarov. Väzni režimu boli mučení v skutku drastickými metódami. Svedkovia opisujú dokonca aj jedenie vnútorností väzňov. Mŕtve tela obetí režimu boli vyhadzované na polia, s ktorými doslova hnojili pôdu. Od toho pochádza aj pojem Killing fields (Vražedné polia).

Režim usiloval o uniformovanú beztriednu spoločnosť v duchu, ktorej zrušil tradičnú rodinu, deti nesmeli oslovovať svojich rodičov ako mama a otec, ale ako teta a ujo. Ľudia boli nútení žiť v skupinách a sexuálnych partnerov im priraďovala “strana”.
Samotný Lev Trockij neskôr priznal, že: “Zničenie buržoáznej (tradičnej) rodiny bola skrz naskrz utopická myšlienka.” A to by sme mohli povedať, že boľševici sa aspoň usilovali o salámovú metódu v otázke boja proti tradičnej rodine, ale Červení Kméri si s tým veľa starosti nerobili.
Okrem iného boli rušené školy, ktoré nahradzovali pravidelné politické školenia, ktoré museli ľudia pravidelne absolvovať medzi spánkom a prácou. Zrušené boli aj peniaze, hranice uzavrené a akékoľvek média zakázané. Ľudia nesmeli nič pestovať, čo nepovolala strana a ani nič vlastniť. V období začínajúceho konfliktu medzi Demokratickou Kampučiou (Kambodžou) a Vietnamskou socialistickou republikou sú známe prípady, kedy sa napríklad ženám rozrezávali bruchá a deti pálili.

Nasledujúci záber pochádza z filmu The Killing Fields (Vražedné polia) z roku 1984 (V dobe, kedy režim Červených Kmérov ešte stále existoval). Na zábere môžeme vidieť školenie a indoktrináciu “detí súdruhov”, o tom ako je “tradičná rodina” historickým prežitkom. Snímok bol sedemkrát nominovaný na Oscara, pričom tri nominácie obhájil.

Záber z filmu "The Killing Fields" (Vražedné polia) z roku 1984. Snímka bola sedemkrát nominovaná na Oscara, z toho 3 nominácie obhájila.

Režim Červených Kmérov sa postaral za necelé štyri roky o vyhladenie vyše štvrtiny obyvateľstva Kambodže a doteraz sa jedná o najrýchlejšie vyhladzovanie v dejinách genocíd. To však nezabránilo USA, aby podporovalo Červených Kmérov v partizánskych bojoch proti Vietnamu, ktorý začiatkom roka 1979 Kambodžu obsadil. De facto režim Červených Kmérov existoval až do roku 1993 a to najmä vďaka podpore USA.
No napriek tomu, mnohí z vás sa dozvedia o tomto režime po prvý raz. Z toho dôvodu napíšem osobitný blog, kde sa budem bližšie venovať histórií Červených Kmérov.

Takisto veľmi “osobitnú” politiku vo vzťahu k tradičnej rodine mala samotná maoistická Čína a doteraz je aktuálna napríklad vo forme “politiky jedného dieťaťa”. Potraty bola veľmi častá a zrejme aj stále aktuálna prax čínskej vlády, aby dosiahla požadované výsledky kontroly rastu populácie.

 

Magda Vášáryová a spol.

V súčasnosti môžeme vidieť rôzne revízie pohľadov na tradičnú rodinu, či už sa o to pokúša Magda Vášáryová, Progresívne Slovensko a liberálna ľavica ako taká alebo Európska únia, ktorá svojimi praktikami začína pripomínať Sovietsky zväz. Je to trend, ktorý každým rokom silnie čoraz viac a najmä v západnej Európe začína naberať konkrétne kontúry.
Naše tradičné rodiny samozrejme trpia rôznymi neduhmi, ako je alkoholizmus, gamblerstvo, domáce násilie, drogy a pod., čo býva veľmi častý argument liberálnej ľavice. Avšak nie je to chyba rodiny ako základnej jednotky spoločnosti a národa, ale chyba jednotlivcov. Z duchovného hľadiska by sme mohli povedať, že v takýchto rodinách jednoducho chýba Boh, o čom dokonca vypovedajú aj rôzne štatistiky. Je to takisto výsledok nezodpovedného prístupu k manželstvu a k rodine, ktorý je práve výsledkom aj súčasného trendu v spoločnosti, ktorý možno pozorovať v kultúre, v školstve alebo v sociálnej sfére. Je to skratka niečo, čo nápadne začína pripomínať praktiky spomínaných režimov.
Nemyslím si, že by ženy v tradičných rodinách boli nejako obmedzované vo svojich ambíciách. Mojimi aktuálnymi spoločenskými vzormi sú práve dve ženy, ktoré dosiahli významného spoločenského postavenia a určite ich v tom ich tradičné rodiny nijako neobmedzovali. Samotná moja mama rovnakým dielom ako môj otec ťažkou prácou spoluzaložili svoju firmu a je to viac než krásny príklad toho, ako sa veľmi Magda Vášáryová a celá liberálna ľavica mýli v otázke tradičnej rodiny.

Režimy, ktoré som spomínal v prvej časti mali, okrem boja proti tradičnej rodine a iných vecí, spoločnú ešte jednu veľmi dôležitú črtu. Boli nesmierne krvavé a brutálne, následkom čoho prišli desiatky miliónov ľudí o život.
Osobne si neviem predstaviť Magdu Vášáryovú ako beštiálnu sadistku, ktorá by sa vyžívala v zabíjaní “nepriateľov triedy”, avšak jej rétorika a takisto rétorika podobne zmýšľajúcich ľudí ako napríklad tých v Progresívnom Slovensku, prispievajú do atmosféry v spoločnosti, ktorá skôr či neskôr povedie do novodobého socialistického režimu plného utopických myšlienok o rovnostárskej spoločnosti, ktorý zákonite skončí neslobodnou spoločnosťou a nakoniec obrovskými stratami na ľudských životoch. Je to ako Marxové pomyselné “lokomotívy dejín”, ktoré sa ženú v pred do svojho cieľa.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Patrik Kubička

O AUTOROVI

Som konzervatívne, pronárodne a libertariánsky zmyšľajúci mladý človek.
Momentálne študujem históriu (história a aplikovaná história v kyberpriestore) na FF UCM v Trnave.
Taktiež som založil knižné Vydavateľstvo Veritas, ktoré minulý rok vydalo svoj prvý titul - Wall Street a boľševická revolúcia v slovenčine a češtine.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 2

Celkové hodnotenie: 18.95

Priemerná čítanosť: 4181

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA