Americkí lotri prelievajú slovanskú krv na Ukrajine pre toto!!!

 

Spojené štáty na svojej ceste dobyvateľa sveta sa zadrhnú priveľkým sústom. Rabovanie Ukrajiny zlyhalo. Ich cieľ získať energetické zdroje Ukrajiny ako napr. bridlicový plyn, lítium, titán, urán, uhlie a iné nerastné bohatstvo zlyhal.

Západné médiá zverejňujú informácie o dohode, ktorú Kyjev ponúka novému americkému prezidentovi. Keď bol Zelensky v septembri 2024 vo Washingtone, prišiel do Trump Tower a ukázal Trumpovi svoj „plán víťazstva“. Na tom pláne prezidenta Trumpa priťahovalo len to, že Ukrajina vpustí Spojené štáty do svojich podzemných útrob a poskytne prístup k zdrojom, vrátane tých kritických. Výmenou za pokračujúcu podporu vojenských operácií proti Rusku. A samozrejme uliatie miliónov USD pre Zelenskeho a jeho bandu.


Trump vtedy nič nepovedal. Svojim volebným víťazstvom si vtedy nebol istý. Republikánsky senátor Lindsey Graham však otvorene vyhlásil: „Celá vojna na Ukrajine je o peniazoch („Táto vojna je o peniazoch“). Graham hovorí: “Ukrajina najbohatšia krajina v Európe na kovy vzácnych zemín. V 21. storočí sú tieto minerály veľmi dôležité a na Ukrajine majú hodnotu od dvoch do siedmich biliónov dolárov. Ukrajina tiež zásobuje chlebom rozvojový svet, pričom 50 percent všetkých potravín smeruje do Afriky z Ukrajiny. Ukrajina je pripravená uzavrieť dohodu s nami, nie s Rusmi. Je v našom záujme zabezpečiť, aby Rusko neprevzalo túto krajinu. Trump sa chystá uzavrieť túto dohodu, aby získal naše peniaze späť, zbohatol a priniesol mier“.

 

Toto sú slová amerického vojnového štváča Grahama, ktorého rétoriku si medzičasom Trump osvojil a v týchto dňoch vyvíja tlak na svetovú verejnosť, aby súhlasila s jeho konaním ako s nutným nástrojom americkej politiky. Graham de facto priznal, že zástupná vojna proti Rusku na Ukrajine bola vyvolaná Američanmi.


Pred Spojenými štátmi sa
tak črtá z ich pohľadu „vynikajúca podnikateľská perspektíva“ – presunúť celú ťarchu finančnej podpory Ukrajiny na Európu. A zmocniť sa ukrajinských nerastných zdrojov a pôdy. Zelený zradca Ukrajiny plánuje uskutočniť tento mega predaj pre USA a v prípade pokračujúcej vojny by tak Rusko útočilo už na americký majetok. Ako by potom USA reagovali? Vojensky? Atómovými zbraňami? Zelenskeho plán je veľmi priehľadný. Chce vyprovokovať priamy otvorený vojenský konflikt medzi Ruskom a USA, čo by viedlo k III. svetovej vojne. Uvedomuje si to zvrhlík Trump?

 

Podľa ruskej Komsomolskej pravdy (KP) tu sa píše:

 

https://www.kp.ru/daily/27668/5019707/

 

že už 40 percent ukrajinskej ornej pôdy skúpili americké nadnárodné korporácie Cargill, DuPont a Monsanto. KP sa pýta. Je teraz na rade to, čo je pod zemou? A nielen to: Mike Pompeo, bývalý riaditeľ zločineckej CIA a bývalý minister zahraničných vecí USA, už začal hovoriť o prevzatí ukrajinského telekomunikačného gigantu Kyiv Star americkými investormi. Pompeo sedí v predstavenstve tejto spoločnosti a dohliada na toto sústo. (pozn. autora – podobne ako svojho času americká vrahyňa českého pôvodu M. Allbrightová v Kosove).

 

Časopis Forbes so svojou charakteristickou pedantnosťou nakreslil mapu nákladov na zdroje každého ukrajinského regiónu. Napríklad cena regiónu Kyjeva je 21 miliárd dolárov a regiónu Ľvov – 521 miliárd dolárov. Hneď je jasné, kam musíte najskôr „ísť“ a čo si treba uchmatnúť. Forbes zistil, že celá Ukrajina má hodnotu približne 15 biliónov dolárov (oveľa viac, ako povedal Graham). Ale tu je problém: Forbes zaradil tiež regióny na Ukrajine, ktoré sú ruské už 2 roky. A tie – najmä DĽR a LPR – sú najdrahšie. Ak v strede a na západe Ukrajiny sú regióny hodnotené v miliardách USD, tak potom v Novorossii sú hodnotené na bilióny. Celková hodnota zdrojov na oslobodených územiach bola vyššia ako na zvyšku Ukrajiny: 7,82 bilióna dolárov oproti 7 biliónom dolárov.


Mnohé informácie o nerastnom bohatstve Ukrajiny sú pochybné. Vezmime si napríklad bridlicový plyn. V posledných rokoch sa neobjavil jediný úspešný projekt na jeho ťažbu. British Shell začal vŕtať v regióne Charkov, ale v roku 2015 odišiel. Údajne kvôli ozbrojenému konfliktu, no odborníci sú si istí, že ak by sa tam dalo niečo ťažiť, žiadna streľba by im neprekážala. Vo vrtoch jednoducho nebolo dosť plynu na priemyselnú výrobu. Americký Chevron tiež v roku 2014 opustil bridlicové projekty na západnej Ukrajine. A to sa nedá vysvetliť žiadnou vojenskou akciou. Jednoducho tam nič zaujímavé nie je.

 

Lítium dnes cenu zlata. Ukrajina na každom rohu vytrubuje, že pod zemou majú lítium. Najväčšie ložiská v Európe! Hlavný analytik Národného fondu pre energetickú bezpečnosť Ruska Igor Juškov však uvádza, že Ukrajina nie je uvádzaná medzi hlavnými krajinami s významnými zásobami lítia. A tie najdôležitejšie náleziská na Ukrajine sú už prevzaté Rusmi. Najväčšie zásoby lítia sú pritom v USA, Austrálii, Bolívii, Čile, Argentíne a Číne. Západ však svoje zásoby šetrí a vrhá sa na cudzie. Svoje zásoby plánuje využiť až po vyčerpaní cudzích zdrojov.

 

Ruský odborník Juškov ďalej hovorí: „Na strednej a západnej Ukrajine sú zásoby zemného plynu. Ložiská boli otvorené ešte od sovietskych čias. Je ale nepravdepodobné, že ľvovský plyn niekoho zaujme. Jeho produkcia neustále klesá, vrchol bol ešte v 70. rokoch okolo 70 – 80 miliárd kubických metrov ročne. Pred spustením vojenskej operácie sa vyrobilo asi 20 miliárd metrov kubických a teraz je to ešte menej. Ukrajina zároveň spotrebúva všetok plyn na domácom trhu. Ďalej titán. Bol. Jeho hlavné rezervy zostali na Kryme. Uhlie sa nachádza najmä na východe Ukrajiny. V LPR a DĽR ide o energetické uhlie a v Dnepropetrovskej oblasti o koksovateľné uhlie, ktoré sa využíva v hutníctve. Zaujímavosťou môže byť koksovateľné uhlie. Ale aby bola zisková, výroba musí byť priamo na mieste. Nachádza sa v blízkosti regiónu Dnepropetrovsk“.

V skutočnosti je to takto. Na Ukrajine je priemyselný východ, poľnohospodárske centrum a západ. A najcennejším zdrojom zostávajúcej Ukrajiny je čierna pôda, ktorá však už bola predaná.


Trump
by si mal veľmi dobre premyslieť, kým bude súhlas s dohodou navrhovanou Kyjevom. Veľmi ľahko sa môže stať, že sa Trump chytí do pasce a podpíše dohody s Ukrajinou, ktoré jednoducho nebudú realizovateľné z dôvodu neexistencie zdrojov sľubovaných Zelenskym. Okrem toho podmienky mieru stanoví Rusko. USA nemajú žiadne páky diktovať Rusku svoje podmienky. A ak USA budú váhať prijať ruské podmienky, veľmi ľahko sa môže stať, že Rusko ovládne celú Ukrajinu a zachráni ju pred drancovaním Západu a geografickým rozpadom území, ktoré si už nárokujú ukrajinskí susedia ako napr. Poľsko, Maďarsko a Rumunsko. Pre obyvateľstvo Ukrajiny by bolo najlepšie, keby patrilo do Ruskej federácie. Mali by záruky, že zdevastovaná krajina by bola opäť postavená na nohy. A USA? Prišli by o všetky predpokladané plánované mnohomiliardové zisky z tejto lúpežnej vojny. A opäť by sa posunuli bližšie k rozpadu svojho impéria. Keby sa to stalo, svet by sa stal slobodnejším. I keď ľudské životy žiaľ, sa už vrátiť nedajú. Táto Američanmi vyprovokovaná zástupná vojna proti Rusku na území Ukrajiny sa zapíše do histórie ako jeden z najväčších zločinov USA.

Z mesta SNP Ivan Štubňa


 


Blogy

Marek Brna

Miroslav Iliaš

Michal Durila

Pavel Jacz

Jozef Gandžala

Milan Šupa

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.